Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235651) Empsepo válasza SOAD19 (#235648) üzenetére


Empsepo
senior tag

+1

(#235652) SOAD19 válasza dzsi23 (#235650) üzenetére


SOAD19
addikt

Milyen erőszakról beszélsz? Pont, hogy a békés elválást szeretném kieszközölni. El kell fogadni, hogy nincs meg a szinergia, nem kell erőltetni, ami nem megy. Ha senki nem írna neki, akkor idővel kétségbe más helyet, ahol kelthetné a feszkót.
Nekem nem rémlik, hogy lett volna komolyabb konfliktusod, de hiszek neked. De annyira komoly csak nem lehetett, ha abszolút nem rémlik. Velem biztos nem lesz komoly, vérre menő konfliktusod, annak okán, hogy 62 kiló vagyok, és tudom, hogy boxszerrel is rendelkezel... (A többieknek... nem, nem önvédelmi eszköz, hanem egy jóképű kutyáról van szó :P )
Bár, anno jártam kungfura, vagy mire... 1 hónapig, olyan 6-7 éves koromban... :D
Komolyra fordítva. A kolléga helyében, ha megbánná, elismerné, hogy hülye volt, én pár hónapig nem írnék a topikba, aztán pár hónap múlva normálisabb hangnemben újrapróbálkoznék. De láthatóan nem ismeri el, hogy irritáló a stílusa. Élvezi, hogy körülötte forog a világ, így vagy úgy. Olyan, mint Orbán, mindenki hülye, mindenki, csak minket bánt ártatlanul. :W

[ Szerkesztve ]

(#235653) Maxibuci

Sziasztok!

Szerintetek ez a Tissot eredeti?
30%-os kuponnal most még olcsóbb...
Néztem más oldalakon bőven a duplája az ára...

Hozzáértők segítséget előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"Ami el tud romlani, az el is fog."

(#235654) SOAD19 válasza Maxibuci (#235653) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem hinném, hogy az emag bevállalná, hogy hamisat áruljon. Rendeld meg, és vidd el valahova bevizsgáltatni, hogy megnyugodj az eredetiségét illetően. Bukni úgyse tudsz, netes rendelés, max visszaküldöd.

Egy vagány kis óra, igaz japán. Rákerestem, és jó volt a megérzésem, nem egy olcsó darab (SRQ029J1):

[ Szerkesztve ]

(#235655) Polarstar válasza SOAD19 (#235654) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hmm!! Ez bizony jól néz ki! Szokatlan,de nekem is tetszik! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#235656) #31733248 válasza dzsi23 (#235619) üzenetére


#31733248
törölt tag

Úgy folytatjátok a lehető legostobább vitát, hogy még csak észre sem veszitek: a kedvenc gyártótók stílusjegyeinek hiányát rójátok fel egy másiknak. Olyan, mintha a rokokó kedvelőjeként kezdenétek el nagy "okosan" fejtegetni, mennyire értékelhetetlen a gótikus éptészet.

Számomra például sokkal szimpatikusabb a hosszanti irányban két sík felülettel operáló, tükörfényes mutató/index, mert sokkal szembeötlőbb a csillogása, mint egy olyan mutató/index esetén, amelynél a csillogó felületek nagyságát egy harmadik sík kialakítása és az abba húzott három rovátka csökkenti. De ez nem azért van, mert teljesen érzéketlen vagyok a mutató/index részletgazdagsága iránt, hanem azért, mert én például nem nagyítóval nézem az órát, hanem egészében és tetszik, ha az óra bizonyos mértékig ékszerként csillog. De majd legközelebb jól leszólom én is mondjuk a Nomos Autobahnt, mert sem az én személyes stílusomnak, sem az orientes stílusnak nem felel meg és amúgy is mekkora szar már, hogy merő igénytelenségből ilyen leegyszerűsített formákkal operálnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#235657) fagyalllo válasza #31733248 (#235656) üzenetére


fagyalllo
őstag

Miért éled meg személyes sértésként, hogy másoknak különböző az ízlésük, mint neked? Ezzel nem téged kritizálnak, mert igazából magasról szarnak rád, egyszerűen más tetszik nekik és ők többen vannak. Örülj inkább neki hogy különleges vagy, de ezt tartsd meg magadnak és itt próbálj személyeskedés nélkül beszélni az órákról.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235658) #31733248 válasza fagyalllo (#235657) üzenetére


#31733248
törölt tag

Te tényleg semmit nem értettél meg az egészből. Bámulatos.

(#235659) fagyalllo válasza #31733248 (#235658) üzenetére


fagyalllo
őstag

Próbálom megérteni, kérlek írj már egy listát, hogy amikor "róluk" beszélsz, akkor konkrétan kikre gondolsz a topikból. Ennek alapján majd visszaolvasom a hozzászólásaikat és hátha megvilágosodok. Köszönöm!

bV40: remélem, szereted a sajtosat, már készül!

