Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) Dluinet válasza Krystal_s (#39449) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lehet hogy abban a firmware-ben hibás a frissítés kezelése?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39452) Dluinet válasza donjohnson (#39450) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak ez a megfelelő megoldás, kb mióta torrent van.
T-nél nincs korlátozva a torrent, így sok értelme nincs protokoll titkosításnak, csak annyi, hogy esetleg a router külön titkosított portot nyit.
De így a nem titkosított tartalommal nem létesít kapcsolatot.

A várólistás beállításnak, csak annyi az értelme, hogy gyorsabban végigtudja ellenőrizni a torrenteket a trackerrel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39453) aicon válasza #78121280 (#39442) üzenetére


aicon
senior tag

Gondolom mind platinások lehettek vonalban, az aranyosakat (mint én) pedig tolták hátra.... :F
Azért egy illetékes válaszára kíváncsi lennék.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#39454) #74774528 válasza Gedeon31 (#39447) üzenetére


#74774528
törölt tag

Nem, mert mikor digi lan volt semmit sem kellett állítani, vidéken upc kábelnet van ott sem kellett semmit sem állítgatni.... itt a HGW tilt ezek szerint... de köszi mindenkinek:)

(#39455) Huroq válasza aicon (#39453) üzenetére


Huroq
senior tag

Én is azt tudom mondani, hogy platinásként 10 másodpercnél még sohasem vártam többet a kapcsolásra.

(#39456) #74774528 válasza aicon (#39453) üzenetére


#74774528
törölt tag

Nem hiszem, 1412 9.gomb MT-vel beazonosítod magad, 4. hibabejelentés aztán meg kiválasztod amivel hibát akarsz bejelenteni, hívtam már kék kártyás előfizetéssel is azzal 2-3 perc után kapcsolt.

(#39457) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Sziasztok !
Megerősítést szeretnék kérni a hiba okára. Úgy jártam, hogy totálisan lelassult az adás, ezután saját magától újra indult volna, de nem tudott, csak az indítás felirat látszódott. Egész este próbálgattam kapcsolgatni, sikertelenül. Ellenőriztem , addig sem jutott el, hogy IP címet kapjon.
Reggel újra próbálkoztam, és arra lettem figyelmes, hogy a HDD kattogó hangot ad. Egyszer csak elkezdte újra tölteni a rendszert (a kis fogaskerekek megjelentek), a végén elindult, de 5 perc után ismét akadozott, és közel hajolva ismét hallom a HDD kattogását.
Jók gondolom hogy HDD csere lesz a vége? Még nem szóltam az ügyfélszolgálatnak, remélem nem teszünk sok felesleges kört. Igaz egy hibás tápegység is okozhat ilyet, ha a HDD-nek kevés az áram.
Esetetleg van itt olyan, akinek már cseréltek HDD-t? Mi volt a hibajelenség?

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#39458) dptrsk válasza SANKADI (#39457) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Tudtommal HDD-t külön nem cserélnek, hanem az egész box helyett kapsz egy másikat. Majd a T-home megszereli magának a hibásat s kiadja valaki másnak.

Jelentsd be hibára mindenképp, kivizsgálják.

[ Szerkesztve ]

(#39459) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Hallottam hogy valami gond van a telekom internetszolgáltatásában, nálam péntek este óta nincs net.
Lehet erről valami bővebbet tudni? Vagy kijavították már?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39460) Teko001 válasza LLKobe (#39459) üzenetére


Teko001
őstag

Elvileg kijavították már, úgyhogy jelentsd be.

(#39461) _Norbi_ válasza LLKobe (#39459) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nálam ma hajnalba jött helyre lehet már 3 óra múlva elmegy

(#39462) wmati válasza _Norbi_ (#39461) üzenetére


wmati
addikt

Ha megint elmegy akkor 1412 jelented.

(#39463) _Norbi_ válasza wmati (#39462) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

csak telefonszámlámat gyarapítom ..

(#39464) Richard! válasza _Norbi_ (#39463) üzenetére


Richard!
addikt

ingyenes, én úgy tudom...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#39465) _Norbi_ válasza Richard! (#39464) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

ingyenesség már rég elmúlt

(#39466) polonic válasza _Norbi_ (#39465) üzenetére


polonic
félisten

Hülyeséget beszélsz. Az ügyfélszolgálat hívása számodra ingyenes.

