Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91651) V-I-D-A válasza alphaville (#91645) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Mondjuk 20-as csuklóra inkább a Mako XL?
Strapabíróságban amúgy egy kategória a Ray-el? :F

(#91652) Sungoo válasza V-I-D-A (#91651) üzenetére


Sungoo
addikt

Ray-em nem volt még, de az XL egy robosztus, nagyon masszív darab. Van, hordom, és 190/110 vagyok. :)

(#91653) alphaville válasza V-I-D-A (#91651) üzenetére


alphaville
aktív tag

Nekem a Mako XL állt jól a 22-es csuklómon, de szerintem a húszas csuklón is az mutat.Èn azt vennèm meg.(198 cm / 130 kg vagyok)
Hogy egy kategória- e ? Szerintem igen ! Ha nem így van, javítson ki valaki.

[ Szerkesztve ]

(#91654) phranxinatra válasza jeneyakos (#91585) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Egy igazi sutyerák tapló a fazon, teljes szereptévesztésben él. Szerintem valami bukott autónepper lehet, vagy ilyesmi. Egyszer megkérdeztem egy aukciójánál, hogy tulajdonképpen mit árul, mert a hirdetés szövegében egy 8500-as PO volt, a képeken meg a 2500 limitált szériás. Nem barátságban váltunk el. :) A végén azt írtam neki, hogy egy sparos reklámszatyrot nem vennék tőle.

(#91655) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Köszönöm, meggyőztetek! :K Mako XL lesz! :R

Ja és a kék vs. fekete? Nekem a kék jobban tetszik, csak nem tudom nem-e határolja nagyon be az öltözéket. Van olyan elegáns, mint a fekete?

[ Szerkesztve ]

(#91656) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Közben rakott minimálárat és láthatatlanná tette a licitálók listáját! :DDD Bekeményített!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#91657) alphaville válasza phranxinatra (#91654) üzenetére


alphaville
aktív tag

:C :R :C
Nagy vagy!!!

V-I- D - A; legyen kèk.

[ Szerkesztve ]

(#91658) vadászcsiga válasza Deskdiver (#91650) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sajtból van az óra, vagy miert?

(#91659) phranxinatra válasza alphaville (#91657) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Közben továbbolvastam, látom, mások is hasonló véleménnyel vannak róla. Ronin véleményén kicsit meglepődtem, mert bár az óra tényleg gyönyörű (ugyan nem az én stílusom), de a hirdetés szövege übergáz. Ráadásul ennek a fazonnak a legtöbb órája papír nélküli, bizonytalan korú és eredetű, "csakazóravan" kategóriás.

(#91660) Deskdiver válasza vadászcsiga (#91658) üzenetére


Deskdiver
senior tag

A számlap színe miatt akasztották rá ezt a nevet.

(#91661) vadászcsiga válasza Deskdiver (#91660) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ah so

(#91662) Deskdiver válasza vadászcsiga (#91661) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Látom, felcsigáztalak. :D

(#91663) ronin s8 válasza phranxinatra (#91659) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jó, én csak ezt az egy hirdetését láttam, ebből még nem jön le, hogy hétpróbás gazember. :U
Valamiért ezek szerint, ahogy írjátok, tele van ilyesmi órákkal. :F

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#91664) vadászcsiga válasza Deskdiver (#91662) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:D

(#91665) jeneyakos válasza ronin s8 (#91663) üzenetére


jeneyakos
csendes tag

Nézd csak meg ezt is:
http://ekszer-ora.vatera.hu/karora/ferfi_karora/rolex/rolex_submariner_belso_graviros_gyonyoru_allapot_2032014272.html

"A CSERÉKET MOST HAGYJUK.ÁRULJÁTOK MEG ŐKET,HOGY MEGTAPASZTALJÁTOK A SOK TÚLÁRAZOTT CSEREAJÁNLATOT,A "NÁLAM A PÉNZ ÉN VAGYOK A KIRÁLY"HABITUST,A SOK ÖNÉRZETES IGAZSÁGOSZTÓT,FOGADATLAN PRÓKÁTORT ÉS TÁRSAIKAT!:)"

