Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) kabelmania27 válasza azbest (#38250) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen osztót hozott a szerelő? Milyen most a modem jelszint?

[ Szerkesztve ]

(#38252) dm1970 válasza Gyurka6 (#38245) üzenetére


dm1970
tag

Nem.
Remélem jól gondolom és nekem egy 3 fokos twin fejre lesz, lenne szükségem. Ez ugye egy fej és két egymástól 3 fokra elhelyezkedő holdat tud fogni, s mivel twin 2 beltérit lehet rá kötni.

(#38253) Möhe válasza #78121280 (#38236) üzenetére


Möhe
addikt

A 99-es csatornán adnak FOX promót, a 100-on meg a másiknak van szöveges bejelentő képe.

Szerk: nálam itt jönnek ezen a kiosztásban

[ Szerkesztve ]

(#38254) #78121280 válasza Möhe (#38253) üzenetére


#78121280
törölt tag

A gyári program helyet írtam le.

(#38255) azbest válasza kabelmania27 (#38251) üzenetére


azbest
félisten

Az osztót este tudom megnézni, reggel siettem a munkába :) Ha jól emlékszem 8as csillapítása van felfelé.

Ilyen a szint:

A régi osztóval ez volt [link], osztó nélkül pedig ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#38256) dchard válasza azbest (#38250) üzenetére


dchard
veterán

Hát erre borzasztó kíváncsi leszek.

Ha pusztán a matekot nézem, akkor semmi nem változott: a plusz 8db felfelé csillapítás miatt most pontosan plusz 8dB-vel ad "hangosabban" a modem, ergó a CMTS szemszögéből nézve nem változott semmi (ahogyan ezt már korábban kifejtettem).

Hacsak a modemmel nincsenek komoly problémák ami az előírt működési tartományt illeti, nem tartom valószínűnek, hogy ez önmagában megoldja a gondot.

Persze azt, hogy ezzel párhuzamosan még reszelnek valamit a hálózatban, te meg mi már nem fogjuk megtudni, így simán vonhatunk le téves következtetést, hogy ettől javult meg, holott csak rájöttek, hogy például egy erősítő vagy egy lézer is haldoklik és azt kicserélik.

Nálam négy csatornán 35dBmV US powerrel hibátlanul működik a cucc, és azon nagyon csodálkoznék, ha kiderülne, hogy a CISCO modemeknek ugyanez problémát okozna.

A kérdés amúgy egyszerűen eldönthető: ha ettől tényleg megjavul a helyzet, pár nap hibamenetes működés után vedd le az US csillapítót, és nézd meg, hogy ettől visszatér-e a probléma. Ha igen, akkor kijelenthető, hogy tényleg a modemed nem szereti a 40dBmV alatti szinteket.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38257) mert22


mert22
csendes tag

Üdv!
NetMánia XXL tegnap bevezetve, sávszélesség:

Normális? (értékek százalékban)

[ Szerkesztve ]

(#38258) poli27 válasza mert22 (#38257) üzenetére


poli27
veterán

Ugye nem wifin méred?

(#38259) kali válasza mert22 (#38257) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem igazán.
kábelen mérted, és közvetlenül a szolgáltatós eszköztől kapja a munkaállomás a netet, nem wifi útján, vagy ilyesmi?

(#38260) kabelmania27 válasza dchard (#38256) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Cisco modemnek menni kell alacsony us értékkel Ismerősnél UPC-s Cisco modem két kettes és egy hármas után ilyen:
Power Level:
Channel 1: 34.0 dBmV
Channel 2: 34.0 dBmV
Channel 3: 35.2 dBmV
Channel 4: 34.5 dBmV
Egy kettes és egy hármassal előfordult 29-es us érték is.

[ Szerkesztve ]

(#38261) mert22 válasza kabelmania27 (#38260) üzenetére


mert22
csendes tag

WIFI-n 2m távolságból
az érdekes, hogy felfelé megvan a 10, lefelé pedig 20 körül ingadozik

[ Szerkesztve ]

(#38262) hackeeeee válasza mert22 (#38261) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mérd le kábellel.

