Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) Teko001 válasza szdavid81 (#58700) üzenetére


Teko001
őstag

Ha pedig egyik se, talán az email szolgáltatás a legolcsóbb :D

[ Szerkesztve ]

(#58702) HaZse válasza szdavid81 (#58700) üzenetére


HaZse
őstag

Mindegy, de csak így kapom meg a kedvezményes előfizetést. (Régebben volt t-home előfizetésem, de már más szolgáltatónál vagyk), de még megvan az MT kódom és a hozzá lévő aranytárskártyám.

Vagy hogy megy a következő?

Új előfizetés (mobil) kötés szülő MT kódjára, majd a mobil előfizetést átírni saját névre, majd számhordozárt igényelni rá.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#58703) Emu válasza szdavid81 (#58698) üzenetére


Emu
őstag

Dehogynem! xDSL technológiát ajánlottak,(már van szerződésem, csak még nem tudom használni az új szolgáltatást) és egyeztettem már technikai feltételekről is egy megadott telefonszámon keresztül, aki elmondta, hogy egy új rézkábelt fognak behúzni, és azon fog jönni minden. (Csak a szerelő át akar fúrni födémet 5 falat, mindent. Kicsit zokon venném mert 2 éve újítottunk fel mindent...)
Nálunk speciális a helyzet, mert a koax hálózat tulajdonosa a Vidanet, a T-home csak bérli. Én is sokkal-sokkal jobban örülnék egy ilyen koaxos megoldásnak...de el tudom még ezt intézni? :F A koax hálózat egyébként teljesen ki van már építve a házban.

(#58704) flexxx válasza Emu (#58703) üzenetére


flexxx
tag

Győrött sok helyen elérhető a DIGI, nálad véletlenül nem? :U Azért egy adsl-nél lényegesen jobb még valami VidaNetes kábelnet is, sőt, kérdezz rá, hogy tv-vel egy csomagban nem olcsóbb-e. Egyébként, ha 120-as netet rendelnél mondjuk, vajon mit reagálnának? Arra már nem lehet adsl technológiát használni, viszont lényegében elérhető nálad, hisz van koaxuk - ha bérelt is, de van -. Személyes tapasztalatból mondom, hogy IPTV-t semmi esetre se köttess, undorító minőségű, nagyon nagy visszalépés a digitális kábeltv-hez képest, az analógnak is szebb képe volt 8 éve, és csak a HGW-n keresztül megy, azaz át kell fúratnod mind az 5 falat.

(#58705) enginev3.0


enginev3.0
félisten

5.22.-en kaptam a szokásos 7800ftos számlámat, ma meg kaptam egy 8500ftos számlát , de miért?? Miért kaptam most 20 nappal később es miért lett majd egy ezressel drágább?? Otthoni szolgáltatások is drágulnak? Kezd kicsit elegem lenni belőlük

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#58706) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#58705) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lejárt a husegem ezért lett 8500ft de ez még feljebb fog menni
De ha meghosszabbítom a hűséget megint egy évre akkor az eddigi 7800ft helyett 8000ert megkapom ugyan azt

Ez mekkora undorító rohadt politika

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#58707) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

