Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127701) Túzok22 válasza radi8tor (#127698) üzenetére


Túzok22
senior tag

Oda szerettem volna írni, köszi. :D

(#127702) Túzok22 válasza szalai112 (#127697) üzenetére


Túzok22
senior tag

Majd megnézem, köszi. :D

(#127703) djalmasi válasza Csykyke (#127657) üzenetére


djalmasi
tag

Azt mondod, hogy akkor érdemes kikapcsolva hagyni? Én sokszor csak azt veszem észre, hogy erőszakosan nem akar visszarakni 2.4-re még akkor sem ha már szinte eltűnt a Wi-Fi-jel, inkább megszakítja teljesen azt :))

(#127704) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Online adtam le igényt otthoni szolgáltatás bekötésére és egy televízióra, ami kifutó termék. A bekötés időpontján viszont tolok kb. 2 hetet. Ez idő alatt számomra le van már foglalva ez a készülék, vagy érdemes haladnom a szerződéskötéssel? Illetve rendeléskor még azt az infót kaptam, hogy a szerelő hozza magával a rendelt készüléket, de az SMS-ben már az van, hogy rá pár nappal érkezik futárral. Melyik a valós a kettő közül? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#127705) Kaba válasza pana0017 (#127704) üzenetére


Kaba
veterán

Az otthoni szolgáltatást bekötését és az eszközök beüzemelését a szerelő végzi el.Futárral a televíziót küldik.Hívd a 1414-t amennyiben a bekötést későbbre kérnéd.

(#127706) djalmasi válasza vacs (#127693) üzenetére


djalmasi
tag

Nekünk bekötéskor még mondta is a szerelo, hogy ne aggodjunk mar ingyenes aztan csak penzbe kerul :W nem azert nem draga, de nem ertem miert kell ezert is penzt kerni "sok kicsi sokra megy?" :C

(#127707) Füst mester


Füst mester
csendes újonc

Kész kodira a tv go addon?

(#127708) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Költözés előtt állok, az hogy hol keresek új házat, még képlékeny, erősen befolyásolja az internet elérhetőség. Nincs valahol egy viszonylag naprakész térkép arról, hogy hol milyen szolgáltatás érhető el? Mert a település kereső ebben az esetben nem felel meg, nem akarok minden szóba jöhető települést, utcán, házszámot beírogatni. Könnyebb lenne ha látnám mik azok a települések amik szóba sem jöhetnek. Mondjuk ha ez egy szolgáltató független térkép lenne, amin az összes szolgáltató szerepel, az lenne az igazi.
Szóval, tudtok valami ilyen térképes elérhetőséget?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#127709) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

No végül átszereltük az optikai fali kiállást úgy, hogy a fali kötődobozt takarja, ahol lejön a padlásról az optikai kábel.

Nincs benne éles törés, viszonylag természetesen van vezetve az optika, az egyéb célra gyártási okokból készült lyukon hoztuk be hátul és a csévélő csodás még gyors-bilinccsel ki is tudtuk kötni a kábelt, hogy ne lehessen könnyen kitépni.

Egyelőre sikerült nem megtörni a kábelt, továbbra is -22 dB érték van rx powernél :D

Egész pofás lett.

[ Szerkesztve ]

(#127710) Essejó válasza csubuka (#127709) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem egy dolog nem világos. A szerelő miért nem így csinálta meg, amikor ott volt?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#127711) Top cat válasza csubuka (#127709) üzenetére


Top cat
őstag

Úgy látom a dugasztáp felügyelte a festést. :D

(#127712) csubuka válasza Essejó (#127710) üzenetére


csubuka
addikt

Ez nekem is jó kérdés :D Hazai helyzet, tolta a munkát, azt csucsu. Egyértelmű volt, hogy így lenne a jó. Gondolom amúgy ez nem feltétlen gyárilag is ajánlott ez a megoldás, de műszaki szempontból élhető, mert nem törik nagyon a kábel, meg rögzíthető jól.

#127711 Top cat:

Ha csak ennyi lett volna az áldozat, akkor okés, még nem vagyunk a végén, szóval még jó lesz így, majd valamit intézünk vele...

(#127713) poli27 válasza csubuka (#127709) üzenetére


poli27
veterán

A másik irányba kellett volna elkezdeni a betekerést, és akkor a végén nem lenne az a nagy kanyar benne a csatlakozó felé ! ....

