Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Big Ben válasza Tetrion (#3445) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Köszi!

Vágtam már a subpixel témát (a SHARP Quattron technológiánál belemásztam) :K
De a hiba természetére Te világítottál rá.
Ha jól értem, akkor a pixel hiba esetén -ezzel szemben- egyáltalán nem aktív a képpont.

A subpixel hibám egész jól teljesít a friss erdélyi tájkép fotóimnál. :C

Fényképeket nézegetni talán a legnagyobb élmény.

Big Ben

(#3452) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
A LE32R72B milyen minőségnek felel meg?
4 éve vettem és pl a VB-t elég szar minőségen néztem végig....
Ezen lehet-kell frissíteni Biost v firmwaret?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3453) Freestyle79 válasza Elar (#3452) üzenetére


Freestyle79
tag

Üdv!
Ez a típus már elég elavultnak mondható. Mind LCD panelileg (háttérvilágítása is sokat eszik, kontrasztarány, válaszidő is elég gyér), és a meghajtó elektronika se egy ultramodern...
Sajnos ennyit fejlődött a technológia 4 év alatt

(#3454) Xmodule válasza macikos (#3449) üzenetére


Xmodule
őstag

A PC a tv- re van kötve és éppen a prohardvert nezegettem mikor ranyomtam az internet@tv re ilyenkor a bal felsö sarokba teszi az eppen aktualis képet amit nezel a tvn. ha a tv megy akkor az megy ott tovabb. Igy amig kivalasztod az appot amit meg akarsz nyitni közben latod a müsort is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3455) Elar válasza Freestyle79 (#3453) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi
Egyelőre nem cserélem le :)

Közben találtam egy ilyen kalibrálási tippet:
[link]

Szerinted átállítsam? Sokan dicsérték h nagyon jó lett a kép utána

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3456) Freestyle79 válasza Elar (#3455) üzenetére


Freestyle79
tag

A szervízmenüben található Calibration-hoz tartozó menüpontokat hanyagoljad!
Ha valamelyik kalibrációra rányomsz, akkor failure jelenik meg, és annak a bemenete visszaáll alapértékre. Ez a feldolgozó IC bemeneti fehéregyensúly kalibrációja, melyet maga a lap végez el megfelelő tesztábra beadásával az adott bemeneten.

A white-balance értékek módosítása az eredeti értékek feljegyzését követően nem problémás. Azt vissza tudod állítani az eredetire.

[ Szerkesztve ]

(#3457) csecsmen


csecsmen
csendes tag

Sziasztok!
Egy 37B650-em van,és amikor a Facebook-ot el akarom indítani, azt írja hogy a
szolgáltatás elindításához frissítse az inernet@tv-t. Azt megtudná valaki mondani hogy hogy kell?
Az összes többi widget jól működik. Olyan menüponttal sehol nem találkoztam hogy internet@tv frissítés.

(#3458) nicu71 válasza csecsmen (#3457) üzenetére


nicu71
addikt

Nekem ha frissiteni akar,akkor fogja magát,és önálloan elkezd frissiteni,addig nekem kuss van :DDD ha végzett,akkor lehet internettévézni.
Más.Én egyszerűen nem találom a version számot,pedig már nagyitóval is néztem.A matrica megvan jobboldalt a tv hátulján,minden rajta van csak a panel tipusa nincs.Azt is irja:Made in Hungary/32 c650 :) ez nekem jó?
Érdekes hogy magyar nyelvű használatit nem kaptam én sem.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3459) forguet


forguet
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az hiba-e, ha fekete képernyőnél észlelek néhány foltot.
Filmek közben egyáltalán nem látható, csak ha fekete az egész képernyő. Nem zavaró, de gondoltam azért megkérdezem h ez hiba-e.
Ja és a tv 46c650.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#3460) Big Ben válasza nightshadow (#3434) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Szia Nightshadow!

Kipróbáltam a javallott settinget.
Az én problémámon nem segít.
Söt az összes lehetséges 100 Hz variánst kipróbáltam, megfejelve az elmosódás és torzításcsökkentési lehetőségek számos variánsával.