Nem a távolság a lényeg, hanem a gépben lévő wifi vevő. De a HGW sem tud 300Mb-t wifi-n, hogy esetleg a ~80Mb/s körüli sebesség kijöjjön belőle wifin keresztül.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#38263) kali válasza mert22 (#38261) üzenetére


kali
legenda

mérj rá kábelen, mert ha csak g szabványos 54-es wifi modul van a munkaállomásban, akkor nem is lesz több bő 20 megabit/sec sebességnél az átvitel, de a 120 megabit/sec még 300-as n szabványos eszközök között sem igazán fog menni!

(#38264) poli27 válasza mert22 (#38261) üzenetére


poli27
veterán

Akkor kösd össze kábellel, wifin nem mérünk sebességet!

(#38265) Sofian válasza hackeeeee (#38262) üzenetére


Sofian
őstag

Van n-mód a cisco-ban.. 40mhz-re kell állítani a csatorna szélességet és bekapcsol..

(#38266) Möhe válasza mert22 (#38257) üzenetére


Möhe
addikt

Ilyen mérős képet hol lehet csinálni?

szerk:
csak mert az alján látom hogy a forgalmat is kijelezte szép hosszan, T-s oldalon vagy valami modemmel kapcsolatos belépésnél van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#38267) mert22 válasza Sofian (#38265) üzenetére


mert22
csendes tag

Az megtörtént már

(#38268) azbest válasza Möhe (#38266) üzenetére


azbest
félisten

azt hiszem ez lehet az [link], tippre ez is speedtestet használ.

(#38269) hackeeeee válasza Sofian (#38265) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És, az 150 vagy 300Mb?

Én annó azért nem használtam csak 40MHz-n, mert volt olyan 54Mbit-es eszköz, ami nem csatlakozott rá.

Véleményem szubjektív...

(#38270) hackeeeee válasza mert22 (#38267) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kábellel mérj.

Véleményem szubjektív...

(#38271) #78121280 válasza Möhe (#38266) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#38272) poli27 válasza azbest (#38268) üzenetére


poli27
veterán

[link] ez az!

(#38273) Möhe válasza #78121280 (#38271) üzenetére


Möhe
addikt

már megvan köszönöm

azt hittem T-n belül van ilyen,és lehet sasolni az adatforgalmat is,ezért kérdeztem :U

(#38274) hackeeeee válasza Möhe (#38273) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet.

Belépsz mythome-ba, vagymis my telekom-ba, és ott lehet figyelni.

Persze, hogy működik-e vagy sem, azt nem tudom.

Véleményem szubjektív...

(#38275) Sofian válasza hackeeeee (#38269) üzenetére


Sofian
őstag

300Mb.. De ettől függetlenül kábellel mérjen.. :)

(#38276) kali válasza Sofian (#38265) üzenetére


kali
legenda

működik az n mód 20 megahertz alatt is, csak akkor 150 megabit/sec alatti lesz a kapcsolati sebesség, mivel csak egy csatornán történik forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#38277) dchard válasza kali (#38276) üzenetére


dchard
veterán

A megfogalmazás nem pontos:

Valóban működhetne az N szabvány 20MHZ alatt is, de nincs ilyen termék a piacon. Az atheros kíséletezik 5MHZ-es csatornákkal az alacsonyabb fogyasztást és kevesebb sávot igénylő szenzor hálózatok kiszolgálásához.

A 150megabit/s eléréséhez kell a 40MHz MIMO nélkül, tehát az egy antennás N-es eszközök (vagyis a többség: laptopok, táblák, okostelefonok stb.) csak akkor tudnak 150megbitet a fiizkai rétegen, ha 40MHZ-et használnak. 20MHz-en 75megabit lesz.

A 300megabit is úgy jön ki, hogy 40MHz + 2x2 MIMO (póriasan megfogalmazva két antenna).

