Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126651) degec


degec
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#126652) Kaba válasza Zsolty20 (#126650) üzenetére


Kaba
veterán

Mielőtt valamit írsz olvasd el az előzményeket.Ő rendelt előtte már máshol is egy "megfelelő" helyről,ahol szintén egy pixelhibás eszközt kapott.A Telekom az általa árusított termékeknél a legtöbb esetben hivatalos forgalmazó így biztosítja a megfelelő garanciákat az adott termékre,ezáltal "megfelelő" helynek számít ellentétben a legtöbb sufnis bolttal.

(#126653) tl-x válasza Zsolty20 (#126650) üzenetére


tl-x
őstag

Én nekem 2 LG tv, ipad, apple watch, Asus tablet van telekomtól. Mind bontatlanul érkezett. És nagy előny a kamatmentes részlet amihez nem kell még a szomszéd néni munkáltatói igazolása is. :DD

(#126654) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Üdv! Az elképzelhető,hogy IPTV box hibánál a csere,amit hoztak az eleve használt,rossz?
Tegnap cseréltek,szinte egy óra alatt jött a szerelő,csere,beüzemelés, minden rendben volt. Éjfélig használtam, reggel már bekapcsolni sem tudtam,mert nem lehet áram alá helyezni. Vanda nénivel beszéltem, aztán ügyintéző,hibajegy,szerelő felhív,oké, indul. Azóta sem jöttek. Tudom,van időm még a 72 órából,azt az első bejelentéstől számítják, hiszen a hiba ugyanaz? Gyanús nekem, hogy egy máshol leszerelt boxot hoztak,hátha itt beválik. :F

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#126655) seger válasza vizslakutya (#126654) üzenetére


seger
addikt

Szerintem mostmár csak olyat kapsz

(#126656) Kaba válasza vizslakutya (#126654) üzenetére


Kaba
veterán

Első körben húzd ki a kábeleket aztán csatlakoztasd őket újra.
A készülék működött amikor hozták,így azért annyira nem volt rossz.Mindig ugyanazt a hibajegyet nyittasd meg,így 72 órán túl jóváírást kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#126657) vizslakutya válasza Kaba (#126656) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Azzal kezdtem,de áram alá nem kerül a box, kipróbáltam másik táppal,azzal sem indul be. Az eredeti tápot rátettem másik boxra,ott működik. Tehát csak a box lehet a problémás,semmi fény nincs ,ha bekapcsolom,még egy apró villanás sem.
Rejtély,senki nem nyúlt semmihez egyszercsak kigyúltak a fények és betöltött.??

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#126658) vmarci21 válasza PBA (#126644) üzenetére


vmarci21
tag

TV-ben nem csak filmek és soroztok vannak.
Nem nagyon tudom elképzelni, hogy pl. egy Got Talents jellegű formátum Netflixre, vagy valami hasonlóra költözzön, mert a műsor egy jelentős és lényegi pontja, hogy mindenki nagyjából egyszerre nézi, meg hogy a főbb részeiben élő az adás, nem pedig utólag összevágott adás, stb. Illetve mivel mindenki egyzerre nézi, így be tud szivárogni az aktuális, mindennapi beszédtémákba ("láttad tegnap azt a ....", stb kezdetű mondatok. Mondjuk magyar TV-k nem nagyon gyártanak ilyen jellegű műsorokat :D )..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#126659) kali válasza seger (#126635) üzenetére


kali
legenda

Úgy gondoltam, hogy az előfizetéshez maximálisan kérhető boxok feletti 1 darab, vagy akár 2.
De tényleg összetett dolog ez, mármint a szolgáltató részéről.

(#126660) PBA válasza vmarci21 (#126658) üzenetére


PBA
aktív tag

Igen, ebből a szempontból igazad van, viszont a live tartalmak ugyanúgy meghonosodhatnak majd ezeken a jelenleg on-demand platformokon. Nyilván a nyelvi korlátok miatt nem indult ez még el elsősorban, de technikai értelemben lenne lehetőség ilyen jellegű műsorok élő sugárzására ezeken a platformokon, még nagyobb interakciós lehetőségek mellett! Ez valóban egy hiányzó dolog jelenleg, de ami késik, az nem múlik, szerintem.

