Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) Dzsana válasza -HTC- (#71249) üzenetére


Dzsana
senior tag

Leng a kezem, jelentkezem! :K

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#71252) tupacamaru válasza Reverting (#71245) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez így nagyon jól néz ki. :K Lehet még ilyet szerezni valahonnan?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#71253) JackFeryll válasza condy (#71112) üzenetére


JackFeryll
őstag

Csak annyit tudok hozzáfűzni a témához hogy van Zrínyis ismerősöm és ott direkt nem szeretik a tank kifejezést használni így a T32 is harckocsi.

(#71249) -HTC-
Tetszik. Remélem nem angol ebayről bolttól van. Ha igen akkor leírom mit hallottam róluk. (nem jut eszembe a bolt neve és most nincs élő aukciójuk hogy rákeressek)
Nekem főleg a járástartalék kijelzős változat tetszik, de az sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#71254) válasza Dzsana (#71251) üzenetére



senior tag

Én legújabb szerzeményeim is tetszenének asszem.. :K

[link]

[link]

(nem saját képek, hamarosan lesznek azok is)

(#71255) -HTC- válasza JackFeryll (#71253) üzenetére


-HTC-
tag

Magyarországi vásárlás volt :)

(#71256) dilajoska1 válasza (#71254) üzenetére


dilajoska1
őstag

A felső óránál a dátumot 12-étől az üveg torzítja?

Amúgy nagyon szép.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#71257) Deskdiver válasza -HTC- (#71249) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Na ez az egyike azoknak az óráknak amit hátlappal kifele hordanék. Xarnék én az időre. :D Gratula, jó választás volt szerintem. :C Szólj ha meguntad. :)

(#71254) Pé Szép órák. Mi az a kis bütyök az Angelus bal oldalán?

[ Szerkesztve ]

(#71258) Dzsana válasza (#71254) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na ez odabasz! De ez más kategória. A Doxát megérné felújítani, számlap, tok, werk.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#71259) JackFeryll válasza -HTC- (#71255) üzenetére


JackFeryll
őstag

El is repült a vészmadár. Sok boldogságot ! :K

más:
Tudnátok ajánlani valami forrást jó minőségű csatos (deployant clasp) bőrszíjak beszerzéséhez ? A Rios ilyet nem árul ha jól látom.

(#71260) rtivi válasza (#71254) üzenetére


rtivi
csendes tag

Nagyon komoly darabok. Még nézni is gyönyörűség. :)

(#71261) -HTC- válasza JackFeryll (#71259) üzenetére


-HTC-
tag

Azért érdekelne az infó arról amit említettél! :)

(#71262) agy73p válasza tom 007 (#71196) üzenetére


agy73p
senior tag

time.is

[ Szerkesztve ]

(#71263) Nick no.1 válasza tom 007 (#71233) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

A G sorozatú ETA szerkezetek nem hőkompenzáltak.
A havi 3-4 sec kitűnő eredmény ! A G10 havi 15 sec+-
A pontosság gyári beállítása nem változtatható.
Példának itt van mindjárt három ..
ETA G10.211

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#71264) Wg5113 válasza (#71254) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Gyönyörűek!

(#71265) JackFeryll válasza -HTC- (#71261) üzenetére


JackFeryll
őstag

Megtaláltam.

Tic Watches

A cégről jó képet festenek a trustpilot-os vélemények.
Érdemes belekukkantani.

Röviden:
Sok problémás óra, sok hónapos szerviz után kaptak másikat jó esetben.
Több esetben is felmerült a gyanú, hogy hamis az óra amit kaptak tőlük erre válasznak persze standard copy paste szövegük van. Volt akinek márkaszervizben mondták hogy ez nem eredeti és talán még szakvélemény is van róla. Persze jött a standard szöveg.
Ja és nem utolsó sorban a honlapon kb csak divatórák vannak. A Tissot-kat nem tudom honnan szülik.

Sok Tissot Le Locle órát adnak el ebay-en 100-150 font közt. Nekem gyanús hogy vagy replika vagy "kishibás".
Lehet perelni rágalmazásért és üzletrontásért ;]

(#71266) tacto válasza (#71254) üzenetére


tacto
aktív tag

Gyonyoruek.

(#71267) Szabikaa20 válasza (#71254) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nagyon szépek! :Y :R

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#71268) vadászcsiga válasza (#71254) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A felső Angelusért bevállnék egy estét conchita wursttal :D

(#71269) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Bocsánat hülyeséget kérdeztem. Milyen pillangózárat ajánlanátok ? Pici előny ha itthon beszerezhető, de nem feltétel.

(#71270) Bati0501 válasza (#71254) üzenetére


Bati0501
őstag

Gratula! :C

(Angelusékat nem zavarta,ha belelóg a szám a segédszámlapba,nem úgy, mint IWC-ékat.Ez a megoldás szebb sztem.

