Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) kelekyle válasza dptrsk (#57940) üzenetére


kelekyle
őstag

Nekem nem volt gáz (végig ment a net), de én is találkoztam vele párszor.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#57952) enginev3.0 válasza btz (#57949) üzenetére


enginev3.0
félisten

Higy értve lesz mire növelni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57953) kisapa válasza btz (#57939) üzenetére


kisapa
senior tag

Én voltam bent személyesen de az ügyintéző csak a jelenlegi meghosszabbítását emlegette. A honlapjukon meg még az sem szerepel.

(#57954) wmati


wmati
addikt

Új iptv szoftver.

Az .x0092 :
- StartApp URL bekerült (Standby + Boot), vagyis ajánló app indul el minden bekapcsolásnál; - a nyelvválasztó menü tiemout-ja új STB felszerelésnél vagy DRA után 1 percre csökkent (20 volt eddig).

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#57955) btz válasza enginev3.0 (#57952) üzenetére


btz
addikt

Jelenleg nem adottak a technilak feltételek ahhoz hogy azt mondják, hogy a legkisebb csomag 30 megabit/s legyen. Már ezzel a 10-es minimummal is vannak néhol bajok, nem véletlen, hogy 1 megabit a garantált. Majd ha már 10-et tudnak garantálni mindenhova akkor jöhet a 30-as minimum csomag.
2018-ra vállalták hogy mindenhova elviszik a 30 megabitet ténylegesen. Lehet 2015 végéig megcsinálják hogy 30 legyen a minimum csomag, de az csak parasztvakítás lesz, közben meg ezrek lesznek speciális 5-10 megabites csomagokban amit a weblapra nem tesznek ki mert az milyen égő lenne már. A népet meg lehet kábítani a 30-as minimummal.

ⓑⓣⓩ

(#57956) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Volt kint egy szerelő, sajnos en nem voltam otthon, hívott hogy megvan az 50/25mbit náluk minden jo
Sajnos ennyibe maradt, tudtam hogy ha nem vagyok otthon akkor nem fog semmi történni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57957) Krapter


Krapter
tag

Ezt a forumot a T-kom olvassa még? Egy elég érdekes dologba futottam bele. Mióta átrendezték az egész online felületüket az összes céges előfizetésemhez nem tudok hozzá férni. Ez még nem is lenne gond, mert előbb utóbb kijavítják, na de az egy kicsit furcsa, hogy mikor hiba bejelentést teszek elkérik az online belépéshez tartozó felhasználó és jelszavamat. Ilyet még nem pipáltam és ez azóta van mióta átalakították az egész rendszerüket.

(#57958) DJ. Ru$y válasza Krapter (#57957) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Soha nem is olvasta. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57959) Krapter válasza DJ. Ru$y (#57958) üzenetére


Krapter
tag

2008-ban még volt valaki t-komtól aki az egész topikot indította.

(#57960) Lacielvtárs válasza DJ. Ru$y (#57958) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

@Krapter:
:DD :C ez jó volt, ezt bekönnyeztem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57961) btz válasza enginev3.0 (#57956) üzenetére


btz
addikt

Mért mit vártál mi történik?

ⓑⓣⓩ

(#57962) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ez van most 120/50 helyett Dabason.
Más is tapasztalt sebességcsökkenést?

(#57963) enginev3.0 válasza btz (#57961) üzenetére


enginev3.0
félisten

Eszköz csere, vagy mondjuk valami, amivel érek is valamit

Hogy lehet, hogy eddig ment a le fel töltés egymás mellett stabilan 6/3MB/s-mal
most meg nem akar menni csak 2/3MB/s

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57964) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Akkor már csak annyit mondjatok meg nekem, hogy mért lehet hogy ha rádugom a thomeos fekete huawei eszközre a gépet vagy a nast akkor nincs rajtuk net, ha routeren keresztül dugom úgy meg van :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57965) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#57964) üzenetére


enginev3.0
félisten

Már látom, a 4 portból csak 1 internet, a többi tv

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57967) btz válasza enginev3.0 (#57963) üzenetére


btz
addikt

Tehát kint volt a szerelő, mondta hogy jó de te még mindig tapasztalod a hibát?

