Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) der_ válasza gejala (#3299) üzenetére


der_
tag

Nekem is Samsung tv-m van. Amit leírtál én is tudom,és már többször írták ebben a topikban is. Tippeket is adtak az újdonsült tulajoknak a "csúszkák" beállításáról. De mivel ez nem minden tv-n állítható így általánosságban nem lehet azt mondani amit BBéci mindig leír. Biztos vagyok benne, hogy tudatában van annak amit te is leírtál, de aki LG Philips Sharp Sony (ennél nem biztos) készüléket vásárol csalódhat a "100hz-ben"

BBéci:
Feltételezem elolvassátok egymás cikkeit.
Neked kell ismerned a kollégáidat :)
De több ember is bizalommal olvassa a cikkeiteket...

jah és ph és geek "emberei" körében is kell továbbképzést tartanod... :F

[ Szerkesztve ]

(#3302) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Adott egy B550 TV. Azt miért kezdhette el csinálni a TV, hogy amikor egy filmben sötét részek vannak akkor magától leveszi a fényerőt, és amikor világosabb akkor meg ráadja. Eléggé bosszantó mert amikor sötét van akkor szinte semmit nem látni, és amikor meg néha világos villogások vannak egy éjszakai jelenetben, akkor ez a fény váltogatás eléggé látványos.

Energiagazdálkodás ki van kapcsolva. Minden módban csinálja ( normal, természetes, kiemelt stb....) Gépről nézem a filmeket. Elképzelhető hogy ott állítottam el valamit ?

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3303) Carlo009


Carlo009
tag

Sziasztok!
Most akarok tv-t venni.
Kinéztem ezt a Kalocsai boltot,amiről beszéltünk.
A készülék c650. Írtam nekik,hogy nekem a legújabb SQ paneles kellene.
Azt írták,hogy AA paneles van. Ez jó? Ki tud tanácsot adni?
Üdv! :F

(#3304) Looserke válasza .: JuSzT :. (#3302) üzenetére


Looserke
őstag

dinamikus kontrasztot kapcsold ki

(#3305) gejala válasza .: JuSzT :. (#3302) üzenetére


gejala
őstag

Ez az auto-dimming lesz, amit sajnos semmilyen módon nem lehet kikapcsolni. Legtöbb Samsung tévében van, idei CCFL szériában kezdték el mellőzni/minimalizálni.

(#3306) Looserke válasza gejala (#3305) üzenetére


Looserke
őstag

B650-em van és nálam a dinamikus kontraszt csinált ilyet, egyébként nem kevered ezt az auto-dimminget a LED TV-re jellemző local-dimming-el?

(#3307) gejala válasza Looserke (#3306) üzenetére


gejala
őstag

Nem keverem őket. A local dimming egy nagyon hasznos dolog, az auto-dimming csak simán idegesítő.
Egyébként a B650-ben is van auto-dimming és azt se lehet kikapcsolni. A dinamikus kontraszt kikapcsolása sok mindenen segít, de ezt például biztos nem oldja meg.

(#3308) dani_golf


dani_golf
tag

Hello all.Az lenne a kérdésem hogy van e olyan tv ami usb röl simán lejátsza a divixeket meg föleg az mkv tipusos hd filmeket?a Samsung UE37C6000 az ilyen lenne szerintetek?a tulajdonságai közé bevan irva az mkv de ez valójában mit takar?milyen határokon belül müxik ez a dolog?

(#3309) denes123s válasza dani_golf (#3308) üzenetére


denes123s
tag

Bedugod a pendrive-ot vagy külső vinyót, és egy külön menüben már ki is választhatod az általad nézni kívánt filmet. Play.

Mellesleg sztem egy samu 40C650-nel jobban járnál. Azt mondják szebb a képe és szintén tudja a filmlejátszást külső adathordozóról.

