Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136301) orpheus


orpheus
csendes tag

Üdv! pár napja egy QE49Q67RATXXH-t vettem,de sorra jönnek a meglepetések.Egyik,hogy az Xvidet nem játssza le,másik,hogy valami sajátos kódot tesz a PVR a felvételekre és pont ezért vettem,hogy felvegyek a tévéből műsorokat és gépen megvágva archiváljam.Találtam valami szoftvert,ami előállított egy .TS állományt,de azt sem lehet lejátszani semmilyen más eszközön.Van erre megoldás,esetleg egy fórum,ahol érthetően kitárgyalják az okosságokat? Azt sem bánnám,ha valakivel tudnék erről beszélni,aki jártasabb,nem lennék hálátlan ...Köszi előre is :)

Gigabyte 890GPA-UD3,AMD Phenom II 1090T X6,Corsair Vengeance 1800 2*4GB,ATI 7850 2GB OC,Corsair 120G SSD,2x1 TB Seagate,LG BD-RE BH10LS38,Samsung 931BF Asrock H61M/U3S3,Sandybridge 2120,2*4G Corsair Vengeance 1800,ATI 4830 512M,2 TB WD Green,LGH62N

(#136302) PuMbA válasza orpheus (#136301) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyik,hogy az Xvidet nem játssza le"

2008-ban váltottunk xvid-ről x264 kódolásra. Ebben semmi meglepetés sincs, hiszen ugyanígy senki nem rohangál 2008-as telefonokkal ma :) Dolgok elavulnak és már használhatatlanok lesznek.

"másik,hogy valami sajátos kódot tesz a PVR a felvételekre"

Igen, egy TV nem műsor archiválásra való valójában és ezért védik a felvételeket. Érdemes olyan megoldást találnod, amit ténylegesen használnak a legtöbben. A legújabb TV-khez még nincs megoldás, a 4-5 évvel ezelőttiekhez már van, hogy dekódold. Egyébként a legtöbb TV adás már elérhető neten, bármikor visszanézhető, illetve a TV előfizetés mellé online TV adás nézési lehetőséget kapsz. Egyre kevésbé igény a felvétel, mikor bármi elérhető bármikor a netről és még tárhelyet sem foglal a gépeden.

[ Szerkesztve ]

(#136303) stilo18 válasza Akellla (#136294) üzenetére


stilo18
addikt

Gratulálok, sok örömet az új tv-hez :)) :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#136304) fcc válasza zsocy (#136284) üzenetére


fcc
aktív tag

Helló!
Ezt a visszakapcsolást az enyém is csinálja. Beállítom, hogy kikapcsoljon 30 perc után, és néha visszakapcsol. Pedig én tv műsort nézek. :F
Egy hét alatt 3x csinálta eddig.

(#136305) IG55 válasza zsocy (#136284) üzenetére


IG55
senior tag

Köszi a tippet, sajnos nálam valószínű másról van szó. TV nézés STB-ről esetében történik ez. Egyébként erre a forrásra is tesz piros bekapcsológombot. Meg nem mindig, hanem mondjuk 1/5 esetben. És az STB-s bement jön vissza, visszakapcsolás után.
X360-nal kipróbáltam most, nem kapcsolta vissza a TV-t. De lehet, hogy ha 5-ször megpróbálom, akkor egyszer visszakapcsolja.

(#136306) IG55


IG55
senior tag

Azt mondja a TV-m (Q70), hogy jött egy software update. 1335 a verziószám. Egyelőre nem merem frissíteni, nem találok change logot. Meg lehet ezt nézni valahol?

(#136307) PuMbA válasza IG55 (#136306) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyelőre nem merem frissíteni,"

Miért? Én mindig azonnal frissítek és sose volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#136308) IG55 válasza PuMbA (#136307) üzenetére


IG55
senior tag

Korábbi tapasztalatok. Nem konkrétan ezzel a típussal, csak úgy egyébként, az informatika világában.

(#136309) PuMbA válasza IG55 (#136308) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, én mindenhol frissítek mindent elég hamar már vagy 8-9 éve. Majd akkor fogok nem frissíteni, ha egyszer jól megszívom, de még sosem volt ilyen se TV-nél, se telefonnál, se PC-nél. Vajon meddig fog tartani a szerencsém... :D

[ Szerkesztve ]

(#136310) IG55 válasza PuMbA (#136309) üzenetére


IG55
senior tag

Mázlid van, én már talán minden platformon belefutottam a szívásba.

(#136311) lala666 válasza IG55 (#136310) üzenetére


lala666
senior tag

Én inkább azt mondanám, te vagy nagyon peches... :))

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#136312) gyeniko válasza lala666 (#136311) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem is. Én 20+ eszközt frissítek minden esetben azonnal, jó sok éve és nem volt bajom soha.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136313) #54715584 válasza IG55 (#136306) üzenetére


#54715584
törölt tag

Eehh, az én M5502-m sosem dob fel frissítést, hetekkel később sem. :D Nyomj rá.

