Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126801) Kbali válasza DevKiller (#126800) üzenetére


Kbali
nagyúr

Beígérték, hogy végre május végéig telepítik az optikát - eddig még kapavágás sem történt...

(#126802) DevKiller válasza Kbali (#126801) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nekem ne mutasd be, 8 évet szenvedtem a 2500 kbps-os vonalon.
Már éppen váltani akartunk amikor előálltak vele.
Volt itt minden, 1 hónapig rózsaszín lett a városkánk :)
Az új előfizetők TV-t, tabletet kaptak, a hűségesek meg segberúgást :)

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126803) seger válasza DevKiller (#126802) üzenetére


seger
addikt

Sajnos a hűségeseknek ez jár. Olvastam olyan hsz-eket, ahol írták, hogy jópár éve előfizetésük van a t-nél és kaptak ajándékba tv-t, tab-ot. De hogy a pics@ba? Én 8 éve vagyok, 4 tel előfiz (ebből 2 fullos), otthoni fullos csomag legnagyobb net...stb fizetek 40ezret az előfizetésekre sose késtem. 1db eszköz van kint részletre 1db TV. (Pár hónap és az is lejár) Több mint fél éve lejárt hűségidő 3 mobil előfizun és rám se basznak, mikor még plusz tv előfizut akartam összesen legyen 5db beltéri, akkor meg elhajtottam a pics.ba....

(#126804) Beniii06 válasza seger (#126803) üzenetére


Beniii06
őstag

"Olvastam olyan hsz-eket, ahol írták, hogy jópár éve előfizetésük van a t-nél és kaptak ajándékba tv-t, tab-ot. "

Azt nem úgy értették, hogy 2 évre aláírtak és kaptam 1 Ft-os eszközöket, persze ahhoz magasabb csomagra kellett váltani vagy részletre?

"Got any other secret weapons?"

(#126805) seger válasza Beniii06 (#126804) üzenetére


seger
addikt

(#126806) tl-x válasza seger (#126803) üzenetére


tl-x
őstag

Én 2005 óta mobillal, 2010 óta otthoni szolgáltatással is T-s vagyok. Én se kaptam ajándékba semmit :DD Egyszer amikor le akartam mondani telefonban akkor rögtön "véletlen" újabb kedvezmény csoportba léptem. :DD

(#126807) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ugyan nem Magyarország, hanem Ausztria, de Magenta otthoni coax net. Remélem elfér ide a kálváriám, mert nem hiszem el, hogy ennek így kéne mennie.

Kb 2 éve talán a UPC szolgáltatta a coax otthoni netet, de a Magenta bekebelezte. Pont a váltáskor volt szükség internetre, így UPC boxot kaptam, de gyakorlatilag az elejétől fogva magenta volt a számlán, még a bekötő is a Magentát képviselte.

45/5 Mbit/s csomag, ami nem sok, de számunkra ~6 eszközre, amiből kb egyszerre csak egy van használva, ideális. Soha nem volt vele gond.

Talán december környékén volt egy gondom a DNS szerverükkel. Egyszerűen nem működött. És a boxon belül nem lehetett dns-t váltani, minden eszközömön meg nem akartam dns-t cserélni, így betelefonáltam. Közölték, hogy látnak egy másik hibát is, néhány freki túl magas. Nem kritikus, de elég ahhoz, hogy hosszútávon az eszköz meghibásodásához vezessen. :F Két hét múlva jött is egy szerelő, lecserélte a fali kábeldugaljat és azt mondta minden ok.

Ezt követően kb havonta vannak gondok. 2 héttel a szerelő távozása után a net teljesen elment, semmi nem segített. A box csak próbált csatlakozni, sikertelenül. Kijött megint, megcsinálta, jó volt.

Aztán egy hónapra rá dettó ugyanez. Megcsinálta.