[ Szerkesztve ]

(#3310) Xmodule válasza dani_golf (#3308) üzenetére


Xmodule
őstag

Hello, nekem C650 van és ugy kezeli az mkv- t hogy hangsávot lehet váltani, de feliratot csak akkor jelenit meg ha kulön srt -ben van es ugyan az a neve az srt -nek mint a filmnek. :)

denes123s <- ahogy emlitette tudja a filmlejatszast kulsö adathordozorol

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3311) Carlo009 válasza Xmodule (#3310) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Hány colosod van c650-ben?

(#3312) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

X akta hiba :F
C630 Scart-RCA Genius HT5.1
van amikor rájön a hoppáré és a han ginkább sistergés mint hang ami kijön a HT 5.1-ből a Tv hangjával semmi gond ilyenkor.
Kapcsolgattam és elmúlt visszakapcsolva arra a csatornára ami sisteget már nem sistereg :F
Semmihez nem tudom kötni a hibát
ötlet?

ja annyit már kipróbáltam hogy másik bemenetbe dugtam a Ht-be de ugyan az a másik Scarton meg nem jön ki hang :(

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3313) Xmodule válasza Carlo009 (#3311) üzenetére


Xmodule
őstag

40

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3314) Zaccc


Zaccc
csendes tag

Sziasztok!!

Kéne egy kis segítség, mert nemrég vettem egy Philips FullHD LCD TV-t. Nagyon hasznosnak tartom az USB port funkciót is rajta. A probléma csak annyi, hogy egy vinyót raktam rá és arról próbáltam meg filmet lejátszani, de szinte már mindennél késik a hang. Pontosabban elindul a film, képpel semmi gond, a hang egy idő után 8-10 perc kb. elkezd csúszni. Segít a helyzeten, ha visszatekerem a filmet. Fingom sincs, hogy mi lehet a baj, olyan mintha laggolna a TV. Valaki pls help, mert így katasztrófa!!

(#3315) i.attila válasza Carlo009 (#3303) üzenetére


i.attila
tag

Nekem AA paneles van, bár van egy kék pixelhiba a bal felső sarokban, de a normál nézési távolságról nem látható. Ezen kívül nincs vele gond, nagyon szép a képe. Ja igen, és Kalocsáról van.

[ Szerkesztve ]

(#3316) Carlo009 válasza i.attila (#3315) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Valószínű én is Kalocsáról rendelem meg holnap. Samsung LE-40C650-es típust.
Azt mondták AA paneles van. Megbízom bennük,de én ha pixelhibát látok már nem veszem át. :R :U
184ezer FT. Szerdán már ilyen tv-m lesz!! Már alig várom!! Még aludni sem tudok! Csak forgok az ágyon.... :))

(#3317) i.attila válasza Carlo009 (#3316) üzenetére


i.attila
tag

Nem vettem észre 3 napon belül. meg ha a szélén van, akkor nem cserélik, és tényleg nem zavaró

(#3318) Carlo009 válasza i.attila (#3317) üzenetére


Carlo009
tag

Nem tudja valaki? Sima analóg földi antennát ráköthetek a c650-re?
Behozza az analóg csatikat? Ugyanis még nem sikerült dvb-t antennát vennem,addig az analógot nézném ha befogja.
Olvasom a leírásában,hogy beépített analóg tuner is van benne. Akkor lehet vele fogni? :U

(#3319) nightshadow válasza Carlo009 (#3318) üzenetére


nightshadow
veterán

Beépitett analóg tuner mindegyik LCD tv-be van.

[ Szerkesztve ]

(#3320) Freestyle79 válasza Carlo009 (#3318) üzenetére


Freestyle79
tag

Ekkora baromságot ki terjeszthet, hogy analóg TV antenna, és digitális TV antenna?

Fogod, rádugod a meglévő antennát, amit eddig használtál a régi TV-hez, és ha azon nem volt nagyon rossz az analóg TV (mákos), akkor simán jönni kell a digitális adásnak...