Ghosting Forever!
És itt most nem gyorsan nagy távolságban mozgó labdáról beszélek, hanem apró fejbiccentésekről.
A helyzetet rontja, hogy ma leteszteltem ugyanazokkal a jelforrásokkal és kábelekkel a régi Sony tv-met (KV-32CS75E, WEGA TRINITRON)
Az a TV egész egyszerűen tökéletes.
Annyival tud kevesebbet, mint a maiak (ezt korábban is írtam már), hogy nem tud akkora kontrasztot. De élek, színek, mozgások hibátlanok.
És, mivel a mai gépek szeretik hangoztatni, hogy hyper real-ek, ezért a Sony még gyengébb kontrasztját sem tudom a hátrány kategóriába sorolni.

A Samsung egyszerűen nem tudja kezelni ezt problémát. Utánanézhettek külföldi fórumokon is. A tapasztalataim szerint a Sony és az LG viszont igen.

Hiába a brutál színek és kontraszt, ha alapvető képkezelési feladatokat nem tudnak megoldani.
Örvendjetek, hogy Ti ezeket nem látjátok!

Imhol a lavina e!
Jertek!

(#3461) Big Ben válasza forguet (#3459) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Üdv a Clouding táborban!

A felhősödés, ha Téged nem zavar, akkor örülj neki!
Lehet vele élni.
Én azonnal visszavittem a C6000-est, mert szerintem megagáz.
Engem halálba idegesített a szélesvásznú filmeknél is.
Az egyenetlen háttérvilágításból ered. Szerintem szégyen ilyen TV-ket kiengedni a gyárkapun.

A C650-esem viszont ebből a szempontból jó, igaz subpixeles és ghostingol. :W

(#3462) gyuluskám


gyuluskám
tag

Senki nem tud segiteni??? :O :O

(#3363)

[ Szerkesztve ]

(#3463) Jag válasza Big Ben (#3461) üzenetére


Jag
senior tag

Ezt a ghostingolást én is megfigyeltem, igaz nem C650-em van.

Nálam csak gyenge minőségű, agyon tömörített tv adásoknál látszik.
HD adásnál, vagy normális minőségű filmnél (akár jobb divx is lehet) egyáltalán nem.

(#3464) csecsmen


csecsmen
csendes tag

Sziasztok!
Egy 37B650-em van,és amikor a Facebook-ot el akarom indítani, azt írja hogy a
szolgáltatás elindításához frissítse az inernet@tv-t. Azt megtudná valaki mondani hogy hogy kell?
Az összes többi widget jól működik. Olyan menüponttal sehol nem találkoztam hogy internet@tv frissítés.

(#3465) BBéci válasza Big Ben (#3460) üzenetére


BBéci
titán

Boldogok lennének az LCD gyártók, ha meg tudnák közelíteni egy Trinitron kontrasztját. :K

Felbontásából eredően a DVD-filmek simán jobbak lehetnek egy Trinitronon, mint bármelyik full HD LCD-n.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3466) pitman válasza Big Ben (#3460) üzenetére


pitman
őstag

Ezt a fejbiccentős, csúszásos jelenséget én is látom B650-en és B530-on egyaránt (szerencsére egyik sem saját). Utóbbinál kevésbé zavaró a dolog, nekem nem tetszik. Nem tudom, hogy mi lenne a megoldás a megszűntetésére, ha egyáltalán van ilyen.

(#3467) BBéci válasza pitman (#3466) üzenetére


BBéci
titán

Samsung C7700-as plazmán nem látom, pedig 2-2,5 méterről néztem a 63 colos képet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3468) bnorci71


bnorci71
addikt

C630-on az analóg adásokat hogyan lehet automatán frissíteni?
Tehát nem újrahangolni az egészet mert akkor kezdhetem a csatornákat újra sorbarakni és átnevezni hanem csak az új csatornákat pakolja be.
Digitális adáson tudja de analógon nem találom ezt a ficsört.
8éves Thomi CRT tudta

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3469) nightshadow válasza Big Ben (#3460) üzenetére


nightshadow
veterán

Pedig reméltem, hogy javít valamit a tesztben ajánlott beállítás. Mindenesetre az furcsa egy kicsit, hogy elég sok C650-es tulaj van itt, de erre a „jelenségre” te panaszkodtál egyedül eddig.
Egyébként nekem is a mostani crt tv-ém egy Sony Trinitron KV-32CS70: [link]
UPC digitalom van, egyszerűen gyönyörű a képe, főleg a természet csatornáknál, mintha egy ablakon néznél ki a dzsungelbe. Mivel ezzel maximálisan elégedett vagyok, ezért akartam egy Sony Braviat venni, de sajnos az utolsó pillanatban másra kellett a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#3470) macikos válasza BBéci (#3465) üzenetére


macikos
addikt

Többség azt se tudja mi a kontraszt. Azt hiszik az a jó, ha minél sötétebb a kép és a sötét részek összefüggő, egyféle fekete színűek...