Eddig minden jó volt, de pár napja volt az egész megye szerte egy teljes network update, amit be is jelentettek. Ekkor épp filmet néztünk, minden megszakadt. Kb 2 óra múlva visszajött, de azóta a router random időközönként elveszti a netet teljesen, és konkrétan az egész box restartol. Sysuptime is láthatóan nullázódik a guin. Szóval most már idegesen, de türelmesen ismét felhívtam őket. Elküldtek a technikusi hotlinehoz, ahol a support először azt próbálta nekem ecsetelni, miért történik ez, mert a 6 eszköz túl sok és 20 Mbit/s kell minden mobilnak stb állandóan. Na ezen jót mosolyogtam és felvilágosítottam, hogy az adott csomag tökéletesen működött eddig, a legtöbb eszköz amúgy is ilyen 100 kbit/s-t ha elvisz egy-egy whatsapp frissítéskor. De ez önmagában nem ölné meg a routert. Ekkor kaptam a tippet, hogy reseteljem a routert, illetve cseréljek wifi frekvenciát (amikor amúgy a legtöbb eszköz kábelen csatlakozik, meg ez sem okozná a router halálát).

Mindeközben amúgy végig próbálta elmagyarázni nekem, hogy a megoldás az üvegszál lenne, csupán havi +4 euróért. Azt is mondta, hogy ez egy nagyon öreg csomag és nem tudnak emiatt új routert küldeni. Az egyetlen megoldás vagy az upgrade, vagy a downgrade. Ilyet egyáltalán lehet? Nem értem ha tényleg ennyire régi a 2 éves előfizetésem, miért nem lettem értesítve azonnal, hogy nincs már támogatva és nem lesz csere ha nem váltok csomagot. Meg miért megoldás az, hogy én fizessek többet azért, mert amiért most fizetek, az nem megy? Nekem nem kell több sávszél, mert kb csak a letöltés része van használva, amire meg az 45 Mbit/s bőven elég volt. Csak most lett rossz. De az úr ragaszkodott hozzá, hogy az egyetlen "megoldás" a váltás. És akkor kapok új boxot.

Mod: Amit viszont nem értek, hogy ha ennyire nem támogatott a csomag, miért kaptam februárban egy extra 10 mega letöltést ingyen.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#126808) szalai112 válasza Kbali (#126801) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Szintén zenés , nekem is igérték.
1x felajánloták nekem saját kölcségemre ki huzák :(((

(#126809) kali válasza seger (#126805) üzenetére


kali
legenda

Újabb hűség aláírására kapnak ezt vagy azt, amiért nem kell fizetni, volt ilyen akció több is.

(#126810) poli27 válasza Mr Dini (#126807) üzenetére


poli27
veterán

Nem értem ha elérhető az optika miért nem váltasz?1400ft nem a világvége?...

(#126811) DevKiller válasza kali (#126809) üzenetére


DevKiller
senior tag

Jelenleg készülékkedvezmény jár a hűségért cserébe. Ennek mértéke a díjcsomagoktól függ.
Tény, hogy régen járt router pl optikai gigabites nethez, és mint fentebb írtam hasonló akciók, dehát változik minden.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126812) Mr Dini válasza poli27 (#126810) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mert sajnos a coax a falban van és nem a műanyag csőben. Az egészet szét kéne bontani, hogy be lehessen húzni. Meg havonta 1400+ feleslegesen... Nyilván nem sok, de nem látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#126813) Boltzmann


Boltzmann
friss újonc

Üdv!
Telekom otthoni netről kérdeznék.
Csak ez a megamultif.s van ott ahova költözöm.
A telekom.hu-n az otthoni 300as net 5600 HUFért van hirdetve, de amikor továbblépek az oldalon a részletes leíráshoz, akkor már 7000 HUFot mutat.
Szóval akkor mennyi is ez a multif.s?
Köszönöm!

