Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) solgew válasza Dzsana (#30090) üzenetére


solgew
csendes tag

:C

(#30099) evo87: Nézegetem a kéket. Neked az van, vagy a fekete? Élőben, kézbe véve melyik néz ki jobban?

[ Szerkesztve ]

(#30102) Miamiquake válasza Dzsana (#30090) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Dzsana olyan vagy mint az egyhangú techno számok...
Tucc tucc tuccc :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#30103) Zozzer888 válasza Dzsana (#30095) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nembaj, szép lett:) mondtam hogy menni fog:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#30104) evo87 válasza solgew (#30101) üzenetére


evo87
őstag

Én végül a kéket lőttem. Nagyon nehéz volt dönteni, főleg, hogy mindkét óra nagyon szép egymás mellé kitéve. Így lefotóztam egymás mellett a kettőt és eltoltam emailben páromnak, legjobb barátomnak és édesanyámnak. Egybehangzó válasz volt a kék, mindenkinek az tetszett jobban.

De a legegyszerűbb, ha elmész és megnézed. Viszont azt mindenképp megjegyezném, amit már a többiek is említettek, azaz hogy a bolt fényviszonyai egyediek. Természetes fényben a kék sötétebb, mint amilyennek a boltban tűnik.

Ha gondolod, priviben nyomass egy email címet és átküldöm a Tutu-ban készített képet. Illetve lehet, hogy csinálok pár igényesebb fotót a kékemről a nyikonnal.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30105) solgew válasza evo87 (#30104) üzenetére


solgew
csendes tag

Nyilvános az email címem, de szerintem rakhatod ide az oldalra is. Privibe csak azért lenne mégis jobb, mert akkor az eredeti méretben látnám.

Előre is köszönöm neked!

(#30106) Dzsana válasza jookomak (#30098) üzenetére


Dzsana
senior tag

A számlapok készen vannak, már csak össze kellene dobni őket. Éppen ma délelőtt is sikerült egyet lecsapnom jó árban. Igaz, a számlap gatya, de ennyit simán megért egy acél tokos Omega. Bár azt írja, hogy a szerkezet szervizelt, hát nem tudom, én elszégyellném magam, ha a leszervizelésem után így nézne ki. Na nem baj, majd gatyába rázom: Omega Cal. 601

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#30107) evo87 válasza solgew (#30105) üzenetére


evo87
őstag

Ment is mail címre. ;)

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30108) Attila! válasza MarciKING24 (#30087) üzenetére


Attila!
tag

Ez hulyeseg ,hogy levan sajnalva.Maximum akik ertenek az orakhoz azok tudjak azt amit seiko kifejtett,a minosegevel viszont semmi problema van olyan mint a tarsai.
Amugy meg hetkoznapi emberek szemeben pedig pont,hogy jolcsengo nev a doxa mert ez van a mainstream koztudatba.

[ Szerkesztve ]

(#30109) pohár válasza Dzsana (#30095) üzenetére


pohár
félisten

egyenlőre a pizzát és tortát vágják :))
egyelőre lesz az, amit keresel :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#30110) solgew válasza evo87 (#30107) üzenetére


solgew
csendes tag

Köszi! Tényleg nehéz köztük választani! Gyönyörűek ezek az órák! Kell nekem is!

[ Szerkesztve ]

(#30111) evo87 válasza solgew (#30110) üzenetére


evo87
őstag

Nálam az is szempont volt, hogy van egy szép, fekete számlapos és fekete bőrszíjas Casio-m, amit megtartok és mellé akkor ne legyen még egy fekete.

