Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126451) snyper990 válasza azbest (#126436) üzenetére


snyper990
őstag

Kb. minden modern eszköz támogatja azt is, hogy WAN portot használva is konfigurálható sima access pointként.
Ha fix ip-t kap, akkor azt a router DHCP tartományából érdemes kivenni tudtommal, mert ha kiosztja ugyanazt az ip-t egy másik eszköznek is, az problémás lesz...

(#126452) bopeti98 válasza kecsawi (#126450) üzenetére


bopeti98
őstag

Bp. 14. kerben sem volt adás reggel (SmartBox). Most nem tudom, már nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#126453) woodworm válasza snyper990 (#126451) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ez így nem igaz! Egyes gyártóknál szinte alapértelmezett az opció, másoknál pedig elvétve. Ha szükség van rá, vásárlás előtt érdemes utánajárni az adott eszköznek.

(#126454) kali válasza kecsawi (#126450) üzenetére


kali
legenda

Később néztem rá akkor és már nem volt gond.

bopeti98: Az van nekünk is, van adás. (Újpest)

(#126455) Joci0623 válasza azbest (#126436) üzenetére


Joci0623
csendes tag

Nem akarom szétoffolmi a témát, csak egy gyors kérdés ezzel kapcsolatban:
Nálam a probléma, hogy a ház végében gyenge a wifi, de van azon a részen egy switch, amibe megy a kábel a sagemcom routerből, ha jól értem, akkor ha lan portra dugom a switchből kijövő kábelt, és megcsinálom ezt: (dhcp kikapcs, fix ip cím az eszköznek ugyanabból a tartományból, mitn a fő hálózat.), akkor, ha ugyanaz lesz a neve a hálózatnak, mint a fő routeré, nem fog gondot okozni? Nem lesz akadás? És egy hálózatnak fogják látni az eszközök? Köszi!

www.netfort.hu

(#126456) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Magenta 1-ben van internet, telefon es mobil elofizetesem. Az internetet es a telefont ujra tudom kotni egy ev huseggel kulon, vagy csak mobillal egyutt lehet?

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#126457) Kaba válasza r4z (#126456) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet külön kötni.Az 1 éves újrakötésnek nincs sok értelme,miért akarod 1 évre újrakötni,maradhat a meglévő továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#126458) azbest válasza Joci0623 (#126455) üzenetére


azbest
félisten

A wifi nevét és beállításait a második routeren úgy adod meg ahogy szeretnéd, nem muszáj ugyanolyan nevűnek lennie. Sőt, valószínűleg jobb is, ha más neve van, mert akkor látod, hogy mire kapcsolódik a telefonod például. A dhcp kikapcs és azonos ip tartomány biztosítja, hogy egy hálózat legyen. Érdemes előbb külön, csak a gépedre dugva beállítani az eszközt, mert ha még beállítás előtt összedugod a hálózattal, akkor addig két router is osztana ip címeket és az bezavarhat időlegesen.

(#126459) snyper990 válasza Joci0623 (#126455) üzenetére


snyper990
őstag

Ha az SSID, a jelszó és a hitelesítési beállítások is megegyeznek, akkor elvileg döccenőmentesen fog váltani a 2 között. Nekem is így volt évekig egy régi UPC-s HGW-el és egy szintén régi TL-WR741ND routerrel. Érdemes továbbá olyan csatornákra állítani őket, amik között nincs átfedés.
Ha jól emlékszem, nálam egyedül Skypenál jelentett gondot a váltás, mert ha hívás közben váltott, megszakadt. De az akár a Skype hibája is lehetett, sosem volt hibátlan...
Illetve továbbra is azt mondom, hogy az access point fix ip-jét vedd ki a router DHCP tartományából az esetleges ip-duplikáció elkerülése végett. Nálam így van (x.y.z.1 a HGW, x.y.z.2 az AP, és x.y.z.3 - x.y.z.254 a DHCP tartomány) és mindenhonnan* látom a belső hálózaton lévő eszközöket
Szerk.: *belső hálózaton belül értve, természetesen :)

[ Szerkesztve ]

(#126460) Ear001 válasza Joci0623 (#126455) üzenetére


Ear001
addikt

Vannak olyan routerek, ráadásul elég sok, amiket egyszerűen AP-nek, vagyis ilyen wifis elérési pontnak lehet konfigurálni. Tudják, hogy nem ők a főnökök a hálóztaban, várják, hogy a fő router mondja meg, mit csináljanak. Nem biztos, hogy a lan porton tudja, lehet, hogy a wan kell neki, menüben konfigurálni, de ez eszközönként eltérő.