(#126814) user12 válasza Boltzmann (#126813) üzenetére


user12
őstag

Címkeresőbe írd be ahova költözöl és amit ott mutat annyi lesz.
Esetleg ha felhivod az üfsz-t lehet tudnak még faragni belőle valami kedvezménnyel.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#126815) Essejó válasza Mr Dini (#126812) üzenetére


Essejó
veterán

Azért érdekes ez, mert itt koaxon 1000-es net van. A te sebességed telefon kábelre jellemző errefelé. Mondjuk nem is akarnak optikát hozni a koax helyére.
Mondjuk az a 45/5 a mi szokásainkat tekintve pont semmire nem lenne elég.;]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#126816) Kaba válasza Boltzmann (#126813) üzenetére


Kaba
veterán

A mutatott internet díjcsomag az 20%-os kedvezményt tartalmaz(ez akkor jár,ha még egy otthoni szolgáltatást hozzáteszel)Amennyiben csak internetet választasz,akkor nincs ez a 20%-os kedvezmény.Ezért olcsóbb pl. a net+tel,mint a net egyedül.A címedet azt mindenképpen add meg a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#126817) Boltzmann válasza Kaba (#126816) üzenetére


Boltzmann
friss újonc

Köszönöm!

(#126818) taki01 válasza Mr Dini (#126812) üzenetére


taki01
őstag

Én egyszerűen csak arra tippelek, hogy leakarják kapcsolni a koax hálózatot és terelnek át mindenkit optikára. Persze ehhez bevetnek számos nem fair eszközt is.
Mondjuk bedobhatnál egy képet a jelszintekről, kíváncsi vagyok milyenek.

(#126819) kopa1 válasza seger (#126805) üzenetére


kopa1
aktív tag

Konkrétan ez f***szság csak egy marketing duma az értékesítő szájából, hogy "ajándék". Ha van 2 magas havidíjú mobilod + otthonid, akkor az összevont kedvezménnyel tűnhet ajándéknak. (Pl. egy 100 ezres TV belefér). Illetve a kommentben is írta, hogy lejár a törlesztő. Akkor milyen ajándék is volt ez? :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#126820) poli27 válasza Mr Dini (#126812) üzenetére


poli27
veterán

Fotozd már le a modemet plz thx :D

(#126821) kabelmania27 válasza Mr Dini (#126807) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben problémát tapasztalsz a szolgáltatói DNS szerverekkel próbáld ki a 1.1.1.1 / 1.0.0.1 vagy a 8.8.8.8 / 8.8.4.4 párost hátha jobban töltődnek be az oldalak. Ha vezeték nélkül csatlakozol próbáld meg vezetékesen mert a szolgáltatók a vezeték nélküli átvitelt nem garantálják, amennyiben a vezeték nélküli kapcsolattal van gond az összefoglalóban linkelt programmal tudsz keresni szabad csatornát, vannak eszközök amelyek bizonyos csatornán nem működnek stabilan. Azt is csinálhatod, hogy a modemet bridge üzemmódban használod és veszel jófajta routert, saját eszköz általában stabilabban szokott működni.
Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.
Amennyiben van tv előfizetés és megírod milyen osztóval van elosztva a koax vagy direktbe megy a koax kábel a modembe meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a bejövő jelerősség.

(#126822) R3laX válasza R3laX (#126782) üzenetére


R3laX
addikt

Továbbra sem tudnak időpontot adni. Nincs konkrétum leadva. Én Május 10-ével elindítom az NMHH eljárást, addig tudok még várni.

Egyébként egy kis ízelítő az elmúlt évekből:

2019 november eleje : Első e-mail-em a közös képviselőnek a telekom optikai hálózat igényléséről. (semmit nem csinál, azt mondja gyűjtsek én aláírást)
2019 november 28 : Telekom optikai hálózat átadása Dorogon. (kertes házak)
2020 április közepefelé : Feltörik az utat szó nélkül, még csak a kocsival sem tudtam kimenni. Földkábel elhelyezésére leásott csatornák beépítése.
2020 október : Összegyűjtöttem az aláírásokat a lakóktól, elkezdi kiépíteni a kivitelező.
2020 november vége : Kész van a kivitelező cég, elvileg igényelhető a hálózat.
2021 január : Elvileg még egyszer kész van a kivitelező cég.. :F , most már tényleg igényelhető
2021 március : Meg tudtam rendelni a szolgáltatást. A kedves ügyintéző hölggyel megbeszéltük, hogy nyugodtan váltsa nekem feljebb a mobil csomagom, mivel úgyis megkapom lassan rá a Magenta1 kedvezményt.
2021 április közepe : Kijavítva a kivitelező cég által felhelyezett elosztódoboz: 11G1014
2021 április vége : Még mindig csak várakoztatnak
2021 május : ....... :(((

37. napja van megrendelve a Magenta1.

