Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) TeeJay válasza _Norbi_ (#39149) üzenetére


TeeJay
félisten

Honnan szeded ezeket a marhaságokat? Ahol van telekom oszlop ott csak kabelcsere meg passzív osztók és csá... lehet 1méter vékony optikai kábel olcsóbb mint 1méter több eres réz kábel...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39152) tibyke válasza Teko001 (#39144) üzenetére


tibyke
tag

es neked hogy van beallitva a masik oldal? milyen router van "odaat"? akarhogy kuzdok vele, a masik oldal semmilyen IP-t nem kap :(

t

(#39153) villamos válasza TeeJay (#39151) üzenetére


villamos
őstag

Olcsóbb, jobb, és nem lopják le, mert nincs benne réz... :D

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#39154) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sziasztok!

Egy cím alatt éltünk nagymamámmal akinek a nevén volt a TV-telefon-internet elofizetes, de a hét folyamán sajnos elhunyt. Az előfizetésével ilyenkor mi történik? Ezentúl mindenből elég lenne a legolcsób szolgaltatás, hogy csökkentsük a koltsegeket. Ilyenkor az ő előfizetése megszűnik és erre a címre köthetünk pl. az én nevemre új szolgaltatast vagy ez öröklődik?

(#39155) kabelmania27 válasza tomiii. (#39154) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Részvétem. Automatikusan nem szűnik meg ugyan úgy fogják küldeni a számlát amit be kell fizetni, halotti anyakönyvi kivonattal lehet másra átíratni a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#39156) tomiii. válasza kabelmania27 (#39155) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Köszönöm. Ilyenkor lefelé, kisebb csomagra való váltás is megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#39157) kabelmania27 válasza tomiii. (#39156) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lejárt a hűségnyilatkozat akkor igen.

(#39158) tomiii. válasza kabelmania27 (#39157) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ettől féltem, még most lesz egy éves az előző szerződés. Köszönöm a válaszokat.

(#39159) kabelmania27 válasza tomiii. (#39158) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen csomagok vannak előfizetve?

(#39160) Garold válasza tomiii. (#39158) üzenetére


Garold
senior tag

Nem kötelező átvállalni, le is mondható amennyiben elhunyt az előfizető. Ha kikötötték utánna azt rendelsz magadnak amit szeretnél.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#39161) Degeczi válasza Garold (#39160) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez valóban így lenne tisztességes, hiszen miért legyenek kötelezve a hozzátartozók egy számukra szükségtelen szolgáltatás továbbvitelére. A szolgáltató számára ráadásul bagatell összegről van szó, ez nem olyan, mint egy bankhitel. Ahol pedig nincs hozzátartozó, ott úgyis kénytelenek lennének lemondani a hűségidő maradékáról.

(#39162) tomiii. válasza kabelmania27 (#39159) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Sajnos fejből nem tudom és nincs lehetőségem most megnézni, de azt tudom, hogy eddig 11000-at fizettünk és neten összeállítva 4500 ft-ból is kijönne a nekünk megfelelő összeállítás.

(#39160) Garold: holnap intézkedünk úgyis, beszaladok majd a telekomhoz is információkért.

(#39163) kabelmania27 válasza tomiii. (#39162) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vidd be a halotti anyakönyvit kivonatot és próbáld megszüntetni a szolgáltatást vagy átváltani kisebbcsomagra.

(#39164) Garold válasza Degeczi (#39161) üzenetére


Garold
senior tag

Ez nem tisztesség kérdése, a szerződés ebben az esetben egy természetes személy és a szolgáltató között jött létre. Azzal hogy az előfizető elhunyt, a szerződés is megszűnik közöttük. Ez szerencsére nem hitel hogy örökölni lehessen. Átvállalni lehet, de nem kötelező.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#39165) Degeczi válasza Garold (#39164) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem néztem még, mit ír a szerződés ilyen esetre, de valóban logikus.

Vagy pl. akkor mi van, ha elköltözik az előfizető és az új helyen a szolgáltató nem tudja ugyanazt biztosítani? Az lenne ésszerű, h a hűség olyankor is szűnjön meg - hiszen nem az ügyfélen múlik, h a számára kívánt szolgáltatás az új lakcímén már nem elérhető...