(#71271) ronin s8 válasza (#71254) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szépek! :R
Ez felújított számlap?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#71272) tom 007 válasza Nick no.1 (#71263) üzenetére


tom 007
tag

Az első körben nem akartam leirni az óra tipusát mivel más topikban mindenféle negativ
jelzővel illeték az órát meg a viselőjét. :U
Tehát az óra egy 2009-es Breitling Chrono Colt chronométeres kvarc hőkompenzált szerkezet.
Igy az óra évi 50 mp körül siet ami természetesen jó eredménynek számitana ha a gyár nem vállalt
volna évi 15 mp-et.
Egyébként a munkám miatt nagyon ritkán van a kezemen az óra legtöbbszőr a dobozában pihen hogy
milyen helyzetbe van az óra befolyásolja a járáspontosságot-tehát koronával felfelé az oldalán,vagy a hátlapján számlappal felfelé?

"Sosem aggódom a jövőért. Mindig túl korán eljön." Albert Einstein

(#71273) BAti77 válasza tom 007 (#71272) üzenetére


BAti77
aktív tag

Egy quartz szerkezetnél nincs igazàn jelentősége hogyan teszed le az óràt... :)
Teszel fel róla képeket? :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#71274) tom 007 válasza BAti77 (#71273) üzenetére


tom 007
tag

[L:/dl/upc/2014-09/39585[L:/dl/upc/2014-09/13/39585_vyxqlny0xxvmxofr_img_0910_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-09/13/39585_vyxqlny0xxvmxofr_img_0910_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

"Sosem aggódom a jövőért. Mindig túl korán eljön." Albert Einstein

(#71276) tom 007 válasza BAti77 (#71273) üzenetére


tom 007
tag

"Sosem aggódom a jövőért. Mindig túl korán eljön." Albert Einstein

(#71277) tom 007 válasza seiko (#71275) üzenetére


tom 007
tag

Sajnos ez szokott lenni...........
Lehet rosszul fogalmaztam nem G 10-es hanem ez:[link]
A lényeg hogy ETA.
És eredeti az óra. :K

[ Szerkesztve ]

"Sosem aggódom a jövőért. Mindig túl korán eljön." Albert Einstein

(#71278) WiZARD válasza JackFeryll (#71269) üzenetére


WiZARD
addikt

Milyen orahoz, milyen szijhoz.
Itthon ami elerheto azok talan a hirsch pillangozarak. (vagy ami a postas hoz :D)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71279) Nick no.1 válasza tom 007 (#71272) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Igen ez hőkompenzált,de ebben nem g10-s van...ha nem ETA Thermoline 251.232
ennek a pontossága szabályozható utólag is.
Ez egy hőkompenzált kvarc óra,nem automata,az ,hogy milyen helyzetben rakod nem befolyásol semmit a pontosságán..

a következő képen...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#71280) bigdaddylaza válasza (#71254) üzenetére


bigdaddylaza
tag

grat jaj istenem anyám add el a házat ezek ám az órák:)doxa számlapja nem vészes szerintem korhoz illik.a dzsana félre beszél:)

(#71281) vadászcsiga válasza Deskdiver (#71257) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hélium szelep :D

(#71282) Deskdiver válasza vadászcsiga (#71281) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Igazad lehet. :D Nagyon aggódhattak a hélium miatt ,mert raktak egyet alulra és fölülre is a tokfülek közé. :)

[ Szerkesztve ]

(#71283) veloke


veloke
tag

Legújabb szerzemény: Certina Ds Pilot

(#71284) rtivi válasza tom 007 (#71272) üzenetére


rtivi
csendes tag

Nagyon jó ki óra. Hordjad egészséggel és minél többször. :)

Akik pedig a negatív jelzővel illetnek bárkit és bármit akármilyen óra miatt, azoknak ez az alapbeállításuk. Azt hiszik, hogy attól lesznek másoknál különbek, ha elveszik a másik örömét. :W

(#71285) rtivi válasza rtivi (#71284) üzenetére


rtivi
csendes tag

A ki helyett persze kist akartam írni.

(#71286) JackFeryll válasza WiZARD (#71278) üzenetére


JackFeryll
őstag

Zeppelin 7060-hoz tervezek venni egy Rios Springfieldet (shell cordovan) és arra kéne valami csat. Ebay-es olcsó darabok milyen minőségűek lehetnek vajon ? Nem szívesen vennék drágább csatot mint amilyen szíjra kerül.

(#71287) petyus80


petyus80
csendes tag

Szerintetek ez a DS Podium GMT megér ennyit használtan? Régóta tetszenek. Talán alkuképes az ára...
[link]

(#71288) ds podium válasza petyus80 (#71287) üzenetére


ds podium
csendes tag

próbáld meg az ebay-en is,hátha sikerül olcsóbban kifogni egyet......én vettem már 150 euróért is!!!igaz az ezüst számlapos volt.....

veloke:
Nagyon szép az óra,grat hozzá és viseld egészséggel!

O+A

(#71289) vadászcsiga válasza Deskdiver (#71282) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Bármikor jól jöhet pl szülinapi partin, kis hélium besziippant és meg is van a hangulat :D

(#71290) csabulaxi válasza veloke (#71283) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Húú! Régen de bele voltam pistulva, mostanában meg kiment a látókörömből.
Grat!