T-Home-os ADSLünk van és az utóbbi időszakban az alábbi problémával találkoztam: kb 2 hónapja új telephelyre költözött a cég, ahol dolgozom. Mikróvállalkozás, így a t-home engedélyezte a lakossági csomagot (a 20 Mbit/sec-es csomag, ami valójában csak 15-öt visz, már így is felüdülés volt az előző telephely ~ 3 Mbit-es vonalához képest). Az elején minden rendben volt, aztán bejött egy olyan jelenség, hogy néha éjjel megszakadt az internet kapcsolat és nem állt azonnal helyre. Ilyenkor a Synology DDNS ilyenkor mindig küldött üzenetet, hogy "Kapcsolata a(z) ....synology.me gazdagéppel 2015-06-08 23:56:11 GMT +02:00 óta megszakadt. Ellenőrizze DiskStation készüléke hálózati kapcsolatát, és hogy biztosan engedélyezve van-e a DDNS-szolgáltatás. ", aztán helyreállt a dolog. Ezt betudtam annak, hogy régen is ilyen volt az ADSL emlékeim szerint, hogy 24 óránként bontotta a kapcsolatot a szolgáltató. A probléma az, hogy most már szinte minden éjjel ez van, viszont a router nem csatlakozik újra, mivel valamiért úgy érzékeli, hogy a kapcsolat meg sem szakadt, tehát a WAN státusza marad connected, kézzel kell disconnect/connect-et nyomni. A roujter egy Tplink DWR3600-as. Más is találkozott esetleg hasonló problémával?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#58708) dptrsk válasza enginev3.0 (#58706) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Volt egy áremelés tavaly ősszel, de amíg a régi hűséged meg volt a szerződés szerinti áron kaptad, mostmár csak az új csomagra tudsz szerződni.

Szerintem ez korrektebb, mint mobilszolgáltatóknál, az hogy innentől kezdve drágább és kész.

(#58709) btz válasza CactuS (#58707) üzenetére


btz
addikt

Nincs már nagyon régen 24 órás bontás.
Ott a routerrel (is) lehet valami gond, mert egy szakadás után azonnal automatikusan elkezd újracsatlakozni, hacsaknem manuálisra lett áttállítva.
Jó lenne megnézni hogy a modemben a dsl uptime mit mutat. Ha fekete dlink T1E verzió akkor mehetne rá a dchard féle firmware, azzal lehet vonaldiagnosztikát is csinálni.

ⓑⓣⓩ

(#58710) CactuS válasza btz (#58709) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Router automatikus csatlakozásra van állítva, de amikor nincsen net, akkor is azt mutatja, hogy connected, gondolom ezért nem csatlakozik újból. A firmware a rooteren a legfrissebb, nem is egy öreg darab (most volt 1 éves), bár nem mondanám, hogy elképzelhetetlen, hogy megdöglik egy TP-link, volt már rá példa.

A modem a szokásos, D-link, fekete, ADSL2+ modem. A pontos típust/firmware-t nem tudom, mert jelenleg fel van erősítve a fali rack szekrényre, de van még 2 db, ami anno megmaradt, az mindkettő DSL-360R (P/N: ESL360REESZ1..T1E H/W:T1 F/W:HU_1.00), így gondolom a 3. is az lesz. Így akár tudok kísérletezni is. Erre a firmware-re gondoltál, ugye?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#58711) ripo05 válasza dptrsk (#58708) üzenetére


ripo05
tag

Nálam is az volt, hogy 10% lett volna drágább ugyanaz a csomag. Végülis nagyobbra váltottam. De 2 évig ennyit fizetek. Mobilinternetnél pedig most kötöttem 2 év hűséget és ugye 1 hónap múlva 500 Ft-al emelik.

(#58712) dptrsk válasza ripo05 (#58711) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mobilnetnél, ha jelezted volna akár 800 ft kedvezményt is adtak 1 évig vagy lejjebb válthattál.

(#58713) btz válasza CactuS (#58710) üzenetére


btz
addikt

Igen. Erre gondoltam.

ⓑⓣⓩ

(#58714) Sasos válasza CactuS (#58710) üzenetére


Sasos
senior tag

Nálunk melóhelyen üzleti DSL van. Minden nap 8:00 kor leakad, de a modem szerint él a DSL link, és csatlakozva is van. Ilyenkor csak a ki-be kapcsolás segített. Aztán egyszer csak megszűnt a jelenség. Rá 2-3 hónapra újrakezdte majd 2 hét után megint megszűnt és (kopp-kopp) azóta se híre, se hamva a jelenségnek. Máig nem tudjuk, hogy mi okozta.

