Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Gyerekek itt mi a történet?

Zafíros Marvin vintage meg sorszámozott? wtf?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#87152) polonic válasza phranxinatra (#87148) üzenetére


polonic
félisten

Igen, tudom. Most csak a bolti arat irtam be direkt.
Biztos bem ezt vennem annyi penzert, de meg 500-ert sem. Pedig nagyon tetszik az ora.

(#87153) Macyke82 válasza ronin s8 (#87142) üzenetére


Macyke82
tag

Szia.
Köszönöm szépen a jo tanácsot megfontolom mindenképp.
Te honnan vetted anno a te órád? Vagy ha biztosan megbizható forrásból szeretnek ilyen órát akkor ebay vagy chrono24? Szeretnek belépni en is a Rolex klubba. Szimpatikus a saját es elnyűhetetlen szerkezet.
Üdv: Macyke

(#87154) Szabikaa20 válasza Miamiquake (#87151) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Gyárilag biztos nem zafir volt rajta szerintem csak valaki moddolta! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#87155) ronin s8 válasza Macyke82 (#87153) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szia! Én egy neppertől vettem. ;) Érdemes nézni a netet, itt-ott felbukkannak ilyenek, bár pl. a Vaterán már csak elvétve.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#87156) Wg5113 válasza Macyke82 (#87153) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Hantos mesternek is szokott lenni én pi.Tőle vettem,komoly garival,friss szervizzel.

(#87157) BAti77 válasza vadászcsiga (#87122) üzenetére


BAti77
aktív tag

Na' döntésre jutottál? :DD

(#87151) Miamiquake
Zafír mi... :DDD ...az ilyen azt hiszi, hogy az emberek nem tudják megkülönböztetni a plexitől... :W

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#87158) Golota válasza Macyke82 (#87153) üzenetére


Golota
aktív tag

Ebayről biztosan nem vennék Rolexet, de a chrono24-ről sem. Szerintem ebben az árkategóriában már nagyon megéri egy megbízható kereskedőtől venni, még ha használt is. Ha itthon nem találsz ilyet, akkor ugorj fel egy fapadosra és pár tízezerért Európa bármelyik nagyvárosában néhány óra alatt lerendezed a dolgot. Érdemes a kereskedőt is lenyomozni, hiszen érik meglepetések az embert. Az egyik legjobban hamisított márka a Rolex, gyakran megtörtént, hogy évek múlva derült ki valamelyik hírességről, hogy a kezén egy kiválóü minőségű, de hamis óra ketyeg, amit kéz alatt vett egy jónevű dealertől. Inkább legyen kicsit drágább, de autentikus. Ja, én sem vennék aranyat a helyedben. Ritkán hordható és nehezebb is lesz eladni, ha egyszer úgy alakul.

(#87159) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Egy ideje nézegettem a szilikon/kaucsuk szíjakat, de nem igazán találtam - illetve ami volt, drága volt. :(
Tegnap voltam az Asia Centerben. Vettem egy gagyi órát 3500 pénzért, és a szilikonszíját áttettem az Aviatoromra! :)
Igaz, 24 mm-es, a tokfül pedig 22 mm - de olyan puha, lágy, hogy simán összemegy 1-1 mm-t - szinte észre sem venni, hogy nagyobb.
Viszont a szöszöket szedi rendesen...

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#87160) Dzsana válasza Miamiquake (#87151) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ó, ilyen sokat érne? Akkor az enyémet nagyon olcsón tettem fel. Biztos a zaffír dob rajta ennyit! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#87161) $IceTea$


$IceTea$
csendes tag

A Tissot vagy a Certina ETÁ-s szerkezete a jobb? megbízhatóságban melyik márka a jobb?

:R

(#87162) vadászcsiga válasza BAti77 (#87157) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dehogy :D Csak próbálom magam meggyőzni. Davosa kellett volna de nyúl voltam

(#87163) ronin s8 válasza Golota (#87158) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mint mindennek, a netes vásárlásnak is megvannak a fogásai. Külföldről PayPall-lal minimális a kockázat, szinte nulla. Az itthoni kínálat enyhén szólva szegényes.

