Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39952) nimfas válasza MaxxDamage (#39873) üzenetére


nimfas
addikt

Na... akkor kis számtech alap...

1 Byte = 8 Bit

tehát a 10 Mbit/s nem egyenlő a 10 MByte/s-al amit a wincsirő másolásnál látsz... a 10 Mbit kb. 1,2 MByte/s-nak felel meg.

Így már érthető a levezetést, nem a T-home parasztvakítása... csak nem tudod az alapokat :-)

(#39953) Intruder2k5 válasza Krystal_s (#39949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Múltkori UPC-s leállásoknál is ugyanez volt a szitu, így igazán nem akarom védeni a Telekom-ot, sőt a facebook-tól is hülyét kapok, de kétségtelen, hogy a legnagyobb tömegeket ott érik el, így jut el leggyorsabban az infó a legszélesebb körhöz! A szolgáltatós email címeket az esetek nagy többségében nem használják, helyettük inkább gmail stb fiókok mennek, amik viszont a szolgáltatók előtt ismeretlenek! Arról nem is beszélve, hogy egy félig-meddig, vagy teljesen lehalt rendszernek nem hiányzik az a néhány millió email, amit ilyenkor ki kellene küldeni nagyjából egy időben! Feltéve persze, hogy egyáltalán ki tudják küldeni, ha az a rész éppen működik!

[ Szerkesztve ]

(#39954) #78121280 válasza Krystal_s (#39949) üzenetére


#78121280
törölt tag

A többi szolgáltató is Social Médián keresztül értesíti az ügyfeleket az esetleges nem várt hálózati hibákról.
Email-t felesleges küldeni kb 50% el se olvasná vagy nem is érintett az ügyben,na meg ha nincs épp nete vagy mobilnete hogy olvassa el? SMS meg ott is landolna ahol nincs is gond,vagy épp nem működik a mobilhálózat akkor hogy olvassa el ha meg se kapja. Szerintem meg nem érdemlik meg a trágár mocskolódást, trollkodás megy ott semmi más.

(#39959) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Nem tudom emlékeztek e még a problémámra. Az jutott még eszembe, hogy egy routert tuti tudok szerezni. Mi lenne azt is beiktatnám. A segíthetne valamit a net szakadás problémán? Vagy annak segítségével ki lehetne szűrni a hibát?
Köszi

(#39960) Criton


Criton
veterán

A T-Mobile még nem tökéletes , tegnap óta nem érnek el telefonon és az sms-ek sem jönnek meg.
Én viszont telefonálni tudok...ahogy olvastam elvileg megcsinálták, de nálam még mindig nem tökéletes...

Másnál sem okés még?

(#39963) Sasos


Sasos
senior tag

Lehet bármilyen ráhatással lenni arra, hogy milyen eszközt hozzanak telepítéskor (kábelnet), vagy teljesen random módon jön a készülék, amit épp a raktárból kiadnak aznap a szerelőnek? Illetve, ha random módon jön, akkor beállítási lehetőségek tekintetében mekkora az eltérés köztük? (Az említett Cisco-t néztem, és egész kulturáltan konfigolható, dyndns is támogatott)

(#39964) wmati válasza Sasos (#39963) üzenetére


wmati
addikt

Elméletileg ami raktáron van azt kapod és kész, de ha van egy kis szerencséd és véletlenül a szerelő kocsijában van más fajta akkor ezt vele kel megbeszélned és ő dönti el mi legyen.

(#39966) #41133696


#41133696
törölt tag

(#39968) s_otto válasza Gedeon31 (#39885) üzenetére


s_otto
csendes tag

Igen, az van. Cserélték, vagy Te vettél valamit helyette?

(#39969) Intruder2k5 válasza #41133696 (#39966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, jól kiderül! Rádióban is azt mondták, hogy "elromlott az ip hálózat"! Na nem mintha bármit is számítana, de ebből aztán okosabb leszel!

(#39970) Gedeon31 válasza s_otto (#39968) üzenetére


Gedeon31
addikt

Venni nem lehet :)

Igen cserélték ,azóta az újabb fajta van. Azon nincs antenna és nem szokott újra indulgatni magától.

(#39971) Teko001 válasza Criton (#39960) üzenetére


Teko001
őstag

Próbáld meg újraindítani a telefont, hogy leszinkronizálja a dolgokat ;)

(#39972) #41133696 válasza Intruder2k5 (#39969) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja... De gondolj bele a másik végletbe, ha mindenre kiterjedően részletezi. :-)

(#39973) Criton válasza Teko001 (#39971) üzenetére


Criton
veterán

Már mindent próbáltam, semmi. Network reset, Komplett visszaállítás...LTE hálózaton nem vagyok elérhető...a tegnapi napig semmi probléma nem volt... Budapesten elvileg minden OK, de Pécsen nálam valamiért nem nagyon akar menni. LTE net megy, hívni tudok, csak engem nem érnek el. Így most marad a 3G....

(#39974) Teko001 válasza Criton (#39973) üzenetére


Teko001
őstag

Próbáld meg esetleg bejelenteni (ha más nem írd meg az mtkapcsolat@telekom-ra, hogy hol tapasztalod pontosan a hibát).

