Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#231401) Empsepo válasza @mriya@ (#231399) üzenetére


Empsepo
senior tag

Tetszetős, de a dátum valahogy nem kéne oda.
Pedig én dátumkijelzés párti vagyok!

Kicsit megbontja az egységet ebben az esetben.

(#231402) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Látott már valaki testközelből ilyen ali-s szíjat?
Egy Hirsch Robby előtti főpróbának szánnám, aztán ki tudja...
Találkoztam már innen nagyon jó szilikon szíjakkal, amit "neves" gyártók a sajátjukként adnak tovább.
Jó a Hirsch minőség, meg 3 év garancia, de mégis csak egy Vosztok ára...

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#231403) Caldera


Caldera
aktív tag

Van vkinek beszerzési javaslata jó minőségű szilikon szíjra? (Ebay, Ali, ...)

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#231404) Szilágyi84 válasza Sanyi.mTs (#231400) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Neten rendeltem és február elsején kaptam a számlát emailben, hogy a futárnak átadva és utána jött 2 vagy 3 nap. Nem voltam még így semmivel, hogy vissza kellett volna küldenem , de gondolom saját költség . Elállni vagyis teljes árat vissza kérni már lekéstem ami 2 hét vagy 1 hónap. Viszont megtartva elemcserére nem küldözgetném , de ha utána is megáll akkor szervízelik vagy csere. Amúgy azóta nem állt meg , de nem tudja tartani a pontosságot kb 3 percet késik egy éjszaka alatt.

(#231405) Nimda válasza Szilágyi84 (#231404) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem is volt egy hasonló esetem, egy Casio produkált fura viselkedéseket, rendszeresen elkalibrálódtak a mutatói. Először azt hittem, ez valami típus betegség, nagyon érzékeny a mágneses terekre. Vissza is vittem a kereskedőhöz, mert állandóan kalibrálnom kellett. Akkor nem hagytam ott, mert úgy voltam vele, adok neki még egy esélyt, de ha akartam volna elküldte volna szervizbe. Pár hétig mintha megjavult volna, nem volt baja, aztán egyszer csak megállt. Ó mondom az elem, hát ez volt itt a baj. Kicseréltem, azóta gyönyörűen működik. Valószínűleg évekig állhatott a kirakatban.

[ Szerkesztve ]

(#231406) Polarstar válasza zoarden (#231397) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Elszámolták magukat. Arra gondoltak a kezdetek kezdetén, hogy a Meranom a projektbe 100% beleáll. Hát nem! Mivel nekik a tervek megvannak a 70-es évek végétől, felújítják és valamikor majd gyártják az eredeti, de frissített amphit.
Itt állt meg a projekt!
Az oroszok nem adták át a akrilos tokot a whatchuseek csopinak. Tehát azt nekik kell megtervezni zafirral, mert a k. Kincsik már nem utaznak akril üvegben!
Természetesen elkövettek a tervezés és proto közben hibákat! Már a harmadik tervnél tartanak.
Ugye ismert, hogy az orosz Amphinél a nyomás növekedésnél az üveg befeszül és megoldja a tömítést... Zafirnál a nyomást el kellett vezetni, és igen, a tesztpéldány eldurrant.
A projekt jelenleg úgy áll, hogy a tokközép az kinai, a zafír kinai, a szerkezet, számlap, mutatók, belső lünetta és a hátlap orosz. Az orosz lümefesték helyett super-luminova lesz.
A végszerelés orosz lesz.
Szóval jól lesz, meg hasonló a kivitel - de mégis új és friss lesz!
Nem vagyok oda a zafirért, de hát ez van.
Azt szerettük az akrilban, hogy rugalmas, javítható. A zafírt ha odabasszuk egy demszki oszlophoz, annak annyi! Az orosz amphi lepattan erről. Tudom! Tanusítom!

Naszóval én ezt nagyon várom már. Nem most kezdték de már szeretném kézbe. Elvégre decemberre igérték tavaly.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#231407) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ma orakat polirozgattam.
Egy swatch irony-n teszteltem, azon mertem durvulni es ra sem ismerek.
A Brenyo szep allapotu volt, de azert atmentem rajta, meg szebb lett (persze a napon meg azert latok hajszalkarcokat, de elegge ut igy is).

