Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) devil-k válasza GNKING (#74100) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az semmit nem számít, hogy hány évig néztél 20"-t. Majd meglátod, hogy pár hét múlva erősen elgondolkozol azon, hogy nem kicsi-e a 32"-es méret? Milyen távolságból fogod nézni?

- mozi bolondéria -

(#74102) Batib válasza GNKING (#74098) üzenetére


Batib
őstag

Persze, hogy jobb lesz. Egyrészt nagyobb, másrészt ebben VA panel van nem TN.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74103) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

Samsung UE40H6200 124000 pénz a mediaban, megéri, vagy inkább valahol a 40h6400 as modellt?

:R

panel ugyanaz a kettőben?

[ Szerkesztve ]

(#74104) pomk válasza Batib (#74082) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!
Még annyi maradt kérdés bennem, hogy a 6200 és a 6400 között csak a hozzá adott kiegészítők a különbség?

(#74105) senki66 válasza Atesz8 (#74079) üzenetére


senki66
senior tag

Szia,
Karácsony előtt vettünk anyukámnak egy ilyen tévét a Telekomtól 24 havi kamatmentes részletre 66960 Ft-ért. Nemtudom megy e még az akció, de ha nem az általad linkelt Auchanos ár is abszolút korrekt. Valóban belépő full hd, 2012-es modell, de még most is gyártják, a miénk is 2014-es gyártású és 2014. decemberi firmware-rel érkezett, úgyhogy gyanítom, hogy novis új darab. A méret szokás és leginkább pénztárca nem pedig "igényesség" kérdése. Igénye szerintem mindenkinek lenne, jobb, drágább modellre, de (majdnem) mindenkinek meg kell hozni a maga kompromisszumát. Gondolom Te sem azért nézegeted ezt a kategóriát, mert kétszer ennyit vagy még többet szánnál tévére.
A lényeg, anyukám egy 72-es SD CRT tévét cserélt erre, úgyhogy abszolút elégedett vele. Számomra (nekem egy 40-es régebbi fullhd samum van) mégis elcserélném erre, olyan szépnek találom a képét. A relatív jó minőséget, ha tudsz angolul (vagy leguglizod) az alábbi linken lévő teszt is igazolja.
Samsung UE32EH5000 review
A media lejátszásban eddig hibát nem találtam a teszt anyagban, aminek a linkje itt a fórumon megtalálható mindössze egy formátummal volt baja, a saját anyagokat, amiket próbáltam vele hiba nélkül lejátszotta.
Összességében, ennyi pénzért szerintem nagyon megéri (ha nem kell smart és 3d).

(#74106) Batib válasza pomk (#74104) üzenetére


Batib
őstag

Összefoglalva:
CMR 400 ill. 200Hz
3D szemüveg
smart távvezérlő ill. a hozzá tartozó funkciók
minimális design eltérés
Én egyéb különbségeket nem tudok.

(#74103) g@bo Ez Neked is válasz.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74107) sandró60 válasza Meghivott (#74093) üzenetére


sandró60
addikt

Egy kicsivel kevesebbért talán találsz vevőt.Az igazság az,hogy ilyen műszaki eszköznél azért a sok éves garancia is jó lenne ;]

(#74108) Meghivott válasza sandró60 (#74107) üzenetére


Meghivott
addikt

Meglátjuk.
Bizonyos összeg alatt már inkább a családon belül marad. ;-)

(#74109) Batib válasza Meghivott (#74108) üzenetére


Batib
őstag

Most Karácsony előtt alaklt úgy, hogy tv-t cseréltem. Az UE37ES6100-at kezdtem el árulni, 70 ezerért. KB 5 perc múlva már elkelt. (Kicsit sajnálom is, mert érzésre az minőségibb volt mint a H6400-as.)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74110) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Kaon digi NA1000HD beltéri egységet szerettem volna csatlakoztatni egy Samsung H6400-as hoz, úgy, hogy a tv kezelje a beltérit és a tv távjával legyen irányítható a csatorna váltás.
Sikerült e valakinek már megtalálni a megfelelő beállítást?

Számom +36205747193

(#74111) devil-k válasza puma72 (#74110) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem! Tegnap édesanyámnál szerettem volna beállítani ugyanezt.