Nyilván egy BBC vagy hasonló adónál nem olyan trágya a helyzet, mint az itthoni hulladékgyárak esetében... minden esetre szerintem a jövő, és részben már a jelen is az on-demand tartalmak előretörése, alkalmankénti élő produkciók sugárzásával.

A "cable cutting" egyre inkább létező jelenség, persze ez az elnevezés hibás, mert a netnek koaxon vagy optikában vagy rézen ugyanúgy be kell azért jutnia. :) Max lemondja a TV előfizetést.

[ Szerkesztve ]

(#126661) vizslakutya válasza Kaba (#126656) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Köszönöm,volt a szerelő, kiderült a box árambeneti csatlakozója a bűnös,de cserebox nincs,most egy másik táp ,úgy ahogy megáll benne,de hozzányúlni nem szabad! Még a boxot sem szabad megmozdítani. Talán két hét múlva lesz cserelehetőség,de nem sok jóval biztatott,kifutott,nincs már.
Ilyenkor igazán visszavonhatnák egy box bérleti díját. :F
Közben nézem még 1 televízión az analóg adást,azt mondja a mester ez nyáron végleg megszűnik,váltsak Androidos rendszerre,de azt nem tudta, hogy ott mennyi tv nézhető, megvan már a boxok száma határozva?
Közben nézem a Gyik et, nekem az a HPF szűrő nincs az elosztó után a modem előtt felrakva,ez gond :F

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#126662) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Valaki tud esetleg a Telekom "levelező szakköréhez" közvetlen telefonos elérhetőséget?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#126663) Kaba válasza vizslakutya (#126661) üzenetére


Kaba
veterán

Nem változik,ott is 3 box a maximum.

(#126664) DevKiller válasza vizslakutya (#126661) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ez szomorú, de sejtettük, hogy nincs box.
Én kértem nem rég kb 1 hónapja, én még zsír új Tatung-ot kaptam.
De sajnos mint írtam nincs chip, nincs box sem.
Szóval ez van :(

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126665) seger válasza vizslakutya (#126661) üzenetére


seger
addikt

Egy panasz levél, és elvileg kapsz jóváírást

(#126666) poli27 válasza taki01 (#126641) üzenetére


poli27
veterán

Nem!

(#126667) seger válasza poli27 (#126666) üzenetére


seger
addikt

De

(#126668) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Némi segítséget kérnék. IPTV terén nagyon nem vagyok járatos, én csak a netes résszel foglalkoztam eddig.

Cisco ISB2231 megszűnt működni rokonomnál. Csak a LAN csatlakozó led-je világít, zölden. Újraindítás, kábel kibehúzkodás nem segít. A TV-n sincsen kép.

A box elején lévő egyetlen gombot mondtam, hogy nyomja, miközben a billenőkapcsolóval hátul bekapcsolja a boxot. Azóta fekete villogás látszik a HDMI-s TV-n a boxtól, illetve néha pirosasan megvillan a kép. Adtunk neki időt, de 10--20 perc alatt sem tért magához.

Mit lehetne ilyenkor tenni? Hívni kell az ÜFSZ-t? Adnak még régi fajta boxot? Én nem vagyok ott, és most necces megoldani, a Sagemcom meg PPPoE passtrough-ban, a Sagem nem is épít kapcsolatot (tudom, most már lehet a két session miatt), így nem örülnék ha Android-os boxot vinnének, mert akkor biztos megborulna a távelérés, valahogy tartok tőle, hogy a szerelő nem fogja konfigurálgatni az ONT-ot.

Köszi előre is!

üdv, adika4444

(#126669) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok, Optikán valahogyan meg lehet változtatni a ppoe felhasználói nevet? Van erre mód? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#126670) taki01 válasza adika4444 (#126668) üzenetére


taki01
őstag

Add le hibára, mert Android-os box-t biztos nem visznek, egy felújított régi box-t fognak ki vinni.

[ Szerkesztve ]

(#126671) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Annyi lenne a kérdésem, hogy más is tapasztalt olyat, hogy nézhetetlenek a streamek twitch-en? 2 napja úgy bufferelnek a streamek, hogy esélytelen bármit is nézni. A netemmel elvile gsemmi gond, teszteltem a sebességet, de az alapján minden ok. 1 gigás netről van szó

(#126672) poli27 válasza seger (#126667) üzenetére


poli27
veterán

Te jobban tudod mi?... mennyi Sagemet hozzak be a kocsiból?... Kaont 2 hónapja nem láttam már...