(#39166) wmati válasza Degeczi (#39165) üzenetére


wmati
addikt

Ha az új címen teszem azt csak kisebb net megy mint a régin akkor hagyja a T hogy váltsál vagy ha nincs semmilyen szolg ott akkor kérned kell hogy engedjék el a kötbért ezt a T meg is teszi.

(#39167) dptrsk válasza Degeczi (#39165) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A költözés azért más dolog.
Te vállalod, hogy adott címen a helyhez kötött szolgáltatást, adott ideig(2év,1év, határozatlan) igénybe veszed és fizeted.
A szolgáltató vállalja, hogy adott helyen biztosítja az elérést.
A költözés a te döntésed, azt is te döntötted el hogy 2 évet aláírsz(nem 1et kevesebb kedvezménnyel vagy nem írsz alá és fizeted horror áron).
Ha elköltözöl olyan helyre ahol nincs optika s eddig neked az volt 120as csomaggal, most pedig csak 30as DSL a maximum, a szolgáltató rugalmasan kezeli és adja a kisebb csomagot kisebb havidíjért.
Ha olyan helyre költözöl, ahol nem elérhető, akkor is szokott lenni egyedi elbírálás és elengedheti a szolgáltató. A Telekom elég rugalmasan kezeli ezeket az eseteket.
De azt is mondhatná, hogy érvényes szerződésünk van, s oldd meg, hogy pl az ingatlan vevője átvegye vagy fizesd amíg le nem jár vagy kötbér, de szerencsére ez ritka a Telekomnál(legalábbis amennyire én tapasztaltam).

Elhalálozásnál egyértelmű, hogy megszüntethető ha az elhunyt nevén volt, mert nem vagy köteles használni az Ő igényeire összeállított csomagot. (Amennyire én tudom, a hitelt is visszautasíthatod, ha nem tartasz igényt az örökségre. De olyan nincs, hogy a luxus sportkocsi kell, a vidéki faviskó a devizahitellel nem. Mindent vagy semmit a 2 opció).

[ Szerkesztve ]

(#39168) Rick4 válasza Degeczi (#39165) üzenetére


Rick4
félisten

A hűség olyankor meg is szűnik. Az ászf-ben is le van írva, hogy költözéskor a szolgáltató megvizsgálja, hogy az új címen van-e műszaki létesíthetőség. Ha nincs, akkor megszüntetik a szerződést. Szüleim így jártak, minden gond nélkül megszüntették nekik. Persze kicsit körülményesen, mert még fél évig küldözgették a számlákat, de utána rájöttek, hogy csak ki kellene venni őkat a számlázósok közül, ha már szerződésük sincs. Ászf 9.3.2-es pont, 44-45. oldal. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39169) _Norbi_ válasza Rick4 (#39168) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

külföldre költözik egész család akkor mi van ? :F

[ Szerkesztve ]

(#39170) _Norbi_ válasza dchard (#39150) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

már helyre jött modem cserével ,
nem látom falum nevét listában akkor itt sose nem lesz korszerűsítés :R ???

(#39171) Teko001 válasza tibyke (#39152) üzenetére


Teko001
őstag

Az EPC3925-ben megadtam a rádugott router mac címét, a rádugott routerben pedig Automatikus ip cím kérés van, így csak újra kellett indítanom mindkét eszközt, és beálltak a helyes beállításokra.

(#39172) wmati válasza _Norbi_ (#39170) üzenetére


wmati
addikt

Karbantartások fejlesztések üzleti titkot képeznek ezért mindig csak aktuálisokról kapunk tájékoztatást. Nyilván oda megy előbb a Telekom ahol több előfizető vagy nem tartható a hálózat állapota sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#39173) #74774528 válasza _Norbi_ (#39170) üzenetére


#74774528
törölt tag

Írtad,hogy falud. Én úgylátom a weboldalon,hogy városnál kisebb település nem nagyon van optikás tervek között... A külföldre költözés az I.J. kategória. Ebben az esetben az átírás marad...

