Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) Gubek-Einste válasza rolkaDb (#57750) üzenetére

Milyen neted van (xDSL/koax/optika)?
Milyen szolgáltatói eszköz van?
Merre laksz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57752) Intruder2k5 válasza rolkaDb (#57750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amennyiben a szolgáltató érdekkörében van a hiba, akkor nem számolnak fel díjat. Ez tehát vonatkozik a bejövő kábelre, egészen a modemig, HGW-ig.

Kábelen is próbáltad már, közvetlenül a modemre kötve?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#57753) Bile Demon válasza Intruder2k5 (#57747) üzenetére


Bile Demon
őstag

Így sem jön be. A név feloldás amúgy működik. (lásd ping)
Nekem 46.139.xxx.xxx az IP-m és továbbra sem jön be. Február-márciusig nekem is 86.x.x.x IP-m volt akkor még működött.

Bruhe

(#57754) Intruder2k5 válasza Bile Demon (#57753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Névfeloldás: Igen ennyire (figyelmesen) nem olvastam vissza, sorry!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#57755) adika4444 válasza Ronam (#57749) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen ellenoldalakkal próbáltad a wi-fi-t?
továbbá én javaslom, hogy köss mögé saját routert ha van IPTV akkor PPPoE-passtrough funkcióban, ha nincs se tv se telefon akkor pedig modem módban, így publikus IP-t is saját routered fog kapni, és tudod annak a wi-fi-jét használni.
Ha nem tudod milyen routert, akkor pedig keresd fel a Milyen routert topikot.

üdv, adika4444

(#57756) Nemt0m12 válasza Bile Demon (#57753) üzenetére


Nemt0m12
tag

Nálam is bejön az oldal, igaz a ping nem megy 188 as kezdetű ip koaxon

[ Szerkesztve ]

(#57757) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, jó napot...
rendeltem még múlt csütörtök reggel a T-től egy laptopot.
nektek van e rendeléssel tapasztalatotok?
mennyi idő érkezhet meg?
az ok hogy a T azt mondja hogy 30 nap, de remélem azért egy két hét alatt lezongorázódik ez a dolog, ugye?
előre is köszi a válaszotok és bocsi ha rossz helyre írtam volna :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57758) Kernel válasza Lacielvtárs (#57757) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én nem ilyen tárgyat rendeltem, illetve a rendelés során azt a látszatot keltették, hogy kiküldenek valamit futárral, amiről én azt hittem, hogy a HGW lesz.

De jól tettem, hogy hamarosan telefonáltam, mert így megtudhattam, hogy a rendelésem sajnálatos módon elakadt, mivel a vonalam analóg, nincs még átállítva digitálisra. (Elvileg épp azt rendeltem meg.)

Ha nem telefonálok, szerintem azóta sincs semmi, elakadt és kész. (HGW-t végül szerelő hozta.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57759) Lacielvtárs válasza Kernel (#57758) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek és köszönöm a választ :R
én on-line chaton beszéltem velük nem rég, de még nem tudtak biztosat mondani, csak hogy folyamatban van és lehet még a héten hozza a futár...
hát kíváncsi leszek rá :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57760) rolkaDb válasza Gubek-Einste (#57751) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Szerintem koax, az a bajm hogy nem otthon vagyook, itt meg szerintem ők nem fogjak tudni megmondani nekem. Budapesten a 14. kerületben van, csertő utcan.
milyen szolgaltatói eszköz? a szokasos t-home dobozka és egy huaweii router.

Intruder2k5: köszönöm, akkor jól sejtettem.
Nem probaltam, de megprobalom. az nem lehetseges, hogy a kabel ami a routertől eljon a gepig azzal van a bibi? mert ha jobban megnezem az a par meter kabel a falon van felszegecselve és kitudja milyen idos. Akike a haz most azok par honapja laknak itt.

ui: Mig megirtam ezt a par sort közben is megszakadt a net. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57761) maxxenergie válasza Lacielvtárs (#57759) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Általában 1,5-2 hét szokott lenni. Rendelés feldolgozási idő 72 óra + ezt követően hitelképességi vizsgálaton megy át az igény (otthoni+mobil) előfizetés tartozás vizsgálat (kb.2 nap), majd ha van készleten, és rendben van akkor ezt követően kerül továbbításra a futárcégnek kiszállításra. Ha nincs akkor meg kell rendelni az eszközt.

Mondjuk most az eszközök nagy része készleten van szóval ilyen gond nem lesz. Várhatóan inkább a jövő hétre számolj vele inkább sztem.