De a döntést le lehet egyszerűsíteni azzal, ha tudod, milyen színeket hordasz inkább. Valamint a stílussal: a fekete egyszerűbb, hagyományosabb de tévedhetetlen választás, a kék pedig különlegesebb, szebb, épp ezért kicsit feltűnőbb is.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30112) solgew válasza evo87 (#30111) üzenetére


solgew
csendes tag

Köszi, majd a boltban döntöm el én is. De még játszik a fehér Millenium is. Illetve azt sem zárom ki, hogy egy Esteem lesz a vége. :)

[ Szerkesztve ]

(#30113) solgew válasza solgew (#30112) üzenetére


solgew
csendes tag

Az ember nem tud ezekkel az Orientekkel betelni. Például ez is egy gyönyörű darab:

(#30114) evo87 válasza solgew (#30113) üzenetére


evo87
őstag

Tényleg nagyon sok szép példányuk van. Az én balgaságomat pedig az mutatja, hogy 2-3 hónappal ezelőtt még el sem tudtam volna képzelni egy ilyen órát a kezemen.

Sokak számára teljesen ismeretlen márka, itt, Tatabányán 4 vagy 5 órást kerestem fel, közülük pedig csupán egy foglalkozik Orientekkel, de nála is mindössze 2-3 kvarc volt, meg mondta is, hogy nem népszerű. A Tutu-s srácok is mondták, hogy vidékről számos vevő jön hozzájuk, mert kevesen foglalkoznak vele.

Szóval valamiért indokolatlanul mellőzött márka.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30115) csabulaxi válasza solgew (#30113) üzenetére


csabulaxi
senior tag

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#30116) Neurotoxin válasza young78 (#29966) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Végül mégiscsak Renatat raktak bele, rákérdeztem az elektrolit folyásra-ők még ezt nem tapasztalták, mindig bemérik az elemeket. Most hoztam el az órát a Babós szalonból, mellékeltem a vízállóság tesztről is az eredményt, bár nem igazán értem, hogy mit kellene látnom. :U

tissot v8

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#30117) Dzsana válasza Neurotoxin (#30116) üzenetére


Dzsana
senior tag

0,7 baros vákuumban is tesztelték, majd megküldték 10 barral 25 másodpercig, és valami deformálódást meg visszaverést mértek, de nem látom potosan a mértékegységet. Menyiért hajtották végre ezt a a feladatot?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#30118) csabulaxi válasza Neurotoxin (#30116) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Talán a legalsó adatotokat, hogy hány mikront mozdul el az óra üvege a különféle nyomásokon.
1 próba -0,7 bar, 2. próba 10 bar.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#30119) Neurotoxin válasza Dzsana (#30117) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Ha jól látom "µM" van megadva mértékegységként. Nemtudom, hogy pontosan mennyiben volt a teszt, elemcserével együtt fizettem 3800.-at

@csabulaxi(30118): és ez most jó vagy rossz nekem? :U

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#30120) #76385920 válasza Neurotoxin (#30116) üzenetére


#76385920
törölt tag

(#30121) Dzsana válasza Neurotoxin (#30119) üzenetére


Dzsana
senior tag

Akkor jól rémlik, hogy ilyesmi összeget említettek nekem is a Tissot Couturierre. És ebben az árban a tömítéseket is kicserélik, vagy csak az elem + nyomáspróba? Itt csináltattad Szegeden? Földik vagyunk?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#30122) Neurotoxin válasza Dzsana (#30121) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Mikor bevittem, a hölgy már írta is az átvételit, ebben az elemcsere+nyomáspróba szerepelt. Kár, hogy nem kérdeztem meg, hogy mennyibe kerülne, ha tömítést is kell cserélni. :B Igen, én is szegedi vagyok :K A műveleteket a Kígyó u. 1. szám alatt található üzletükben végeztettem el, tudtommal itt Szegeden ők a hivatalos Tissot-Certina szerviz. (www.babosszalon.hu)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#30123) Dzsana válasza Neurotoxin (#30122) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igen, ők, más nincs is.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#30124) solgew válasza evo87 (#30114) üzenetére


solgew
csendes tag

vidékről számos vevő jön hozzájuk, mert kevesen foglalkoznak vele

Igen, mondani akartam én is, nem valami népszerű márka vidéken, de engem sohasem érdekelt, hogy mások mit szólnak a ruházatomhoz. Ha tiszta és elegáns, miattam nyugodtan megszólhatnak, nem tud izgatni.

