Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) spgabor válasza nicu71 (#3650) üzenetére


spgabor
aktív tag

Mint már lejjebb írták a hdmi kábel mezei tv nézős, internetezős felhasználónál semmit nem számít. Nekem is a legolcsóbb nem aranyozott hdmi kábelem van. Már nem emlékszem pontosan, de még 2000 forint sem volt a boltban az 5 méter anno. B650-es tv-n használom a gépet rádugva, és eszméletlen szép a képe. Legalábbis az én szememnek. Nekem 1920x1080 @60Hz-et kap, amit a Win 7 automatikusan állított be, mint optimális felbontást. A @ jel szerintem alapértelmezetten teszi be, tök mindegy mit állítgatsz p-t vagy i-t. Ezt abból következtetem, hogy ha megnézed a használati utasítástban a specifikációt, abban is optimális felbontásnak ugyanez szerepel, vagyis ilyen karaktersorral jeleníti meg a felbontást és képfrissítést. De ha tévedek, javítsatok ki.
Amikor vettem a boltban a kábelt, kérdeztem én is ezt a minőség dolgot. Azt mondták a srácok, hogy sokan az aranyozott, meg a különféle parasztvakító kábeleket keresik inkább pár ezerrel, mint a noname cuccot megvegyék. Ezért csináltak egy kis házi tesztet, a számtech boltban több monitoron és több márkájú minőségű kábelen. A cél az volt, hogy ha átlag filmnézős gépezős felhasználó vagy, van-e különbség ezek között. Azt mondták nekem, hogy van amit vettem, meg mellette a polcon ugyanakkora hdmi aranyozott végekkel, műanyag dobozba a zacsi helyett, meg mittudoménmivel 10k-ért, de csak ugyanazt fogom látni akármelyiket választom.
Fél éve van a "gagyi" kábelem meg, de semmi gondom vele.

Remélem segítettem. :)

Valaki az én problémámmal találkozott esetleg, hogy ismét megkérdezzem. :)

[ Szerkesztve ]

(#3652) #09634560 válasza nicu71 (#3650) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a házimozi topikban is azt mondom mindenkinek:Ahol nem látja/hallja a különbséget,onnan vegye a legolcsóbbat. Vannak valóban kategóriák,de azokat olyan készülékkel tudod megkülönböztetni/meglátni//hallani a különbséget,amilyenre megálmodták/tervezték.Nem fogja az átlag,vagy netalán rossz készülékek átvitelét megjavitani,viszont jó rendszereknél az alulválasztott kábel leronthatja az egész rendszert.Tehát próba,és ha nem változik,marad a legolcsóbb.A C 650 sem prémium kategória,elég rá egy aranyozott átlagértékű kábel még jobb lejátszókhoz is. Tehát ha átmegy a fullHD jel és nem látod jobbnak a drágábbikat,maradhat az a kábel,ami neked szimpi.Léteznek üzletek,ahol letét ellenében elviheted kipróbálni a kábeleket.
Nem tudom,milyen beltérid van de lehet vmi gondja lehet a megjelenitéssel vagy szofthiba lehet,ha hibát vagy okot keresel.Mert mást nem tudok amiért @ jön ki P,esetleg i helyett. helyett.Talán a beltérid szolgáltatóját vagy esetleg falud/városodban ismeröst kérdezz meg,mi jön ki neki.
Sztem se fog DTS megjelenni a B-ben,mivel nem javitani kell a meglévőt, és nem frissitést hanem uj alkalmazást kell bele tenni,amivel alkalmassá válik a DTS kezelésére.Ráadásul licencdijas termék.

