Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) skroy válasza redbiro (#38199) üzenetére


skroy
senior tag

IPTV kimerevedés nekem is volt, amikor a speedport-ra rádugtam egy másik routert. Ugyanúgy pár másodpercig ment. Aztán rájöttem, hogy nem Lan-Wan, hanem Lan-Lan-ba kell kötni és dhcp off a második routeren. Így megy tökéletesen minden. :)

(#38202) redbiro válasza skroy (#38201) üzenetére


redbiro
őstag

igen, csak én pont a második routert szeretném ha routolna és a speedport csak modemként üzemelne.

it never gets easier, you just go faster

(#38203) Degeczi válasza Atomantiii (#38198) üzenetére


Degeczi
nagyúr

részben az említett hűségidő újraindulás miatt, részben meg mert a drágább "Hoppá" csomagra nincs olyan kedvezmény, mint az alapra (ami egy 1 év hűségű csomagomban is csak 400 Ft), általában nem is éri meg fölfelé váltani, hanem inkább kiegészítőcsomagot venni, mert az bármikor kérhető/lemondható ilyen retorzió nélkül

pl. asszony ismerősei miatt kértük a körzeten belüli opciót, amivel +egy ezresért gyakorlatilag (100 óra limittel, ami több, mint elég) ingyen hívható az összes vezetékes szám körzeten belül

de nem sokkal drágábban, havi 1350-ért az egész ország vezetékes vonalaira lehetne igényelni ezt

(létezik mobil opció is, de az nem túl vonzó, mert 1500-ért csak 100 percet ad)

(#38204) pictigjis válasza kengyel (#38186) üzenetére


pictigjis
senior tag

mekkora teve? az iptv addig szupi, amig max 82 centis teven nezel es olyan csatornat, amin gyors mozgasok nelkuli musor van. aztan elegge elkezd kockasodni. ez persze csak az sd-re igaz, de a hd-s osszehasonlitgatasoknak addig nem is nagyon van ertelmuk, amig legalabb a csatornak haromnegyede nem hd. es az is messze van. egyebkent igaz, hogy dktv csak conax modullal az igazi

[ Szerkesztve ]

(#38205) kengyel válasza pictigjis (#38204) üzenetére


kengyel
nagyúr

Pontosan 82 cm tévén nézem ,de kockásodást ennél a méretnél nem tapasztaltam.

kengyel

(#38206) kali válasza pictigjis (#38204) üzenetére


kali
legenda

ebben is van valami, a 32" hdtv (ráadásul hagyományos képcsöves, slim fit tv) képernyőjén nem volt annyira szembetűnő a különbség, de a 40" full hd (led) már inkább megmutatta az eltérést, ha gyengébb volt az adás minősége.

(#38207) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Sziasztok!

Tudtok valamilyen leállásról? Esztergomban (koax/ED3) teljesen meghalt minden, se IPTV, se net. Ügyfélszolgálat elérhetetlen, negyed óra után feladtam. Igaz mondta az automata hölgyike, hogy a Dunakanyar egyes részein problémák lehetnek, de szerettem volna többet megtudni... Szóval minden hasznos infot szívesen fogadok.
Még szerencse, hogy a 3G-t meg tudom osztani könnyen Androidon (nem T...) :)

Köszi,

b

(#38208) gabo01 válasza pictigjis (#38204) üzenetére


gabo01
senior tag

Hát ez az! Nálam a nappaliban egy 116cm-es a hálószobában meg egy 102 cm-es lcd van! A kissebbikben van a conax a nagyhoz kell a box!

(#38209) Aeroglobus válasza redbiro (#38199) üzenetére


Aeroglobus
tag

A leírások alapján én úgy emlékszem a speedport 4-es lanjába kell dugni az Asust hogy a modemes dolog működjön. Az egyik esetben nekem is ment a VOIP-os telefon, de a letöltési sebességem kb a harmadára, negyedére esett vissza. Viszont akkor a speedportban semmit nem kellett állítani a PPoe Passtrough-on kívül, csak az Asusban is beállítod a kapcsolódás adatait, tehát ez olyan, mintha kétszer tárcsáznád ugyanazt a kapcsolatot és egy helyről. Szerintem nekem ezért is volt lassú. Az én véleményem az, hogy jobban jársz, ha a csatlakozást meghagyod a speedportra, és az Asust meg csak simán mögé kötöd a speedportnak. Ha beállítod rajta a multicastot ki próbálhatod az IP tv-t is, bár én azt simán a speedportba csatlakoztatnám. A Wifit meg csak az Asusét használnám, meg a számítógépeket is arra csatlakoztatnám. Az összes T-s eszközt pedig a speedportba.
Én még egy kicsit változtattam a saját konfigomon, mert az Asus-on keresztül nem értem el a speedport beállító menüjét. Az Asust switch módba rakva már az is megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#38210) redbiro válasza Aeroglobus (#38209) üzenetére


