Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) eric.cartman válasza BBéci (#3050) üzenetére


eric.cartman
senior tag

én is így gondolom - hiszen egy általános erősítőkapcsolásban a hangerő szabályozás a bemeneti jel szabályozásával történik.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3052) KoczekaEG6


KoczekaEG6
csendes tag

Helló!

Kéne 1 kis help, mert a 46C650-emen nem megy a DivX lejátszás.
A TV-ből lekért kódd-al regisztráltam a DivX.com-on és letöltöttem a .divx file-t, de azt a TV nem "játsza le", így vaszleg ezért nem nézhetőek a DivX filmek sem (se USB-ről, se DNLA-n keresztül).

Iletve a TV-s Youtube-ra, hogy kell bejelentkezni a saját Youtube azonosítóval (internet/setup-ban kreáltam ID-t)?

kösziszépen

(#3053) Freestyle79 válasza eric.cartman (#3042) üzenetére


Freestyle79
tag

Megnéztem szkóppal. Csak akkor jön ki hangjel a fülhallgató felé, mikor aktív a fülhallgató. Ekkor viszont lekapcsolódik a hangvégfok.

(#3054) eric.cartman válasza Freestyle79 (#3053) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Hát ez szomorú - azért köszönöm szépen a segítséget! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3055) eric.cartman válasza KoczekaEG6 (#3052) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Valami geb@sz lehet nálad, mert mindenféle reg.kód és aktiválás nélkül játszik mindenkinél DivX-et a TV...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3056) ORCA58 válasza KoczekaEG6 (#3052) üzenetére


ORCA58
addikt

Még nem láttam olyan DivX-es filmet, amihez regisztrációs kód kellett volna, és eddig a fórumban senki sem említett ilyent. Miért akartad regisztrálni?

(#3057) i.attila válasza KoczekaEG6 (#3052) üzenetére


i.attila
tag

Nekem is volt pár divx, amit nem játszott le, valami kodek probléma volt, de regisztrálni nem kell, a többséget anélkül is lejátsza. A kodekproblémás divx-et át kell csomagolni más kodekkel. (avidemux-al lavc kodekkel jó volt )

(#3058) ORCA58


ORCA58
addikt

Indulok Győrbe próbálni. Pár óra és kiderül, vajon a Tv tuner, vagy a kábeltv adása okozza a kockásodást.

(#3059) eric.cartman válasza ORCA58 (#3058) üzenetére


eric.cartman
senior tag

jöjj

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3060) bmwm3


bmwm3
tag

Sziasztok!

Ti hogyan szoktátok megoldani, ha valahonnan ISO kiterjesztésű DVD vagy Bluray filmet szereztek és a TV-n szeretnétek lejátszani? (C650)
Találtam dvd to mkv konvertereket, de egyrészt lassú, másrészt macerás.

Várom a tippeket! :)

Kb egy hete nem tud bejelentkezni a youtube a TV-n. Csak nálam, vagy nálatok sem? Pontosabban bejelentkezik, de nem találja a kedvenceket pl.

Köszönöm a válaszokat!

(#3061) amargo válasza bmwm3 (#3060) üzenetére


amargo
addikt

MakeMKV 3 perc alatt megvagy vele.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3062) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

C650 új FIRMWARE!!! Mai! (v.1016)

itt van

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3063) Osibaa


Osibaa
senior tag

Sziasztok!

LCD TV-t szeretnék vásárolni, eddig a Samsungokat nézegettem. Most a LE37B550 és LE37C530 között vacilálok. Lenne pár kérdésem, amire nem találtam infót, segítsetek pls.

Mi a különbség a két típus között? A specifikáció szerint a B550 tudja a 24p-t és kevesebbet is fogyaszt, mivel jobb akkor az újabb? :F

Van valamilyen tapasztalat ezekkel a típusokkal, ami miatt nem ajánljátok?

A mostani Samsungom TV-zéskor, Auto aspectet használva csak széthúzza a képet és nem tud olyat, mint a haverom LG-je, ami automatikusan nagyítja, vagy széthúzza a képet, az adás formátumától függően. Ez az újabb készülékeken is így van (csak széthúzza a képet), vagy fejlesztettek rajta valamit?

Köszi!