(#3471) Big Ben válasza nightshadow (#3469) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Szia!

Én is bíztam benne.
Most megint megpróbálom felvenni a Samsung termék managerével a kapcsolatot.
Talán mond okosat.
Lehet, hogy a C650-esek közül én látom csak, de, mint látod most azért előjött egy-két jelzés, más típusoknál, ésmint említettem külföldi fórumokon is bőven lehet vele találkozni.

Hétvégén már egyszer beletörődtem, hogy ezekkel a gixerekkel együtt kell élnem, de most valahogy mégis meggondoltam magam.
Nem akarok elmosódott fejeket közel 200.000-ért.

Kicsit úgy érzem, hogy megcsaltam a Sony-t, ezért büntet az ég.
Életemben három Sony cuccot vásároltam. Egy walkmant még régebben. Verte a mezőnyt. Aztán öt éve a WEGA-t, és hozzá, az akkor legmenőbb HDD DVD felvevőt.
Egyetlen apró pici kifogás, negatívum sem kapcsolódik hozzájuk. Csak tökéletes megbízható működés. Terányi anyagokat vettem föl, írtam ki, és még csak fejet sem kellett tisztítani. A TV-hez még házimozi se kell. Lefosom a bokám olyan a hangja. (persze nagy, de akkor is)

Én is a Bravia és a Samsung között gyötrődtem, de legyőzött a marketing bullshit, meg a Samsung piacvezető szerepe.

Na jó, nem rinyálok tovább.
És szeretném leszögezni, nem a régi dolgok híve vagyok. Éljen a fejlődés, haladás, ezért is akartam "LED"-est venni, de a tények makacs dolgok.
A SONY WEGA TRINITRON HIBÁTLAN!

(#3472) Marci93


Marci93
tag

Mit gondoltok, érdemes egy ilyenbe beruházni?
[link]

Clear Motion Rate: 100 <- ez játékoknál számít valamit?
Avagy mit ajánlotok 150ezer körüli árkategóriában? Esetleg 'hagyományos' LCD TV-t?
Játékra(PC) / filmnézésre használnám elsősorban

[ Szerkesztve ]

(#3473) bnorci71 válasza Big Ben (#3471) üzenetére


bnorci71
addikt

Na belenéztem a Gladiátorba

a fák elmosódássást-duplázódását én nem látom 20-30 cm ről látok valamit ,de nem biztos, hogy azt amit te írsz, ellenben annál a jelenetnél lent a katonák mozgása furcsa, de csak ha meresztem a szemem.
A Fej-haj külön mozgást a kocsiba kellene látnom mielőtt odahajol a csajhoz?
Na én azt se látom pedig 5-10x megnéztem sőt a zasszony is :)
Amikor a kutya az erőbe fut én még ott se veszek észre durva utánhúzást.
Viszont a kép kimondottan tetszik pedig ugye a felskálázást a dvd játékos csinálja

tesztkörnyezet
Ferguson D-890HX HDMI összeköttetés 40C630 eredeti DVD lemez

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3474) Big Ben válasza bnorci71 (#3473) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Köszi az "utánjárást"!

Jól mondod, amikor odahajol.
Egyébként azóta az is egyértelmű, hogy Lucilla sörénye szétterülve a díványon ugyanúgy asszinkronban mozog a fejével. Mint egy lötyögős paróka.
És Commodus szemgödre is össze-vissza mosódik, mintha vizet lötykölnél kör-körösen egy csészébe.

Szarcsi, foscsi, ahogy Ádám bátyánk mondaná.
Kiváncsi leszek, mit hörög rá majd a szervíz, meg, hogy javítják ki helyben a subpixel hibámat. :)) Letakarják a képernyő felét, mint a kis gyerekeknél, hogy használja a rosszabbik szemét. Esetleg Clinique alapozó?
Mert, hogy házhoz hívom őket az biztos.

