Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#39052) üzenetére


Gedeon31
addikt

A telefonos ügyfélszolgálat szerint rossz számlák kerültek ki küldésre, állítólag a következő hónapban korrigálva lesz.

(#39102) Rick4


Rick4
félisten

remélem, ezzel a kérdéssel jó helyen járok. Adott egy domino netes sim, rendelnék rá netet. ami célszerű, az a web quick, ami jónak tűnik, az a domino netplusz L, 1GB adat 1290ft, de nem vágom, ez utóbbi hogy vehető igénybe, mert a weboldal valami meglévő havidíjas csomag mellé rendelésről beszél. a domino meg ugye nem feltétlen a havidíjra épít....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39103) #74774528 válasza Gedeon31 (#39101) üzenetére


#74774528
törölt tag

Így van, az érintett előfizetőknek jóváírják.

(#39104) Gedeon31 válasza #74774528 (#39103) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#39105) kali válasza Rick4 (#39102) üzenetére


kali
legenda

szia,

megfelelő téma itt; link
két adatforgalmas kategória van;
- amikor bővítésől van szó, tehát tartalmaz már a díjcsomag (ez lehet omino is, nem csak előfizetéses) valamennyi adatforgalmat, és ez az olcsóbb
- amikor nem tartalmaz a meglévő díjcsomag adatforgalmat, ilyenkor különálló mobilinternetes csomagnak számít, és ez a drágább
domino esetén csak a surf olyan, ami alapban is tartalmaz adatforgalmat, tehát ahhoz az olcsóbbik kategória aktiválható, mint bővítés, így a netplusz l csak 1290 ft, minden más domino díjcsomag mellé 2190 ft.
a két kategóriát itt láthatod; link
Még több netre van szükséged? és a Nincs még net a díjcsomagodban? fülekre kell kattintani, a neked megfelelő előfizetés szerint, az első az olcsóbb bővítős, a második a külön adatcsomag, ami a drágább.

[ Szerkesztve ]

(#39106) Rick4 válasza kali (#39105) üzenetére


Rick4
félisten

király, köszi. Voda ki tudja írni, hogy plusz adat, az érthető, ez így elsőre csak sejthető volt. Akkor marad a web quick. Köszönöm.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39107) hossszú


hossszú
őstag

Miért van az, hogy ha hívok valakit és közben beszél nem jelez foglaltat a készülék hanem egyet csippant és ledobja a hívást?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#39108) =Thor=


=Thor=
tag

Sziasztok!

Aki képben van a Kapcsolat program változásaival segítene:

Eddig ugye nettó 500Ft-onként volt 4 pont. Most ez 8 pontra nőtt, de ugye duplázódtak a szinthez szükséges ponthatárok is.

Viszont mi lett a díjcsomagokért járó plusz pontokkal, illetve T-mobile-nál a SIM életkora után járó pontokkal?
Nem mondjátok, hogy ezeket teljesen megszüntették?

(#39109) polonic válasza =Thor= (#39108) üzenetére


polonic
félisten

De megszuntek.

(#39110) csixy


csixy
addikt

Sziasztok.
Van egy 5/512-es ADSL net és ugyanazon az érpáron jön az analóg telefon is.
Délután kezdte a hülyeséget a telefon. Kicsörgött , de felvéve foglaltat jelzett, de még a hívó fél száma megérkezett rajta. Az internet működött rajta, speedtestet akkor nem néztem..

Most már rosszabb a helyzet, mert nem csörög ki és felvéve a kagylót az tök süket, nincs vonal. Aki hív annak a vonal úgy tesz mintha működne a csengetés, de nem csörög ki. Az internet pedig most kb 1,33/512 tud.

Hibajegyre felvették.

Lehet, hogy beázott valahol?

Az ugye nem valószinű, hogy a DSL szűrőm sz@rt be ? Akkor gondolom hogy internet egyáltalán nem lenne?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#39111) =Thor= válasza polonic (#39109) üzenetére


=Thor=
tag

Ez nagyon durva.
Így lőttek a platina szintemnek,a régi dominos kártyámon meg az aranyszintnek.

Nagyon unfair lépés ez....

Köszi azért a választ!

(#39112) headhunter válasza mclaren777 (#39056) üzenetére


headhunter
addikt

(#39113) Rick4 válasza kali (#39105) üzenetére


Rick4
félisten

Nagy kavarás volt, a régi domino web quick sim a t-mobile szerint nem is quick sim, és különben is az egyenlegfelhasználási ideje is lejárt, így deaktiválták. Szerintük egy 2290Ft-os 1GB-ois csomag lenne jó a húgomnak, és már csak tovább kell küldenie a megrendelős sms-t.