(#91666) alphaville válasza phranxinatra (#91659) üzenetére


alphaville
aktív tag

A hirdetès szövege folyamatosan egy filozófus szavait juttatja eszembe ; " A legjobb befektetès az lenne , ha megvehetnèm annyièrt az embereket amennyit èrnek , s eladhatnám őket annyièrt , amennyit gondolnak magukról." :))

(#91667) squir


squir
aktív tag

Orient King Diver a vaterán és az Index eladó órás topicjában:
OKD

Ha valóban jó állapotban van, akkor egyáltalán nem rossz vétel egy igazi "vintage" búvárért! Bár egy nagy felbontású fotót legalább kérnék a szerkezetről, ilyen korú ketyegőknél benne van a pakliban a rizikó...

[ Szerkesztve ]

(#91668) vadászcsiga válasza squir (#91667) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kérdezd meg Excalibur36-ot

[ Szerkesztve ]

(#91669) squir válasza vadászcsiga (#91668) üzenetére


squir
aktív tag

Hehe, gyors volt... :DDD
Köszi, de nekem most nem. :N Kétkoronás vintage búvárból jelenleg jól el vagyok látva, most a chrono-részleget akarom bővíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#91670) ronin s8 válasza jeneyakos (#91665) üzenetére


ronin s8
senior tag

Hát van egy pökhendi stílusa, az biztos, de nekem ez még csak olyan "óranepperes". ;]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#91671) bbuffy válasza jeneyakos (#91665) üzenetére


bbuffy
senior tag

Újgazdag pöcs, sok ilyen van. Át kell lapozni ha valaki nem bírja az ilyet. És máris szebb a világ. :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#91672) condy válasza bbuffy (#91671) üzenetére


condy
senior tag

Nem úgy a...

Én még feldobok egy százast. :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#91673) squir


squir
aktív tag

Ha már hirdetések, újabb vaterás gyöngyszem, [link] na ez sem gyenge :DDD

Félmillióé' :))

[ Szerkesztve ]

(#91674) Wg5113 válasza bbuffy (#91671) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szerintem is túl sokat szerepelt témaként az illető,aki egyébként (ismerem) csak annyit érdemel ,hogy el sem olvasod az írását.Egyébként is más ár kategóriában focizik,mint a a dolgozó emberek.

(#91675) Misi1979


Misi1979
őstag

szerk: nem aktuális

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#91676) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

ezen az órán gondolom van valami bevonat amitől fekete

nézelődtem és találtam két fajta bevonattípust amit használnak, gondolom innen az egyik

PVD bevonat
IP bevonat

igaz a kettő között nem tudom van e különbség. Vagy nem érdemes vele foglalkozni, előbb-utóbb úgy is lekopok és csúnya lesz?

A másik pedig a Zafírtípusok, eddig két félével találkoztam Szintetikus Zafír (Synthetic sapphire) meg tükröződésmentes zafír (Anti reflective sapphire)
itt tényleg ennyi különbség van, vagy ezek ugyan azt tudják? vagy elég ha Zafír-Zafír? :)

Szépnapot!

(#91677) Szabikaa20 válasza Dexter-2000 (#91676) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Van a PVD és a DLC bevonat...A DLC erősebb.Hogy miért ne kérdezd én is csak kigooglizni tudnám! :) Az IP-röl még nem hallottam,attól fúggetlenül nem tudom hogy létezik e.És idö után mindkettő megkopik a PVD hamarább.
A zafír pedig hogy tükrözödésmentes az csak hogy olyan bevonat van rajta!De ugyan az mint a másik..

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#91678) Tempus Fugit válasza alphaville (#91592) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Miért lenne hamis az a PF?

