Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127901) Kbali válasza Panthera (#127895) üzenetére


Kbali
nagyúr

Heves. Itt, ahol lakom, minden a földben megy, csak közvilágítás oszlopok vannak. A 10 éve készült utakat, járdákat ássák most fel.

[ Szerkesztve ]

(#127902) Beni2360 válasza DevKiller (#127898) üzenetére


Beni2360
félisten

El tudod képzelni egy elvált asszony két gyerekkel aki télen szőnyeget keresett ingyen. Mit fog tudni kezdeni a modemmel meg a boxal ? Mert még a régi iptv-vel elboldogulna.
Írtam neki, hogy a digivel jobban járna azt csak bedug tv hangol és nézi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#127903) taki01 válasza Beni2360 (#127897) üzenetére


taki01
őstag

HDMI ---> Scart átalakító. Evvel tuti megy a cucc kipróbáltam.
Ha szeretnél akkor tudok küldeni képet a működésről.
Még annyi, hogy kell hozzá egy USB tötlő fej vagy bedugja a box egyik usb portjába HDMI Scart átalakítót.

[ Szerkesztve ]

(#127904) Beni2360 válasza taki01 (#127903) üzenetére


Beni2360
félisten

Kedves vagy én tudom, hogy mivel lehet munkára bírni. Kapott is ilyen ajánlatot, meg lett volna is valakinek, de ő ingyen akarta. Az általam felajánlott kicsi 19" TV -re ameddig elkészül az övé nem is válaszolt. Legyen mit nézni a gyerekeknek. ?
Na meg szegény állandóan munkát keres.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#127905) Panthera válasza poli27 (#127900) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor bármi előfordulhat.

(#127906) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok!

Mennyibe kerül az optika újrahúzása?
Kiskutyánk játsziból tegnap szétharapta... :DDD :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#127907) Kaba válasza kakuk.tamas (#127906) üzenetére


Kaba
veterán

5100 Ft.

(#127908) kakuk.tamas válasza Kaba (#127907) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Többre számítottam. :))
Köszi a választ! :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#127909) Markizmark válasza Panthera (#127892) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálunk Mohácson a ház előtti oszlopról húzták be légkábelként, 30 méterrel odébb egy másik utcában viszont kiépítették teljes hosszában a földkábeles rendszert és minden ház előtt kiálltak egy üres KPE csővel, attól függetlenül, hogy az illető megrendelte-e a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#127910) Panthera válasza Markizmark (#127909) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm, ez pozitív. Nálunk egy másik szolgáltató azért nem vállalta a bekötést, mert csak levegőben lehet és a villanyoszlopon vezetve pedig bérleti díjas lenne.

(#127911) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Érdeklődnék, hogy érdemes-e lecseréltetni a Sagecom 3890 V3-at egy Kaon CG3000 modem / router kombóra.

A probléma az, hogy a Sagecom naponta többször is újraindul, ami elég bosszantó, viszont a felülete, beállítási lehetőségei eddig messze jobban voltak mint az előzőleg használtak esetén.

Ha valakinek van a Kaon tud nyilatkozni?

Hogy látjátok? Nem tudom, hogy bevállaljam-e a cserét, nem örülnék ha visszalépés lenne, de a folyamatos újraindulás sem épp elfogadható.

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#127912) Beni2360 válasza freelanced (#127911) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam már 1x cserélték a Kaon CG3000 és most is egy nagy trágya. A belépés után perceket kell 2-4 várni mire elérhető a kezelő felület és állandóan dobálja 2-3 mp-re a netet. Ez játéknál ugye már bosszantó. Tettem mögé egy Xiaomi Mi Router 3G reutert és arról kapom a wifit amin rendszeresen ott is megszakad a wifi kapcsolat és ez ugye azt jelenti, hogy akkor vezetéken szakad meg.
Jövő héten ismét bejelentem és kérek egy cserét de valami másra ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#127913) freelanced válasza Beni2360 (#127912) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

Eddig nem volt stabilitási gondom a Sagecom-al, de mostanában naponta nincs nem többször is (újraindul?), ami sokszor a legrosszabb pillanatokban történik, szóval nem tudom. Alapból ezt ajánlom egyébként, nem rossz.

