Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77401) bozso067 válasza Mezga Aladár (#77313) üzenetére


bozso067
tag

A DSM beépített SMART progijával lefuttattam mindkét HDD-n egy teljes ellenőrzést - beleértve a teljes felülettesztet; majdnem 1-1 napig tartott, de az eredmény nem mutatott hibát.
A WD gyári progija ennek ellenére találhat hibát? Vagy a HDS?
Mindkét HDD kifogástalan (a SMART attribútumok mindegyike elvileg jó):
- HDD1: [kép]
- HDD2: [kép]
Itt a teszt eredménye [kép] , viszont a hőmérséklet a korábbi "hibás" HDD2-nél magasabb 5°C-kal, mint a másiké.
Vagy ne foglalkozzam vele?

(#77402) Phülöp


Phülöp
addikt

Üdv, urak,

abszolút kezdő NAS felhasználóként (DS 220+ DSM 7.0.1-42218 Update 2) kérdezem, hogy NAS felől tudok-e úgy mappát lehúzni a PC-re, hogy azt utána ne kelljen kicsomagolnom.
Jelenleg, ha a download-ra kattintok, akkor egy csomagolt file-t kapok eredményként a PC-n, viszont nekem jobb lenne a sima másolás. File-ok esetében nincs ilyen problémám, csak mappáknál.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77403) Bence_ válasza Phülöp (#77402) üzenetére


Bence_
tag

Szia!
Vagy a hálózaton érd el és akkor nincs csomagolás, vagy ha messzebb van akkor a drive-on keresztül, gondolom még van egyéb opció is.

(#77404) Borisz76 válasza Phülöp (#77402) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a saját belső hálózatodon van a NAS , akkor a NAS-on létrehozott MEGOSZTOTT mappát fel tudod csatolni a Win-es PC-re mint HÁLÓZATI meghajtó.

Aztán Total Commander és mehet a menet.

Win 10 esetén a folyamat :
- 1. Nyisd meg a File kezelőt
- 2. Bal oldalon : Saját Gép
- 3. Fent : Hálózati meghajtó csatlakoztatása.
- 4. A felugró ablakban válassz meghajtó betűt.
- 5. Írd be : \\Kiszolgáló név\Megosztott mappa neve
( A "per" jel dőlése NEM mindegy !!! Alt+Q bill. )

Kiszolgáló név ha fejből nem menne : a DSM 6 verzióban :
Vezérlőpult / Hálózat / Általános / Kiszolgáló név
Vezérlőpult / Hálózat / Általános / Szerver név ( DSM 7 esetén )

A megosztott mappa neveket pedig itt találod DSM 6 és 7 esetén is :
Vezérlőpult / Megosztott mappa
Több megosztott mappát is fel lehet csatolni.
Sőt mint látható a NAS-ra dugott USB-s lemezt is fel lehet csatolni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#77405) Phülöp válasza Bence_ (#77403) üzenetére


Phülöp
addikt

Hálózaton érem el (ma még csak wifi, holnaptól már kábel), de van csomagolás. Kicsit össze vagyok zavarodva most.
Download-ra kattintva direct quickconnect-es hostot mutat, szóval akkor mégse hálózaton keresztül érem el.
Valamit csúnyán félrekattinthattam setup közben.

[kép]

Közben látom, az lehet a fő gond, hogy böngészőből próbálkozom a directconnectes ip alapú eléréssel

Borisz76, Bence_: köszönöm, hogy fogjátok a kezem :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77406) Phülöp válasza Borisz76 (#77404) üzenetére


Phülöp
addikt

Minden szép, minden jó, minden tökéletesen működik.
Nagyon köszönöm az eligazítást. :R

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77407) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy Ncore-ról nem tudok semmit se letölteni.
Reggel beraktam egy letöltést, most szerettem volna megnyitni, erre azt látom, hogy Progress: Unknown. Ncore-on megkerestem a legtöbben seed-elt filmet és arra is ezt írja ki a Download Station. Másik torrentes oldalról viszont működik a letöltés, NAS-t is már újraindítottam, de továbbra sem megy a letöltés.
DS218 - DSM 7.0.1-42218 Update 2

(#77408) Multibit válasza tamas.nick (#77407) üzenetére


Multibit
veterán

Biztos, hogy nem a Magtárral van gond. Épp most töltök le onnan egy filmet (OMV, Transmission).