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3064) grabla válasza eric.cartman (#3062) üzenetére


grabla
csendes tag

Ezt írják róla a Samsungnál:

T-VALDEUC-1016.0
. To add requirement of Ziggo certification (Netherlands)
. PVR working at TF1 Widget(Channel bound service on) channel (France)
. Some HEAAC 5.1ch sound discontinuousin headphone mode

Ha tényleg csak ezek vannak benne, akkor ezt most kihagyom. :)

[ Szerkesztve ]

(#3065) gejala válasza Osibaa (#3063) üzenetére


gejala
őstag

A C530-nak kicsit jobb a képminősége, több a beállítási lehetőség, van médialejátszója (DTS hangsávot is viszi) és általánosságban is optimalizáltak a szoftverén. A C-széria is tudja a 24p-t, akadásmentesen lejátsza a filmeket és mindenféle pulldownnal elboldogul.
Tudnak olyat a mostani Samsungok, hogy a 4:3 adást kiteszi teljes képernyőre, alul-felül levág belőle egy kicsit és csak minimálisan húzza szét (torzítja) a képet. Gondolom ezt szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#3066) post válasza Osibaa (#3063) üzenetére


post
tag

Hello.A 37"-os Samsunggal vigyázz mert hangosan zúg.Legalábbis a C széria

[ Szerkesztve ]

(#3067) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Nekem egy C657 esem van. Ket kerdesem lenne, egyik az hogy az amerikai oldalon azt irja a samsung, hogy van már skype app is a tv re. De en sehol sem talalom. Hol lehet frissiteni a samsung apps listát? Mert emlekszem mikor legelöször bekapcsoltam a tv-t magatol frissitette a listat es igy lett 20 app -om. Másik meg, hogy van a tvn egy 3,5mm es jack audio bement, de ha oda radogom a gepet vagy egy mp3 lejatszot nem szol sehol semmi. Ez mitöl lehet? Pl a gepet szivesen rakötnem mert szerintem egesz jol szol a gyari hangszoroja a tvnek es akkor a tavkapcsolorol tudnam iranyitani a hangot is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3068) gejala válasza Xmodule (#3067) üzenetére


gejala
őstag

Az a jack audio kimenet, a tévé hangját lehet kivezetni rajta. Bemenetnek a komponens és a HDMI van.

(#3069) ORCA58


ORCA58
addikt

Meg volt a TUNER tesztem Győrben. A szolgáltató VIDANET, mint nálam, a kontroll készülék minta ez enyém 40C650! Hazajöttem és elhatároztam, a kardomba dőlök, de szerető nejem megmentett. Felhívta a figyelmemet arra, hogy nincs kardom. Így hát leírom a tapasztalatot.
A KEDVES fórumtársunk készüléke hiba nélkül működött, míg az enyém (hogy is jellemezzem finoman) több mit katasztrofális volt. Kocka kocka hátán főleg az M1HD és M2 HD esetén. Az antenna jel lényegesen gyengébb (50 körüli míg itthon 65), a bithibák száma is nagyobb (akár 10-30 míg itthon 10 alatt), a kontroll készülék mégis szépen működik. A következtetés a hiba a készülékemben van.
:O :O :O :O :O

Itthon kíváncsiságból ismét megnéztem, hogy működik. Százszor jobb volt, de nem hibátlan. Ami érdekes kevesebb volt a hiba, mint az utaztatás előtt. Lehet valami kontakt hiba, de ez nem vigasztal.
Egy kemény antenna drótot dugtam e tv-be, és ha megmozdítottam, a kép néha teljesen szétesett.
Egyre kevésbé értem, akkor miért hibátlan a DVB-T osztrák adás még akár 35-ös jelerősség mellett is.

Freestyle79
Ha a tuner, vagy valami kontaktus rossz a TV antenna csatlakozásnál, akkor mit kell cserélni a Tv-ben? Mennyire VESZÉLYES javítás ez ? Mire számíthatok ?!
A DVB-T és DVB-C független egymástól a készülékben?

Már 3 hónapos a szegény TV, pedig 1 naposan bejelentettem a hibát, azaz 3 napon belül kötelesek lettek volna cserélni, ha nem mutogattak volna egymásra a bolt és a szerviz, vagy ha lenne Magyarországon egy felelősségteljes szakértő szerviz, de sajnos az nincs.
A bolt nem fogadta el, csak ha a SAMU márkaszerviz hibásnak minősíti. Ők pedig azt mondták először ellenőriztessem az antennát. Ha nem javul meg, csak úgy lehet megállapítani hogy hibás-e, ha megnézem olyan helyen, ahol egy azonos típus készülék jól működik. Ők sem tudnák másképpen megállapítani. Különben sem ismerik a készüléket mert új Mostanra sikerült!

Egyelőre tanácstalan vagyok :F , és szétvet a düh :((( !