(#127714) csubuka válasza poli27 (#127713) üzenetére


csubuka
addikt

Jogos, de akkor meg lehet a bejövő kábel tört volna nagyobb szögben... Immár meglátjuk meddig bírja, eddig okés, nem tört meg a szál :D

(#127715) poli27 válasza Essejó (#127710) üzenetére


poli27
veterán

Mert sztem nem mondta neki senki... felszerelni meg a lyukra nem dolga :D

(#127716) Essejó válasza poli27 (#127715) üzenetére


Essejó
veterán

Ja, hanem otthagyni lógva a levegőben a dobozt az optikai kábelen, na hagyjál már...:o

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#127717) csubuka válasza poli27 (#127715) üzenetére


csubuka
addikt

Mondtuk azért a lyukat (sima szerelődoboz, direkt ezért jó előre beépítve a felújítás elején)... Pluszban egyértelmű, hogy honnan jön ki a kábel. Egyszerűen a szokás nagy úr és a sima megoldás jött képbe... szerencsére nagyjából orvosolható.

Arra figyeljetek, hogy a gyári doboz csavar kiosztása nem szabvány, eltér a szabvány kötődoboz mérettől, szóval fúrni kell mást.

[ Szerkesztve ]

(#127718) Csykyke válasza Kaba (#127705) üzenetére


Csykyke
újonc

Csak jelzem, nekünk a szerelő hozta a TVt, futár nem volt sehol. Külön ment el érta a raktárba a szerelés után. Persze, ha úgy nézzük, akkor ez lehet külön futár, csak értelmezés kérdése. ;)

(#127719) poli27 válasza Csykyke (#127718) üzenetére


poli27
veterán

Már futár viszi 28. ától ;)

(#127720) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Az vajon mitől lehet, hogy a Kaon cg3000 egyszercsak visszakapcsolja a saját wifit, amit előzőleg az admin felületén kikapcsoltam? Általában onnan veszem észre, hogy nem érem el az eszközöket a belső hálón, mert arra csatlakoznak, nem a saját routeremre.

Let the Zone take me if I am.

(#127721) user12 válasza kutga (#127720) üzenetére


user12
őstag

Én inkább bugra gyanakodnék
Írd át az ssid-t és/vagy jelszót és nem fognak tudni csatlakozni az eszközök :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#127722) kutga válasza user12 (#127721) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, a csatlakozásra jó is lesz így. :) Azt tudom még elképzelni, hogy valami frissítés állhatá a háttérben, bár nem tudom, ezek az eszközök miként frissülnek.

Let the Zone take me if I am.

(#127723) user12 válasza kutga (#127722) üzenetére


user12
őstag

Ha mostanában frissült és a jelenség is most jött elő, akkor biztos, hogy szoftveres hiba.
A frissítést központilag küldi a menedzsment rendszer, általában éjszaka.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#127724) kutga válasza user12 (#127723) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha meg lehet nézni valami logban, akkor érdekelne.

Let the Zone take me if I am.

(#127725) kleinguru válasza kutga (#127724) üzenetére


kleinguru
addikt

Automatikusan visszakapcsol, minden frissítés után, ha csak gombbal kapcsoltad ki.

Lépj be a modem felületére és ott kapcsold ki. Utána nem fog visszakapcsolni :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#127726) kutga válasza kleinguru (#127725) üzenetére


kutga
nagyúr

Lépj be a modem felületére és ott kapcsold ki.

Már megtettem, mégis visszakapcsol.

Let the Zone take me if I am.

(#127727) Miska0330


Miska0330
tag

Sziasztok!

Kondoroson már kint van a főutcán a Telekom konténer az ideiglenes ügyfélszolgálattal. Holnap reggel 5 -kor indul az átállás. 8 -kor fogják befejezni. Kalásznet -ből Telekom. Már több hete a GLS futárok hordják az új boxokat. Úgy van írva az embereknek, hogy Június 1 -én kell kicserélniük ilyen szereld magad módon a régi boxot az újra.

(#127728) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, azt jól látom, hogy a Telekom gyári router nem tud WPA2 (AES) vagy WPA3 biztonsági beállítást? a választható WPA2 Personalt az Apple gyenge biztonságúnak titulálja.