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235660) DemonDani


DemonDani
addikt

Egy pár napja kezdtem csak el olvasgatni ezt a topikot, de gyerekek, mindenre számítottam, csak arra nem, hogy ez a Prohardver fórumának a Barátok Közt szekciója. Komolyan, mi a f(ene) van itt az emberekkel? Én még ilyen topikot nem láttam. :W
Egymás baszogatása helyett talán jobb lenne, ha kicsit elcsendesedne itt mindenki, mert újoncként ideesve borzasztó szánalmas képet sikerült alkotnom a bagázsról. Teljesen nevetséges. Ármány, intrika, szerelem, dráma. Minden van, csak érdemi órás beszélgetés nem.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#235661) fagyalllo válasza DemonDani (#235660) üzenetére


fagyalllo
őstag

Köszöni mindeki, hogy egy kalap alá vetted az egész bagázst a néhány szarkavaróval!
Kezdd az elejéről, van bőven olvasnivaló, akkor semmi aktualitás nem fog zavarni!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235662) DemonDani válasza fagyalllo (#235661) üzenetére


DemonDani
addikt

A Barátok Köztben is volt jó arc, te vagy Vili bá. ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#235663) SOAD19 válasza Polarstar (#235655) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem vagyok odáig a kronókért, mert számomra teljesen felesleges funkciókat tud, amiket úgyse használnék. És ráadásul a szervizelés költsége is magasabb egy sima három mutatós órához képest, gondolom. De, azért nagy duzzogva el tudnám hordani, ezt a darabot. :)

(#235664) Kbali válasza #31733248 (#235656) üzenetére


Kbali
nagyúr

Várj! Az Én és ÉN, meg az Irénből, most te melyik vagy éppen? Vagy tegnap sikerült időben bevenni a gyógyszert, de a ma reggeli már elmaradt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#235665) Polarstar válasza SOAD19 (#235663) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A kvarcoknak nem olyan horror a javítása. Ellenben én hasznàlom a stoppert.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#235666) dzsi23 válasza SOAD19 (#235652) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudom, "okos enged", de én szamár vagyok. Kutyám sajnos már évek óta nincs, de más kutyáját is jobban szeretem, mint az embereket. :D Viszont oviban én is karatéztam, és mortal kombattal is sokat játszottam, szal billentyűzettel bárkire ráküldök egy fatalityt. ;]

ON: Tegnapi. Tegnapelőtti.

[ Szerkesztve ]

(#235667) dzsi23 válasza #31733248 (#235656) üzenetére


dzsi23
addikt

Magasról teszek az Autobahnra, csak a Club Sportot ne bántsd. :D Ja meg a Metro Neomatikot...

[ Szerkesztve ]

(#235668) Fall-N válasza dzsi23 (#235667) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig az Autobahn szerintem a legjobb Nomos. Legalábbis képeken. Lehet élőben egy idő után unalmas lenne. Ez a Club Sport sem rossz.

(#235669) dSERiES


dSERiES
senior tag

Impulzusvásároltam egy ilyet:

Most jött meg :DD Szép. :DDD

korona (kicsit maszatos)

⊿sff⊿

(#235670) dzsi23 válasza Fall-N (#235668) üzenetére


dzsi23
addikt

Szvsz. gyerekes az Autobahn, mókának jó, hogy autós, a minőségére meg biztos nem lehet panasz, egy hónapig én is elhordanám, tovább nem hiszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#235671) SOAD19 válasza dSERiES (#235669) üzenetére


SOAD19
addikt

Na, megvan az első Geckota tulaj a topikba, ha minden igaz. Ja, nem. Most ugrik be, hogy Veron korábban már vett egy Geckotát, amivel volt is egy gond, szerintem vissza is küldte. Remélem, a Tiéddel minden oks, használd egészséggel. Bejövős a mutató készlete.

(#235672) Veron válasza SOAD19 (#235671) üzenetére


Veron
őstag

:K
Már nincs meg, valóban.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#235673) dSERiES válasza SOAD19 (#235671) üzenetére


dSERiES
senior tag

Köszönöm :R

@ #235672 Veron:
Nem tudom jól kerestem-e vissza, ez történt vele ugye?
link

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#235674) SOAD19 válasza Veron (#235672) üzenetére


SOAD19
addikt

Erősen forognak nálad az órák... :D Milyen óráid vannak per pillanat?

#235673 dSERiES
Igen, ez volt az, amire emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#235675) Mirage


Mirage
tag

Sziasztok!

Szóval arra jutottam hogy az Uncle Seiko-tól rendelnék egy szimpatikus szíjat (ezt: [link] ), a kérdésem viszont annyi, hogy ha jól tudom ez amerikai cég (?) szóval, mivel az unión kívülről érkezik, gondolom mindenféle adót kell még ráfizetni.