Van itt a fórumon pár szimpatikus arc, akik hoznak be órákat, velük lenne érdemes kooperálni...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#87164) Cha-b


Cha-b
senior tag

Hát az én DS 1-em ETA 2824-2-jét tuti rosszul rakták össze a gyárba... :)
Tegnap déltől ma reggel 10ig +20 sec van benne. Első automatám és nekem ez egy kicsit kiábrándító, főleg hogy a fórumtársak 2-3-4 secről beszélnek, az enyém miért nem lehet olyan? :(

Szerk.: Ennyit sztem egy 3ks kínai werk is tudna :(

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#87165) fiktív1 válasza Cha-b (#87164) üzenetére


fiktív1
tag

Nem kell elkeseredni, be lehet állíttatni.

(#87166) Dzsana válasza Szabikaa20 (#87154) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem tudod moddolni, mert a ráma kialakítása olyan, hogy falccal rendelkező, oldalfalas plexi megy bele. Zaffir üveget nem tudsz beletenni, mert nem fér el a mutatószett.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#87167) ronin s8 válasza Cha-b (#87164) üzenetére


ronin s8
senior tag

Mióta hordod?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#87168) Szulita28


Szulita28
senior tag

Általánosságban a Miyota automata szerkezetek minőségben, megbízhatóságban, precizitásban állják a sarat a tucat ETA, Orient és Seiko szerkezetekkel? Vagy egyértelműen gyengébbek/jobbak?
(tudom, hogy sokfajta lehet mindegyikből, így nem egyszerű, de valamit gondolom csak lehet mondani róluk)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#87169) Dzsana válasza Szulita28 (#87168) üzenetére


Dzsana
senior tag

A legelterjettebb Citizen 8200A, 8203A-s szerkezetek gyakorlatilag Miyota szerkezetek, ugyan úgy állják a sarat, mint a Seiko, Orient szerkezetek.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#87170) Cha-b válasza ronin s8 (#87167) üzenetére


Cha-b
senior tag

11.29. a vásárlás napja, de nem viselem minden nap. Változó az eltérés, de a +15 sec a minimum amit tud, az mindennapos. :)

régebben volt róla szó, hogy ez elvileg nem kéne, hogy számítson, mert ennyi erővel akkor a COSC minősítéssel felruházott szerkezeteknek is változna a járáseltérése, és akkor nem lenne semmi értelme.
Nem értek hozzá, itt olvastam, nemtudom ki írta már.

CSAKAKISPEST!!!!

(#87171) ronin s8 válasza Cha-b (#87170) üzenetére


ronin s8
senior tag

A mechanikus szerkezeteknek kell a folyamatos járatás, mert a gépelemeken lévő olaj el tud vándorolni, ide-oda, ezért ha változó a használat, változó a kenés is. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy megbízhatóan csak egy-két nap után kezdenek el járni. Plusz bezavar, ha régi a szerviz (akár zsírúj vitrinóránál is!), ill. szerkezete válogatja. A 1570-es Rolexem két nap után állt be stabilan. Az ETÁ-im (a 7750-es kivételével) hektikusabbak.

Ha kéthetes hordás után is nagy az eltérés, szabályoztatni kell.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#87172) Cha-b válasza ronin s8 (#87171) üzenetére


Cha-b
senior tag

Járatásnál elég az is, ha mindennap húzok rajta, hogy menjen, akkoris ha nincs rajtam? Vagy viselni kellene mindennap ?

CSAKAKISPEST!!!!

(#87173) Szulita28 válasza Dzsana (#87169) üzenetére


Szulita28
senior tag

Tehát akkor korrekt, vállalható minőségű, megbízható szerkezetek, ha jó következtetést vonok le :)
Köszi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#87174) Zozzer888 válasza ronin s8 (#87171) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor ezért ilyen hektikus nekem (mostanság főleg) az Omega. Heti 1-szer van rajtam (vizsgaidőszak), akkor is csak fél napot és 1 nap járás után brutális késést tud bemutatni. (Holott mikor hordtam rendesen akkor ilyen napi 4-sec körül lehetett tartani, minden fáradozás nélkül)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#87175) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Seiko SKX007-es eladóban (vatera)... kezdek elcsábulni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#87176) Zozzer888 válasza Tothgera30 (#87175) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ez nem a Pé- óragyűjtő - Team órája?:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#87177) Szabikaa20 válasza Dzsana (#87166) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Akkor tévedtem! :) De jó reklámszöveg! :DDD