GO STEELERS! :R

(#3475) nightshadow válasza Big Ben (#3471) üzenetére


nightshadow
veterán

Nekem is van egy Sony HDD felvevőm a tv-hez, én is rengeteget vettem fel vele a HDD-re, de semmi baja nem volt idáig. Én is a Sony-ra esküszöm, de tény hogy a Sonynak a belépőszintű LCD tv-i a tesztek alapján nem a legjobbak, így szerintem ebből csal közép- vagy felsőkategóriát szabad venni, csak ugye ez drágább a konkurenciánál, így ár/érték arányban a legrosszabb választás.

[ Szerkesztve ]

(#3476) Dr.Zoo válasza Big Ben (#3471) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

szia!
hát a fene tudja...
én ezt akartam megvásálni, ha jobban megnézed már a bravia 3 csip van benn, olyan a formája hogy namég, aztán megnéztem élőben, (nagyon sokat megnéztem LG, SONY, SAMU, TOMSON, --SHARP-- +jegyzem ennek volt a legszebb (messze a legszebb, a 4 színű ) képe, JVC, stb..) és hát bizony ennél is volt (alig észlelhető) goosting.. és ebben nincs internet tévé, se lan, se 100 hz... stb.
akkor?
valóban a CRT lett annak idején a tévézésre kitalálva, ergo annak a legszebb a képe..
még 3d technológiáról nem érdemes beszélgetni, mert sehol nincs..
ami a műegyetem pinyójában figyel, real 3D megjelenítés real time-ban, na az más :)
én mindent átgondolva elégedett vagyok a tevémmel, egy apróságot kivéve:
ezek a kedves kóreai mérnök gyerekek elfelejtettek RCA kimentet rakni erre a qrva tevére...
és mivel szeretem "kristálytisztán" hallgatni, ezért figyel a tévé alatt a csöves erősítőm, és ezért kellett vennem egy euroscart--RCA átalakítót.
ez kissé bosszant.
asszem ennyi. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3477) Dr.Zoo válasza Big Ben (#3474) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!
rosszul tudom, hogy bizonyos számú pixel hiba "belefér" az LCD-be??
tehát elhajthat erre a szervíz a búbánatba nem? (remélem rosszul tudom..)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3478) post válasza Big Ben (#3471) üzenetére


post
tag

Szia.Neked milyen panel van benne?Nekem 37c550-es volt AA01 panellal és az csinált ilyeneket.

(#3479) Big Ben válasza post (#3478) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Sziasztok!

Ez 32C650, made in hungary, de nem találok hátul rajta panelra vonatkozó jelölést.

Én eddig úgy tudtam, hogy a monitoroknál van ilyen pixel határérték.
A samsung oldalán van is egy táblázat, monitorokra.
De valószínű, hogy jól tudjátok, és kiröhögnek.

No de sabaj, akkor megyek följebb. :DD

(#3480) Big Ben válasza Dr.Zoo (#3476) üzenetére


Big Ben
csendes tag

Tudom.

Sajna nincs tökéletes TV.
Kivéve: SONY WEGA TRINITRON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :R
A SHARPRÓL ki, vagy mi beszélt le?

Nekem is nagyon impresszív volt, meg made in Japan, meg kutya füle.

Mondjuk a Quattronról is olvastam hideget, meleget.
Van, aki egyenesen a nagy átverésként apostrofálta.

Minek a + Y, ha a bejövő jelek R,G,B alapon kódoltak???

(#3481) bnorci71 válasza Big Ben (#3474) üzenetére


bnorci71
addikt

Az aláírásod alapján lehet földik vagyunk?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3482) Dr.Zoo válasza Big Ben (#3480) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

sharpról senki. eccerűen nem bírtam kifizetni. sajna ennyi :( pedig. messze a quatronnak volt az összes megnézett közül a legszebb képe! csak kompromisszumot kellett kötnöm az ár/érték aránnyal, és maradt a samu. félreértés ne essék, ez egy qrvajó tévé (le40c650), de ha lenne fölös 4 kilóm, sharpot vennék.. én kb 2,5 hónapot agyaltam hogy mire adok ki közel 2 kilót, nagyon sok tévét néztem/hallgatam +. ugye nekem szempont volt a hangminöség is, és ennyiért ez volt a legjobb. sztem. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3483) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung LE-46C630 review: [link]

(#3484) nightshadow válasza Dr.Zoo (#3482) üzenetére


nightshadow
veterán

A sima LCD fórumban most esett szó a Quattron technológiáról, 3 teszt is be lett linkelve, túl sok jót nem írnak róla. Az ötlet jó, csak a gyakorlati kivitelezéssel vannak gondok. Nem megfelelő a színvisszaadása, ezért nem ajánlja az egyik teszt.

