Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) jani4454 válasza Degeczi (#39245) üzenetére


jani4454
tag

Arról nem is beszélve, hogy a jövedelem is 3-4-szerese az itthoninak.

[ Szerkesztve ]

(#39252) bopeti98 válasza #78121280 (#39249) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam most már az OpenDNS is blokkolja. :C

(#39253) TeeJay


TeeJay
félisten

esetleg telekom.hu? mivel összeolvadt most már mindegyik rész (mobil,tv,net,telefon)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39254) bopeti98 válasza TeeJay (#39253) üzenetére


bopeti98
őstag

A telekom.hu csak amolyan átirányító oldalként funkciónál a t-home.hu és a t-mobile.hu webhelyre.

[ Szerkesztve ]

(#39255) villamos válasza bzoley (#39244) üzenetére


villamos
őstag

Röviden, a teljesség igénye nélkül: Optikán és koaxon, jó. A minősége talán valamivel jobb mint az analógé. Hátránya, hogy csak három stb lehet, ha esetleg ennél több tv van, akkor le kell mondani róluk.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#39256) mclaren777 válasza Gubek-Einste (#39231) üzenetére


mclaren777
senior tag

Tehát a fekete D-Link (és egyéb hagyományos, analóg) ADSL modemeket lehet kukázni 2 év múlva Telekom területen?

És azokkal vajon mi történik, akinek még lesz élő hűségszerződése 2016-ban Analóg telefon + DSL Netmánia kombóra?

(#39257) villamos válasza mclaren777 (#39256) üzenetére


villamos
őstag

Nagyjából igen.

A hűségszerződés csak téged köt, a szolgáltatót nem. Új szerződést ajánlanak majd, amit vagy elfogadsz, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#39258) TeeJay válasza mclaren777 (#39256) üzenetére


TeeJay
félisten

az ADSL eszközöket miért kellene kukázni? a PSTN tudtommal analóg telefonra vonatkozik, magyarul megszűnik a távolról táplált telefonvonal és helyette már csak IP alapú VOIP szolgáltatást kaphatsz amihez letesznek nálad egy HGW-t ami vagy ADSL-en vagy VDSL2-n üzemel (ha mázlid van)

tehát ha marinéni 2év múlva is akar még vezetékes telefont akkor csak úgy megy majd neki ha lesz egy HGW-je amit be is dug az áramba... mamámnak pl UPC telefon van internet nincs de ugyanolyan Cisco EPC modem van nála mint ami az internet előfizetőknek is van, aztán általában max akkor dugja be ha hívni akar vele valakit :D

a jó kis PSTN meg pl akkor is működött ha nálad elmegy az áram mert a központból kapta a delejt szünetmenteseken keresztül. kár érte mert az stabil szolgáltatás volt míg az IP alapút én a hátam közepére sem kívánnám max csak akkor ha optikás hálózaton kapja a cuccot mert 8/512-es ADSL mellett amikor ment nálunk a VOIP akkor erősen szakadozott ha torrent forgalom is ment a neten...
nem tudom ezt azóta megoldották-e de maradjunk annyiban hogy szerintem sokan fogják visszamondani
ráadásul IP alapon fillérekbe kerülne nekik a hívást intézni ennek ellenére mai napig egyárban adják az analóg és digitális telefon csomagokat holott utóbbival szívás van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39259) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Botrányosan sz.r az IPTV minősége jelenleg itt Bp belvárosban. Akad, szaggat, kockásodik. Nem az első eset már, de kezd nagyon elegem lenni. Cisco EPC3825 modem van+ISB6000 STB. Szerintetek a csere megoldaná a gondot? A STB-al meg már régóta van olyan gondom, hogy egy idő után a szolgáltatások nem töltenek be...kiírja, hogy betöltési hiba, vmi hibakóddal. Ilyenkor egy restart segít.

(#39260) Teko001 válasza Gabesz87 (#39259) üzenetére


Teko001
őstag

Bizonyos körzetekben jelenleg egyáltalán nincs is szolgáltatás pár órája, lehet annak köszönhető ez is.

