Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) wmati válasza Teko001 (#38500) üzenetére


wmati
addikt

Az IP Pass-through-t hard reset után eltűnik.

(#38502) #78121280 válasza Teko001 (#38500) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam bekapcsolva hagyja hard reset után UPnP-t.
Igen a restart felület már nem kér jelszót.
IP Pass-through ahogy wmati írta reset után eltűnik.

(#38503) bopeti98 válasza Janusz001 (#38499) üzenetére


bopeti98
őstag

Én tegnap este meg tudtam nézni a Kört a TV2-n. Néha bekockásodott de nem volt vészes viszont most megint szaggat. :W

(#38504) atirag


atirag
őstag

Egy gyors kérdésem lenne mert elég sok találatot találtam:)
Gondolkozom a t-home tv bekötésésén. Most jelenleg upc-t használok.
Ha HD-t akarok nézni akkor mit kapok tölük? Kártyát vagy set top box-ot? Fizteni kell érte ÉS ha igen akkor mennyit.
Milyen hátránya van a kártyának a box-al szemben?

Köszönöm a válaszokat.

És volt olyan aki használta mindkettő? (upc és t-home)

(#38505) Sofian válasza atirag (#38504) üzenetére


Sofian
őstag

Kártya és Box... annyi hogy a Box-ot félreteheted ha nem szeretnéd használni. Sat TV-nél a Box is kell, nem kikerülhető.

(#38506) atirag válasza Sofian (#38505) üzenetére


atirag
őstag

A sat a müholdas igaz?
De visszatekerni és felvenni is csak box-al lehet nem?

Poli27: Visszatekerni sem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#38507) poli27 válasza Sofian (#38505) üzenetére


poli27
veterán

Iptv nél nem lehet félretenni a boxot!

(#38506) atirag felvenni csak iptv boxxal tudsz, meg satossal. dvbc nél nincs rá lehetőség!

[ Szerkesztve ]

(#38508) hackeeeee válasza OldMike (#38497) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen.

Nem.

Véleményem szubjektív...

(#38509) Sofian válasza poli27 (#38507) üzenetére


Sofian
őstag

Nem IPTV-re gondoltam. DKTV-nél lehet tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#38510) wmati válasza Sofian (#38509) üzenetére


wmati
addikt

Lehet ja elméletileg, de ED3 területen csak iptv köthetsz.

(#38511) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne:
Ha egy olyan lakásba szeretném bevezetni az internetet, ahova nincs egy T-s szolgáltatás sem kiépítve, akkor csak ADSL netet tudok ott megrendelni? A kábelnethez gondolom kell kábeltévés előfizetés is.

(#38512) Sofian válasza kecz (#38511) üzenetére


Sofian
őstag

A kábelnethez gondolom kell kábeltévés előfizetés is.

Tudtommal már nem

(#38513) wmati válasza Sofian (#38512) üzenetére


wmati
addikt

Jól tudod házon kívül kap egy szűrőt és csak internet megy be a házba.

(#38514) _Norbi_ válasza wmati (#38513) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

ez igaz
de sajnos dslnál megy házon kívül és az telecomnak áramot fogyaszt

optikánál nincs ilyen de viszont olyan mediaconverter kell ami 120km viszi a 100GB/s vonalat :)
és spliterrel elehet akár 32 fele is osztani a fö vonalat és nem fogyaszt áramot elosztás,
már találtam 35FT/m optikai kábelt szóval megtévesztés hogy drága lenne ....
maximum telecomosok lustasága

[ Szerkesztve ]

(#38515) _Norbi_ válasza kecz (#38511) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

barátom neked marad a wifi net ami éppen hogy csak sebességet elérik
:(

(#38516) _Norbi_


_Norbi_
aktív tag

van ennél drágább optikai kábel a 1eres sárga amit telecom is szokott szerelni az 18000FT / km áron van gyártónál

[ Szerkesztve ]

(#38517) n0rbert0 válasza _Norbi_ (#38516) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Nem is a kábel a drága, de ez már milliószor ki lett beszélve...