(#77409) Vasti74 válasza Magnat (#77393) üzenetére


Vasti74
aktív tag

"egy antennának meg kör a sugárzási karakterisztikája, ami ugyanaz"
A kör kevés lehet! Nézd meg a különböző érzékenységű körsugárzó (bot) antennák vízszintes sugárzási szögét. A fánk egy kicsit más ;-) A gyakorlatban bőven lehet jelentősége.

(#77410) Multibit válasza Vasti74 (#77409) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Itt van egy régebbi teszt: [link]
Mutatja, hogy az ufo versenytársai jobban teljesítenek sebességben, te lefedettség, hatótáv tekintetében tarol az Uborka. Egy másik pozitívum: a régi Unifi UAP AC Pro megkapta a WPA3 támogatást. Ez dicséretes a gyártó részéről.

(#77411) Bence_


Bence_
tag

Sziasztok!
Synology Photos
Rendszergazdagént tudom állítani, hogy mappa vagy idővonal nézetem legyen.
Sima felhasználónál nincs ez a lehetőség, hogy tudom engedélyezni?

Köszi

(#77412) bozso067 válasza bozso067 (#77401) üzenetére


bozso067
tag

A tegnapi nap után figyelmeztetett e-mailen az Active Insight, hogy "kisebb hardverproblémák léphettek fel a meghajtókon, amelyek adatvesztést okozhatnak."
Az Active Insight javaslata, hogy futtassak le egy bővített tesztet a DSM beépített SMART progijával, konkrétan:
"A teszt befejezése után görgessen a S.M.A.R.T. attribútum szakaszhoz, és kattintson a Részletek elemre.Tekintse meg a következő azonosítójú mezőket: 5, 197 és 198. A megfelelően működő merevlemezek esetében a Nyers adatok értéke ezeknél a mezőknél 0. Ha a Nyers adatok értéke nem 0, a meghajtó meghibásodott.Ha a S.M.A.R.T.-teszt nem talált hibás szektort, és a helyzet egy bizonyos időn belül nem ismétlődik meg, az azt jelenti, hogy a rendszer automatikusan kijavította a merevlemezt. Ebben az esetben hagyja figyelmen kívül ezt a figyelmeztetést".

Lefuttattam a HDD1-n (itt jelentkezett a hiba) egy teljes ellenőrzést és a tegnapi teszttel ellentétben ma a teszt végén ez fogadott: [kép]
Az Active Insight a továbbiakban ezt javasolja:
"Ha a meghajtó megsérült, először ellenőrizze, hogy a RAID-típus támogatja-e a meghajtók hibatűrését, majd végezze el az alábbi lépéseket. A RAID-típusokkal kapcsolatos további információkat itt találja."
Viszont - akár támogatja, akár nem a RAID-típus a meghajtók hibatűrését - mindkét esetben arra szólít fel, hogy cseréljem a meghajtót.
A különbség csak annyi, hogy az első esetben (a RAID-típus nem támogatja a meghajtó hibatűrését) mentenem kell a HDD1 teljes tartalmát (jelenleg kb. 6,4 TB a 10TB-ből) és egy új tárolókötetet kell létrehoznom. :(
A második esetben (a RAID-típus támogatja a meghajtó hibatűrését) a másik meghajtón lévő adatok megmaradnak és be kell szereznem egy új meghajtót és javítás.

Kérdések:
1. Honnan tudhatom, hogy a RAID-típus támogatja vagy sem a meghajtó hibatűrését? A linken szereplő leírás nekem nem kínai, bár annyit sikerült kibogoznom a táblázatból, hogy SHR esetében támogatott.. A Tárolókészlet 1 típusa a saját NAS-on: SHR, btrfs. Ezek szerint támogatja?
2. A "Ha a Nyers adatok értéke nem 0, a meghajtó meghibásodott" dologgal fordulhatok az eladóhoz cseréért?

[ Szerkesztve ]

(#77413) Magnat válasza Vasti74 (#77409) üzenetére


Magnat
veterán

A gyakorlatban általában a kliens a szűk keresztmetszet ... lehet bármilyen csodaantennád az egyik oldalon, ha a másik oldal nem tud neki visszakiabálni :)
Persze biztosan van az az eset amikor az egyik egy kicsit jobb, nekem az ac1900 350-400mb-je bőven elég wifin a házban :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#77414) direwolf válasza bozso067 (#77412) üzenetére


direwolf
őstag

Ne gondolkodj ezen, azt a vinyót cseréld le amilyen gyorsan csak tudod. És örülj neki, ha nem lesz adatvesztésed.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#77415) seqwel


seqwel
csendes újonc

Sziasztok!