(#58715) Beni2360 válasza ripo05 (#58711) üzenetére


Beni2360
félisten

Ujdonság: :DD :Y
Megtiltották a Telekomnak és a Telenornak, hogy árat emeljenek július 1-jétől

http://hvg.hu/kkv/20150611_telekom_telenor_aremeles_nmhh

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58716) vigyori78 válasza Beni2360 (#58715) üzenetére


vigyori78
őstag

Végre valami ami nekünk hasznos.
Kapják csak az ívet hajrá.

(#58717) enginev3.0 válasza vigyori78 (#58716) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azert még várjunk
Ha most hívom őket hogy lemondom az élő mobil előfizetésem akkor még megtehetem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#58718) #41133696 válasza enginev3.0 (#58717) üzenetére


#41133696
törölt tag

15 napon belül vagy?

(#58719) dptrsk válasza enginev3.0 (#58717) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Lemondani bármikor le lehet, maximum kötbért számláznak, ha van élő hűséged.
Ha nincs hűséged bármikor lemondhatod.

(#58720) ripo05 válasza dptrsk (#58712) üzenetére


ripo05
tag

Mi ez a 800 Ft-ot? Nem láttam ilyet. (NR L-ről váltottam Társkártyás NR M-re.)

(#58721) dptrsk válasza ripo05 (#58720) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Telekom mobil topikban van akinek kellett a meglevő csomag vagy a legkisebben volt, ők havi 400/800 forint kedvezményt kaptak 12 hónapon át. Hang előfizetésesek 500/1000 forint kedvezményt kaphattak 12 hónapon át. A kisebb összegek a még nem arany, a nagyobb pedig az arany/platina ügyfelekre vonatkozik. Ehhez 1430on jelezni kellet az egyet nem értést.

[ Szerkesztve ]

(#58722) #41133696 válasza #41133696 (#57740) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Net & Roll S-nél összefűzték végre a mobilinternetet a vezetékessel:

Azaz visszahallgatták a beszélgetést :C

(#58723) btz válasza Beni2360 (#58715) üzenetére


btz
addikt

Ez nem újdonság. Szerinted miért emeltek? Mert már tudták.

ⓑⓣⓩ

(#58724) ripo05 válasza dptrsk (#58721) üzenetére


ripo05
tag

A szerződéskötéstől számított 15 napig kell ezt kérni, nem? Mert 1-én kötöttem az újat.

(#58725) ripo05 válasza #41133696 (#58722) üzenetére


ripo05
tag

Van még Duplanet kedvezmény? Azt hittem rég megszűnt...

(#58726) enginev3.0 válasza #41133696 (#58718) üzenetére


enginev3.0
félisten

Honnantol?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#58727) dptrsk válasza ripo05 (#58724) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem!

Mivel amikor megkötötted, már tudtad a feltételeket.
Május 15 volt az igényelhetőség vége + pár nap. Vagyis a májusban érkező számla kézhezvételétől 15 nap.

(#58728) #41133696 válasza ripo05 (#58725) üzenetére


#41133696
törölt tag

Újat már nem lehet kötni, de egyedi elbírálás után be tudják állítani azoknál, akiknél megvan a jogalap (például félre lettek tájékoztatva).

enginev3.0: Mióta SMS-ben tájékoztatást kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#58729) Beni2360 válasza enginev3.0 (#58717) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha vennéd a fáradtságot és elolvasnád figyelmesen a cikket akkor nem izgulnál, idézek.