redbiro
őstag

hát most a következőképpen működik:
a speedportot visszavettem a modem módból, és átraktam PPPoE pass-throughba, mert az iptv sehogy sem akart működni.
a kábel a speedport lanjából megy az asus wanjába, a speedport wifijét lelőttem.
a speedport tárcsáz, az asus dhcp módban kap tőle ip-t.
így az iptv is megy az asusból, meg minden más is eléri a netet az asuson keresztül, csak a port forwardokkal van gondom, mert ami az asusban nyitva van, az nem nyílik meg automatikusan a speedportban.

nem tudom ez így az ideális-e, de más ötletem most nem nagyon van.

a port forwardra mi a jó megoldás? a dmz-t olvastam sok helyen, de az nem tudom milyen viszonyban van a PPPoE pass-throughval.

it never gets easier, you just go faster

(#38211) Aeroglobus válasza redbiro (#38210) üzenetére


Aeroglobus
tag

A DHCP-s megoldásnál nekem sem ment a port-átirányítás. Fix ip címet kellet kiosztanom, de az sem volt mindegy, hogy miket. Viszont akkor volt, hogy az Asus-ra csatlakoztatott számítógépről nem értem el a speedport menüjét. Most hogy az Asust átraktam Switch módba ez is megszünt, és a portokat is úgyanúgy át tudom irányítani. Legalábbis a rátelepített ruTorrent program szerint. Nem tudom melyik szerint szeretnéd beállítani, leírhatom hogy hogyan csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#38212) redbiro válasza Aeroglobus (#38211) üzenetére


redbiro
őstag

asusról nekem a kábeles csatlakozások fix ip-t kapnak, a wifisek meg dhcp-t.
vagy arra gondolsz, hogy a speedportban álltsak be az asusnak fix ip-t?

a switch mode-ot tomatoban hol állítom?

egyszóval megköszönném ha leírnád.:)

edit: és igen, jelenleg én sem érem el a speedport menüjét az asusra csatlakozva.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#38213) blueboy_HU válasza blueboy_HU (#38207) üzenetére


blueboy_HU
tag

Senki nem tud semmit?

(#38214) kabelmania27 válasza blueboy_HU (#38213) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg tv adás van?

(#38215) wmati válasza kabelmania27 (#38214) üzenetére


wmati
addikt

Területi hiba előfordul az ilyen.

(#38216) Aeroglobus válasza Aeroglobus (#38211) üzenetére


Aeroglobus
tag

Ezt a beállítást én is linkben kaptam, melyet Itt találsz meg. Csak a zöld nyillal jelölt beállításokat kell megváltoztatni az Asusban, és így ebben az esetben nem kell a speedport-Asus közötti kapcsolatnak Fix IP címet adni (az emlitett fix IP címet amit kérdeztél egyébként az Asusban kéne állítani, és a Wan kapcsolat felé).
Én annyt változtattam a leíráshoz képest hogy az Asus-nak nem a 192.168.1.254-es IP címet adtam, hanem 192.168.1.2-est.
A speedportnak viszont a saját IP címét a Network részben meg kell változtatni 192.168.1.1-re. A DHCP résznél szintén a speedportban a Home Network-ben kiosztható IP címeket 105-1XX-re (tetszőleges) változtatod.
Ha ezzel megvagy, akkor a speedportban vagy a DMZ-vel az Asusra irányítasz minden portot, vagy a csak a szükségeseket. A DMZ jó, mert akkor csak az Asusban kell a portokat babrálni, ha valamiért szükséges újjabat nyitni, viszont hátránya, hogy ha mégis használnád a speedport másik lan részeit valamire akkor oda már nem tudnál irányítani, csak ha a DMZ-t kikapcsolod.
A speedportban egyébként arra az IP-re kell majd a forgalmat irányítani, amit az Asus-nak adsz a link alapján. Mindhárom részbe be kell írni az átirányítandó port számát, és elvileg már mennie is kell.

(#38217) Crytek


Crytek
veterán

Esztergom több mint 5 órája se net se tv adás :-(
Valaki tud valamit erről?

Next PC Upgrade: 2022

(#38218) blueboy_HU válasza Crytek (#38217) üzenetére


blueboy_HU
tag

Nálam nem rég jött vissza a net, valószínűleg a Tv is (nem néztem). Modem restart?

