Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) btz válasza enginev3.0 (#57847) üzenetére


btz
addikt

Másik gépen próbáltad?

ⓑⓣⓩ

(#57852) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#57850) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Wifin kapom a telekomos netet (bár saját kiépítésem), 120 megabit lazán átmenne 1ms-es plusz válaszidővel. Az 50-es csomagom wifin 2db Airgrid M5 antennával. (Kb 16e Ft):

[ Szerkesztve ]

(#57853) enginev3.0 válasza btz (#57851) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nason és gépen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57854) enginev3.0 válasza DJ. Ru$y (#57850) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem kell tőle annyira félni
Nálunk van egy kis helyi szolgáltató, vezetéknélküli nettel, de teljesen stabil, és jó pingje is van, sokat fejlődött, ettől függetlenül nekem nem kéne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#57855) n@p@lm


n@p@lm
őstag

számomra a stabil kapcsolat = vezetékes kapcsolat.

(#57856) r3dsnake válasza enginev3.0 (#57854) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha jól van megcsinálva, nem veszed észre, hogy nem kábelen megy. Itt egy ping a HGW-ig, a gépemtől, közte egy router, két antenna és 500m légvonalban egy 100 éves tölgyfával telibe lőve félúton:

n@p@lm: Hülyeség. Telefont se használj akkor. Meg nem mindenki lakik olyan helyen, hogy van kábel. Örülnél te ilyen netnek a semmi közepén. :) Még rosszabbnak is.

[ Szerkesztve ]

(#57857) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#57852) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak nem mindegy, hogy métereket, tízen métereket, vagy egy falu/település esetén kilométer(eke)t kell átlőni...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57858) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#57857) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Van szolgáltató, aki csinálja nálunk, 10 évig voltam ügyfelük. Egyedül a kis sávszél miatt váltottam, a ping rendben volt. (4 megabitet adtak, de bőven ment volna többel is.)

(#57859) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#57858) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jó, de még mindig húzzon inkább réz kábelt és VDSL2-n itt a 30 stabilan, ami bőven lehet több, mint a wifis 10-12 Mbit, nem is a pinggel van a baj, de behúzzák faluközpontig az optikát és onnan "osztják" wifin, elég fura... Nekem legalábbis.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57860) ssarosi


ssarosi
tag

Rég jártam errefelé, de most új hírek vannak a Futrinka utcában.

Ott tart a T, hogy beadta a közműveknek a terveit az optikai hálózat kiépítésére. :C
Az időpont messze nem biztos, de elképzelhető, hogy 08-09 hónapban megcsinálják (nem hivatalos info).
A kérdésem az lenne, hogy az ilyenkor adott nem tudom milyen típusú modemet ki tudom e váltani a mikrotik routerembe vásárolható optikai modullal? Ahogy láttam a neten, több fajta modul is kapható, de fogalmam sincs, hogy valamelyikkel működőképes lesz e a mikrotik + T optika páros?

A vezetékes telefonról használatáról (ip) már lemondtam, senki sem keres rajta, így nem gond ha az nem lesz.
Köszönettel várom az infót, mielőtt valami hülyeséget feleslegesen bevásárolnék.

Az egyik amit találtam:
MIKROTIK S-85DLC05D http://routerboard.com/S-85DLC05D

másik:
MIKROTIK S-31DLC20D http://routerboard.com/S-31DLC20D

Annyit látok, hogy különböző hullámhosszon működnek, de részemről ennyi.
Köszönettel venném az ehhez értő szakemberek véleményét.

Szép napot.

(#57861) n@p@lm válasza r3dsnake (#57856) üzenetére


n@p@lm
őstag

érdekes, egyébként meggyőzőek az infóid.

(#57862) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#57859) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tuti, hogy egyszerűbb és olcsóbb felszerelni egy antennát, mint kábelt húzni mindenhova. A VDSL2 meg kevés, simán többet bírna wifin, ha optikát osztanak szét.

(#57863) villamos válasza ssarosi (#57860) üzenetére


villamos
őstag

Ezt most sürgősen felejtsd el. Kapsz a szolgáltatótól egy optikai hgw -t, és kész.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#57864) r3dsnake válasza n@p@lm (#57861) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ennyi a sávszél a két antenna között, a bőven alsókategóriás kütyükkel:

Konkrétan a 100-as LAN miatt nem jönne át 120 megabit a gépig, nem a wifi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#57865) dchard válasza villamos (#57863) üzenetére


dchard
veterán

Mire alapozod ezt a kijelentést? Ha szabad megkérdeznem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57866) n@p@lm válasza r3dsnake (#57864) üzenetére


n@p@lm
őstag

az igen!
és mennyire időjárás érzékeny a dolog?