[JOGOSULTSÁGKEZELÉS]

A
|_____B
|_____C
|______Projekt1
|______almappa1
|______almappa2
|______almappa3
|______almappa4
|______Projekt2
|______almappa1
|______almappa2
|______almappa3
|______almappa4
|______Projekt3
|______almappa1
|______almappa2
|______almappa3
|______almappa4
|______Projekt4
|______almappa1
|______almappa2
|______almappa3
|______almappa4

Fentebb látható az a leegyszerűsített könyvtárstruktúra, ami nagyjából modellezi a problémám. (persze a tree sokkal mélyebb, de most így is elég).

Jogosultságkezelésre lenne szükségem, mégpedig úgy, hogy minden projekthez tartozik 2 csoport.

Vegyük a Projekt1-et. Ehhez “tartozik” Projekt1_csoport1, illetve Projekt1_csoport2.

Azt szeretném, hogy Projekt1_csoport1 csakis Projekt1-en belül az almappa1 és almappa2-höz férjen hozzá, míg Projekt1_csoport2 csakis az almappa3, almappa4-hez.

Az a gond, hogy heti szinten indulnak új projektek és DSM-be ezt nagyon körülményes végigklikkelgetni.

Szóval az az elképzelés, hogy amikor indul Projekt5 létrehozok Projekt5_csoport1 és Projekt5_csoport2-t majd legenerálom a mappákat és almappákat (minden projekt ugyan azt a könyvtárstruktúrát alkalmazza), majd hozzárendelem a jogokat, ahogy fentebb írtam.

Valahogy sablonosítanom kellene ezt a folyamatot és csak a változókat átírni.

Tud valaki ebben segíteni?

(#77416) Csabroncka válasza seqwel (#77415) üzenetére


Csabroncka
addikt

Almappák jogosultság kezelése így körülményes, a legegyszerűbb ha külön megosztott meghajtót hozol létre a jogosultságokhoz, vagy fő almappát, mindegyik csoportnak, mert így az utólagosan állított mappák mindegyikét állíthatod majd be újra.

"in medias res"

(#77417) cigam válasza seqwel (#77415) üzenetére


cigam
félisten

Én egy bash script-el hoznám létre a struktúrát, és állítgatnám a jogokat

mkdir $1
mkdir -p $1/{almappa1,almappa2,almappa3}
chown -R :Projekt1_csoport1 $1
chmod -R 770 $1

mkdir $2
mkdir -p $2/{almappa1,almappa2,almappa3}
chown -R :Projekt1_csoport2 $2
chmod -R 770 $2

...
Létrehozza a könyvtárstruktúrát, beállítja a csoport tulajdonost, és a jogosultságot.

Vagy készítesz a NAS fájlekezelőjével, egy template-et(könyvtárstruktúra, a megfelelő jogokkal), és ezt másolod át az aktuális heti éles környezetbe.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77418) Dzsekó


Dzsekó
addikt

tar.gz forrásfájlt lehet valahogy NAS-ra telepíteni?
MiniDLNA-t sikerült forrásfájlban letöltenem. DSM 7-re meg már nincs miniDLNA csomag. Kérdés, hogy érdemes-e ezzel vacakolni? 115j a NAS, nem túl combos a teljesítménye, ezért lenne jó a kis erőforrás igényű miniDLNA. Köszi!

(#77419) cigam válasza Dzsekó (#77418) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem jó a gyári?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77420) direwolf


direwolf
őstag

Létezik a download stationnek valami windowsos kliense? Olyanra gondolok, mint a transmissionnek a transgui. Nem baj, ha 3rd party, csak legyen ingyenes és működjön :)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#77421) Borisz76 válasza direwolf (#77420) üzenetére


Borisz76
veterán

A Google Play áruházban és a Micrisoft Store-ban sem találtam asztali alkalmazást. Bezzeg mobilra....

