Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) Attila!


Attila!
tag

:Y

[ Szerkesztve ]

(#71052) Misi1979 válasza bbuffy (#71020) üzenetére


Misi1979
őstag

Azért a RW és a Longines elég messze van egymástól.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#71053) jookomak válasza Attila! (#71051) üzenetére


jookomak
őstag

Vótmá.

Nem lehetne lekattani az apple watch-ról?

(#71054) WiZARD válasza Attila! (#71051) üzenetére


WiZARD
addikt

érdekes ez a cikk
Bár kicsit elfogultnak érzem, nem hiszem el, hogy ennyivel több/jobb minőségérzetet adna az iwatch.
Van 500$ Seikom, és imádom, minőségérzete szerintem hibátlan, de a Steinhartjaimra se lehet 1 szavam se. Ezeknél jóval drágább órákkal is találkoztam már párral, de még így se változik ezekről a véleményem.
Ehhez képest odavan, hogy micsoda minőség az iwatch, és a svájciak elbújhatnak.
Egyszerűen nem értem mire gondol, és amúgy is hihetetlen, mi az amit az apple tudna, és ezer másik, évtizedek óta órát gyártó cég meg ne tudna.

Más szemszögből az ára is érdekes, ha jobban belegondolunk. 350-500-1000$ körüli áron egy jó óra nem túl drága, és talán unokáink is hordhatják majd. Bár szerintem aránylag kevesen (még nyugaton is) vesznek akár csak 500$ körül órát, pedig az sokáig óra.
Ezzel szemben itt van ez, amiből 1-2 év múlva jön ki szebb/jobb, és 4-5 év múlva garantáltan 1 fillért nem fog érni, senkinek nem fog kelleni.
Akinek eddig nem volt igénye/pénze ~500$ órára, az egy ilyet tényleg akar majd venni, és 3 évente lecserélni?
Akinek eddig volt igénye/pénze ~500$ órára, az lecseréli vajon egy ilyen quartzórára?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71055) ans válasza jookomak (#71053) üzenetére


ans
aktív tag

A képeken az a Samsung szerű az iWatch? :)

WiZARD:
Azt is írják, hogy nem óra, hanem kiegészítő
.

Pár év múlva még az üzemképes példányok sem fognak működni.

[ Szerkesztve ]

(#71056) phranxinatra válasza axod (#71050) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ofreitől tudsz rendelni, meg van egy angol oldal, aminek most nem jut eszembe a neve, de nem lesznek olcsóbbak, mint az Omega-szervizek. Talán a Baross egy picivel olcsóbb, mint az Orex.

(#71057) Dzsana válasza petyus80 (#71013) üzenetére


Dzsana
senior tag

Szegény Raymond az idén halt meg. :F RIP

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#71058) WiZARD válasza ans (#71055) üzenetére


WiZARD
addikt

Akkor bal kezemen maradjon az O+a, a jobbra meg tegyem fel ezt a quartzvackot? :)
De arra se jó, mert jobb oldalán van a tekerő...

:DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71059) Attila! válasza WiZARD (#71054) üzenetére


Attila!
tag

Egy vicc odarakni ezt a valamit egy - Steinhart/Tissot/Certina/Hamilton/Seiko és még sorolhatnánk mivel van meg egy árban - mellé. Ennyi pénzért amennyibe ez kerül már órát lehet venni. Amúgy nem értem mi értelme ennek a terméknek? Nem akarok a karomon térképet nézegetni meg smst küldeni. Tényleg ahogy írtad, kommersz dolgokkal villantani akaró h*lye gyerekeknek és kockáknak való.

(#71060) Bati0501 válasza Attila! (#71051) üzenetére


Bati0501
őstag

Biztosan csak a fénykép nem jó,de itt vhogy-nekem- nem jön le,h micsoda egy elképesztően drága,hatalmas presztízsű kis műszer-műtárgy ez a Patek.
Míg egy marketing fotón egészen máshogy fest- még ha nem is egy az egyben ugyan az a két óra.

De biztos csak én nem vagyok elég elvakult presztízsmárka rajongó.

(#71061) Attila! válasza Bati0501 (#71060) üzenetére


Attila!
tag

Élég visszafogott a megjenése, de szerintem nem is az a lényeg a képen.