[ Szerkesztve ]

(#3485) bnorci71 válasza nightshadow (#3483) üzenetére


bnorci71
addikt

a hangra 4* ezeknek nincs fülük???
akkor a szokol rádió HQ

vagy az LCD-k között ilyen jó....? jézus mária......

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#3486) BBéci válasza nightshadow (#3484) üzenetére


BBéci
titán

Látod, van aki azt tartja a legjobbnak, pedig a színeinek nem sok közük van a valósághoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3487) forguet


forguet
senior tag

Na az van, hogy kínlódok, hogy mit csináljak a tévével, külföldi fórumokat is olvasgatok, és nagyon megoszlanak a vélemények a cloudinggal kapcsolatban. (mármint h csere vagy tűrés)
Igazából nem zavar filmnézés közben, mert csak akkor észlelhető, ha az egész jelenet/képernyő nagyon sötét.
De nem igazán tudom, hogy akarjak-e vele bohóckodni, Kalocsáról idehívni őket cserélni, aztán az is lehet, h kapok egy rosszabbat...

clouding:
[link]
[link]
[link]
Ja és ilyen a serial number, nemtom milyen panel ez
[link]

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#3488) Tetrion válasza Dr.Zoo (#3477) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Szerintem jól tudod.
Kézikönyv is írja, hogy ez "normális".
Van erre szabvány, hogy hány pixel hiba, subpixel hiba, illetve ezek milyen elrendeződése esetén garanciális a probléma.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#3489) Tetrion válasza Dr.Zoo (#3482) üzenetére


Tetrion
csendes tag

Az első LCD TV-m Sharp volt. Megbántam.
Azt hittem, hogy a japán technológia garancia lesz a jó minőségre.
Igaz, hogy alap modell, de akkor sem kellene a kávának szétrepednie két hónap használat után (amikor meghozták sérülésmentes volt és én sem vertem oda). Szerintem vagy gyártási hibás vagy nem bírta a hőtágulást, mivel melegszik rendesen. Kép beállítása után 220W az átlagos fogyasztása !!! (42-es). Míg a 40-es Samsungomnak 120W!
Az ügyfélszolgálat rövid úton elhajtott, hogy ez nem garanciális hiba, ha elviszem a TV-t hozzájuk és kifizetem a javítást, akkor cserélik a kávát. Ja, 3 év helyszíni garanciát kaptam aTV-hez. Ennyit ér...
A képminőség nem nagy szám, a hang kimondottan gyenge.
Eddig még nem olvastam olyan tesztet, ahol igazán dícsértek volna Sharp TV-t.
Szóval többet vártam tőle, nagy csalódás. Valószínűleg több Sharp TV-m nem lesz.

"A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot." — A. Einstein

(#3490) Marci93


Marci93
tag

mi a véleményetek erről a készülékről?
elég egy ilyen válaszidő játékokhoz?
[link]

cél: PC játékok + filmezés

[ Szerkesztve ]

(#3491) Marci93 válasza Marci93 (#3490) üzenetére


Marci93
tag

itt van ez +40Kért 100Hz-s Motion Plus-sal
[link]

na most segítsetek :D

(#3492) Dr.Zoo válasza Tetrion (#3489) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:D
én a "számomra nem kifizethetőről" beszéltem a sharp jelenlegi csúcsmodelljei egyikéről.
a típus számát ne kérdezd, mikor benne voltam a keresésben, akkor vágtam. az biztos, hogy olyan 400E ft. körül mozgott az ára 1hónapja, mikor az enyém vettem.
nekem az a tévé kifejezetten teccett... a többi "olcsóbb" sharp-ról nem tudok véleményt mondani..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3493) Dr.Zoo válasza Tetrion (#3488) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

szia!

háát, ez elég bitang... :(
firm csere volt?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3494) forguet válasza Dr.Zoo (#3493) üzenetére


forguet
senior tag

Szia,
ezt nekem szántad?
Ha igen, firmware csere nem volt még. Az segít ezen?