(#39261) szili.tamas1 válasza Gabesz87 (#39259) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Meg szerencse hogy nrm hagytam magam beszivatni a thome-soknak. Mondom a csokanak,akkor ez a csaladi+hd,+30mb net+telefon 6rugo? Hat nem,mert optikan nincs ertelme a csaladi+hdnak, mert MINDEN HDBAN JON. Mondom oke koszi, nincs tobb kerdesem. Szolidan azert meg hozzatette hogy kapok wifi routert ingyen vagy annal olcsobban. Mondom oke majd atgondolom... Amennyi szivast olvasok vele,nem banom hogy nem mentem bele.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#39262) wmati válasza Gabesz87 (#39259) üzenetére


wmati
addikt

1412 többet nem tehetsz ilyen esetben.

(#39263) Gabesz87 válasza szili.tamas1 (#39261) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem csak a Családi van HD nélkül (sima kábel, nem optikai), de nemsokára azt is tervezem megrendelni, mert kb 300-al fizetnék többet. Sunyin csinálják ezek a dolgokat, az tuti.

Most úgy tűnik, helyrerázódott, megszűnt a szakadozás pár perce.

[ Szerkesztve ]

(#39264) bzoley válasza villamos (#39255) üzenetére


bzoley
veterán

Szerencsére pont a darabszám nem aggaszt, egy tévét nézek, viszont azt sok esetben ablakban, és elég macerásnak, költségesnek tűnik ezt megtartani, ha nem elégszem meg a kompozit kimenettel. Ráadásul a jól bejáratott műsorfüzetem helyett is újat kell megszokni, ha egyáltalán használható. Szóval túl sokkal macerásabban tudom majd szinte ugyanazt elérni, de közel sem biztos, hogy meglesz a mostani kényelem. Az lenne a tuti, ha ki lehetne próbálni a szolgáltatást, bár ha így haladunk, idővel csak annyi lesz, hogy ez van, kell, vagy nem.

(#39265) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mit lehet tenni. Minden megoldás érdekel.
Legszívesebben megszabadulnék a cégtől.
Három szolgáltatás is van tőlük évek óta, SatTV, Net, Telefon, a "kedvezmények" miatt.
Mindhárom lejár következő hónap elején (03.9. 03.10.03.12.).
Csakhogy rendesen megszívattak januárban. Telefonos megkereséssel rádumáltak az HBO MaxPak csomagra.
- Mivel arany kártyás a kedves ügyfél, most akciós 80Ft-os havidíjjal veheti igénybe egy éven át.. blablabla

Ami valójában az első két hónapban 900Ft, utána 4400, valamint egy éves hűségidő jár hozzá.
Csak ez így kimaradt a telefonbeszélgetés soán
És most, az aktuális számlánál koppantam egy szépet, és néztem utána pontosan.
Természetesen felhívtam az ügyfélsz-t, és vizsgálatra ment a dolog, de ezek után nem tudok bízni bennük.
És ki tudja még mennyi idő?

És közben fognak tuti lejárni a szolgáltatásaim, és valamit lépnem kellene még.
Le kellene mondanom őket, de mivel a mini csomag él így a TV-t nem tehetem..
Ha a 2 másikat mondom le ugrik a kedvezmény.., még többet fizetek.
Amennyire látom így áll a dolog.
Vagy valamiféle egy éves szerződést próbáljak meg kiharcolni, de azt sem úszom meg 6000 alatt.. sőt..

Ha valaki tudja hogy kell áthelyeztetéssel megszabadulni tőlük, kérem keressen meg privátban!

(#39266) #78121280 válasza Submarine (#39265) üzenetére


#78121280
törölt tag

HBO Max Pak biztos nincs 80 Ft áron.

1 év hűséggel 1190 Ft az első 2 hónapban, utána 2800 Ft, arany kedvezménnyel -10% 2520 Ft.
2 év hűséggel 990 Ft az első 2 hónapban, utána 2600 Ft, arany kedvezménnyel -10% 2340 Ft.

A kivizsgálás max 30 nap.

Mivel még viszonylag friss az HBO csomagod bontsd fel a szerződést így minimális a kötbér rá.