[ Szerkesztve ]

(#126823) Kaba válasza R3laX (#126822) üzenetére


Kaba
veterán

Egy eljárás kezdeményezésével nem fogsz érdemi eredményt elérni.Egyet tehetsz,hogy 2-3 naponta hívod a 1414-et.

[ Szerkesztve ]

(#126824) Kbali válasza DevKiller (#126802) üzenetére


Kbali
nagyúr

13. éve lakunk a mostani helyen (30 ezres város újépítésű családi házas övezete) - kizárólag mobilnet, mikrós net, SAT TV vagy Mindig TV. Mikrós net 4e Ft 40/10-es, ami a napi élethez elég, de mondjuk egy Win update vagy iOS update elszüttyög a letöltéssel, meg persze olyankor szakad a Teams, Skype, Slack - távmunkához nem igazán elég már, főleg, ha a gyereknek is megy párhuzamosan az online oktatás vagy nagyobb vihar van.
Kíváncsi leszek, hogy mikorra érnek ide a fejlesztéssel, ill. mikortól lehet szerződni. Aláírást már mi is gyűjtöttünk az elmúlt években UPC-nek, Telekomnak, de eddig nem volt mozgás (túl kevés előfizetőt lehet elérni - mondjuk 100 ház, ami megfelel egy lakótelepi tömbnek, nagyobb lépcsőháznak).

(#126825) R3laX válasza Kaba (#126823) üzenetére


R3laX
addikt

Most is azt csinálom, köszi azért. :( Legalább ne reklámoznák magukat annyit, hogy milyen jófejek az ügyfelekkel, mert egy kutya mind. Nyoma sincs ügyfélközpontúságnak, folyamatos tájékoztatásnak az ügy menetével kapcsolatban. Megrendelés idejének túllépése miatt a bekötés fokozott prioritásának. Még egy ekkor és ekkor any@dat sem hanzik el :) . Ennyi pénzük van, erre képesek? Ezek is ilyen spórolós lesz@rom görények lettek? :( Eddig csak Digi-vel és Invitel/Invi-16/Invinetwork-kel volt tapasztalatom, de ez megint ugyanaz, ugyanaz a híg f0s :U .

Na mindegy, szép hétvégét mindenkinek! :D

[ Szerkesztve ]

(#126826) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. A régi telekom ip tv rendszert ismerem és nagyon szerettem, hogy fel tudok venni és vissza tudok nézni filmeket (háttértárra, időkorlát nélkül). Az új lakás, ahová költöztem UPC (vodafone) volt alapból, de szörnyű.....váltok vissza telekomra, amint lehet, viszont van egy baj: azt hallottam, hogy az új telekom andoidos box ugyan úgy, mint a upc, felhő alapú rögzítéssel dolgozik, így a csatornaák és műsorok egy jó része nem rögzíthető, vagy ha igen, nem tekerehető (azaz ha nézed a filmet és felveszed és az utolsó 15 percet akarod másnap megnézni, ilyet nem lehet, mert másnap csak a film elejétől, tekerés nélkül nézheted végig újra).... ez eszméletlenül idegesít.
Hogy lehet ezt kibekkelni? Ha veszek egy olyan androidos beltéri boxot, amiben van háttértár, akkor az működik? (csak úgy példa kedvéért pl: https://www.alza.hu/dune-hd-pro-4k-d5478783.htm#popis )

Vagy milyen megoldás van erre? Baromi bosszantó, hogy van egy héten 1-2 film, amit esetleg felvennék, de az tuti, hogy pont ezek nem rögzíthetők, vagy nem tekerhetők..... :(((

(#126827) Kaba válasza Declare (#126826) üzenetére


Kaba
veterán

Csak telekomos boxot használhatsz.