[ Szerkesztve ]

(#3653) kutyman válasza #09634560 (#3652) üzenetére


kutyman
aktív tag

Igaz, nekem C550-em van hdmi-s setup box-al. A box 1080i-re van állítva (ez a plafon), a tv ezt írja ki: 1920×1080i @50Hz
Viszont ha Xbox360-at használok, és a box menűjében beállítom az 1080p-t, a tv azt írja ki hogy: 1920×1080 @60Hz

[ Szerkesztve ]

(#3654) pitman válasza bnorci71 (#3623) üzenetére


pitman
őstag

Úgy látom még mindig nem érted, amit mondok: a tv képével nincs problémám az olyan minőségű, ahogyan a szolgáltató adja, vagy a dvd-ről jön (ami az adott forrás szerint elvárható). Az a probléma, hogy analóg forrás esetén utánhúzást produkál a tv (bizonyos, korábban említett helyzetekben), ami zavaró. Tehát ez igenis a tv problémájának tűnik, mert analóg jel esetén mahinál valamit.

"ha megfelelő jellel megszűnt akkor hol a hiba?
Nem a tv-be szerintem,"

Mi az hogy megfelelő jel? Ha a Tv-n van analóg bemenet, akkor joggal válja el az ember, hogy az azon érkező jelet is normálisan jelenítse meg.

(#3655) BBéci válasza #09634560 (#3652) üzenetére


BBéci
titán

Pioneer DVR-LX70D készülékem 1080p-re konvertál, a tévé 1920x1080@50-et ír ki. Nincs ezzel semmi baj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3656) kutyman válasza pitman (#3654) üzenetére


kutyman
aktív tag

Sajnos az "utánhúzás" (ghosting), analóg jel esetén nálam is zavaró volt. Amióta váltottam hdmi-s boxra, hdmi kábellel összekötve a tv-t, a digitális jelnek köszönhetően teljesen megszünt ez a probléma.

(#3657) bnorci71 válasza pitman (#3654) üzenetére


bnorci71
addikt

de te se érted amit én mondok :(

feladtam :W

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3658) Carlo009


Carlo009
tag

Hűűű! c650-hez lesz index.hu widget? Az egy jó weblap lenne,még videók is vannak rajta.
:U

(#3659) camaro79


camaro79
aktív tag

sziasztok!
samsung 650-esen próbálom az internet tv-t. egy router-re van közvetlen kötve egy LAN kábellel. a netem 10 megabites, az asztali gépem teljesen jól kommunikál a routerrel és a sávszélesség is jó. ha az internet TV menün belül a beállításoknál csinálok egy sebesség tesztet, akkor max 500k-t mér. ez miért van? :((

(#3660) nicu71


nicu71
addikt

köszönöm mindenkinek, kb megnyugodtam a @ témát illetöen,amúgy ha a boxot 1080i re állitom akkor ott az i betű,viszont ha p re akkor nincs semmi csak a @50 Hz,de a kép tökéletes,mindenesetre kiprobálok majd egy fullos madzagot is.
Carlo,lehet nem lesz nekünk olyan....mármint index...de valaki azt irja nem olyan nagy szám ,bizti egy jol lebutitott verzió lenne,nade várjunk azért...
Az analóg vitához pedig csak annyot tennék hozzá,hogy ha nem tetszik valakinek a felhősödés ,ghosting,akkor cserélje le a lejátszóját,vagy tanuljon meg ezzel élni.ezt a tv-t a HD-re tervezték nem pedig arra hogy az analóg jelekből csodát csináljon.Persze,megtehetné,de nem teszi és ezen semmiféle vita nem fog segiteni...

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3661) zozmi válasza woodpaul (#3647) üzenetére


zozmi
csendes tag

Nekem B650-em van, és már elég régen megjelent a widget galériában, és tökéletesen fut!
Nem úgy, mint a facebook, ami pár hete jelent meg, de a futáshoz az internet tv frissítését kéri, amit nem tudok megtenni.

(#3662) bnorci71 válasza nicu71 (#3660) üzenetére


bnorci71
addikt

"...Az analóg vitához pedig csak annyot tennék hozzá,hogy ha nem tetszik valakinek a felhősödés ,ghosting,akkor cserélje le a lejátszóját,vagy tanuljon meg ezzel élni.ezt a tv-t a HD-re tervezték nem pedig arra hogy az analóg jelekből csodát csináljon.Persze,megtehetné,de nem teszi és ezen semmiféle vita nem fog segiteni......