(#3321) Carlo009 válasza Freestyle79 (#3320) üzenetére


Carlo009
tag

Lehet,hogy így van,de a földi HD adást már csak az új DVB-T antennákkal lehet fogni.
A régi 10-20 évessekkel biztos nem. :N

(#3322) nightshadow válasza Carlo009 (#3321) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez hülyeség, valamelyik fórumban olvastam, hogy valaki egy darab dróttal fogja a digitális adást, mert közel lakik a toronyhoz. Ha megvan a jelerősség, akkor bármelyik szoba antenna szóba jöhet, ha nincs, akkor kell a tetőantenna.

(#3323) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

Most állok én is TV vásárlás előtt, a 46C650-et szemeltem ki, filmezésre és PC játékra használnám.
Visszaolvasgattam, pár helyen említitek ezt az AA és SQ panel témát - ez sorsdöntő kérdés? A kalocsai boltban AA paneles van raktáron.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#3324) Freestyle79 válasza Carlo009 (#3321) üzenetére


Freestyle79
tag

Ha így gondolod, akkor légszíves avass be műszaki téren, hogy miért kellene eltérő antenna egy olyan frekvencia fogására, amire nem egy analóg adás van ráültetve, hanem több digitális csatorna van rámuxolva....
Erre nagyon kíváncsi lennék............ :Y

(#3325) amargo válasza Carlo009 (#3321) üzenetére


amargo
addikt

Nem az antenna végzi a kódolást, erre akarnak többen rámutatni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3326) Carlo009 válasza amargo (#3325) üzenetére


Carlo009
tag

Akkor tévedtem. Azt hittem a Mindig tv vételéhez,azon belül a HD-s adásokhoz,már nem jó a tetőn lévő rozsdás 30 éves,szétrohadt,fele is széthullott antennánk.
Ezért gondoltam,hogy veszek pl: TELEVES DAT HD antennát.
De akkor azt mondjátok jó ez az őskori antenna a HD-ra is.
Kösz az infót! Nem vagyok antennás szakember.
Üdv! :U

[ Szerkesztve ]

(#3327) bnorci71 válasza Carlo009 (#3326) üzenetére


bnorci71
addikt

hát ha széthullot akkor lehet kevés lesz, a próbával nem vesztel
de nem csoda valami az a DVB-T antenna, én egy traiax digi 10 antennával néztem a Vb-t
45Km Tokaj jó rálátással, de Kiskunmajsán is működött pedig nem volt magasra téve csak kb 1m-re a földtől

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3328) Tetrion


Tetrion
csendes tag

Nekem tegnap hozták meg a 46C650-et az említett kalocsai cégtől.
Nagyon korrektek.

Nekem AA panelest hoztak. Mivel nem gondoltam, hogy nézegetik a készleten lévő TV-k paneljeit, ezért nem is kérdeztem, hogy milyen van és, hogy lehet-e válogatni.

Tavaly vettem egy 40B650-et (szintén AA paneles) és nagyon meg vagyok vele elégedve, ezért is választottam most az utódját.

Elég sokat kutattam a neten a panel téma miatt, ami szerintem túl van dimenzionálva. Sokan állítják, hogy SQ paneleset kell venni mert az jobb, mint a többi. Ezen vélemények számomra elég szubjektívnek tűnnek, mivel a mai napig nem találtam olyan tesztet, ahol ugyanazon típus különböző panellel szerelt verzióit hasonlították volna össze, műszeresen kimérve.
Tudom ajánlani a HDTVtest Samsung LE40C580-as tesztjének összefoglalóját és a hozzászólásokat. Itt azt írja a teszt írója, hogy van amiben a Samsung (SQ) panel és van amiben az AUO (AA) panel a jobb. Ráadásul a Samsung panel esetében is három féle verzióval találkozott.
Tehát aki komolyan akar foglalkozni azzal, hogy SQ paneles TV-t vegyen, még sportolhat azzal is, hogy 1009-es, 1012-es vagy 1015-ös, stb. verziójú a panel, hiszen biztos ebben is van különbség.