(#91679) Tempus Fugit válasza von toth (#91606) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

A Swiss Made feliratnak vannak bizonyos kötelezettségeit. Nomen est omen! Ha nem swiss made, akkor nem lehetne alkalmazni a feliratot, olvass utána. Itt nem a szememről van szó.

(#91680) Tempus Fugit válasza ronin s8 (#91614) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Egyet tudok érteni, mikor sokan poénból licitálnak, az őket minősíti. "Hú de vicces, hús de nagyon bosszantani fogja, de jó!" Tipikus magyar mentalitás. Pont az ilyen miatt szerepel az aukció leírás olyan stílusban, amilyenben. Lehet, fent van chrono24-en is, és élek a gyanúperrel - figyelembe véve a nyugati ember nagyságrendekkel magasabb kulturáltságát - ott nem ilyen stílusú a leírás. "Amilyen a mosdó.."

#91641) Misi1979:

Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#91681) KelemenUhr válasza Tempus Fugit (#91680) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Hagyjuk már ezt a magyar mentalitás klisét... Bicskanyitogatóan arrogáns a termékleírása az amúgy nagyon szép karóráinak, ami sokaknál kiveri a biztosítékot és hasonlóképp kiverné egy normális gondolkodású kultúrnyugatinál' is. Ha meg egy olyan helyen árul, ahol az emberek elsősorban nem a luxuscikkeket keresik, akkor tessék tisztelettel megfogalmazni a leírásban a mondanivalót. Szerintem.

ON

Zseniális Omega:


(arckönyv - Vintage Timepieces csoport)

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#91682) Skimaster válasza KelemenUhr (#91681) üzenetére


Skimaster
senior tag

Tömör és lényeglátó válasz! Köszi! :R

(#91683) JDMKid válasza Tempus Fugit (#91679) üzenetére


JDMKid
tag

Csak annyit jelent, hogy az óra értékének legalább 50%-a svájcban készült, meg ott tokozták. Ez nem zárja ki, hogy a szerkezet kínából jött.
Annyira ez a felirat nem jelent sokat manapság szvsz.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#91684) condy válasza Tempus Fugit (#91680) üzenetére


condy
senior tag

Magyar mentalitásom ellenére (sértődés nélkül) már volt szerencsém nem egy "nyugati" emberrel üzletelni. Valahogy egyik sem így kezdte a tárgyalásokat. De lehet, hogy én eddig nem találkoztam igazi "nyugati" partnerrel.
Ha meg nem tartja a magyart partnernek, akkor üzleteljen nyugaton.
Sapienti sat.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#91685) condy válasza JDMKid (#91683) üzenetére


condy
senior tag

Akkor ez is egy svájci óra. Ott a felirat! Én meg töröm magam, mikor van Seamaster 150 dollárért is. :)
SWISS MADE

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#91686) RCTiv válasza Tempus Fugit (#91680) üzenetére


RCTiv
tag

Nem tudok a gondolatmeneteddel azonosulni, azért lesz itt balkán mert mi tesszük azzá, nekem ne nyomjon ilyen xar nagyképű szöveget, főleg ha meg külföldön tud normálisan kommunikálni... (ez ilyen eldobom a cigicsikket mert úgyis mindenki más eldobja effektus, nemár...)

Ez egészen egyszerűen taplóság és bár nem az embert vesszük meg hanem az órát, olyan embertől én nem veszek órát aki tapló. Semmi sem indokolja, hogy tapló legyen akkor meg miért kellene icipici rokonszenvet is éreznem iránta? Ne legalizáljuk már a tahóságot azért mert drága órát árul.

(#91687) philips20


philips20
aktív tag

Kösz srácok, akkor még át gondolom hogy mik lehetnek az esélyesek.
Bár nem MO n adnám el később az tuti. :)
Már van tapasztalatom, rolex el itthon, amit külföldön kb 3x os áron vittek el.

(#91688) Mylow-11


Mylow-11
csendes tag

Kapott egy "occó" szövet szíjat az Orientem, szerintem jól áll neki.
Következőnek jöhet egy perlon vagy egy jó nato rá.

