Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) .VEGA. válasza puma72 (#74513) üzenetére


.VEGA.
csendes tag

Ez engem is bosszantott. Ahogy nyomkodtam a leggyorsabb utvonal a kovetkezo: smart taviranyiton keypad gomb,felugrik a kepernyon a taviranyito kepe,ott meg mar ra tudsz bokni a 3D gombra

(#74652) Dadan01 válasza gorog67 (#74643) üzenetére


Dadan01
senior tag

Azért a fülhallgató kimenetet hagyjuk meg csak a füleseknek. Én kényszerűséből használtam onnan egy minihifit, félelmetesen szar tud lenni....

(#74653) gorog67 válasza Dadan01 (#74652) üzenetére


gorog67
aktív tag

Optimistán tételezzük fel, hogy a Scart csatlakozóknak a kimeneti része is be van kötve! Akkor csak egy Scart-RCA átalakító és egy sztereó RCA kábel kell. Avval is számolni kell, hogy a legtöbb tv csak 2.0-ban tudja a külső HDMI jelet az optikaira küldeni, vagyis az optikai-5.1-es átalakításnak csak akkor van értelme, ha a tv tunerét használják. Ha létezik hdmi-5.1 átalakító, akkor azt kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#74654) macy válasza .VEGA. (#74651) üzenetére


macy
addikt

F6400 smart távtapiján a kék gombot hosszan nyomva átvált 3D-be. Gondolom a többi is ilyen.
Az STB nálam hol kapcsolt, hol nem. Ami elég bosszantó volt, mert reggel a tv-re kelek és 10-ből 5-ször nem kapcsolt be az STB. Úgyhogy kukáztam és kértem egy CI+modult.

[ Szerkesztve ]

(#74655) gorog67 válasza macy (#74654) üzenetére


gorog67
aktív tag

Már megörültem, de a 7500-ashoz adott távnál végignyomkodtam a színes gombokat és azt írta, hogy "Nincs ilyen funkció". Szóval marad az okos távon a Keyboard gomb. Bocs, most olvasom, hogy te az okos távról írtál. Nálam a zöld gombra a menü, kékre az info funkció jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#74656) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Tv hogyan lehet pdf fájlokat megnyitni?

(#74657) Flashget válasza vadasz70 (#74656) üzenetére


Flashget
félisten

Megnyitod PC-n/laptopon/mobilon és a tévén nézed meg. :)
a tv egy kijelző nem számítástechnikai központ.

Realme GT Master Edition

(#74658) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
H6400 tv-vel kompatibilis ez a billentyűzet Samsung VG-KBD1500?Használ valaki ilyet hozzá?
Korábban olvastam róla, hogy Youtube-on belül nem lehet vele gépelni???

[ Szerkesztve ]

(#74659) vadasz70 válasza Flashget (#74657) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Vagy ha át konvertàlom jpg-be az jó lehet nem?

(#74660) nightshadow válasza Flashget (#74630) üzenetére


nightshadow
veterán

kimarad megint egy betű, most az I?

Kevés infó van eddig az új tv line-upról, de ami van, aszerint igen, kimarad az "I".:

"The new Tizen-based SUHD range will come in three series - JS9500, JS9000 and JS8500 - and in sizes from 48-inches to 88-inches.....The 'S' is said to represent the top-end smart TV models from the company."

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#74661) Flashget válasza nightshadow (#74660) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#74662) Flashget válasza vadasz70 (#74659) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel a tv-re telepíteni nem tudsz semmi olyat ami természetes pl. pc/laptop vagy tab/mobil esetében így ha nincs az appok között olyan ami használható erre a célra akkor, marad az ahogy eddig is megnyitottad.
Vagy úgy igen.

Realme GT Master Edition

(#74663) .VEGA. válasza macy (#74654) üzenetére


.VEGA.
csendes tag

Probaltam mar en is,de nekem a T-home valamilyen vasarlos oldala ugrik fel.

(#74664) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy a D szériához szerintetek melyik a legjobb remote alkalmazás telefonra? :R

(#74666) vara


vara
csendes tag

Sziasztok.
Mai nap vásároltam egy 40h6200-as típusu tv-t.
Segítséget szeretnék kérni kép problémával kapcsolatban. Pendrive-ról nézett full hd video, és a youtuben lévő full hd-s videóknak is nagyon rossz a minősége, nagyon életlen (kb mintha 360p lenne).
Viszont a beállításokban lévő öndiagnosztika képtesztben szép éles képet mutatott.
Beállítási problémáról van szó?
Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#74667) devil-k válasza #81566720 (#74665) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért piszkáltál a szervizmenübe? Ugye tudod, hogy könnyen tégla lehet a TV-dből?

