Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) fer válasza #09634560 (#3898) üzenetére


fer
őstag

Hát, épp hogy nem csak usb-n, hanem a tv adás is kimegy rajta! Ez benne van a használati útmutatóban is, csak éppen az nem volt benne, hogy usb-ről is kimegy-e!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3902) fer válasza pepe1970 (#3899) üzenetére


fer
őstag

Led ide vagy oda, viszonylag drága, ráadásul nem is full HD! Na meg az a 45wattos energiafogyasztás szerintem egy kicsit nevetséges, ha abból indulok ki, hogy az enyémre 115W volt írva, ennek ellenére sikerült 148W-ig feltornásznom! Valaki itt mintha már írta volna, hogy csalódott a led tv-ben, fogyasztás tekintetében!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3903) fer válasza tamas777 (#3897) üzenetére


fer
őstag

Tudnál adni egy linket róla? De úgy olvastam, hogy az egész ország területén még nem fogható rendesen a hd adás!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3904) csemberlen válasza fer (#3903) üzenetére


csemberlen
őstag

[link] Nálunk pesten nagyon jól jön. vizilabda meccset nézve az M1-en szuper a minőség.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3905) fer válasza tamas777 (#3897) üzenetére


fer
őstag

Az kis alap hang (nevezzük búgásnak) egyfolytában meg van, nem változik a fényerőre!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3906) fer válasza csemberlen (#3904) üzenetére


fer
őstag

Azt írja, nálunk nincs lefedettség! Kár :((

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3907) pepe1970 válasza fer (#3902) üzenetére


pepe1970
tag

Nagymami konyhai tévéje lesz, nem kell full hd. Viszont azt tudni kell hogy reggel hatkor felkel, bekapcsolja a tévét és este kilenc-tízig nem kapcsolja ki:) A villanyszámlát meg én fizetem.

(#3908) fer válasza pepe1970 (#3907) üzenetére


fer
őstag

Hát akkor meg főleg drága, ha 16 órán át meneszti azt a tv-t, akkor nem lesz valami hosszú életű tv!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3909) pepe1970 válasza fer (#3908) üzenetére


pepe1970
tag

Akkó milyet ami nem fogyaszt sokat?

(#3910) fer válasza pepe1970 (#3909) üzenetére


fer
őstag

Kisebbet, főleg konyhába! Elég nagy konyhátok lehet! A fogyasztás az eléggé relatív, a beállított kép tulajdonságoktól nagymértékben függ!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3911) tamas777 válasza fer (#3903) üzenetére


tamas777
csendes tag

Szobaantenna:
[link]
Nekem az AT40-es van.

(#3912) pepe1970 válasza fer (#3910) üzenetére


pepe1970
tag

Kisebb nem lehet, nem jól lát a mama:) Elsősorban arra lennék kíváncsi mennyivel fogyaszt kevesebbet egy ledes tévé egy nem ledeshez képest. Hasonló beállításokkal. A samu oldalán nam írnak fogyi adatokat. Mindenképpen samut szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#3913) BBéci válasza csemberlen (#3894) üzenetére


BBéci
titán

"Ennek ellenére jobban szól mint a 30-50 ezres házimozi kategóriák"
Azoknál nem kunszt jobban szólni. Egyik kutya, másik eb.
30-ért esetleg egy darab normális centersugárzót kapni, nem komplett rendszert.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3914) BBéci válasza fer (#3901) üzenetére


BBéci
titán

Sanci 5.1-re gondolt, ami elvileg tévéadásnál ki kimehet optikain, még nem tudtam kipróbálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3915) eric.cartman válasza pepe1970 (#3912) üzenetére


eric.cartman
senior tag

A C széria CCFL és LED-esei között nincs 10-15% különbség sem fogyasztásban a LED javára (feltételezve a korrekt képbeállításokat)
Ebből kiindulva szerintem ne vegyél LED-est, mivel az árkülönbségből akár évekig lehet fizetni a TV fogyasztását (igaz normál napi 4órás működést feltételezve).