(#126828) Declare válasza Kaba (#126827) üzenetére


Declare
őstag

És akkor megoldás? :) Ne mondjátok már, hogy nincs semmi megoldás, csak ez az egy sz@r, lebutított box.... :)

(#126829) szabogabor10 válasza Declare (#126828) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pedig nincs. :(

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#126830) Mr Dini válasza Essejó (#126815) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nekem is 1000-es telekom netem van Magyarországon, de rájöttem, hogy felesleges. Ami karcsú a jelenlegi csomagomban az a feltöltés, de arra nagyon ritkán van szükség, néha egy-egy általam rippelt CD-t ha fel akarok rakni cloudba, akkor jönne jól, de arra van mobilnet. Amúgy netflixre meg stb bőven elég két embernek 4K-ig is. Letöltést meg stb-t meg dedikált szerveren intézem, ahol amúgy is gigabit van. :D De itt DSL nem is lenne, viszont tényleg coaxon jön ez a sebesség.

#126818 taki01

Megkérdeztem egy magentánál dolgozó ismerőst, aki szintén a telefonos supportnál van és azt mondta, hogy ez a pali csak el akart nekem adni valamit és azonnal le kellett volna tegyem. Nem tervezik még a kivezetést, mert itt is van pár hely, ahol nincs még kiépítve az optika.

De itt egy pár kép a network statusról: [link]

#126820 poli27

Pontosan ilyen boxom van: [link]

#126821 kabelmania27

Igen, alternatív DNS-sel nyilván működik, csak a drága Magenta úgy gondolta, hogy túl nagy threat lenne a custom DNS beállítási lehetőséget kirakni a modembe. Így minden egyes eszközön kézzel kell állítani, ami nem valami kényelmes. Sajnos sokszor leáll.

A box pedig teljesen jól működik perpill, azt leszámítva, hogy teljesen véletlenszerűen leáll, rebootol teljesen. Vagy csak a teljes wifit dobja le pár percre és újraindul a wifi modul. Vagy épp a coax jel szűnik meg. Utóbbi esetben van, hogy kézi reboot segít csak ahhoz, hogy újra felépüljön a kapcsolat. Szerintem vagy egy kondi öregedett el a modemben, vagy a táp haldoklik, de a magenta support szerint az egyetlen megoldás az, ha más csomagot veszek, ami vagy drágább, vagy olcsóbb, de lassabb. Meg amíg a jelszint rendbe van, addig szerintük a box nem lehet hibás.

De a magentás ismerős szerint is az árammal lesz gond, de ő 100%-ban arra esküszik, hogy a házzal, vagy az elosztóval van a gond. Sajnos nincs multiméterem, hogy kimérjem, vagy ugyanilyen tápom, de szerintem ez sem lehet a gond. Az elosztóba dugtam pár másik érzékeny beágyazott eszközt, pl egy nast, saját routert stb és semmi gondjuk nem volt.

Ami még arra utal, hogy kevés lenne az áram neki, az az, hogy kb 4 csatlakoztatott eszköz, vagy egy speedtest/netflix indítása után kezdi el a mókát.

Nem tudom hogy tudnám meggyőzni az itteni telekomot, hogy akkor ez a modem kuka és ahelyett, hogy más csomagba raknának, próbálják megoldani a problémát... :F

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#126831) Beniii06 válasza Declare (#126828) üzenetére


Beniii06
őstag

"Hogy lehet ezt kibekkelni?"
"És akkor megoldás?"

Az lett volna a megoldás, hogy előre tájékozódsz. Megtartod a régi iptv-t és költöztetést kérsz (nem lemondod), a vodásat pedig lemondani.

"Got any other secret weapons?"

(#126832) Declare válasza Beniii06 (#126831) üzenetére


Declare
őstag

Nagyon okos vagy, köszönöm, kár hogy fogalmad nincs az élethelyzetemről és hogy miért kérdezem ezt, de azért köszi :)

(#126833) Declare válasza szabogabor10 (#126829) üzenetére


Declare
őstag

Ez nagyon tré :(((
Azért én ezt még nem adom fel, mert nem igazán hiszem el, hogy nincs erre megoldás, ma amikor épp a marsra készül az emberiség :D

(#126834) vampire17 válasza Declare (#126833) üzenetére


vampire17
addikt

Nincs megoldas.... a Telekom valamiert full ortodox modon banik ezzel az uj IPTV Boxal, illetve magaval a Telekom TV GO-val is.

