Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) Statikus válasza tobias40 (#81546) üzenetére


Statikus
senior tag

Hogy NAS-on kívüli más eszközökre hogyan osztaná a VPN-t, azt nem tudom, de szerintem kicsi az esélye.

Igen, azért írtam, mert a vpn szolgáltatóknak van egy sebességkorlátjuk.

(#81552) Chrys_ válasza SPEA (#81550) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezt akkor dobja nálam, ha rossz jelszót adok meg, most próbáltam ki. A helyes jelszóval működik. Szerintem írd egy txt-be a jelszót és másold be, mert lehet, hogy valamit rosszul adsz meg.

(#81553) tobias40 válasza Statikus (#81551) üzenetére


tobias40
veterán

OK,elengedtem ezt a dolgot majd routerrel oldom meg de a sebesség ennél a szolgáltatónál eddig nagyon rendben van.... ;)

(#81554) Rick4 válasza Boss81 (#81532) üzenetére


Rick4
félisten

920+ -om van, és nálam 33-35MB/s-re van belassulva, most kezdte nemrég, legalábbis néhány hete biztos nem ilyen volt.
Linux iso-t betéve a download station-be lejön 100MB/s sebességgel, torrentek, bármire is kattintok, még direkt arra, ami nekem érdektelen, de sokan osztanak, az is lassú, 1 db is max ennyivel jön, 20 db is max ennyivel.
iperf-fel mértem, 98-100MB/s a gép és a nas között a sebesség, az se gond, router, hálókábel, minden hibátlan, kifelé is 1Gbit le, 1Gbit fel, ezek nettóban 930 körül mérhetőek win-es speedtest applikációban.

Sehol sincs elállítva semmi, évek óta ezt a beállításhalmazt használom, semmit se álligattam el.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#81555) Sanyi.mTs válasza Rick4 (#81554) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Szerintem, ha linux iso jön 100MB/s-mal, akkor nem a DS-sel van a gond.

(#81556) Rick4 válasza Sanyi.mTs (#81555) üzenetére


Rick4
félisten

Oké. De akkor mivel? Szimpla felcsatolt meghajtós másolás gép és nas között 100MB/s+, iperf 820Mbit/s, dockerbe telepített transmission szintén 30MB/s, bárhonnan, bármit bármennyit indítok el. Előtte csutkán ment.
Router, ISP korlát nem lehet, gépen egy gyorsan feldobott utorrenttel 1Gbit-tel jön le a torrent.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#81557) AiRLAC válasza kispal1980 (#81512) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tudsz adni részleteket?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81558) total90


total90
veterán

Hali,

DS920+-ba keresek 8 TB-os HDD-t RAID5-re. Mit ajánlanátok?
Érdemes a Synology Ent. HHD-re a felárat kiadni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#81559) zsamiatt válasza total90 (#81558) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem. Wd red pro boven jo. Bar azt nem irtad mi a cel, miert gondolkodtal enterpriseba.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81560) Digger


Digger
senior tag

Van egy kisiroda, ahol el van helyezve egy DS2020+ NAS és egy asztali PC, Windows 10 rendszerrel. A felhasználónak az otthonában is van hasonló asztali gép és a kettő között VPN kapcsolat működik.
Megoldható a két asztali gép desktopjának a szinkronizálása? Ad erre valamilyen megoldást a Synology? Az asztalon nemcsak ikonok, hanem fájlok és könyvtárak is előfordulnak. A szikronizálás alatt az ikonok helyének megőrzése is a cél.

(#81561) Sanyi.mTs válasza Digger (#81560) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha csak nem a cég tulajáról van szó, akkor adatvédelmi aggályokat vethet fel céges adatok othhoni gépre aló szinkronizálása.

(#81562) Rick4 válasza Sanyi.mTs (#81561) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a céges laptopot hazaviheti a munkavállaló, az nem aggályos? Senki se írta, hogy az otthon elhelyezett gép magántulajdon, simán lehet home office is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#81563) zsamiatt válasza Rick4 (#81562) üzenetére


zsamiatt
őstag

a céges gépen lehetnek biztonsági szoftverek amik nyomon követhetnek. A magán gépen nem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81564) zsamiatt válasza Digger (#81560) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem tudom a synology tudja e alapból mivel minimálisan használom már a syno appokat. Az biztos, hogy dockerbe ha felteszel egy seafilet az fog felszinkronizálni desktopok között. Pozíciót nem menti. Egyébként azt nem értem ha ott a NAS miért nem azon dolgozik és a desktopon csak linkek vannak? Vagy a benti gépen van a desktop és rájelentkezik remotba dolgozni?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81565) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Üdv,
A problémám az az, hogy a windows commanderben nem látom a nas-t, vagyis látom, de a könyvtár szerkezetet nem.
Mit tudok tenni ?
Köszi a választ!