- no es importante -

(#127729) Kaba válasza Sixkiller6 (#127728) üzenetére


Kaba
veterán

Nincs jelentősége annak amit az Apple ír.
Tudja a WPA2-őt.

[ Szerkesztve ]

(#127730) Miska0330


Miska0330
tag

Kiegészítésként még annyit, hogy kezdetben még csak ilyen beltérit adnak:

https://bolt.sat.hu/amiko-impulse-t2c-h265-foldi-es-kabelvevo-3071

Nem lesz még azonnal IP TV.

(#127731) Kaba válasza Sixkiller6 (#127728) üzenetére


Kaba
veterán

Az IOS14 óta updatelték mi számít erős védelemnek.A WPA2 elvileg már gyenge az Apple szerint,ezért írja ki.
Nem kell vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#127732) kali válasza Sixkiller6 (#127728) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A WPA2 az AES adott beállítással.
A WPA+WPA2 vegyesen az TKIP+AES
Az újabb szolgáltatói eszközök tudják a WPA3 titkosítást is.
Nálam Technicolor FGA2233 van és ezeket a módokat tudja:
WPA2-PSK
WPA+WPA2-PSK
WPA3-PSK
WPA2+WPA3-PSK
iPhone-t használok, semmi gond a WPA2-PSK titkosítással, az AES.
Maga az okostelefon tudja persze a WPA3 módot is, de sok eszköz még csak a WPA2 módot, viszont kombóban beállítva nem minden ellenoldali eszköznek tetszik, erre érdemes figyelni és olyankor csak a WPA2-PSK módot beállítani egy korrekt jelszóval, ami kellően sok karakterből áll és tartalmaz, angol ABC nagy- és kisbetűt, számot és speciális karaktert is.
Az Apple szereti magát úgy előadni, hogy nagyon figyel a biztonságra, ami jobbára igaz is, de az sajnos nem teljesen mondható el róluk, hogy a maximális kompatibilitásra is...

(#127733) poli27 válasza kutga (#127720) üzenetére


poli27
veterán

mert az egy ipari hulladék kb :D ennyi a megoldása :D Van olyan eset amikor meg random kikapcsolgat.... ha adsz egy mt-t pmben kikapcsolom ktvadminba, hátha akkor nem kapcsol vissza.....

[ Szerkesztve ]

(#127734) st3v3np3t3r válasza Kaba (#127731) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Pontosítok:
WPA2-TKIP és a TKIP/AES vegyesen gyenge biztonságú, de a WPA2-AES megfelelő...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#127735) st3v3np3t3r válasza Kaba (#127729) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hááát... Ez elég bátor kijelentés ilyen téren...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#127736) kutga válasza poli27 (#127733) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, előfordulnak furcsaságok. Tegnap a tv volt kb nézhetetlen.

Let the Zone take me if I am.

(#127737) Renwick


Renwick
őstag

Nem tudja valaki, hogy ez mi lehet? Júliustól hatályos ÁSZF-be került be, olyan, mintha a Fon-ról lenne szó, de azt tavaly kivezették. Ezek szerint lesz utódja?

A szolgáltatás leírása

A másodlagos hálózati azonosító igénybevételével kapcsolatos szolgáltatás (jelen pont alkalmazásában a továbbiakban Szolgáltatás) esetén a Szolgáltató az Előfizető részére hozzáférést biztosít a vezeték nélküli internet-hozzáférési szolgáltatáshoz (Wi-Fi hálózathoz) a vezetékes internet-hozzáférést biztosító szolgáltatása felhasználásával az Előfizető végberendezésén létrehozott Wi-Fi hálózaton keresztül. A Szolgáltató az Előfizető részére a Telekom alkalmazáson belül külön funkcióként biztosítja a Szolgáltatást, amit az Előfizetőnek az igénybevételhez előzetesen be kell kapcsolnia. A Szolgáltatás igénybevételével az Előfizető mobil eszköze az internet-hozzáférést nem csak a mobil internet-hozzáférési szolgáltatása keretében elérhető mobil hálózaton, hanem a végberendezésen létrehozott Wi-Fi hálózaton keresztül is képes elérni.