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3916) eric.cartman válasza pepe1970 (#3912) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem az előző LE32B450 volt és korrekt kalibráció után 47 Wattal beérte a C széria fogyasztása a marketingjük szerint 20%-al kedvezőbb, de ha csak a fele igaz, akkor is 42W körül járunk CCFL panellel is, amit már 90-párezerért megkaphatsz.

Szvsz bukó a LED-es---

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3917) pepe1970 válasza eric.cartman (#3916) üzenetére


pepe1970
tag

Köszönöm.

(#3918) eric.cartman válasza pepe1970 (#3917) üzenetére


eric.cartman
senior tag

szívesen

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3919) need válasza forguet (#3801) üzenetére


need
addikt

Üdv..

Mit jelent ez a felősödés?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3920) eric.cartman válasza need (#3919) üzenetére


eric.cartman
senior tag

ezt jelenti

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3921) BBéci válasza eric.cartman (#3920) üzenetére


BBéci
titán

Gratulálok, ennél frappánsabb, érthetőbb, világosabb, felhősebb :D választ el sem tudok képzelni! :R

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3922) celf


celf
őstag

szerintetek a Samsung LE32C530F1WXXH tud usb-ről külsővincsesztert meghajtani, és aztán arról divx-es filmeket lejátszani?

(#3923) najtitu


najtitu
csendes tag

Sziasztok!

Samsung LCD tv vásárlását tervezem (LE32C530 ill LE40C530 a két szóba jöhető jelölt - a képátlón kívül szinte semmi lényeges különsbség nincs közöttük) és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem ill.ha van valakinek ilyen típusú tv-je, legyen oly' kedves és ossza meg tapasztalatait.

Annyit előljáróban leszögeznék, hogy szinte semmilyen ismeretem nincs a témában, így ha valami, nagyobb jártassággal bíróknak evidens kérdést tennék fel, akkor előre is elnézést, nem célom senkit se fárasztani :)

Nos.Elsősorban játékra (X360) kellene a készülék, de természetesen akkor már tv, film, stb. ill. a PC-vel is összekötném,nagyobb képernyőn élvezendő a játékokat, youtube videókat stb.

Pontokba szedem a könnyebb áttekinthetőség kedvéért. Szóval:

1.) Ha vennék majdan hozzá egy USB-s külső HDD-t (pl.Samsung S2 Portable 320GB 8MB 5400rpm), akkor azt fel ismerné-é (pdf-ben letöltöttem a készülék használati utasítását, ott azt írják hogy nagy, 500mA-nél vagy 5V-nál magasabb áramigényű USB-s eszközt nem támogat), vagy csak pendrive szinten működik a dolog ?

2.) a PC-met HDMI-s videokártya híjján csak D-Sub-D-Sub kábellel tudnám összekötni az LCD tv-vel, így viszont fárasztó lenne minden egyes alkalommal cserélgetni a monitor és a tv-be menő kábele csatlakozóit, ezért vennék egy elosztó kábelt ( mondjuk egy ilyet: http://www.argep.hu/popup.asp?pid=91455823&pnr=10001&foto=1 ), akkor így képes lennék a PC-t egyzserre mindkét képernyőn látni ?

3.) a PC-t 1280x1024 felbontásban használom egy 4:3-as LCD monitorral. Ha így küldeném az LCD tv-re (is - az elosztóval, ugye) a képet, attól még látszódna ott rendesen csak "széthúzná" a 4:3-at, vagy muszály lenne 1920x1080-ra beállítani a felbontást hogy látszódjon ?

4.) Nem HD-s tv adás milyen rajta, szebb mint egy sík képcsöves hagyományos tévén ? (Úgy halottam hogy az analóg jel rosszabb LCD-n)

5.) Audio terén mit tudnak a tv hangszórói, gondolok itt elsősorban a mély hangokra. Ez főleg a játéknál lenne fontos. Lenne olyan hangminőség, mintha egy tök alap 8 éves LG mini Hi-Fi-hez kötném az X360-at sim jobb-bal RCA kábellel ?