Fényképezni nem tudok :P

(#91689) fagyalllo válasza Mylow-11 (#91688) üzenetére


fagyalllo
őstag

Egész jó ezek a filléres szíjak, nekem is van pár darab.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#91690) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Kicsit beleszerettem a vintage órákba megint és szeretnék idővel majd egy szép nagyobb értékű és jó nevű márkát, nem csak a szokásos doxa marvin poljot pobeda vonalból csemegézni.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#91691) philips20 válasza Mylow-11 (#91688) üzenetére


philips20
aktív tag

Hol veszed ezeket a szíjakat ?

(#91692) JDMKid válasza condy (#91685) üzenetére


JDMKid
tag

a swiss made felirat elég nagy teret enged a trükközésnek. Az óra értékének legalább 50%-a... (sarkított példa következik) ha nézel egy zafírüveges kvarcórát, kínai werkkel, de svájcban készült üveggel. És ezt beleteszik egy kínai tokba svájcban, ez már talán teljesíti is a swiss made felirathoz előírt követelményeket. Mert a zafír majdhogynem értékesebb egymaga, mint a többi összetevő.
Ettől már svájci lesz egy óra? Szerintem nem.

A seiko werkes tag heuer is siwss made, pedig ott mi köze volt a szerkezethez a tag-nek, azon kívül hogy a seiko katalógusból kiválasztotta?

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#91693) vadászcsiga válasza Miamiquake (#91690) üzenetére


vadászcsiga
félisten

És mi a csattanó? Van már kinézett óra vagy valamelyik a 3 közül?

(#91694) Mylow-11 válasza philips20 (#91691) üzenetére


Mylow-11
csendes tag

Én is innen a fórumból loptam a linket. Ebay-ről van.

(#91695) condy válasza JDMKid (#91692) üzenetére


condy
senior tag

Azért ez nem ilyen egyszerű.
Nem olyan régen szigorítottak is a "swiss made" használatán.
Minden esetre a jelölés kínál némi "életérzést" amit az erre vágyónak más nem tud megadni.
Ez azonban nem jelenti azt (szerintem), hogy egy Seiko, vagy egy Citizen ne tudna hasonló, vagy esetlegesen nagyobb minőséget biztosítani.
A "swiss made" felirat is (mint szinte minden) hamisítható. A replika órákra ugyan olyan pofátlanul felírhatják, mint az eredetire. Sőt! Sok helyen (mint a linkelt oldal is) még meg is magyarázzák.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#91696) CoolBoy323 válasza runner 125 (#91611) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez milyen típus, nem lelem :U
Bár gondolom árban azért kissé horror (nekem)

De amiért itt vagyok: diplomaosztómra szülők, nagyszülők meglepnének egy órával. Az összeghatár az 200k környéke.

Nekem most van egy Certina DS Blue Ribbonom.

Amit szeretnék, h tudja: zafír, valami modern szerkezet (ne quartz, az snasszos :D) és fém szíj lehetőleg... meg kicsi legyen, mert a csuklóm is az, a blue ribbon még épphogy jól áll, és nem töri el a kezem :DDD

Amit kinéztem így hirtelen az ez: Citizen CA4010-58E

(#91697) runner 125 válasza CoolBoy323 (#91696) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, baráti ára van.

Citizen BJ7017-09E

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#91698) fagyalllo válasza CoolBoy323 (#91696) üzenetére


fagyalllo
őstag

A kinézett Citizenben is kvarc szerkezet van...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#91699) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok! Feleségem kinézett magának egy DKNY órát. Mit kell tudni erről a "csodáról"? Meg szabad venni? :U

(#91700) CoolBoy323 válasza runner 125 (#91697) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

tényleg :D
csak nem zafír :(

Úgy értettem, h nem a "hagyományos elemes quartz" legyen... nincs kedvem elemet cseréltetni... a Blue Ribbonban is 8k egy elemcsere (jó, 3 évente kell talán)

Seiko-ból mit javasoltok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.