[ Szerkesztve ]

(#39174) _Norbi_ válasza wmati (#39172) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

Karbantartások fejlesztések konkrétan mit takar ?
kimennek a adott részre és ott kihúzzák optikai kábelt ?? hogy kell ezt elképzelni ?
vagy kimennek és semmit nem csinálnak ? ;)

(#39175) wmati válasza _Norbi_ (#39174) üzenetére


wmati
addikt

Mi példánk hálózat fejlesztés ki volt jelölve egy idő pont hétfőtől péntekig 8-16 h szolgáltatás ki maradás várható címszóval megszállták települést a szerelők Telekom és alvállalkozók együtt sorba haladtak utcákkal cseréltek mindent amit kellet. Vagy egy karbantartás az általában éjjel történik hogy lehető leg kisebb fennakadás legyen. Látom nagy szerelmed ez a optika DE optikát csak oda visz a T ahol nincs semmilyen szolgáltatása és sűrűn lakott potenciálisan sok előfizetővel. Én nem látok rá semmi esélyt hogy egy faluba ahol már van szolgáltatása vigyen optikát, amúgy a meg lévő rezes internetből is ki lehet hozni elég sokat akár házilag is csak érteni kéne hozzá.

(#39176) Apa+Fia válasza _Norbi_ (#39174) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Ahol réz van ott max vdsl, nem hiszem hogy optikát húznának.;) De ez csak saját vélemény.

Apa csak 1 van!

(#39177) kabelmania27 válasza _Norbi_ (#39174) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

koax területen: CMTS bővítés/csere, node és erősítő szintezés/csere, tap csere, zajtalanítás
telefonos terület: DSLAM bővítés/csere/szoftverfrissítés

[ Szerkesztve ]

(#39178) wmati válasza kabelmania27 (#39177) üzenetére


wmati
addikt

Azt mondanám hogy ez hálózat függő.

(#39176) Apa+Fia Én véleményem is :K

(#39179) kabelmania27 válasza Apa+Fia (#39176) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sűrűn lakott városrészekbe komoly konkurencia által lefedett területen esélyes az optika.

(#39180) wmati válasza kabelmania27 (#39179) üzenetére


wmati
addikt

De itt egy faluról beszélünk.

(#39181) _Norbi_ válasza kabelmania27 (#39177) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

sűrűben jöhetnek karbantartani és zajt mérni mert elég magas

Data Rate:
Upstream Downstream
Actual Data Rate 351 (Kbps.) 7616 (Kbps.)
[Go Top]

Operation Data / Defect Indication:
Operation Data Upstream Downstream
Noise Margin 6.0 dB 18.0 dB
Attenuation 34.2 dB 26.2 dB

tegnap és ma zte modem egyáltalán nem talált dsl jelet
most délutan ráraktam vonalra pirelli drg modemet avval nagy nehezen elődrukkolt

:C

[ Szerkesztve ]

(#39182) _Norbi_ válasza wmati (#39175) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

szerelmes lettem optikába már minden nap róla álmodom :C :Y

(#39183) kabelmania27 válasza _Norbi_ (#39181) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ellenőrizni kellene a lakásban lévő telefonvezetéket és a szűrőt.

(#39184) ERPY


ERPY
őstag

Sikerült valakinek beállítani az atomszuper Speedport w724-es routert, hogy működjön a távoli PC bekapcsolás? Addig eljutottam hogy belső hálóról bármikor sikerül felkeltenem a gépet, kívűlről viszont az altatástól számított kb. 15 percig okés, aztán már nem kel fel. Tudna nekem ebben valaki segíteni, nagy szükségem lenne a WOL-ra, de tanácstalan vagyok mit ronthatok el.

(#39185) Rick4 válasza _Norbi_ (#39169) üzenetére


Rick4
félisten

Az ászf a szolgáltatási területként Magyarországot jelöli meg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39186) dchard válasza kabelmania27 (#39183) üzenetére


dchard
veterán

A 34dB-s DS csillapításon ez nem sokat fog segíteni, de a kötési hiba lehet probléma forrás. Az optika helyett inkább a mérőszoftverekbe kéne beleszerelmesednie, úgy talán rá is jövünk mi a gondja. Meg elfelejteni a pirellit, és szerezni egy rendes modemet (fekete 360R).