(#39267) redbiro válasza Submarine (#39265) üzenetére


redbiro
őstag

napi 80 lesz az, nem havi, csak nem figyelsz, és még rá is bólintasz :)
mostanában mindent ezzel a "csak napi ennyi meg annyi" dumával adnak el a telemarketingesek.

it never gets easier, you just go faster

(#39268) napocska2 válasza Teko001 (#39260) üzenetére


napocska2
senior tag

Ja, nálunk sincs kábelnet mióta hazajöttem a melóból. Kínszenvedés az élet nélküle. :( A 1412-n addig jutottam, amíg az automata föl nem homályosított. Magamra véve az "egyes körzetekben" besorolást, ügyintézővel már nem is akartam beszélni. :)

(#39269) _Norbi_ válasza szili.tamas1 (#39261) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

meg kell osztanom sat.hu foruman max jot nevetnek rajta amugy az HD adás ami 1280x720 felbontásu es video és hang atvitel 5.1 legalább 10mb/s atvitellel kell menni !!

[ Szerkesztve ]

(#39270) Huroq válasza napocska2 (#39268) üzenetére


Huroq
senior tag

Én tovább mentem és az ügyintéző világosított fel, hogy reggel 10 óra óta az ország egyes területein szolgáltatás kimaradás van és hogy nem tudják megmondani mikor áll helyre lehet, hogy csak holnap estére. Csak egy érdekesség van benne. Nálunk nincs net, de az alattam élő tesóméknak van. Ugyan arról az oszlopról jön a drága vezeték. Ez itt az érdekes. :)

(#39271) Submarine válasza #78121280 (#39266) üzenetére


Submarine
senior tag

Köszönöm!

És asszem redbiro-nak lesz igaza, nem figyeltem eléggé..

Viszont akkor ez a felmondás lesz a megoldás!

A kötbért hogy kell számolni?
Azt tudom, hogy a kedvezmények összege, de nem a hátralévő hónapokat kell kifizetni?
/közben rákeresek, hátha megtalálom/

(#39272) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Szülők telefonáltak, hogy mióta otthon vannak mostanáig sem jött vissza az internet, IPTV-jük van.

(#39273) szili.tamas1 válasza _Norbi_ (#39269) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ezert mondom,azt mar meg se mertem kerdezni hogy aminek a budos eletbe nemvolt hd forrasa, csak 576i, azt hogyan? Szvsz annyira debilnek nezett hogy digitalis = hd, de rahagytam mert orakig osztotta volna az iget higy nekem mennyire jo lesz hogy 90 csatorna helyett lesz 45, meg pluszba ket aramforras....

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#39274) _Norbi_ válasza KüLÖNc (#39272) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nalam sem jott vissza mit csinálhatnak?

(#39275) KüLÖNc válasza _Norbi_ (#39274) üzenetére


KüLÖNc
tag

Nem tudom, viszont elfelejtettem odaírni, hogy ők Szegeden élnek, szóval nem csak Budapesten van probléma.

(#39276) napocska2


napocska2
senior tag

#39270 erikviking: Óóó neeee, még egy estét nehezen bírnék ki...

Azt nem tudom, hogy itt Gyulán mikor kezdődött a probléma, de még mindig nem sikerült megoldaniuk sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#39277) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Karbantartás van ma éjjel? Órák óta elkezdett szakadozni a net, van, nincs, van..Routert újraindítottam, mert ilyenkor mindig megijedek, hogy az szállt el (nem az első lenne, de most mások a tünetek).
Ilyenkor miért nem küldenek egy email értesítést, ha szerelnek valamit????

(#39278) Krystal_s válasza Krystal_s (#39277) üzenetére


Krystal_s
addikt

Megjavult, de bunkók, hogy egy emailt nem képesek kiküldeni. :(( (kivéve, ha valami hatalmas nagy véletlen központi hiba volt, de azt kétlem, hogy mindig pont ilyenkor éjjel lenne) Na mindegy tudom ma már örülni kell, ha valami működik....

(#39279) #78121280 válasza Krystal_s (#39278) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az előre bejelentett karbantartásokat itt szokták jelezni.
Tegnap több előfizetőt érintő probléma lépett fel.