:C :R :C

jut eszembe
DVB-T esetén másnak sincs EPG vagy csak az enyémnél van valami probléma mindenhol a 'Nincs információ' szerepel
A notiba dugott USB vevővel se tudok EOG-t varázsolni igaz ott legalább az aktuális műsor címét kiírja a TV még azt se az info gombra :F

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3663) csbeci


csbeci
tag

Sziasztok!
B650-es tvm van a samsung oldalon kívűl van más oldal ahol lehet a szoftverét frissíteni?
előre is köszi hello

(#3664) Carlo009 válasza csbeci (#3663) üzenetére


Carlo009
tag

Szerintem ne frissíts máshonnan. Okok:
1. Tönkre vághatod,amit utána nehéz lenne renbehozni.
2. A garancia ugrik. :))

(#3665) BBéci válasza bnorci71 (#3662) üzenetére


BBéci
titán

A hiba valahol nélad, talán a tévédben van. Ma délután 2 müsor felvételét EPG-ből programoztam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3666) Carlo009 válasza BBéci (#3665) üzenetére


Carlo009
tag

" felvételét" A tv vesz fel műsort pendrive-ra? :F

(#3667) bnorci71 válasza BBéci (#3665) üzenetére


bnorci71
addikt

vagy esetleg a Tokaj-ról marad le az EPG?

ezt elállítani gondolom nem lehet, mert ma a digitális kábel adásokat kerestem végig és ott van EPG.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3668) BBéci válasza Carlo009 (#3666) üzenetére


BBéci
titán

A TV rendelkezik DVR funkcióval de inkább Samsung BD-játszó beépített merevlemezére veszem fel. Van benne DVB-S és T tuner.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3669) Carlo009 válasza BBéci (#3668) üzenetére


Carlo009
tag

Nekem pendrive-ra nem sikerül a felvétel. Az anynet nem látja az eszközt. :O

(#3670) csemberlen


csemberlen
őstag

PEN-re lehetséges a felvétel C650-en?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3671) BBéci válasza csemberlen (#3670) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal nem lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3672) Godefroy válasza nicu71 (#3650) üzenetére


Godefroy
senior tag

Azért írja ki hogy @50Hz mert annyival kapja jelet.
Angolul @=at tehát 1920x1080 50 Herz-nél így olvashatod ki.
Ez semmivel sem lesz jobb a jel ha drágább kábelt veszel, lévén digitális jelről van szó.

B650 és C650 között több különbség is akad, nemcsak a lejátszás (panel, fényerő stb)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#3673) Adeich73


Adeich73
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Samsung 40 c6000 típusú led tv-t. Összekötöttem az Asus O play multimédia dobozzal. A hd filmeket próbáltam ki. Minden szép és jó csak annyi gond van, hogy rendszeresen kb.45-60 mp-ként megakad kb. 1 század másodpercre. Javasolták, hogy a mm box videó beállításnál állítsam HDMI auto helyett 10806 60Hz-re, megtettem és nem javult semmi. MInden HD filmnél ezt csinálja. Lehet, hogy a TV-n kell vmit állítanom? Ja, teszteltem egy Samsung katódsugárcsöves tv-n is, de ott nem volt semmi gond (a kép folyamatos volt).
Mi lehet a baj?
Kérlek segítsetek!