ⓑⓣⓩ

(#57968) enginev3.0 válasza btz (#57967) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, de hogy most ez milyen hiba azt már végképp nem értem
Nem egy eszközön jelentkezik, de előfordulhat hogy az én routerem a hibás, csak azt nem tudom sehogy kiküszöbölni, csak egy másik routerrel

De az biztos, hogy 1 évig stabil volt minden sebesség le fel, egyébként fel sem tűnt volna, és nem egy év után kezdenék utánajárni (még mielőtt hülyének néztek, mint a csávó, ő azt mondta, hogy JAAA torrent, hát akkor lehet hogy túlterhelt vagy valami... :W )

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57969) dchard válasza enginev3.0 (#57968) üzenetére


dchard
veterán

Én készség nélkül elhiszem neked, hogy torrenttel tapasztalod a problémát, de ha mondjuk speedtest-tel vagy webes letöltéssel (természetesen minden más forgalom leállítása mellett) megvan a sebesség, akkor biztosan nem a szolgáltatásban van a hiba, az internet kapcsolat ugyanis nem válogat a bitek között.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57970) enginev3.0 válasza dchard (#57969) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha torrenten megy a feltöltés akkor speedtesten es webes letöltésnel is 10mbit körül mér es tolt (1-2MB/s)

De ma ki próbálom Router nélkül hogy miként teljesít

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57971) DJ. Ru$y válasza enginev3.0 (#57970) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"természetesen minden más forgalom leállítása mellett" by dchard
Szóval a torrent, sok szál stb. nyírhatja ki...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57972) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok,

Adott egy családi ház két önálló lakással, összesen 9 db TV-vel.

Sajnos elég rossz volt a csatornáim képe, kint volt a szolgáltatói szakember, és megállapította, hogy a padláson az elosztás nagyon rossz.
Sajnos én is láttam, hogy kettes elosztók tömkelegével van megoldva (már osztott jel többszörös továbbosztásával.... ).

Javasolta a bejövő kábelbe erősítő bekötését. Két db TV van, amin nagyobb képernyős, és STB-os (ill, belső tuneres), ezeken nézném a HD csatornákat, tehát ide kellene gondolom a legjobb jel. A többi TV-n csak az analóg adások nézhetők.

Két változatot gondoltam el - remélem jól - amelyekről készítettem két vázlatot.

A különbség alapvetően az, hogy az erősítő 1 vagy 2 kimenetes.


A 2. változatban a TV6 és TV7 előtti kettes osztó nem hiszem, hogy baj, mert mindkettő TV konyhai 39 cm-es, tehát a minőség romlás nem lenne annyira észrevehető.

Kérdésem igazából az, hogy szerintetek melyik változattal járok jobban? Melyiknél lenne megfelelőbb jel a két digitális STB-on?
Illetve tudtok-e ajánlani alkalmas erősítőt? A két kimenetesnek ezt néztem:
http://trinit.hu/hirschmann-szne152v-antennaerosito

Ha valaki tud segíteni, azt köszönöm :K

[ Szerkesztve ]

(#57974) kabelmania27 válasza zsolee73 (#57972) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Hetes osztó nem létezik, hatos/nyolcas splitter van, ezért első kőrben a második verzió jobbnak tűnik.
Ha megnézed a modem értékeket meglehet mondani hogy kb hány dB a bejövő, ha jól értem mmwo osztó van a bejövőn. Ez az erősítő sem rossz.
A két változat közötti választást befolyásolja hogy hány helyen szeretnéd/tudod levinni a koaxot.
Kérdést itt is tedd fel.

(#57975) enginev3.0 válasza DJ. Ru$y (#57971) üzenetére


enginev3.0
félisten

De egy évig nem volt vele gond es semmi nem valtozott, ezért írtam ezt sokszor
Illetve ha csak egy torrent fut fel es es le mar akkor is előjön

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57976) djculture válasza enginev3.0 (#57975) üzenetére


djculture
félisten

A tikosítási kényszerítés bevan kapcsolva egyáltalán?

(#57977) enginev3.0 válasza djculture (#57976) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs, soha nem is volt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57978) kabelmania27 válasza enginev3.0 (#57977) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor állítsd eröltetve-re hátha javul.

(#57979) zsolee73 válasza kabelmania27 (#57974) üzenetére


zsolee73
tag

Igazad van, nincs 7-es.
Vagy hatos + egy kettes osztó, vagy a 8-as, és az egyik kimenete üres marad (gondolom ez utóbbi a jobb)

Igen, MMWO osztó van a bajövő kábelen. Milyen modem értékekre gondolsz?

Mindenhová kiépíthető önállóan a koax, így is van jelenleg, csak a padláson kaotikus a helyzet.... :(
Csak lefelé kell vinnem két új szálat, de ez megoldható.

Felteszem a javasolt topikban is, köszi :)

(#57980) kabelmania27 válasza zsolee73 (#57979) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem jelszint értékekre gondolok.
Üres kimenetet le kell zárni, a nyolcas osztónál az ábra szerint nem lesz üres kimenet, de lehet elnéztem.
Ha kétkimenetes erősítőt veszel az kb ugyanaz mintha egykimenetest veszel és kettessel elosztod.
Úgy is jó hogy erősítőből egyik kábel egyik szint másik másik, lent hármas osztó, fent pedig ha jól számolom akkor hatos elég.

(#57981) Teko001 válasza zsolee73 (#57979) üzenetére


Teko001
őstag

Az MMWO osztó után egy modem vagy HGW ül a kábel végén a data ágon, annak az admin felületén vannak jelszintek. Azt nézd meg.