(#38518) poli27 válasza _Norbi_ (#38515) üzenetére


poli27
veterán

Miért is maradna neki a wifis net, ha már a UPC direct topicban marhaságokat beszélsz folyamatosan, akkor legalább ezt ne szemeteld tele!

(#38511) kecz Ha elérhető a szolgáltatás az utcában, tehát ki van építve,akkor megrendeled kimennek behúzzák a koaxot és netezel.De jobban jársz ha legalább 2 szolgáltatást rendelsz a T től, mert sokkal olcsóbb úgy!

[ Szerkesztve ]

(#38519) Atomantiii válasza kecz (#38511) üzenetére


Atomantiii
őstag

Lehetni lehet, de olcsóbb a dolog ha kérsz hozzá egy alap telefon vagy valamilyen tv csomagot is.

[ Szerkesztve ]

(#38520) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nem tudom milyen topicba írjak, úgyhogy írom ide. T-home-os netem van és pár hónapja kaptunk speedport hálózati eszközt. Van rajt egy USB port. Arra lehet dugni valamit, hogy hálózati meghajtónak betegye? Egy kis pendit tettem rá, igaz az bootolasra van formázva mert klónozó prog maradt rajt, de arról nem csinált semmit csak elment a hálózatom amíg rajt volt.

(#38521) skroy válasza KISDUCK (#38520) üzenetére


skroy
senior tag

Nekem egy külső vinyó van rádugva és simán működik.
A speedport menüjében tudod beállítani, hogy hozzáférhess gépről. Be kell állítani egy (vagy akár több) felhasználót és hozzá tartozó jelszót. Meg tudod adni, hogy adott felhasználó milyen mappához férhet hozzá.

(#38522) KISDUCK válasza skroy (#38521) üzenetére


KISDUCK
addikt

Oké, köszönöm.

(#38523) leslie59


leslie59
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok, és mindjárt lenne egy fontos kérdésem. Cisco EPC3925 (T-home) kábelmodememen csak 4 Ethernet csati van, de 5 kellene (2 IPTV, 2+1 PC). A T-home szerelő azt mondta, ezek a lukak tovább
oszthatók routerrel. Az egyikre rádugtam 3féle, egyébként működő, jó routert is, (2 wifis, 1 nem),és arra
2 PC-t. Csatlakoznak, de a hálózati cím lekérésébe beletörik a bicskájuk, a "hál.kapcs.részletei" ablakban
mind2 gépnél a DNS-kiszolgálóra azonos címet ír a DHCP-kiszolgálóéval, pedig a DNS-en 2 db 84.2.x.x címnek kellene lennie.
1., mitől lehet ez, 2., beírhatom-e kézzel a "hál.kapcs.tulajdonságok" ablakba? (ipconfig nem állítja be.)
3., a cisco és a mellékrouter wifije interferál-e egymással?

Jó hely Barbados, bár büdös.

(#38524) Gubek-Einste válasza leslie59 (#38523) üzenetére

A másodlagos eszközt tedd AP/Switch módba.
1; A másodlagos eszköz így osztotta ki
2; Igen
3; Ha azonos vagy egymás melletti csatornán van akkor igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38525) kali válasza leslie59 (#38523) üzenetére


kali
legenda

szia,

akár egy switch is elég, illetve a saját router switch módban történő használata, tehát a saját eszközön kapcsold ki a dhcp szolgáltatást, és a szolgáltatós eszköz lan portjából a saját router lan portjába dugd a kábelt, a saját eszköz maradék 3 lan portjába pedig mehetnek az eszközök, amik nem fértek rá a szolgáltatós hgw lan portjaira.
ebben a módozatban a szolgáltatós eszköz menedzsel minden, a hálózatra felcsatlakozó eszközt, egy (al)hálózatban lesz minden, nem lesz ütközés ip...stb szempontjából.
a saját router wan portjába is mehet a szolgáltatós hgw lan portjából a kábel, de akkor igényeltetik néhány beállítás; megfelelő wan kapcsolati mód, a szolgáltatós eszközétől eltérő elérési cím, nem ütköző dhcp tartomány...stb.