Minden hasznos választ/véleményt/tapasztalatot örömmel fogadok, előre is köszi!

(#3924) fer


fer
őstag

Azért számomra még most is egy kicsit hihetetlen, hogy 1080p-s filmeket is tökéletesen lejátszik, jó néhány pc is nehezen birkózik meg a feladattal! Mivel még nem néztem meg egy ilyen filmet sem végig, ezért még egy kérdést feltennék! Aki már nézett végig 1080p-s filmet az mit tapasztalt, megakadt-e valamikor, csúszott-e a hang, vagy egyéb filmnézéskor zavaró jelenséget tapasztalt-e? Valamint még érdekelne a melegedés a tv hátsó részén (mivel egy 1080p film dekódolása már viszonylag erős processzort igényel)!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3925) Carlo009 válasza najtitu (#3923) üzenetére


Carlo009
tag

"ott azt írják hogy nagy, 500mA-nél vagy 5V-nál magasabb áramigényű USB-s eszközt nem támogat), vagy csak pendrive szinten működik a dolog ?"
Nekem 1,5TB-os Samsung Story statyon külső vinyóm van,természetesen tápos.
Ezt hibátlanul kezeli a Samsung LE40C650-es tv. :)

(#3926) fer válasza Carlo009 (#3925) üzenetére


fer
őstag

Én épp most akarok venni egy 80-as toshiba 2.5 hdd-t a külső usb-s házamba, mivel a benne lévő szintén toshiba 40-es elhalálozott (a hangja alapján motorhibás lehet) A 40-es 0,7A-os volt de néztem róla filmeket, amit venni akarok 80-ast, az meg 1,3A-os! Most akkor fenn áll a veszélye, hogy a 80-al nem fog jól működni? Egyébként nincs külső megtáplálása az usb háznak!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3927) Carlo009 válasza fer (#3926) üzenetére


Carlo009
tag

Erre csak tippelni tudok,működni fog!

(#3928) fer válasza Carlo009 (#3927) üzenetére


fer
őstag

A kábelon van egy másik leágazás! Szerintem azon keresztül tud még plusz áramot felvenni, ha bedugom a másik usb csatiba!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3929) gejala válasza fer (#3924) üzenetére


gejala
őstag

Ezek a médialejátszók célhardverek, csak egyetlen dolgot tudnak, ellenben egy PC processzorával.
Megnyugodhatsz, gond nélkül visznek bármilyen 1080p anyagot. Nincs semmi csúszás, akadás.
A fentiekből adódóan nem különösebben melegszik, egyedül a fénycső hőleadását érezni.

(#3930) gejala válasza najtitu (#3923) üzenetére


gejala
őstag

Játékra tökéletes választás, alig van input lagja a C530-nak (egyik teszt szerint 14 ms). És egyébként is kiváló tévé a kategóriájában.

1. Gond nélkül vinnie kell a hdd-t. Samsung szerint egyébként bármekkorát kezel.

4. CRT-nél szebb semmin nem lesz az SD adás, de a C530 feldolgozása a jobbak közé tartozik a kategóriában.

5. A hangminőségtől sokat ne várj, egy párezer forintos pc hangszóró szintjén van minden LCD tévé. Mini hifire semmiképp se számíts. :D

[ Szerkesztve ]

(#3931) eric.cartman válasza BBéci (#3921) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:DD

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3932) _balázs_ válasza najtitu (#3923) üzenetére


_balázs_
csendes tag

Hello,pár kérdésedre tudok válaszolni a tapasztalatim alapján,az enyémben nincs média lejátszó, tehát azokra értelemszerűen nem :) :

2,ehhez tudni kellene milyen a videó kártya pontosan,ettől függetlenül nagy valószínűséggel működne a dolog,de ez a megoldás sajnos nem produkál olyan képminőséget mint a DVI vagy HDMI,mindenképp érdemes lenne minimum egy dvi-s vgara beruházni