Én viszont szépen bementem egy MM-ba, levettem a polcról egy web quick sim-et 1490-ért, van rajta 500Ft lebeszélhetőség, és ajándék 1GB net, ami 60 napig használható fel. Szépen aktiválva lett, megy rendben. Köszi a segítséget, srácok.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39114) maross


maross
veterán

Kabelnetnel fix az ip? Ha jol tudom regebb ezt penzert osztogattak, most meg az istenert nem tudok egy uj ip-t varazsolni magamnak :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39115) kali válasza maross (#39114) üzenetére


kali
legenda

nem fix, csak ritkán változik, nem ritka, hogy akár 5 - 6 hónapig is azonos marad.
áramtalanítani kell néhány napra a szolgáltatós eszközt, és akkor újat fog kapni... :))

(#39116) maross válasza kali (#39115) üzenetére


maross
veterán

nehany napra, kosz :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#39117) kali válasza maross (#39116) üzenetére


kali
legenda

jó, én sem tudom nélkülözni a netet még fél napig sem, amikor itthon vagyok/vagyunk, úgy tapasztaltam meg, hogy áramtalanítottam a szolgáltatós eszközöket (is), ha elutaztunk hétvégére, nyaralni...stb, és akár már egy péntektől vasárnapig eszközölt szünet is új ip címet eredményezett.
mióta digi van, csak néhány kattintás kell az új ip címhez, bár nem jellemző, hogy szükségem lenne módosítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#39118) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Telekom energia szolgáltatásra szeretném átváltani a gázt és az áramot is. Most hívtak hogy egy POD azonosítót adjak meg, ezt hol találom, valaki esetleg tudja?

[ Szerkesztve ]

(#39119) Teko001 válasza chester99 (#39118) üzenetére


Teko001
őstag

Mérési pont azonosító (POD) kell, szerintem az órán megtalálod.

(#39120) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok egy kérdésem lenne hogy tudok belépni a d-link dcm 704 router beállítások menüjébe mert nem enged be, illetve most voltak itt modemet cserélni egy újabb d-link modemre ez is 704-es, de ez elméletileg már újabb verzió viszont most abszolút nem látta a wifi-t se a telefon se a notebook

[ Szerkesztve ]

(#39121) #78121280 válasza zsoleer (#39120) üzenetére


#78121280
törölt tag

felhasználónév : admin
jelszó: password

(#39122) zsoleer válasza #78121280 (#39121) üzenetére


zsoleer
senior tag

Köszönöm a gyors választ és a wifi beállitásoknál kell valamit eszközölni? Vagy az hogy most abszolut nem látja hivjam őket vissza?

(#39123) #78121280 válasza zsoleer (#39122) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ha most kaptad ezt a cuccot akkor kapcsold be rajta a wi-fi-t mert gyárilag alapértelmezetten ki van kapcsolva.
Ezt kétféle képen lehet megtenni, a készülék tetején van két gomb abból az egyikkel, illetve a menüből.
Beállításokat meg le írja majd más. :)

(#39124) supertech


supertech
csendes tag

Remélem jó helyen járok !
Egy kis segítséget szeretnék kérni, t-home iptv van
HGW Cisco EPC3925
Fw. epc3925-E15-12-v302r125555-130808c-MYR.bin

van rajta. A HGW 4 lan kimenetére rá van dugva két db stb a tv-khez , valamint egy pc, és egy Pana ST30 tv (vagy egy LG bd660 dvd lejátszó), WIFIn-keresztül telefon és tablet. A pc-n WIN 7 van és a Média playerben engedélyezve van a hálózati felderítés és egyebek (ha jól értelmezem a leírást a dlna). A pc-n rámegyek a hálózati térkép megjelenítésére csak az átjárót és a pc-t látja. Mit kéne tennem, hogy a többi hálózatba szereplő eszközt is lássa.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#39125) bopeti98


bopeti98
őstag

Ma kicserélték a Cisco EPC3925-öt egy D-Link DCM-704 cuccra. :K

Már ők sem tudták miért ilyen nézhetetlen nálam az IPTV és most hogy kicserélték a HGW-t sokkal szebb lett az adás. Nem kockásodik és nem is szaggat. :C

Ráadásul hosszú idők után újra látom 50 Mbittel repeszteni a netet:

Viszont ami érdekes hogy a mobilnet IP cím tartományából kaptam IP-t:

(#39126) TeeJay


TeeJay
félisten

18. kerület Darányi Ignác úton láttam az oszlopokon ilyen kisebb fehér dobozokat amiből hajszál vékony kábelek mennek tovább. ezek ugye optikai kábelek ha jól tippelek?
pár oszloponként pedig egy elég nagy köteg van feltekerve úgymond tartaléknak, azt pedig úgy tudom optikánál szokták, illetve az optikai kábelt úgy rögzítik hogy csúszó tartója van tehát nem fixen kötik fel mint a rézkábelt meg a koaxot.
ellenben mikor megnéztem a T-home lapját ezekre a címekre kábelnetet dob csak ki
diginél viszont van 80megás csomag ide
akkor elvileg ezt DIGI optikázza be nem a T-home?