(#126673) seger válasza poli27 (#126672) üzenetére


seger
addikt

Bocs, nem a 126641, hanem a 126639-re értettem, hogy a V2-helyett kap másikat.

(#126674) DevKiller válasza poli27 (#126672) üzenetére


DevKiller
senior tag

Hálaistennek elvileg nem is lesz :C
Amikor meghalottam fülemig ért a szám.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126675) kopa1 válasza DevKiller (#126674) üzenetére


kopa1
aktív tag

Majd jövő hónap végén aztán mindenki nagyot fog nézni mikor megint Kaon-t kap mindenki :DDD

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#126676) Sharkweb válasza Mizol29 (#126671) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Az utolsó windows frissítés okozza a hibát. [link]

(#126677) poli27 válasza kopa1 (#126675) üzenetére


poli27
veterán

Hát sztem azt a genetikai csodát megtarthatnák a raktárban :DD

(#126678) frovery válasza kopa1 (#126675) üzenetére


frovery
senior tag

Ma kaptam belőle 12db-ot. Valahonnan előkaparták. :Y

(#126679) DevKiller válasza poli27 (#126677) üzenetére


DevKiller
senior tag

Felszerelendő: CG3000
Leszerelendő: idegrendszer :U

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126680) adika4444 válasza poli27 (#126677) üzenetére


adika4444
addikt

Mi baj a Kaon-nal?

üdv, adika4444

(#126681) TiMoN válasza DevKiller (#126679) üzenetére


TiMoN
senior tag

Az a kaon egy elég ócska hwg. Ideig óráig jól müködik 1-2 nap után nem jó a wifi, felületére be lehet ugyan lépni, de semmit nem látni. Gyorsan cserélendő. Nekem sikerült 3890v3 -ra cseréltetni, azóta megfelelő a szolgáltatás.

-TiMoN-

(#126682) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Mai nap voltak az utcánkban felmérni a régi matávos hálózatot, vittek magukkal egy műszert ami gondolom méri merre van a föld alatt, festékszóróval jelölték merre lehet.
Mivel nem voltam otthon úgy mondták a rokonaim.
Tudja valaki mi a céljuk ezzel? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#126683) makoss válasza poli27 (#126570) üzenetére


makoss
veterán

Már jött SMS tegnap, hogy nem tudják bekötni a vezetékes tévét, arra hivatkoztak, hogy messze van az oszlop :F
Mondjuk én ezt már annó személyesen is mondtam az ügyfélszolgálatosnak, hogy vezeték amúgy sem játszik mivel régi a vezeték, de ami meg messze van nem tudom milyen lehet. Van egy távoli rálátható fekete kúp alakú kb 30-40 centi bordázott doboz az oszlopon, szerintem optikai kábelhez lehet de nem hiszem, hogy a Telekomé
Ha már akkor átugrottuk volna ezt a vezetékes hülyeséget már régen be lenne kötve a műholdas tévé :F
Most megint visszaestem mint a Medal of Honorba a mentett részhez, mert most egy újabb időpont egyeztetésre várok :F
Tegnap lett megbeszélve az ügyfélszolgálatos csajjal telefonon, hogy a vezetékes megrendelés törölve, műholdas tv megrendelését elindította, majd keresnek a szerelők telefonon....
Érdekes :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#126684) DevKiller válasza makoss (#126683) üzenetére


DevKiller
senior tag

Időpontegyeztetéssel keresnek majd :)
És ha valóban ő elindította akkor rövid időn belül keresnek majd, ha szerencséd lesz időpont is sok lesz fent a rendszerben, ez területfüggő.
Sajnos, ezt a kört lekell tudni a SAT TV szolgáltatás nyújtásához.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126685) Kbali válasza DevKiller (#126684) üzenetére


Kbali
nagyúr

De ahhoz legalább pont elég a KAON eszköz. 1-2 hetente restart, hamár belassult és onnan megint jól működik. Nekem felvevős verzió van.
Kíváncsi leszek, mert május végére ígérik az optikát (13. éve lakunk itt, nuku vezetékes szolgáltatással).