(#126461) r4z válasza Kaba (#126457) üzenetére


r4z
nagyúr

A 30%-os havidijkedvezmeny miatt. Keszuleket nem veszek, ezzel tobbet sporolok. Koszi!

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#126462) Kaba válasza r4z (#126461) üzenetére


Kaba
veterán

A 30%-os havidíj kedvezmény akkor is megmarad,ha nem hosszabbítasz.

[ Szerkesztve ]

(#126463) ptesza


ptesza
senior tag

Hellósztok!
Két rövid kérdésem lenne.
- Most szándékozom beköttetni az optikai netet és Tv szolgáltatást is kérek majd hozzá. Ha nekem vannak jó minőségű (X96 max) TV boxaim akkor nem szükséges havi 1000 Ft ért bérelni? Tudom teljes értékűen használni? A telekomosban van wifi és megbízható vagy inkább kábel?
- Valamint a mobilos applikációban mostanában nem látom a mobilos előfizetéseimet ,csak a feltöltőset. Hozzáadni nem lehet mert azt írja, hogy hozzá van adva. reinstall nem segített.

Köszi a választ előre is!

(#126464) Kaba válasza ptesza (#126463) üzenetére


Kaba
veterán

Csak a Telekomos boxot használhatod.Az első box az ingyenes lesz.
Az előfizetéseided a Telekom fiókban is láthatod.Az applikációt próbálhatod újra telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#126465) r4z válasza Kaba (#126462) üzenetére


r4z
nagyúr

3 honapig jar 30% kedvezmeny a havi 30%-on felul 1 ev husegnel, emlekszem valami ilyesmire.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#126466) Kaba válasza r4z (#126465) üzenetére


Kaba
veterán

A 3 hónapos kedvezmény megszünt,már csak az első hónap kedvezményes egy éves szerződéssel.

[ Szerkesztve ]

(#126467) IG55 válasza IG55 (#125411) üzenetére


IG55
senior tag

Úgy érzem, a Telekom hülyére vesz.

Továbbra is néhány naponta megállt a feltöltési sebességem. Kicserélték a HGW-t, átnézték itthon a kábelezést. Nem oldódott meg a probléma. Ma újra bejelentettem. Hív a faszi, hogy van-e itthon NAS, meg hogy olyan sokat töltök le meg fel, ami megfekszi a HGW processzorát, vagy micsoda (napi 3-10 giga a feltöltés, a letöltés meg egyik nap több mint 100 giga volt, ezt kis is emelte. Most ez komoly, letöltöttem egy játékot xbox-on basszus). Kérdésére mondom neki, egy AP-t használok wifi-nek. Azt mondja, vezessem keresztül azon a LAN-t, hogy tehermentesüljön a HGW. Ennek mi értelme? Akkor is a HGW-n keresztül megy a forgalom.

Most tényleg ennyire szar a Sagemcom FAST3890V3? Nem lehet, mert ugyanebben a konfigban, előtte hónapokig használva nem volt gond.

Mondom neki, itt az utcában a póznán lévő csatlakozást nem akarják megnézni? Korábbi más jellegű hibáimnál többször vizsgálták azt is. Á, azt nem kell, az nem okozhatja ezt.

Oké, kitartóan bejelentgetem majd.

(#126468) #46824192 válasza IG55 (#126467) üzenetére


#46824192
törölt tag

Pontosan ugyanez volt nálunk is. Szerencsére ilyen baromságokkal nem zsibbasztottak ,hogy megeszi a v3 procit akármi is. (Egyébként ha még így is lenne, hát akkor hozzanak olyan eszközt ami alkalmas a feladatra)
Csúnya lenne ha azt a 250megabitet,amivel legjobb esetben tölt az xbox limitálni kellene , amikor 2 db AAA játék 200+ giga.

Nálam kapásból az oszlop kötéssel kezdték ,mert már volt olyan, hogy megete az idő. Egyébként meg vagy 3 napig mászkáltak oszlopról oszlopra. Most úgy néz ki egyelőre megjavult a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#126469) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ismerősnél amióta kicserélték a korábbi dobozt Sagemcom F@ST3890v3-ra, azóta telefonok, laptop eldobálják a hálózatot, egy idő után arra panaszkodnak, hogy hibás a jelszó. A doboz újraindítása után csatlakoznak, rendben működnek, aztán egy idő után újra kezdődik elölről a fenti mizéria.
A telefonok, laptop a most lecserélt, korábbi Sagem dobozzal tökéletesen működtek.
Valakinek valami ötlete van? Vagy "csak" hibás a doboz?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#126470) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok,
Lassan 4 napja használom az új telekom android boxot.
Írok egy pár sort hátha valaki mostanság kap ilyet.
Telekom csak augusztusban akarta kiadni ezt a boxot de mivel régit már nem gyártják így mindenki aki új telekom bekötést kér vagy régi bedöglik akkor már androidosat kapja
Nagyon szuper és sokat javított az adás minőségén,csak ajánlani tudom.

