Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126501) Kaba válasza poli27 (#126497) üzenetére


Kaba
veterán

Optikai vagy kábel hálózaton nem befolyásolja az IPTV használata az internet letöltési sebességét.Más hálózaton a letöltési sebesség az valamelyest csökkenhet az IPTV és internet együttes használatakor,de a garantált minimális sávszélesség ilyenkor is rendelkezésre áll.

[ Szerkesztve ]

(#126502) tobias40 válasza Leslie_K. (#126498) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,nekem a synology dyndns-el megy az elérés az 5670-en is meg a korábbi 5655v2 AC-n is,ha ezt hozták optikához mert erre nem emlékszem de itthon tuti az 5670 van és elérem távolról a syno dynds címemmel.
Vagy te nem ezt kérdezted,vagy nem ezt szeretnéd?

[ Szerkesztve ]

(#126503) poli27 válasza Kaba (#126501) üzenetére


poli27
veterán

Nem tudom miért emléxek erre... nah mind1 majd kiderül :D

(#126504) kali válasza Kaba (#126501) üzenetére


kali
legenda

Optikán és koaxon is befolyásolhatja, mert az 1000-es csomagnál nem lehet ráhagyni, levesz valamennyit a maxból - ha a hasznos sebességet nézzük. :DDD

(#126505) Kaba válasza kali (#126504) üzenetére


Kaba
veterán

A Telekom szerint nem vesz le.Az IPTV használata ,amúgy is csak jelentéktelen 8 Mbit/s sávszélességet igényel.

(#126506) Darth_Revan válasza Kaba (#126499) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszi ! :R

(#126507) kopa1


kopa1
aktív tag

Optika, Koax esetén szeparáltan mennek az IPTV multicastok, ott nem vesz el a NET sebességből.
Rézen viszont mindegy hogy régi vagy új, ha kihajtod a vonalad akkor akad a TV. És hiába 8 Mega, azért rézen egy mondjuk 24 megás vonali sebességnél 2 box-al igen necces a helyzet...

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#126508) kali válasza Kaba (#126505) üzenetére


kali
legenda

De csak nem a vízbű veszi kia zoxigént? :DDD
Közben meg is van a válasz.
Nekem is így rémlik még a koaxos időkből, amikor 30 Mbps és társai csomagjaink voltak.
A 8 Mbps ok, a SmartBox nagyjából annyit eszik a Technicolor FGA2233 számlálója szerint.

[ Szerkesztve ]

(#126509) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Az előző lakóknak a villanyoszlopról be volt húzva a telefon/internet a házba. Mi másik szolgáltatót választottunk, így a villanyoszlopról a házba tartó kábelek feleslegesek. Ha felhívom a Telekomot, eltüntetik ingyen?

(#126510) tl-x válasza Brandynew (#126509) üzenetére


tl-x
őstag

Később még jól jöhet ha meggondoljatok magatokat.

[ Szerkesztve ]

(#126511) macsi1 válasza azbest (#126436) üzenetére


macsi1
csendes újonc

Nem megy ez a + router
.

(#126512) Brandynew válasza tl-x (#126510) üzenetére


Brandynew
őstag

Erre biztosan nem a közeljövőben fog sor kerülni, ha 10+ év múlva mégis meggondolnánk magunkat, akkor behúznák újra, nem? (Akkor már valószínűleg nem is ez a típusú kábel lesz.)

Ennek fényében még mindig áll a kérdésem, hogy vajon, ha felhívom a Telekomot, hogy jön be a házamba egy nem használt kábelük, kijönnek ingyen, és lekötik a villanyoszlopról?

[ Szerkesztve ]

(#126513) Kaba válasza Brandynew (#126512) üzenetére


Kaba
veterán

Hívd a 1414-et és jelezd az igényedet.Az ügyintéző tájékoztatni fog a részletekről.Emailt is írhatsz,de ennek a feldolgozási ideje akár 30 nap is lehet.