Nem tudom akkor mit lehet tenni az ügyben, ilyenre cserélnék de a netes olvasgatások és a véleményed alapján cseberből vödörbe, nem sok értelme lenne.

Kb két éve van nálam, tehát egy ideig rendben használható volt.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#127914) blg válasza freelanced (#127911) üzenetére


blg
senior tag

nekem nincs gondom a Kaon CG3000-el. nem indul újra, nem dobálja a kapcsolatot, belépkedni meg nem szoktam rá, mert minek

(#127915) R3laX válasza R3laX (#127879) üzenetére


R3laX
addikt

Szerintetek merre kéne nyitni, hogy összeszedjék magukat ebben az országban? Volt aki címzett már felsővezetőnek levelet a problémájával kapcsolataban? Nem hiszem el, hogy 8 hónap alatt nem képesek hálózatot létesíteni. Tavaly áprilisban lettek itt leásva a kábelvezető csatornák. 8 hónapja vannak meg a lakók aláírásai. Németek felé nyitni esetleg? Mi van ezzel a céggel is? Mi a q történik ebben az országban.

[ Szerkesztve ]

(#127916) ETOM válasza DevKiller (#127899) üzenetére


ETOM
addikt

Most már csak 1280/8959 kbps szinkronizált. Gondolom a szakadások miatt.
Felhívom őket.

(#127917) DevKiller válasza ETOM (#127916) üzenetére


DevKiller
senior tag

Mindenképpen hívd fel az ügyfélszolgálatot.
Ez a vonal minden csak nem stabil.
Ne legyen igazam de a porthibás vonal szokott ennyire ingadozni, hogy egyik percben 20 mega a max, utánna meg 6. :O

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#127918) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

érdeklődnék: vidanetes kábeltv hálózat a kérdéses dolog
idén kb először bekapcsoltam a tv-t, hogy belenézek a focieb aktuális mérkőzésébe és nincs kommentátor hang, stadionzaj és stúdióbeszélgetés van, csak a helyszíni kommentátor hangsávja hiányzik

az extra info az, hogy nálam nincs kártya a tvben (kártyával állítólag jó),
az elképzelhető, hogy a kommentár hangsávja olyan frekvencián megy, amit csak a kártya dekódol?
vagy mi lehet a probléma?
köszönöm

One Ring to rule them all

(#127919) blg válasza LOTR (#127918) üzenetére


blg
senior tag

és nem volt másik hangsáv, amire átválthattál volna?

(#127920) medak


medak
csendes újonc

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Telekom "okos" wifi Kaon eszközei között a backbone-t lehet-e ethernetre konfigurálni? A gyártónál sem találtam kb semmi információt a termékkel kapcsolatban. :F

Köszi,
Ádám

(#127921) LOTR válasza blg (#127919) üzenetére


LOTR
addikt

az igazság az, hogy fel sem merült bennem, hogy ilyen opció is létezik (tényleg nem nézek tvt), de akkor előkeresem az eredeti távirányítót, hátha azon van valami olyasmi gomb
köszi

One Ring to rule them all

(#127922) kali válasza Ear001 (#127867) üzenetére


kali
legenda

Azóta sokszor rámértem, de mindig kiméri a maximumot, most is, ráadásul úgy, hogy közben a feleségem is használja a netet.

Lehet, hogy nálad szoftveresen befolyásolja valami, bővítmény a böngészőben, vagy hasonló.
Inkognitó/privát módban is rápróbálhatsz esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#127923) Ear001 válasza kali (#127922) üzenetére


Ear001
addikt

Mindegy hogy próbálom, az eredmény mindig ez. Le 160, fel 1G, és csak azon az oldalon, mindenhol máshol jó.

(#127924) Kaba válasza Ear001 (#127923) üzenetére


Kaba
veterán

Másnál normálisan működik(eddig ez volt a tapasztalat),nálad meg nem,akkor vélhetően valami befolyásolja a méréseidet.

[ Szerkesztve ]

(#127925) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok!

