Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74301) hype.skill válasza gboszi (#74292) üzenetére


hype.skill
csendes tag

:( :(

(#74302) Flashget válasza razzorr (#74293) üzenetére


Flashget
félisten

Összefoglalót olvasd el!

Realme GT Master Edition

(#74303) PuMbA válasza senki66 (#74300) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem batár nagy SZTK szemüveged van, akkor simán jó :DDD Pár szemüveges ember nézte már a mi TV-nket, beleértve a családunkat és senkinek sem volt problémája abból, hogy a szemüvege elé tette a 3D szemüveget :)

[ Szerkesztve ]

(#74304) galaxys80


galaxys80
veterán

Ezekre esetleg valaki? [link][link]

Illetve többen írtátok, hogy HD filmek esetén érdemesebb kikapcsolni a MP-t. Én ezt nem szívesen tenném meg, mert van, hogy nem 24p-s anyagot nézek a médialejátszóról. (koncertek, néhány európai film) Tuti elfelejteném állítgatni. 24p-s anyag esetén ront valamennyit a MP vagy csak felesleges? (beállítás 10-0)

(#74305) PuMbA válasza galaxys80 (#74304) üzenetére


PuMbA
titán

Én SD-n is 0-n hagyom az élességet, mert nem létezik olyan, hogy egy SD-ből jó képet csiholsz ki, tolhatsz rá akármilyen képbirizgálót, sose lesz belőle jó minőség :) 24p anyag esetén nem kell MP, viszont a 10/0 helyett érdemesebb a Tiszta beállítást alkalmazni, mert 10/0-n a futó ember lába szeret különválni a testétől és nagyon vicces képsorozatok jönnek elő. HD-ban ez jóval többször előfordul, mint SD-ben, a komplexitás miatt. Továbbá 10/0-n a Tiszta beállításhoz képest már nagyon sok az interpolált képkocka és nagyon műnek érződik a kép, simán észrevehető, hogy ez nem a valóság.

[ Szerkesztve ]

(#74306) devil-k válasza PuMbA (#74305) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek.

Amikor a TV-t használtam fő megjelenítőn, akkor "0"-n volt az élesség a TV műsoroknál, a HD adásoknál, a PS4 játéknál és a Blu-ray mozinál egyaránt.

- mozi bolondéria -

(#74307) PuMbA válasza PuMbA (#74305) üzenetére


PuMbA
titán

Továbbá 10/0-n a Tiszta beállításhoz képest már nagyon sok az interpolált képkocka és nagyon műnek érződik a kép, simán észrevehető, hogy ez nem a valóság, hanem szinte egy generált videó. Ezt vettem észre pár hónap Tiszta beállításról egy időre 10/0-ra váltásnál :)

Lejárt a szerk és nem fejeztem be a mondatot :)

[ Szerkesztve ]

(#74308) Flashget válasza PuMbA (#74307) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem ezt nem lehet általánosítani D szériától a H-ig mert eltérőek az elektronikák.
D6500 esetében egyértelműen 10/3 volt a jó és én így használom az F-nél is más meg 10/0-t.
BD film lejátszásnál Pioról, meg kikapcsolom.

a képélesség az nálam is 0

Realme GT Master Edition

(#74309) galaxys80 válasza PuMbA (#74305) üzenetére


galaxys80
veterán

:Y
Akkor mi valamit nagyon másként látunk. :)
Én pont a tiszta beállításnál látom a mű képet. (szappanopera effekt). 10/0-nál viszont ennek nyomát sem veszem észre. Szerintem a Tiszta beállítás, olyan 10/2-3 körül lehet. (látványra legalábbis)
"futó ember lába szeret különválni a testétől és nagyon vicces képsorozatok jönnek elő"
Szerencsére én ilyet még sosem tapasztaltam. :)

Az természetesen az világos, hogy SD-ból sosem lesz éles, szép kép bármit is állítok. Viszont 0 értékkel még egy régi CRT Tv minőségét sem igazán éri el. Tulajdonképpen teljesen elmosódott néhány csatornánál a kép.

Játékoknál a háttérfény mértékéről esetleg valakinek vélemény?

(#74310) devil-k válasza galaxys80 (#74309) üzenetére


devil-k
nagyúr

A játéknál (PS4) is marad az állandó, 8-as háttérvilágítás nálam.