(#3070) Osibaa válasza gejala (#3065) üzenetére


Osibaa
senior tag

Köszi a választ! :R

A médialejátszó nem vonz (van HTPC-m), ettől eltekintve akkor csak apróságokban jobb a C-s változat. Bár az megijesztett, amit post írt a zúgásról, a mostani Samsungom is zúg standby-ban és az agyamra megy. <töpreng> :)

Amit írtál a 4:3 adás teljes képernyőről, azt kézzel kell váltogatni (ha 4:3-at nézek, akkor bekapcsolom, ha 16:9-et, akkor átkapcsolom), vagy automatikusan vált át, attól függően mit nézek (auto aspect mód)?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3071) ORCA58 válasza Osibaa (#3070) üzenetére


ORCA58
addikt

A c650 esetén egy közvetlen gomb van a távirányítón a különböző méretek változtatására.
4:3
Auto ( Ha az antennán jön a méret jel arra áll be a kép, ha nem, egy előre beállított mód (4:3 , 16:9, Széles nagyítás, vagy nagyítás lesz.)
16:9
széles nagyítás (függőlegesen kissé belenagyít, kicsit fent lent levág a képből, de fel le mozgatható a kép. 4:3 teljes képernyőn így a legjobb)
nagyítás ( a képet még jobban felnagyítja függőlegesen, nagyítás mértéke változtatható és fel le mozgatható a kép ez akkor jó, ha 4:3 as kép közepén adják a 16:9 vagy szélesvásznú filmet)

Van még egy, a képernyőhöz igazítás, mely a HD adások esetén automatikusan kapcsolódik.

Ha már használtál C előtt B szériát az kis apróság a C javára óriási előnynek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#3072) Osibaa válasza ORCA58 (#3071) üzenetére


Osibaa
senior tag

Most LE32R72B-m van, azokon is külön gombbal tudom változtatni, de az auto csak széthúzza a képet, ahhoz pedig sosem volt türelmem, hogy minden filmnél végigzongorázzam a különböző aspect módokat, hogy rátaláljak a 4:3-ra és "Nagyítás"-ra. :B

A régihez képest valószínűleg mindkettő TV jobb lesz, így kevésbé fogom érezni a különbséget ezek között, de köszönöm a jótanácsot és megnézem őket élőben, már tudom mire figyeljek. :R

A 37" C-sek zúgásáról Te is hallottál, esetleg a Tiéd is zúg kikapcsolva?

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3073) i.attila válasza Osibaa (#3072) üzenetére


i.attila
tag

Nekem volt zúgós 37"-es C650-em. Csak bekapcsolva zúgott, csak a 37"-os, és amennyire tudom, abból is csak a C650-re jellemző. Kalocsán vettem, ott tudnak róla, és azt is megmondják, hogy melyik 37"-os nem zúg.

(#3074) i.attila


i.attila
tag

Azt hol lehetne kérni a samsungtól, hogy implementálják bele a következő szoftverbe a kijelző kikapcsolást MP3 lejátszáskor? Úgy emlékszem film nézése közben ki lehet kapcsolni, de ugye ennek nem sok értelme van, MP3 hallgatás közben viszont nem, pedig ennek lenne értelme.

(#3075) Osibaa válasza i.attila (#3073) üzenetére


Osibaa
senior tag

Köszi az infót! ;)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3076) BBéci válasza i.attila (#3074) üzenetére


BBéci
titán

Még jobb lenne, ha kihagynák az MP3 lejátszást, mert a legtöbb lapostévé hangszórói (szerintem) még arra sem alkalmasak. Igaz, nekem a legszuperebb hangrendszeren is kevés annak az agyontömörített, adatredukált formátumnak a hangminősége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3077) Freestyle79 válasza ORCA58 (#3069) üzenetére


Freestyle79
tag

Szervízben a hibás fődarabot cserélik. Tehát nálad main-lap csere lesz majd.
Ezt a hibát okozhatja maga a tuner, a tuneren kívül került demodulátor rész, (ez miatt eléggé zavarérzékeny mobiltelefonnal szemben :( ), vagy maga a Scaler IC, ami a demodulált jelet feldolgozza....

A szervíznél én hivatkoznék rá, hogy már első nap jelezted a problémát a készülékkel kapcsolatban, de csak most volt lehetőséged egy összehasonlításra.