(#30115) csabulaxi: Sajnos azt a baloldalit nem látom sehol nálunk kínálatban. Ha meg még netán szögletes is lenne, álmaim órája lenne. Talán ez áll hozzá a legközelebb:

Bár ez se rossz:

És így néz ki hátulról:

[ Szerkesztve ]

(#30125) csabulaxi válasza solgew (#30124) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Royal Orient WE0031EG

New Royal Orient WE0021EG

csak 35 mm-es.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#30126) evo87 válasza solgew (#30124) üzenetére


evo87
őstag

Egyetértek veled. Másrészt pedig aki kicsit is ért az órákhoz, az elismeri, aki meg nem, az lehet, hogy egy DS Podiumot is könnyedén legagyizna. De nincs ezzel semmi baj, hiszen nyilván nem lehet mindenki jártas mindenben. :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30127) mendi08 válasza seiko (#30086) üzenetére


mendi08
csendes tag

Én a búvár Sub-okra gondoltam azok nagyon szépek és minőségi darabok,
és szerintem itthon nem is kapni őket!
A Submariner klónokat pedig csak Magyarországra gyártották azért nincs nyoma
a neten!

(#30128) solgew válasza csabulaxi (#30125) üzenetére


solgew
csendes tag

Köszi csabulaxi, de én inkább egy helyiértékkel olcsóbb órákban gondolkodom. 30 és 70 ezer forint között nézegetek. Nem szeretnék kiadni egy óráért tízszer ennyit, vagy még többet. Azt az órát, amit én annyiért megvennék mint amit te mutattál, még nem találták föl. :)

(#30126) evo87: Azt hiszem jelenleg nálam is egy kék Mako a legesélyesebb. Tényleg napi 1 sec? Az nem semmi egy mechanikus órától ebben az árkategóriában! Ezt azért nem hittem volna!

Gyönyörű!

[ Szerkesztve ]

(#30129) evo87 válasza solgew (#30128) üzenetére


evo87
őstag

A tegnap este beállított pontos időhöz képest most 1 másodpercet késik. De mint seiko mondta, 2-3 hónap a bejáratódás, én pedig hiszek neki... utána már talán inkább sietni fog. Aztán fene tudja. Én elégedett vagyok vele és imádom, ha rajtam van. Pedig még csak 1,5 napja van nálam. :B

Szerintem a kékkel Te sem nyúlnál mellé. Ha lesz lehetőségem, kérek kölcsön egy macro obit, mert azzal én nem rendelkezem és csinálok pár értelmes képet róla. Elkapott a művészhajlam, hogy ne csak autókat fotózgassak. :D

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30130) solgew válasza evo87 (#30129) üzenetére


solgew
csendes tag

Tényleg így néz ki a korona és a hátulja?

Beszarás, de gyönyörű! Kell nekem!

[ Szerkesztve ]

(#30131) evo87 válasza solgew (#30130) üzenetére


evo87
őstag

Igen. Miért?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30132) Misi1979 válasza solgew (#30128) üzenetére


Misi1979
őstag

Ezért a kékségért sok a 30ezer vagy kevés? Nem értek az Orientekhez, de egy kis órásboltban annyiért árulja egy néni.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#30133) solgew válasza Misi1979 (#30132) üzenetére


solgew
csendes tag

Szerintem ha új, akkor jó ár. De majd mások megmondják, mert én csak órakedvelő vagyok, nem pedig szakértő. Itt például 29 ezer.

(#30134) evo87 válasza solgew (#30133) üzenetére


evo87
őstag

Én még a Tutu 29-es áránál csak drágábban láttam. De nemrég, ha jól emlékszem, még náluk is 30 volt.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30135) Sungoo


Sungoo
addikt

Lassan belém ültetitek ezt az Orient mániát. :) Nem rég említette egy olvtárs, és egyre többet nézegetem.

