Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) TeeJay válasza havri1 (#38894) üzenetére


TeeJay
félisten

Köszönöm, akkor megérte az a pár HD csatorna pluszban. Kiderül milyen lesz nálunk

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38902) alfonz0101 válasza kabelmania27 (#38900) üzenetére


alfonz0101
újonc

Megnéztem, 30 Mb a max, egyébként Budapest XII. kerület, 1126 az irányítószám. Tehát nem T-s ezek szerint, de még mindig marad pár lehetőség. :U

(#38903) kabelmania27 válasza alfonz0101 (#38902) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nézd meg a UPC oldalán cím alapján és analóg csatornakiosztás alapján is be lehet azonosítani.

[ Szerkesztve ]

(#38904) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Kérdés:
1. Lesz fejlesztve magasabb szintre a t legnagyobb csomagja? 120/50 < 240/100?
2. Optikai merre van budapesten? Hány kerületekben érhető el?

A válaszokat előre is köszönöm.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#38905) Garold válasza Devilhun_HUN (#38904) üzenetére


Garold
senior tag

1, ha lesz is ,bizotos nem mondják meg előre - üzleti titkok ezek
2, [link] vagy a t-home.hu oldalon cím alapján le tudod kérdezni hogy nálad elérhető e

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#38906) klambi válasza klambi (#38869) üzenetére


klambi
addikt

valakinek tapasztalata?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#38907) dchard válasza Lenry (#38858) üzenetére


dchard
veterán

"mindig egy néhány MHz széles sávban."

Az a néhány konkrétan 20 és 40MHz. Ennél fogva valójában nem 13 szabad csatorna van, hanem csak 3, mivel a 13 csatornát 5MHz-es raszterrel kell érteni. Akár egyetlen felhasználó is elég ahhoz, hogy a teljes spektrum 2/3-át megzabálja (40MHz-es, vagy más néven 300-as módban).

"ezek a csatornák. az egyes sávok kicsit egymásba is lógnak"

A fentiek értelmében nem kicsit lógnak egymásba, amikor a csatornák 40-50%-os átfedésben vannak azt nem nevezném kevésnek. Az brutálisan sok. Sajnos. Ezért is csalóka a kép, mert valójában nincs ilyen lecsengés a sávhatároknál, oda inkább meredek lefutást képzeljünk.

Emlékeztetőül leírom, hogy a zavarforrások jelentős részét nem mutatja meg egyetlen ilyen szoftveres analyzer sem, ráadásul könnyű téves következtetést levonni belőle, mivel az interferenciát nem elsősorban az kelti, hogy adott csatornán van-e más hálózat, hanem hogy azon milyen gyakran forgalmaznak. Simán előfordulhat, hogy egy csatornán nagy jelszinttel látszik egy szomszédos wifi hálózat ezért átrakja a felhasználó a sajátját egy közepesen "zavart" csatornára és rosszabb lesz, mert lehet a szomszéd marinéni csak néha böngészget, míg a közepesen "zajos" csatornán valaki tolja a torrentet, vagy videózik, így a kisebb jelszint ellenére is nagyobb interferi lesz. Üres csatornát meg szinte nem lehet találni 2,4-en lassan már vidéken sem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38908) Devilhun_HUN válasza Garold (#38905) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Köszönöm :-)
Pont olyan kerületben vagyok ahol nincs optikai.
Várható szerintetek a nagyobb kiterjesztés?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#38909) dchard válasza Devilhun_HUN (#38908) üzenetére


dchard
veterán

Azt mondanám, hogy a belátható közeli jövőben nem. Sokkal inkább fogunk látni VDSL2 és DOCSIS rollout-ot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38910) TeeJay válasza dchard (#38907) üzenetére


TeeJay
félisten

vidéken még van remény :D
utcában van rajtam kívül 3 szomszédnak wifi
én az 1-es csatornán vagyok 150megabittel (20MHz 2x2:2 MIMO)
6-os csatornán van kettő szomszéd 54megabittel
11-es csatornán meg egy rokon szomszéd 300 megabittel (40Mhz 2x2:2 MIMO)
annyi hogy előre megbeszéltük ki hova állítja és tökéletes a wifi
persze ahol már 1 tucat házban van wifi ott lesz áthallás csak ugye a vidéki családi házas övezetben vannak távolságok így pl 3 házzal lentebbi 300-as rokonom wifije alig látszik már el felém így kevés a zavar.