Először is, le a kalappal a Telekom elött. Tegnap 14:30kor bejelentettem a hibát, és már volt is a szerelő.
De van egy probléma...
Mivel elfelejtettem a wifi jelszót, nyomtam egy resetet az Ont-on. A netbeállításokba beírtam a felhasználói nevem, és a Telekom oldalán kreált jelszót. Az ont azt mutatja van net (világít a zölt led, és az Admin oldalon is azt írja), a valóságban pedig nincs.

Kérdés: mivel majdnem 48 óráig inaktív volt a kapcsolat (mert ugye két darabban volt az optika), lehetséges, hogy központilag lekapcsoltak? Vagy az új jelszónak kell egy kis átfutási idő?
Jelszint egyébként ilyen:

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#127926) Kaba válasza kakuk.tamas (#127925) üzenetére


Kaba
veterán

A legcélszerűbb,ha hívod a 1414-et és az ügyintézővel együtt megoldjátok a problémát.

(#127927) Ear001 válasza Kaba (#127924) üzenetére


Ear001
addikt

Az előző Ookla féle program jól működött a szelessav.net en, ez a BME-s meg nem. És ezen kívül minden más jól mér, tehát biztos nálam van a hiba? :C

(#127928) kakuk.tamas válasza Kaba (#127926) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Felhasználói+jelszó páros hiba volt a baja... Távolról megcsinálták.
Hétfőn jönnek az új boxok, meg a wifi extra cuccok a tv-hez. Remélem jók lesznek. :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#127929) Kaba válasza Ear001 (#127927) üzenetére


Kaba
veterán

Igazad van nálad nem lehet hiba,inkább mindenki másnál lesz aki a szelessav.netet használja.
A Telekomosok egyébként ezt az oldalt javasolják.

(#127930) Kaba válasza kakuk.tamas (#127928) üzenetére


Kaba
veterán

Gondoltam,hogy ez okozza a problémát a resetelést követően,ezért javasoltam a 1414-et.
A wifi extra az biztosan jó lesz,az új boxoknál az előnyei mellett el kell fogadni a kisebb még javítás alatt levő problémáit is.
Írhatsz majd a tapasztalataidról a beüzemelést követően.

[ Szerkesztve ]

(#127931) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy talán hasznos infó, a Sagemcom 5670 esetében hiába írja "unregistered"-nek a második vezetékes telefon portot, szerencsére kiadja ott is a jelet, így két vezetékes telefont lehet bekötni a kütyübe. Manapság ez nem túl releváns a vezetékes persze, de a riasztó a szüleimnél még azt használja mondjuk (így a riasztóhoz menő fali kiállásba menő kábel elveszi az egyik portot, a másik meg marad még, ha valaha kellene sima vezetékes)... illetve olcsóbb a net, ha vezetékessel kéri az ember :D

[ Szerkesztve ]

(#127932) kakuk.tamas válasza Kaba (#127930) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Rendben, majd írok! :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#127933) LOTR válasza blg (#127919) üzenetére


LOTR
addikt

talán hasznos lesz a jövőben olyasvalakiknek, akik hozzám hasonlóan nem tudják, hogy milyen beállítások vannak a digitális televíziózással kapcsolatban...

samsung tv - menu / adás / audioopciók / szinkronhangnyelv menüpontban
a szinkronhangnyelv magyar volt, de az
elsődleges hang és a másodlagos hang már nem, magyarra állítva visszatért a kommentár hang

One Ring to rule them all

(#127934) poli27 válasza medak (#127920) üzenetére


poli27
veterán

Most ezt nem értem, mit is szeretnél tulajdonképpen? :D

(#127935) Ear001 válasza Kaba (#127929) üzenetére


Ear001
addikt

Tehát azt javaslod, hogy ugrasszam rá a Telekomot, hogy csinálja meg a netem, mert a szelessav.net mérés szerint ez bőven a vállalási szint alatt van, ugye?

(#127936) Kaba válasza Ear001 (#127935) üzenetére


Kaba
veterán

Biztos eredményt a különböző módszerekkel történő mérési eredmények adnak.Neked már van egy olyan mérési módszered,ahol jó értékek jönnek,ezért nem kell a Telekomhoz fordulnod.
Csak azért írtam,mivel alkalmatlannak minősítetted a szelessav.net mérési eredményeit,holott a Telekom ezt javasolja elsőkörben.