Ebből, ha jól emlékszem volt 2 méret.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#71291) Attila! válasza JackFeryll (#71286) üzenetére


Attila!
tag

Pedig a zárak sokszor drágábbak mint maga a szíj. Ha megvetted a szíjat csinálj róla egy képet, ez olyan ami a nomosokon is van, igaz?

(#71292) JackFeryll válasza Attila! (#71291) üzenetére


JackFeryll
őstag

Igen, még nem vettem szíjat.

(#71293) ds podium válasza csabulaxi (#71290) üzenetére


ds podium
csendes tag

Igen,nekem a világos számlapos volt,sőt 7750-el is gyártották :K

O+A

(#71294) Dzsana


Dzsana
senior tag

Végre volt egy kis időm saját órákat is csinálni, elővettem az egyik dobozom, s elkezdtem rendbe tenni őket. Sajnos, vagy szerencsére, még nagyon az elején vagyok. Az elmúlt két nap végeredménye:






http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#71295) ds podium válasza Dzsana (#71294) üzenetére


ds podium
csendes tag

Boldog Karácsonyt! :)) Nagyon szépek!!!!És szinte hallom a sóhajokat a szíjgyártó topictársaktól :K

O+A

(#71296) veloke


veloke
tag

Köszönöm srácok!! Én is úgy tudom, hogy van több méretben is, ez a 38 mm-es változat.

(#71297) Dzsana válasza ds podium (#71295) üzenetére


Dzsana
senior tag

:D
Remélem, hogy azért nem csak karácsonyra tudom eladni õket.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#71298) Wg5113 válasza veloke (#71283) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nagyon jól tetted,hogy megvetted. :C

Dzsana
Egész jó lendületet vettél :) . Ezek is mind tetszenek,de egyszer komoly élmény lenne az egészet látni. :R

(#71299) stewe780


stewe780
őstag

Üdv Mindenkinek!

Nagyon sajnálom, hogy csak most találtam rá erre a fórumra, de nem is csoda, korábban soha nem érdekeltek az órák. Volt működött, láttam rajta az időt és kész. Most viszont bevásároltam, és ha már csak így utólag is, de egy kicsit érdeklődve böngészem a netet a téma iránt.
Ez a fórum viszont gyönyörű. Csak helyenként beleolvasva, a gyönyörű példányok képeivel néhol, nagyon tetszik.

Szóval a történet onnan indul, hogy 13 év működés után tönkrement egy jó kis tissot-om: tissot

Elvittem Budapesten az Andrássy úton van egy Orex, megvizsgálták, és azt mondták, hogy 57.400HUF(!!) a javíttatása. Hát mondom annyit én most ezért nem adok ki. Az a helyzet, hogy mára már kicsi a számlapja (nem, nem az óra ment össze, a kezem nőtt némileg :) ) és a digitális kijelzője is elég sokat halványult, szóval veszek egy újat.

Nézegettem az órákat, ami tetszett volna mind nagyon nehéz. Jah, mert ugye a nemesacél az mégiscsak nemesacél. Hát akkor mi van titániumban. Nem sok. Leginkább a Citizennek találtabb szélesebb titanium óra szériát, abból pedig emellett döntöttem végül: aw1240-57e
Nagyon tetszett még a kék is, de a fekete jobban mindenhez hordható típusnak tűnt, ezért lett ez.

Ami után érdeklődnék, hogy az adott óra, és a márka, az ilyen svájci órákat látott szemmel milyen minőséget képvisel? A Citizen hol van az órák között, és a japán órák között? Egyébként még a Casiok nagyon lenyűgöztek, ennyiért már iránytűs hőmérőset kaptam volna, de akkor is mindig mikor ezt a Citizent felvettem, olyan minőségi érzés fogott el. Meg amúgy sem használom semmire, csak az órát nézem meg rajta. Gondolom az elején mindenhol megnézném, hogy hol van észak, meg hány fok van, de aztán csak zavarna az a sok mutató, kisablak.
Ami egy kicsit aggaszt, hogy az aw1240 leírásában +-20sec/hó pontosságot adnak meg. Ebben a kategóriában pedig már a 15 az általánosan elfogadott. Szóval a szerkezet ami meghajtja esetleg valami régebbi elavult típus lehet egy új tokba költöztetve?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#71300) Ra3 válasza stewe780 (#71299) üzenetére


Ra3
őstag

A Citizen azért kicsit feljebb van pozicionálva mint a Casio általában, de azért a Casio-ból is vannak ütős példányok, japán belpiacos cuccok, Oceanus széria stb.
Nekem öt Citizen van itthon, 4 eco-drive, plusz egy automata, most várom az ötödik kvarcot, szerintem felesleges aggódni a +-20mp miatt, az csak egy érték amivel magukat biztosítják be, az enyémek is bőven alatta vannak.
Minőségérzetre egyébként nekem az automata jön be legjobban, ebben lehet hogy a japán gyártás, és az IWC-től lopott számlap is közrejátszanak:

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.