802.11N MCS táblázat

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38278) Hege1234


Hege1234
addikt

erre valaki ?

(#38279) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.

Úgy sem mérvadó, ha wifivel laptopról már mértem 30-as letöltési sebességet?
Nálam is elég gyakran a 30-as netem lecsökken 3-ra, főleg az esti órákban, csak nem tudom miért.
Olyan is volt, hogy direkt kábellel mértem először 3-at mért pár perc múlva, meg meg volt a 30 utána meg megint 10 alatt.

(#38280) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok

Itt A T-s gyönyörűségekről lenne szó?

Kérdésem a következő lenne!
Elméletileg 20 megás netem van!

2012 szeptember végén váltottam 15 megásról20 megásra.
Előtte két évig 15-s netem volt!

Megkötés után a 15-s net gyakorlatilag 16,5 megás volt. Majd 2012 Májusában ez lecsökkent 15 megára (tehát a rendes sebességre)

Váltottam 20-ra, és a tényleges sebességem 17 mega lett.
Ez a sebesség tavaly novembertől már csak 15 mega ismét!

Mennyire általános a T-nek ez az eljárása.
Már hívtam őket hibabejelentésre, de azt válaszolták a garantált meg van!

Modem kábel, tehát nem wifi!
A sebesség nem ingadozik, délben, este, és éjjel is ennyi!

Azon gondolkozom, hogy felhívom a fogyasztóvédőket!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#38281) dchard válasza edeleny (#38280) üzenetére


dchard
veterán

Tedd azt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38282) kali válasza dchard (#38277) üzenetére


kali
legenda

tiszta sor, de itt nem az volt téma, hanem arra reagáltam, hogy csak 40 megahertz alatt kapcsol be az n mód, és ez a szolgáltatós eszköz esetén - meg úgy általában - nem igaz, csak a 300-as - illetve a 150 feletti - szóráshoz kell a 40 megahertz, de 20 megahertz alatt is lesz n szabványos kapcsolat, legfeljeb csak 150 megabit/sec alatti.
nem feltétlenül kell, hogy legyen 20 megahertz képes n szabványos eszköz, de ha két 300-as eszköz között a kapcsolat 20 meghaertz beállítása mellett történik - mert ilyen beállítási lehetőség viszont adott -, akkor is sima ügy lesz például a 130 megabit/sec kapcsolat, hiszen a mimo adott.
én konkrétan így használtam a cisco epc3925 eszközt, persze az ellenoldal is 300-as és 2t2r (mimo) képes eszköz, így a 130-as kapcsolat is bőven elég volt a 30/5 net maximális átviteléhez, de így csak egy csatonát használt a kapcsolat, és egy 150 lakásos panel esetén egyszerűbb egy ideális csatornát találni, mint kettő, hogy 300-as - vagy legalábbis 150 feletti - legyen a kapcsolati sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#38283) hackeeeee válasza edeleny (#38280) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Remélem azt is tudod, hogy minden csomag esetén adott egy garantált sávszélesség, ami mindenhol ugyan azt jelenti, vagyis:

"az a sávszélesség amit az előfizető mindenképp megkap"

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#38284) azbest válasza dchard (#38256) üzenetére


azbest
félisten

ő lenne az, eddig jó :) Valami olyasmit beszélgettünk a szerelővel, hogy lehet valsz nem szereti a túl nagy különbséget a vétel és az adás jelszintje között. Ez dlink704-es.

(#38285) edeleny válasza hackeeeee (#38283) üzenetére


edeleny
őstag

Igen ezt már körbe jártam!
Viszont amikor a szép szőke lány mézes-mázas hangon kérlelt a maradásra, akkor egy szóval sem mondta, hogy a T-nél három fajta sebesség van!
Egy amit megveszel, egy garantált, és egy tényleges!
Na a tényleges 25%-al kevesebb annál amit fizetek!