- mozi bolondéria -

(#74311) PuMbA


PuMbA
titán

Ez tényleg érdekes :) Nekem 10/0-án mindenesetre sokkal több a képhiba, mint Tisztán, F sorozat, legutolsó firmware-rel :) A Tiszta nekem olyan 5/0 körülinek látszik, mert a 10/0 már sokkal folyamatosabb, "több képkockabeszúrásos" képet ad, mint a Tiszta :) A futó lábak probléma csak nagyon gyors futásnál jön elő :)

[ Szerkesztve ]

(#74312) galaxys80 válasza devil-k (#74310) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Nálam is marad az alapból beállított érték. (9)

(#74311) PuMbA

Valóban érdekes, hogy tudjuk ennyire másként látni. Pedig én is próbálgattam a Tiszta beállítást, de nem tudtam megszokni. Nekem zavaróan folyamatos volt a kép. Anno direkt teszteltettem asszonnyal is (totál laikus). Mikor meglátta egyből rávágta, hogy tegyem vissza,ahogy előtte volt (10/0), mert olyan, mintha valami brazil sorozatot nézne. :D

TV: F6500 utolsó firm-el.

Focinál elég gyorsan futó lábak szoktak lenni, de ott sem jött elő. :D

[ Szerkesztve ]

(#74313) PuMbA válasza galaxys80 (#74312) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor van különbség a modellek között ebben is :) Focinál nekem se volt még sose :) M1 HD-n egy filmben futott egy nő egy parkban és teljesen Michael Flatley lett belőle, mert a lábai mögött ráadásul a bokrok miatt egy plusz nehézséget okozhatott a TV-nek, illetve természetfilmeknél az állatok igen gyorsan tudnak mozogni :)

[ Szerkesztve ]

(#74314) galaxys80 válasza PuMbA (#74313) üzenetére


galaxys80
veterán

Simán el tudom képzelni, hogy van különbség modellek között is. :)

Számít az, hogy pl a médialejátszót melyik HDMI aljzatba dugom?
Ha jól rémlik, akkor nekem a HDMI/DVI -be lett bedugva anno. Ez volt a legkönnyebben hozzáférhető. :D

(#74315) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!
Új vagyok itt, most kezdtem el szemezni egy 40" 6400 tévével.
Szerintetek ez tud olyant, hogy miközben az asszony nézi az X-Faktort, nekem rögzíti HDD-re a meccset?
Üdv és bocsi ha nagyon láma a kérdés!
:U

(#74316) devil-k válasza mckay (#74315) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem tudom, hogy melyik szolgáltatónál vagy, de már a STB is képes erre és közben mehet az X-Faktor is. ;)

(#74317) kidboy_46

Logitech K400 vagy Rapoo E2700

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#74317) #91166208


#91166208
törölt tag

sziasztok.. kollégámnak van egy Samsung UE48H6200 típusú tv... Szeretném megkérdezni, hogy milyen billentyűzetet ajánlotok hozzá? köszönöm

(#74318) Tegla80 válasza mckay (#74315) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha egy mux-on jonnek azok a csatornak akkor elkepzelheto.(az enyem tudja,mint irtam amott es nem twin tuneres. Az ideit meg elmondjak,h tudja e esetleg)
Amugy nem jellemzo,h sport ot es "női" csatit raknak egybe,igy valszeg ha menne is akkor a nezett retekklub mellett tv2/fim+ es hasonlo lenne.
Szoval ha ram hallgatsz ,akkor 2tv kell a nyugalomhoz.
(Te vedd a Sony-t magadnak,az asszony meg amit akar. ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#74319) Tegla80


Tegla80
addikt

(#74320) mckay válasza Tegla80 (#74318) üzenetére


mckay
aktív tag

nah ja
csak még azt nem tudom, a macskának milyent vegyek: Panasonic jó lesz?
:)

(#74321) mckay válasza devil-k (#74316) üzenetére


mckay
aktív tag

nekem még set top boxom sincs
:-)
de tényleg nincs, ugyanis Digi kábeles a házunk, szóval DVB-C lesz majd az input
és ha lehetne is stb-t kérni tőlük, nem kérnék: azért lesz okostévé, hogy csak egy távirányító legyen végre

szóval azt mondjátok, hogy multiplex-en belül lehet?
na majd ráguglizok, hogy a Diginél hogy van ez a DVB-C kérdés...
köszi!
:R

de erről jut eszembe: azért olyat tud a tévé, ugye, hogy pillanatmegállító? tehát kezdődik a vacsora, de közben repül a labda, és megnyomom a pause-t? merevlemez nem gondok, dugok én neki akkorát, amekkorát csak kér
:D

(#74322) Flashget válasza mckay (#74315) üzenetére


Flashget
félisten

H6500-al szemezz abban van már twintuner főleg ha digikábeles vagy. mert akkor az asszony nézheti fix factort neked meg rögzíti a tv HDD-re a meccset tök mindegy melyik frekin vannak a csatornák.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#74323) Flashget válasza galaxys80 (#74314) üzenetére


Flashget
félisten

Számít az, hogy pl a médialejátszót melyik HDMI aljzatba dugom?

