Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) galaxy_ace


galaxy_ace
csendes tag

Egy kérdéssel fordulnék a tapasztaltabbakhoz...

Adott egy UE32EH6030W és egy USB3-as Adata HV610 kölsü HDD. A problémám az, hogy a TV - viszonylag gyakran - magától leválasztja. Használtam a keresőt, de nem találtam hasonló problémát, a google dobott fel néhányat, de válaszokat nem leltem rá.
Szoftverfrissítés megoldaná a problémát? Esetleg túl sok lehet a TV-nek a HDD-n lévő anyag (3D-s filmek, HD filmek, sorozatok)

(#63452) droti25 válasza BBéci (#63450) üzenetére


droti25
őstag

Nem.Én arról beszélek,hogy amikor be van kapcsolva az MP mondjuk egy 10:5 beállítással,akkor egy ideig szép, folyamatos a kép majd egy kis idő múlva mintha megakadna egy nagyon kis időre,majd ismét tökéletes!
Mintha hardveresen ben tudná végigvinni az MP algoritmust!!

(#63453) BBéci válasza droti25 (#63452) üzenetére


BBéci
titán

Ebben az esetben miről játszod le a filmet?
Azt sem árt tudni, hogy a C650-nek külső forrásról is vannak gondjai a 24p megjelenítéssel, ami sajnálatos típushiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63454) droti25 válasza BBéci (#63453) üzenetére


droti25
őstag

USB-nél és HDMI-nél is detto!De HDMI-nél gyakrabban!
Ahogy olvastam itt sokaknak volt ez probléma!Valószínű hogy tipushiba.

[ Szerkesztve ]

(#63455) Piftuka válasza Angel2014 (#63397) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szia! Akkor mért nem veszel ue32f6400 at full hd 3d smart led és csak 20 al több két szemüveggel és bluray lejátszóval a media markt ban vagy az eletronicsben."

Szia!

Köszönöm a választ, de azt gondolom elég világosan leírtam, hogy 100.000 forint a "plafon". Sőt annyira az, hogy még a kérdésem tárgyát képező készülék ára ügyében is győzködöm, mert ő a katalógusban található legolcsóbb 32 colos ORION, Blaupunkt, Hyunday, Philips, és LG televíziókat nézte ki magának.

Nincsen szükség 3D funkcióra, sem szemüvegre, BluRay lejátszóra pedig pláne nem, csak a megadott maximális összeghatár alatti áron megvásárolható legjobb képminőségű, megbízható TV készülékre.

Szóval akkor még egyszer....

Ötletként felmerült a Samsung UE32F6100AWXXH típusú készülék, ami holnaptól az egyik helyi áruházban 89.990 forintért megvásárolható lesz.

Ismeritek ezt a modellt? Mennyire megbízható, korrekt darab?
- Milyen a működése?
- Mennyire gyors a menü, a csatornaváltás?
- Mennyire könnyű a kezelése?

Köszönöm a segítséget előre is!

"Aquila non captat muscas."

(#63456) Angel2014 válasza Gabesz87 (#63410) üzenetére


Angel2014
addikt

A Flipp egyszerűen nem csinált semmit , épp tegnap nézettem bele a samsung sevízzel, pont ezért!

A pc re az all suit kell de az sem mindegy melyik [link]

A telefonra legyen az bármilyen típus [link]

Eset vagy avast bekavarhat tűzfalilag ha nem működne tiltsd a tűzfalat vagy állítsd be a speciális résznél, én letöröltem a gépemről inkább. Win 8.1 alá elég a defender azzal tökéletesen működik minden.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63457) Angel2014 válasza Piftuka (#63455) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Ha nem 3D - et veszel kb annyi a 6400 as most. De akkor már elgondolkodtató hogy 120 ért nem éné meg inkább blue ray el és 4 db szemüveggel? Ha felteszed valahová a szemüveget eladod 5 ezerért darabját,
ha a blue se kell azt is add inkább el 15 -öt biztos kapsz érte. Na akkor most következtess...

100 herzes / Áll hd és / közelvetőleg nem tud annyit mint a 6400 as ami 200 hz es és folyamatos cmr-je van full hd és internet tv. De te tudod.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63458) kali válasza Piftuka (#63455) üzenetére


kali
legenda

szia,

igaz, nekem ue40f6100aw van, de viszonyítási alapnak jó; szerintem ár/érték arányban rendben van az f6100-as széria, és bár nálunk még csak január óta van használatban, de több ismerősnél is régóta megy hiba nélkül a 32" és a 40" kivitel is, aránylag gyors, a kezelése könnyű, valós 100 Hz, és a kijelző működési technológiája miatt nem felhősödik a kijelző, ellenben az f6400...stb szériákkal.