(#71062) JackFeryll válasza WiZARD (#71054) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az a baj a nézőpontjával, hogy komoly órákhoz szokott és nála 1000 dollár alatt csak kis gagyi órák léteznek. :W
Gusztustalan ahogy áradozik és szapulja az igazi órákat ebben az árkategóriában.

Amúgy én el tudom képzelni ezt a kütyüt a mindennapokban (nem rajtam persze :N ) mondjuk 100$-ért maximum.

[ Szerkesztve ]

(#71063) Babarnew válasza Szabikaa20 (#71045) üzenetére


Babarnew
csendes tag

Na nekem pont volt egy ilyenem, a tartodobozt mar en csinaltattam asztalossal ( ala MIG 29 profil) es egy baratom kapta az 50. szuletesnapjara :K

(#71064) Szabikaa20 válasza Babarnew (#71063) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát ez nagyon komoly!!! :Y :R Simán eltudnám képzelni a vitrinemben vagy a tetején! :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#71065) Babarnew


Babarnew
csendes tag

Egyebkent MIG27/29 fedelzeti ora, kezihuzasu (!!!) 3 napos jarasidovel

(#71066) ronin s8 válasza Attila! (#71059) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem értitek Ti ezt! :D Ez egy hype. :Y
Néhány cég, látva az (svájci) órák sikerét, megrészegedve a belegondolt lehetőségtől, éppen töm befele egy mesterségesen, előre kifeszegetett piaci rést. ;)

Amúgy az órák nem túl rosszak (tényleg!), de sosem fogják letaszítani a trónról a mintául vett mechanikusokat.
Én 4 évet jósolok nekik, vagyis pontosan egy generációra futja majd még. Utána vége. :N

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#71067) ans válasza WiZARD (#71058) üzenetére


ans
aktív tag

Az O+A helyett. Futáshoz, extrém sporthoz. Csak az iPhone is legyen nálad, különben nem működik. Csak ne felejtsd el feltölteni. Vagy vizsgán puskázni. Ehhez képest túl van tervezve.

ronin s8: Apple watch itt off topic, mert nem óra.

[ Szerkesztve ]

(#71068) vadászcsiga válasza hdman (#71039) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Koszonom :R
Alsó egy Molnija zsebóra beepites, felső meg egy Citizen Nighthawk

(#71069) Bati0501 válasza Attila! (#71061) üzenetére


Bati0501
őstag

Nem az a baj,nem is lehet G-shock kinézete.
Nem ez a lényeg a képen...nem tudom...most oda van mellé rakva egy a hipermodern csúcskirály izé,ami jóval nagyobb,és még szép színes kép is van rajta.
Nekem pont azért "tetszik" ez a kép,mert itt látszik igazán,h egy ilyen kaliberű óra hogyan mutat a valóságban valójában.Felőlem akár ott se lehetne ez az ikütyü.

Mert valljuk be nem úgy néz ki,mint a marketing fotókon,így már nem tűnik annyira "misztikusnak".

De megint magamból indultam ki és biztos csak én gondolom,h az ilyen szintű órákat vmilyen misztikus láthatatlan erő öleli körül,és ha az ember felvesz egy ilyet,akkor rögtön egy olyan ember lesz belőle,amilyen az egész világ szeretne lenni.
De tudjuk,h ez nagy baromság,mert a gyártók nem sugallnak semmi ilyesmit.

;)

(#71070) fagyalllo válasza WiZARD (#71054) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szervizes szemmel nézve egy kicsit se hasonlít az órákra, sokkal inkább egy csuklón hordott telefon. Gondolom, a gyártó szokásához híven ehhez se lehet majd eredeti alkatrészeket kapni. Mivel csavarokat nem láttam, biztosan ezt is ragasztó tartja össze, így gyári alkatrészek nélkül szerviz után tökéletesen össze se lehet szerelni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#71071) gprspeter


gprspeter
senior tag

Én is feltenném, az egyik óradobozom...
Összeállt végre.
A 3 testőr. Athos, Porthos és Aramis. :D