(#39975) Criton válasza Teko001 (#39974) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos céges SIM, így a bejelentés sem megy olyan egyszerűen, mert én a céges SIM felett nem járhatok el.
A cégnél meg nem érdekel senkit, hogy nem megy az LTE.... :W

(#39976) Teko001 válasza Criton (#39975) üzenetére


Teko001
őstag

Attól még megírhatod, hogy esetleg nézzenek rá, ha nem is rád közvetlenül, de a cellára. Másnak megy az LTE ahol vagy?

(#39977) Criton válasza Teko001 (#39976) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos más LTE-s készülék nincs, ami van, azon csak neteznek (iPad AIR)...

(#39978) Sofian válasza Criton (#39977) üzenetére


Sofian
őstag

3g-s készülék is jó neked. LTE-n úgysem megy hang.

(#39979) Criton válasza Sofian (#39978) üzenetére


Criton
veterán

Eddig LTE-n is ment a telefon... hívni miért tudok LTE-n? Eddig fogadni is tudtam, és ment is... de tegnap óta nem...

(#39980) Sofian válasza Criton (#39979) üzenetére


Sofian
őstag

LTE-ről bejövő/kimenő hívás esetén átvált 3G-re. Pillanatnyilag LTE-n csak adatforgalom mehet. Majd később lesz VoLTE (VoIP szerű szolgáltatás)

[ Szerkesztve ]

(#39981) Criton válasza Sofian (#39980) üzenetére


Criton
veterán

Igen ezt tudom, de míg LTE-n van a telefon, nem tudnak hívni, eddig ez nem volt. Ha én telefonálok persze átvált 3G-re és akkor megy... Tudom, használjak csak 3G-t, de akkor meg minek ebbe az országba LTE képes telefon.... mert most nem fogok váltogatni manuálisan 3G/LTE között ha telefonálni vagy maileket megnézni....

(#39982) Sofian válasza Criton (#39981) üzenetére


Sofian
őstag

Úgy értettem nézd meg egy 3G-s készüléken is hogy fennáll e a hiba. Hogy tudd, hogy vajon nálad vagy a szolgáltatónál van-e probléma.

(#39983) Criton válasza Sofian (#39982) üzenetére


Criton
veterán

3G-s készüléken semmi probléma nincs. Hogy ha én is teljesen deaktiválom az LTE-t, és csak 3G-t használok akkor az ég világon semmi probléma nincsen.

(#39984) vtechun válasza Criton (#39983) üzenetére


vtechun
veterán

Teló restart volt már? Mert lehet a telefon automatikus átállítási funkciójával van valami :)

(#39985) Criton válasza vtechun (#39984) üzenetére


Criton
veterán

hm :F :W

(#39986) vtechun válasza Criton (#39985) üzenetére


vtechun
veterán

Most leteszteltem a sajátommal is, htc one sv, mindig 4g-n használom, én simán elérhető vagyok. Itt akkor is a telefonnal lesz szerintem vmi gond. Érdemes lenne kipróbálni egy másik 4g-s telefonnal.

(#39987) Criton válasza vtechun (#39986) üzenetére


Criton
veterán

Na igen, de akkor tegnap miért ment meg? Hívni tudok...
Elvileg full térerő van...

(#39988) KurtCobain válasza Criton (#39987) üzenetére


KurtCobain
őstag

Próbáld ki a kártyád másik 4G képes telefonban, vagy a telefonodban próbálj ki másik 4G-s kártyát. Szerintem itt többet nem fognak tudni segíteni. Esetleg a telód topicjában kérdezz rá, hátha más is tapasztalt ilyet.

Mmm'kay?

(#39990) Criton válasza KurtCobain (#39988) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos nem tudom kipróbálni. Bejelentettem T-nél, Pécsen lehet rossz még a hálózat. Ha nem, akkor beviszem T-hez, és ott megnézzük.

(#39995) Gebriel


Gebriel
veterán

Helló!

Speedport w724v ci eszközt kaptam az internethez és azóta a torrent programot nem tudom használni, tud valaki ebbe segíteni?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#39996) Intruder2k5 válasza Gebriel (#39995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Más is járt már így! Megoldás itt!

(#39997) Gebriel válasza Intruder2k5 (#39996) üzenetére


Gebriel
veterán

Itt meg arról írnak, hogy nem oldja meg.. mindegy. Egy próbát megér. Köszi

(#39998) Intruder2k5 válasza Gebriel (#39997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az utorrent lefagyását ne varrjuk már a hgw nyakába, annak okát leginkább a gépen kell keresni! Torrentezni zárt portokkal is lehet, csak esetleg kevesebb lesz a lehetséges peer kapcsolatok száma, ezáltal nehezebben tudod majd visszatölteni amit letöltöttél, illetőleg szélsőséges esetben, ha csak 1-2 passzív seed-er lenne, akkor letölteni sem tudnál, de ilyen ugyebár elég ritka! A legnagyobb hazai torrent tracker már jó ideje nem számol arányt, így konkrétan nulla feltöltéssel is teljesíteni tudod a seed kötelezettséget, de mint azt fentebb írtam, azért zárt portokkal is lehet forgalmazni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.