65% jelerősségnél még nem lenne szabad bithibáknak lenniük.
Bár az is igaz, hogy a gyártás folyamán kétszer tesztelt lapok (először maga a main-lap van tesztelve, majd a komplett TV) a teszt folyamán 100% térerőn mennek. Könnyen lehet, hogy ez miatt nem esett ki hibásként. Másik, hogy a teszt annyi, hogy bevált minden bemenetet, kép megvan, összeveti egy referencia képpel, ha nem tér el tőle a tűréshatáron belül, lép is tovább a teszt.

(#3078) BBéci válasza Freestyle79 (#3077) üzenetére


BBéci
titán

Arra kellene valami logikus magyarázat, hogy az ORF adásait miért veszi alacsonyabb jelerősségnél is jó minőségben???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3079) kovi80


kovi80
csendes tag

Új firmware jött ki B650-hez
Lehet tudni róla valamit? Esetleg vmi changelog van valahol?

uj B650 firmware 2010 07 26

DTS support? Szép is lenne... :D

(#3080) lucifer15 válasza BBéci (#3078) üzenetére


lucifer15
tag

Szerintem az Osztrák tv MPEG-2 kódolású míg a Magyar MPEG-4 és itt lehet a hiba.

(#3081) KoczekaEG6 válasza i.attila (#3057) üzenetére


KoczekaEG6
csendes tag

kössz az ifót
5-10db divx avi megpróbáltam egyet se vitt...

(#3082) KoczekaEG6 válasza ORCA58 (#3071) üzenetére


KoczekaEG6
csendes tag

NAGYON mérges is vagyok miatta... mert az OK, hogy kézzel olyanra állítom amire akarom, de az, hogy nem tud bármilyen forrást és felbontást képernyőméretre feszíteni az nagyon bosszant és így a csatornákat váltogatva van ami OK van, ami nem :((

a 8éves Philips képcsöves tudta, sőt az sem zavarta, ha pl. csak a csatorna logója volt szélen, azt "levágta" és szépen mindent méretre húzott :C

(#3083) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

200K környékén melyik típust tudnátok javasolni, ami a következőkkel "bír":

- kapható Szegeden (220V és társai...)
- min. 40"-os
- jó a "feketéje" ->lásd: LE40C650
- menne rajta net és pc-s game is + free hd-tv adások
- beépített media (film) lejátszója "jó" legyen
- falra lenne szerelve ezért fontos a "vastagsága" illetve, hogy a kivezetései NE a fal felé nézzenek...

Előre is köszönöm a segítséget!

- Alex -

[ Szerkesztve ]

(#3084) eric.cartman válasza BBéci (#3078) üzenetére


eric.cartman
senior tag

vagy lehet, hogy a T és C tuner nem egyforma érzékenységgel működik (úgy értem nem feltétlenül teljesen ugyanaz a jel útja hardveres szempontból)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3085) BBéci válasza KoczekaEG6 (#3082) üzenetére


BBéci
titán

Én baromira utálom az automatikus képarányváltást, állítást. Állandóan felül kell bírálnom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3086) BBéci válasza eric.cartman (#3084) üzenetére


BBéci
titán

Úgy értelmeztem az eddigieket, hogy csak DVB-T volt a téma. Tévedtem volna?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3087) Osibaa válasza KoczekaEG6 (#3082) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ugye? :) Nah kis boldogság, hogy nem vagyok egyedül az igényeimmel. :D

Haverom LG-je szépen kirakja a képet automatikusan is, ott mással van a baj: mielőtt "eldönti" milyen a képarány, előtte visszavált alapra (16:9-re?) és onnan vált tovább. Egy reklámnál kiugrik a szemem, mert oda-vissza váltogat akkor is, ha a 2 reklám ugyanolyan képarányú. (Az ő plazmája is pár éves, nemtom az új LG-k ezt hogy kezelik.)

Kicsit más... grat egyébként a topik első HSZ-éhez, a 2009-es Samuknál nagy segítséget jelentett eligazodni a termékpalettában. :R

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#3088) Alex123 válasza Alex123 (#3083) üzenetére


Alex123
senior tag

Átírtam a másik topikba, sorry... :R

(#3089) ORCA58 válasza lucifer15 (#3080) üzenetére


ORCA58
addikt

A VIDANET a T-akármi stb. az SD adásokat mpeg2-ben sugározza tovább, csak a HD adások mpeg4-esek.