(#126514) Joci0623 válasza macsi1 (#126511) üzenetére


Joci0623
csendes tag

Én megcsináltam nekem működik, mi nem megy?

www.netfort.hu

(#126515) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg 1000/1000 internetért fizetek 4600 forintot havonta, ennek a 2 éves hűség ideje lejár most szombaton, ha lejár és nem kötök szerzödést 2 évre megint, akkor megy tovább ezen az áron, vagy leveszik rólla a kedvezményeket és fizethetem a lista árat?
Előre is köszönöm a választ.

(#126516) tl-x válasza Airedhyal (#126515) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem nem változott semmit hűség után az ár, maradt rajta minden kedvezmény. Viszont érdemes megnézni új díjcsomag esetén az árakat. Pl nekem most a 500 mbitről1000 mbitre váltás 410 Ft—al kerül csak többe havonta.

[ Szerkesztve ]

(#126517) Kaba válasza Airedhyal (#126515) üzenetére


Kaba
veterán

Addig ameddig nem változtatsz marad a régi ár,új szerződést sem kell kötnöd.

[ Szerkesztve ]

(#126518) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Nálatok mennyire jön ki egy hónapra ez a csomag ha most rendelitek meg?
Internet 300 Mbit/s + telefon hoppá plusz díjcsomag

Vagyis váltottam hónap közepén net csomagot 150-ről 300-ra 1 év hűséggel, a telefon maradt hoppá plusz és határozottan emlékszem, hogy 7000-et mondott 1414-en az első hónapra, hogy annyiba fog kerülni az első hónapos kedvezménnyel, most meg kijött a számla 7330 Ft-ra.

De a weboldal is úgy mutatta akkor, most meg nem írja ki egyáltalán, hogy ha megrendelném mondjuk egy másik címre akkor mennyibe kerülne az első hónapban hűségidő kedvezménnyel (nélküle elvileg 8680 Ft e-pack kedvezménnyel.) Bár ugye árnyalja kicsit a képet, hogy fél hónapot a régi előfizetéssel, míg a másik felét az újjal számolták.

Vagy még a következő fél hónapra hűségidős kedvezménnyel fognak számolni?

(#126519) Airedhyal válasza Kaba (#126517) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Köszönöm a választ, neked is tl-x.

Szerettem volna váltani ujra 2 évre + készülék, csak az új szerződésben már nincs a spec 1 kedvezmény.. telefon 1900, net 9400.
Volt egy köröm telefonos ügyintézővel, 2 perc alatt lerázott hogy chates ügyintézővel beszéljek, chates ügyintéző se tudott segitteni, azt javasolta hogy küldjem vissza a készüléket a futárral, ne vegyem át, ez megtörtént és várom hogy az új szerzödést töröljék és maradjon minden úgy ahogy van.

(#126520) mamago1972 válasza luciferk (#126479) üzenetére


mamago1972
tag

Nem tudsz előre tekerni. Végig kell nézned reklámokkal együtt.

Do I make myself clear?

(#126521) Kaba válasza Atomantiii (#126518) üzenetére


Kaba
veterán

Ugyanannak a csomagnak az ára nem egyforma a különböző lakcímeken,ezért nem lehet őket összehasonlítani.1 év hűséget nem is érdemes már kötni,mivel csak az első hónapban jár kedvezmény.Amennyiben az első havi kedvezmény,még nem lett elszámolva,akkor a következő havi számlán fog megjelenni.

(#126522) mamago1972 válasza vatoloco26 (#126470) üzenetére


mamago1972
tag

Én is az új boxxal élek már egy hete. Vállaltam, mert engem érdekelnek az új, kiroffatlan rendszerek, csak nem vagyok tesztelő, most, de máshol voltam.

Azért ennél sokkal több hiba van, és bocsánat, ha ismétlődőeket írok.