(#38219) Crytek válasza blueboy_HU (#38218) üzenetére


Crytek
veterán

Pár perce már itt is van! Végre! :C

Next PC Upgrade: 2022

(#38220) #74774528


#74774528
törölt tag

IPTV: Megjelent az MTV Live HD, Eurosport 2 HD,Sport2 HD illetve a FOX és a Paramount a csatornakiosztásban. :-)

[ Szerkesztve ]

(#38221) #78121280


#78121280
törölt tag

IPTV elérhető lett a FOX és a Paramount is.
Fox Február 4.-ig promo spotokat nyomat.
Paramount Channel egyenlőre kódolt, tényleges adás Február 14.-én indul.

(#38222) gabo01 válasza #78121280 (#38221) üzenetére


gabo01
senior tag

DKTV-n mikor várhatóak ezek a hd csatornák? :U

(#38223) #74774528 válasza gabo01 (#38222) üzenetére


#74774528
törölt tag

Amikor az adott fejállomáson beteszik hivatalosan Február 4-től vannak. Ezért jó az IPTV :-)

(#38224) #78121280 válasza gabo01 (#38222) üzenetére


#78121280
törölt tag

Dél-Keleti régióban nincs HD DKTV-n,na meg sosem volt,szóval passz nem tudom megnézni,hogy van -e. Futtass egy keresést.

[ Szerkesztve ]

(#38225) gabo01 válasza #78121280 (#38224) üzenetére


gabo01
senior tag

Nálunk Érden van hd DKTV-n úgyhogy akkor nem reménytelen a helyzet! :DDD

(#38226) #74774528 válasza gabo01 (#38225) üzenetére


#74774528
törölt tag

Érden miért nem ED3 IPTV-t használsz?

(#38227) gabo01 válasza #74774528 (#38226) üzenetére


gabo01
senior tag

Mi az az ED3? :Y
Azon működik több tv-n a HD és nagy képátlónál sem kockásodik a kép? :U

(#38228) #78121280 válasza gabo01 (#38227) üzenetére


#78121280
törölt tag

EuroDocsis 3.0

(#38229) #74774528 válasza gabo01 (#38227) üzenetére


#74774528
törölt tag

Koax Kábelen ez a neve az IPTV-nek... :-) Nekem 40"-es LED Tv-n nem kockásodik a HD igaz én Optika területen lakom. :)

(#38230) Lenry


Lenry
félisten

portot itt kell nyitni ebben az eszközben, ugye?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38231) Sofian válasza gabo01 (#38227) üzenetére


Sofian
őstag

Egy TV-n van HD.. kockás képet még nem produkált... DKTV kockázott inkább jelprobléma esetén.. IPTV-n inkább megáll a kép ha baja van. :D

(#38232) gabo01 válasza #74774528 (#38229) üzenetére


gabo01
senior tag

Optikás terület ja kérem vannak még szerencsés emberek! :Y :C

(#38233) gabo01 válasza Sofian (#38231) üzenetére


gabo01
senior tag

A dktv-n nagyon ritkán szétesik egy pillanatra a hd de egyébként nagyon szép a kép! És a conax -os tv-n a sima sd kép is jó! :DDD

(#38234) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Nem lehet, hogy egyeseknek nem az iptv szolgáltatás minősége miatt kockásodik az adás, hanem az lcd technológia miatt? Köztüdott, hogy a mozgókép megjelenítés nem a legfőbb erénye az lcd-nek.

(#38233) gabo01: 1 éve nézek fhd tv-n sd és hd adásokat és nem tapasztaltam eddig kép szétesést, se kockásodást, se utánhúzást.
A hd csatornák álomszépek. Mikor ment a vizes vb olyan képminőséget produkált az M1HD, mint a demóanyagok a műszaki boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#38235) Möhe válasza #78121280 (#38221) üzenetére


Möhe
addikt

Hol jön a Fox?
IPTV van itt is ( Zalaegerszeg),de nem látom sehol.

(#38236) #78121280 válasza Möhe (#38235) üzenetére


#78121280
törölt tag

65. program hely. Ha így se találod,akkor box kikapcs-bekapcs.

(#38237) Lenry


Lenry
félisten

volt ez a problémám, hogy a Speedport eszközre nem tudtam bejelentkezni
[link]

jelentem: megoldottam: a C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts fájlba felvettem a következő sort:
192.168.171.254 speedport.ip
voilá, azonnal működött

gondoltam, leírom, hátha valakinek még egyszer jól jön

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38238) #74774528 válasza gabo01 (#38232) üzenetére


#74774528
törölt tag

Raadasul kozel Érdhez, 11.ker ;)

(#38239) Aeroglobus válasza Lenry (#38230) üzenetére


Aeroglobus
tag

Igen itt állítod.