(#63459) Flashget válasza nightshadow (#63443) üzenetére


Flashget
félisten

Én egymás mellett láttam F6100/6400/6500 tévéket kiállítva tavaly. Mind külön-külön korrektnek volt mondható. De egymás melett bizony a 6100 volt a gyengébb. EH6030 utódja így kell kezelni.
Persze ez adódhat a gyengébb elektronikától is mint ami az F6500-ban van.

Realme GT Master Edition

(#63460) Flashget válasza Angel2014 (#63457) üzenetére


Flashget
félisten

ezektól a CMR (kamu herzektől) nem kell hátast dobni. valós 100Hz esetében több a kára mint a haszna.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#63461) szinimini


szinimini
senior tag

Semmi jó Samsung TV nincs?

(#63462) Tamás34 válasza szinimini (#63461) üzenetére


Tamás34
senior tag

Neked kell eldönteni mi a jó TV! Mindenkinek más szempontok a fontosak egy TV-ben!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#63463) cyberkind válasza Tamás34 (#63462) üzenetére


cyberkind
félisten

De legfőképp a tv-re fordított ár ami eldönti ezt.

Paranormal Cocktivity

(#63464) nightshadow válasza szinimini (#63461) üzenetére


nightshadow
veterán

(#63465) cyberkind válasza nightshadow (#63464) üzenetére


cyberkind
félisten

5 tv-t rendeltem innen, abszolút korrekt bolt, hozzák, szerelik, és ha minden jó csak akkor kell fizetni, és amit te linkeltél itt "csak" 204k [link]. :)

Paranormal Cocktivity

(#63466) Tegla80 válasza Tamás34 (#63462) üzenetére


Tegla80
addikt

+1

Sony® & PlayStation®

(#63467) nightshadow válasza cyberkind (#63465) üzenetére


nightshadow
veterán

A fórumtárs kifejezetten az e-digitalba szeretne tv-t venni 0%-THM-re (lásd az eggyel korábbi hozzászólását). Másrészt az általad linkelt shop bolti garanciát ad, míg az e-digital hivatalosat, ezért is drágább.

(#63468) cyberkind


cyberkind
félisten

Ma éjjel rászántam magam hogy megpróbálom megszólaltatni a tv-t egy régi hifivel, ami elég korrektül szól a maga 20. életévéhez képest, és az lenne a problémám hogy ha a tv-be dugom fülesként akkor recseg, viszont ha a gépbe dugom akkor tökéletes az egész, ez mitől van?
Régebben amíg csak tv/monitorom volt addig nem volt semmi baj, tökéletesen működött, most meg csak gépen keresztül, amivel az a baj hogy nem tudok kábel tv-t hallgatni és nézni csak a tv-n, valami tipp? :F

:R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#63469) cyberkind válasza cyberkind (#63468) üzenetére


cyberkind
félisten

Észrevétel, ha visszaveszem a hangot a tv-n 80-ra akkor megszűnik a recsegés és jó az egész, ez mitől lehet, illetve ez jó?

Paranormal Cocktivity

(#63470) szinimini válasza Tamás34 (#63462) üzenetére


szinimini
senior tag

Legfőbb szempont a gyönyörű kép megtalálása. Csak annyira nem értek hozzá,hogy az adatokból kiválasszam neten keresztül. :/

(#63471) Piftuka válasza kali (#63458) üzenetére


Piftuka
veterán

(I)"szerintem ár/érték arányban rendben van az f6100-as széria, [..]"(/I)

Köszönöm a választ! ;) (Örülök, hogy valaki megértette a kérésemet!)

"[..]a kijelző működési technológiája miatt nem felhősödik a kijelző,[..]"

Ez alatt mit értesz pontosan? Kérlek, fejtsd ki egy kicsit bővebben!

"Aquila non captat muscas."

(#63472) szinimini válasza szinimini (#63470) üzenetére


szinimini
senior tag

Helo,

két TV sikerült választani eddig az edigitalból:

UE40F6100AWXXH és az UE40F6320AWXXH.