1. Nincs Chromecast a TV GO telefonos appban. Tavaly Novemberben elv. voltak olyan infok hogy lesz, de en nemreg tudtam beszelni par Telekomos ismerossel es valszeg teljesen lelottek annak a bevezeteset is.

2. Nem lehetseges csak a sajat ONT-ra kotott Boxal nezni az IPTV-t. Mivel az uj box is a multicastos IPTV-re epul, igy csak az ONT ra kotve mukodik, ha PPPoE passthrough-t hasznalsz, cseszheted... Mivel az uj boxnak egyszerre kell latnia a netet es a Multicastot, ezert vagy nem hasznalsz passthrought, vagy ket PPPoE kapcsolatot epitesz ki, de akkor nem latja az androidos boxod a helyi halot (NIncs Kodi local share NAS, nincs chromecast kivetites, etc...)

3. Az uj TV GO app tovabbra sem telepitheto semmilyen andoid vagy google TV-t futtato rendszerre. Dacara annak, hogy kb az osszes kelet europai orszag Telekomos vallalata elerhetove tette a TV GO-t ezekre a rendszerekre is, nalunk ez sem mukodik, illetve a telekom mar tobb csatoran is (Hivatalos forum, androidos app kommentek, stb...) kijelentette, hogy meg csak nem is tervez hasonlot Magyarorszagon.

4. A TV GO linux desktop rendszereken sem hajlando mukodni, csakis kizarolag windowson es telefonokon nezheto (nem hivatalos infok szerint ez azert van, mert a linuxos elerhetoseg mar jo alap lenne a Kodi es tarsai pluginokat iro "elfajzott" szemelyeknek arra, hogy megkeruljek a tiltasokat :) )

5. A telekom soha ne latott hatekonysagal lehetetleniti el mindenfele "reverse engineering"-el visszafejtett probalkozast arra, hogy a webes lejtszast mas platformokra atultessek. Minden 20x van titkositva, certiicalva etc... meg egy nyomorult developer modeot sem enged bekapcsolni chrome alatt a weboldal...

Az OK amugy belsos infok alapjan az, hogy az uj box es a telekom tv go bevezetese full kenyszermegoldas volt, mert nem volt mar beszallitasi lehetoseg (Covid es lejart hardver) miatt a regi IPTV boxokra. Igy a telekom kenyszerbol lepett erre a "modernebb" rendszerre, de mivel foggal korommel ragaszkodik ahhoz, hogy TV-zni (TV-n) csak sajat boxal lehessen, ezert ki van adva a fejlesztoknek az ukaz, hogy vissza kell butitani teljesen az uj rendszert a regi szintjere, ha torik, ha szakad... :)

(#126835) Mr Dini válasza Declare (#126826) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos egyre többen mennek el ebbe az irányba szolgáltatói oldalról, hogy ellehetetlenítsék a rögzítést meg az anyagok szabad felhasználását a Netflix-szel az élen pl. Ami nyilván érthető a részükről, hiszen ha tudnád pörgetni, nem néznél reklámot és lehet a szolgáltatót fogja felelősségre vonni az adott csatorna/hirdető, hogy van egy ilyen kiskapu. A másik ok meg gondolom, hogy használd az ő VOD szolgáltatásukat a felvétel helyett.

Bár én nem sűrűn nézek TV-t, pláne nem magyart, a helyedben beruháznék egy külső HDMI-s rekorderre, a telekomos boxot meg azon keresztül kötném a TV-re. Nyilván ez macerásabb, mert ha fel akarsz venni valamit, kézzel kell elnavigálni a csatornára, meg kézzel kell beírni, hogy mettől meddig rögzítsen (mert az EPG nyilván nem megy át a recorderre), de nem fogsz függeni a szolgáltató limitációitól és a jövőben is valószínűleg működni fog.

