Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) kmarci25 válasza starchild (#72600) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, most már én is rájöttem, hogy elkapkodtam ezt a frissítést, de hát sajnos ez van. Azért bízom benne, hogy lesz új TM, addig is barátkozom a Syno saját programjával.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#72602) gyugyo79 válasza kmarci25 (#72601) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tuti jót próbáltál a 118 -ra ezt nézted ?

(#72603) #46824192


#46824192
törölt tag

DS118j -re feltettem a plex szervert , megnyitom és ez fogad.
Elő kell fizetni vagy mi a megoldás?

(#72604) gyuri81 válasza #46824192 (#72603) üzenetére


gyuri81
veterán

Detto....
Hozzaadtam a könyvtárakat, szépen hozza filmeim a nas, de pl kodi alatt az alabbi hibát hozza...hol rontom el??

(#72605) #46824192 válasza gyuri81 (#72604) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én odáig el sem jutok. A nas-on ha rányomok a plex szerver ikonra egy új lapon ezt nyitja meg ami a képen van.

Jó hogy a nas adminjának sem jut leves és nincs joga csatlakozni. :O

[ Szerkesztve ]

(#72606) eszakas válasza kmarci25 (#72601) üzenetére


eszakas
senior tag

El kell távolítanod a régi TM-et először majd nas restart és úgy próbáld telepíteni.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#72607) Sanyi.mTs válasza #46824192 (#72603) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ne a ddns:port címen próbáld, hanem az ipcím:port -on

(#72608) blakey válasza gyuri81 (#72604) üzenetére


blakey
titán

Kodi esetében nem a Plex kiegészítő az ajánlott hanem a PlexKodiConnect, azzal magát a Kodit használnád. Valószínűleg a nem megfelelő beállítás eredménye, hogy nem jön össze a kapcsolat. A hiba megtalálásához ezek kevés infok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72609) gyuri81 válasza blakey (#72608) üzenetére


gyuri81
veterán

Amit beraktam képet, az maga a Plex alkalmazás, Android Tv-n. Nem látja a nas-t. Pc-n web böngészőben látom a megosztott mappákat és szépen listázza a filmeket. Esetleg valami engedélyt kell beállítani, hogy más eszköz is lássa a filmeket?

(#72610) WaterWave válasza gyuri81 (#72609) üzenetére


WaterWave
veterán

plexmediaserver engedélyt kell rárakni.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#72611) WaterWave válasza gyuri81 (#72609) üzenetére


WaterWave
veterán

Kövesd az itt leírtakat:

[link]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#72612) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Van valami "általános" eljárás, hogy hogyan frissítsük a dockerben lévő bármely alkalmazást, hogy minden beállítás megmaradjon?

(#72613) r4z válasza Sanyi.mTs (#72612) üzenetére


r4z
nagyúr

SSH-n rootkent:
docker pull <image>
Ha talalt ujabb image-et, akkor:
docker stop <container>
docker rm <container>
docker run <options> <image>

Hogy ne kelljen allandoan a webes feluleten kattingatni, erosen ajanlott egy shell scriptbe belerakni az indito commandot az osszes szukseges parameterrel. A linuxserver.io-s image-ek leirasaban szerepel a megfelelo parancs vazlatosan.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#72614) WaterWave válasza Sanyi.mTs (#72612) üzenetére


WaterWave
veterán

Általános eljárás, az , hogy a docker könytárban létrehozol egy docker név szerinti könytárat és oda telepíted a konténert, így az meg fog maradni

Frissítésre két lehetőség van...

Az egyik a watchtower, ami azt csinálja, hogy az összes alkalmazást lefrissíti.
Ez nálam nem jó, mivel van olyan konténer ami a régi verzióval működik jól, az újjal licensz okok miatt már nem.

Másik frissítési lehetőség a portainer, amit használok is.. Itt egyesével lehet akkor, amikor akarod, cserébe nem automatikus.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#72615) Sanya válasza Sanyi.mTs (#72612) üzenetére


Sanya
nagyúr

Persze, hogy van. A legszebb, hogy erre még egy rendes webes felülettel rendelkező program áll a rendelkezésedre.
Van egyébként több is, én a portainert használom.
A legfontosabb az, hogy a dockereket úgy kell futtatni, hogy egy a NAS-on lévő könyvtárban legyenek a beállítások, ne magában a dockerben, mert akkor minden frissítéskor újra be kell állítani azt.
A portainer nem telepíthető a synology docker programjából, mert ennek a programnak szüksége van arra, hogy elérje a doker konténereket a NAS-on tudjon oda dolgozni, ezt azon a felületen beállítani nem lehet.
Lépéseid, hogy feltelpítsd a portainert:

a docker könyvátrba hozz létre egy portainer nevű mappát.

