Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) apholyon válasza Szabikaa20 (#70198) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nem irigyellek, ennyit szívni egy szíjjal...:F

@Gonzi: gratula!:))

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#70202) condy válasza Szabikaa20 (#70198) üzenetére


condy
senior tag

Bakker! Részvétem! Ennyi csökkent értelmet egy rakãson? Mostanában csak rosszat hallok Steinék felől. Az mãr szinte biztos, hogy én nem rendelek még egyet, pedig az Aviation gtm nagyon bejövős. :W

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#70203) vadászcsiga válasza condy (#70202) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A saját jó tapasztalatod ellenére sem? Ezt nem értem :F

(#70204) vadászcsiga válasza Szabikaa20 (#70198) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én már őrültem volna ha megoldódik ;]

Gonzi
Ha így folytatod lassan a mx5-ösöd is megy ki az fb-re :D

[ Szerkesztve ]

(#70205) huszar90 válasza condy (#70202) üzenetére


huszar90
aktív tag

Mondjuk legalább a szándék megvan bennük hogy segíteni akarnak.. Lerendezhették volna annyival is, hogy a felhasználó hibája és kész (persze nyilván nem így van). De sok nagy márka ezt csinálja. Pl. édesanyám féléves blackberry z10-ében cserélnünk kellett SIM kártyát mert szolgáltatót váltottunk és mikor kiszedtem a SIM-et az érintkezőnél az egyik láb letört. Mivel 2 év garis, hívtuk a szervizt de elhajtottak azzal, hogy nyilván nem megfelelően akartuk kivenni belőle.... Mintha annyiféleképpen lehetne. És nem egy olcsó telefonról van szó és mégis :(((

(#70206) Ereshkigal válasza Szabikaa20 (#70198) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jól félreértettek. :(((

condy: ennyire ne legyél paranoiás. :P

[ Szerkesztve ]

(#70207) Deskdiver válasza vadászcsiga (#70191) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Jardur Bezelmeter 960 a Ronin-ból.

(#70208) Attila! válasza Kulbi (#70190) üzenetére


Attila!
tag

Ez melyik tipusú rios szíj? (Ami a chronon van)
Én is most akarok a certinámra, hirsch dukeot néztem csak elég drága... Ha van hasonló minőségű olcsóbb alternatíva riosba akkor az befutó lehet.

(#70209) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Már örültem,hogy megoldódik,erre mehet a sz*pás tovább! :( Ha nem küldtem volna róla képeket is akkor megértem,hogy elértenek valamit...Vagy legalább csavarokat küldtek volna már akkor boldog lennék!Még a méreteiket is odaírtam! :W Erre küldenek 2egyforma rugós stiftet! :O

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#70210) Deskdiver válasza Szabikaa20 (#70209) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Szerintem küld vissza a Rios-ba. Most már aggódjanak ők miatta.

(#70211) Szabikaa20 válasza Deskdiver (#70210) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Na persze...Visszaküldöm aztán se pénz se óra! :( Óra rendben van!A szíjjal van a gond!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#70212) cserix válasza Szabikaa20 (#70211) üzenetére


cserix
tag

Nem lehet alternatíva, hogy a "félreértés" után elküldöd csak a szíjat a Riosba, hogy innentől foglalkozzanak ők vele (te megpróbáltad) és majd küldjék a javított vagy cserélt szíjat? Vagy ha Bp.-en jársz bevinni?

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#70213) Deskdiver válasza Szabikaa20 (#70211) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Én is a szíjra gondoltam.

(#70214) Szabikaa20 válasza cserix (#70212) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Írtam Riosnak még akkor mikor steinhartéknak!Azótase válaszoltak!!! :(

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#70215) gprspeter válasza Attila! (#70208) üzenetére


gprspeter
senior tag

(#70216) attisx válasza Takuun (#70193) üzenetére


attisx
addikt

"Belülről kéne valahogy kitakarítanom, mert undi, hogy ragad."