(#126686) vizslakutya válasza vizslakutya (#126661) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Még a tegnapi esetre visszatérve, jelenleg ez az elosztó van a Modem előtt, szűrő nincsen az elosztó és a modem között,jó ez így vagy módosítsak?
Köszönöm.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#126687) makoss válasza DevKiller (#126684) üzenetére


makoss
veterán

Remélem hamar meglesz! :K

Erre a Matávos felmérésre tud valaki infót mi lehet? :R [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#126688) Kekmen válasza makoss (#126682) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nálunk a festékszóróval, valamint karókkal azt a nyomvonalat jelölték ki, ahol légi kábelezés nem volt lehetséges és földben vitték az optikát. Náluk egy 3 lábú, szinte embermagasságú eszköz volt (de nem geodéziai távcső), aminek a tetején egy hengeres forma valami volt. Nem értek hozzá, de nyilván szerepe volt a nyomvonal kijelölésében.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#126689) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ismerősöm a saját routerét szeretné használni, IP Tv is van nála.
Elég csak a PPPoe Passtrough itt bekapcsolni, hogy az IP Tv és a router is működjön?
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#126690) poli27 válasza vizslakutya (#126686) üzenetére


poli27
veterán

(#126691) Beni2360 válasza TiMoN (#126681) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem 1x cserélték a 3 hónap alatt de szinte semmi változás. Kaptam új fw-t rá de a belépés után kb3-5 perc mire fel élednek az ikonok és bármit lehet állítani vagy ellenőrizni. Na ma telefon aztán frissítették a rendszert és egyől láttam mindet, Aztán mondta áramtalanítás és újfent várakozó álláspont volt 3 percig. Az 5 Ghz wifi állandóan megszakad tettem mögé egy Xiaomi G3 reutert relé módba és azt használom. A késleltetési időre azt próbálta a hölgx bemesélni, hogy a szerelőnek az kel, hogy stb. Na mondom ha nincs élő kezelő felület a szerelő sem tud semmit csinálni, mondom én már 95-óta benne vagyok a gépezetbe. Erre csak habogott na akkor kikapcsoltam az 5-s wifit és elköszöntem. Mondtam majd jelentkezek ha gondom lesz. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#126692) vizslakutya válasza poli27 (#126690) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Köszönöm :R

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#126693) Beniii06 válasza odrif (#126689) üzenetére


Beniii06
őstag

Maradjon "Routed" és a (régi) iptv boxok maradjanak a szolgáltatói eszközre kötve.

"Got any other secret weapons?"

(#126694) Beniii06 válasza Kekmen (#126688) üzenetére


Beniii06
őstag

"aminek a tetején egy hengeres forma valami volt."

lézeres távolságmérő/szintező

"Got any other secret weapons?"

(#126695) kabelmania27 válasza vizslakutya (#126686) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ennek az osztóban van hpf szűrő beépítve a tévés kimeneten.
Ha megírod a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod.
Nézel kódolatlan dvb-c csatornákat?

[ Szerkesztve ]

(#126696) mamago1972


mamago1972
tag

Most akartam nézni az rtmost+ szolgáltatást. Előfizetéseknél ott volt a kód hozzá, viszont, az új record and go-val törlődött és kód sincs. Ehhez nem jár?

Do I make myself clear?

(#126697) blueboy77


blueboy77
csendes tag

Az új Android-os box-ot próbálta már valaki felvenni Google Home-ba? Működik a Google Assistant-tal?

(#126698) vizslakutya válasza kabelmania27 (#126695) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Szia, igen nézek egy dvb-c csatornát. A modemértéknél erre gondoltál?

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#126699) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok!

Ma járt nálunk egy üzletkötő, a névjegykártyája szerint: Prémium tanácsadó Proaktív csatornák ágazattól. Kiszámolt a jelenleginél kicsivel olcsóbb havidíjat az új android rendszerű beltérivel. A felvétel opció + 1100 ft lenne. Ezt a csomagot csak nála lehet megrendelni, a 1414-en sem tudok utána érdeklődni az állítása szerint. Valós lehet ez? 1000-es net + családi HD csomag cirka 7400 forinttért. A 1414-en jóval drágábban ajánlották ki.

(#126700) Beniii06 válasza akipapi (#126699) üzenetére


Beniii06
őstag

"1000-es net"

Optikai vagy koax? A weboldal milyen árat ír ki ugyanarra a címre?

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.