A B650-es képe oldalról nézve tényleg kékül kicsit, viszont abból a szögből nálunk nem nézi senki a TV-t. Ezzel szemben a C650-esnek sokkal jobb a betekintési szöge, nincs bevilágítás, homogén a feketéje, nincs pixelhiba és szépek a színei. Számomra ez a lényeges és nem az, hogy ezt milyen panel produkálja.

Szóval szerintem, ha AA paneles van raktáron akkor nem érdemes küzdeni a SQ panelesért. Ráadásul a fórumokon szereplő 46C650-es tulajoknak, akik megnézték a TV panel típusát, az mind AA-s volt (itthoni és külföldi fórumokon egyaránt). Ha hinni lehet az információknak, akkor van SQ paneles is ebben a méretben, de ezek szerint ritkább.

Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett a hozzászólás, de régóta bennem volt már ez a "panel téma". :)

[ Szerkesztve ]

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#3329) GoZoL válasza Tetrion (#3328) üzenetére


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Én nem a kalocsai cégtől rendeltem hanem egy nyíregyházi shopból. Ár megegyezik az előbb említett cégével, de nincs extra összeszerelés és ajándék kábelek. SQ paneles lett, mikor megrendeltem, kérdeztem milyen van de közölték, hogy nem tudják mert bontatlanul kapják ők is a készüléket.
Más, firmwaret érdemes frissíteni, vagy nincs annyi újítás az új fw-ben?

(#3330) forguet válasza Tetrion (#3328) üzenetére


forguet
senior tag

elolvastam egy rakat fórumot, de én sem találtam olyat, ahol objektíven leírták volna a különbségeket a panelek között...Így már meg is rendeltem a tévét :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#3331) Gabesz27


Gabesz27
csendes tag

Sziasztok,
Biztos volt már róla szó, de most sos-be kellene a segítség. Szóval egy UE40c6000 típus esetében, hogyan lehet biztosra megállapítani, hogy nem újracsomagolt (refurbished) termékről van szó?
Szerintetek érdemes 50eFt kedvezménnyel ilyen értékcsökkentettben gondolkodni? (ugye az árgépen 252e-től indulnak, míg a újracsomagolt kb. 200e apróhirdetésekben)
Az árgépes cégek közül is esélyes lehet a refurbished verzió??
Köszönöm.
Gabesz

(#3332) Big Ben válasza Ragika (#3226) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Sziasztok!

Alapvetően Ragika hozzászólásához szeretnék hozzáfűzni néhány gondolatot, és a tapasztalatait kérni.
Írta, hogy két SAMSUNG C6000-est vitt vissza 3 napon belül.
Egyet én is visszavittem. Különbség annyi, hogy nem 40-est, hanem 32-est.(kicsi lakás)
A képernyő 35%-át érintette a clouding. Ilyen foltok max. egy inverz tehénen mutatnak jól. Iszonyatosan zavaró úgy nézni a kedvenc filmedet (Nem Harry Potter:), hogy a sötét jeleneteknél szürkés fehér pacák nyomulnak. Halálba idegesített.
Tekintettel arra, hogy nem volt cserekészülék LG 32LE5300-at vittem haza, mert ajánlotta az értékesítő, és mert előtte utána is néztem alaposan, és nagyon jó kritikákat kapott.
24 órán belül tudtam összahasonlítani a két "LED"-es csodát.

A helyzet a következő:
Clouding valóban nincs, vagy elenyésző, de a háttérvilágítást alaposan le kell venni, hogy ne üssön át. Előnye még a kevésbé tükröződő képernyő, és nem tapasztaltam ghosting-ot.
(Amikor pl. az arcot követi ua. az arc fáziskéséssel)
A TruMotion lehet, hogy jobb, mint a Samsung Motion Plus-a?
A színek és a kontraszt kiváló.