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#57762) Lacielvtárs válasza maxxenergie (#57761) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek, köszönöm szépen a válaszod, neked is... :R
a remény hal meg utoljára :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57763) prisz


prisz
aktív tag

Sziasztok! Zuglóban (Bp. XIV) van valakinek Digitális kábeltv-je?
Kb. 6-7 csatornán reggel óta egyszerűen nincs jel. A többin 100%. Internet, telefon, analóg tv rendben. Vagy megint karbantartanak? :F

(#57764) maxxenergie válasza prisz (#57763) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Országos központi hiba reggel 9 óra óta van DVB-C digitális KTV esetén. Tart a javítása tudnak a hibáról nem csak Zuglót érinti. Globalteq GCR370 vevőegységed van gondolom, ezeknél van a hiba tudtommal.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#57765) Gsx-rr válasza maxxenergie (#57764) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem erinti a belteri egyseget! Nalam sincs connax modullal Dunakeszin!
Viasat 6 Fem3 Hbo .

(#57766) prisz válasza Gsx-rr (#57765) üzenetére


prisz
aktív tag

Én sem a T-s beltérit használom.

Ezt találtam jól elrejtve:

"Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy2015. május 12-én analóg kábel TV szolgáltatásunk csatornakiosztása megváltozik a központi és az ajkai fejállomásokon, így az AMC és Comedy Central csatornák új frekvenciahelyre kerülnek.

A továbbiakban a központi fejállomás esetén az AMC csatorna a 695,25 MHz, a Comedy Central csatorna a 727,25 MHz frekvenciahelyen, illetve az ajkai fejállomáson az AMC csatorna a 727,25 MHz, a Comedy Central csatorna a 759,25 MHz frekvenciahelyen érhető el."

Gondolom a Digitális frekvenciákhoz is hozzányúltak. Ha valaki csinálna egy keresést, akkor talán beigazolódna. Csak pénteken tudok menni a szüleimhez újrahangolni.

(#57767) btz


btz
addikt

Gyors kérdés bocs ha már volt róla szó. Ha valaki SNR lockot kap dslen akkor ha felhívom a Telekon ügyfélszolgálatot az rögtön látja hogy van vagy nincs, illetve ha van akkor egy gombnyomással le tudja szedni vagy csak helyszinen szerelő tudja visszaállítani?
Illetve ha SNR lockot azért kap az ember mert néha kikapcsolta a modemet (tehát nem azért mert alapvetően gané a vonal) de utána huzamosabb ideig minden rendben (mondjuk pár hét, pár hónap) akkor sem próbálkozik a rendszer legalább kicsivel nagyobb sebességgel?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57768) DJ. Ru$y válasza btz (#57767) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Automatán nem veszi le, fel kell hívni őket, az ügyfélszolgálatos továbbkapcsol a technikai részlegre, ők tudják levenni.

1x volt ilyenem, akkor még ADSL2+ volt, akkor így ment.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57769) btz válasza DJ. Ru$y (#57768) üzenetére


btz
addikt

Köszi a gyors választ.
Eszembe jutott még egy kérdés. Tulajdon képpen mennyi a tűréshatára a rendszernek? Tehát kb hány és milyen sűrű megszakítás után teszi rá a lockot?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57770) Bile Demon válasza Intruder2k5 (#57754) üzenetére


Bile Demon
őstag

Mindegy is, azért köszönöm a tippet, akár működhetett is volna.
Továbbra sem jön be az oldal, és több, mint egy napja nem jött válasz az e-mailre, amit a site adminnak írtam.
Végülis, amit akartam, megnéztem proxyval.

Bruhe

(#57771) wmati


wmati
addikt

Átkapcsoltam Iptvröl digitális kábel tv-re és minden csatorna kódolatlan csak nálam vagy másnál is vagy le maradtam valamiről ?

[ Szerkesztve ]

(#57772) Alter


Alter
tag

Sziasztok!

Már lassan 2 éve vagyok VI. kerületben t-home vdsl + iptv előfizető, de van egy olyan probléma amit azóta sem értek, és azóta is fennáll.
A probléma két darab általam használt weboldalt érint: bithumen, és the1st.
Ez a két oldal teljesen random, vagy éppen működik, és pingelhető, vagy nem.
Néha csak pár percig nem érem el valamelyiket (miközben a másik működik), néha meg órákig akár mindkettő elérhetetlen.
S ez a probléma semmilyen más oldalnál nem jött elő, pedig rengeteget netezünk itthon.

Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata? Vagy bármilyen ötlete, hogy ez mitől lehet?

Nem zavar túlzottan, mert ha épp nem működik, majd megnézem egy fél óra múlva.. Viszont furdal a kíváncsiság. :)

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#57773) Gsx-rr válasza prisz (#57766) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A keresés megoldotta a gondot! Áthelyezték a csatornákat!

(#57774) #78121280 válasza wmati (#57771) üzenetére


#78121280
törölt tag

Összeraktam a cuccot és valóban megy :D
Bár nálam 25 csati megy!