(#39280) Krystal_s válasza #78121280 (#39279) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen az oldalt. Elmentem hátha még jól jön :) ,bár most nem találtam a mai dátummal, környékkel megegyező jelzést, lehet váratlan hiba volt náluk, csak furcsa, hogy pont ilyenkor éjjel, amikor a karbantartás is szokott lenni. Egy email, vagy sms sokat jelentene, mert az ember elkezd gyanakodni, hogy nála van a hiba és én is most már sok mindent próbálgattam dns csere, router kikapcs., gép újraindítás, wifi, lan beállítások...elég idegesítő. :U

(#39281) Gedeon31 válasza Submarine (#39265) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az napi 80 Ft, engem is zaklatlak már ilyennel egy hónapja.

(#39282) wmati válasza Krystal_s (#39280) üzenetére


wmati
addikt

E-mailt smst ne is várjál karban tartásrol vagy szerelésről, smst-t vagy vissza hívást kapsz ha van peadva hiba jegyed.

(#39283) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Az hogy lehetséges, hogy a net működik wi-fivel az összes telefonon és táblagépen itthon, de a laptopokon ott van a sárga háromszög benne felkiáltó jellel? Tegnap volt műszaki hiba, semmi sem működött, amióta helyreállt, azóta csak a telefonok és táblagépek működnek wi-fivel! Mi lehet az oka?

a válaszokat előre is köszönöm!

üdv.

ferikek

(#39284) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

huzoágazat az iptv ?? ne bolonditsatok már el / csaladi+ HD/

http://dtvnews.hu/hirek/a-telekom-2013-negyedik-negyedeves-eredmenyei

(#39285) wmati válasza _Norbi_ (#39284) üzenetére


wmati
addikt

Ettől még iptv fog egyedül maradni, az meg hogy a műholdas tv miért növekszik átlag alatt teljesen érthető.

(#39286) dchard válasza _Norbi_ (#39269) üzenetére


dchard
veterán

Újabb baromság. Egy 720p felbontású videó DD hanggal röhögve belefér 5-6megabitbe H.264 kódolással, amit a Telekom használ. Nem lenne ennyire irritáló a hozzá nem értésed, ha nem kijelentenél ilyesmiket, hanem inkább kérdeznél.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#39287) Teko001 válasza ferikek (#39283) üzenetére


Teko001
őstag

Próbáltad újraindítani az eszközöket?

(#39288) TeeJay válasza wmati (#39285) üzenetére


TeeJay
félisten

a sok francos drágán adott beltéri egység mondjuk engem is irritál, de ezt leszámítva nagyon korrekt a Telekom SAT TV, nekünk 2009 január eleje óta van, és most is aláírtam múlt héten 2újabb év hűséget immáron most már Családi+HD csomaggal. megnéztem a HD adókat és ahol tényleg van HD tartalom ott nagyon szép az SD-hez képest (32"-os fullHD-s LCD tévén) majd az igazi az lesz ha indul a forma1 és megnézem milyen a DVB-T M1HD-hoz képest a SAT M1HD minősége

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39289) Atomantiii válasza TeeJay (#39288) üzenetére


Atomantiii
őstag

DVB-T-n is rendben van az m1HD minősége, persze a hivatalos műholdas feladásnál kicsit gyengébb, de nem vészesen, amúgy nem jogvédett műsorok alatt kódolatlan így össze lehet hasonlítani bármivel.

[ Szerkesztve ]

(#39290) dchard válasza TeeJay (#39288) üzenetére


dchard
veterán

Próbáld ki nagyobb TV-n is... Nálam 40"-on csak addig szép a kép, amíg nincs vagy csak nagyon kevés mozgás van a képen. Abban a pillanatban hogy akár csak lassan pannel a kamera, már mosódik is minden, nyilvánvalóan a kis bitráta miatt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#39291) TeeJay válasza dchard (#39290) üzenetére


TeeJay
félisten

32" a max a házban szóval egyelőre ez a teszt elmarad, SD-hez képest néztem a SAT HD-t és full jó
forma1-et meg szerintem úgyis szobaantennával fogom tolni DVB-T-nél, az a csúcs eddig
én nem tévézek csak szülők azért próbáltam ki mi a szitu. gondolom SAT-on nem is nagyon lehet rendes 1080i adást rendes bitrátával mert kevés a sávszélességük

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39292) ferikek válasza Teko001 (#39287) üzenetére


ferikek
aktív tag

Szia,

Koszi h probalsz segiteni :)
Szoval eszkozok:

3 laptop
- ebbol 1 db-n 90%-ban mukodik (neha elemgy, azert nem 100%-os)
- ketto viszont semennyire (win7 64bit diagnosztika: 'a szamitogep beallitasi megfeleleoek, az eszkoz vagy eroforras (dns-kiszolgalo) nem valaszol) forduljon a halozat rendszergazdajahoz vagy internetszolgaltatojahoz,

3 iPhone-on es 2 iPad-en tokeltesen mukodik a wi-fi, semmi problema.