Nem vagyok sem óra, sem bőrápolási guru, viszont mivel már napok óta futod itt a köröket érdemi válaszok nélkül, bátorkodnék előállni egy ötlettel. (Ha másra nem, vitaindítónak jó lesz... :D )

Langyos szappanos vízbe mártott ronggyal törölgesd át, majd száradás után - a bőr rugalmasságát megőrzendő - egy kevéske vazelinnel, vagy valami zsírosabb kézkrémmel kend át...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#70217) flexxx2 válasza attisx (#70216) üzenetére


flexxx2
őstag

Na ezt olvastam én is valahol, szóval akkor ez jó megoldás, nem készíti ki a bőrt?
Mennyire lehet erősen dörzsölni a bőrt a szappanos vízben?

[ Szerkesztve ]

(#70218) condy válasza huszar90 (#70205) üzenetére


condy
senior tag

Ezzel is egyetértek, csak próbálom empatikusan beleképzelni magam a Szabi helyébe, hogy mit szívott már szegény ezzel az órával. Tudom azt is, hogy minden bizonnyal nem direkt csinálták, de ha Szabi lefényképezte, leírta, elmondta, hogy mi a gond, és mi lehet a megoldás, akkor ezek után mégis csak lehet némi inkompetenciát (vagy túlzott lazaságot) feltételezni.

Ereshkigal: nem vagyok paranoiás, de nem lennék a Szabi helyébe! Vágyai tárgya először "meghibásodik" majd ilyen vagy olyan okokból a megoldás még tovább húzódik. És most megint Neki kell lépni.

Szabikaa20: Olyan szíj van rajta mint a 44-esen? Mert ha a méret stimmel, akkor nekem van egy kivett szem csavarral, feleslegbe. Ha jó a tiedhez, akkor elküldöm, és ha a tied vége megjön, akkor visszaküldöd. Jó szívvel...

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#70219) busman válasza condy (#70218) üzenetére


busman
addikt

Óráshoz kellett volna vinni,kiszedetni a szemet....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#70220) condy válasza busman (#70219) üzenetére


condy
senior tag

Én is meg tudtam oldani...
Szerintem nem Szabi szúrta el! Ennyi erővel az órásnál is tönkremegy...

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#70221) Takuun válasza flexxx2 (#70217) üzenetére


Takuun
aktív tag

Emiatt parázok én is, mer ugye a bőrnek nem tesz jót a víz. A másik, hogy nekiállok szappanos vízzel "le kezelni" a bőrt nem biztos, hogy cserző meg egyéb vegyi anyagok nem fognak kijönni belőle és valamilyen bőrproblémát okozni.
Mint írtam kiváló állapotban van maga a szíj, még simán lehetne hordani, csak hát a belső fele koszos. Takarítás kéne, csak neten nem találok infót. Gondoltam vadászcsiga kolléga, ha már bőrözik talán tudna adni tanácsot.

(#70222) Gabor970 válasza condy (#70220) üzenetére


Gabor970
addikt

Akkor intézi az órás ha elcseszi, bevallom, nekem sem jutna eszembe 100e Ft-os órát mókolni, ha nincs gyakorlatom abban, amit csinálok. Casiomból is órásnál szedettem ki szemet, mikor a Fiam kezére ráillesztettük (egy sosem hordott, munkahelyi ajándék edifice)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70223) vadászcsiga válasza busman (#70219) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dehat ő a vasember aki szerszám nélkül cserélgeti a stifteket :D

(#70224) Szabikaa20 válasza condy (#70218) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Sajnos nem segít! :( De köszi azért!Az a baj hogy a szemnél 19,6mm-es csavar van és fent a toknál pedig 21,2mm...Na nekem ez a hosszabbik kell!

busman,Gabor970: Annyira hülye nem vagyok,hogy egy szemet netudjak kivenni!Az órás ugyanúgy kicsavarta volna öneki is beletorik föleg hogy nagy eröt se kellett kifejteni.A másik pedig hogy fent a toknál magátol jött ki a csavar,ahoz nem is nyúltam már csak akkor mikor kilógott!A menet tönkre van rajta téve!Ezt már a gyárban így csavarhatták bele!És ez a nagyobbik baj nem a beletörött csavar a szem-be! :(