Elotte [link]

Utana [link]

Breitling [link]

[link]

[link]

(Felesegem gyuruit is megcsinaltam)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#231408) fakekorom válasza Caldera (#231403) üzenetére


fakekorom
tag

fluorgumi
[link]

(#231409) fakekorom válasza futizoli (#231387) üzenetére


fakekorom
tag

gratulálok!
honnan, mennyiért? - ha nem titok ...

(#231410) futizoli válasza fakekorom (#231409) üzenetére


futizoli
tag

Köszönöm, dehogy titok! :)
Meranomról vettem, pár hete véletlen akkor néztem rá az oldalon amikor éppen volt készleten. Hiába vagyok feliratkozva az értesítési listára, semmilyen jelzést nem kaptam. Annyian vannak rá bejelentkezve, hogy csak a 'sor legelejét értesítik ilyenkor. Szerencsém volt. Most 11600 rubel az ára, én picit jobb áron jutottam hozzá mivel barátnőmnek is vettünk egyet, (-2x580 rubel) valamint egy korábbi sérült tokkal érkezett óra miatt is volt 2000 rubel jóváírásom.

(#231411) fakekorom válasza futizoli (#231410) üzenetére


fakekorom
tag

köszönöm
akkor vám/áfa nyema. jelen állás szerint ez már csak júl. 1-ig

(#231412) futizoli válasza fakekorom (#231411) üzenetére


futizoli
tag

Szívesen, igen egyéb terhek nélkül érkeztek.

(#231413) 5-ös kezelő válasza Magnum_ (#231407) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sztem érdemes volt, csillognak-villognak. Én ha unatkozom, szíjakat meg mutatókat, lünettákat csereberélek.

(#231414) Ruszki válasza futizoli (#231387) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv, futizoli!

Lehet tudni a pontos típusát?!
Köszönöm!

Uhhh rég voltam már erre... :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#231415) Empsepo válasza Magnum_ (#231407) üzenetére


Empsepo
senior tag

Szép darab vas az a Breitling.
Drága, drága de azért ha beszerez az ember egy ilyet, egy darabig megvan az órája.

:K

(#231416) futizoli válasza Ruszki (#231414) üzenetére


futizoli
tag

(#231417) Ruszki válasza futizoli (#231416) üzenetére


Ruszki
senior tag

:R

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#231418) zoarden válasza Polarstar (#231406) üzenetére


zoarden
tag

Köszi hogy ilyen részletesen beszámoltál róla!
Újra megjönne a kedvem hozzá...
A super-luminova az jól jön.
Az akrillal teljesen jó lett volna.
A zafír miatt nem emelkedett az ára?

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#231419) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#231420) csabi84bana


csabi84bana
csendes tag

Szép napot mindenkinek.
NATO szíjat szeretnék.
Úszáshoz lehet használni?

(#231421) @mriya@ válasza csabi84bana (#231420) üzenetére


@mriya@
őstag

Miért ne lehetne?
Csak éppen elég nehezen szárad.
A perlon jobb ebből a szempontból.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#231422) Polarstar válasza zoarden (#231418) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A 350 dolcsi nem nagy tétel, főleg, hogy van egy két nepper, aki 1500-7000 dollárért árul pár felvásárolt Amphi Compressort.
Vagy pont ezt az új tervet teszik fel már megvásárolható darabként. Ahogy szokott lenni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#231423) csabi84bana válasza @mriya@ (#231421) üzenetére


csabi84bana
csendes tag

Köszi szépen

(#231424) futizoli


futizoli
tag

Amikor jóideje nem tehetem ki a lábam, a zöld egy pici gyógyírt jelent..

(#231425) Radeon_5 válasza futizoli (#231387) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Szep darab. Mi az a valami a 9-esnel balra?

Son of a Bit

(#231426) @mriya@ válasza Radeon_5 (#231425) üzenetére


@mriya@
őstag

fénytörés

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#231427) futizoli válasza Radeon_5 (#231425) üzenetére


futizoli
tag

Fényszösszenet. Vagy joghurt.