(#81566) Digger válasza zsamiatt (#81564) üzenetére


Digger
senior tag

Családi cégről van szó és saját eszközökről.
A munka leginkább az irodában történik, de itthonról is kell időnként dolgozni és hasznos lenne ha a családtag ugyanazt az asztalfelületet használhatná itt is, ott is.
De ez inkább a Windows hiányossága, de gondoltam hátha van rá Synology, vagy külső fejlesztőtől származó megoldás

A M$-nak van valami megoldása az OneDrive-n keresztül, de én ha lehet nem bíznék rájuk semmilyen adatot. ha ugyanaz tudna menni a NAS-on keresztül, az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#81567) AiRLAC válasza Gulyopapa (#81565) üzenetére


AiRLAC
addikt

Milyen felhasználóval nézed? Van joga az adott megosztáshoz?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81568) Bence_ válasza Digger (#81560) üzenetére


Bence_
tag

Szia!
Synology Drive erre szerintem pont jó.

(#81569) gyugyo79 válasza Digger (#81566) üzenetére


gyugyo79
addikt

Synology Drive a NAS -ra és a Drive klient a 2 gépre. A NAS -on csinálsz egy könyvtárat (A home -ot nem ajánlom használatra). Drive rendszergazdai konzol csapat mappa engedélyezés, verzió számozás észszerű beállítása. Erre mind a 2 gépen beállítod a klienst 2 irányú szinkronra.
Javaslom teszteld mielőtt élesbe elkezded használni, és nézd át a beállításokat, hogy mi történjen ütközés esetén stb.
Az ikon elrendezést a windows-ba kell intézned.

[ Szerkesztve ]

(#81570) Rick4 válasza zsamiatt (#81563) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, és ahogy számtalan esetben is, mikor a cég odaad egy gépet a felhasználónak, aki dolgozik vele a strandon, autóban, otthon, akkor olyan szoftver fut a gépen, amit a rendszergazda felrakott, és az azt csinálja, amit a cégvezető kért, nem értem, mi ezzel a gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#81571) tcsaba007


tcsaba007
tag

Sziasztok!
Van egy RS1219+ NAS, amiben 8db 5TB HDD van.
Lecserélném a HDD-ket 8db 10TB-osra.
A bajom az, hogy SMR HDD-k vannak benne és most CMR-re cserélném.
Mivel a NAS aktív használatban van, 13 szerver napi mentései mennek rá, a darabonkénti csere közben is lenne rá adatmentés. Tartok tőle, hogy a vegyes SMR CMR HDD-kel összeomolhat a RAID....
Megoldható a csere úgy is, ha le tudom menteni a rajta lévő anyagot, akkor egyszerre kicserélem az összes HDD-t és visszamásolom az anyagot?
Le lehet menteni a beállításokat külön (mappák jogosultságaival együtt?)
Ha valami nem jönne össze, ha visszateszem az eredeti HDD-ket, akkor el fog indulni a NAS, mintha semmi sem történt volna, vagy az úgy már nem működőképes dolog?

[ Szerkesztve ]

(#81572) zsamiatt válasza Digger (#81566) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ezért írtam a remote desktopot. Kimondottan erre találták ki. Rájelentkezel a gépre és dolgozol. Plusz nagyobb fileoknál, számlázónál stb nem kell adatot átvinni a neten. A user csak annyit lát belőle, hogy csatlakozás után rányomott egy remote desktop ikonra.

A sima data syncre jó amit írtam, de elvileg a synology drive is. Az ikon beállításokat biztos nem szórakoznék, megsérül a profil ha félre megy valami és lehet szórakozni a helyre állításával.
Ja, az MS-nek van ilyen vállalati környezetben, hogy a teljes profil a szerveren tárolódik és mindegy mikor honnan lépsz be mindig ugyan az látszódik. Ágyúval verébre kattegoria :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81573) AiRLAC válasza tcsaba007 (#81571) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mentés mindenképpen legyen, bármelyik módszert választod.
Szerintem a CMR csere sem lenne gond, mert SMR tömbbe teszed a CMR vinyót.
Fordítva szokott gond lenni, ha egy SMR kerül egy CMR tömbbe, mert az SMR nem bírja a folyamatos írási tempót tartani.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81574) Geby


Geby
tag

Sziasztok!
Rakok össze egy nagyobb fájlszervert. A terv a következő:
RS2421RP+
2db HGST Ultrastar DC HC550 18TB
Samsung 980 M.2 500GB SSDCache

Felmerült pár kérdés:
Az alap 4GB memória elég e a gépnek nagy kellene bővíteni ? Néztem, hogy a gyári ramok csillagászati árban vannak. Viszont Kingston ECC ramot lehet normális áron kapni. Ezek mehetnek simán bele vagy valami trükk van?