(#57867) r3dsnake válasza n@p@lm (#57866) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ekkora távon semennyire. Épp esőben mértem, és a közte lévő tölgyfa is megszívta magát vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#57868) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#57866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

poli27 is hasonló módon viszi át a UPC 240-es netet, azt hiszem 150Mbps körül marad neki a végponton...

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#57869) Razermazer válasza Intruder2k5 (#57836) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm az infót, akkor megyek és megnézem a hwg-t magát milyen márkájú, és viszek is át telefont ami tud mindkét üzemmódot aztán meglátjuk. Lehet hogy ott más is közbeszól. Eleve úgy kezdődött az egész hogy az oszlopon lévő, f-csatlakozó nem is volt rendesen becsavarva az idő szépen elette már.
Zavaros ez az egész előfizetés náluk.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#57870) #41133696 válasza Razermazer (#57869) üzenetére


#41133696
törölt tag

Működnie kell. Nálunk Concorde 902 volt a Speedport-on és két DECT, most pedig ugyanezek a Cisco EPC3208 kábelmodemen.

(#57871) Spirit


Spirit
őstag

Nem panaszkodok a net miatt, mert beton stabil 120/50mbit-em van optikán, 2-3-as pinggel BIX-ig. Azonban az utóbbi hetekben bizonyos route-okon szánalmas pingek vannak külföld felé, találtam pár elérhetetlen oldalt is. Ma ezen felül sikerült torrent korlátozással is találkoznom. Beton stabil 122Mbit/s mérések mellett a normális ~14.5Mb/s helyett 8Mb-nál tetőzik akár mit csinálok, akár mit töltök. 80-as és 21-es porton keresztül megy a max.

Nem fogom felvágni az ereimet, de nem ártana, ha itt megállna az alattomosan egyre gyatrább szolgáltatás.

(#57872) adika4444 válasza Spirit (#57871) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A torrenteset most gyorsban megnéztem, nekem a 30/5-ön jön 3.6 MB/s-sel a torrent, mint eddig mindig. Egyszer valahogyan 3.7 MB/s is összejött, de már nem tudom, hogy hogyan, meg kb. 100 KB/s-on nem fogok problémát csinálni:). Egyébként is ez a 3.6 MB/s 28,8 Mbps sebességnek felel meg, ami azért folyamatosan kielégítő.
Bár Speedtest 30-32-t is hoz, nem értem torrent miért nem használja ki.

üdv, adika4444

(#57873) MY2K


MY2K
aktív tag

Van vki Szigethalomról? Az optika most készült el.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#57874) btz válasza r3dsnake (#57864) üzenetére


btz
addikt

És ha majd egy egész falu lóg rajta akkor is meg fog maradni ez a sebesség? Vagy több wifi antennát is felraknak majd? Érdekes ez az optika wifi elképzelés.

ⓑⓣⓩ

(#57875) r3dsnake válasza btz (#57874) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A felhasználónál a fogadáshoz tökéletesen elég ilyen eszköz, a szolgáltató részéről kell nagyobb teljesítményű antennákat használni, amik elbírnak több felhasználót teljes sávszélen. De azok teljesen más kategóriák méretben és teljesítményben is. Általában víztorony tetejére szokták tenni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#57876) DJ. Ru$y válasza r3dsnake (#57875) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez oké is lenne, de mennyire életképes, hogy a műv. ház mellett ott egy víztorony? Ezért tartom furcsának azt amit Dávid írt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57877) Sofian válasza DJ. Ru$y (#57876) üzenetére


Sofian
őstag

A kérdés jogos. Emellett az osztott közeg sohasem lesz olyan jó mint a dedikált, lásd mobilnet..

Egyébként WiFi-nél még a falunként 1 db LTE 800 állomás is jobb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#57878) r3dsnake válasza DJ. Ru$y (#57876) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha magas a tető, onnan is szórható, láttam már rá példát, hogy magas fémrúdra voltak aggatva az eszközök.

(#57879) btz válasza Sofian (#57877) üzenetére


btz
addikt

Azzal nem csak 60 megabit jutna az egész cellára és a benne élőkre?

ⓑⓣⓩ

(#57880) r3dsnake válasza Sofian (#57877) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze, forgalomkorlátos nettel...

Nem értem ezt a nagy ellenszenvet a wifi ellen, ha gyakorlatban használnátok, vagy ilyeneket szerelnétek, látnátok, hogy baromira jó dolog.