(#57775) Soulfly842


Soulfly842
addikt

(#57776) prisz válasza Gsx-rr (#57773) üzenetére


prisz
aktív tag

Ezer köszi! Akkor péntekig lelkiekben felkészülök hangolgatásra és csatornarendezésre. A T-s beltéri magától behangolna, de a minősége kb. olyan is.
Amúgy nem értem miért kell havonta össze-vissza variálni? :F

(#57777) semetka


semetka
őstag

Digitális kábel TV-n miért nem megy a Sport1,2 meg még sorolhatnám? Van valakinek hasonló problémája?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#57778) Teko001 válasza semetka (#57777) üzenetére


Teko001
őstag

Van: #57763, #57764, #57765, #57766, #57771, #57773, #57774, #57776

(#57779) semetka válasza Teko001 (#57778) üzenetére


semetka
őstag

Bocsi nem olvastam vissza, de akkor megnyugodtam. AZt hittem kezdik kivenni a csatornákat mint analógnál

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#57780) zoli62 válasza Soulfly842 (#57775) üzenetére


zoli62
addikt

Ilyen rossz számlási rendszer mellett nem is csodálom, hogy kiszállt a gázszolgáltatásból.

(#57781) zoli62


zoli62
addikt

Kettővel ezelőtti vezetékes telefon számlára telefonos ügyfélszolgálaton reklamációt nyújtottam be, a számla kiemelésre került, Választ írásban közel két hét után kaptam, de a reklamációt a benyújtás dátuma után egy nappal lezárták, azaz ki se vizsgálták Természetesen a kiemelés miatt a számla nem került határidőben kiegyenlítésre.. Ennek ellenére a legújabb számlámon késedelmi kamatot találtam. Találkozott már valaki ilyennel?

(#57782) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Én ezt tettem!
Kijött a pasi és kicserélte mert tényleg rossz volt.
Most meg küldtek egy számlát. Digitális elosztó kártérítési díj 14.000 Ft.
Most ez mi akar lenni?
Kép 1 a számláról
Kép 2 a számláról
Segitsetek légyszíves! :)

Boldogság semmi ilyesmi nincs a rendszerben a kedves ügyintéző azt mondta mehet a kukába :smileyhappy:
Mert szerinte ez félre lett számlázva :smileyvery-happy:
A szívbaj azért kerülgetett :smileyvery-happy:
A havi dijam + készülék előfizetésemel együtt szép kerek 40.000 ft lett volna a havi kiadásom a telekom fele :smileyvery-happy:

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#57783) #41133696 válasza #41133696 (#57686) üzenetére


#41133696
törölt tag

No ma ki is kapcsolták szerencsére, így a majdnem egy évig tartó MT ügyfélazonosítós szolgálatói bénázás, a mi részünkről lezárult, mert ez volt az utolsó szolgálatás ami még a régi MT ügyfélazonosító alatt futott :)

(#57784) n@p@lm válasza #41133696 (#57783) üzenetére


n@p@lm
őstag

off
szia!
néztem, hogy te annak idején vettél egy hüvely mifit (T-Mobile Hotspot 5776 mobil wifi LTE router)
meg vagy vele elégedve?
akkuja jól bírja?
on

[ Szerkesztve ]

(#57785) #41133696 válasza n@p@lm (#57784) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, nekem bevált, pedig aggódtam eleinte, mert egy kályha még télen is :D De már lassan két éves lesz, tehát egy nyarat már kipipált, és nem olvadt le benne a SIM kártya sem :D Egyébként jól bírja relatíve 5-6 órát simán visz, melegedni meg csak akkor melegszik, amikor hálózati áramról le van választva, tehát úton vagyok, és akkumulátorról megy. Jó cucc, mert egyrészt nekem egyszerre két eszközre is sugározza a netet, másrészt olcsóbban jövök ki, mint mindig 3G/4G-s táblagépet vennék, így elég csak WiFi-s venni, harmadrészt, nem a táblagép akkumulátorát terheli a mobiladatforgalommal.

(#57786) n@p@lm válasza #41133696 (#57785) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi!
szuper!
mondjuk az akkuidőt kicsit keveslem így.
telefon (dual sim), (meg időnként tabletta) mellé venném, jó áron jutok hozzá elvileg, és a 4g jól jönne a mostani 3g helyett, mert a telefon még "csak" 3g-t tud.
szerinted ha átlag 2 óra aktív telefon használat van, a többi úgymond majdnem készenlét akkor kibírna többet is?

[ Szerkesztve ]

(#57787) #41133696 válasza #41133696 (#57783) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként, lehet, hogy erős felmondásban összehasonlítást csinálni, de kérték az indokot :)

(#57786) n@p@lm:

Itt válaszoltam, hogy ne legyen off :)

[ Szerkesztve ]

(#57788) djculture


djculture
félisten

A lakossági gázszolgáltatásból kilép a telekom augusztustól az árammal még nem tudni milesz de annak is lehet végül hasonló sorsa...