Amúgy nekem nem is kell.
Böngésző indulásnál be van állítva a NAS is...
Behozza az oldalát...ott meg katt a DS-re.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#77422) Dzsekó válasza cigam (#77419) üzenetére


Dzsekó
addikt

Media szerverre gondolsz? Nagyobb az erőforrás igénye, a 115j meg már így is lassú. Sajnos DSM 6.2-t nem engedte már rátenni a DSM7 meg nem erre a NAS-ra való. De ha más nincs, akkor ez lesz.

(#77423) cigam válasza Dzsekó (#77422) üzenetére


cigam
félisten

Igen.
A miniDLNA-t forráskódból le kell fordítani(a megfelelő platformra), és ráekecselni a synology-ra.

Esetleg külső tárolóbel felteheted a Jellyfin-t, de ennek is kell erőforrás. Elméletileg a 115j-ben egy egymagos Marvell Armada 370 ketyeg, az arra fordított csomag lesz rá jó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77424) Magnat válasza Borisz76 (#77421) üzenetére


Magnat
veterán

Kerülő megoldás lehet feldobni egy Android-emulátort, ha jól tudom, W11 alatt van gyári, illetve W10-re és W11-re is készül a Google saját megoldása, én meg a Bluestackset használom, így még YT Vancedem is van pc-re :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#77425) direwolf válasza Borisz76 (#77421) üzenetére


direwolf
őstag

Nem mondom, hogy nem jó a browseres gui, de ahhoz képest, hogy egy torrentre katt, feldobja, hogy transguival megnyitás, Ok, és már jön is le a raspberryn, kicsit körülményesebb. Ehhez képest az is jobb, bár pár lépéssel hosszabb így is, hogy torrent letölt, majd átdob NAS figyelt könyvtárába. Nem gáz, csak...

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#77426) Dzsekó válasza cigam (#77423) üzenetére


Dzsekó
addikt

És ezt a ráfordítást hogyan kell csinálni? Te csináltál már ilyet? Sajnos a nimloth oldal már nem működik. DSM 6.2-höz innen töltöttem le a miniDLNA csomagokat. Ráfordításnál a DSM 7 is fontos, mert 6.2-höz van armada370-es csomagom, de nem jó a DSM 7-en.

(#77427) Chrys_ válasza seqwel (#77415) üzenetére


Chrys_
addikt

kiemeled az örökölt jogosultságokat az almappákon, és beállítod az engedélyezett hozzáféréseket az adott csoportoknak.

(#77428) kgymac válasza direwolf (#77425) üzenetére


kgymac
őstag

Böngésző plugin nem jó? Guglihoz is és ffox-hoz is van.

(#77429) gyuri81 válasza Borisz76 (#77404) üzenetére


gyuri81
veterán

Nagyon jó leírás! Köszi!:R

Kár, hogy ha VPN-el kapcsolódik az ember az otthoni halózatára akkor ez a módszer nem működik win10 alatt :(

(#77430) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de lehet rá valahogy telepíteni Windows XP-t? (DS 120j)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#77431) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok,

melyik típusú NAS-t ajanlanatok most otthoni felhasználásra, főleg telefonról fényképek szinkronizálása, laptoprol adatok mentése és talán médiaszerverkent is használnám. 2 lemezes megoldás elég lenne.
koszonom!

(#77432) Magnat válasza gyemipapa (#77430) üzenetére


Magnat
veterán

Nem lehet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#77433) Magnat válasza gyuri81 (#77429) üzenetére


Magnat
veterán

Kell működjön vpn alatt is pedig ... milyen vpn, hogy akarod mapolni a meghajtót?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#77434) AiRLAC válasza direwolf (#77425) üzenetére


AiRLAC
addikt

RSS könyvjelző, két kattintás, csak böngésző kell hozzá.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#77435) cigam válasza Dzsekó (#77426) üzenetére


cigam
félisten

Kell egy C(++) fordítóprogram(környezet) ami a forráskódból a megadott architektúrán futtatható programot készít.
Ezután a programot be kell csomagolni az adott rendszerben használt csomagkezelő formátumba. (Itt meg van adva, hogy hova másolja be a binárisokat(magát a programok és a futtatásához szükséges egyéb fájlokat), hogy milyen plusz csomagokat(programkönyvtárakat) szükséges még telepíteni (függőségek), stb... hogy működőképes legyen a célrendszeren)
Ekkor már elfogadja, tudja telepíteni az adott rendszer.
Ahogy írod is gyakran az sem mindegy hogy a milyen verziójú operációs rendszerre szeretnéd feltelepíteni.