A módosítást a szolgáltatók kétoldalú szerződésmódosítással kívánják végrehajtani, ami azt jelenti, hogy ha az érintett előfizetők az értesítéstől számított 15 napon belül következmény nélkül felmondhatják szerződésüket. Az NMHH ugyanakkor fontosnak tartja azt is, hogy a jogszabályok szerint az előfizetőknek a kétoldalú szerződésmódosítás esetében lehetőségük van úgy is dönteni, hogy az ajánlatot nem fogadják el, és ebben az esetben a szerződésük a korábbi tartalommal marad hatályban – ezt nem hangsúlyozták ki a szolgáltatók. :Y :Y :W

http://hvg.hu/kkv/20150611_telekom_telenor_aremeles_nmhh

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58730) enginev3.0 válasza Beni2360 (#58729) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elolvastam, elejétől a végéig, és talán pont ezért kérdezem

Itt még jelen időben írnak, hogy most is van idő eldönteni, míg két hozzászólással feljebb már hülyének néztek, hogy mit akarok én most, mikor már régen kellett volna

Milyen meglepő, hogy megérdeklődtem :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#58731) djculture válasza enginev3.0 (#58730) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem ugyis bukta ez az áremelés úgyhogy kár pattogni. Mivel nem értesítették normálisan a jogszabály szerint az ügyfelet nem emelhetnek semmit max a seggüket a fotelból.. Ha meg ezt is beleirják később hogy nem muszáj elfogadni és akkor semmi se változhat akkor ember nem lesz aki nem azt mondja hogy nem fogadom el. Magyarán a szolgáltatóknak bukta ez az egész és még jól meg is büntetik.

[ Szerkesztve ]

(#58732) dptrsk válasza enginev3.0 (#58730) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Kaptál havi számlát május 9ig, azon ott volt, hogy júli 1től emelnek, onnan ketyegett a 15 nap.

(#58733) djculture válasza dptrsk (#58732) üzenetére


djculture
félisten

Tökmindegy ez már úgyse aktuális, szabálytalanul lett az egész kivitelezve ezért indult a vizsgálat és a hatóság fogja kimondani a verdiktet a végén..

(#58734) enginev3.0 válasza djculture (#58733) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szégyen lenne 2015-ben árat emelni, főleg ilyen ilyen árak mellett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#58735) djculture válasza enginev3.0 (#58734) üzenetére


djculture
félisten

Azért a szolgáltatóknak annyiba igazat adok hogy ennek az árnak 27% -a rögtön a magyar költségvetésé és erre jön még a telefon adó amit szintén mi fizetünk. Így persze hogy nem lehet normális áron adni valamit..
Az internet adó miatti höbörgést is úgy csillapitották le hogy beigértek egy internetszolgáltatásra vonatkozó áfa csökkentlést.

[ Szerkesztve ]

(#58736) btz válasza djculture (#58735) üzenetére


btz
addikt

Az internet díjaknak évről évre csökkenni kellene. Az sávszélességnek és a mobil adatforgalmi limitek pedig nőni. Így lenne helyes. De sajnos nem így van.

ⓑⓣⓩ

(#58737) enginev3.0 válasza djculture (#58735) üzenetére


enginev3.0
félisten

És a Digi? Mennyivel is olcsóbb egy T vagy upc-nél, pedig ugyan azt fizetik az államnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#58738) btz válasza enginev3.0 (#58737) üzenetére


btz
addikt

Nagyvárosokon kívül alig vannak jelen. Biztos nem kell annyi kábeladót fizetniük.

ⓑⓣⓩ

(#58739) Sofian válasza btz (#58738) üzenetére


Sofian
őstag

Hát a 4G kábelekre nem hiszem hogy sokat fizet a T... ;]

(#58740) btz válasza Sofian (#58739) üzenetére


btz
addikt

De a Digi optikai hálózatozik, aminek méterére kell adótfizetni ha jól tudom.