(#38240) gabo01 válasza #74774528 (#38238) üzenetére


gabo01
senior tag

Nálunk sajnos 1 szolgáltató és semmi optika a jellemző! :O

(#38241) 206 cc


206 cc
senior tag

Akinél sat-tv van ott is jelzi már a beltéri a frissítést a két új csatorna miatt...nálam most futott le...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#38242) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!
Nem tudom ez itt mennyire off, ezért:
Sat TV előfizum van 2 db stb-vel. Gondolkodóba estem, hogy az egyiket lemondanám, s a sport csatik miatt megrendelném a digitől is a sat TV-t. A homlokzaton rendezett tükör kiállítás és cégreklámozás elkerülése miatt szeretnék a T-s tükörbe egy másik fejet rakni, ha minden jól megy így megoldható egy tükörrel. Kérdésem az lenne, szerintetek lehet abból valami gond, ha lecserélem a T által szolgáltatott fejet egy másikra?

dm

(#38243) redbiro válasza Aeroglobus (#38216) üzenetére


redbiro
őstag

na hát végül csak annyit csináltam, hogy a speedportban fix ip-t adtam az asus-nak, azt meg betettem dmz-be, így a port forward gondok megoldódtak.
az egyedüli hiány, hogy a speedport admin felületét így nem érem le az asusra csatlakozva, de ahhoz innentől úgyis csak szökőévben egyszer kell majd hozzányúlni, úgyhogy nem érdekel.
köszi a segítséget.
red

it never gets easier, you just go faster

(#38244) Hege1234


Hege1234
addikt

a multkori adsl kapcsolatra visszatérve

minden beállítást végigpróbáltam (dr.bubo leírás próbáltam lan1 és lan2 -es port ba is ) de semmi :(((

csináltam képeket

ilyen amikor a modemről megy (csak ezen az ip-n jön semmi máson auto-n esélytelen)
[link]
[link]

itt már rákötöttem a routert is
[link]
[link]

itt az van hogy:
a modem ethernet kábele bele van vezetve a router wan portjába
a lan1 pedig a pc-be van dugva

viszont az ethernet rész a modemen nem világít néha villan 1-2őt

[link]
[link]
[link]

hol lehet a gond ?
lehet hogy connect on demand-ra kellene állítani ?
vagy rossz a mac clone rész ?

ez a restore rész
[link]

[ Szerkesztve ]

(#38245) Gyurka6 válasza dm1970 (#38242) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Ezt úgy gondolod, hogy teszel mellé, a másik holdhoz még egy fejet (ha elég nagy az antenna)?

Gyurka

(#38246) Rick4


Rick4
félisten

Igaz, hogy usa szerver, de nem kellene gyorsabban mennie a 120/10-es netnek?
[link]

Amúgy elintéztem, nekifogtak a szegmentálásnak, február elejére kész lesznek vele, szétpakolják a modemeket....

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#38247) pictigjis válasza Lehiñito (#38234) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem az lcd,mert volt párhuzamos összehasonlítás. állítom, az iptv-vel sem lenne amúgy probléma, ha nem 1-2 megára, hanem inkább 2-3-ra lennének tömörítve az sd csatornák...

[ Szerkesztve ]

(#38248) crey válasza Rick4 (#38246) üzenetére


crey
MODERÁTOR

UK szerverrel, vagy némettel is ez van, valami nem gömbölyű. Mass Effect is folyton szétdobál :(

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#38249) crey válasza crey (#38248) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Jeleztem a hibát, közölték hogy lokális probléma lesz, és szívesen kiküldik a SzuperSzervízt.... omfg. :W

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#38250) azbest válasza azbest (#38066) üzenetére


azbest
félisten

Kicsit jegeltük a téaát a szerelőkkel, hogy kiszállás előtt még néhány dolgot kipróbáljunk. Arra jutottam, hogy talán túl erős a felfele irányú jel és a modem nem tud gyengebben adni. Jó nyomon voltam, de kiderült hogy a multimédiás osztónak csak lefele van csillapítása de felfele szinte semmi, ezért nem láttam abba az irányba jelszint változást. Reggelre beszéltük meg a visszahívást az éppen soros szerelővel és ő is az osztó cseréjét javasolta. Be is tett egy olyat, ami felfele is csillapít, így 33 helyett 41 jelszintet ad ki a modem, ami ideálisabb. Mivel reggel egyébként is elfogadhatóan ment, így változás nem tapasztalható, most hozza az ígért sebességeket. Majd idővel kiderül, stabil marad e.

Köszi mindenkinek a segítséget :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.