Zozzer888: :K

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#87178) Miamiquake válasza Dzsana (#87160) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Látod, nincs se nekd se nekem érzékem az üzlethez?
Vagy esetleg mi nem vagyunk visszaeső hazudozók? :) :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#87179) busman válasza Tothgera30 (#87175) üzenetére


busman
addikt

Kicsit drága...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#87180) Golota válasza ronin s8 (#87163) üzenetére


Golota
aktív tag

Tudom, de nem erről van szó. 15 éve vásárolok rendszeresen az Ebayen, Paypallal, a világ minden részéről és még soha nem volt probléma. A gond inkább azzal van, hogy az Ebayen hírhedten sok hamis órát forgalmaznak. Ezt az Ebay nem tudja ellenőrizni. Soha nem vennék ilyen árkategóriás órát Ebayről.

Ha mindenképpen neten kellene beszerezni, akkor sokkal inkább a watchuseek fórumon vennék. Akinek ott jók a feedbackjei, azok mind megbízhatóak. A legtöbb eleve felajánlja a személyes találkozót ebben a kategóriában, meg azt is, hogy együtt menjenek a vevővel egy dealerhez bevizsgáltatni. Mondjuk San Franciscoig már nem biztos, hogy érdemes elmenni, de vannak európai eladók is. Németországba, Angliába fillérekért el lehet jutni fapadossal és még az is lehet, hogy olcsóbban is kijön, mint itthon.

(#87181) JackFeryll válasza Tothgera30 (#87175) üzenetére


JackFeryll
őstag

Vajon mennyi lehet a minimálára tájbréktájméknál ? 60 ezer ? :U

(#87182) csabulaxi
Ja tényleg. Ne feledjük: "nálunk természetesen alacsony, befektetési áron." :C

[ Szerkesztve ]

(#87182) csabulaxi válasza JackFeryll (#87181) üzenetére


csabulaxi
senior tag

2. sor :

Minimál ár:49 990 Ft

.. de ez egy "különleges" óra, most befektetési áron. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#87183) teratti válasza Cha-b (#87172) üzenetére


teratti
senior tag

Nekem a 2826-2-nél az kavart be ha ráhúztam pedig napi min. 12 órát hordtam. Nem biztos, de semmi behatás nem érte csak erre tudtam gondolni...

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#87184) BAti77


BAti77
aktív tag

Új modell a Certina DS1 családban...

Certina DS1 Small Second
Videó

(#87162) vadászcsiga
Azzal pedig nem lőttél volna félre... :))

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#87185) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

egy régiség

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#87186) Cha-b válasza BAti77 (#87184) üzenetére


Cha-b
senior tag

Az új DS 1-ek számlapja sztem "csúnyább" a réginél. (persze csak képen láttam őket)
Ennél a tipusnál meg az a kerekített mp mutató sztem nagyon nem illik a képbe, idegenül néz ki.

CSAKAKISPEST!!!!

(#87187) Dzsana válasza Szulita28 (#87173) üzenetére


Dzsana
senior tag

Tudsz olvasni a sorok közt! ;)

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#87188) BAti77 válasza csabulaxi (#87182) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ez valami vicc? A vakerán is 35 körül mennek átlagosan... :(((

(#87186) Cha-b
Szerintem nem lenne rossz ez a modell, de ez a "Panerai"-es kismutató tényleg nem illik a képbe... :N

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#87189) Ra3 válasza busman (#87179) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem is, 165 usd-ért megkapható ugyanilyen jubilee-vel, persze a Seiko itthoni árazása elég gáz, a bolti árnál mindenképp olcsóbb, főleg ha valaki nem tud/akar kintről vásárolni.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#87190) BAti77 válasza Ra3 (#87189) üzenetére