ⓑⓣⓩ

(#58741) vigyori78 válasza btz (#58738) üzenetére


vigyori78
őstag

Nagyvárosokon kívül alig vannak jelen
Ez oké de mondjuk Pl.: digi van 5 városban 2000.-Ft -ért , T meg 25 városban 7000.-Ft -ért :F :U
Plusz lehet a diginek az 5 városban több előfizetője van mint a t-nek 15-be.
A T-nek még a nagyapám korában visszajött az ára a rézkábelnek amikor még csak telefon volt van ahol még ugyan az a kábel van :DDD

Biztos nem kell annyi kábeladót fizetniük.
Ez lehet de például nézzük a digit: 3500.-Ft-os 1000 / 200 Mbps net amiből kb1200.-Ft a kábeladó , a T-t inkáb le sem írom :O

De a Digi optikai hálózatozik, aminek méterére kell adótfizetni ha jól tudom.
Minden földfelszín alatti, vagy légkábeles közműhálózatot méterre számolnak kb.: 100.-Ft

[ Szerkesztve ]

(#58742) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. T-elekomos kollégák. A T nem szeretne a feltöltésen növelni egy kicsit mostmár így 2015 közepén? Eléggé kevésnek találom az a 0,5Mbps-t...

(#58743) djculture válasza KaiotEch (#58742) üzenetére


djculture
félisten

adsl az ilyen, ha több kell akkor minimum vdsl (30 megás netmánia L csomag) ott már 1 mega van :)

[ Szerkesztve ]

(#58744) KaiotEch válasza djculture (#58743) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Egyrészt nálam nem elérhető, csak max a 10-es csomag, másrészt az is lófing...

(#58745) N2O999 válasza djculture (#58743) üzenetére


N2O999
tag

5 Mbit/s a feltöltés 30-as csomagnál

(#58746) #41133696 válasza KaiotEch (#58744) üzenetére


#41133696
törölt tag

A NetMánia S-nél ennyi a max feltöltés. Ha más nem elérhető Nálad, akkor nincs mit tenni. Korábban volt róla szó, hogy emelik a feltöltéseket, de egyelőre nem történt meg. Illetve az M csomagtól kezdődően lett volna azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#58747) mlinus válasza KaiotEch (#58742) üzenetére


mlinus
őstag

sajnos teljesen idióta módon az 1mbites feltöltés az M csomag hozadéka, amire nem tudsz előfizetni ha a vonalad nem bírja a letöltést.. így hiába fizetnél M csomagot a jobb feltöltés miatt, nem engedik.

(#58748) #41133696 válasza mlinus (#58747) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként a duplán gyors feltöltésre is azt írta, hogy "másrészt az is lófing..."

(#58749) dptrsk válasza vigyori78 (#58741) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez lehet de például nézzük a digit: 3500.-Ft-os 1000 / 200 Mbps net amiből kb1200.-Ft a kábeladó , a T-t inkáb le sem írom

Azt kifelejtetted, hogy a Telekomnak van, ahol dupla hálózata van a kábelTV(koax) és telefon(réz) is(esetleg optika és réz, ne adj isten mindhárom), s habár csak egyiket fejleszti a másikra is meg kell fizetni a kábeladót, amíg le nem bontja.
Emellett a Telekomnak van sok KÖTELEZETT területe is, oda el kell vinnie a kábelt(erre talán kap támogatást, de a fenntartásért szerintem már nem), meg kell fizetni a kábeladót, és jó esetben a "falu" fele előfizet, de neki ott szolgáltatnia KELL.
A DIGInek nincs kötelező területe, ahol szolgáltatnia kell, ott fejleszt, ahol látja, hogy rövid idő alatt megtérül.

S ez a DIGInek hatalmas előny.
Gondolj bele, ha a DIGI csomagjait kínálná a Telekom, a sokszoros számú ügyfélkörnek, akkor mi történne.

Plusz lehet a diginek az 5 városban több előfizetője van mint a t-nek 15-be.

Igen, de a T-nek a 15 városban szolgáltatnia kell(vagy előfizetnek vagy nem), a DIGI pedig ott szolgáltat, ahol akar(ahol van igény, s megéri).

[ Szerkesztve ]

(#58750) skroy


skroy
senior tag

Nekem mákom volt a Netmania M csomaggal. 20/1 helyett így néz ki:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.