(#57881) Heimdallr75 válasza r3dsnake (#57880) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Az lehet , hogy baromi jó dolog, de ezzel megint az "átverés" kategória, mert a korszerű technológia helyett, használnak egy már 5 éve is elavult megoldást, ahogy írták is a dedikált közeg helyett egy osztott közeget, a korlátos frekvenciatartományba bezsúfolnak egy rakat előfizetőt ne adja isten de iptv-vel, és adnak egy pofont az elektromotoros szennyezésnek, amúgy valóban nincs vele gond ezeken kívül....
(Vonatkoztass el attól hogy nem egy felhasználó van a tartományban)Más kérdés hogy lesz ebből az uniós terveknek megfelelő 30 M minimum meg...

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#57882) r3dsnake válasza Heimdallr75 (#57881) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

100+ ügyfél csüngött a régi szolgáltatómnál fenn wifin egyszerre, mégis 10ms alatti pingem volt, aminek a T kábel közelébe sem ér. A sávszél igen, kevés volt, de eleve Inviteltől kapták a netet és az volt szétosztva. Feltételezem, nem optikán.

(#57883) Heimdallr75 válasza r3dsnake (#57882) üzenetére


Heimdallr75
őstag

egyik sem válasz a felvetéseimre, hogy lesz ebből versenyképes sávszél? (ugye már rézen is készülnek az 50M-ra) Van e bővíthetősége (reális keretek közt) mint pl egy optikának... és sorolhatnám, a két legzavaróbb az elavultság, és elektrosmog szennyezés növelése.
Véleményem szerintem 2015-ben ilyen technológiát telepíteni nem szabadna már, főleg nem közpénzből (támogatásokból)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#57884) glaci válasza Heimdallr75 (#57883) üzenetére


glaci
őstag

Az utolsó mondatodból látszik, hogy értesz a techikához, de nem konyítasz a politikához! :D

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#57885) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok
Van egy Cisco ISB2001 Box. HDMI-vel van csatolva egy Smart TV-hez.
Mind a 2 készüléken be van állitva, hogy 1080P-ben menjen..
A TV info szerint 1080P és 50Hz a bejövő jel
Ezt az 50Hz-et nem értem... A TV-m 100hz-es.
Lehet ezt állitani valahol? Vagy ez ennyit tud? Kell vele foglalkozni?
Ennek a boxnak nincs Bios szerüsége, mint pl. az Invitel boxnak, amiven több mindent lehet állitani?

Köszi

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#57886) Doky586 válasza szunyi777 (#57885) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az európai műsorszórás 50Hz-es..
(az amerikai 60Hz-es).

De ennek semmi köze a TV x 100Hz-éhez... (mint a kiflit hasonlítani a körtéhez)

(#57887) szunyi777 válasza Doky586 (#57886) üzenetére


szunyi777
őstag

Köszönöm a felvilágosítást!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#57888) prisz


prisz
aktív tag

Sziasztok! Hátha találkozott már valaki ezzel a pár napja tartó hibával.
Adott 8 lakásos társasház. A probléma, hogy teljesen véletlenszerűen az analóg adások elkezdenek csíkozódni, mintha valaki piszkálná az antennát. Ekkor a Digitális csatornák bekockásodnak, az internet upstream power 43-ról felmegy 54-re. Aztán egy ideig minden visszaáll az eredeti jó értékekre. Van, hogy 1 perc alatt 2x is, van hogy 20 percig minden rendben.
Kábelek, elosztók ellenőrizve.. Átmentem a szomszédhoz nála csak analóg van, de ugyan az a hiba, ott is random csíkozódás.
Szerintetek a házerősítő adta meg magát? Ha folytatja akkor mindenképpen jelentem hibára. Köszi minden ötletet.

(#57889) Gubek-Einste válasza prisz (#57888) üzenetére

Ez inkább valamilyen zavarra utal a hálózatban, valakinél lehet olyan eszköz használatban amelyik zajt küld a hálózatban és ez okozza a fenti hibákat. Jelentsd be és majd a szolgáltató kiméri, hogy honnan és/vagy kitől jön a zavar.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57890) btz válasza prisz (#57888) üzenetére


btz
addikt

Én régen táviránnyítós kisautóval zavartam az adást.

ⓑⓣⓩ

(#57891) prisz válasza btz (#57890) üzenetére


prisz
aktív tag

Eléggé életszerűtlen, hogy reggel 7-től hajnali fél 2-ig folyamatosan kisautózzon valaki.
Asszem bejelentem. Nyomozzon a szolgáltató a kisautók után :)

[ Szerkesztve ]