Hibái:
- nincs kedvenc csatorna beállítás,kénytelen vagy megtanulni melyik adó hol van vagy végigrohanni a csatornákon.(nem is terveznek ezen változtatni)
- Sok adást pl nem enged felvételre beállítani,illetve sokszor sorozatfelvételt sem engedi.
- Felvett filmeket sok esetben visszajátszásnál ha nyomsz egy pauset vagy kinyomod akkor elejéről kezdi lejátszani a filmet,nem ahol abbahagytad.

Régi egységhez képest ezeket a hibákat vettem észre.

Hátha segítettem valakinek..

:)
-

(#126471) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok!
Strong Mesh 1610 van valakinek esetleg?
Hallott olyanról hogy állítani kell a sávszélességeket ha "közel vannak" az eszközök egymáshoz?
Van aki esetleg jobban beleástam magát a használatában?

Köszönöm

(#126472) ptesza válasza vatoloco26 (#126470) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi.
Lehet rá más applikációt telepíteni? Speciel a plex érdekelne.

(#126473) #46824192 válasza vatoloco26 (#126470) üzenetére


#46824192
törölt tag

sokat javított az adás minőségén

Csak az lehet ,hogy a box képfeldolgozó egységei jobbak, mert elvileg ugyanazt a streamet kapja ,mint a régiek.(még! kivétel persze a 4k)

(#126474) Tézé81 válasza ptesza (#126472) üzenetére


Tézé81
tag

Plex, Kodi megy rajta.

(#126475) tl-x válasza #46824192 (#126473) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem anno azt mondták, hogy az IP TV nem csökkenti a sávszélességet az új boxok igen?

(#126476) sziszi-fuszi válasza ptesza (#126472) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Minden appot telepíthetsz rá, ami az android tévékhez elérhető!

Mi alá kell írás?

(#126477) Kaba válasza tl-x (#126475) üzenetére


Kaba
veterán

Nem csökkenti a sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

(#126478) brazos válasza sziszi-fuszi (#126476) üzenetére


brazos
senior tag

Csak a szükös háttértár lehet korlázozó tényező.

vatoloco26-nak.
Ezekkel a hibákkal, és a már itt eddig felsoroltakkal egyetemben szerintem nem túlzottan ajánlható ez a cucc. Persze vannak tök igénytelen felhasználók, ameddig ők léteznek, addig a Tré-kom is megteheti, hogy szar boxot ad ki az előfizetőinek, akiket még jól le is húz az újabb csomagokal, árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#126479) luciferk válasza vatoloco26 (#126470) üzenetére


luciferk
senior tag

A felvett filmeket próbáltad elõre tekerni (pl reklám átugrás miatt)?

(#126480) vatoloco26 válasza brazos (#126478) üzenetére


vatoloco26
tag

Igazad van.....
Amiket leírtam engem is idegesített,
Megragadtam alkalmat kipróbáljam ezt az uj tkom lehetőséget.
Én számomra külön öröm hogy 3 nem smart tvből smart lett....
Illetve lényegesen szebb képet mutat a régihez képest.
Nyilván ami nekem újdonság másnak már nem,emiatt él meg szolgáltató :)

(#126481) vatoloco26 válasza luciferk (#126479) üzenetére


vatoloco26
tag

Persze az mükodik nálam.
Kivéve az Rtl klub amit eddig sem lehetett előre tekerni csak visszafele...

(#126482) Kaba válasza vatoloco26 (#126470) üzenetére


Kaba
veterán

A felsoroltakon túl,akadnak még más kivetnivalók.A képminőség sem változott,mivel ugyanaz a stream megy,mint korábban.Amennyiben a régi box elromlik,akkor azt elsősorban cserélik.Váltáskényszer még nincsen.Összeségében még mindig célszerű később váltani,mivel a hátrányok túlsúlyban vannak az előnyökkel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#126483) tl-x válasza Kaba (#126482) üzenetére


tl-x
őstag

Új box is lesz majd szereld magad csomagban valamikor?

(#126484) Kaba válasza tl-x (#126483) üzenetére


Kaba
veterán

Igen,valamikor lesz.