lépj be SSH-n a NAS-ra egy admin jogú felhasználóval
ha beléptél, akkor még nem leszel admin, de írd be

sudo -i <enter>
ekkor elkéri újra a jelszavad, admin jogú leszel.
ha szabad a 8000 és a 9000 portod, akkor másold be parancssorba a következőket:

docker run -d --name=portainer \ -p 8000:8000 \ -p 9000:9000 \ -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock \ -v /volume1/docker/portainer:/data \ --restart=always \ portainer/portainer-ce

Ezzel elindult a portainer.
Nyisd meg a következőket: http://<NAS IP CIME>:9000
ekkor egy felhasználót kell generálj, csinálj egyet. Alul van egy pipa, hogy küldesz-e anonnim adatokat. AHogy gondolod, de én kivettem.

A következő oldalon lesz egy Docker, kubernetes és agent választó, ott te értelemszerűen a dockert válaszd.

Eután a bal oldali meükben válaszd a Endpoints-t, és kattints a local-ra
Itt tudsz nevet változtatni (minek) és megadni a publikus IP-t: írd be a NAS belső IP-jét( 192.168.x.y)
update endpoint.

Ha inkább a képeket szereted, mint a leírásomat, akkor kövesd ezt:
Synology: 30 Second Portainer Install Using Task Scheduler & Docker – Marius Hosting

Persze én ssh-val csináltam, nem create task-kal.

Na, konténer update:

home/local:

Containers

kiválasztasz egyet:

stop--> recreate (pull latest image legyen bepipálva!!!!!)--> ha végzett start.

És készen is vagy

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#72616) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Próbálok átállni a Synology Drivera (DSM6), de nem sikerül azt elérni a szinkronizálásoknál, hogyha módosítok vagy törlök egy fájlt a NAS-ról, akkor az törölve legyen a laptopról is. Kétoldali szikronizáció be van állítva, a töbi beállítás így néz ki:

Mit kellene variálni, hogy működjön? Természetesen fordsítva működik, illetve a NAS-ról törölt fájlt nem szinkronizálja vissza a laptopról a NAS-ra.

A Cloud Sync alkalmazásaival eddigtökéletesen működött...

(#72617) Boss81 válasza Nixon18 (#72616) üzenetére


Boss81
senior tag

Nekem az utoljára módosított verzió be van pipálva. A többi nekem is ugyan az amit leírtál.
Windows rendszeren, több alkalommal volt hasonló gond, olyankor az alkalmazás újratelepítése megoldotta a gondot. macOS rendszeren hibátlan.

(#72618) Nixon18 válasza Boss81 (#72617) üzenetére


Nixon18
senior tag

A Windowson kellene újratelepíteni vagy a NAS-on? Esetleg mindkettőn?

(#72619) Boss81 válasza Nixon18 (#72618) üzenetére


Boss81
senior tag

Nekem volt olyan hogy mindkettőn kellett, de általában elég csak a windows-on.
Ha a nas-on is újratelepíted, ne felejtsd el törölni a megosztott mappából.

(#72620) maci25


maci25
aktív tag

Napló központban nézegetem a belépéseket a nasra és a telefonom ip címe nem stimmel.
A telefon menüjében látható ip megegyezik DSM ben látható ip-vel. Ha viszont a telefonon megnyitom az ipcim.com oldalt ott egészen mást látok.
Tudja valaki erre a magyarázatot?

(#72621) #46824192 válasza Sanyi.mTs (#72607) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ezt majd kipróbálom. A nas közvetlen pppoe kacsolatot épít fel (bár ez lényegtelen) , az ip cím a telekom kedve szerint változik.

[ Szerkesztve ]

(#72622) maci25 válasza Nixon18 (#72616) üzenetére


maci25
aktív tag

Én is ezt használtam jó 10 éve kb mindenre, minden eszközön. Laptop, pc, telefon, szóval imadtam. Pár éve elkezdte, hogy telefonon nem szinkronizál autómatán (jó akkor ha szinkronizálni akarok akkor elindítom az alkalmazást a telefonon ). Később azt kezdte el csinálni, hogy ha töröltem valamit a telón akkor azt nem törölte le a nas-ról. Még valahogy ezt is megoldottam.
Mióta dsm 7 van a nason azóta telefonon nem lehet szinkronizálni.