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#3495) Dr.Zoo válasza forguet (#3494) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

szia!
igen bocsánat, rossz helyen kattintottam a válasz gombra :)
hát nézd:
én mikor zúgott a le32c650-esem, a samu ügyfélszolin azt mondta a tyúk, hogy higgyem el, egy firm csere csodákat tehet.. (mondjuk az én esetemben HARDVER hiba volt (és széria hiba!!!)) de ezzel lehet hogy csökkenne az elmosódás.. mivel az itt lakók megcáfolták az MKV fájlok lejáttszásának tiltását firm csere után, ezért miértne?
rosszabb biztosan nem lesz, csak javulhat!
ezzel ha jól értettem a samu ügyfélszolit nem vesztheted el a garit, sőt, kifejezetten kért rá a nő, hogy dobjam fel rá!!
100mega körül lehet, de CSAK a SAMSUNG oldaláról letöltötted tedd fel!!!!
az ilyen alálinkelt szarok lehet hogy kicsapják a tévét!!
ha garis, beviheted a bótba ahol vetted, kutya kötelességük INGYEN lefrissíteni ha te nem akarod megcsinálni...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3496) Dr.Zoo válasza forguet (#3494) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

"mikor zúgott a le37c650-esem, " itt meg a colt írtam el, kissé még reggel van :) elnézést!

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3497) Dr.Zoo válasza Marci93 (#3491) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

szia!

le37c650 széria hibás.
zúg.
én vittem vissza már ezért ilyen típusú tévét, előttem bontották az újat a bótban, azis zúgott.
azért van most le40c650-em...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#3498) BBéci válasza forguet (#3494) üzenetére


BBéci
titán

A bevilágításon nem segít a firmware frissítés, mivel az LCD technológiából adódó hibajelenség. Egyre jobban sikerül kiküszöbölni, de mint a Te eseted bizonyítja, nem 100%-osan. Még a 9000 eurós Sharp XS1-esen is láttam, pedig az full LED háttérvilágítású.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3499) trafóóó


trafóóó
tag

Sziasztok.
Egy kis tanácsot szeretnék kérni.Talán nem meglepő tévé vásárláson gondolkodom.
Olvasgatom már egy ideje a fórumot annyi már körvonalazódott hogy c650 et szeretnék.
40" vagy 46" os méretben gondolkodom.De nem nagyon tudom eldönteni hogy megéri e a nagyobb méret azt a 80e forintot.
Kb 3méterről nézném.
Xbox,Dvd,Full Hd filmek re használnám.
Élőrre is köszönöm a véleményeket ezzel kapcsolatban.
:R

(#3500) gejala válasza Marci93 (#3491) üzenetére


gejala
őstag

A C530-550 szériának alacsony input lagja van, viszont a 100 hz-es tévéké sokkal nagyobb. Játékok alatt meg egyébként se tudnád használni a 100 hz-et.
Mivel SPVA panel van ezekben, így utánhúzás mindenképpen lesz a sötét részeken. Kb. ilyesmi: [link] Játékra szerintem jobb egy IPS paneles tévé (LG, Panasonic), SPVA főleg filmekhez való.

trafóóó:

Azt neked kell tudnod, megér-e neked 30%-al nagyobb terület 80 ezret. Azt viszont jó ha tudod, hogy 40"-es méretben jó eséllyel lehet tökéletes darabot kifogni, míg 46"-tól felfelé már elég valószínű a clouding/bevilágítás az SPVA-knál.
Másik dolog, hogy 46"-ban már lehet 2010-es Samsung panel, amik hajlamosak csíkozni a képet (ilyen fél pixelnél vékonyabb vízszintes csíkokkal minden második sorban, mivel nem egyforma jelet kapnak a zöld subpixelek) vagy panelgyártási vagy elektronika beállítási hiba miatt. Ez normál távolságból is jól látható és nagyon zavaró tud lenni.
46" méretben kb. ilyen 50%, hogy idei SQ-t kapsz és 50%, hogy csíkoz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.