jött a héten a hír ugye hogy a T-home pár év múlva a PSTN hálózatát full IP-re viszi át
akkor ez azt is jelentheti hogy ezentúl a rézkábeleket ledobják és optikát raknak az oszlopokra és minden azon fog már futni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39127) Garold válasza TeeJay (#39126) üzenetére


Garold
senior tag

elvileg ezt DIGI optikázza be nem a T-home - úgy tűnik így van.

akkor ez azt is jelentheti hogy ezentúl a rézkábeleket ledobják és optikát raknak az oszlopokra és minden azon fog már futni? - egyáltalán nem! Réz hálózaton működhet a voip is, csak az analóg telefon szolgáltatásokat akarják megszüntetni.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#39128) TeeJay válasza Garold (#39127) üzenetére


TeeJay
félisten

na igen csak PSTN telefont tudtak nyomatni 5-6km-re is de ha VOIP-ra állnak át és sz@r lesz akkor az előfizető dühöng majd... szóval a PSTN megszüntetés mellett remélem elgondolkoznak majd a rezes hálózatot optikára cserélni hogy legalább a távolság és a sávszélesség ne legyen gond.
megmondom a frankót volt nekünk is 1évig 8M/512kbit-es ADSL és VOIP telefon egy Pirelli HGW-vel, de ha ment a torrent (és ment mindig) akkor a telefonálás akadozós volt...
nem is csoda hogy 1év után lemondtam az ADSL-t átálltam UPC kábelnetre, telefonból meg kértem újra PSTN analóg vonalat Hoppá díjcsomaggal meg SAT TV-vel együtt
így megy jó pár éve. vélhetően ha megszüntetik az analóg telefont le fogom mondani és marad a SAT TV meg UPC kábelnet, vagy lehet viszek mindent UPC-hez mivel vezetékes telefonra nincs már szükségünk.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39129) Garold válasza TeeJay (#39128) üzenetére


Garold
senior tag

Mo. teljes lefedése optikával biztos nem pár éven belül fog megtörténni, mert ezek milliárdos beruházások, amit akkor éri meg meglépni ha belátható időn belül meg is térül.

Az meg hogy ki milyen szolgáltatóval milyen szerződést mindenkinek az egyéni döntése.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#39130) OldMike válasza supertech (#39124) üzenetére


OldMike
őstag

Nem vagyok szakértő, csak egyszerű felhasználó, de a nálam lévő rendszer eléggé hasonló. Ugyanez a HGW (az fw-t most nem tudom megadni, de 2013. decemberi), PC plusz két STB, valamint az egyik STB-ben lévő smart tévé UTP-vel is bekötve.
A Win7 nem tudja a teljes hálózati térképet megjeleníteni, azt írja hogy nem kompatibilis útválasztó. Ennek ellenére amikor a tévén beállítottam az internet kapcsolatot, a tévé smart share menüjében látható lett a WMP, és az abban megosztott tartalmak. Én nem a WMP-t, hanem a Nero MediaHome 4 DLNA programot használom a PC-n (számomra jobban kezelhető). Amikor ezt elindítom, akkor eszközként megjelenik benne a tévé, a tévén meg az NMH4 a megosztáshoz.
Gondolom, hogy a wifis eszközeid rendesen működnek, azok a PC-től teljesen függetlenek.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#39131) Sofian válasza TeeJay (#39128) üzenetére


Sofian
őstag

Miért nem kéred a UPC kábeltvn a VoIP-ot.. a kábelen nincs baj a VoIP-pal.. Telekomnál is gond nélkül megy a VoCa

(#39132) borbas666


borbas666
aktív tag

Nem tudtok arról, hogy esetleg SAT TV-n mikor lesz elérhető a Sport2 HD és a Eurosport 2 HD?

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#39133) bul07 válasza chester99 (#39118) üzenetére


bul07
nagyúr

Jól megondoltad?
Telekom nem!! egyetemes szolgáltató így nem vonatkoznak rá a "rezsicsökentések"
Olvastam hogy követi a díjcsökentést de nem kötelezi semmi, és simán emelhet árrat késsőbb

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39134) #41133696


#41133696
törölt tag

Na ma kiderült, hogy a szünetmentesre kötött Speedportot is néha újra kell indítani (igaz hetek után). A jelenség abból állt, hogy Internet volt, az állapotjelző ledek rendben világítottak, de nem tudtak minket hívni, foglalt jelzést kaptak a minket hívók, és mi sem tudtunk másokat hívni (mi is foglalt jelzést kaptunk még a 1412-re is). Amúgy az érdekessége még az volt, hogy ha felvettük a telefont látszólag vagyis hallhatólag volt vonal. Felhívtam az ügyfélszolgálatot mondták, indítsam újra a HGW-t. Mondom pill, keresem a jelszavamat /szoftveres újraindításra gondoltam /, azt mondja, csak húzzam ki meg dugjam be... Mondom oké... kihúztam 10 másodpercet vártam visszadugtam, azóta oké :)

(#39135) supertech válasza OldMike (#39130) üzenetére


supertech
csendes tag

Köszi, kipróbálom!