(#38526) leslie59


leslie59
csendes tag

Nagyon köszönöm, uraim, kimerítő válasz(ok) volt(ak).

Jó hely Barbados, bár büdös.

(#38527) leslie59 válasza kali (#38525) üzenetére


leslie59
csendes tag

Bocsánat, természetesen jön +1 kérdés: a DHCP szolgáltatás kikapcsolásához (a router alá rendelt gépeken) a TCP/IP Tulajdonságokban kell kikapcsolni az IP cím aut. kérését? Ekkor azonban egy másik címet kell beírni, amit, gondolom, nem a hasamra ütve kell kitalálni. Vagy igen? Mi légyen ez? (elnézést, nem vok vmi tapasztalt hálózatos, inkább hardveres.)

Jó hely Barbados, bár büdös.

(#38528) Sofian válasza leslie59 (#38527) üzenetére


Sofian
őstag

Nem, nem. Csak a csatlakoztatott routeren kapcsold ki a DHCP szervert. A felcsatlakozó gépeken maradhat minden automatán.

(#38529) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

A Cisco EPC3925 modemben át lehet írni a wifi nevet,és jelszót ? Gondolom egy reset alkalmával visszaáll az eredeti beállított adatokra.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#38530) #78121280 válasza kengyel (#38529) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen átírhatod és igen reset után vissza áll az eredeti állapotba.

(#38531) kengyel válasza #78121280 (#38530) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszöntem a gyors választ ! Ami a gyárilag hozzátartozó név,és jelszó ,az vicc :)

kengyel

(#38532) #78121280 válasza kengyel (#38531) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jah. :C

(#38533) leslie59 válasza Sofian (#38528) üzenetére


leslie59
csendes tag

De azon HOGYAN? :-)

Jó hely Barbados, bár büdös.

(#38534) kali válasza leslie59 (#38533) üzenetére


kali
legenda

összekapcsolod a saját routert és a munkaállomást lan <-> lan porton, belépsz a router adminisztrációs felületére, és kikapcsolod a dhcp funkciót, miután minden más szükséges beállítást elvégeztél rajta, majd utána csatlakoztatod a router lan portját a szolgáltatós hgw lan portjához.
a saját router típusától függően, a beállítások elvégzáse és a dhcp kikapcsolása után szükség lehet az eszköz újraindítására.

(#38535) leslie59


leslie59
csendes tag

...mh-envagyok, csak este tudom...de: amennyiben egy wan-talan routert összekapcsolok lan-lanon egy pc-vel, fog történni valami? hogyan kapom meg azt a bizonyos adminisztrációs felületet? hol az az ablak? Elnézést, de az alapoktól kell kezdenem.:-(

Jó hely Barbados, bár büdös.

(#38536) kabelmania27 válasza leslie59 (#38535) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A router címén eléred az admin felületet, a router alján levan írva a cím és felhasználónév/jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#38537) leslie59


leslie59
csendes tag

...közeledünk...A MAC-címre gondolsz? És ezt a procedúrát hogy kell elkezdeni XP-ben? Gondolom, nem ugrik ki egy ablak azonnal..

Jó hely Barbados, bár büdös.

(#38538) kabelmania27 válasza leslie59 (#38537) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem mac cím hanem ipcímre gondolok. Az a lényeg hogy a helyi kapcsolatnál az ip beállításoknál minden automatán legyen. Utána beírod a router alján lévő címen és bejelentkezel. Azt nézd meg hogy az első router milyen ip címet oszt és a második milyet, mert ha pl első 192.168.1.x második pedig 192.168.2.x akkor semmit sem kell tenni, mert nincs ip cím ütközés, lehet jó lesz így mert valaki írta hogy ilyen modemel használ saját routert bekapcsolt dhcp-vel. Iptv vevőket a modembe kösd.