(#71072) JackFeryll válasza Bati0501 (#71069) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szerintem alapból sem egy különleges dizájn, na meg karcos, retkes a tok. Messziről egy jó varrott öltönnyel együtt azért biztos jobban mutatna mint ezen az előnytelen félmakrón.
Ugyanakkor mutass egy olyan Portuguese fotót ami előnytelen. NINCS :D

(#71073) axod válasza phranxinatra (#71056) üzenetére


axod
tag

Köszönöm szépen!:)

(#71074) WiZARD válasza ans (#71067) üzenetére


WiZARD
addikt

Vajon sok sportoló van, akinek az a vágya, hogy a jól bevált Suntoo/Garmin/Polar stb óráját egy ilyenre cserélje? :)

Ráadásul a mellkaspántos pulzusmérés pontosabb/megbízhatóbb mint ez a csuklós... (és még szifon se kell hozzájuk)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#71075) ans válasza gprspeter (#71071) üzenetére


ans
aktív tag

Király! Vagy írhatnék "Bíborost!" is.

WiZARD:
Pont azt írtam, hogy ehhez túl van tervezve. Ehhez nem kéne zafír, meg 18 karát, meg milánói szíj.

[ Szerkesztve ]

(#71076) ronin s8 válasza ans (#71067) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azért annyira ne féljünk már tőle, hogy nem is merünk róla beszélni! :O Annyira óra, mint egy kvarcóra. :K És mivel itt azok is játszanak, nagyon is ontopik. :K

Vegyük észre, hogy akármennyire se "akarjuk" szeretni, mégis csak valami új születik éppen.. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#71077) Szabikaa20 válasza gprspeter (#71071) üzenetére


Szabikaa20
őstag

De szépek! :B

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#71078) ronin s8 válasza gprspeter (#71071) üzenetére


ronin s8
senior tag

A jobb szélső nagyon bejön! :K :R

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#71079) vadászcsiga válasza ronin s8 (#71076) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Samunak már régóta van, csak Apple nagyobb csinnadrat tolt alá

Ronin
Nekem meg a középső. Ha minimum 40mm-es lenne már nekem is itt figyelne egy ilyen vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#71080) ans válasza ronin s8 (#71076) üzenetére


ans
aktív tag

Elég durva kvarc lenne, ha naponta kéne tölteni. Akkor inkább kézi húzós.

Nem tudom mi lesz belőle, főleg annak fényében, hogy anno az iPadet is mindenki fanyalogva fogadta.

[ Szerkesztve ]

(#71081) trassher válasza ans (#71067) üzenetére


trassher
addikt

Vizsgán puskázni még mindig papírról a legkönnyebb kivéve műszaki rajz esetén. Míg ha papír alapú puskával kapnak az szimpla karó, telekommunikációs eszköz esetén fegyelmi és legjobb esetben fél év eltiltás. Természetesen nem hiszem hogy mindenhol így van de nálunk debrecenben igen.

Redmi Note 7

(#71082) gprspeter


gprspeter
senior tag

Az a legszebb szerintem is...
Az Én kérésemre lett ilyen.

(#71083) Bati0501 válasza JackFeryll (#71072) üzenetére


Bati0501
őstag

Na igen,ez az. :K
Lehet,h ez az adott modell 15 milka volt(fogalmam sincs),ezen a képen tök simán letagadhatná. ;]
És igen,hiába egy **Patek**,nem biztos,h feltünne,ha látnád vkin,h: húú bammeg,ez már igen.(nem úgy ez az iwatch... :P )

Keresgéltem egy kicsit,és háát tényleg...tényleg nem igazán van olyan szitu,ahol nem nézne ki jól,de: sztem ez így totál nem illik össze:[link]
Talán vmennyire hasonló szitus fotók,mint a Patek: [link],[link]

Jóó,ennek más a tokformája,nehezebben lehet talán összekarcolgatni.