(#3674) Carlo009 válasza BBéci (#3671) üzenetére


Carlo009
tag

Akkor ezek szerint pendrive-ra nem vesz fel. :O
Kűlső HDD-re felvesz? Anynet érzékeli eszközként? :B

(#3675) csbeci


csbeci
tag

Sziasztok!
B650 tulajok ti, hogy szoktátok beállítani a 100 Hz motion plust? Ha normálra állítóm akkor néha elmosódik a gyors jelenetnél. Köszi

(#3676) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

sziasztok!
kérdés:
miért van az, hogy c650-nél beállításnál belőttem a picasa nevet és jelszót, eccer be is engedett, de azóta közli hogy hozzak létre fiókot a www.picasaweb.google.com.
itt már van létező fiókom, be is állítottam az email címem neki jelszóval, de nem akar belépni..
ill. azt mondja, hogy hozzak létre egy szolgáltatásihely-fiókot az mi??
a youtubéra meg közli hogy hogy átmenetileg nem hozzáférhető, pár pillanat múlva próbálkozzam.
oda még fel sem sikerült vetetnem az email címem ez miatt.
kicsit idegesítő.
tipp?
köszi:
zoli
:R :R :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3677) BBéci válasza Godefroy (#3672) üzenetére


BBéci
titán

"semmivel sem lesz jobb a jel ha drágább kábelt veszel, lévén digitális jelről van szó."
Milyen kábeleket hasonlítottál egymáshoz és milyen készülékeket kötöttél velük össze?
Szeretnék olvasni a tapasztalataidról!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3678) BBéci válasza Carlo009 (#3674) üzenetére


BBéci
titán

Igazán elolvashatnád a kezelési könyvét és a Samsung honlap adatait.
A C650 NEM rendelkezik DVR funkcióval.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3679) Carlo009 válasza BBéci (#3678) üzenetére


Carlo009
tag

A 3668.-as hozzászólásodban ezt írod: "A tv rendelkezik DVR funkcióval.." :U
Most meg az ellenkezőjét. :W

[ Szerkesztve ]

(#3680) BBéci válasza Carlo009 (#3679) üzenetére


BBéci
titán

Azt a nálam lévő, C7700-asra írtam, mivel azt használom.
Miből gondoltad, hogy C650-esem van???

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3681) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv!
van egy 32b550-es tv-m, a kérdésem az, hogy van az oldalán egy kártyanyílás, oda mit lehet tenni? Mire való?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3682) BBéci válasza varmi2 (#3681) üzenetére


BBéci
titán

CI - Common Interface
[link]

Amit a kezelési könyvében is írnak róla, az nem egyértelmű?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3683) Tetrion válasza csbeci (#3675) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Custom beállítással érdemes kísérletezni.
Nálam blur 8-10 között, judder 0.
Ajánlott beállítások: www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Settings.htm

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#3684) feri221


feri221
csendes tag

Sziasztok!
LCD tévét készülök venni, és az LE32C530F1W-t néztem ki. Az lenne a kérdésem, hogy
a C530-as széria mennyire számít jónak, illetve mennyiben marad el a C550-es, vagy a
C650-es szériától képminőségileg, és általában, és még az is érdekelne, hogy a sima C530, és a C530F1W között van-e valami különbség? Elsősorban 32,és 37 colosban gondolkodom. Főleg videójátékra (Xbox 360,PS3), és filmnézésre használnám.

[ Szerkesztve ]

(#3685) Carlo009 válasza feri221 (#3684) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Annyit tudok,hogy itt a C650-es az Isten! :R
Vegyél LE32C650-est. A 37 colos állítólag zúg.
Nekem LE40C650-esem van! Király! :K :K

(#3686) csemberlen válasza Carlo009 (#3674) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak olyan samu eszközt érzékel amin Anynet felirta van!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3687) Dictator^


Dictator^
veterán

találtam firmware frissítést a samsung le32a551 tv-mhez.