3,nem,nem muszáj 1920x1080-ban járatni ,széthúzza a képet ha 16:9 van állítva

4,szebbnek nem szebb,de már eljutottak oda a gyártók ,hogy nem vagy nem sokkal rosszabb
:) ,függ a jel minőségétől is amit fogsz,kábelszolgáltató,antenna stb. ,sokat javultak a tv-k ebből a szempontból az elmúlt évek alatt,tehát esetleg egy ismerősöd 2-3 éves tévéje ne legyen viszonyítási alap ebből a szempontból

5,sok mélyet ne várj,sokan még a sima tv adások hangjára is panaszkodnak,hogy nagyon "doboz" hangja van,szerintem ez kicsit túlzás,meg lehet találni a megfelelő beállítást,meg egy idő után úgyis hozzászokik az ember :)

Ha lehet egy tanácsom ,ha az ár vagy hely miatt nem gond,mindenképp a nagyobb tv-t vedd,én is miután hazahoztam a 32-est jöttem rá ,hogy nyugodtan hozhattam volna a nagyobbat is,főleg ,hogy talán egy tízessel lett volna drágább.

(#3933) fer


fer
őstag

Még arra jöttem rá, hogy nem mindegy melyik usb csatiba dugom a pendrive-ot, ha az oldalsóba (hdd-nek szánt) akkor a nagy felbontású filmek időnként megbolondulnak elcsúszik a hang, begyorsul, van amikor le sem játssza, a hátsóban nem volt eddig ilyen gond! Ezt nem is tudtam, hogy 2.0 usb csati között is van különbség.... :F

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3934) _balázs_


_balázs_
csendes tag

Vannak új firmek szeptember 9. dátummal,gyorsan fel is dobtam,érdekes, most kiírta ,hogy alaphelyzetbe fog állni,(igaz most 00_2006 verziószámról, 00_2009-re frissített,ezelőtt az alap 00_2006-osnak jött egy újabb verziója)de az adások ,beállítások nagy része megmaradt csak a hdmivel kellett mókolni a catalystban újra(scalling :) ) .Nagy látványos változást nem tudtam felfedezni,de még kicsit sem,pedig végigpörgettem a menüt,na mindegy biztos jobb ez így ;] .

(#3935) Carlo009 válasza _balázs_ (#3934) üzenetére


Carlo009
tag

c650-eshez szept.2.-i a legújabb firmware. Te melyikhez találtál szept.9-ikit?

(#3936) gejala válasza fer (#3933) üzenetére


gejala
őstag

Nem véletlen van hdd írva az egyikre. :U
A pendrive-t a másikba kell dugni.

(#3937) _balázs_ válasza Carlo009 (#3935) üzenetére


_balázs_
csendes tag

LE32B530 :Y

(#3938) fer


fer
őstag

LE37C550-hez felrakta már valaki a legújabb Fw-t? Nem lenne benne Magyar nyelv, és miért van két féle?
[link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#3939) najtitu


najtitu
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Közben itt a hsz-eket olvasgatva szépen dilemmába estem... van ugye ez az LE-40C530 tv, 101 centis, kb. 140e jó magyar pénzért (max. ennyit tudok/akarok rá áldozni), ugyanakkor kb. ugyanennyibe fájna egy LE32C650 is, ami ugyan csak 81 centis, viszont nem 50 hanem 100 Hz-es. továbbá ennél már adott a közvetlen internetes tartalomelérés is... A nagyobb képernyő miatt a 40"-os C530 felé húzok (40" átlójú C650 nekem sajna túl sokba lenne, így az szóba sem jöhet)

Ezzel kapcsolatban lennének (további) kérdéseim - köszi a választ előre is.