[ Szerkesztve ]

(#127937) Túzok22 válasza Ear001 (#127935) üzenetére


Túzok22
senior tag

Én azt javaslom, hogy teszteld le a letöltési sebességedet egy qbittorrent-es letöltéssel. Mondjuk próbálj meg az ncore.pro-ró letölteni egy filmet, játékot stb…, természetesen ha van ncore fiókod, ha nincs, akkor próbálj meg valakitől ncore meghívót kérni, vagy valahonnét máshonnan letölteni, ahonnét lehet full sávszélességgel. Itt derül majd ki, hogy van e baj a letöltéseddel. A méréseidből nekem úgy tűnik, hogy csak a szelessav.net felé rossz a letöltésed, minden más irányba jó. Nekem mindenhová (szelessav.net, speedtest.net, CLI, speedtest app) 940/860 környékén szokott lenni a sebesség. A zárójelben lévő utóbbi háromnál nem mindegy hogy melyik szerverre mérsz.

(#127938) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

eddig ráláttam anyumnál a kamerára és a riasztóra, de most nem. Helyben van net. Elő szokott fordulni, hogy idővel újra NAT-olnak?

(#127939) medak válasza poli27 (#127934) üzenetére


medak
csendes újonc

Ugyebár a Mesh hálózatoknál felépül a node-ok között egy un. "gerinchálózat". Ez standard esetben wireless. Viszont a nagyobb stabilitás/teljesítmény miatt egyes gyártóknál lehetőség van ethernet backbone-t kialakítani. Ez a feature érdekelne engem igazából a Telekom/KAON mesh eszköz esetében.

Pl: https://www.tp-link.com/hu/support/faq/1794/

(#127940) DevKiller válasza G.I.JOE (#127938) üzenetére


DevKiller
senior tag

Réz technológia?
Azon NAT-ol a Telekom. Ha azon van, sajnos előfordulhat, hogy visszakerült a kalapba.
1414-en díjmentesen kikapcsolják, amennyiben érintett benne.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#127941) dpeti86 válasza dpeti86 (#127291) üzenetére


dpeti86
csendes újonc

Sajnos vissza fejlődést látom két teljesen különböző címen. Olyan mintha vissza vonták volna a fejlesztéseket... 🙁 Először mind 2 helyen fejlesztés folyamatban. Utána egyik helyen megszünik a szolgáltatás. Másik helyen pedig mintha nem csináltak volna semmit, marad az XDSL hálózat. Pedig a 3. Hullám is véget ért már. Mi a fene van??? [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#127942) kali válasza dpeti86 (#127941) üzenetére


kali
legenda

Folyamatban a rezes hálózat kiváltása, csak idő (és esetleg prioritás) kérdése, hogy mikor ér el különböző helyekre.

[ Szerkesztve ]

(#127943) G.I.JOE válasza DevKiller (#127940) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Az, már egyszer kikapcsoltattam.

(#127944) kvrt0516


kvrt0516
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az új android alapú smartbox wifivel mennyire stabil? Van valakinek erről tapasztalata? Sajnos a kábelezés nem opció.

(#127945) Kaba válasza kvrt0516 (#127944) üzenetére


Kaba
veterán

A modem wifijéről nem működik.Telekom okoswifit(biztosan működik)vagy olyan saját routert(igmp képes)kell venned ami wifin is működtetni tudja a boxot azaz a multicast jelet kell kijuttatnod a wifidre.

[ Szerkesztve ]

(#127946) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#127744) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Jah, amúgy kábelneten az 1Gbps-ből ennyit tudtam hozni

(#127947) kvrt0516 válasza Kaba (#127945) üzenetére


kvrt0516
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#127948) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok!
A TVGO nem enged belépni. Másnak is van ilyen problémája?
Köszönöm a választ.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#127949) studiod1 válasza slezakimi (#127948) üzenetére


studiod1
tag

Előfordul de csak ha a belépett eszköz-felhasználó elérte az ötöt, ilyenkor kiléptetek néhányat s ok.

(#127950) Grawens válasza slezakimi (#127948) üzenetére


Grawens
senior tag

Jah. Lekókadt az egész.
Authentication ErrorUser not provisioned. (invalid_credentials)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.