- mozi bolondéria -

(#74112) szaszapi válasza Batib (#74109) üzenetére


szaszapi
őstag

Mekkora a mostani H6400-as tévéd?Nálam 55" méretben azért észreveszem én is,igaz hogy nem nagyon tudok közelebb ülni vagy távolabb,de 2,5 méterről a digitális adások elég szarul mutatnak,cseszi a szememet!Érzésre más mint az előző 32" :)

(#74113) puma72 válasza devil-k (#74111) üzenetére


puma72
tag

elég vicces pedig benne van az eszközökben. :D

Számom +36205747193

(#74114) g@bo válasza Batib (#74106) üzenetére


g@bo
nagyúr

Megéri a plussz 10k t a 6400 as??? 6400 nincs is 130k ert normális helyen, a 6200 a médiában 124k

[ Szerkesztve ]

(#74115) devil-k válasza puma72 (#74113) üzenetére


devil-k
nagyúr

Elsőnek azt hittem, hogy "user error". Ezek szerint nem. :D

- mozi bolondéria -

(#74116) sandró60 válasza puma72 (#74110) üzenetére


sandró60
addikt

Ha visszaolvasól.Valaki úgy óldotta meg,hogy a tévé táirányitót a beltéri egység elé helyezte és úgy tanitotta be.Azt ne kérdezd,hogy mit kell megnyomni a távirányitón,hogy átvegye a funkciókat.Próbálkozz ;]

(#74117) devil-k válasza sandró60 (#74116) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmi, ez sem működött 30 cm távolságból.

- mozi bolondéria -

(#74118) puma72 válasza sandró60 (#74116) üzenetére


puma72
tag

Kutya leszek :DD
:R

Számom +36205747193

(#74119) akyyy


akyyy
senior tag

rég voltam erre, van valami ujdonság Samsung tv téren? Mármint nem készülékre gondolok hanem szoftverre, frissítésre, stb. Nem igazán követtem most figyelemmel a samsung híreket, fórumokat :)

(#74120) Batib válasza szaszapi (#74112) üzenetére


Batib
őstag

Ez is 55-ös. Már megszoktam a méretét, sajnos.

(#74114) g@bo Nekem nagyon tetszik a smart távvezérlő. A többi nem lényeg.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74121) Meghivott


Meghivott
addikt

És hol érdemes tv-t venni?
Pl Debrecenben ugye van az Auchan, ami a legjobb árban van és mondjuk a MM mondjuk nagy választékkal és esetenként ingyen (0% THM) hitellel, de ha neten rendelném?

(#74122) szaszapi válasza Batib (#74120) üzenetére


szaszapi
őstag

Én is!El tudnék képzelni nagyobbat,de az már projektor lesz,tv-be már felbontás miatt nem tudok elképzelni nagyobb méretet,max ha lenne normális 4K tv,de ugye arra nincs még film se.Az biztos hogy ezen jobban észrevenni a bevilágításokat,dirty screen effektet stb.3D filmek viszont kicsinyítik a tv méretét azt vettem észre. :)

(#74123) sandró60 válasza Meghivott (#74121) üzenetére


sandró60
addikt

Csak olyan helyen ahol hivatalos Samsung garanciát kapsz(MM-Auchan-Euronics)A többi webes áruházban elég erősen utána kell nézni.Tályékozódni 2x leirva ;]

[ Szerkesztve ]

(#74124) Batib válasza szaszapi (#74122) üzenetére


Batib
őstag

Nos én nem vagyok nagy film rajongó. A mozi érzést én a moziban keresem. A sajnost amiatt írtam, hogy most már sokkal nehezebben viselem ha másik helységben kell tv-znem. Ott 32-es tv-k vannak ill. a konyhán 22-es. Mostmár nagyon aprocskáknak tünnek. Mindegy 1-2 év és lecserélem ezt is.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74125) spyrro