Dhcard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#39187) n@p@lm válasza wmati (#39175) üzenetére


n@p@lm
őstag

nálunk csak réz van, max. 13 mbit/sec-el hasít.
nem bánnám ha lenen már valami fejlesztés mert sajnos eljutottunk oda hogy ez már kevés....
25-30 mbit/sec-el kibékülnék már...

szerk.: sajna falu...

[ Szerkesztve ]

(#39188) redbiro válasza n@p@lm (#39187) üzenetére


redbiro
őstag

ne aggódj, én budapest kellős közepében lakom, és ugyanígy 13 mbit/s a vsdl :)

it never gets easier, you just go faster

(#39189) redbiro válasza redbiro (#39188) üzenetére


redbiro
őstag

akarommondani vdsl :D

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#39190) RoSSo3 válasza n@p@lm (#37632) üzenetére


RoSSo3
senior tag

No egy darabig egészen jól működött a TV, nem írta ki ezt az idegesítő "Az Ön tévéje nem képes a HDMi szolgáltatások..." szöveget. No de most megint rákezdett, úgyhogy beszereznék egy másik HDMi kábelt. Ehhez itt szóltok? Jó minőség?

(#39191) _Norbi_ válasza RoSSo3 (#39190) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nem hiszem hogy kábel baj lenne , inkább szoftveres baj vagy valami be van kapcsolva beállításokban :))

(#39192) #32570112


#32570112
törölt tag

Üdv!

Ügymenetileg van vajon annak akadálya, hogy a műholdas tévémet átváltsam IPTV-re? Műszakilag nincs akadálya.

(#39193) Gedeon31 válasza RoSSo3 (#39190) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam is volt ilyen mostanában két kábellel is előjött biztos nem kábel hiba.

(#39194) Garold válasza #32570112 (#39192) üzenetére


Garold
senior tag

Ha lejárt a hűséged a Sat Tv-re nincs akadálya. Ha van hűség akkor kötbéres a váltás, amit lehet hogy egyedi kérésre el tudnak engedni.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#39195) Sofian válasza Garold (#39194) üzenetére


Sofian
őstag

Ha újraindítod a hűséget a Tv-re el szokták engedni a kötbért.

(#39196) RoSSo3 válasza Gedeon31 (#39193) üzenetére


RoSSo3
senior tag

No, ez akkor nem tudom, most jó hír vagy sem. Kidobja ezt a feliratot, elsötétedik a képernyő,és villog a TV felső részénél. 1 perc eltelik, vagy adott esetben csak pár másodperc, aztán folytatódik az adás... 1 percig, mert utána megint előjön. A TV biztosan nem gond, mert 1-2 éves LG 3D-s a Tv. A box meg a T-s cisco vagy milyen is a márkája. A másik TV-ne minden ok vele, de itt... szoktam örülni, mikor épp a góloknál jön be ez a történet.
Mit tegyek, hogy megoldódjon a gond?

(#39197) Garold válasza Sofian (#39195) üzenetére


Garold
senior tag

Nem kötelességük, de elengedhetik. Szerintem én is ezt írtam...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#39198) Gedeon31 válasza RoSSo3 (#39196) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam eddig csak akkor jött elő mikor be kapcsolom a tv-t. Ilyen ki ,majd be kapcsolás segített eddig. Nálam is Cisco box van a merevlemezes fajta.

[ Szerkesztve ]

(#39199) Sofian válasza Garold (#39197) üzenetére


Sofian
őstag

Nem azért írtam. Csak gondoltam kiegészítem mi szokott az elengedés feltétele lenni. :)

(#39200) Atomantiii válasza n@p@lm (#39187) üzenetére


Atomantiii
őstag

Engem is erre akartak rábeszélni analóg vonal és adsl helyett. A feltöltési sebességed mennyi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.