Androidos box-szal sem fog menni a felvétel, mert DRM és screencast védett a TVGO stream.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#126836) Beniii06 válasza vampire17 (#126834) üzenetére


Beniii06
őstag

A 2.-es pontot annyiban cáfolnám, hogy 2 pppoe session engedélyezett.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#126837) kabelmania27 válasza Mr Dini (#126830) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak. Általában a szolgáltatói modemekbe nem lehet beírni dns szervert.
Használd a modemet bridge (modem) módban így a saját routeredbe könnyen betudsz állítani bármilyen dns szervert. Előfordul, hogy tönkremegy a modem adaptere.
Lehet adaptercsere vagy modemcsere segíteni, de az is lehet, hogy valahol a környéken zajbetörés van akár földkábeles akár légkábeles a bekötés.

(#126838) Mr Dini válasza kabelmania27 (#126837) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi a megerősítést! Igen, valószínűleg veszek még egy saját routert és bridge módba rakom ezt, csak eddig nem akartam, mert jó volt erre a netre az alap is. De túl sok fejfájást okoz, szóval mindenképp.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#126839) vampire17 válasza Beniii06 (#126836) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, irtam is hogy ez az egyik opcio, de ennek is van hatulutoje...

"...vagy ket PPPoE kapcsolatot epitesz ki, de akkor nem latja az androidos boxod a helyi halot (NIncs Kodi local share NAS, nincs chromecast kivetites, etc...)"

Az mar csak hab a tortan, hogy az Androidos telekom boxon a legalapabb straming szolgaltato, a Netflix appja pont nem megy.... Elvileg meg nem egyeztek meg, de az ugyfelszolgalat alapjan a kozeljvoben nem varhato elorelepes ebben a temaban sem...

Ebbol is lejon amugy, hogy az egesz android box, meg TV GO csak pup a Telekom hatan, egyaltalan nem volt a valtasra felkeszulve es nem is vagyott ra, hogy ilyen "nyitottabb" iranyba terelje a szolgaltatasait.

[ Szerkesztve ]

(#126840) Szpisti válasza vampire17 (#126834) üzenetére


Szpisti
addikt

Lehet tudni, hogy meddig lehet használni a régi rendszert? Mikor fogják kötelezően kicserélni a set-top-box-okat? Mert én az utolsó pillanatig hagyom, az biztos. A legjobb dolog benne pont a felvevő rendszer... Számunkra...

(#126841) Kaba válasza Szpisti (#126840) üzenetére


Kaba
veterán

Ezen még nem kell gondolkoznod.Nem mostanában lesz.Ameddig a boxaid működőképesek maradnak(és tudják cserélni meghibásodás esetén),addig nem kell váltanod,így akár évekig is húzhatod.

[ Szerkesztve ]

(#126842) DevKiller válasza Szpisti (#126840) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ne aggódj, egyelőre nincs észben sem, hogy lelőjék.
Ahhoz a Telekom IPTV azaz "android TV-t" még csiszolni kell.
Szóval még tudsz rá aludni jópárat :K

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#126843) Szpisti válasza DevKiller (#126842) üzenetére


Szpisti
addikt

Akkor nyugodság van. :DDD

(#126844) Tamás2310


Tamás2310
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS RT-AC1200G+ típusú router-em, és valamiért nem megy róla az IP TV.
Set top box indításakor IP cím pipa de utána megáll a magenta képernyőnél és nem megy tovább.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#126845) sziszi-fuszi válasza Tamás2310 (#126844) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Kapcsold be rajta az IGMP szolgáltatást.

Mi alá kell írás?

(#126846) Tamás2310 válasza sziszi-fuszi (#126845) üzenetére


Tamás2310
tag

Köszönöm a segítséget már működik is :R

(#126847) poli27 válasza Tamás2310 (#126844) üzenetére


poli27
veterán

igmp-t be kell benne kapcsolni

(#126848) Winne


Winne
nagyúr

Ennek a okoswifi rendszernek az eszközeinek árát lehet hűséghosszabbítási kedvezménnyel venni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#126849) Kaba válasza Winne (#126848) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet.

(#126850) blackmajesty válasza Kaba (#126849) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Már nem lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.