spyrro
csendes tag

Sziasztok !
Hosszas olvasgatás , boltokba való nézelődés után ezt a tv-t választottuk :K A Sony , Lg és persze ennek a fórumnak az oldalait olvasgatva sok hasznos információt lehet begyűjteni ami sokat segít a döntésben . Az Lg fórum utolsó pár oldalán sokan panaszkodnak a tévéjükre.... Hála az égnek ez készülék nagyon jó választás volt . Az , hogy ívelt tv igazából alig látszik , hiszen "csak" 122 centis . A képe az valami gyönyörűség , a hang is rendben van , eddig a beépített lejátszója mindent zökkenőmentesen vitt :) YouTub- on 1080p videó gond nélkül fut...
A neten keveset lehet még olvasni róla , itt találtam róla felhasználói visszajelzést , de igazából élőben az üzletekben látható volt a különbség a samu javára... :C Szokni kell a méreteit (szomszéd szerint ez még kicsi is ) , de a képopciók között van intelligens nézet , ami 92 cm-re állítja a kijelzőn látható képet így ha nagynak találjuk átállítjuk erre.. Ezeket leteszteltem , nincs felhősödés , bevilágítás, sávosodás és szép a feketéje is !
Negatívum : lehetne olcsóbb :D

(#74126) Flashget válasza spyrro (#74125) üzenetére


Flashget
félisten

És mi a helyzet ha nem középen szembe ülsz a tévével, hanem oldalabra? Mi a helyzet a színekkel, torzulnak?

Egy női vélemény mi döntött a hajlított kép mellett:
A hajlított képcső mellett azért döntöttem, mivel a szobában a TV épp oldalról kapja a napot, így a hajlított képcsőnél kevésbé zavaró. :DDD

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#74127) szaszapi válasza Batib (#74124) üzenetére


szaszapi
őstag

Apám 40"-es F6400-as készülékére mikor ránéztem,akkorának tűnt mint egy 27"-es monitor. :)

(#74128) g@bo válasza Batib (#74120) üzenetére


g@bo
nagyúr

megvettem a mediában a UE40H6200 ast, 124000 volt, mire visszaértem 130k lett, nap közbeni akcióeltüntetés... :D balhé, odaadták 124.

szép a masina. máshol 114k lett volna, nem tudom milyen garival...

mindegy, megvan. :C

(#74129) spyrro válasza Flashget (#74126) üzenetére


spyrro
csendes tag

Kipróbáltam , ahhoz már nagyon szélről kell nézni , de még vállalható . Olyan mintha egy ips kijelzőt egészen oldalról néznél :) Valójában alig van meghajlítva amikor néztük először észre sem vettük ...Sorban voltak egymás mellett a tv-k , csak amikor jobban szemügyre vettük a szép képe miatt akkor láttuk , hogy van benne egy pici ív . Mi igazából "csak" nézhető készüléket kerestünk a többi nem volt lényeges :N

(#74130) Batib válasza g@bo (#74128) üzenetére


Batib
őstag

Gratula! Legyen benne sok örömöd!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74131) Atesz8 válasza senki66 (#74105) üzenetére


Atesz8
csendes tag

Igen, nem akarom túlzásba vinni, nekem elég a "legalapabb".
Köszönöm a tippet! :)

[ Szerkesztve ]

(#74132) Flashget válasza spyrro (#74129) üzenetére


Flashget
félisten

Csak azért kérdeztem, mert én teszteltem így az áruházban és biza nem venném meg, azért amit írtam. Viszont sajna a samsung majd ránk tukmálja, hogy biza a nép most ilyet akar nézni nem 3D-t.

Realme GT Master Edition

(#74133) GNKING válasza devil-k (#74101) üzenetére


GNKING
tag

Biztos hogy nem fogok elgondolkozni hogy kell-e nagyobb.
Sajnos anyagilag nem tehetem meg, ezért néztem 7 évig 20"-t.
3,5 - 4m-ről fogom nézni ami nekem pont megfelelő lesz.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#74134) devil-k válasza GNKING (#74133) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az más, bocsi!

- mozi bolondéria -

(#74135) Batib


Batib
őstag

Megtört a jég. Életemben először végignéztem egy 3D-s filmet tv-n. Alapvetően meg vagyok elégedve, de a mozi azért más. Be kell valljam ehhez még az 55" is majdnem kevés. Lehet, hogy 2D-ben nem néztem volna végig. (Gravity)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74136) pomk válasza Batib (#74106) üzenetére


pomk
őstag

200 Hz vs. 400 Hz. Észrevehető a különbség?
3D szemüveget tudok venni utólag.
Smart távirányító nem lényeg. A tv gondolom ua. azt tudja, nem? Csak ezzel a távirányítóval könnyebb kezelni.