(#231428) 5-ös kezelő válasza csabi84bana (#231420) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Radiátoron hamar szárad, én Zulu-t hordok. Rugós stifteket ellenőrizd időnként rozsdásodás szempontjából, klóros víz biztosan megeszi egy idő után - el ne hagyd az órád. Mondjuk ez a Nato, Zulu, RAF és társai előnye : Ha elenged egy rugósfül, nem esik le az órád.

(#231429) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#231428) üzenetére


@mriya@
őstag

De csuklón sokáig nedves marad. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#231430) CrAzY88 válasza csabi84bana (#231420) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Egyszer volt rajtam strandolás közben nato, soha többet :W
Percenként kaptam legalább 3 ekcémát....
Csak akkor felel(het) meg, ha utána azonnal leveszed.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#231431) @mriya@ válasza CrAzY88 (#231430) üzenetére


@mriya@
őstag

Csakis fémszíj strandoláskor.
Én a műanyag-gumi szíjakat sem szeretem. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#231432) enaheli válasza Lev Abalkin (#231402) üzenetére


enaheli
csendes tag

ez pl egy próbát mindenképpen megér szerintem, méh ha egy picit el is tér a képen látott szijtól. Kellemes soft gumi. [link]

a csat elég ormótlan, de azt lecseréltem a Timex gyári csatjára amivel az órát vettem.

KNOW Jesus = know life but NO Jesus = no life !

(#231433) CrAzY88 válasza @mriya@ (#231431) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Igen, a gumi alatt is szépen meg tud maradni a nedvesség, de még mindig 100x jobb, mint valami textil szíj, ami még magába is szívja a vizet. Legalább a gumi száraz “marad”. :DDD
Viszont én is a fémszíjat preferálom leginkább talán a szemek miatt, van hol szellőznie. Ugye a gumi mint olyan, általában egy folytonos darab.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#231434) dzsi23 válasza @mriya@ (#231431) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem strandon a gumi a legjobb, mert még a fémszíjnál is kevesebb vizet gyűjt össze. Na meg könnyű, olcsó, nem kell félteni, és nincs is mitől félteni, mert elég nehéz kárt tenni benne. :)
Szövetet én sem vinnék strandra, bár kétségtelen az 5-ös kezelő által említett előnye: 1 stift is megtartja. Ennek tapasztaltam már hasznát, mert egyszer elhagytam egy stiftet egy perlon szíj alól, és csak azt vettem észre, hogy fityeg az óra a csuklómon. :D De legalább nem esett le. Bár gumi és fém esetén talán el sem hagytam volna a stiftet, mert nem "szabadon" vannak az órán, kisebb valószínűséggel esnek ki (szerintem).

(#231435) CrAzY88 válasza dzsi23 (#231434) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Kétségtelen előnye a szövetnek ez a kiképzés, ez teljesen biztos.
Én majdnem hagytam el klasszikus szíjjal órát, nagyjából csak a csillagok szerencsés állásán múlt hogy észrevettem. (egy ténylegesen gyenge ütés hatására kiugrott a stift, mi más történt volna :((( )
Mondjuk az igaz, hogy egy minőségi stift esetén ez nem fordult volna elő, legalábbis biztos hogy nem ezen körülmények között. Itt tanultam meg hogy mennyit is ér egy pár drágább, minőségibb alkatrész. :B

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#231436) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Ez tetszik!

[https://alpinawatches.com/collections/alpinerx/products/alpinerx-alive-titanium-black-titanium?variant=38197640724673]

kinézetre ez is oké, de egy másodpercmutató igazán ráfért volna, meg nem csak 5atm.
[https://frederiqueconstant.com/collections/quartz/products/classics-quartz-gmt]

Jönnek most már a dögös kvarcok is, de mi valahogy olcsóbbra várnánk őket. Az utóbbi tíz évben a mechanikusak ugrottak eg ynagyot és helyükbe beléptek a kvarcok.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#231437) enaheli válasza csabulaxi (#231419) üzenetére


enaheli
csendes tag

az én minyonom...
a harmadik "szemem", amit megbiztam hogy csak az időt figyelje :D

[ Szerkesztve ]

KNOW Jesus = know life but NO Jesus = no life !