De!
A tunerje lényegesen gyengébbnek tűnik, mint a Samsungé és ez bizony a hazai viszonyok között nem elhanyagolható. Ebből adódóan a HD performance is gyengébb, nincs lenyűgöző kép. 4 DVD-t is összehasonlítottam, és ott is a Samsung a nyerő.
A párom, aki laikus, is egyértelműen a Samsung mellé teszi a voksot.
Most azon agyalok, hogy addig keresek egy C6000-est, amíg olyat nem találok, amin elfogadható a clouding.
Van ilyen, mert az értékesítőnek is ilyen van otthon, és nála minimális.

Segít valaki, valami okos hozzászólással :F ?

Köszi,

(#3333) gejala válasza Big Ben (#3332) üzenetére


gejala
őstag

A Samsung Motion Plus messze a legjobb mozgásjavító megoldás az LCD-knél. Az utánhúzás hiánya az IPS panel miatt van, az SPVA-k hagyományosan gyengébbek ezen a téren.
Másrészt halkan jegyzem meg (egy Samsung topicban talán nem köveznek meg érte), hogy az IPS-ek 1000 alatti ANSI kontrasztja finoman szólva is nagyon gyenge, bármelyik SPVA LCD vagy plazma látványosan jobb.

Videóprocesszor terén meg valóban egyértelműen jobb a Samsung, mint az LG.

Egyébként ha nem életbevágó a vékonyság, akkor egy CCFL LCD-vel sokkal jobban járnál mind képminőség, mind ár szempontjából (vagy egy rendes backlit LED-el, de az más árkategória).

[ Szerkesztve ]

(#3334) kecso1


kecso1
csendes tag

Sziasztok!

Egykozerdeku az LExxC650 vs samygo-val kapcsolatban:
Akerdeztem a samsungnal hogy a c650-ben elerheto lesz-e majd ujra az app futtatas usb-rol (content library) es hogy tervezik-e hogy lesz web browser. A kovetkezo elszomorito valaszt kaptam:

"A "C" szériás készülékek esetében nemvárható fejlesztés a Content
Library alkalmazásban, ezen tipusoknál azInternet Widgetek bővültek.
Ezen tipusokhoz nem várható Web Browser fejlesztés, ez majd a jövőre
megjelenő készülékekben lesz elérhető."

Ha valakinek van 5lete hogyan lehetne eletre kelteni a NetSurf-ot vagy barmi mas browser-t a C650-en jelezzen pls!

Udv

KecsŐ

(#3335) Big Ben válasza der_ (#3301) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Kedves der_!

Hát a 100 HZ esetében, pont, hogy az LG jobb, mint a SAMSUNG.
A Twilight DVD-nél olyan ghosting volt a Samsungnál, hogy csak csipáztam. Az LG-nél semmi.
Korábbi hozzászólásomban részletesebben....

Big Ben

(#3336) gejala válasza Big Ben (#3335) üzenetére


gejala
őstag

Itt erős fogalomzavar van azért.
Az utánhúzás mértéke egyedül a panel típusától függ, IPS paneleknek általában nincs látható utánhúzása, míg xVA-k jellemzően maszatolnak. Az LG IPS-t használ, a Samsung SPVA-t.
A 100 hz egyik előnye valóban az "elmosódáscsökkentés", de ez arra való, hogy a gyorsan mozgó dolgok nem homályosodnak annyira, több részlet kivehető rajtuk. De ettől még akármennyi utánhúzása lehet a panelnek. Ez a valóságban úgy néz ki, hogy pl. 100 hz-nél a mozgó arcok élesebbek maradnak, mint 50 hz-nél, de SPVA-n ettől még van egy kis elszíneződés a színek találkozásánál, ha pl. fekete hajú ember mozog egy szürke fal előtt.
A Samsung 100 hz-e azért jobb mindenkiénél, mert van egyedi beállítási lehetőség, míg az LG amatőr házivideót csinál a filmekből, ha bekapcsolod. Ilyen áron nem éri meg semmilyen elmosódáscsökkentés.