(#39467) poli27 válasza polonic (#39466) üzenetére


poli27
veterán

Csak ha saját hálózatból hívja!

(#39468) polonic válasza poli27 (#39467) üzenetére


polonic
félisten

Ez evidens mondjuk.

(#39469) poli27 válasza polonic (#39468) üzenetére


poli27
veterán

Sztem nem mindenkinek az!

(#39470) KurtCobain válasza poli27 (#39469) üzenetére


KurtCobain
őstag

De ha a telefon sem működik, akkor nem sokat ér vele. :)
Tényleg, ha már itt tartunk. Ugye t-mobile hálózatból hívva is ingyenes. De mi a helyzet a bluemobile-lal? Tulajdonképpen az is a T hálózatát használja, de mégis más szolgáltató.. az is ingyenes?

Mmm'kay?

(#39471) Vyndree válasza KurtCobain (#39470) üzenetére


Vyndree
őstag

Telekomból Telekom szolgáltatótól hívva ingyenes. Bluemobilból nem az, ahogy a Mo-n roamingoló külföldieknek, akik a Telekom hálózatát használják sem az.

[ Szerkesztve ]

(#39472) Baritone


Baritone
tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék váltani mobilnetről sima netre. Nézegetem az xxl díjcsomagot T-nél.
Mi a véleményetek? megéri, mert valóban ilyan gyors?
Nézegettem itt a fórumot rákeresve, láttam speedtest.net eredményeket, de főleg éjszakaikat láttam 120mbit körül. este 6 és 10 óra között milyen az átlag?
filózok, mert ezt néztem ki a sebessége miatt (ha megéri), ha nem, akkor a másik a Btel 30mbites csomagja. ott garatnált 20 mbit a letöltés. :F

Megosztanátok a tapasztalataitokat? :R

(#39473) kabelmania27 válasza Baritone (#39472) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ADSL-nél már csak a jobb ár/érték arány miatt is a kábelnet a jobb választás.

(#39474) KurtCobain válasza Vyndree (#39471) üzenetére


KurtCobain
őstag

Köszi!
Jobb ez így leírva, legalább a kereső is rátalál. :)

Mmm'kay?

(#39475) wmati válasza _Norbi_ (#39465) üzenetére


wmati
addikt

Akkor mond fel és fektes optikai kábelt. De tudaz hibát neten bejelenteni, illetve 30 as telefonodrol ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#39476) Baritone válasza kabelmania27 (#39473) üzenetére


Baritone
tag

kábelnet tahitótfaluban nem elérhető. az XXL adslen is jön? Nem igazán értem. van XXL adsl, és kábelnet?

(#39477) Sofian válasza Baritone (#39476) üzenetére


Sofian
őstag

lépj be vagy írd be a címed. Kiírja mi elérhető... ADSL-en XXL SOHA!

(#39478) SANKADI válasza dptrsk (#39458) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Köszi ! Na de most nem tudom van. Azóta meg megy. De tényleg úgy kattogott, mint a hibás vinyók. Lehet volt benne szolgáltatói hiba is? Most már tanácstalan vagyok. Mindenestre most nem jelenthetem be. A belassulás és kiakadás egyébként nálunk nagyon gyakori sajnos.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#39479) kabelmania27 válasza Baritone (#39476) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha hozza a 120-as csomagot akkor elérhető a kábelnet.

(#39480) Darkkoi válasza Baritone (#39472) üzenetére


Darkkoi
tag

Szia!

120mb/s csak akkor ajánlanám ha van optikai hálózat a térségben, más esetben ne. Kábelnet is elérhető de ha megnézed a garantált értéket sokkal nagyobb lassúlással lehetséges és akkor még hibát se fognak felvenni. Átalánoságban 50% lassúlás alatt szoktak hibát rögziteni kivéve optika mert ott sokkal magasabb a garantált.

(#39481) kabelmania27 válasza Darkkoi (#39480) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól függ a lassulás, hogy mennyire terhelt a környék.

(#39482) Darkkoi válasza SANKADI (#39478) üzenetére


Darkkoi
tag

Szia!