Esetleg aki rendelt az utóbbi időben erről, vagy hasonló oldalról, mik voltak a tapasztalatok?
Kb mennyit kell még egy ilyen 70 dolcsis tárgyra ráfizetni? Picit drága már így is, de tetszik szóval miért is ne, de azért, ha teszem azt még egy ennyit rá kell fizetni akkor már felejtős a dolog...

(#235676) ricsik válasza dzsi23 (#235667) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem nehéz belekötni bármelyikbe :D

(#235677) dzsi23 válasza Mirage (#235675) üzenetére


dzsi23
addikt

(69$ vételár + 14$ pk) * 305 dollár-forint árfolyam * 1.27 áfa + 899Ft vámkezelési költség (utánvéttel 1399Ft)

(#235678) fagyalllo válasza Mirage (#235675) üzenetére


fagyalllo
őstag

Van UK bolt, postával együtt 63 font, kb. ugyanannyi mint USA-ból, de valószínűleg kicsit gyorsabb, USA-ból 2-4 hetet ír sima postával szállítási időnek, ami nyilván csak egy tipp.
Az árra számolj 27% áfát és némi vámkezelési díjat.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235679) @mriya@


@mriya@
őstag

Meg is érkezett, az utolsó darab volt náluk. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#235680) Empsepo válasza @mriya@ (#235679) üzenetére


Empsepo
senior tag

Tapasztalatok?
Nagy batár?

Elég rövidek a mutatók, nem?

[ Szerkesztve ]

(#235681) dzsi23 válasza Empsepo (#235680) üzenetére


dzsi23
addikt

A mutatók elérnek az indexekig, szal nem rövidek, csak az indexek körül van még egy kihasználatlan üres terület; azt lehagyva kisebb lehetne az óra, és talán egy átlagos csuklóra is jó lenne. :) Pedig némelyik nekem is bejön, de rajtam nagyon "tányér" lenne az összes. :(

(#235682) Veron válasza dSERiES (#235673) üzenetére


Veron
őstag

Igen, lefittyent a füle. Egyébként ez ne tántorítson el a márkától, nem emiatt mondtam le róla, mert természetes cserélték volna. Akkoriban tényleg sok darab megfordult nálam, és a Smiths "csomagja" jobban tetszett.

A Geckotának szép volt a számlapja, a luméja, az üvegje. A koronavédő mint látszik a tokhoz van toldva, ami nem szerencsés és a szíj sem volt masszív, főleg az endlink nem.

@SOAD19: most csak pár darab van és a tegnapot leszámítva rég gondolkodtam vásárláson. Tegnap a régi lemez, a "női" 36os Conquest VHP újra eszembe jutott, szívesen kipróbálnám.

Egyébként most a [Smiths Everest] AZ ÓRA nálam, van mellette 1-1 kevésbé hordott orosz, kínai meg svájci is. Az angol elég szép és nem túl drága ahhoz, hogy majdnem minden szituációban viseljem. (Na jó, a gyerek miatt le szoktam venni, nehogy felsértsem a bőrét.)

Ellentétben a BB36tal, ami pedig a legjobb ketyegőm volt eddig.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#235683) fagyalllo válasza fagyalllo (#234297) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az a baj, hogy tegnap megnéztem a butikban és este már azon gondolkoztam, hogy néhány kivételével eladom az óráimat és... Ehh!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235684) Empsepo válasza fagyalllo (#235683) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez mit tud?
Azon kívül hogy ránézésre 13000 méter mélyre mehetsz vele...

:D

(#235685) fagyalllo válasza Empsepo (#235684) üzenetére


fagyalllo
őstag

Semmi extra, szokásos 1000 méteres 7C46 kvarc Tuna, 35 éve lényegében változatlan.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235686) temes69


temes69
aktív tag

Sziasztok,

Ilyen van itt valakinek? [link] Tapasztalatok? Nagyon szépek szerintem. Azt néztem, hogy a szerkezet seiko benne, de az sztem előny, mint hátrány :)

(#235687) fagyalllo válasza temes69 (#235686) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az egész egy Seiko másolat, szemre nagyon jól néz ki és ha a Long Island is forgalmazza, nem lehet valami bóvli.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235688) rozsgyi válasza fagyalllo (#235683) üzenetére


rozsgyi
tag

Most néztem meg az árát, és csuklottam egy nagyot :DDD

(#235689) fagyalllo válasza rozsgyi (#235688) üzenetére


fagyalllo
őstag

Néhány éve ez még "csak" 700k körül lett volna. Szerencsére már sokkal drágább. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235690) Empsepo válasza fagyalllo (#235689) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nekem ez az ár keresés nem megy olyan könnyen.
Egyszerűbb így: mennyibe kerül?