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#70225) bigdaddylaza válasza g0n21 (#70195) üzenetére


bigdaddylaza
tag

köszi a választ,most adtek el a vaterán ilyet 40-45ért,meg ajánlottak egy helmetet 39ért itthol is ki lehet fogni csak olyan ritka mint a 6139es seikok:)még gyüjtök kicsit.):)

(#70226) bbuffy válasza Takuun (#70221) üzenetére


bbuffy
senior tag

Boston bőrtisztítő és utána Boston méhviaszos bőrápoló.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#70227) Gabor970 válasza Szabikaa20 (#70224) üzenetére


Gabor970
addikt

ezt nem valakitől vetted kéz alól?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70228) flexxx2 válasza bbuffy (#70226) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem briston? Google ezt dobta.

(#70229) Szabikaa20 válasza Gabor970 (#70227) üzenetére


Szabikaa20
őstag

De,de pár napot volt nála és a kezén se volt!A fóliákat is én szedtem le a szíjról,az üvegröl és hátuljáról is...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#70230) bbuffy válasza flexxx2 (#70228) üzenetére


bbuffy
senior tag

de igen, elirtam, köszi.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#70231) apholyon válasza Szabikaa20 (#70224) üzenetére


apholyon
aktív tag

Kérlek ne vedd támadásnak, de abban igazuk van, hogy érdemesebb (főleg drága óránál) egy órással csináltatni. Nem azért, mert Te nem tudod megcsinálni, hanem mert úgy övé a felelősség, igaz, ha gyári hibás volt, akkor az kicsit más téma... Egyébként én is pár napja vittem óráshoz, egy szemet szedettem ki a titánium szíjból, hát külön kérés ellenére is van rajta egy nüansznyi karc, igaz szabad szemmel is csak pár centiről venni észre, akkor is csak abban az esetben, ha tudod hol keresed, de akkor is... én mondjuk nem vagyok gyakorlott, inkább kifizetem azt az 500-1.000 forintot...

Egyébként nagyon sajnálom, hogy ennyit szívsz vele, remélem megoldódik mielőbb... :(

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#70232) cserix


cserix
tag

Szerintetek tetszene egy ilyen a gyereknek(15éves)?
Messerschmitt 38mm Steel Case Aviator Watch #ME262S

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#70233) phranxinatra válasza apholyon (#70231) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Na most a csavaros megoldásnak pont az a lényege, hogy ne kelljen folyton óráshoz rohangálni a szíjjállítással. Egyébként meg itt Pécsett az Omegámnak olyan ügyesen elbarmolta 2 külön órás együttes erővel a félszemét, hogy újat kellett hozzá rendelnem. -13k. A Répasinál úgy akarták kiszedni a stiftet, hogy csak az egyik csavart csavarozták ki. Aztán addig lett erőltetve, amíg a nem kiszedhető stiftnél elgörbült a szem. Ekkor átmenetem egy másik madárhoz, aki úgy görbítette vissza a szemet, hogy megfogta puszta fogóval. Aztán az összebaszott szálhúzott acélt fényesre(!) polírozta. A probléma egyébként az volt, hogy kicsit sok loctite-ot használtam, és beragadt a stift.

[ Szerkesztve ]

(#70234) Kulbi válasza gprspeter (#70215) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Ez leginkább a Modena párja, az óránál kicsit párnázott, a Panama ugyanez párnázás nélkül.
A Duke-nak más a vége, ha jól tudom le van kerekítve. Abból van piros varrású (Grand Duke) is, Rios-ból nincs.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#70235) burjois


burjois
csendes tag

Mai:
Mai:

[ Szerkesztve ]

.....gusztus dolga.