F6640-en van egy olyan HDMI bemenet ami beltérire van írva, de ha elnevezed arra amit felajánl a tv az is elég szerintem.
Én bedugtam az Alma C2200-t egy ilyen HDMI csatlakozóba + megkapta a "PVR Felvevő" elnevezést is amit a TV ajánlott fel. :)

Realme GT Master Edition

(#74324) digikábeles válasza mckay (#74321) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Azt hiszem, a tévék 1 tuneresek, vagyis nem tudod megállítani a műsort.
Nálam is ez volt a gond 3 éve, egy felvevős bluray lejátszót vettem, és elmúlt a fejfájás.

(#74325) #94529552 válasza PuMbA (#74311) üzenetére


#94529552
törölt tag

Digitális adással van ilyen jelenség a tévéden? Mert c650 semmi ilyesmit nem produkált, még analógnál sem.
mckay Merevlemezzel elvileg működik rajta a Timeshift funkció.

[ Szerkesztve ]

(#74326) digikábeles válasza Flashget (#74322) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Mindig tanul az ember!

(#74327) Flashget válasza digikábeles (#74324) üzenetére


Flashget
félisten

Azt hiszem, a tévék 1 tuneresek

F/H/7000/8000 mind dupla tuneres (így jelzik leírásokban 2x DVB-C/T/S2)
H6500-tól H6800-ig? twintuneresmek hívják már.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#74328) galaxys80


galaxys80
veterán

Xbox esetén a hdmi feketeszint normál vagy alacsony inkább?

(#74329) digikábeles válasza Flashget (#74327) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszi, a 6400-ra direkt rákerestem, az 1 tuneres, és ilyet keresett Mckay.

(#74330) RudY válasza mckay (#74321) üzenetére


RudY
addikt

A Timeshift a PVR funkciótól és megfelelő háttértártól függ, de másik csatornáról csak akkor tudsz egyidejűleg felvételt készíteni, ha 2 tuneres a készülék.

(#74331) Tegla80 válasza RudY (#74330) üzenetére


Tegla80
addikt

Az egy mux on jovok kozott lehet valtogatni 1tuner eseten is. ;)

Sony® & PlayStation®

(#74332) Flashget válasza digikábeles (#74329) üzenetére


Flashget
félisten

Én meg leírtam, ha 6500-at vesz akkor működni fog amit akar a 6400-al nem fog csak ha azonos frekin van a két csatorna. Abból meg nem sok van egy muxon.

Realme GT Master Edition

(#74333) Flashget válasza Tegla80 (#74331) üzenetére


Flashget
félisten

Ez érint 5-6 csatornát digikábelen..ha ő focit akar rögzíteni az asszony meg fix factort, megaszart vagy tahó világot garantáltan másik muxon vannak ilyen csatornák, tehátz bukja még ezt is 6400-on.
Vagy vesz egy asztali DVB-C tunert + külső HDD-t mint olyan sokan mások Digikábelen (nincsenek kódolva a digitális csatornák, kívéve a filmcsatik) és azt vesz fel .ts-be amit akar. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#74334) Tegla80 válasza Flashget (#74333) üzenetére


Tegla80
addikt

ezt olvastad?, ;)

Sony® & PlayStation®

(#74335) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok fiúk újra itt vagyok,megint kiégett egy ledsor a tv-ben csak most egy kicsit lejjebb mint az előzőnél,kivagyok,már a harmadik,most már azt mondták hogy nem hoznak új kijelzőt,hanem elviszik a tv-t a szervizbe és ott bevizsgálják műszerekkel.... :(((

Első:

Harmadik:

(#74336) Flashget válasza Tegla80 (#74334) üzenetére


Flashget
félisten

Nem, de melyik része nem érthető annak amit írtam?
Nincs egy muxon digikábelen amit az asszony akar nézni meg ahonnan ő meccset akar felvenni..így vagy vesz H6500-at vagy asztali DVB-C tunert + HDD-t.

legolcsóbb rak az árgépen
40H6400 = 130K
40H6500 = 141K

stb+HDD kb. 30K
vagy rendel ebayról USB-s kínai DVB-C tunert és azzal vesz fel.