(#235691) fagyalllo válasza Empsepo (#235690) üzenetére


fagyalllo
őstag

970.000,- forint [link]

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235692) SOAD19 válasza Empsepo (#235690) üzenetére


SOAD19
addikt

Majd egy millió: [link]
Ilyen sokat dob az áron, hogy : "35th Anniversary Limited Edition"?

Enélkül, egy normál modellként mennyi lenne a reális ára? 300-400k?

[ Szerkesztve ]

(#235693) djeperto válasza TechN7ne (#235646) üzenetére

Ha neked tényleg ennyire fontos a fém-karperec minősége, akkor gyűjts össze kb. 350-400 e Ft-ot és vegyél egy Christopher Wardot. Sajnos nem fogod tudni felpróbálni egyik hazai boltban sem, de hidd el (mint nagyon sok mindent elhihetsz itt a topikban másoknak is mert többen évtizedek óta foglalkoznak órákkal), hogy nem fogsz benne csalódni. Csak utánna ne hord le a szinte összes óramárkát, hogy azoké mennyivel rosszabbak mint a Chr. Ward. Mindnek megvan a sajátossága, van aki ebben, van aki abban jobb, van ami olcsóbb, van ami drágább. Ilyen ez a poppszakma :K

"there are more jacks then one at the fair..."

(#235694) nrg.960 válasza fagyalllo (#235691) üzenetére


nrg.960
tag

Eccee' kell megvenni! :D :DDD

Nem vagyok a szavak embere..

(#235695) fagyalllo válasza SOAD19 (#235692) üzenetére


fagyalllo
őstag

Dehogy, alig van különbség!
Japánban a limitált 297.000 jen, de ebben benne van egy extra szíj és a nagy doboz, míg a mezei SBBN047 275.000,-

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235696) TechN7ne válasza djeperto (#235693) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hiszek neked :)

Am fel kell őket próbálni ,végül a Japan órák közt is találtam jó fajta fémszíjas megoldást 100k alatt ,csak végig mentem egy teljes Orient vitrinen ,szerencsére az eladók nagyon méltányosak ,türelmesek és kedvesek voltak velem ,de végül sikerült.
Tissot ot akartam venni ,de abból már van egy ,így végül ha beleakarok kóstolni az óra világába elhatároztam nem ragadok le egy márkánál ,minél több márkába kóstolok bele annál több lesz a tapasztalatom.

Am ennyi pénzért már inkább Breitling vagy Longines órát vennék ,nekem azok szimpatikusabbak.
Felprobáltam tegnap EZT a Roamer órát és nagyon meggyőző volt a minősége ahhoz képest ,hogy nagyon-nagyon tetszik is.
Viszont most egy picit visszább kell vennem ,mert nagyon gyorsan veszegetem hírtelen az órákat és az utóbbi 1,5 hónap alatt bezsákmányoltam már 4db ot legalább ,szóval egy kis ideig most ezzel a részével pihenek és hagyom élvezni/használni amiket eddig vettem - megtisztelem őket legalább ennyivel mert a végén soha nem lesz rájuk idő. :)

[ Szerkesztve ]

(#235697) Empsepo válasza fagyalllo (#235695) üzenetére


Empsepo
senior tag

Hülyének is megéri! :D

És ez egy sima kvarc?
Elemes meg ilyenek?

(#235698) fagyalllo válasza Empsepo (#235697) üzenetére


fagyalllo
őstag

Aha, elemes kvarc. :D

Bár annyira sima, hogy ezt kifejezetten a Professional búvárokhoz fejlesztette a Seiko, pontossága ugyanúgy max. havi -/+ 15 mp, egyszerű felépítésű, csak nagyon masszív, tartós, strapabírónak készült, illetve nagyobb a nyomatéka, hogy a búvárok nehéz mutatóit elbírja. Kisebb változata a 7C43, ami a normál és közepes méretű búvárokba került, ezt viszonylag rövid ideig gyártották, már rég kifutott.
Valamint használják még a vakoknak készült, felnyitható üvegű órákban, illetve a JDM vasutas zsebórában.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#235699) Empsepo válasza fagyalllo (#235698) üzenetére


Empsepo
senior tag

Hát mindent egybevetve ez inkább amolyan gyűjteménybe való cucc.
Főleg a limitált, gondolom.

Már a méreténél fogva is max nyáron, vízparton hordható kb.

(#235700) djeperto válasza TechN7ne (#235696) üzenetére

Természetesen, ez az új ára és 5 év garit adnak mellé.
Longines-t tudsz újat venni 350 e Ft-ért, az igaz. Szerintem (tehát csak a saját véleményem szerint) minőségben (általánosan) gyengébb a Chr. Ward-tól.
Breitling, Tudor, stb. új ára 1.8 - 2.2 millió Ft, nem az a kategória

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.