- mozi bolondéria -

(#74668) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Hello!
Azt hogy lehet megoldani hogy telefonomrol ne csak a filmet hanem a feliratot is atstreamelje a telefon wifin/allsharen keresztul? Marmint tvre! Rendszeresen igy nezek itthon filmet, letorrentezem telora elinditom es lejatszonak beallitom a tvt de most feliratos filmemvan es a felirat nem megy at...egyaltalan megoldhatoe?

[ Szerkesztve ]

(#74669) PuMbA válasza vara (#74666) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglalóban található beállítást állítsd be az összes bemeneti forrásra.

(#74670) pista1235 válasza andrew-msi (#74622) üzenetére


pista1235
tag

köszi! akkor valószínűleg a másikkal mennie kellene nem? az való elvileg a 2014es modellekhez, meg a samsung oldalán a bemutató szövegnél is írják. valakinek esetleg még tapasztalat? nem tudjátok hogy miért nem nagyon lehet kapni itthon? kerestem és szinte csak ebayen tudnám megvenni.

(#74671) vara válasza PuMbA (#74669) üzenetére


vara
csendes tag

köszönöm a segítséget!
Sajnos nem segített. ugyanolyan zajosnak tűnik a kép(életlen még mindig). Ismerősömnek 48h6200 a van és azon sokkal szebbek voltak ugyanazok a videók, nem ilyen életlenek, most átmegyek hozzá és megnézem annak a beállításait (remélem segíteni fog) ha esetleg nem akkor még milyen más valami ötlet a javítására?
Köszi előre is!

(#74672) Lovi24 válasza #81566720 (#74665) üzenetére


Lovi24
senior tag

Távirányítóval próbáltad kikapcsolni vagy a tv-n levő gombbal? Egyikkel sem lehet? Szervízeseknek van olyan távjuk amivel bekapcsolt készüléknél is be lehet lépni a szervíz menübe.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#74673) dethroner válasza hodostamas (#74645) üzenetére


dethroner
veterán

Én is pont tegnap este szembesültem ezzel. Világít a képernyőre meg minden, de az ott lévő gombokra nem reagál csak a fizikai gombokra :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74674) pook20


pook20
aktív tag

Sziasztok!

nem rég vettem egy Samsung UE40H6400AWXXH-t és erről lenne egy két kérdésem!/bocsi ha hülyeséget kérdezgetek de ez az első ilyen tévénk! :) :) /
a tévén a szoftververzió 2130-as de a honlapon/http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/television/led-tv/UE40H6400AWXXH/ 2134-es-t írja a legfrissebbnek! de ha a tévén szeretnék szoftvert frissiteni akkor azt irja ki hogy a legfrissebbet használom!ilyenkor nyugodtan lehet manuálisan/usb-röl/ is frissíteni?vagy az mást jelöl?

Samuék milyen gyakran adnak ki frissítéseket?

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#74675) andrew-msi válasza pista1235 (#74670) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Gondolom.
De bevallom kipróbáltam azon amihez kapták ezt a távot, nekem nem jött be.
Maradok a gyári cuccnál, ha meg net akkor van egy vezeték nélküli Microsoft bill+egér kombóm.
Az tökéletes. :)

(#74676) Flashget válasza KaiotEch (#74664) üzenetére


Flashget
félisten

D6500-hoz én Samygo Remote, de jó az F6640-hez is.

Realme GT Master Edition

(#74677) Piszlicsáré


Piszlicsáré
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy a Samsung UE19H4000 típusú TV az időzített bekapcsolás (ébresztő) funkciót tudja-e.

(#74678) Flashget válasza pook20 (#74674) üzenetére


Flashget
félisten

Lehet USB-ről, de miért akarsz frissíteni? Van valami baja a tévének? mert ha semmi inkább tílsd le az automatikus frissítést is mielőtt baja lesz a tévédnek. Sokan felraktak már fw-t mert új aztán jöttek ide a panasszal, hogy ez nem jó meg az nem jó ami addig működött.
És ha egyszer felraktad az fw-t nincs visszaút a régebbi verzióra!
Csak akkor frissíts ha valami nem működik jól a tévén!

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#74679) .VEGA.


.VEGA.
csendes tag

STB ki nem kapcsolódására nincs valakinek ötlete?

(#74680) anddrew


anddrew
tag

Udv. Lenne egy kis problemam...Hogyan kell felvenni adast? Addig eljutottam hogy bedugom a pendrivot de aztan nyomogatom a felvetel gombot de a tv semmit se csinal:(

π

(#74681) gorog67 válasza .VEGA. (#74679) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ha találsz olyan lehetőséget a boxban, hogy "HDMI CEC" vagy valamilyen "link", akkor azt be kell kapcsolni. A tévénél pedig az "AnyNet+"-t kell aktiválni. Ha szerencséd van, akkor beszélgetni fognak egymással.