érdemes felrakni? nem látom, miket tartalmaz...

a problémám az ,hogy néha ugrál egyet a kép, mintha felbontást váltana, vagy frissitési frekit..

de lehet, hogy win7 miatt van, illetve néha aztirja a hangeszközöknél, hogy hdmi not connected, a hangra..ha meg ki be dugom, utána meg jó..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#3688) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#3676) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

vki erre?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3689) csemberlen válasza Dr.Zoo (#3676) üzenetére


csemberlen
őstag

youtubra minden fiok nélkül felmehetsz. Internet gomb, majd youtubéra mész és kereshetsz is egyből.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3690) Dr.Zoo válasza csemberlen (#3689) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

okés, ennyire azért vágom :D
nekem a beírt jelszóval van gondom, ill. eccer beengedett, és azóta nem akar. tehát a fiókom szeretném használni.. a picasán is!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3691) bnorci71 válasza BBéci (#3665) üzenetére


bnorci71
addikt

hm nem tudom

most próbáltam a notit a tetőantennával se a TV-n se a notin nincs EPG :F
a digitális kábel adásokat beállítottam igaz kódolt a 95%-a de ott van EPG, bár érdekes módon nemminden csatornán és azokon amit DVB-T-vel fogni tudok azokon pont nincs M1-2 Duna1-2 Retek csiga

kíváncsiságból át fogom tekerni az antennát Kékesre Tokaj helyett, Tokaj 42Km Kékes 62

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3692) csemberlen válasza Dr.Zoo (#3690) üzenetére


csemberlen
őstag

Viszont most kaptam egy AVI-t és nem akarja lejátszani, PC-n simán megy. Mitől van ez, 1016-os verzió van fent

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3693) Dr.Zoo válasza csemberlen (#3692) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

fura, nekem visz mindent külső samu portabléről...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3694) csemberlen válasza Dr.Zoo (#3693) üzenetére


csemberlen
őstag

nálam is ment eddig mindeggyik :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3695) bnorci71


bnorci71
addikt

valakinek van ötlete USB pendrivéről miért akadozik a lejátszás kb 5mp-ként 1vagy 2 képkockányira megáll a lejátszás
ja elfelejtettem C630

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3696) Carlo009 válasza csemberlen (#3692) üzenetére


Carlo009
tag

Ez nem meglepő.
Van,amelyik filmet pl: előtte átkonvertálták dvd-ből aviba. Na az ilyen avit nemcsak a tv nem viszi,hanem a dvd usb-s lejátszó se.
Tehát eredeti Avi kell neki. Az eredetit viszi a c650,még a wmw-t is. :U

(#3697) nicu71 válasza Dr.Zoo (#3690) üzenetére


nicu71
addikt

beállitásoknál/az internet tv-nél/probálkozz,addig amíg nem sikerül,ha kell állitsd vissza az egészet nullára/gyári állapot kvázi/majd ujra add meg az adatokat,akár a bejelentkezésnél az internet @ tv-től kezdve,ettől jobb ötletem nincs.
Más:Anynet eszköznek nemcsak samu cuccokat ismer el a tévé,nekem a sony dvd pléjert is annak látja :K Lényeg hogy hdmi-s legyen,aztán ő kiválassza,akar-e véle kapcsolatba lépni... :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3698) nicu71 válasza csbeci (#3675) üzenetére


nicu71
addikt

én a normál beállitást használom a 100 Hz-nél,a hd adások nem fognak elmosodni,inkább olyan "barátokköztös" lesz minden,/furcsamód megszerettem ezt a beállitást/de mindenkinek más az izlése,ezért az "egyedi beállitásoknál"lehet variálni.Nekem az a linkelt konfiguráció egyáltalán nem jött be,nem azért vettem ilyen tv-t hogy egy semmitmondó natúr akármit nézzek...inkább mindenből egy kicsit elvettem -hozzáadtam,amíg jó nem lett :P

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3699) csemberlen


csemberlen
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3700) csbeci válasza nicu71 (#3698) üzenetére


csbeci
tag

Köszönöm szépen a választ. Most, hogy mondod a HD adásnál én sem láttam az elmosódást. Meg amit írtál, hogy a belinkelt beállításnál tök fakó a kép. Ma reggel megnéztem anyum LE40B650-ét és SQ04 panel van benne. Ez akkor jó? Az Extrém Digitálnál vettem 2009 október-november környékén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.