BAti77
aktív tag

Itthon is meghozzák kb. a minimálárért újonnan... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#87191) ronin s8 válasza Golota (#87180) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ezért írtam a PayPal-t: vevőként nincs kockázat. Pont egy Rolex esetében, Datejust-nál meg pláne, kézbeveszed, megnézed a dátumváltást, és már el is dőlt, hogy hamis-e.. És ha nem jó, nem fizecc. :D
Fotón lecsekkolod a számlapot, az üveget, a tokot, a mutatókat, és a szíjat. Ha valamelyik nem stimmel (vékonyra koptak a polirtól a tokfülek, cserélt vagy túlságosan megnyúlt a szíj, nem stimmel a csat, cseréltek a mutatók, repedt a zafir), már passzolod is. Olyan lesz belül is vagy jobb. Ez a legegyszerűbb eset. A Rolex az Rolex. Neten is. ;)
Ez nem IWC vagy Omega. :U

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#87192) válasza Zozzer888 (#87176) üzenetére



senior tag

Azaz, mondjuk ez nem az enyém. Pár napja volt egy ugyanilyen 40-ért oyster szíjjal.

(#87193) 5-ös kezelő válasza Cha-b (#87186) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sztem nem csúnyább sokkal, csak régebbi stílus. Az automatádnál meg természetes, h elmászik, ha nincs eléggé felhúzva a rugó, vagy légnyomás változik. Folyamatosan kell hordani, mert azt is érzékeli. Mechanikus, ezzel jár együtt. Ha csak alkalmi óra, ne foglalkozz a pontossággal. /- Csak nekem van az, hogy nehezebben olvasom le a pontos időt a kismásodperces órákról, vagy csak megszokás kérdése, h a szem ráálljon?/

(#87194) squir válasza csabulaxi (#87185) üzenetére


squir
aktív tag

Gyönyörű! :R
Nem a búvárok a kedvenceim, de szívesen csatolnám a kezemre!

(#87195) squir válasza Dzsana (#87160) üzenetére


squir
aktív tag

Az acéltokos Poljotodnál megtalált egy viccesfiú?! :) (Azt mindíg nézem, nem gyenge darab, gratula hozzá!)

(#87196) Golota válasza ronin s8 (#87191) üzenetére


Golota
aktív tag

Kétlem, hogy ez ilyen egyszerű lenne. Kizártnak tartom, hogy egy műkedvelő a fotó alapján, vagy kézbe véve meg tudja mondani, hogy eredeti-e vagy sem, mikor ez még gyakran órásmestereknek sem egyértelmű, még megbontás után sem.

Szerintem az is kizárt, hogy egy komoly eladó azelőtt küldené az órát, hogy a számláján lenne a pénz.

Félmillió - millió közti kategóriáról beszélünk, szóval én rászánnám pluszban azt a pár tízezer forintot, de ha ti az Ebayről akartok Rolexet venni, akkor hajrá. Csak ne az első szervíznél derüljön ki, hogy amit évek óta Rolexnek hordasz, az nem az.

(#87197) Dzsana válasza squir (#87195) üzenetére


Dzsana
senior tag

ja, szerinte annyit ér, mint az ő órái, a pilóta szíjjal együtt! :D Tegyen már mellé még egy ilyet! Nem lehet sehol kapni, csak nálam.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#87198) phranxinatra válasza Golota (#87196) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

"...kézbeveszed, megnézed a dátumváltást..."

(#87199) phranxinatra válasza phranxinatra (#87198) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

És hogy egy órásmester bizonytalanul mered a szerkezetre megbontás után, az max. egy tucatwerkkel szerelt óránál fordulhat elő. Arról nem is beszélve, hogy szakszervízben már az óra sorszáma árulkodó lehet. Amikor anno az első PO-mat bevittem a Barossba, sorszám alapján azt is megmondták, hogy gyárilag milyen szíj volt rajta.

(#87200) Golota válasza phranxinatra (#87198) üzenetére


Golota
aktív tag

Kézbeveszed, megnézed a dátumváltást... és akkor mi van?

1) Nem váltja, vagy nem úgy, ahogy kell. Mehetsz reklamálni, mert épeszű ember nem fog paypallal sem eladni egy ilyen értékű órát, anélkül, hogy nála lenne a pénz. Onnantól kezdve meg mindegy, hogy paypal, vagy sem.

2) Úgy váltja, ahogy kell. Szerinted nem reprodukálható? Nem minden másolat tartalmaz filléres kínai mechanikát, szóval nem lennék ebben olyan biztos.

3) Minden fasza, csak lopott. Na, akkor mi van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.