A Wi-Fi hálózat működése

A Szolgáltató a végberendezésen a Wi-Fi hálózatot úgy alakította ki, hogy az teljes mértékben elkülönül és független a szintén a végberendezésen elérhető, vezetékes internet-hozzáférés szolgáltatás mellett a Szolgáltató által az Előfizetőnek biztosított Wi-Fi hálózattól. A Wi-Fi hálózat használata a vezetékes internethez tartozó maximális, illetve rendes körülmények között elérhető sebességet nem érinti.
A Wi-Fi hálózatot a vezetékes internet előfizetője bármikor díjmentesen kikapcsoltathatja a belföldi hálózatból díjmentesen hívható 1414-es ügyfélszolgálati telefonszámon.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#127738) sziszi-fuszi válasza Renwick (#127737) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#127739) Túzok22


Túzok22
senior tag

Sziasztok. Máshol is meg van halva a v6? Még szerencse hogy a v4 működik.

(#127740) Renwick válasza Túzok22 (#127739) üzenetére


Renwick
őstag

Folyamatosan.
A Telekom sztem vezetéken kb. elengedte az IPv6-ot.
De majd mindjárt jön valaki, aki elmondja, hogy tök felesleges az neked. ;]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#127741) kali válasza Renwick (#127740) üzenetére


kali
legenda

Bizony, hogy nem felesleges, sőt, idővel kötelező lesz!
Most még nálunk is kikapcsolva, amíg nem minden oldal és szolgáltatás van rá felkészítve, de csak idő kérdése, hogy muszáj legyen használni.
Nem gondolom, hogy elengedhetné a szolgáltató. Annyi NAT a világon nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#127742) Renwick válasza kali (#127741) üzenetére


Renwick
őstag

De vezetéken úgyis NAT-ol a router, nem sürgeti őket semmi. Mobilon már más a helyzet.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#127743) csako válasza Túzok22 (#127739) üzenetére


csako
veterán

Nekem most pl. a Google v6-on keresztül megy.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#127744) _DiEGO_ válasza Kaba (#127683) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nekem még aznap küldtek egy üzit, hogy:

De ment postán :))

(#127745) adika4444 válasza Túzok22 (#127739) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

rokonomnál optikán, saját routerrel teljesen jó :)
#127740Renwick
Csak nem, nem lenne túl okos húzás részükről. Tény, hogy elég lassan vezetik be, de én kiharcoltam, már egy éve biztos működik rendesen. 1--2 ismerősömnél is gond nélkül megy, bár ők többnyire szolgáltatói eszközzel oldják meg a saját LAN-jukat és WLAN-jukat.

üdv, adika4444

(#127746) kali válasza Renwick (#127742) üzenetére


kali
legenda

Nekem fordítottnak tűnik a helyzet.

(#127747) DevKiller válasza Renwick (#127740) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nálam sosincs vele semmi probléma optikán.
Bár tény, hogy nem igazán használom, mert nincs mire.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#127748) Renwick válasza DevKiller (#127747) üzenetére


Renwick
őstag

Mázlid van. Az elmúlt öt évben, mióta elvileg van lakossági ügyfeleknek IPv6, szinte nem volt nálam olyan CPE, amivel ment volna egyből gond nélkül (talán a Cisco EPC3925-öt leszámítva), akár bridge, akár router módban volt az eszköz, vagy optikán PPPoE PT-vel vagy anélkül.
Mondjuk a mentségükre szóljon, hogy még rohadt drága prosumer routereknek is beletörik néha a bicskájuk a v6-ba.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#127749) DevKiller válasza Renwick (#127748) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nekem HG8245H van, ami szerintem jelenleg is a legjobb ONT.
Nem rosszak a sagemek, de vannak dolgok amik miatt nálam egyértelműen kiverik a biztosítékot. Úgyhogy amíg lehet addig húzom ezzel. Nem kell saját router, a normális 2 szobás lakásunkat tökéletesen lefedi, wifije stabil, IPTV nem szakadozik, minden rendben.

Nálam már régóta van IPv6, szerintem már 2-3 éve, mikor 2017-be kihelyezték hozzám az ONT-t, akkor még nem volt, később kaptam meg.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#127750) vacs válasza DevKiller (#127749) üzenetére


vacs
veterán

A Huawei HG8245H nem tudja az 5GHz wifit, ami azért jól jöhet.
Nálam az 5670 teljesen jól üzemel kb fél éve. ;)

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.