1/ Random újra indul a box.
2/ Lefagy, nem indul el újra, csak áramtalanítás után.
3/ EPG-be lépés lassú és szinte mindig megakad a kép.
4/ Csatornaváltás után a 2./3. másodpercben megakad a kép és a hang, minden csatornánál.
5/ Számos csatorna esetében nincs szinkronban a kép és a hang.
6/ Felvett műsorok visszajátszása borzalmas, vagy visszaugrik az elejére, vagy kiírja, hogy lejárt az időm, jelentkezzek be újra és kezdi előről.
7/ Alkalmazások használata után szörnyű lassan áll vissza a box a normál tv nézésre.

Szóval van, de ettől eltekintve hibamentesen jó lesz. Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy akik ilyen rendszereket fejlesztenek miért nem tekintenek meg, mondjuk egy enigma rendszert.

Do I make myself clear?

(#126523) Kaba válasza Airedhyal (#126519) üzenetére


Kaba
veterán

Az elállást követően visszaáll a régi szerződés,a termék visszaérkezése utáni napokban.

[ Szerkesztve ]

(#126524) Atomantiii válasza Kaba (#126521) üzenetére


Atomantiii
őstag

Jó, köszi csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mennyivel olcsóbb abban az 1 hónapban, de most sehol sem írja a weboldal. Most ha van értelme ha nincs nálunk nincs más és nem is lesz, így ha 1 hónapig kevesebbet kell fizetnem akkor már megérte.

(#126525) Kaba válasza Atomantiii (#126524) üzenetére


Kaba
veterán

Az első havi kedvezményt azt megkapod,mivel 1 évet vállaltál.A kedvezmény mértéke az kb. 30% .

(#126526) kali válasza mamago1972 (#126522) üzenetére


kali
legenda

Igaz, nálunk még csak egy hete van az új SmartBox, de egyszer nem indult újra vagy fagyott le és a sebessége is rendben van, nincs akadozás sem.
Gyári visszaállítást csináltál már?

[ Szerkesztve ]

(#126527) seger válasza Kaba (#126521) üzenetére


seger
addikt

Annyira nem egyformák az árak, hogy a mellettem lévő szomszédokhoz mindenkinek a címén más-más az összeg (kertesház) Vajon mi alapján van ez? Fej vagy írás??
Erkel u 17 xezer
Erkel u. 15 y ezer
Erkel u. 19 z ezer
Ugyan az az oszlop. Egy helyről jönnek a kábelek....

Szerk.
Bocs, a 15 a következő oszlopról kapja.

[ Szerkesztve ]

(#126528) tl-x válasza seger (#126527) üzenetére


tl-x
őstag

Gondolom számít hány előfizetése és milyen csomagja van. Magenta 1-es vagy sem. 20% 30% kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#126529) mamago1972 válasza kali (#126526) üzenetére


mamago1972
tag

Még nem, azt kerültem eddig, de majd eljön az ideje.

Do I make myself clear?

(#126530) Kaba válasza seger (#126527) üzenetére


Kaba
veterán

Nem fej vagy írás,besorolás alapján megy,így egy cím lehet normál tarifájú,a mellette levő meg kedvezményes.Egyet tehetsz még felhívod a 1414-et és megkérdezed a címedre vonatkozó árat,(mivel előfordulhat az is,hogy a weboldalon nem az aktuális ár szerepel).

(#126531) Kaba válasza tl-x (#126528) üzenetére


Kaba
veterán

Nincs jelentősége.Ugyanannak a csomagnak az ára az összehasonlítási alap.Azonos csomagok ára eltér egymástól,attól függôően,hogy normál vagy speciális területen lakik az ügyfél.

[ Szerkesztve ]

(#126532) seger válasza Kaba (#126530) üzenetére


seger
addikt

Értem amit mondasz, csak nekem az a fura, hogy weben telekom fiókba nem belépve nézem. Tehát ugyan az az utca. Ugyan az az oszlop. Két vagy három egymás melletti ház.
Így mi a besorolás alapja....
Nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok.