Ahogy az előtted lévő gondoltad bármilyen HDD hibát azonnali stb cserével orvosolnak, ha lassulást tapasztalt a stb-n akkor mindeképpen egy 4 szeres újrainditást csinálj meg, 4 szer ki és vissza stb-t és a frissités szokott segíteni, a felvételeid nem fognak elveszni.

(#39483) Darkkoi válasza Vyndree (#39471) üzenetére


Darkkoi
tag

Szia!

T-hálózatból és 30 as T-mobilról díjmentes, más szolgáltatótól helyi hívás tarifája.

(#39484) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

vissza jött a net de borzasztóan lassú ...

[ Szerkesztve ]

(#39485) Darkkoi válasza kabelmania27 (#39481) üzenetére


Darkkoi
tag

Ez igaz mondjuk ha megnézed az apró betüt ( értelemszerüen a 120 mega a legutolsó ):

Kínált feltöltési sebesség
Optinet 0,5 Mbit/s 1 Mbit/s 5 Mbit/s 25 Mbit/s 50 Mbit/s
Kábelnet 0,5 Mbit/s 1 Mbit/s 5 Mbit/s 5 Mbit/s 10 Mbit/s
DSL 0,5 Mbit/s 1 Mbit/s 5 Mbit/s - -
Garantált letöltési sebesség
Optinet 1 Mbit/s 10 Mbit/s 20 Mbit/s 30 Mbit/s 50 Mbit/s
Kábelnet 1 Mbit/s 10 Mbit/s 10 Mbit/s 15 Mbit/s 15 Mbit/s
DSL 1 Mbit/s 10 Mbit/s 20 Mbit/s - -
Garantált feltöltési sebesség
Optinet 0,2 Mbit/s 0,5 Mbit/s 1 Mbit/s 12,5 Mbit/s 25 Mbit/s
Kábelnet 0,2 Mbit/s 0,5 Mbit/s 1 Mbit/s 1 Mbit/s 2 Mbit/s
DSL 0,2 Mbit/s 0,5 Mbit/s 1 Mbit/s - -

Ha megnézed 50 megára ugyanannyit vállalnak mint 120 ra kábelnetnél és azért sajnos elég sok rossz tapasztalat van a 120 megával, közelebb van sokszor a 50 hez mint a 120 hoz.

(#39486) Darkkoi válasza _Norbi_ (#39484) üzenetére


Darkkoi
tag

Szia!

Ha 5mb/s nagyobb csomagod van akkor 1412/4, és már veszik is a hibajegyet.

(#39487) #74774528 válasza Darkkoi (#39480) üzenetére


#74774528
törölt tag

Viszont optikànàl nem jellemző a lassulàs,stabil! :)

(#39488) _Norbi_ válasza Darkkoi (#39486) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

én inkább nem hibajegyet venném fel hanem FTP kábelt felhúzatnám gépel oszlopostul :C

[ Szerkesztve ]

(#39489) Darkkoi válasza #74774528 (#39487) üzenetére


Darkkoi
tag

Ezért is mondta ha már tényleg 120 megát szeretnél akkor csak optikát kábelnetnél az 50 mega az ideális, adsl hát ami a maximum azt kell kérni mert mindig kb 60-70% teljesitményre lehet számitani mint a csomagod.

(#39490) Darkkoi válasza _Norbi_ (#39488) üzenetére


Darkkoi
tag

Hát ha jól írod körbe a problémát cserélnek kábelt is csak megfelelően kell megfogalmazni ;)

(#39491) rob83 válasza Vyndree (#39471) üzenetére


rob83
aktív tag

Nekem Blue van és ingyen hívom! :K

Sőt tölteni is tudom mindenütt!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#39492) wmati válasza Baritone (#39476) üzenetére


wmati
addikt

xxl nem jön adsl de elérhető ezen a környéken a 120 kábelnet csomag és nem lesz vele gondod, egyáltalán nem leterhelt a hálózat. Tapasztalat ;)

(#39493) _ak_


_ak_
addikt

Látom nem csak nekem van bajom mostanában a nettel. Érdekes, hogy a speedtest szerint a sebességgel nincs baj, csak a késleltetés borzalmas. Sokadik refreshre nyílnak meg az oldalak.