ezzel szemben BP. 9. kerület Mester utca eleje, mikor kidugtam a laptopot az ablakba 100+ wifi hálózatot talált amiből vagy 40 volt a 6-os csatornán a többi meg szétszórva de ott is főleg az 1 és 11-es csatorna volt agyonra terhelve. én nagy nehezen a 13-as csatornán tudtam összehozni kb. stabil wifi-t 150megabittel
a 300-at nem is erőltettem mert 10megabittel sem volt gyorsabb mint a 150-es

ez van, 5GHz-es eszközöm meg még mai napig nincs szóval hiába venni olyan routert, ellenben egyre többeknek ajánlom a jó kis CAT5e kábelt amin szépen gigabiten elmegy minden :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38911) Lenry


Lenry
félisten

lehetséges arra hivatkozva új HGW-t kérni, hogy a mostaniban egyszerűen nem működik a port forward? vagy mennyire alapfunkció ez?

Speedport W 724V az eszköz, beállítottam, egy darabig jó volt, aztán abbahagyta. akkor újra beállítottam, megint jó volt egy darabig, de most megint nem akarja a jót, nekem meg már nincs kedvem bohóckodni vele, ellenben eléggé kéne, mert a szóbanforgó eszköz mögött egy céges FTP szerver van, amit jó lenne elérni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38912) Garold válasza Lenry (#38911) üzenetére


Garold
senior tag

Ha tényleg mindent jól csinálsz akkor ez eszköz hiba, és ki fogják cserélni ha bejelented.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#38913) Lenry válasza Garold (#38912) üzenetére


Lenry
félisten

felhívtam őket, eldaráltam a problémát, nem tudtak vele mit kezdeni, de javasolták, hogy ha kérem, kapcsolják a SzuperSzervízt, aztán majd kiderül, hogy vagy felárért segítenek összekattintani a port forwardot, vagy eszközcsere lesz.
oké.
kapcsolás, az ottani ügyintézőnek is eldaráltam, lehetőleg azt a benyomást keltve, hogy nem most látok először router adminfelületet. ez valószínűleg be is jött, mert nem volt több kérdése, vette is föl a hibajegyet :D

ha minden jól megy, holnap jönnek is cserélni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38914) Teko001 válasza Devilhun_HUN (#38908) üzenetére


Teko001
őstag

Nem, nem fejlesztik. Tudok olyanról, akinél van, és náluk nem képes még a maximumot se hozni (technikai okokra hivatkozva).

(#38915) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Kábel tévén, amin nincs digitális box, ott hogy-hogy nem jön be kereséskor se a Fox, se a Paramount Channel ? Előre is köszi a választ

best regards, egy fórumozó blogger

(#38916) Garold válasza Lenry (#38913) üzenetére


Garold
senior tag

Ez akkor úgy ment ahogy a nagy könyvben meg van írva! :D

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#38917) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

T-home iptv előfizum van az internet mellett. Hazajövök és az internet okés, a TV viszont meg se nyikkan. Mi a franc lehet a baj? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38918) Garold válasza Parson (#38917) üzenetére


Garold
senior tag

Jó lenne többet tudni a hibáról...
Első körben érdemes lenne mindent újraindítani és a vezetékeket ellenőrizni.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#38919) Parson válasza Parson (#38917) üzenetére


Parson
addikt

No ezt a posztot lehet törölni, a mediaboxot is ujrainditva helyreállt a rendszer... elég fura volt...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38920) _Norbi_ válasza TeeJay (#38861) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

HDMI kábelen fogod látni a különbséget
:O

(#38921) _Norbi_ válasza dchard (#38909) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

"Sokkal inkább fogunk látni VDSL2 és DOCSIS rollout-ot."

én nem érzem hogy sebességem nőtt volna :O :D

(#38922) wmati válasza _Norbi_ (#38920) üzenetére


wmati
addikt

Te egyáltalán tudod miről beszélsz mert :W

(#38923) _Norbi_ válasza wmati (#38922) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

hiába van vdsl2 kimeneti vonal ha nem lakok közel DSLamhoz és sebességem egyenlö a 0 val :W

(#38924) Garold válasza _Norbi_ (#38921) üzenetére


Garold
senior tag

Ezek szerint nem vdsl vagy ed3 területen laksz. Viszont a hozzászólás a jövőbeni fejlesztésekről szólt ami lehet hogy téged is érinteni fog. De még ha fejlesztenek is nem lesz magától gyorsabb a neted, ahoz csomagot is kell váltani.

wmati - nem hiszem hogy ő megoldást akar, legalább is nem ezt szűröm le a hozzászólásokból és annak érdemi tartalmából... :(((

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#38925) wmati válasza _Norbi_ (#38923) üzenetére


wmati
addikt

Rengeteg oka lehet rossz sebességnek de erről találsz is írást itt hogy mitől van és mit tehetsz ellene.