(#126533) Kaba válasza seger (#126532) üzenetére


Kaba
veterán

Ezen nem érdemes gondolkoznod.Hívd a 1414-et és kérdezz rá az árra a lakcímeden,(esetleg udvariasan megemlítheted neki,hogy a környékeden valaki olcsóbban kapja,vagy más szolgáltató is van akivel szerződni tudnál),általában nem szokott bejönni,de lehet,hogy neked kivételesen sikerül valamilyen engedményt elérned.

[ Szerkesztve ]

(#126534) DevKiller


DevKiller
senior tag

A weboldalon található ár nem mindig mérvadó.
Leadtam egy csomagmódosítási igényt még decemberben. 6950 ft volt a végösszeg IPTV-re(Szuper családi HD) 2 STB és 150/50-es netre valamint alap díjcsomagos vezetékes telefonra.

Jött a telefon, hogy egyeztetni akarnak. Jó egyeztessünk. Azt mondja, hogy látja az árat amennyiért kérjük, de ő kiszámolta és neki 9000 jött ki. Hát mondom akkor sürgősen felejtse el, nem kérjük. "Jaj elnézést elfelejtettem hozzáadni a speciális kedvezményt" így 7550. De a készülékkedvezmény sem annyi, csak 15000-ret tudok adni a 20000 helyett.

Utánna néztem, én még nem a 2020-as IPTV csomagra és netre adtam le az igényt, hanem régebbire, mert az is fent volt még a weboldalon. Tény, hogy engem nem igazán érdekel az Aréna 4, ami miatt tulajdonképpen "megéri" az új csomag, de már nem lehet régit választani. Szóval beletörődtem, sokan még ennél is többet fizetnek...

Ezért azt mondanám, hogy aki csomagot vált/hűséget hosszabít az nézze meg a weboldalon található árat, majd kérjen egyet a 1414-en, és az alapján döntsön. :K

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126535) Leslie_K. válasza tobias40 (#126502) üzenetére

Igen, 5655v2 AC-t adják a gigabites optikai nethez és távolról én is gyönyörűen elértem. A gond itt akkor volt, ha belső hálóról próbáltam meg wireless eszközzel a dolgot, mert akkor valamilyen kikapcsolhatatlan DNS spoofing elleni védelem miatt csak és kizárólag belső IP-t használva lehetett csatlakozni. Mondanom sem kell, mennyi kedvem lett volna hazaérve átírogatni a telefonomon a kliensprogramokban a szerver címét minden áldott nap, főleg, hogy az újrahitelesítést igényelt. Inkább beadtam a derekamat és vettem egy saját routert, az 5655v2 AC-t pedig lekorlátoztam modem szintre és PPPoE passthrough-val átadtam minden munkát az RT-AX58U-nak. Na, azzal most mindent elérek mindenhonnan, mindenhogyan.

(#126536) Kaba válasza DevKiller (#126534) üzenetére


Kaba
veterán

A 2020-as csomagra megéri váltani.Nemcsak az Arena 4 miatt,hanem lesz még 14 darab HD csatornád is.Az esetedben valószínüleg nem is lenne árdrágulás,de ha lenne is az maximum 170 Ft.

(#126537) DevKiller válasza Kaba (#126536) üzenetére


DevKiller
senior tag

Mint írtam, beletörődtem, és hosszabítottam a 2020-as csomagra. 8 ezer fölött fizettünk kevéssel addig, arról lett 7550 és egy új telefon a készülékkedvezmény miatt. Nem jártam rosszul, de járhattam volna jobban is :DD

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126538) macsi1 válasza Joci0623 (#126514) üzenetére


macsi1
csendes újonc

A telecomos sagencom után akarok másik helyiségbe routert de nem tudok rácsatlakozni .