Csak a laptopokon nem. Ha a laptopot osszekotom kozvetlenul a modemmel, akkor ok, de amint wi-fin kapjak a jelez, semmi. A router nem hiszem h problemas lenne, mert 1 laptopot kiszolgal.

Telekom hiba vagy inkabb sajat halozat a fent leirt problema?

Udv.

Ferikek

(#39293) villamos válasza dchard (#39286) üzenetére


villamos
őstag

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#39294) Krystal_s válasza wmati (#39282) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tudom... A 192.168.9.1/teszt.html oldal sem volt elérhető egész éjjel, most már jó.
Azért is írtam be a fórumba hátha valaki hallott, látott valamit. :)

(#39295) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
T-nel van Tv/net előfizetésem, tv STB-vel megy.
Szeretnem közvetlen a TV-t használni (az tud mindent, zsir új). Mi a módja? Kérnem kell valami modult amit közvetlen a Tv-be bedugok es kész? Ezt ingyen kapom?

Más: olvastam fentebb hogy valaki szobaantennaval nézi az F1-et. :o
Annak milyen a felbontása?

OK

(#39296) wmati válasza Z_A_P (#39295) üzenetére


wmati
addikt

Iptv és műholdas tv-t csak szolgáltató által adott set top boxal nézhetsz, digitális ktv-nél meg neked kell megoldanod.

(#39297) Sofian válasza Z_A_P (#39295) üzenetére


Sofian
őstag

Tudtommal FullHD-ben jön a Forma1.

Javítsatok ki ha nem.

(#39298) ferikek válasza ferikek (#39292) üzenetére


ferikek
aktív tag

megoldodott

(#39299) dchard válasza TeeJay (#39291) üzenetére


dchard
veterán

Azért erre annyit mondanék, hogy Ámerikában nyomattak fullHD-t MPEG2-n 20-25megabittel per adás, műholdról. Ehhez képest az a 8-10megabit ami ugyanehhez H.264-en kell ne legyen már megoldhatatlan.

Venni kell további transzponder kapacitást. Meg nem elkövetni olyan ostobaságot, hogy a közszolgálati adókat duplán sugározzák SD és HD verziókban is. Ezért nyilván senki nem fizetne, ergó lényegesen egyszerűbb volna csak HD-t továbbítani és azt minden előfizetőnek elérhetővé tenni. UGyanez igaz a HD csomag további csatornáira is: ha valaki extra pénzt fizet mert kell neki a Disco vagy az NG, akkor azt kapja HD-ban, és akkor megint 6-8 csotornányi kapacitást fel lehet szabadítani. 300 HUF a különbség SAT-on, egyszerűbb volna a családi+HD-t megszüntetni, megemelni az árat mondjuk 200-zal, és azt mindenki fizetné, és ennyi, probléma megoldva. Ráadásul lehetne berakni további HD csatikat amik vagy vonzóbbá teszik a szolgáltatást = plusz bevétel, vagy indíthatnak tematikus HD csatikat = plusz bevétel.

Műholdon a lehető legnagyobb butaság ez a dupla továbbítás. Igazából saját magukkal tolnak ki...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#39300) Z_A_P válasza wmati (#39296) üzenetére


Z_A_P
addikt

Masok UPC-t valami kis kártyával néznek, amit közvetlen a tvbe dugnak, STB nélkül. Ez akkor nincs a Telekomnál?

@Sofian: ez komoly? Egy szobaantennaval lehet full HDt fogni? :Y
Ezt ki kell próbálnom. Milyen antenna, valami speckó, vagy az Obiban kapható olcsó is jo?

[ Szerkesztve ]

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.