Melyiket ajánljátok ill. melyiknek van szebb képe?

köszi ;)

(#63473) akyyy


akyyy
senior tag

Még mindig keresek megoldást arra, hogy ha hátulra a jack audio részhez bedugok egy füllhallgatót, attól még a tv hangszóróján lehessen hallani a hangokat, és gombnyomásra váltson át fülesre.

(#63474) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok,

egy kérdés merült fel bennem még, hogy az UE55F6650-hez kaptam valami infra érzékelőt aminek egy jack szerű dugója van. Ez mihez kell? Próbáltam a tv-be bedugni hátra, de annyira szorul, hogy nem erőltettem tovább, szerintem valai törne, ha erősebben próbálnám.

Tud valaki segíteni, hogy hol találok leírás a tapis távirányító használatáról? Az érdekelne, hogy keresésnél szövebevítelnél, hogy tudom rendesen használni a mikrofonját vagy ezt az ujjal karakterek bemaszírozását műveletet? :DDD

Más: A youtube-ot, többszöri áramtalanítás és telepítés után sikerült feltenni, hogy működjön. Remélm más appoknál nem így megy majd, mert ez elég bosszantó így. :F

(#63475) doc válasza Bálint306 (#63474) üzenetére


doc
nagyúr

az egy infraado, ha egy taviranyitos eszkoz fele forditod, akkor a TV taviranyitojaval tudod azt is vezerelni
en pl. a DVD-lejatszot allitottam be ra, mukodik, de nem nagyon szoktam hasznalni (a DVD-lejatszot sem :D)

de egyebkent errol is es a taviranyitorol is kaptal leirast a TV-hez, sot a TV menujen keresztul is elerheted :U

(#63476) Tonyk válasza szinimini (#63472) üzenetére


Tonyk
veterán

6320 szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#63477) tPedro_ válasza tPedro_ (#63431) üzenetére


tPedro_
őstag

Ma reggel ujra hivtak a szervizbol, egy uj kollega, igy ismet el kellett magyaraznom, hogy mi a baja a keszuleknek (ez volt a 3. alkalom, nem ertem miert nem irjak le).

A karccal kapcsolatban megkerdezte, hogy kivul vagy belul van-e :F , mikor mondtam hogy kivul, ravagta, hogy azzal nem tudnak mit kezdeni... de mivel van a hibas pixel, igy cserelik. Azt azert meg megkerdezte, hogy panel vagy TV cseret szeretnek-e, mondtam, hogy termeszetesen az utobbit. Oke, akkor visszahivnak.
Itt mar rosszat sejtettem, de nemsokkal kesobb ismet hivtak, hogy megneztek, van raktaron, holnap delelott kihozzak.

(#63478) Bálint306 válasza doc (#63475) üzenetére


Bálint306
tag

ÓÓóóóóóóóó akkor lehet, hogy a T-köm optikai kábeles boxát rá tudnám okosítani csatornaváltásokhoz? :DD :DD :DD

A füzet amit kaptam az pár oldalas semmiség a tv menüjében nem néztem a helpet, köszi az ötletet. :))

(#63479) Tegla80 válasza akyyy (#63473) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Feleslegesen keresgelsz.....
Nincs megoldas samu eseteben,mert mechanikus a dolog es technikailag nem kikerulheto.(persze ha szerelo vagy es szetszeded es....... )

Sony® & PlayStation®

(#63480) szinimini válasza Tonyk (#63476) üzenetére


szinimini
senior tag

Köszi :R

(#63481) Gedeon31


Gedeon31
addikt

(#63482) Gicz válasza cyberkind (#63469) üzenetére


Gicz
addikt

örülj h nem lett baja egyik eszköznek sem, túlvezérelted a bemenetét az erősítődnek. 70 körülin hagyd max szerintem.

a jelenség egyébként normális.

(#63483) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Esetleg valaki tud arról,hogy az új "H"-s szériáról főleg a 7500,8000,8500 készült e már teszt kis hazánkban...BBéci nálad nem járt még egyik modell sem?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#63484) Gicz válasza 206 cc (#63483) üzenetére


Gicz
addikt

felesleges erre várnod, az avforums.com és a hdtvtest.co.uk tesztjei minden szempontból a legjobbak. és ott van teszt h8000-ről, hu8500, 7500 ról.