(#3090) ORCA58 válasza KoczekaEG6 (#3082) üzenetére


ORCA58
addikt

A fejlősének nem lehet gátat szabni :F :F

A legnagyobb gond az, hogy sem a TV adók, sem a kábelszolgáltatók nem törődnek a képaránnyal.
Egy példa. Nálunk van olyan csatorna, ami analógban 16:9-es azaz a hagyományos TV-ken függőlegesen nyújtott, de 16:9 tv-n jó a méretarány. Ugyan azt adják digitálisban is, ott már 4:3-ban adják, fent lent fekete csíkkal közepén a 16:9-es kép. Ezzel persze mindjárt megfelezik a függőleges képpontok számát, felnagyítva emiatt rondább is. Talán még büszkék is magukra, hogy milyen ügyesek voltak

(#3091) eric.cartman válasza BBéci (#3086) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szerintem igen - ugyanis DVB-C-n nem jó és DVB-T-n jó neki...

...de ORCA58, kérlek erősíts meg! :R

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3092) i.attila válasza BBéci (#3076) üzenetére


i.attila
tag

Nekem a TV van kivezetve az erősítőre, és úgy azért nem olyan rossz, nem kellene a számítógépet zúgatnom MP3-hoz

(#3093) eric.cartman válasza i.attila (#3092) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nem túlzás egy TV-t mp3 lejátszónak használni? (költői kérdés volt csak)

fillérekért lehet venni már mp3 lejátszót ami 3 -5 wattal beéri...

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3094) i.attila válasza KoczekaEG6 (#3081) üzenetére


i.attila
tag

Nézd meg valami programmal a kodek típusát, és vesd össze a TV specifikációjával. Lehet, hogy nálad valami nagyobb probléma van. Ha gondolod felrakok valahova egy rövidebb avi-t, amit nekem lejátszik.

(#3095) i.attila válasza eric.cartman (#3093) üzenetére


i.attila
tag

A TV-re van kötve egy 1TB-os vinyo, amin filmek fotók MP3-ak vannak, és ha már ott van, miért ne hallgassam? Az olcsó MP3 lejátszók kapacítása elég kicsi, meg minek vegyek +1 kütyüt, ha a TV tudná ezt kis energiafogyasztással? Amúgy sem túl gyakran hallgatnám, csak macerás lenne mindig számítógépet bekapcsolni, MP3-at felmásolni stb., mikor ott van már a TV-n. A kérdés inkább az, hogy miért a videók esetén van képernyő kikapcsolás opció, az MP3 esetén meg nincs? Ezt magyarázza meg nekem valaki.....

(#3096) eric.cartman válasza i.attila (#3095) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Igen, igazad van: Miért nincs kikapcsolható kijelző MP3 alatt??

A válasz egyszerű: Valószínűleg azért mert ez nem egy komolyan vett feature. Tudják ők is, és mi is, hogy a felhasználók 0,1%-a használná ezt a funkciót komoly szándékkal és ezt így nem gondolták komolyan (már csak azért sem , mert ugye komoly MP3 lejátszón navigálni is kell tudni, amit ugye kijelző nélkül elég nehézkes.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3097) ORCA58 válasza eric.cartman (#3091) üzenetére


ORCA58
addikt

Így igaz !
A DVB-T esetén vagy tökéletes a kép 35-ös jelerősség mellett is. A bithiba 0 kétágú teleszkópos antennával, ami a függönyre van akasztva próbaképpen. Ha rossz a kép akkor a jel már alig van, a bithiba 2000.
DVB-C esetén a jel lehet akár mekkora (jelen esetben 65 bithiba általában 1-5, de tíz alatt van), a kockásodás mindig jelen van.

(#3098) ORCA58 válasza Freestyle79 (#3077) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi. Magyarul ha alkatrész csere lesz, akkor az LCD panel és main-lap összehangolást elfelejthetem. A kép olyan lesz amilyen.

A bithiba szerintem a VIDANET szolgáltató specialitása. Mindenhol mérhető náluk (az antennások szerint) A Tv egyébként 30-nál kezdett pirosat jelölni tegnap, de ez esetbe sem volt sokkal rosszabb, mint 10-nél.
Már korábban írtam (más is tapasztalta), hogy ami a C szériában 65 az a B sorozatnál 100 %. Ezt is próbáltam.

(#3099) azozo


azozo
senior tag

Valakinek sikerült a picassába a saját képeket megnézni,mert már létrehoztam a fiokot és a jelszót is elfogadta,de igy sem akar bejelentkezni :U Nem érhető el lépjek be...:(

(#3100) Eddie141


Eddie141
senior tag

Sziasztok!
Bocsánat, hogy ide írok, de fontos lenne megtudom gyorsan. Ilyen hibát mi okozhat? Törés/repedés/benyomódás/horpadásnak nyoma sincs.
Beázás, vagy valami más?

Előre is köszönöm a válaszokat, és nagyon sürgős lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.