"Szabó János beszélt arról is, hogy a társaság augusztustól kilép a lakossági gázszolgáltatási piacról, de az üzleti előfizetőket továbbra is megtartja, utóbbi a szegmensben továbbra is értékteremtő a vállalat jelenléte. A lakossági szolgáltatás megszüntetését a megváltozott piaci környezettel indokolta, amely miatt hosszútávon már nem fenntartható az árelőny, amit az előfizetőknek nyújtani tudtak.

Hozzátette, hogy a villamosenergia-szolgáltatás területén is vizsgálják a további lehetőségeket, de döntés erről egyelőre nincs."

[ Szerkesztve ]

(#57789) btz válasza djculture (#57788) üzenetére


btz
addikt

Nem is tudom miért kellett egy telekommunikációs cégnek ilyenbe is belefognia.

ⓑⓣⓩ

(#57790) Lacielvtárs válasza btz (#57789) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+999
hát mert lehet az ügyfelek pénzével "játszani" ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57791) djculture válasza btz (#57789) üzenetére


djculture
félisten

Itt az fog szopni aki most majd szolgáltató nélkül marad szaladgálhat rendesen.. Gyakorlatilag az állam által szabályozott közszolgáltatói piacról átlépett az ilyen fogyasztó a szabadpiaciba most meg majd vagy visszatud vagy nem. Hasonló káosz volt mikor tönkrement már egy ilyen szabadpiaci szereplő, fél évig volt akinek nem volt szerződése és gázszolgáltatása.

[ Szerkesztve ]

(#57792) Teko001 válasza djculture (#57791) üzenetére


Teko001
őstag

Nem fog senki szolgáltató nélkül maradni, mert a hivatal kifog jelölni egy társaságot ügyfélkör átvételére

(#57793) djculture válasza Teko001 (#57792) üzenetére


djculture
félisten

Ja az emfesz tönkremenetelnél is ez volt, erre akkora botrány volt belőle hogy hitetetlen. Még télen is rtl meg tv2-n volt rengeteg riport akinek nem volt gázszolgáltatása és árammal fút olyan jól ment ez a váltás...
Nemtudom mennyi háztartás van még gázszolgáltatási szerződésben a telekommal de ha sok most se 1-2 hónap alatt fog megtörténni egy váltás..

[ Szerkesztve ]

(#57794) Melack válasza djculture (#57793) üzenetére


Melack
veterán

Az EMFESZ bedőlésekor még 4 szolgáltató volt (Főgáz, Tigáz, GDF Suez, Eon), és az ő területeiken osztották fel a fogyasztókat - egy kis kavar volt a Főgáz/Tigáz terület kapcsán, nagyjából itt lett országos a Főgáz szolgáltatása. Most ilyen gond nem lesz, mert a Tigáz - még - megvan, de esélyes, hogy a menedékes szolgáltató a Főgáz lesz. Más nem is maradt.

A jelenlegi helyzet azért más. Ott azonnal kellett az átmenetel, itt lesz rá egy kis idejük. Az adatok áttöltése lehet húzós, bár mostmár az is gyorsabban megy, mint korábban.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#57795) villamos


villamos
őstag

Kaptam ettől a csodás cégtől egy ajánlott levelet. Kérdés, hogy mit, mert a fizetési felszólítást simán szokták küldeni. Ugyan a szerződésem igazából le van járva, de ilyenkor meg telefonon szoktak megkeresni, megvan nekik a számom...
Mindegy bumlizhatok le a 2km. -re lévő nagypostára...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#57796) bul07 válasza Melack (#57794) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha olyan hatékonysággal megy majd mind a saját ügyfélbázisuk átvitele, akkor még a jövő telet is szolgáltató nélkül fogják végighúzni :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#57797) #41133696 válasza bul07 (#57796) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nálunk az áram az tőlük van, de lehet már elindítom, hogy váltsuk vissza az EON-ra. Az sem jobb árban (sőt) de azt nagyon nehezen viselném ha nem lenne áram :D

(#57798) kisapa válasza #41133696 (#57797) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem a gáz is és az áram is náluk van. Nagyon erőltetik a főgáz-t,mondván a GDF is kivonul hamarosan.

(#57799) Teko001 válasza kisapa (#57798) üzenetére


Teko001
őstag

A GDF már kivonult. A Tigázt pletykálják most épp, hogy lehet itt hagyja a piacot

(#57800) polonic válasza kisapa (#57798) üzenetére


polonic
félisten

Nagyon jó lesz majd a Főgáznak. Így is tök veszteséges a csoda rezsicsökkentés miatt. Gyakorlatilag ugyanúgy mi fizetjük majd a gázt, csak közvetetten az adóból, nem közvetlenül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.