(#38926) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

max kiszakítom az oszlopból vezetékem és nem fizetem tovább ezt szar netet
,,,, :))
multiplayerezni nem lehet normálisan

[ Szerkesztve ]

(#38927) wmati válasza _Norbi_ (#38926) üzenetére


wmati
addikt

Ügyes vagy mint a.... mond fel a búsba.

(#38928) _Norbi_ válasza wmati (#38927) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

sajnos itt nincs más szolgáktato a falumba csak a telecom
Kecskemétöl 15km lakom délre, wifi netek vannak erre de még sebességet se tartják be 5000FT havidij 2mb/sért
főleg a deltacon-m,haverom tudna mesélni wifi nettel kapcsolatban :DD

[ Szerkesztve ]

(#38929) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

2km optikai kábel 102900FT ingyenes házhozszállitással

http://www.aliexpress.com/item/Covered-Dual-core-Fiber-Cable-FTTH-2-core-Optical-Fber-Cable-Metal-Strengthened-LSCH-Jacket-G/690813567.html

legalább 20km kell + bérelt vonal + splitter + modem ....

[ Szerkesztve ]

(#38930) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

zte optikai modem ára amit telecom ad 12500FT /db áron van
1/2 optikai elosztó splitter ára 20dollar/ db /5000FT/

[ Szerkesztve ]

(#38931) Sofian válasza _Norbi_ (#38930) üzenetére


Sofian
őstag

Hatósági és önkormányzati engedélyek.. megfizethetetlen.. :D

(#38932) wmati válasza Sofian (#38931) üzenetére


wmati
addikt

+ ip cím vásárlás, kiosztása, modemek felügyelete , megnyitott oldalak logolása tárolása stb stb .

(#38933) _Norbi_ válasza Sofian (#38931) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

lehet azért nem bővít erre a telecom
kíváncsi lennék hogy diginek van e engedélye panelek között furkálni és ásni.

(#38934) kabelmania27 válasza _Norbi_ (#38933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ott bővítenek a szolgáltatok ahol ugyanakkora beruházási költség mellett több előfizetőt tudnak elérni

[ Szerkesztve ]

(#38935) _Norbi_ válasza kabelmania27 (#38934) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

ismerek olyan helyeket Kecskeméten ahol biztos vagyok benne hogy nyitnék egy hálózatot ,persze amire lenne rá igény ,központba 1-2 utcába van optika ott is néhány házszám alatt nem minden sarkon
, Digi észak nyugati város részen van mint szolgáltató de van telecom ,invitel / volt fibernet/ is de az nem jön erre felém, invitelröl azt hallottam rosszul szolgáltat netet

[ Szerkesztve ]

(#38936) poli27 válasza _Norbi_ (#38930) üzenetére


poli27
veterán

Akkor nézd meg hány milás az olt hozzá ami a fejállomáson kell ahhoz,hogy menjen az ont amit magyarázol!Kicsit visszavehetnél a hülyeségből,mert annyira baromságogat írsz hogy az fáj, arról nem beszélve hogy egy csomó topik veled van tele meg a faxsággal!

(#38937) _Norbi_ válasza poli27 (#38936) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nem olyan drága az !

szerintem erre gondolsz

[ Szerkesztve ]

(#38938) Garold válasza _Norbi_ (#38937) üzenetére


Garold
senior tag

Sok sikert a saját net szolgáltató indításhoz, de ennek nem itt a helye. :W
Keress ezzel foglalkozó topicot, ha nincs nyiss magadnak egyet.
Ha majd a hozzászólásaidnak lesz köze a Telekomhoz látogass vissza.
Vagy ha már komoly konkurenciája leszel a Telekomnak jelezz nekünk és átvisszük hozzád a szolgáltatásainkat. :D ;]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#38939) Möhe


Möhe
addikt

Hali.

Másnál is kezd hülyén viselkedni a beltérije (IPTV) ? Csatornaváltáskor látom hogy érzékeli hogy gombot nyomtam ( villan a led a kikapcs gombon) de nem csinál semmit vagy hirtelen 2-t léptet egyszerre.

(#38940) wmati válasza Möhe (#38939) üzenetére


wmati
addikt

Előfordult ilyen nálam is box ki be kapcsolás megoldotta.