(#126539) tl-x


tl-x
őstag

Kaptam egy SMS-t, hogy régi HGW-t ingyen elviszi futár ha weben jelzem. Pénteken sikerült is az SMS alapján leadni az igényt. De még nem jelentkezett a futár. Kezdjek aggódni? Elvileg 8 munkanapon belül vissza kellene juttatni, különben bünti.

(#126540) DevKiller válasza tl-x (#126539) üzenetére


DevKiller
senior tag

Az új már megérkezett és üzemel?
Tehát csak a régiért jönne vissza a futár?
Csak azért kérdezem, mert én nem tudok olyanról, hogy futár el is viszi külön.
Telekom üzletben/postával lehet visszajuttatni.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126541) Kaba válasza tl-x (#126539) üzenetére


Kaba
veterán

Nem kell agódnod,a futárnak is megvan a maga átfutási ideje.Amennyiben nem jelentkezne a következő napokban,akkor hívd az ügyfélszolgálatot és beszéld meg velük,bünti nem lesz.

(#126542) Atomantiii válasza DevKiller (#126540) üzenetére


Atomantiii
őstag

Pedig de, tőlem is vitt már vissza futár telekomos cuccot.

(#126543) tl-x válasza DevKiller (#126540) üzenetére


tl-x
őstag

Igen, a régit viszi majd el GLS.

#Kaba: Köszönöm ismét a segítséget. :R

(#126544) DevKiller válasza Atomantiii (#126542) üzenetére


DevKiller
senior tag

Na ez új volt, köszi szépen :R

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126545) Atomantiii válasza DevKiller (#126544) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mondjuk úgy elvitte, mintha nem is lett volna (semmit nem adott, semmit nem írtam alá neki). De csak megkapták, mert azóta se hiányzott senkinek sem.

(#126546) Essejó válasza macsi1 (#126538) üzenetére


Essejó
veterán

Egy kicsit konkrétabban, milyen routert, hogy akarod őket összekötni etc?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#126547) Joci0623 válasza macsi1 (#126538) üzenetére


Joci0623
csendes tag

A sagemcom utáni routerre? Csatlakozz rá úgy,hogy a sagemcom ból jövő kábelt ne dugd rá. Valószínűleg azért nem tudsz rácsatlakozni, mert mindkét router ip címe ugynaz. Ha ez magvan , akkor eléred majd. Gondolom 192.168.1.1 az alap ip címe, ezt módosítsd 192.168.1.2 re (a lényeg hogy ugyanabban a tartományban legyen , mint a sagemcomé, de ne ugyanaz legyen mint a segemcomé)). Ha ez megvan, akkor nyugodtan mehet rá a sagemcom.

[ Szerkesztve ]

www.netfort.hu

(#126548) kali válasza mamago1972 (#126529) üzenetére


kali
legenda

Néhány perc csak mindent újra beállítani.
Új fejlesztésű eszköz és Android, probléma esetén érdemes megcsinálni, segíthet.
Én nyomtam egy visszaállítást és utána beállítottam mindent, nem tudom, annak köszönhetem-e a hibátlan működést, vagy alapban sem lett volna gond, de így a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#126549) DevKiller válasza Atomantiii (#126545) üzenetére


DevKiller
senior tag

A hátulján lévő serial number száma alapján azonnal tudják, hogy kihez tartozott/tartozik.
Természetesen nem ártana azért vmi papír, hogy tudd igazolni, hogy leadtad, de egyébként nem szokott probléma lenni ebből.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126550) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Valaki tudna adni egy közvetlen telefonszámot a Telekomnak ahol nem géppel kell beszéljek? :R
Műholdas tévét kellene bekötni, csütörtökön beszéltem a Telekom ügyfélszolgálatossal személyesen aki azt mondta még felmérik a terepet de ahhoz hogy mikor jöjjenek ki majd keresnek telefonon az időpont egyeztetés miatt 24 órán belül.
Nos ez a 24 óra már ötször letelt! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.