500GB SSD Cache elegendő e vagy egyből 1TB legyen ? Most úgy 8TB adat lesz rajta, millió dokumentum, word, excel, pc mentés image-ek, stb
Később biztos, hogy kell még egy nagyobb lemezpakk bele, mert ki fogjuk nőni 1-2 éven belül.

Valamit másként raknátok e össze ?

Előre is köszi a válaszokat.

(#81575) Magnat válasza zsamiatt (#81572) üzenetére


Magnat
veterán

Pont ezt akartam írni én is, roaming profile lenne a megoldás de sztem is overkill, rdp pont jó lenne ilyenre, plusz azzal még nyomtatni is tud távolra is, ha esetleg igény lenne rá.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#81576) AiRLAC válasza Geby (#81574) üzenetére


AiRLAC
addikt

Írási cache kell neked, ahhoz pedig két egyforma SSD kell.
500GB átlagos irodai használatra elég, még a 256GB is elég lehet, ez a "forró" adat mennyiségétől és a fileok méretétől függ.
A 4GB elég kell hogy legyen ha csak fileszerverként fogod használni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81577) Geby válasza AiRLAC (#81576) üzenetére


Geby
tag

Igen, 2db SSD-vel terveztem, csak lemaradt....
Fileszerverként tervezem, jelenleg nem használnék más funkciókat.

(#81578) beef válasza Geby (#81574) üzenetére


beef
őstag

Egy lényeges részt nem írtál le. Mennyi felhasználó fog egyidejűleg rajta lógni?

(#81579) Sanya válasza tcsaba007 (#81571) üzenetére


Sanya
nagyúr

SMR lemezeknek az írási teljesítménye pocsék, nem az olvasási. Elvileg ha CMR-re cseréled akkor raid újraépítéskor az SMR-es lemezekről csak olvasni fog.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#81580) Sanya válasza total90 (#81558) üzenetére


Sanya
nagyúr

otthon nem, de máshol sem (lásd blackbaze)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#81581) #46824192 válasza Sanyi.mTs (#81561) üzenetére


#46824192
törölt tag

:) :)

Majd a cég eldönti hogy jó neki.

Mellesleg a nason tárolástól nincsenek adatvédelmi aggályok?? A kutya nem tudja mikor milyen hásó ajtót felejtenek rajta nyitva vagy milyen telemetriát merre pofázik a háttérben.
Sőt bármilyen eszközön tároláskor lehetnek bármilyen aggályok. Ez csak azon múlik hogy a döntéshozó vezető épp melyikben bízik. Van ahol csak nas , csak egy márka, csak felhő,abból is egyik vagy másik, csak pc linuxal, stb...stb ....

[ Szerkesztve ]

(#81582) zsamiatt válasza #46824192 (#81581) üzenetére


zsamiatt
őstag

Felteve ha a nasod kommunikalhat kifele es nincs a tuzfalon tiltva a port nyitasa vagy a webes forgalom :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81583) pappeti0509 válasza Patice (#81489) üzenetére


pappeti0509
csendes tag

Köszönöm, ezt is megpróbáltuk--- :(

(#81584) AiRLAC válasza pappeti0509 (#81583) üzenetére


AiRLAC
addikt

Esetleg NFS? Általában jobb teljesítményt nyújt médialejátszókkal és könnyű beállítani.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81585) Geby válasza beef (#81578) üzenetére


Geby
tag

Az átlag napi 50-150 folyamatosan. Maximum 200-300 között.

(#81586) Magnat válasza #46824192 (#81581) üzenetére


Magnat
veterán

Az azért jobb helyeken alap, h egy ilyen eszköz nem lát ki a netre és fizikailag is elzárt helyen legyen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#81587) #46824192 válasza Magnat (#81586) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha nem ül a neten , akkor bukó a home office.

(#81588) Magnat válasza #46824192 (#81587) üzenetére


Magnat
veterán

Vpn-nel vagy rdp-vel nem...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#81589) #46824192 válasza Magnat (#81588) üzenetére


#46824192
törölt tag

Számomra ez olyan dolog hogy minden ajtót befalazol, de egyet-kettőt csak ott kell hagyni ,ami kulcsal nyílik. A többit meg szerintem nem kell leírnom.

Illetve azt írod "nem lát ki a netre."
A vpn/rdp/akármi nem a neten komminikál??
Szóval ha az internet madzag már fizikailag jelen van, akkor máris a szoftver veszi át a védelmet. Azt meg emberek írják , és emberek is fogják megtörni.
Illetve szerintem sokkal esélyesebb ,hogy a szoftvert fejlesztők elnézik a rajzot valahol és baki csúszik a gépezetbe. Volt már sok helyen kismillió ilyen és lesz is.