(#38941) Uher


Uher
aktív tag

urak.

ez bug vagy feature? (vagy az en tudasom kopott meg az utobbi idoben? :) )

(dc++ nem megy miatta)

nagyobban:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#38942) Garold válasza Uher (#38941) üzenetére


Garold
senior tag

Modem újraindítás után is ugyan ez a jelenség? :F

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#38943) Uher válasza Garold (#38942) üzenetére


Uher
aktív tag

ujracsatlakozas utan sem valtozott.

(#38944) Garold válasza Uher (#38943) üzenetére


Garold
senior tag

A router konfig felülete szerint NAT-oltak, csak az az érdekes, hogy mást ír a whatismyip.com. :F

A NAT-olást az ügyfélszolgálat ki tudja kapcsolni, érdemes lenne rákérdezni náluk, hogy ők milyen IP-t látnak kiosztva.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#38945) Teko001 válasza Garold (#38944) üzenetére


Teko001
őstag

A NAT-olás csak a belső hálózaton érvényesül, egy ponton elhagyja ő is azt, onnantól pedig publikus ip címet használ, csak a NAT-nak hála, többen osztoznak azon a címen.

(#38946) vndlczndr


vndlczndr
tag

Sziasztok! Akadt ma egy érdekes problémám, ami pedig a következő: Nem töltenek be a külföldi weboldalak.
T-Onlinenál vagyok és az összes külföldi oldal elérhetetlen, a hibát ma 15:45 körül észleltem.
A DNS jó, IP alapján se jönnek a külföldi (nem Magyarországon szerverelt) oldalak a hálózaton lévő összes eszközről, ping, tracert dettó eredménytelen.
Van valakinek bármi tippje?
G.

ex AtomNyúl

(#38947) töky76


töky76
tag

Sziasztok, zte zxdsl 931vii v2.0 modem-routert hogy lehet bridge módba tenni? vagy mi a módja a port nyitásnak? utána kötöttem az asus rtn56u-t minden ok, de a port nyitottság nem oldódott meg. mi a megoldás?
Köszi

(#38948) töky76 válasza Lenry (#38911) üzenetére


töky76
tag

Szia,
nekem is ilyen eszközöm volt régen, működött a port forwarding, stabil volt, szerettem, de kb. 1,5év után meghalt. Ezt 2 zte router váltotta,,de ezek olyan xarok, hogy semmi nem működik, gyenge a wifi is, csak a szívás van ezekkel a hulladékokkal. Majd írd meg mi volt.
köszi

(#38949) Ikol


Ikol
csendes tag

Hali!
Szeretném a segítségeteket kérni, hátha tud nekem valaki segíteni.
Van egy Cisco EPC3925 modemem, T-Home szolgáltatóval. Van rá kötve egy PC meg egy telefon, semmi extra (+1 tv leágazás tap-ból). A hiba amit produkál az az, hogy fogja magát és újraindul (van ugy hogy heti 1x, van úgy hogy napi 10x). ezzel nem is lenne baj, de az érdekesség a dologban az hogy ha egyszer újraindul, utánna "fel sem áll" a router hanem végtelenített ciklusba csinálja azt. Van úgy hogy a kikapcs/bekapcs se segít csak 1 dolog, de az mindíg, ha kihúzom a koax kábelt (amin az adat jön be a modemhez) és visszadugom, ilyenkor magához tér az eszköz (mindíg!).
A T-sek már hetente járnak hozzám és esküszöm hülyének néznek, hogy ilyen hiba márpedig nincs. Cseréltek már routert, csatlakozókat, kötődobozokban kötözgettek és most kitalálták, hogy ki kellene cserélni az utcáról bejövő koax kábelt egészen a modemig, mert szerintük azzal van valahol a probléma. Szerintük lehet meg van sérülve valahol a kábel. (persze nem ingyen cserélnék mert az épület falában lévő koax kábel már nem hozzájuk tartozik).
Sajnos nem értek hozzá, de ha egy kihúz bedug megoldja a problémámat, akkor az kábel hiba lenne, kérdezem én?!
Előre is köszi!

(#38950) TheMarci


TheMarci
addikt

Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges -e, és ha igen hogyan digitális tv adás rögzítése úgy, hogy később laptopon tudjam visszanézni. T-home iptv előfizetésem van egy set top boxxal, az ugye tud felvenni, de csomószor nem tv-n szeretném visszanézni a felvételt. Olvastam, hogy a Samsung tv-k tudnak felvenni hdd-re, de az is csak az adott tv-n nézhető vissza. Van egyáltalán megoldás?

Találtam egy ilyet, ez vajon nem lenne jó?
http://www.betacom.hu/hd-muholdvevo/golden-media-wizard-hd-vote-digitalis-mindenvevo.html

Do You Dream?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.