(#70236) apholyon válasza phranxinatra (#70233) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hát igen, ezért is jó ha van egy "bejáratott" szakember, akihez nyugodt szívvel tudod vinni, bármilyen drága, vagy fontos is az óra... sajnos nekem még nincs ilyen (plusz nem vagyok szakértő, így nem merem magam csinálni egy drágább óránál), így kénytelen vagyok rábízni valakire, aki nem tűnik merev alkoholistának (nem remeg nagyon a keze, nem áll keresztbe a szeme) és összeszorított farpofával várni, hogy vajon barbár módon megrongálja-e a kicsikémet, vagy szerencsém lesz... :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#70237) vadászcsiga válasza apholyon (#70236) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az a baj hogy nincs ilyen, főleg vidéken. Utána derül ki hogy jó volt e vagy sem de az meg már milyen?

(#70238) apholyon válasza vadászcsiga (#70237) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hát igen, vidék ilyen szempontból nem túl szerencsés, legalábbis ami Nógrád megyét illeti... :U

Más:

Mi a véleményetek (esetleg tapasztalat) a következő márkákról:

- Invicta
- Swiss Military
- Swiss Legend
- Stührling (láttam, hogy ilyen több embernek is van)

Előre is köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#70239) vadászcsiga válasza apholyon (#70238) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mutatják az időt, egyel kevesebb hely az óratartóban

:D

(#70240) ronin s8 válasza cserix (#70232) üzenetére


ronin s8
senior tag

Amennyiben II. világháborús filmeket szeret, kicsit retro ízléssel bír, és picit is kilóg a main stream szarbaxos ályfonos körből, minden bizonnyal kezet csókol majd Neked... ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#70241) skx007 válasza g0n21 (#70195) üzenetére


skx007
csendes tag

Nagyon szép, gratulálok hozzá! :C

(#70242) Deskdiver válasza apholyon (#70238) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Egyet értek Vadászcsigával. Bár attól függ melyik Swiss Military.
CX Swiss Military
Hanowa Swiss Military
Swiss Military Kínai Népköztársaság :U
Az első kettő svájci azok nem rosszak. Az uccsó meg... No comment.

[ Szerkesztve ]

(#70243) rolka1979 válasza Deskdiver (#70242) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Az ötlet zseniális, csak kár, hogy nem eta-val szerelik őket! 😞

[link]

(#70244) g0n21


g0n21
senior tag

Köszönöm mindenkinek, kíváncsian várom, meg azt is, hogy hol találok mondjuk hirsch carbont, vagy egy ilyen szíjat, mint a képen: Az egyetlen gebasz hogy 19mm-es (!!!) szíj kéne. (ez az Omega Speedmaster dark side of the moon szíja)

Vagy a 45th anniversary-é Tényleg, az ilyen szíjnak mi az elnevezése?

Ha tudnátok segíteni abban, hogy találjak ilyeneket, nagyon boldog lennék :)

SZERK:

Találtam hirsch-ből carbon-t

És szövet szerűt is, de nem az igazi még szerintem :)

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#70245) Deskdiver válasza g0n21 (#70244) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Talán Sailcloth vagy Lorica szíj lehet. Nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#70246) WiZARD


WiZARD
addikt

Megjött vadászcsigától a szíj :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#70247) condy válasza WiZARD (#70246) üzenetére


condy
senior tag

:C csiga egyre profibb! Esek egyik ámulatból a másikba! :C grat!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#70248) skx007 válasza WiZARD (#70246) üzenetére


skx007
csendes tag

Nagyon jó lett, különösen, hogy ilyen vastag, így nem olyan zavaró a Sumo hosszú fül nyílása, vagy mije...

(#70249) skx007 válasza g0n21 (#70244) üzenetére


skx007
csendes tag

Szerintem az egy Cordura szíj 1000 vagy 1050-es. Ilyenekből készülnek pl. a Maxpedition táskák.

pl.: szíj a strapcode-on

[ Szerkesztve ]

(#70250) Deskdiver válasza g0n21 (#70244) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Bocs rosszul emlékeztem a Lorica az inkább műbőr szerű anyag. Én ezt találtam:
Hadley Roma Sailcloth Lorica, de sajnos 20/18mm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.