Let's begin, de gozaimasu!

(#39494) Aeroglobus


Aeroglobus
tag

Sziasztok!

Igaz nem ebbe a fórumba való a kérdés, de máshol ahol feltettem nincs olyan élet, hát gondoltam megpróbálkozom itt is, hátha valaki tud nekem segíteni. A probléma a következő:

Van két router két külön városban, de VPN hálózatban összekötve. A kapcsolat is megvan közöttük, el is érem mindegyik routeren a rá csatlakoztatott USB vincsesztert. Viszont az egyikre van csatlakozva wifin keresztül nyomtató, és azt szeretném működésre bírni. Ha távolról rácsatlakozok számítógéppel közvetlenül akkor tudok nyomtatni, viszont ha csak a két router van összekötve nem tudok nyomtatni. Van-e rá valamilyen megoldás, hogy elég legyen hogy csak a két router legyen összekapcsolva?

(#39495) Teko001 válasza Aeroglobus (#39494) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem megoldható, a routing table-t kell helyesen beállítani, hogy a másik routeren a nyomtató ip címére irányuló forgalmat küldje tovább annak routernek a tunnelen keresztül, amire a nyomtató fel van csatlakozva.

(#39496) Aeroglobus


Aeroglobus
tag

És azt pontosan mire kéne állítani. Mert megvan a routerben a routing Table menü, szóval állítható. És melyik routeren állítsam. A távolin, vagy amire a nyomtató van csatlakoztatva?

(#39497) Baritone válasza wmati (#39492) üzenetére


Baritone
tag

Szintén zenész? :DDD még gondolkodom rajta, hogy megér-e plusz 4000 Ft-ot a 120-as csomag :U

(#39498) Aeroglobus válasza Aeroglobus (#39496) üzenetére


Aeroglobus
tag

Bocs, utána olvastam el figyelmesebben a kérdést, szóval a távoli routeren kell akkor, de pontosan mire?

(#39499) --1c3m4N--


--1c3m4N--
csendes tag

Sziasztok! Van egy trio csomim a T-től IPTV+XXL KNET+KTEL. A gondom az lenne, hogy este 17 után egyszerűen a HD csatornák nézhetetlenek, folyamatosan megakad az adás, kimerevedik, kockásodik, majd megjavul, azt ismét kezdi a hülyeségeit. Van, hogy 5mp-ként. SD adásoknál nincs ilyen jelenség!! Mindegy, hogy épp használom e a netet vagy sem. Természetesen bejelentettem párszor, egyszer volt kint szerelő kb 2 percet, meghallgatta modemet azt elpályázott, semmit nem nézett meg, láthatóan lövése nem volt, mi lehet a háttérben, mutattam is neki a rögzitett problémát...

Mi lehet a gond? Sok Családi+HD-t ad el a T, azt csúcsforgalomban elfogy az erőforrás, vagy nálam lehet vmi bibi?
Itt a bekötésről 1-2 kép: kötödobozban itt jön be a lakásba
[link], majd a nappaliban megy tovább a modembe (EPC3925) [link]

DS:
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -3.3 dBmV 40.8 dB
Channel 2: -3.1 dBmV 41.0 dB
Channel 3: -2.8 dBmV 40.8 dB
Channel 4: -3.3 dBmV 40.2 dB
Channel 5: -3.3 dBmV 41.9 dB
Channel 6: -3.0 dBmV 42.5 dB
Channel 7: -3.5 dBmV 41.9 dB
Channel 8: -3.8 dBmV 41.4 dB

US:

Power Level:
Channel 1: 45.5 dBmV
Channel 2: 46.7 dBmV
Channel 3: 46.7 dBmV
Channel 4: 46.2 dBmV

1db felvevős boxom van, hálószoba analóg ktv.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#39500) kabelmania27 válasza --1c3m4N-- (#39499) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelszint elvileg rendben van, gondolom kellenek az analóg adások ezért ideiglenes megoldásként ki kellene próbálni direktben a bejövőre kötni a modemet ha megjavul osztóhiba, vagy az osztót ha kicseréled kettes splitterre +7,5dB-t fog kapni hátha ennyi már elég lesz neki hogy jobb legyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.