[ Szerkesztve ]

(#81590) zsamiatt válasza #46824192 (#81589) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ez mar kezd skynet elmeletbe menni...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#81591) kmarci25


kmarci25
veterán

Van egy DS118 NAS-om, amit kb egy héttel ezelőttig használtam. Azóta a routerem tönkrement, vettem egy másikat, más típust (Asus) és egyúttal tennék egy új lemezt is a NAS-ba. Az előző merevlemezről nincs szükségem semmire, teljesen új rendszert szeretnék feltenni. A kérdésem az, hogy mikor újra állítom be, akkor nem fog gondot okozni, hogy már van quickconnect azonosítóm?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#81592) mobilizmo válasza #46824192 (#81589) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kritikus infrastruktúra üzemeltető cégnél dolgozom. Hidd el elég komolyan veszik biztonságot. Ennek ellenére nagyon sokan HO-ban is dolgozunk vpn-en keresztül. Nyilván a legfontosabb rendszerek használata nincs kiengedve a székházon kívülre, viszont ezeken a rendszereken keresztül irányítanak távolról az ország területén sok mindent. Nem interneten persze, más dedikált kapcsolaton, de azt is meg lehet találni.
Szóval összességében igazad is van, meg nem is. Ha valamit nagyon akarnak akkor úgyis feltörik, lásd stuxnet (pedig nem is volt interneten). De ehhez azért kicsit több kell ahhoz, hogy valaki megnézzen a youtubon néhány hogyan hekkeljünk oktató videót. Egy megbízható vpn-t sem olyan egyszerű feltörni (jelenleg), bárki által.
Ha érdekel a téma, itt olvasgathatsz esetleg érdfekességeket: [link]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#81593) AiRLAC válasza kmarci25 (#81591) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem fog.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#81594) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
Synology DS 920+ NASomba van most Egy 10tb vinyó ezen van a DSM, mellette 16tb-os Vinyó amin a Filmeket tárolom, és egy 4tb-os amin a Sorozatokat.
Viszont szeretném eladni, kisebbre váltás miatt, azt hittem kitudom használni ezt, de még se.
Ugye új NAS beszerzésénél fel kell rakni újra a DSM-et, ha másik két meghajtót is vissza szeretném rakni akkor meg fognak maradni az adataim, vagy kell formatálni?

(#81595) huan válasza Dave567 (#81594) üzenetére


huan
őstag

(#81596) kmarci25 válasza AiRLAC (#81593) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#81597) gboszi


gboszi
senior tag

Egy 216play lecserélése 118-ra mennyire lenne előre lépés? Persze nem kell a 2 tárhely :)
gondolok itt sebesség, docker ilyesmi dolgokra

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#81598) Sanyi.mTs válasza gboszi (#81597) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

118-ra nincs docker

(#81599) Tamarel válasza gboszi (#81597) üzenetére


Tamarel
senior tag

Hivatalosan nincs docker, de kb felesleges is, mert kevés az arm-os csomag és nem bővíthető az 1Gb memória.
Az igénynek megfelelő community csomagot keress, még akkor is elbír egyet, ha abban egy mini linux van (pl homebridge).

Az usb-je gyengébb teljesítményű, külső ház még ssd-vel is lassú (alapból 40MB/s, szerencsés kábellel és chippel 80-90MB/s). 2.5Gbites adapter szintén 40MB/s.
Csak a belső meghajtóra lehet titkosított könyvtárat tenni, ha minden abban van, akkor se lehet teljesítménycsökkenést észrevenni. (Ilyenkor az egyedüli zavaró hatás, hogy a DM a végén másol, ami ssd-vel is idő. Ez minden modellre igaz.)
DM sebessége átlag 25MB/s, vagyis látni 30as értéket, csak nem tartósan.

Eddig nem láttam jelölést, hogy a 7.1.x lenne az utolsó szoftvere (a 115jnél igen), szóval lesz 7.2 (teljes lemez titkosítással eltűnik a DM végi másolás).

[ Szerkesztve ]

(#81600) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van egy DS920+ -om, amiben belül a fém keret néha berezonál. Olvastam itt, hogy valaki a DS918-nál hasonlóan járt és valamilyen öntapadós filc szalagokkal megoldotta a problémát.

Van esetleg valakinek ilyen jellegű tapasztalata, hogy hogyan lehetne egyszerűen orvosolni ezt a problémát? (Más helységbe nem tudom elhelyezni sajnos a NAS-t.)

Köszönöm a segítséget :R.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.