1.) Ez az 50Hz-100Hz téma - tudom fentebb már sok szó esett róla... Szóval nekem elsősorban mint írtam játékra (Xbox 360) kellene a cucc, tv adást nézni szinte soha nem szoktam, max. egy-egy focimeccset. Tehát: játéknál mennyire lenne zavaró a 100 Hz hiánya (amennyiben az 50Hz-es modellt választom) ? Olvastam már olyat is hogy gyors játéknál (pl. autóverseny) szellemcsíkos lesz 50Hz-en, 100Hz-en meg nem, ill. olyat is hallottam hogy pont a játékhoz nem kell (vagy nem ajánlott) a 100 Hz. Szóval akkor most kell/nem kell, jó/nem jó az a 100 Hz a játékoknál ?
Illetve még annyit, hogy egy focimeccs közvetítésnél 50 Hz-en tényleg "csíkot húz" maga után/szellemképes/stb. a labda és adott esetben a játékosok is ?

2.) A C650 internetes képességeiről: úgy tudom lejátsza a YouTube videókat,de milyen minőségben képes rá ? A HD felbontást is tudja közvetlenül streamből, 720p vagy akár 1080p-ben is ? Ezt csak azért tudom nehezen elképzelni, mert nekem egy 3,3Ghz CPU/1Gb RAM/256Mb Radeon PC-n a 720p-s YT video streamből már eléggé szaggat (a gépen lévő 720p-s mkv-t simán viszi, a 1080p-t már nem).
Továbbá: "normál" (vagy ahhoz közeli :)) böngésző van benne ? YT-on kívül egyéb videomegosztókat lejátszik ?

(#3940) eric.cartman válasza najtitu (#3939) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nem egyszerű, de talán neked a nagyobb 50Hz-es lenne jobb, legfőképp a kicsi input lag miatt.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#3941) najtitu válasza _balázs_ (#3932) üzenetére


najtitu
csendes tag

Köszi hogy válaszoltál! Akkor pontosítok kicsit.

A videokártya: Radeon 9600 XT 256Mb DDR. Van rajta sima D-Sub meg egy sárga színű RCA tv out (ez utóbbit nemtom mennyire jó, CRT-tv-n sajna nem tudom kipróbálni). Ezzel a konfiggal menne szted ?

A szolgáltató: T-Home. Sat TV van set top box-szal, amin van HDMI kimenet is, valszeg azzal kötném össze és nem Scarttal. Így szted milyen lenne a sima nem HD-s kép ? (gondolom a HDMI-től nem lesz jobb - vagy igen ?)

(#3942) .: JuSzT :. válasza najtitu (#3941) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

ez a vga erre a célra már elég kevés.... ami nekem van az kb 5e ft és mindenre jó amire kell egy HD tvhez.

(#3943) .: JuSzT :. válasza najtitu (#3939) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem egy B550 tv-m volt. igaz nem szeretem a focit, ezért azt nem mondok példának, de egy forma1 közvetités alatt a kanyarban szinte semmilyen feliratot nem tudtam elolvasni az autón. Filmeknél is amikor gyorsabb jelenetek vannak, olyan mint ha elvesztené a szemed a fókuszt, nekem fájt a szemem. Mást ez ennyire nem zavar, van aki inkább nézi az 50 et mint a 100aT.

(#3944) Luissimo


Luissimo
veterán

Szépnapot !

mint ismerjük, egy ujszülöttnek, minden IPtv ujnak számít.
ma kötötte be a Tés alvállalkozó.
Panaszom nemlehet rá (mármint az alvállalkozóra), de kérdéseim vannak a régi rutinos használókhoz:
STBOX: CISCO CIS 5230
Router:CISCO EPC 3925
tévé:Samsung LE 40b650

csatlakozás, HDMI kábellel.

A képminőséggel nemvagyok túl elégedett, a régi kábeles Set TopBox-al mintha élesebb lettvolna a kép, mint a mostani állapot.
továbbá:
A csatornákon a kép"nagyság" változó, hol teljes képernyős, hol oldalt , alul-felül kisebb-nagyobb fekete csíkok láthatók.