(#74682) gorog67


gorog67
aktív tag

Most néztem meg usb-ről egy 1920*820-as 3d filmet és teljes képernyőn játszotta le, vagyis függőlegesen nyújtva. 2D filmnél alul-felül meg volt a csík. Van valakinek tapasztalata a 24p-vel? Ha usb-ről játszom, akkor nem ír ki ilyesmit, ha külső eszközről, akkor 50p-t ír.

(#74683) PuMbA válasza gorog67 (#74682) üzenetére


PuMbA
titán

USB lejátszást hanyagolni kell, viszont a külső eszközös 50p se jó, valami szarul volt beállítva vagy az eszköz volt béna. Hozzácsapsz a TV-dhez egy meglévő PC-t HDMI-vel és minden megy, ez a legolcsóbb megoldás :)

vara: Szerintem a firmware-ed szar :)

[ Szerkesztve ]

(#74684) KaiotEch válasza Flashget (#74676) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem és ez pl internetezésnél, youtube keresésnél a qwerty billentyűzetet behozza?

(#74685) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Tavaly év végén vettem egy 60h6500-as TV-t.
Lenne pár kérdésem:
- Ha fülhallagtó be van dugva akkor nem lehet átváltani TV hangszóróra? (Én nem találtam ilyen beállítást.)
- Lehet a TV-hez BT fülest használni? Ha igen mindegy milyen típusú?

PSN: sirarcheer

(#74686) Tegla80 válasza KaiotEch (#74684) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
[link],ezt nezd meg......Nalam mukodott a szovegbevitel vele. (telon megirtam es a tv-n beillesztettem vele. )
tapipad is lehet megy majd nalad,ha bluetooth os a tv...(asszem az kell hozza.)
Probald ki.

Sony® & PlayStation®

(#74687) Flashget válasza Tegla80 (#74686) üzenetére


Flashget
félisten

D széria sokkal jobban le volt korlátozva mint az azt követő E széria BT kapcsán. E szériánál már 2000Ft-os Tesco wifis bill is működött. Csak saját samsung kamera (ez most is így van) csak saját méregdrága billentyűzet volt használható és az is csak D6300-tól. D7000/8000 tudta a tv-t streamelni samsung bizonyos mobiljaira és tablettjeire. És csak saját wifis sticket volt hajlandó elfogadni.
Ezért a különböző appok is eléggé korlátozva vannak ami működik D szérián.

KaiotEch nézd át ezt az oldalt, anno oda minden bekerült még ez az okos telefon szoftverek is mi használható.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#74688) benjonino válasza dethroner (#74586) üzenetére


benjonino
tag

Újabb kérdés.
Teniszközvetítéskor tapasztalom hogy néha a labdameneteknél szaggat a lablda mozgása. ( A teniszben mozog szerintem a leggyorsabban a labda ) Nem mindíg csinálja, talán 7 labdamenet közül egyszer. El sem tudom képzelni, hogy mitől lehet. Mert ha mindíg csinálná, akkor vagy TV beállítás, vagy TV hiba. De, hogy csak néha? Először azt hittem, hogy közvetítési hiba. Eurosport2. De most már Sport2 és Dunán is láttam ilyen jelenséget (SD adás). H6203-s TV-m van, ez már állítólag valós 100 Hz-s mozgásmegjelenítésű. Lehet, hogy nekem is a MotionPlus-t kell állítgatnom?

(#74689) Flashget válasza benjonino (#74688) üzenetére


Flashget
félisten

Nem lehet hanem biztos.
Téma összefoglalóban le van írva.

Realme GT Master Edition

(#74690) PuMbA válasza benjonino (#74688) üzenetére


PuMbA
titán

A Motion Plus egy szükséges "rossz". Segítségével megkapod a teljes mozgásfelbontást, de akadások lehetnek, ugyanis tökéletes képinterpoláció nem létezik, hiszen a Motion Plus kiszámolt képkockákat szúr be az eredetik közé :) És mielőtt kérdeznéd, igen, egy 600 000 Ft-os TV-n is vannak akadások vele. Nekem is csak akkor tökéletesen folyamatos a kép, ha kikapcsolom a Motion Plus-t, amikor meglett a TV-m 1-2 hónapig így néztem és 0 akadás volt. Összefoglaló alapján állítsd be a TV-t, ahogy Flashget mondja, mást nem tudsz tenni.