Most így néz ki a Drive nálam :(( :(( :(( :(( :( :( :( :(

De, hogy próbáljak segíteni is.

(#72623) Magnat válasza maci25 (#72620) üzenetére


Magnat
veterán

Mindegy h wifin vagy vagy mobilneten?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#72624) Boss81 válasza maci25 (#72622) üzenetére


Boss81
senior tag

Nálam megy minden, simán. Szintén DSM 7 van fent.

(#72625) maci25 válasza Magnat (#72623) üzenetére


maci25
aktív tag

Elnézést, hogy kimaradt, de én ezt mobilnet-re néztem.
Wifin egyeznek az ip címek.

(#72626) maci25 válasza Boss81 (#72624) üzenetére


maci25
aktív tag

Akkor lehet változott azóta. Én nem jöttem rá miként lehet a telefonon lévő egy adott mappa tartalmát szinkronban tartani a nason lévő mappával.
Ha neked ez megy kérlek segíts.

(#72627) Boss81 válasza maci25 (#72626) üzenetére


Boss81
senior tag

Kell egy ftp app. Azzal feltöltöd a tartalmat a szerverre, és már látja is a Drive app.
De maga a drive app ezt önmagában nem tudja.

(#72628) gyuri81 válasza WaterWave (#72610) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszönöm a segítséget.
Annyi volt a hiba, hogy Plex alkalmazás felajánlott egy frissítést, amit manuálisan kellett feltenni és rögtön látták is utána az eszközeim a NAS-t.
Amúgy tetszik ez a Plex, tényleg hasznos, hogy bármelyik eszközön tudom folytatni a filmeket.
PlexKodiConnect-nek meg utána nézek...

(#72629) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Akik nyitottak az újdonságokra és érdeklődőek azoknak javaslom majd a Synora is elérhető Tailscale -t kipróbálásra. Ez egy elég felhasználóbarát VPN megoldás aminek a beüzemelése kb telepít -> fiók létrehoz(1 alkalom), belép -> használ.
Fut virtual DSM7.0 -án (Csomagkezelőbe megtalálható-telepíthető és a Synos csomagok forrásból jön nem kell + hozzáadni semmit) is szóval lehet tesztelgetni nagyobb rizikó nélkül. Ez egyszerű felhasználástól az elég komplexig vannak lehetőségek.

Nyilván nem lehet tudni meddig lesz ingyenesen használható és kell egy kis bizalom a kontroll szervert üzemeltetők felé stb. De egy elég jó kis dolog lehet azoknak akinek egy hagyományos VPN nem opció akár mert a szolgáltatói NAT mögött van az elérés vagy már maga a beállítása sem megy stb...

[ Szerkesztve ]

(#72630) Sanyi.mTs válasza gyuri81 (#72628) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én próbáltam tv okosító sticken (fire TV 4k) kodi alatt a PlexKodiConnect-et és a sima Plex addon-t. Nekem jobban átlátható volt a sima Plex addon. Nézd meg mindkettőt, hogy neked melyik jön be jobban.

Kodi+plex addon nekem lejátszott olyan filmeket is, amit a sima plex app nem.

(#72631) blakey válasza Sanyi.mTs (#72630) üzenetére


blakey
titán

A kettő között nem csak annyi a különbség, hogy melyik tetszik, a PKC a Kodi lejátszási képességeit használja ki és teljes mértékben annak tudásával egyenértékű, míg a Plex kiegészítő a saját tudását, ami néha nem a legjobb. Olyan röccenéseket produkál, hogy … és egy jól optimalizált Kodihoz képest gyér a lejátszási képessége. A PKC tulajdonképpen csak az adatbázist küldi a Kodinak, aki a Kodit szereti annak semmit nem jelent a PKC nem tetszése hiszen a Kodit használja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72632) Rommel6600 válasza Mátésum (#72558) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nem gond, küldjed.

(#72633) Magnat válasza maci25 (#72625) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor nem lehet, h vmi szolgáltatói nat kavar be?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#72634) maci25 válasza Magnat (#72633) üzenetére


maci25
aktív tag

Digis mobil nettem van. Nem tudom miért van ez. Problémát nem veszek észre.
Kell ezzel nekem foglalkozni? Jelent ez valamit?