(#57892) Intruder2k5 válasza btz (#57890) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyanítom az akkor volt, amikor még szalagantenna volt kifeszítve a két szekrény közt. Kábel TV-nél, normális, háromszoros árnyékolású koax-al, ennek nem szabadna jelentkeznie.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#57893) btz válasza Intruder2k5 (#57892) üzenetére


btz
addikt

Igen ez ismerős és egyben retro érzéseket kelt bennem. Azthiszem pont ilyet zavartam. :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57894) cs.david94


cs.david94
tag

Látom beíndítottam a fantáziáját minden kinek. Én is csak azt tudom amit mondtak nekem. Lesz egy központ, a felhasználóknak meg hoznak egy "dobozt", és ebből megy majd a tv, telefon, internet. Tehát itt ezek szerint IPTV lenne. Nem alföld, zala megye, már hallottam más faluból is hogy vezeték nélkül lesz megoldva a dolog.
Viszont azt nem tudom, hogy milyen technikai háttér van, wifiből is van sokfajta, meg gondolom még ezen kívül is, vannak vezeték nélküli szolgáltatók.
Most még a gerincet húzzák, majd ha az elkészül utána még összedobják a technikát, szerintem idén ebből nem lesz semmi de talán még jövőre sem. Ha tudok meg egyéb információ morzsákat úgy is jelzem itt.

(#57895) btz


btz
addikt

Megkérdeztem a Telekomot, hogy várható-e a falunkban ebben az évben vagy a jövő évben optikai hálózat fejlesztés a falunkban. Itt a fórumokon mindenki azzal jön, hogy ez üzleti titok, de a facebookos Telekom dolgozó simán azt mondta, hogy írjak nekik levelet a pontos címemmel és MT ügyfélazonosító számmal és készségesen kiadják hogy várható-e hálózat fejlesztés vagy ne is várjam, mert nincs mit. Tehát érdemes felkeresni ezügyben őket, nem fogják letagadni az indfókat üzleti titokra hivatkozva.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57896) dchard válasza btz (#57895) üzenetére


dchard
veterán

Összemosod a dolgokat. Arra mondták korábban, hogy "nincs mivel üzleti titok", hogy nem létezik egy térkép vagy valamiféle nyílt adatbázis, ahol ennek utána lehet járni. Mivel egy ilyenből azonnal tudná a konkurencia (ráadásul hónapokra, vagy akár évekre előre) hogy hova kell koncentrálni. Nyilván egy-egy címre minden további nélkül utána tudnak nézni, és meg is fogják mondani, hiszen elemi érdekük.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#57897) n@p@lm


n@p@lm
őstag

nekem annyit mondtak személyesen a telekom ügyfélszolgálatán hogy még idén mindenhol a legkisebb elérhető sebesség a 30 mbit lesz.
na erre kíváncsi leszek.

(#57898) btz válasza dchard (#57896) üzenetére


btz
addikt

Ok. Értem. Akkor kiváncsian várom a válaszukat a levelemre. Ezt akkor ha bemegyek egy T-Pontba akkor ugyan úgy meg fogják mondani? Eddig azért nem is tettem mert azt hittem úgy sem mondják meg.

(#57897) n@p@lm
Na ha idén 30 lesz a minimum mindenhol, akkor bele kell húzniuk, mert most a 10-es minimum korszakában is akadk még olyanok akik a minimum alatt kapják a maguk 1-2 megabitjét. Akkor ha 30 lesz a minimum akkor azok 10-et fognak vagy a minimum minimumjának a minimumját?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57899) poli27 válasza r3dsnake (#57852) üzenetére


poli27
veterán

Nekem UPC 240 2db Ubiquiti Powerbeam antennával ennyit tud 400m ről tiszta rálátással :

(#57900) dchard válasza poli27 (#57899) üzenetére


dchard
veterán

Azért ez nem egy konzumer setup abban megegyezhetünk :)

Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy a bázisállomások nagy része is olyan pont-pont mikróval van bekötve, amik akár valós gigabites sebességre is képesek méghozzá megbízhatóan (ezekkel hordják fel például az LTE forgalom nagy részét is), csak éppen frekvencia engedély kötelesek, az áruk meg valahol 17.000 Eurónál kezdődik :)

A lényeg, hogy azért mert tudunk olyan vezetéknélküli technológiát mutatni, ami eseti jelleggel, a körülményektől erősen függően tud biztosítani két pont között pár száz megabitet, attól még ez nem jelenti azt, hogy a Telekom képes lesz több tíz vagy száz előfizetőnek kiszámítható módon több tíz megás kapcsolatokat egymással párhuzamosan nyújtani. Kissé mások az elvárások. Persze ez nem a Telekom hibája, inkább technológiai limit. Nem véletlen, hogy a legnagyobb telkók amint lehetett, attól a kevés mikrós kapcsolattól is megszabadultak, ami még megvolt. Régi motorosok még emlékezhetnek a 4-5 kétmegán lógó komplett falvakra, ahol ez volt a "gerinc" az ADSL szolgáltatás mögött.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.