Van lehetőség a STBOX menűjében valahol beállítani, hogy minden csati egyenlőmódon jöjjön?
Mert a tévé menűjében nemtudtam okosságot csinálni.

Illetve , ha átszeretném szerkeszteni a csatornák sorrendjét az én egyéni kényem-kedvem szerint, akkor az hol és hogyan ?

Elsőre ennyilenne a kérdésem, kösz a tanácsokat !!

(#3945) _balázs_ válasza najtitu (#3941) üzenetére


_balázs_
csendes tag

Hello,sajnos azt le kellesz cserélned ha Full HD-t akarsz,már elég régi kártya,olyan kell amin van minimum egy dvi kimenet arra tolsz dvi/hdmi átalakítót + hdmi kábel,gyakorlatilag semmi értelme megvenni a hosszú sima vga kábelt+ az elosztót, csak csalódás lesz.Gondolom a procid is egymagos,azt is meg kellene tudakolnod valami megfelelő topikban ,hogy áll a Full HD-hez,az én kétmagos cerkám se viszi csak húzva.

(#3946) Flex Sharp válasza s7evcsenko (#3851) üzenetére


Flex Sharp
csendes tag

:O

[ Szerkesztve ]

(#3947) najtitu válasza _balázs_ (#3945) üzenetére


najtitu
csendes tag

A PC-t csak látni szeretném az LCD-n, olyan minőségben bőven megfelelne, mint ahogyan a 17"-os 4:3-as LCD monitoromon megjelenik, nem kell hogy fullHD legyen, ill. biztos nem lenne rossz, de azt gondoltam hogyezzel az 5 évvel ezelőtti konfiggal nem nagyon fogok full HD jelet küldözgetni.
720p mkv-t D-Sub csatin keresztül viszonylag tűrhető minőségben visz a gép/jelenít meg a kis monitor, ezt gondolom ugyanilyen D-Sub kábellel az LCD tv is tudná, ill. a YouTube videók is megjelennének rajta úgy, ahogyan a monitoron (ez utóbbira talán szükség sem lesz, ha a C650-t választom)
Elsősorban azért kéne az összekötés, mert sokat játszom PC-s emulátorokkal (főleg MAME) és hát mégiscsak jobb lenne egy min. 32"-os megjelenítőn játszani a fotelből mint itt a 17"-os monitor előtt görnyedve - ezeknek a 15-20-25 éves játékoknak meg aztán végképp nem kell a full HD :)

(#3948) Luissimo válasza Luissimo (#3944) üzenetére


Luissimo
veterán

A csatornasorrend editációja megoldva, csak kicsit turkálnikellett a menűben :)
A többi még kérdés.

(#3949) erzol válasza Luissimo (#3948) üzenetére


erzol
őstag

Hali!
Én IPTV Tréhóm-c650 kombót nézek.
A kép minősége nekem is hagy kívánni valót maga után.
Bár azt figyeltem meg, hogy csatorna és műsor is válogatja, hogy hol egész jó, hol pedig kifejezetten sz@r az adás minősége.
A különböző csatornák képarányaira még én sem találtam megoldást.

(#3950) Luissimo válasza erzol (#3949) üzenetére


Luissimo
veterán

Na, akkor súgok kicsit a másik fórumról :

"Tévét állít 16:9
STB: a 9-es gomb alatt nyomkodd addig azt a gombot addig hogy nyújtás!!
.
De a felbontást a rendszernél állítsd 720i,1080i,-re : )
"

Vazze, az a gomb egy CSODAGOMB !! :C :C
És hogy milyen diszkréten megbújik a többiközt a kis mocsok. :C

Egyébként a képminőségre visszatérve:
-nem is olyan rossz, úgymondanám inkább, hogy változó.
A délutáni vízilabdameccs pl. xar volt simán, de most este az m1 és a csatornák nagytöbbsége egész jó minőségben jön.

Várunk a végleges vélemény nyilvánítással, adunk neki kis időt, hogy összeszedjemagát !! :K :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.