A garantált, nekem azt jelentette idáig, hogy délután amikor 10 millió ember netezik akkor le eshet odáig, de este, éjszaka amikor alig vannak a hálón felmegy 20 megára.
Na ezért nem is szólnék!
De így hogy állandóan ugyan annyi, ez nem más mint 15 megás net, mert éjjel nappal annyi!

Mivel szerződéskötésnél senki nem hívta fel a figyelmem, hogy a vásárolt sebesség nem azonos a tényleges sebességgel, és én balgán azt gondoltam a húsz, az húsz, így én ezt a fogyasztók megtévesztésének tartom!

Azért kérdezném, hogy ez mennyire általános, mert itt nálunk van a T-s telefonos net, és van helyi kábeltévés kábeles (szintén T-s) net.
gyakorlatilag monopol helyzetben vannak!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#38286) hackeeeee válasza edeleny (#38285) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha ezt a váltás után pár nappal azonnal bejelented, hogy "elnézést, de a módosítás után ugyan akkora a sávszélességem mint előtte" és ez központilag is látszik (nyilván, mivel látszik, hogy mit bír a vonal) akkor legtöbb esetben visszaállítanak az egyel kisebb (vagy ugyan arra a) csomagra, ami a váltás előtt volt.

Véleményem szubjektív...

(#38287) kali válasza edeleny (#38285) üzenetére


kali
legenda

érdemes elolvasni az ászf vonatkozó pontjait.
bosszantó lehet a valamivel alacsonyabb sebesség, de a papíron leírtak ellen nehéz harcolni, pláne ha aláírta az előfizető...

[ Szerkesztve ]

(#38288) kabelmania27 válasza azbest (#38284) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bármi lehet, ezek a hgw-s modemek elég érzékenyek mindenre. Próbáld majd ki dchard által javasoltat és akkor kiderül hogy a 40alatti adási okozta-e a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#38289) edeleny válasza hackeeeee (#38286) üzenetére


edeleny
őstag

A váltás után addig ment a huza-vona hogy én untam meg!
Akkor még 17,5 mega volt.
Most már a 15-t is alig éri el!

ÁszF!
Tudom hogy a T-köcsög kimossa magát!
Az sehol sincs leírva, hogy a tényleges ennyire eltérhet a vásárolt tól!
Abból indulok ki, hogy a Shell reklámjában az volt, hogy akár 1 literes megtakarítás is lehet!
Mégis azért büntették őket milliókra, mert volt olyan autó fajta ahol nem volt megtakarítás!
Oszt mosakodhattak az Ászf.-el, meg azzal hogy "akár"

Még egy dolog!
Ha egy kocsi maximális sebessége 150 km/h.
Minimálisan 100 -al kell mennie, hogy 4 óra alatt megtegyen 400 km-t.
Az állandó sebessége 130 km/h.
Mennyivel megy az autó?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#38290) kali válasza edeleny (#38289) üzenetére


kali
legenda

nem csak a telekom mossa ki magát, minden szolgáltatónál így van, hiszen jogszabályban van előírva, hogy kell egy garantált érték is, és ha az nincs meg, akkor lehet élni a kapcsolódó jogszbályban és az ászf vonatkozó pontjaiban leírt lehetőségekkel.
panaszkodni persze más esetben is lehet, akkor is, ha csak valamennyi hiányzik a kínált sebessésgből, de nem esik a garantált alá (20 > 15 > 10), viszont annak nem sok foganatja lesz, ha tudják/akarják orvosolni, az a jobbik eset, de ha nem, akkor bukta az előfizető a dolgot.
nincs leírva? abból indulj ki, hogy van egy kínált és egy garantált sebesség, a garantált alatt egyértelműen léphetsz a szolgáltató ellen, más esetben meg jelentgetheted, hogy neked a 20-as csomagban csak 15 adott, de ugye 10 a garantált, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#38291) dchard válasza kali (#38282) üzenetére


dchard
veterán

Kevered a fogalmakat. A csatorna sávszélességének semmi köze a rádiós protokolhoz. Emlékeztetőül: a G-s változat is ugyanúgy 20MHz-es csatornát használ, mint az N, csak utóbbi megfelelő interferencia viszonyok esetén (!) képes két egymás melletti 20MHz-es csatornát összefogni. És itt a vége, nincsenek további kombinációk. Nincs lehetőség arra, hogy 5 vagy 10MHz-et használj.