(#57982) zsolee73 válasza kabelmania27 (#57980) üzenetére


zsolee73
tag

Valahyogy sikeresen kitöröltem a képet :(

Ja értem.... :)
Igen, így is megoldható, ahogy írod:
2 kimenetes erősítő fent a 6-os, lent a 3-as elosztóval, talán még ez a fizikailag legkönnyebben kivitelezhető.


[ Szerkesztve ]

(#57983) kabelmania27 válasza zsolee73 (#57982) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor a harmadikat kell csinálni, ha nem kapsz két kimenetes erősítőt akkor teszel rá kettes splittert egyik kimenet földszint hármas, másik kimenet emelet hatos.
Nézd meg a modem értékeket lehet az mmwo-t érdemes lenne kettes splitter+hpf-re cserélni.

(#57984) zsolee73 válasza kabelmania27 (#57983) üzenetére


zsolee73
tag

OK, köszi :)

(#57985) the_one


the_one
tag

A mai nap érdekes dolog történt! VDSL2 internetem van, Speedport W 724V HGW-vel. 11:45 körül elment a netkapcsolat. Mivel a DSL led világított, gondoltam ránézek a vonali paraméterekre.

Sajnos magától nem állt vissza az online állapot, ezért web felületről újraindítottam az eszözt. Újraindítás után, viszont visszaállt az előfizetéshez tartozó sebesség profil! Pedig már kezdtem örülni!

Szerintetek mi történhetett? Tesztel a T-Com, vagy csak egy véletlen központ oldali megakadás volt?

[ Szerkesztve ]

(#57986) enginev3.0 válasza kabelmania27 (#57978) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ki próbálom azt is :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57987) szabogabor10 válasza the_one (#57985) üzenetére


szabogabor10
veterán

Fura, mivel az aktuális értékek a vonaladon elérhető max. értékek felett voltak. Szerintem valami hiba lehetett.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57988) dchard válasza zsolee73 (#57982) üzenetére


dchard
veterán

Először is szeretnélek megdicsérni, és egyben felhívnám a figyelmét a jövőbeni segítséget kérőknek, hogy így kell mintahálózatot készíteni. Egy ilyen rajz rengeteget segít nekünk az esetleges hibahelyek behatárolásában.

Annyit fűznék kábelmánia eszmefuttatásához, hogy érdemes lehet - ha már beruházol - visszirányúsított erősítőt venni. Ugyan drágább, de így az esetleges netet érintő visszirányú problémákat is lehet kezelni, ha szükség van rá.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57989) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Talán nem teljesen ide tartozik, csak a HGW (Cisco EPC3925) esetleges korlátai miatt kérdezem itt: Wake on Lan lehetséges a Ciscon keresztül? Ha igen, tudnátok segíteni, hogyan is kéne beállítani? Olvastam EZT a cikket, ha eszerint járok el, működni fog? Tűzfalon (AVG Internet Security) esetleg kell valamit beállítani még?

[ Szerkesztve ]

(#57990) btz válasza the_one (#57985) üzenetére


btz
addikt

Nem lehet magasabb az érték. Simán csak meggajdult a HGW-d.

ⓑⓣⓩ

(#57991) zsolee73 válasza dchard (#57988) üzenetére


zsolee73
tag

Köszi :)

Esetleg tudtok az általam talált Hirschmann 152V helyett másik, (esetleg jobb) 2 kimentes erősítőt ajánlani?
Milyen jó minőségő 6-os és 3-as splittert javasoltok? Mire kell figyelnem?

(#57992) kabelmania27 válasza zsolee73 (#57991) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Splitterből gyakorlatilag a sárga színűn kívül bármelyik jó.

(#57993) enginev3.0 válasza kabelmania27 (#57978) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát... próbáltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57994) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elköltözik a Magyar Telekom

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#57995) bopeti98


bopeti98
őstag

Az IPTV-s csatornalistát lehet valahol a neten rendezni, vagy csak a TV-n? Mintha régen lehetett volna, de most nem találom ezt az oldalt.

(#57996) wmati válasza bopeti98 (#57995) üzenetére


wmati
addikt

(#57997) bopeti98 válasza wmati (#57996) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi! Megpróbálom.

(#57998) btz válasza Intruder2k5 (#57994) üzenetére


btz
addikt

Majdnem azt hittem megszünik. :D

ⓑⓣⓩ

(#57999) mastodon


mastodon
aktív tag

A CISCO ISB 6030-as set top boxon van internetes LAN kimenet okos tv-hez?

(#58000) kisapa válasza mastodon (#57999) üzenetére


kisapa
senior tag

A LAN mindegyik boxon bemenet és nem kimenet. Azon keresztül kapcsolódik a HGW-hez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.