Nem lenne egyszerübb, egy kártyaPC-n(RaspberryPi, Pine64,...) futtatni azokat az extrákat (dlna, pihole, torrent,...)amiktől a NAS már vért izzad?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#77436) gyuri81 válasza Magnat (#77433) üzenetére


gyuri81
veterán

Legeneráltam NAS-ban a .ovpn fájl. Openvpn-el betallózom a fájlt. Működik is szépen, az IP címem otthoni lesz. Viszont a hálózati meghajtókat nem látom. Win fájlkezelőben adtam hozzá alapvetően a hálózati meghajtókat, amit total commander-ben szoktam többnyire kezeli. VPN-el nem megy, nem látja.

(#77437) direwolf válasza kgymac (#77428) üzenetére


direwolf
őstag

Mein gott! Ez eszembe sem jutott! THX! :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#77438) AiRLAC válasza gyuri81 (#77436) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ip vagy név alapján próbálod? Mert VPN esetén másik subnetben vagy.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#77439) gyuri81 válasza AiRLAC (#77438) üzenetére


gyuri81
veterán

Úgy csatlakozom amit lenegerált a nas, betallozom csak az openvpn kliensbe. (Persze ott megadom a felhasználó/jelszó párost)

(#77440) Multibit válasza gyuri81 (#77439) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem, nem érted. \\ipcím\megosztás formában próbálod a meghajtót létrehozni? Ha nem, próbáld így!

(#77441) Magnat válasza gyuri81 (#77439) üzenetére


Magnat
veterán

Openvpn-nél alapban egy vmi 10.8.0.1 v ilyesmi ip-n fogod elérni a nast. Vagy próbáld meg ezen a címen mapolni a drive-ot vagy be kell állítani, h az "Ügyfelek kiszolgáló lanhoz való hozzáférésének engedélyezése" v vmi ilyemi, és ha jól emléxem, ebben az esetben eléred a nast a normál lan címén is... de utóbbiban nem vagyok biztos h ennek a függvénye, meg kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#77442) Phülöp


Phülöp
addikt

Üdv,

Újabb problémába ütköztem a DS 220+ kapcsán

Telepítettem a Synology Photos alkalmazást, töltöttem fel 2 usernek képeket.
Az elérés működik szépen PC-ről is, Android-os és iOS (iPhone) appból is - ellenben az appleTV 4K-ra telepített kliens nem enged be. Se a két (admin jogú) user nem tud belépni, se a lejátszó, mint önálló (de korlátozott jogú) user. Utóbbi a megosztott mappákat (filmek, sorozatok) tökéletesen látja Infuse alól (wifi kapcsolattal, bár ez szerintem nem számít most épp).

a hibaüzenet:

link

Akár IP, akár Quick connect-es nevet adok meg, ez az eredmény mindhárom user esetén.

Találkoztatok már ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77443) gyuri81 válasza Multibit (#77440) üzenetére


gyuri81
veterán

Nagyon köszönöm, siker ;)

(#77444) Magnat válasza Phülöp (#77442) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

7es dsm-en vagy?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#77445) Phülöp válasza Magnat (#77444) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, minden a legújabb, legfrissebb.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77446) Magnat válasza Phülöp (#77445) üzenetére


Magnat
veterán

A Syno Photos most is elérhető és telepíthető vagy régebben került fel? Több helyen is azt olvasom, h nem lesz fejlesztve már (Apple TV-re) és ezért nem lehet belépni sem: [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#77447) Phülöp


Phülöp
addikt

Koszi, valoban ez az ok.

Ellenoriztem iPad-en, ott elerheto a Synology Photos (mukodik) es a DS Photos (nem enged be). Az AppleTV 4k-ra viszont csak a DS Photos van...
En voltam figyelmetlen, azt gondoltam, hogy a ketto ugyanaz, csak az almasok mashogy hivjak.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77448) Csabroncka válasza Phülöp (#77447) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem támogatja :( Én MrMc-vel (NFS protokollon) hidalom át a problémát.

"in medias res"

(#77449) Phülöp válasza Csabroncka (#77448) üzenetére


Phülöp
addikt

En maradok az iPad kepenek a lejatszora kuldesenel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77450) Csabroncka válasza Phülöp (#77449) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezzel takaróznak egyébként, tükrözd!

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.