(#72635) AiRLAC válasza maci25 (#72620) üzenetére


AiRLAC
addikt

A mobilneted CGNAT mögött van (elég gyakori ez).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#72636) Nixon18 válasza maci25 (#72622) üzenetére


Nixon18
senior tag

Hát nekem hol jó, hol nem jó, de inkább nem jó.
Ráadásul ugyanezt a hibát produkált a két NAS közötti szinkronizálás is, ezért a kliens oldalon ott is újratelepítettem a drive servert, most a két NAS nem is tud csatlakozni egymással connection fail miatt.

Szóval eddig nem túl szimpatikus, hogy kivették a cloud sync appokat és lecserélték ezekre a drive syncesekre...

szerk:
Ja és már telefonon sem működik a DS Cloud? Mi van helyette? Mert frissítést kér a program, de nincs frissítés hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#72638) Graves01


Graves01
újonc

Sziasztok! Tud valaki segíteni? Most frissítettem a DS218play NAS-omat AZ új 7 es DSM-re.
Azóta nem megy a Transmission és a Serviio . Próbáltam javítást de érvénytelen fájlformátum visszajelzést kapok. Van erre valami megoldás? Vagy vissza lehet e térni a régi DSM-re? Előre is köszönöm a segítséget.

(#72639) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Összefoglalóba lehet bele kellene írni hogy egyelőre nem ajánlott a DMS 7-re frissítés, ha: 1.2.3 stb

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#72640) Boss81 válasza gyugyo79 (#72629) üzenetére


Boss81
senior tag

Kipróbáltam, működik, tetszik, egyszerű, idővel majd kiderül :) Köszönet :R

(#72641) eszakas válasza Graves01 (#72638) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.

Ha visszaolvasol nem sokat akkor láthatod a próbálkozásokat.
De addig.
Távolítsd el a régi Transmissiont töltsd le a nasodnak megfelelő verziót innen. Ha ARM procis akkor ezt transmission_armv7-7.0_3.00-19.spk .

Indítsd el a filéből való telepítést. Ne arra a kötetre telepítsd amin az előző verzió volt hanem a másikra. A többi ugyan az mint ami egy normál telepítésnél.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#72642) Graves01 válasza eszakas (#72641) üzenetére


Graves01
újonc

Szia! Köszi a segítséget! Sikerült telepíteni a transmission_aarch64-7.0_3.00-19.spk verziót.(Csak ezt engedte) Most már csak annyi a bajom vele hogy ha konfigurálni szeretném nevet jelszót kér de hiába adom meg a NAS belépési azonosítóit akkor sem enged be.

(#72643) gyuri81


gyuri81
veterán

Szeretném a Tvheadend-et beállítani a Nas-on. Belépek az adott weboldalra, de sajnos nem látom az adapterek között az eszközöm. Valamit telepíteni kell hogy felismerje a rendszer?
Ilyet használok:

(#72644) Elemental válasza Graves01 (#72642) üzenetére


Elemental
addikt

A transmission telepítésekor kell beállítani felhasználót és jelszót.

(#72645) Magnat válasza gyuri81 (#72643) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem is van vhol egy ilyen stickem, emlékeim szerint a support pár éve azt írta, h nem terveznek hozzá linuxos drivert, de lehet megérne egy kérdést megint. Anélkül nem fog menni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#72646) Graves01 válasza eszakas (#72641) üzenetére


Graves01
újonc

Szia! Koszönöm az előző bejegyzés storno. Megoldódott.(admin:admin) :) Serviio-ra nincs véletlenül megoldásod?

(#72647) Elemental


Elemental
addikt

Uninstalláltam a dsm7-ről az active insightot, universal search-öt, secure signint, san managert...

[ Szerkesztve ]

(#72648) kmarci25 válasza Graves01 (#72642) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem is ez működik! Köszönöm! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#72649) IT user válasza Elemental (#72647) üzenetére


IT user
tag

Azt hogyan csináltad? A csomagkezelőből nem engedi.

(#72650) Elemental válasza IT user (#72649) üzenetére


Elemental
addikt

ssh-n (putty) be kell lépni admin jogú felhasználóval.
Utána sudo -i
Jelszó még egyszer
Utána ezek a parancsok az adott csomagok törléséhez:
Én kitöröltem a pythont is, de az kell a download stationhöz, úgy tudom.

synopkg uninstall SynoFinder
synopkg uninstall ActiveInsight
synopkg uninstall ScsiTarget (ez a SAN manager)
synopkg uninstall SecureSignIn
synopkg uninstall Python2

Vagy lehet Task Schedulerrel, de szerintem az előbbi egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.