(#71084) tupacamaru válasza ronin s8 (#71076) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem semmi új nem születik, inkább mondanám a Kairos-ra hogy új van születőben. Nekem ez jobban bejön.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#71085) Bati0501 válasza tupacamaru (#71084) üzenetére


Bati0501
őstag

A videó előtt hát nem egy scifis Samsung dig. karóra reklámja volt... :C

(#71086) dilajoska1 válasza WiZARD (#71054) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát nekem meg az a véleményem hogy szerintem ő is egy nagy Apple fan lehet aztán neki mindegy hogy mit rak elé az Apple de az mindentől jobb még ha ez nem is így van. Lehet ő pont az a fajta fan hogy ha egy fadarabot eléraknak Apple felirattal meg tudja magyarázni hogy az miért jó :D . Vagy egyszerűen csak jó pénzt fizet neki az Apple :).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#71087) phranxinatra válasza Bati0501 (#71069) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Szerintem ha egy kicsit kézben fognád ezt a Patekot, egyből éreznéd a misztikus erőt. Ezeken a fényképeken tényleg nem mutat valami nagyot, de ez nem az óra hibája.

(#71088) JackFeryll válasza dilajoska1 (#71086) üzenetére


JackFeryll
őstag

Kapsz egy tesztpéldányt egy köteg pénzt és két A4-es oldalnyi listát hogy mit kell megemlíteni pozitívumként. :U

(#71089) bbuffy válasza dilajoska1 (#71086) üzenetére


bbuffy
senior tag

Az utolsó mondatoddal jól meg is ragadtad a lényeget.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#71090) dilajoska1 válasza JackFeryll (#71088) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát körülbelül :)

Engem biztos nem tudna rábeszélni hogy ezt az izét egy Tissot, Certina ..... helyett hordjam :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#71091) von toth válasza WiZARD (#71074) üzenetére


von toth
tag

Egy eldobható termékeket kínáló világban élünk, ahol elsődleges dolog, hogy mindig trendi legyél. A fogyasztói társadalom alapvetése.

Az okosórák egy piaci rést fognak betömni (persze ebből a kínaiak fognak profitálni megint). Nem akarok magamtól idézni :D , de telepakolhatják az órákat hasznos funkciókkal és a kijelzó aktuálisan váltogatja majd a számlap stílusát, hogy egy JLC masterre, hol egy Royal Oakra :)

Persze ez nem azt jelenti, hogy védeni akarom őket a hagyományos órákkal szemben, de lesz felvevő piacuk.

(#71092) apholyon válasza tupacamaru (#71084) üzenetére


apholyon
aktív tag

Azért ez mèg mindig jobban néz ki, mint az alma :U
Akárhogyis, lehet konzervatív vagyok, de az óra a kezemen marad, a telefon meg a zsebemben, és ennél több közük nem lesz egymáshoz... :N

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71093) tacto válasza vadászcsiga (#71068) üzenetére


tacto
aktív tag

A Molnija tokozas 44mm koruli? Koszi.

(#71094) ds podium válasza molnarpeter (#71043) üzenetére


ds podium
csendes tag

én meg tudom csinálni a lünettán lévő számkopást.....itt egy munkám,milyen volt,milyen lett:

O+A

(#71095) busman válasza ds podium (#71094) üzenetére


busman
addikt

:R szép lett.
Más:Orient Flight-hoz létezik utólagos zafír üveg?

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#71096) vadászcsiga válasza tacto (#71093) üzenetére


vadászcsiga
félisten

45 egész pontosan

(#71097) apholyon válasza ds podium (#71094) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ügyes! Mi lelte azt a szerencsétlen Tissot-t? :(

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71098) tacto válasza vadászcsiga (#71096) üzenetére


tacto
aktív tag

Koszonom!
Lattam parat karora beepiteskent a neten, hasonlokakat, ahol tokatmeronek a 43mm-t jeloltek meg, es nem mondhatnam kep alapjan filigrannak azokat, igy elkepzelheto, hogy alulbecsultek...akarom mondani, pontatlanul adtak meg.

[ Szerkesztve ]

(#71099) apholyon válasza gprspeter (#71071) üzenetére


apholyon
aktív tag

A jobb szélsõ álom, de a középsõt is elfogadnám... :))
Mi a tapasztalat velük? Gondolkodtam én is egy Marvin-on... :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#71100) ds podium válasza apholyon (#71097) üzenetére


ds podium
csendes tag

Tavaly találtam a vaterán,kapott rendesen szegény :O ,megsajnáltam,optikailag rendbe hoztam...

O+A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.