Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) Szokenesz válasza Dluinet (#39544) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Ma este meggyőztem magam és felhívtam a Telekomot.
Elsőre nem értették mit akarok, port resettel elintéztek, másodszorra azonnal tovább kapcsolt, mert nekik ehhez nincs joguk. Oké, ott azonnal tudták mit akarok, mondta a hölgy, hogy visszahív, mert VOIP-ról hívtam őket (2×30 percet nem akartam Telenorrol fizetni), 5 percen belül vissza is hívott és közölte, hogy nincs frissebb firmware, csak erősködtem, hogy, de van a .624-es végű, nekem a .018-as van, erre egy elég meglepő választ kaptam: "Miért? Az megoldaná a problémát?? Azt fel tudom rakni" :DDD
Szóval, ha ez a portnyitás nem menne valakinek Speedport W 724V-n, akkor ügyfélszolgán, kellő türelemmel ki lehet harcolni a frissebb verziót! :)

(#39652) erzol válasza #74774528 (#39650) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm, meg is kértem közben az átszerelést. (Kedden már jönnek is)Friss csomagváltások után vagyok és tájékozatlan voltam a technológiával kapcsolatban. A telefon digitálisra átállításakor mondta a szervízes fél szavakkal, hogy az nem is fullHD :F . Itt kezdett el bennem motoszkálni a gondolat, hogy is van ez.Persze erre az opcióra nem hívták fel a figyelmemet az ügyfélszolgálatosok :(( . Ahogy az is csak a konkurenciára való hivatkozás után derült ki, hogy a 2 évig~13e.-ért kapott xl net+alap telefon+családi IPTV akár lehet 10e-ért xxl net+családi+hd+telefon... :U

[ Szerkesztve ]

(#39653) Dluinet válasza Szokenesz (#39651) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én így intéztem a 30/5-ös netet, mert eredetileg csak 20/1-est akartak adni :)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39669) vtechun válasza Szokenesz (#39651) üzenetére


vtechun
veterán

Azt nem tudod, hogy rakta fel? Erre kíváncsi lennék

(#39672) kaszas19


kaszas19
senior tag

Az mitől van hogy szűrő nélkül jobb egy kicsit jel mint szűrővel???
Tegnap volt időm hogy átnézzem a szerelő munkáját,és kapásból 6méter kábelt vágtam le ami a szűrőbe megy,javult a vonal minősége de nem számottevő.

(#39673) wmati válasza kaszas19 (#39672) üzenetére


wmati
addikt

Szűrők toldások mindig rontják a jelet, lehet kéne egy másik szűrőt beraknod.

(#39674) kaszas19 válasza wmati (#39673) üzenetére


kaszas19
senior tag

csak egy szűrő van bekötve az is nem egyből a bejövő kábelre hanem jön vagy 8méter kábel a dugaljból aztán a szűrő és utána a modem.

(#39675) vtechun válasza kaszas19 (#39674) üzenetére


vtechun
veterán

Milyen szolgáltatás? Lehet nem is kell szűrő hozzá a nálad lévő felállásban

(#39676) kaszas19 válasza vtechun (#39675) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nem telekom ha nem invitel 25Mb/s net+IPTV 2db set top boxal.
Telefon nincs szerintem azért tette fel a szűrőt hogy ha akarnék telefont csak rá kel dugnom és használhatom.

(#39677) vtechun válasza kaszas19 (#39676) üzenetére


vtechun
veterán

Aha, szóval tapasztalataim szerint ilyenkor nem feltétlenül kell szűrő

(#39678) wmati válasza kaszas19 (#39676) üzenetére


wmati
addikt

Ha nincs analóg telefonod nyugodtan le veheted.

(#39679) kabelmania27 válasza kaszas19 (#39674) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem használsz telefont felesleges a szűrő. Ismerős csak netet kért nem kötöttek be neki szűrőt.

(#39680) kaszas19 válasza wmati (#39678) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nics telefon nem is kértem csak hozta és feltette,bár én nem kértem.

[ Szerkesztve ]

(#39681) wmati válasza kaszas19 (#39680) üzenetére


wmati
addikt

szed le nyugodtan

(#39682) kaszas19 válasza wmati (#39681) üzenetére


kaszas19
senior tag

Most úgy van hogy a bejövő UTP kábel 2 ere bevan kötve az elosztóba amiből majd megy a szűrőbe,és nem a szűrőbe raktam a kábelt ami a modembe megy, hanem egyből az elosztóban dugtam a modembe menő kábelt,elvileg így nincs szűrő.

(#39694) dchard


dchard
veterán

Kábeltv kötési rendek:

Multimédia elosztóval:

Két irányú elosztóval:

A fent látható két kötési rend felcserélhető, utóbbi 4-5dB-vel magasabb DS irányt fog produkálni. Mindkét módszer esetén a TV-k száma tetszőlegesen megválasztható, de vegyük figyelembe, hogy ha sok felé osztjuk a jelet, akkor szükségünk lehet egy házerősítőre, mivel minden osztás csillapítja a jelet.

A kábelmodem vagy HGW viszont minden esetben az első kettes osztás után közvetlenül kell csatlakozzon. A hibás kötési rend gyenge minőségű, szakadozó szolgáltatáshoz vezet!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#39699) kabelmania27 válasza dchard (#39694) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Olyan esetben ha nem lehet első kettesbe kötni a modemet fontos hogy hpf-ezve legyenek a tévék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.