220volt bolt mennyire megbizható? Adnak Ők hivatalos garanciát? Náluk alapból 3 év garancia jár, ami bővíthető 4 vagy 5 évre.

(#74137) Batib válasza pomk (#74136) üzenetére


Batib
őstag

Én leírtam a különbségeket, a döntés a Tied.
A boltokról, garanciáról nekem nincs tapasztalatom, annyit tudok én is amit itt a fórumon olvastam.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74138) Flashget válasza pomk (#74136) üzenetére


Flashget
félisten

Adnak Ők hivatalos garanciát?

nem.

MM,Tesco,Auchan, Edigital (és van még egy bolt nem ugrik be a nevük) ők a samsung viszonteladói náluk van gyári garancia.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#74139) Flashget válasza Batib (#74135) üzenetére


Flashget
félisten

samsung aktív 3D a mozi meg passzív...

Realme GT Master Edition

(#74140) hodostamas válasza pomk (#74136) üzenetére


hodostamas
addikt

+ edge vs direct led.

(#74141) Batib válasza Flashget (#74139) üzenetére


Batib
őstag

A méretbeli különbséget sokkal jelentősebbnek érzem. Ezzel otthon nem lehet versenyezni.

(#74140) hodostamas Természetesen mindkettő direkt led

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74142) Flashget válasza Batib (#74141) üzenetére


Flashget
félisten

Ó dehogy nem, csak a megfelelő méretű tv-t kell venni. :D

2004,3 x 1624,4mm

Realme GT Master Edition

(#74143) hodostamas válasza Batib (#74141) üzenetére


hodostamas
addikt

Akkor sry ha így van, de neten edge led-et láttam a 6200-ra. pl: [link], [link]

(#74144) Gedeon31 válasza Flashget (#74138) üzenetére


Gedeon31
addikt

Euronics :U

(#74145) szaszapi


szaszapi
őstag

Plexet hogy lehetne működésre bírni?Egy tableten lévő mappából szeretnék filmet lejátszani a tv-n.Magát a tabletet felismeri,ip címet elfogadta,mégsem tudok csatlakozni és megosztani file-okat.Mit szúrok el?

(#74146) pomk válasza Batib (#74137) üzenetére


pomk
őstag

Hivatalos Samsung garancia mennyi? Mert Edigital oldalán 1év van írva, Euronics oldalán 1 + 1 regisztrációval, 220volt oldalán pedig 3 + 1 vagy + 2 vásárolható.

(#74147) Batib válasza Flashget (#74142) üzenetére


Batib
őstag

Na, igen. Bár én nem voltam elájulva tőle, mikor láttam. A mellette levő 65h8500 sokkal inkább megfogott. Igaz azon Bd playerről ment az Avatar, míg az oskolatáblán vmi gyengébb műsor. Egyébként akkor megvizslattam az íves 8500-at semmi hátrányt nem láttam, igaz előnyt sem az ívvel kapcsolatban.

(#74143) hodostamas Sajna elég sok téves infó kering a neten. Hidd el mindkettő direkt ledes.

(#74146) pomk A"hivatalos" 1+1 H6500tól 1+2 év de tényleg csak ennyit tudok

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74148) pomk válasza Batib (#74147) üzenetére


pomk
őstag

Hmmm...érdekes. Akkor a többieké milyen garancia? 5 év vs 2 elég nagy különbség...

(#74149) e.vid válasza pomk (#74148) üzenetére


e.vid
senior tag

Bolti garancia... pl: a 220 volt,

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#74150) Lipton válasza devil-k (#74101) üzenetére


Lipton
őstag

Regen nem is igazan volt "elerheto" nagyobb tv sem minosegi tartalom. Most megnezve egy VHS anyag azert elegge dobbenetes. C64-hez 14-es monitor volt anno:)
Hiaba egyre nagyobbak mar az uj tevek egy 50-es mellett ugy megy el az ember hogy hat ez azert nem olyan nagy... En is azt hittem hogy hu milyen nagy lesz majd a 46-os es hat mara mar elegge kicsinek latom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.