[ Szerkesztve ]

(#74691) ptom77


ptom77
csendes tag

Pár napja vettem egy H6200-as készüléket, eddig nagyon elégedett vagyok, gyönyörű a kép, színek, hang, minden. Még tesztelgetem a funkciókat, de lenne két kérdésem (egyenlőre):

1. A PC módot és JÁTÉK módot hol lehet beállítani? Főleg utóbbi érdekelne, mert konzolt használok. Gyári beállításokkal is működik, de gondolom a JÁTÉK mód a felesleges képjavító funkciókat kapcsolná ki. Hol érhető ez el? Vagy egyszerűen csak a motion plus-t kell kikapcsolnom és hozzárendelnem a konzolhoz, ezt jelenti a játék mód?

2. Flashget írta, hogy az automatikus frissítést jobb kikapcsolni, ha amúgy jól működik a tv. Ezt hol lehet kikapcsolni, és miért jó az ha nem frissít időnként az aktuális verzióra?

(#74692) benjonino válasza PuMbA (#74690) üzenetére


benjonino
tag

Köszönöm. Feltétlenül kipróbálom a beállításokat.

(#74693) Batib válasza ptom77 (#74691) üzenetére


Batib
őstag

Játékmód: Legegyszerűbb ha a forráslista névszerkesztés funkciójával kiválasztod a játék, vagy a PC nevet.
(source - kiválasztod azt a bemenetet ahol a konzol csatl. - hosszabban nyomod az enter gombot - a felugró mini menüben névszerkesztés - játék)
Ekkor azon a bemeneten egy játék beálllítás lesz érvényben. Előtte a menüben be kell állítani, hogy különböző bemenetek eltérő beállításokkal szerepeljenek.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74694) dethroner válasza benjonino (#74688) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem is az eurosport2 csinált ilyesmit, én foci közben vettem észre. Szóltam a Digi-nek, aztán jött valami szerelő, a lépcsőházban lévő dobozban adott rá plusz jelerőt és azóta megszűnt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74695) jani4454 válasza dethroner (#74694) üzenetére


jani4454
tag

A "valami szerelő" hiába emeli meg a jelszintet, attól még ez a jelenség nem fog megjavulni...

(#74696) dethroner válasza jani4454 (#74695) üzenetére


dethroner
veterán

Lehet nem fogalmaztam világosan. Bejelentettem a hibát, digi mondta hogy lesz@rják mert nem tőlük bérlek boxot. Béreltem, hibát még aznap jeleztem. 2 nap múlva hívnaka digtől hogy volt a lépcsőházbana szerelő, de nem nyitott senki ajtót. De adott rá a dobozban plusz jelerősséget és nézzem meg hogy látok-e változást. Megnéztem és jó lett. Azóta hibátlan a kép. Boxot meg úgy ahogy van 1 héten belül vittem vissza.

Amúgy lehet hogy nem ezt csinálták, de nekem ezt mondták. A lényeg hogy a hiba a szolgáltatói oldalon volt és elhárították.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74697) ptom77 válasza Batib (#74693) üzenetére


ptom77
csendes tag

Köszi, elneveztem a hdmi bemenetet játék-nak és a főmenüben kikapcsoltam a motion plus-t erre a bemenetre.
Akkor ha jól értem, manuálisan kell beállítani mindent, nem automatikusan állít be egy játék módot. Nem olyan mint pl. a foci mód, ahol csak benyomsz egy gombot (bár ennek a foci módnak nem sok értelme van).
Mit kell/érdemes még kikapcsolni a motion plus-on kívül játékhoz?

(#74698) Batib válasza ptom77 (#74697) üzenetére


Batib
őstag

Nem. Én a Motion Plusról nem beszéltem.
Menü - kép - képmód alkalmazása - összes vagy aktuális forrás
Ezt kell megnézned, hogy a játékmodra van-e befolyással ha más forrásnál vmit módosítasz.
Ezt Neked kell kikisérletezned.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74699) PuMbA válasza ptom77 (#74697) üzenetére


PuMbA
titán

Összefoglalóóóóóóó :)

(#74700) Flashget válasza ptom77 (#74691) üzenetére


Flashget
félisten

1. akkor működik ha PC vagy konzol van a tévére kötve, bekapcsolva. Menü---Rendszer---Általános---Játék mód.
2. Menü---Terméktámogatás---Szoftverfrissítés--Aut. frissítés /Ki
Írtam azt is miért ajánlatos kikapcsolni erre megkérdezet. De mondok újat..ha nem kapcsolod ki éjjel is képes bekapcsolni és keresni ezzel a rákötött HDD-t (akinél van) is felpörgeti.

De ez egyrészt le van írva milliószor a topicban (kereső) benne van az e-manualba (Menü--Terméktámogatás) ami a tévédre van telepítve.
Vagy letöltöd a samsung.hu-ről a tévédnek megfelelő "könyvet"

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.