(#126485) seger válasza Kaba (#126482) üzenetére


seger
addikt

Hát igen. Így elég fapados....
Ez a mindegy csak működjön valahogy

(#126486) taki01 válasza vatoloco26 (#126470) üzenetére


taki01
őstag

(#126487) vatoloco26 válasza tl-x (#126483) üzenetére


vatoloco26
tag

Valószínűleg lesz..
15 perc volt 3 box beüzemelése.........
A megrendelő mobiltelefonszáma vagy mt azonosító kell beírni majd telepítés során küld egy smst amiben egy jelszó van azt kell beírni
Kész is

(#126488) vatoloco26 válasza taki01 (#126486) üzenetére


vatoloco26
tag

Ez megvan köszönöm.
De régi boxon volt olyan csak a kedvenc csatornák között lépkedtél,az nekem nagyon hiányzik...... :W

(#126489) tl-x válasza vatoloco26 (#126487) üzenetére


tl-x
őstag

Akkor miért kell ehhez szerelő jelenléte?

(#126490) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Nincs információtok arról, meddig lesznek még elérhetetlenek egyes T-online e-mail fiókok? (Van pár ügyfelem akik náluk leveleznek és péntek délután óta nem jó nekik...)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#126491) Kaba válasza tl-x (#126489) üzenetére


Kaba
veterán

Elsősorban új bekötések vannak,ahol a kábelezést is el kell végezni.A váltók száma az még nem olyan magas.

[ Szerkesztve ]

(#126492) tl-x válasza Kaba (#126491) üzenetére


tl-x
őstag

Igen, de nekem ki van építve minden 2 box-al és így is azt mondták, hogy a HGW-hez nem de a új boxokhoz szerelő kell.

(#126493) vatoloco26 válasza tl-x (#126489) üzenetére


vatoloco26
tag

Magam sem tudtam én kérdeztem is,nem volt választható opció.
Nálam pl "leszerelt" boxokat vitte át következtető címre ahol flip szolgáltatás volt.
Pedig telepítésről még videó sorozatokat is tettek fel oldalra és a youtubra is.

(#126494) Kaba válasza tl-x (#126492) üzenetére


Kaba
veterán

A szerelőknek is ismerkedni kell az új plattformmal,majd idővel a régi ügyfelek saját maguk is cserélhetnek.

(#126495) tl-x válasza vatoloco26 (#126493) üzenetére


tl-x
őstag

Nem értem én ezt. Tavaly azért nem váltottam fel 1000 mbitre mert akkor azt mondták, hogy szerelő cseréli ki a HWG-t. Most meg kiküldték GLS-el meg is lepődtem. Pedig már készültem, hogy ki vezetem a kábelt az udvarra, hogy ne kelljen beengedi :) :DD

(#126496) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Mi a tapasztalat azon a téren, hogy mennyi idő alatt szokta a T visszautalni a 14 napos elállás miatt leadott termék árát ?
14 napon belül vagy kihúzzák a törvény által adott időt és 29. napon nyomnak az utalás gombra ? 12. napnál tartok és még mínuszos számla sincs feltöltve .

(#126497) poli27 válasza Kaba (#126477) üzenetére


poli27
veterán

meg nem néztem még, de az oktatáson nekünk azt mondták csökkenti !

(#126498) Leslie_K.

Sziasztok! Ha valaki ugyanabban a hajóban evez, mint én és F@st 5655v2 AC eszköz mögött beüzemelt saját szervert szeretne elérni WLAN eszközökkel (telefon, tablet) nem belső IP cím (192.168.1.xxx), hanem dinamikus domain név -> IP átirányítás (valami.com -> külső IP cím) alapján, akkor érdemes tudnia, csak saját routerrel fog működni a dolog. Az "ügyfélszolgálat (1414) -> technikai segítségnyújtás (1422) -> szerelő" szentháromsággal folytatott érdekfeszítő beszélgetések, továbbá helyszíni vizsgálat alapján, ha fejre áll az ember, akkor sem tudja elkerülni a beruházást, úgyhogy megleptem magam egy ASUS RT-AX58U-val és lássatok csodát, minden működik.

(#126499) Kaba válasza Darth_Revan (#126496) üzenetére


Kaba
veterán

A termék visszaérkezésétől számított 14 nap,de nem szokták elsietni,inkább a lassabb visszafizetéssel kalkulálj.

(#126500) Kaba válasza poli27 (#126497) üzenetére


Kaba
veterán

Akkor nem adnák ki a kisebb kapacítású hálózatokra,ha csökkentené is valamelyest az vélhetően jelentéktelen nagyságrendű.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.