[ Szerkesztve ]

(#38539) kabelmania27 válasza leslie59 (#38537) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lejárt a szerkesztési idő
iptv boxokat kösd a modembe 192.168.0.x vagy 192.168.1.x-címet oszt a modem, valaki megírhatná hogy kettő közül melyik tartományt kapják a gépek. Úgy kezd hogy megnézed milyen ipcímet kap a gép ha a modemmel van összekötve, utána pedig megnézed hogy milyen ip-t kap ha a saját routerrel kötöd össze. Ha az ipcím harmadik része nem azonos, akkor a saját router wan porját kösd össze a modemmel és működni fog ha nem azonos akkor két lehetőséged van a) kikapcsolod a saját routeren a dhcp-t b) A saját routeren átállítod az ip tartományt, szerintem ez a megoldás jobb mert így két tűzfal mögött lesznek a gépek. Egyik gépet (amelyiken több letöltés megy) kötheted a modembe (ha azt tapasztalod hogy lefagy a saját router ezt ki kell kisérletezni hogy a legjobb) kettőt pedig a routerre vagy akár mindhárom gép mehet a routerre.

[ Szerkesztve ]

(#38540) prisz


prisz
aktív tag

Hátha esetleg valakit értekel. DKTV 2 új csatorna:

FOX Mhz : 450.000 SR : 6875 QAM : 256
Paramount Channel Mhz : 450.000 SR : 6875 QAM : 256

(#38541) leslie59 válasza kabelmania27 (#38538) üzenetére


leslie59
csendes tag

Köszönöm a segítséget, bár még mindig nem értem, hogy pontosan mit-hova kell beírni, de nem vagyok a szóban forgó cuccnál, hanem a munkahelyi gépemnél, így nem látom át a dolgokat. Vsz. fogok még kérdezni. Üdv.

Jó hely Barbados, bár büdös.

(#38542) kabelmania27 válasza leslie59 (#38541) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oké, nyugodtan kérdezz, erre való a fórum:)

(#38543) zoli62


zoli62
addikt

My T-Home kilépés után:

login_followOrders_title
login_followOrders_text
login_howToUse_title
login_howToUse_colum1_title
login_howToUse_colum1_text login_howToUse_colum2_title
login_howToUse_colum2_text login_howToUse_colum3_title
login_howToUse_colum3_text login_howToUse_colum4_title
login_howToUse_colum4_text

login_howToUse_learnMore

Vicc...

[ Szerkesztve ]

(#38544) 19sracz82


19sracz82
csendes tag

Sziasztok, én nyugodtan kérdezek, mert erre való a fórum :D

Nos, adott egy tréhómos, vagy telecomos vagy mit tudom én, hogy éppen, hogy hívatják magukat wifis cisco modem. Hozzá tartozó nettel, IPTV-vel. Szereztem egy Scientific atlantas set top boxot hozzá pluszba. Rendesen virít rajta a T-home logo...Bekötöttem, de csak maga a t-home képernyő jelentkezik be. Azután semmi, még a box saját menüjébe sem tudok belépni. Ez azt jelenti, hogy sz@r a box, amit itt a PH-n vettem vagy én rontottam el esetlegesen valamit? Reseteltem, kihúztam a másik boxot nem volt változás. Köszi!

Nem az öregkor megérése, hanem a fiatalság túlélése a nagy tett! By: Én

(#38545) ktommy91 válasza 19sracz82 (#38544) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha plusz STB kell, akkor rendelj. Ez így nem fog menni...

Nincs kerítés.

(#38546) _Norbi_ válasza n0rbert0 (#38517) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

mi a drága benne ?

(#38547) wmati válasza _Norbi_ (#38546) üzenetére


wmati
addikt

Hozzá tartozó aktív passzív hálózati eszközök és a szerelés díja, de ezt is leírtuk már párszor .....

(#38548) _Norbi_ válasza 19sracz82 (#38544) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

külön jelet kell rá kérni , és adott vonalon működik
vettél egy hasznavehetetlen iptv boxot
más :
vannak androidos tv boxok 100USD körül avval lehet iptvzni ha van forrás

(#38549) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

Megrendeltem a HD-csomagot,és nem találom a Sport2 HD- és az EuroSport2 HD egyszerűen nics a boxba ilyen csatorna.

Mit lehet tenni?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#38550) wmati válasza rob83 (#38549) üzenetére


wmati
addikt

Sat vagy iptv vagy digitális kábel tv ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.