(#3337) dabadab válasza gejala (#3336) üzenetére


dabadab
titán

"Az utánhúzás mértéke egyedül a panel típusától függ"

Azert jatszik az elektronika is, az overdrive eleg nyilvanvalo pelda, de itt ez a remek monitor, a 120 Hz bekapcsolasa eleg latvanyosan javit az utanhuzason.

DRM is theft

(#3338) gejala válasza dabadab (#3337) üzenetére


gejala
őstag

Igen, de azért a mai tévék overdrive tekintetében hasonló szinten vannak, legtöbb esetben minimális hiba (haloing) látható. A panel típusa az igazán mérvadó.
Monitorokat meg nem érdemes a tévékkel egy lapon emlegetni, hiszen mind a panel, mind az elektronika terén elmaradnak a tévéktől (kivéve a profi darabokat). Emiatt nagyobb is a szórás köztük, de filmnézésre egyik se veheti fel a versenyt egy tévével.

A tesztben szereplő monitornak hatalmas segítség a TN panel az alapból jó reakcióidő miatt. Ráadásul ez annyira nem nyilvánvaló javulás. Hiába mutatható ki könnyedén tesztprogrammal, egy film esetén nem lenne ennyire könnyű észrevenni ezt a különbséget.
Komolyabb overdrive artifactek meg a középkategóriás tévékre alapból nem jellemzőek, míg ez a monitor kvázi prémiumkategória a TN-ek közt.

[ Szerkesztve ]

(#3339) FireShadow


FireShadow
senior tag

Mi a különbség a UE46B6000VP és a UE46B6000VW között? Előbbi 299k utóbbi 328k, szerintem semmi, de gondoltam megkérdem.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#3340) Big Ben válasza gejala (#3338) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Kedves Gejala, Dabadab!

Tök jó, hogy kiveséztük a 100 HZ-t. Látom szakik vagytok a javából, nekem csak az érzékeim jók, de még az is lehet, hogy amiről én beszélek (ghosting) az nem a 100 HZ nem 100 HZ kérdéskörbe tartozik, hanem egyéb készülék adottságból, beállításból.
Mint említettem a Samsung UE32C6000-nél, egyes beszédszituációkban a fejmozgásoknál egy fáziskésett fej követi a saját fejét. (próbálja utól érni)
Sőt az is látványos, hogy az előtérben szereplő alakok mozgásával a háttér fái teljes asszinkronban vannak, külön életet élnek.

Ez most akkor utánhúzás vagy ghosting vagy mi a csoda?
Egyebekben én az érzékeimnek hiszek, nem annak, hogy milyen típusú panel van a gépben.
Ezt a jelenséget az LG 32LE5300-nál nem tapasztaltam.

De!
Szeretném kérni, hogy az előző hozzászólásomhoz (3332), legyetek kedvesek valami okos javaslatot észrevételt tenni!
Nagyon megköszönném, és s.o.s. szükségem lenne a tanácsra!

Vadásszak egy Samsung C6000-est, ami nem cloudinggol vagy ez esélytelen?
Ha nem lenne ez a clouding teljesen elégedett lennék a C6000-essel.
Jobb a tuner, vagy HD konverter, vagy mit tudomén micsoda, ezért sokkal élesebb jobb felbontású a kép, akár TV adás, akár DVD megy.
Ma van az utolsó esélyem, ha van egyáltalán, hogy vissza vigyem az LG-is.

Előre is köszönöm,

Big Ben

.