(#39136) tibyke


tibyke
tag

sracok,

az ip pass-through-val kapcsolatban tudna valaki segiteni?

akarmit varazsolok, sehogy nem akar osszejonni. a masik oldal egy linksys ea6300, a 3925-on (matavos) beallitva a linksys MAC addresse, a router dhcp-re teve, de nem akarja az igazsagot. mit ronthatok el? vagy mi a trukk?

koszi!

t

(#39137) wmati válasza tibyke (#39136) üzenetére


wmati
addikt

ip pass-through nem része az új FW nek csak egy hiba miatt van ott és csak néhány helyen jelent meg elő fordulhat hogy nem is működik ez a menü. Egy hard reset után el fog tűnni.

(#39138) tibyke válasza wmati (#39137) üzenetére


tibyke
tag

en ugy tudom, hogy a matavnal nem tevedesbol kerult bele, es tobb embernek mukodik is ez az opcio.
te matavos vagy? hard reseten mit ertesz?

ez vagyok most:

Firmware Version: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c
MAC Address: e4:41:c7:70:2a:1a
Current Time: Sat. Feb 22 21:04:11 2014
Router Mode: IPv4

t

[ Szerkesztve ]

(#39139) wmati válasza tibyke (#39138) üzenetére


wmati
addikt

Nálam is volt ilyen lehetőség de egy hard reset után el tűnt máshol meg se jelent, hard reset amikor egy hegyes tárgyal be nyomod eszköz hátulján lévő gombot kb 30 másodpercre

(#39140) tibyke válasza wmati (#39139) üzenetére


tibyke
tag

van ertelme kiprobalnom, vagy tuti biztos, hogy el fog tunni, tehat nem egy mukodo ficsor?

t

(#39141) wmati válasza tibyke (#39140) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem ne próbáld ki a hard resetet, 3-4 esetről tudok ahol el tűnt. A jobb oldalon lévő help menü nem segített ?

(#39142) tibyke válasza wmati (#39141) üzenetére


tibyke
tag

oke, akkor nincs reset.
hogy erted, hogy "nem segitett"? mire gondolsz?
amit probaltam, az nem mukodott, nem gondoltam, hogy egy nem aktivalt funkcio van a rendszerben.

t

(#39143) wmati válasza tibyke (#39142) üzenetére


wmati
addikt

Ez is lehet, ö jobb oldalt a menüben elméletileg minden hol van egy help gomb ott angolul le van írva mi hogy működik elméletileg.

(#39144) Teko001 válasza tibyke (#39140) üzenetére


Teko001
őstag

Működik, de tényleg tévedésből van ott a súgó alapján

(#39145) wmati válasza Teko001 (#39144) üzenetére


wmati
addikt

Mi van a súgóban amúgy ?

(#39146) Teko001 válasza wmati (#39145) üzenetére


Teko001
őstag

Note: This link is displayed when the user enters the Network Administrator User Name and Password. This link is not displayed during normal user access.

(#39147) dchard válasza Garold (#39127) üzenetére


dchard
veterán

A helyes nagyságrend itt a száz milliárdos. hacsak nem euróra gondoltál :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#39148) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

mit mokolnak kecskeméten? nincs se internet se telefon ...

(#39149) _Norbi_ válasza TeeJay (#39128) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

nem hiszem hogy telecomnak lenne 3milkoja 60km ftth kábelt kihuznija . arrol van szo ujra kell engedélyeztetni hálozatot. ujra ásni csatornázni kell es sok penz engedély.
Kecskemet külvárosát nézem sehol nincs széllesávu net pedig Keresztapa azt monta 2018ra minden hazba lenni kell 100megas netnek !!
kiváncsi leszek !! valami elavult cucot soznak ránk németek ott mar kiforta lakoságot ,náluk mar legmodernebb hálozat megy..
voip,optic net,iptv

[ Szerkesztve ]

(#39150) dchard válasza _Norbi_ (#39148) üzenetére


dchard
veterán

Itt nézd meg:
http://www.telekom.hu/rolunk/vallalatrol/kozerdeku_informaciok

Amúgy meg jelentsd be.

A hülyeségek magyarázását meg fejezd be. Többször többen megkértünk már rá.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.