Realme GT Master Edition

(#74337) Flashget válasza becsitibi (#74335) üzenetére


Flashget
félisten

Mond nekik vissza se vigyék csereutalványt adjanak.....3x ilyen hiba...

Realme GT Master Edition

(#74338) dethroner válasza PuMbA (#74305) üzenetére


dethroner
veterán

Hát én is ránéztem erre az élesség 0 beállításra, de mivel én bekapcsolva tartom a ledes képtisztaságot, valami borzadály volt a kép. Mint egy 20 éves brazil film, olyan volt a kép, semmi részlet, szinte nem voltak vonásai az embereknek. Jó kis fotoshop efekt :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74339) galaxys80


galaxys80
veterán

Összefoglalóban ez van: HDMI feketeszint: Alacsony (digitális vevőegységek nagy részénél), Normál (PC és médialejátszók)

A konzolokról viszont nem esik szó itt. Javaslat?

(#74340) Flashget válasza galaxys80 (#74339) üzenetére


Flashget
félisten

Mivel ilyenkor a beállításokban aktívvá válik a játék mod, ha konzolt kötsz rá, nyomj arra rá nem kell külön állítgatni mindent.

Realme GT Master Edition

(#74341) galaxys80 válasza Flashget (#74340) üzenetére


galaxys80
veterán

Gond csak az, hogy nem emlékszem rá, hogy anno elállítottam-e ezt a beállítást. :)
Jelenleg alacsonyon van. Gyanítom ez volt az alapbeállítás is, de nem esküdnék meg rá.

Egyébként érdekes, hogy nálam sem a médialejátszó, se a DVD, se a TV adásoknál nem lehet állítani ezt.
DVD és Média lejátszó normálon van a TV pedig alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#74342) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok,kérdésem lenne,f6400-as tv-m van,és lehetséges azt android app-al irányítani és ha igen melyik az?
a másik kérdésem pedig az hogy iptv-t lehet e rajta nézni,stream adásokra gondolok,egy listából van e ilyen alkalmazás rá?

Üdvözlettel: bivaly

(#74343) bivalyos válasza bivalyos (#74342) üzenetére


bivalyos
tag

közben meg is találtam,köszönöm :)
ui.:ha valki tud jó sok magyar csatornát tartalmazó listát,vagy kicsit is keressen meg priviben legyen szives.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: bivaly

(#74344) szaszapi válasza dethroner (#74338) üzenetére


szaszapi
őstag

Pedig ha idén kalibráltatod a tv-d, az élesség 0-n lesz :)

(#74345) PuMbA válasza #94529552 (#74325) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, MinDig TV megy a TV DVB-T vevőjén :) HDMI portján meg egy STB :)

dethroner: TV-adásnál? Mert PC címkével ellátott HDMI bemeneten 60Hz-en az 50 jelenti a 0-t :) Ha TV adásnál, akkor azért nem láttál semmi részletet, mert megkaptad a natúr videóanyagot. Ilyen minőséget kapsz a szolgáltatódtól. Tökéletesen HD videó esetén 0 élességgel is tűélés képet kell, hogy kapj, hiszen az élesség beállítás megpróbálja mesterségesen növelni a részletességet az élek kiemelésével :)

[ Szerkesztve ]

(#74346) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok,
van egy H6200 -asom, és olyan problémám lenne, hogy ha külső HDD-t rakok rá és arról játszok le filmet, akkor elinditás után nem reagál semmire a TV majd 5-10perc mulva újraindul. (Közben persze megy a film, de se hangerő se semmi)
A "HDD" cimkés portra dugtam egy USB 3.0 1TB-s HDD-t.
Miután újraindul a TV, gondtalan a lejátszás. Tudtok erről valamit?

(#74347) galaxys80 válasza galaxys80 (#74341) üzenetére


galaxys80
veterán

Megnézné valaki, hogy játék módnál neki alacsony vagy normál az alapbeállítás HDMI feketeszintnél?

(#74348) bivalyos válasza bivalyos (#74343) üzenetére


bivalyos
tag

ha valaki ismeri és használja a smart iptv app-ot akkor keressen meg az érdekelne hogyan kell létrehozni több group-ot,lista feltöltés az megy.de külön csoportba szeretném őket rendezni.

Üdvözlettel: bivaly

(#74349) #91166208 válasza #91166208 (#74317) üzenetére


#91166208
törölt tag

erre valaki.. köszönöm !?

(#74350) devil-k válasza #91166208 (#74317) üzenetére


devil-k
nagyúr

Válaszoltam rá.... Nézd meg újból!

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.