(#63485) cyberkind válasza Gicz (#63482) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez nekem totál új, az előző monitor/tv-n max-ra volt húzva a hang és úgy volt tökéletes, ezért nem értettem hogy mi van.

Paranormal Cocktivity

(#63486) HKorn


HKorn
addikt

Sziasztok,

Kis segítség kellene, van egy Samu UE40EH5020-as TV-m és kellene biztosra tudnom, hogy tudja-e a DVB-C-t, az UE40EH5000 tudom hogy tudja, legalábbis ott benne van a spec-ben, de ennél nem vagyok biztos és konkrétan nem is találom sehol.

Elvileg a két TV között nincs nagy különbség, sőt lehet, hogy semmi, de hátha van itt olyan szaki aki tutira tudja.

Köszi

Run&Ride

(#63487) Tonyk válasza HKorn (#63486) üzenetére


Tonyk
veterán

A kettő csak a talpban/színben különbözik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#63488) HKorn válasza Tonyk (#63487) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi szépen!

Run&Ride

(#63489) akyyy válasza Gedeon31 (#63481) üzenetére


akyyy
senior tag

UE40F6400AWXXH
UE40F6320AWXXH

mi a különbség?

(#63490) BBéci válasza 206 cc (#63483) üzenetére


BBéci
titán

Még nem kaptunk az F szériából tesztkészüléket. :(

(#63484) Gicz
Valóban azok a legjobbak, de nem hátrány, ha mást is olvas az ember, ami nem cnet és digitalversus, mert azok finoman szólva, kissé furcsák.
Valamint az általad említett oldalakon nem pontosan ugyanazokat a modelleket tesztelik, amik Magyarországon kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63491) BBéci válasza cyberkind (#63485) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítők döntő többsége - beleértve a milliós kategóriába tartozókat is - maximális hangerőn már torzítanak. A tévékbe épített filléres vacak már félhangerőn is, de ez fejhallgatón még elviselhető. Ám az erősített kimenetet külső erősítő bemenetére kötve ez fokozottan zavaró, és egyáltalán nem ajánlott művelet. A hangminősége eleve pocsék, híradóhoz, beszélgetős műsorokhoz megfelelő, ugyanúgy, mint a beépített hangszórók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63492) cyberkind válasza BBéci (#63491) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor mit csináljak, milyen hangcuccot kössek rá, és hova, ami nem kerül egy vagyonba. :F

Paranormal Cocktivity

(#63493) Gicz válasza BBéci (#63490) üzenetére


Gicz
addikt

igazad van, nem ugynazok pontosan, de a fő eltérés a tápfesz, meg a tunerekben van. ha valaki csak hdmi-n keresztül filmet szeretne nézni pl, annak teljesen mindegy hogy milyen tuner van benne, illetve a panel is 99%-ban ugyan az.

(#63494) BBéci válasza cyberkind (#63492) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben elviseled az említett pocsék hangminőséget, használhatod a fejhallgató kimenetet, de ne emeld a hangerejét 60 % fölé. Optikai kimenetről nagyságrenddel jobb hangminőséget kapnál, de ahhoz kell egy 8-10000 forintos DAC.

Szeretnék 300 forintért venni egy kg bélszínt, de annyiért csak farhátat adnak. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63495) cyberkind válasza BBéci (#63494) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor marad a hangprojektor, köszi a segítséget. :R

Paranormal Cocktivity

(#63496) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung UE65H8000 review: [link]

(#63497) Silent77 válasza nightshadow (#63496) üzenetére


Silent77
veterán

Kell! :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#63498) 206 cc válasza Gicz (#63484) üzenetére


206 cc
senior tag

Köszi,olvasom a kinti teszteket,de más szakértők véleményére is kíváncsi vagyok.Mindenki máshogyan látja a dolgokat illetve akadnak eltérések ki mit lát jobbnak ,kezelhetőbbnek,életszerűbb felhasználhatóság...stb..stb.
Illetve szeretem a magyar mentalitást is kiolvasni az értékelésekből. PL. hiába ajnároznák a 4K-t odakint, ha én még kb 3-5 évig a közelébe sem kerülök,de lehet a 3D vagy a képminőség miatt pl megvenném a jobban teljesítőt.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#63499) BBéci válasza 206 cc (#63498) üzenetére


BBéci
titán

Ha a képminőség a legfontosabb, miért LCD-ket nézegetsz? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63500) devil-k válasza BBéci (#63494) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó példa. Tetszik. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.