Orient Bambino. Tudja valaki, hogy nálunk forgalmazza-e valaki? Vagy csak én vagyok a béna, és nem találom? :N

(#30136) evo87 válasza Sungoo (#30135) üzenetére


evo87
őstag

Bambino

Hát ők. :))

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#30137) Fapuma7210


Fapuma7210
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Van két órám amit piacra szeretnék dobni.Ajánlatokat várok privátban.(IMG:/dl/upc/2013-02/13/75503_kcjik5qnw82eqg9s_tissot_3.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

(#30138) solgew válasza Sungoo (#30135) üzenetére


solgew
csendes tag

Hát azért ez sem csúnya! Nézd csak!

(#30139) Tothgera30 válasza seiko (#30058) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Erről tudnék mesélni, mint ex Narancs tulaj, és jelenlegi Black tulaj. Bár hozzáteszem hogy egyikért se adnám a Monstert, és árban is többe van, maximum mellé vennék valamit (valószínű hogy nem automatát). A Narancs nappal szép, szinte világít a számlapja, extravagáns, sportos kinézetű. Míg ott van a hátrányok, amik a fekete irányába viszik a választás mérlegét, tehát az hogy a Black Monster szinte minden ruhához felvehető, komolyabb óra benyomását kelti, az irodából sem néznek ki vele, szürkületben 100* jobban leolvasható a számlap, a kontraszt miatt, este pedig erősebben látszik a foszforeszkált indexek és mutatók.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#30140) yodamastah válasza Sungoo (#30135) üzenetére


yodamastah
őstag

Ebben az elegáns fekete vonalban az Esteem is nagyon jó.

(#30141) solgew válasza Tothgera30 (#30139) üzenetére


solgew
csendes tag

este pedig erősebben látszik a foszforeszkált indexek és mutatók

Mondanál erről többet? Esetleg tudnál betenni képeket is?

(#30142) atko67


atko67
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Megjött az új szerzeményem.Megosztom veletek.Nem túl élesek a fotók,de majd csinálok nappali fénynél is.
A hirdetési fotó jobb!

[ Szerkesztve ]

"AZ ÓRA MECHANIKUS!! "

(#30143) blaca83 válasza atko67 (#30142) üzenetére


blaca83
őstag

Gratula! :P

Már keresgéltél egy ideje.... :DD

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#30144) atko67 válasza blaca83 (#30143) üzenetére


atko67
csendes tag

Igen,de nagyon meg tettszett.Élőben meg gyönyörű!

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"AZ ÓRA MECHANIKUS!! "

(#30145) blaca83 válasza atko67 (#30144) üzenetére


blaca83
őstag

Bizony, hogy szép... ismerem ezt a típust. :R

Sportura-ból nekem ez a kettő a legkedvesebb:
1. [link]
2. [link]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#30146) atko67 válasza blaca83 (#30145) üzenetére


atko67
csendes tag

Nagyon szépek ezek is néztem őket élőben,de nekem egy kicsit kezd a svájci órákra hasonlítani.
Azért vettem ezt a régebbi szériát,mert egyénibb stílusa van a formavilágának.

Ja, eladó a tesója is,ha valakit érdekel tudok küldeni telefonszámot. Kicsit máshogy néz ki,mint az enyém. A típusa Sportura SPC003

"AZ ÓRA MECHANIKUS!! "

(#30147) Jim-X válasza Dzsana (#30090) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem piskóta! :C :R :R

A játék az nem játék!

(#30148) Wg5113 válasza atko67 (#30144) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Na meglett a szépség ! Gratulálok hozzá ,esetleg vasárnap láthatom élőben?

(#30149) Wg5113 válasza Dzsana (#30090) üzenetére


Wg5113
aktív tag

:R Szuper vagy!

(#30150) blaca83 válasza atko67 (#30146) üzenetére


blaca83
őstag

Igen főleg a második a fekete-sárga Sportura hasonlít rettentően a Certina DS Podium Gmt-re!
[link]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.