(#231438) bluemirage válasza csabulaxi (#231436) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez a hibrid Alpina nagyon szép. :K Szerintem a mostani rétegigény szélesedni fog az ilyen hibrid' órák iránt... Pl. én is inkább ilyet szeretnék, mintsem un. okosórát. Az egyre tepsibb telefonok mellett jól jön, ha az ember a csuklóján egy pillantással látja az értesítéseket infókat és nem kell ehhez a telefont előhalászni. stb...

A hordható okoseszközök még nagyon gyerekcipőben járnak. De 5 éven belül még nem életszerű, hogy "kvarc forradalomhoz" hasonlóan akár hibrid, akár okos órák a mostani buta' órákat a háttérbe szorítsák. Ahogy anno az is megváltoztatta az óraipart.
10 éves távlatba meg nem mernék tippelgetésbe bocsátkozni. :U

Meliora sunt bono inimica

(#231439) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#231429) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Így igaz, le kell venni utána. Strandra amúgy óccó műanyagban megyek.

(#231440) Empsepo válasza CrAzY88 (#231435) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én a Poljottal jártam így, ami egy kronó, ilyen repülős témakör, nagy méret nagy súly, minden.
Munkahely, egy tök átlagos mozdulat és repült az óra.

A bőr szíj engedett, gyakorlatilag elszakadt. Nem volt már fiatal, de ezt nem gondoltam volna.

Szóval repül az óra, én meg azzal a lendülettel elkaptam.
Mindig is jó reflexekkel rendelkeztem szerencsére.

Picikét erősebben dobogott utána a szívem....

(#231441) rozsgyi válasza bluemirage (#231438) üzenetére


rozsgyi
tag

Nekem az a problémám az okosórákkal, hogy 5-10 év múlva vajon ugyanez lesz a technológia, szoftver-háttér? Most mennyire lehetne pl. egy Java-s órát használni? Egy órát, ebben az árkategóriában, én hosszabb távra vennék..

(#231442) zola96 válasza bluemirage (#231438) üzenetére


zola96
senior tag

Azért a nagyon gyerekcipőben járás erős kifejezés, talán 5 évvel ezelőtt megállta volna a helyét, azonban manapság nem gondolnám. És nemcsak a high-end okos órákra gondolok, hanem akár 10 ezer forint körül már olyan funkciókat kap az átlag user amikről említett időtávban még gondolni se mertünk volna!
rozsgyi: nem hallottam még javat futtató óráról, de pl az apple watch series 0 ami idén tölti az öt évet még összepárosítható ha jól emlékszem a szifonokkal. Az emberek ezekre az órákra nem úgy tekintenek, mint te vagy a többi fórumtárs. Inkább technológiai eszközként kezelik, semmint klasszikusként értelmezik.

[ Szerkesztve ]

(#231443) rozsgyi válasza zola96 (#231442) üzenetére


rozsgyi
tag

Igen, így érthető. Számomra az ilyen kütyük (telefon, okosóra stb.) max 100 ezerig racionalizálható, mert gyorsan avulnak, és nem sok évre készítik őket, de ez teljesen egyénfüggő.

(#231444) nbukta77


nbukta77
addikt

Lume :) es mai.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#231445) Empsepo válasza nbukta77 (#231444) üzenetére


Empsepo
senior tag

Azért ez nagyon rendben van.

:R

(#231446) Polarstar válasza csabulaxi (#231436) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaaaa. Megnéztem a konfigot. Kifejezetten érdekes.
Nekem drága így nem kellene. Plusz ugye a kockázatos adat...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#231447) nbukta77 válasza Empsepo (#231445) üzenetére


nbukta77
addikt

Ez egy nagy almom volt. O meg a 1861- es plexis.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#231448) fagyalllo


fagyalllo
őstag

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#231449) dzsi23 válasza fagyalllo (#231448) üzenetére


dzsi23
addikt

Zsííír! :)) Merre?

(#231450) fagyalllo válasza dzsi23 (#231449) üzenetére


fagyalllo
őstag

Csak itt a kerületben a Hármashatár-hegy, korán keltem. :)
[kép]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.