(#3341) nicu71 válasza Carlo009 (#3316) üzenetére


nicu71
addikt

na megjött a tévéd?meg vagy elégedve?
és a régi antennával megy a dvb-t?
nekem 2 hete van a c650-es és még mindig csak csodálni tudom,milyen szép,okos :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3342) gejala válasza Big Ben (#3340) üzenetére


gejala
őstag

"fejmozgásoknál egy fáziskésett fej követi a saját fejét."
Ez érdekes, ilyen durva dolgot semelyik mai tévé nem produkálhat. Annak a C6000-nek vagy komoly panel/elektronika hibája van vagy a bemenettel/forrással nagyon nem stimmel valami.
Ha ugyanazzal a forrással jó az LG, akkor szinte biztos, hogy az a C6000 hibás darab.
Edge-lit LED-eknél nagyon gyakori a clouding, míg a CCFL-bőll sok (közel) tökéletes van. Valószínű, hogy előbb-utóbb ki tudsz fogni egy elfogadható mennyiségű cloudinggal rendelkező C6000-t, de pl az én C650-emen semennyi látható sincs.

(#3343) Big Ben válasza gejala (#3342) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Köszi Gejala!

A forrás ugyanaz volt. A legkritikusabban a Twilight DVD-nél jött ki.
Mekkora a C650-ed? Mióta van meg?
Milyen a fekete? Milyen a tuner? stb.stb

Köszi

(#3344) gejala válasza Big Ben (#3343) üzenetére


gejala
őstag

40C650-em van kb. 2 hónapja, SQ01 panellel, nincs semmi látható bevilágítás, felhősödés, stb.
A fekete 25%-al mélyebb, mint a C6000-é (0,04 vs 0,03 cd/m2), a tuner gondolom egyforma bennük.

u.i. Ilyen problémád volt a C6000-el? [link]
A teszt szerint a Samsung-nak nem jött össze ez a modell annyira, a változó háttérvilágítás miatt csinálja ezt a mozgással. A C550-650-750 vonalon nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#3345) Carlo009 válasza nicu71 (#3341) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Szóltak,hogy holnap tudják kihozni! :U
Bevallom azt sajnálom,hogy csak 40"-osra futotta nem 46"-osra. :U

(#3346) Big Ben válasza Carlo009 (#3345) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Köszi!

Rá lehet fogni, de mozgásban lehetne csak igazán látni.
Lehet, hogy bepróbálom a c650-et, ha van nekik, és még engedik, hogy kicseréljem.
Amúgy több tesztet is olvastam, de elismervén a cloudingot, pozitív képet festettek a C6000-ről.
Angolszász fórumokon viszont találtam ilyen kifejezéseket a cloudingra: atrocious and shame!

Más.
Vicces, hogy mindenki szép nagy TV-t vesz én meg "pindurkát", de hát 2 méterről nézve még ez is (32")nagynak tűnik.:))

Üdv.:

Big Ben

(#3347) Lackó.


Lackó.
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne van egy samsung LE32B465B2W tipusu lcd tévém.A digitális beállitásnál csak Norvég,Finn,Dán,és Svédországot tudom választani.Meglehet ezt változtatni hogy magyar is legyen rajta?Még egy probléma a ch list rendezőbben nem tudom a csatorna számot megváltoztatni mert fel sem ajánlja!Előre is köszi.

(#3348) macikos válasza Lackó. (#3347) üzenetére


macikos
addikt

Ez a 4 ország van csak? Az komoly. "Egyéb" nincsen? Az eszközök (tools) gombot megnyomva nem ajánlja fel? :Y
Esetleg egy szoftverfrissítés vagy előtte egy gyári értékekre visszaállítás? Távirányító Exit gombját kell nyomvatartani ehhez.

(#3349) Lackó. válasza macikos (#3348) üzenetére


Lackó.
csendes tag

Ja ja úgy ahogy irod több nincs.Firmware frissités megvolt az sem segit.

(#3350) Carlo009 válasza Lackó. (#3349) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Ezt a firmware-t tetted rá? [link]
Ezt tedd rá,ez biztos jó.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.