Sokkal inkább a felhasznált eszközök tudása és konfigurációja határozza meg az elérhető sebességet. Nyilván egy régi laptop G-s kártyával lófüttyöt sem fog profitálni, hiába van alatta N-es 2x2 MIMO-s csoda router, vagy HGW.

Egyébként az új HGW-k 300-as eszközök, de a legújabb Speedport már kétsávos szimultán rádiós 2x2 MIMO-s darab (az hogy a gyári FW egy rakás sz@r más lapra tartozik).

Arról nem beszélve, hogy mindezeken túl az elérhető valódi sebesség leginkább a környezettől függ. Ezen belül is leginkább attól, hogy a közelben mennyien és főleg milyen intenzíven használják a vezeték nélküli technológiát. És ez nem egyenlő azzal, hogy hány hálózatot látsz a WiFi analyzerben vagy az inSSIDer-ben.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38292) dchard válasza kabelmania27 (#38288) üzenetére


dchard
veterán

Ha akarja hozza be a HGW-t és meghajtjuk a teszthálózaton. Mindössze 10 méter koax van a modem és a CMTS között :DDD

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38293) kali válasza dchard (#38291) üzenetére


kali
legenda

milyen fogalmakat?
mit írtam pontatlanul? mi olyat, ami a gyakorlatban nem igaz?
elég ha kiemeled azt, amit szerinted rosszul írtam, sok olyan dolgot belevittél bonyolítás ként, amiről eddig szó sem volt, és felesleges is, azok nem kellenek.
értem persze, de attól még felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#38294) Gyurka6 válasza dm1970 (#38252) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Ezekben a csodakütyükben két fej van összeépítve, akkor elég a kétkimenetes két vevőhöz, ha közben nem akarsz másik transzponderől felvenni.

Gyurka

(#38295) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Egy gyors kérdésem lenne ! Váltottam internet csomagot a Netmánia XL-re ami ugye papíron 50/25-ös.

A Cisco EPC3925 modem elbírja ezt a sávszélességet is, vagy modemet is cserélnek ebben az esetben ?

kengyel

(#38296) dchard válasza kali (#38293) üzenetére


dchard
veterán

Most esik le, hogy te úgy értetted amikor ezt mondtad "működik az N 20MHz alatt is", hogy működik 20MHz-en is, én meg úgy értelmeztem, hogy működik 20MHz-nél kisebb csatorna sávszélességen is (20MHz alatt). :DDD

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38297) kali válasza kengyel (#38295) üzenetére


kali
legenda

szia,

simán bírja, még a 120-as net sem kottyan meg neki.

dchard; igen, úgy értettem, az alatt adott értéket jelenti, hiszen nem is lehet mást beállítani az eszközön, 20/40/auto, de akkor egyértelműbben írom majd.

[ Szerkesztve ]

(#38298) kengyel válasza kali (#38297) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszönöm a gyors választ. Az ügyintéző hölgy nem tudta biztosra mondani. Akkor csak a 24-órás átállást kell megvárnom.

kengyel

(#38299) dchard válasza azbest (#38284) üzenetére


dchard
veterán

Majd próbáld ki amit mondtam, ha ettől tényleg megjavult a dolog.

kengyel:

A HGW-d 8/4 csatornás eszköz, az elméleti maximum DOCSIS kapacitása 400/120 megabit.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#38300) kali válasza kengyel (#38298) üzenetére


kali
legenda

hónapokon át 135 megabit/sec környékén nyomta az akkor még 25/5 csomagom a netet az epc3825/3925 alatt, mert tesztelték(?) a hálózatot; link

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.