(#136314) lala666 válasza gyeniko (#136312) üzenetére


lala666
senior tag

Én is így vagyok vele! :C

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#136315) Csepy válasza bigsee (#136300) üzenetére


Csepy
senior tag

A képbeállításnál vedd le a motion smoothing-ot, és a szappanopera effektus megszűnik. Én herótot kapok a mű-sima mozgásoktól, természetellenes, alapból első dolgom volt levenni 0-ra és most kellemes nézni bármit.

Regards: Csepy

(#136316) bigsee válasza Csepy (#136315) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi, de így elsőre nem találtam ilyen menüpontot.
1/ vak vagyok,
2/ béna is
3/ nincs ilyen.

Próbálok a beállításokban utánakeresni.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136317) PuMbA válasza bigsee (#136316) üzenetére


PuMbA
titán

Motion Plus :) Egyébként nem kell kikapcsolnod, csak Egyedi 3/0-ra tenni és máris jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#136318) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 2019-es QLED-eken normál feszültségű az Ex-Link port, illetve van egyáltalán rajtuk (pl. a nálunk eladott Q60-on)?
CalMAN AutoCAL-hoz készítenék egy ilyen kábelt, de nincs a közelemben ilyen TV.
Megnézné nekem valaki, hogy talál-e Service portot?
Vagy tudja valaki, hogy alternatívan használható-e USB Debugging port ilyen kapcsolathoz (ha engedélyezve van a debug mód szervizmenüben)?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#136319) Apucy01 válasza PuMbA (#136317) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia!

A Motion Plus beálitásához f6100 on nincs valami tutid? :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#136320) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Azt hol kell beállítani, hogy a QE65Q80 ne kapcsolgassa be vagy ki pl. az Xbox-ot, házimozi erősítőt, stb.?

Rappi

(#136321) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Qled tulajokhoz kérdésem: a Háttér módnál bővíthető a képtár vagy csak a beépítettekből lehet válogatni?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#136322) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok!

Gondolkodok tv cserén jelenleg egy Sonym van nagy megelégedéssel, de csak 1080p. Ma voltam mm-be megnézni több típust is LG Oled, Sony XF9005, Samu Q70. Valszeg a demo volt nagyon jó, de a samu Q70 nagyon meggyőző volt a kategóriájában mind a fekete mind a színek nagyon szépek voltak. Az oled igaz verte feketébe, de hát jócskán drágábban, annyit számomra nem érne.

Q70 tulajokat kérdezném, hogy elégedettek-e a típussal? Teszteket olvastam meg pár véleményt is már, de kíváncsi lennék ti mit mondtok róla. 55-ös méretbe venném ráadásul most elég jó áron.

(#136323) bigsee válasza PuMbA (#136317) üzenetére


bigsee
addikt

:O Nincs ilyen...:O

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136324) PuMbA


PuMbA
titán

Kép -> Szakértői beállítások -> Motion Plus vagy Auto Motion Plus :)

(#136325) zsocy


zsocy
őstag

SeatZola : valószínű hdmi-cec amit keresel, a menüben megtalálod. Ha nincs meg este megkeresem.
Hzi : ha jól emlékszem bővíthető, este megnézem.
SzlobiG : nagyon elégedett vagyok a Q70-el, elég sokszor írtunk is róla, keress rá. Ha specifikus kérdésed van kérdezz, megpróbálok válaszolni. Röviden, játékra, filmre nagyon jó, a fekete is jó lcd szinten, de egy oled köröket ver rá. Ár - értékben most nagyon erős ez a széria.

(#136326) PuMbA válasza Apucy01 (#136319) üzenetére


PuMbA
titán

Ott is hasonló :) TV adásnál Tiszta (ami olyan Egyedi 3 és 5 között/0-át jelent), minden máshol kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#136327) fcc


fcc
aktív tag

Hi!
Próbálta már valaki a Q70-et "tükrözni" telefonra(Note 9)? A tv műsort nézénk a telefonon, de nem sikerül beállítani. Két évvel korábbi tv-n működik.

(#136328) bigsee válasza PuMbA (#136324) üzenetére


bigsee
addikt

Ez a "digitális tiszta megjelenítés" lehet az...?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136329) PuMbA válasza bigsee (#136328) üzenetére


PuMbA
titán

Azt is kikapcsolhatod. Nem, de valahol a környékén van :) Milyen TV-d van? Nézd meg a leírásában.

[ Szerkesztve ]

(#136330) lowphas válasza Hzi (#136321) üzenetére


lowphas
tag

Lehet egyedit feltölteni a tvre a smartthings appal. Kicsit buta a felülete, de működik. Pl nem tudom megmondani neki, hogy melyik képet hova tegye, és úgy egyébként kb semmi beállítási lehetőségük sincs. Mondjuk nekem idei tévém nincs, de gondolom ezt a funkciót, hogy képet tölthessek fel, csak nem vették talán ki... (szokásuk nyírbálni, majd pár évvel később visszaadni új modellekben funkciókat)

Leginkább a havi nézetes naptárat szoktam használni. Az amúgy egész menő... Néha bugos és csak mondjuk fél perc után vált át a default képről a sajátomra.

(#136331) Akellla válasza SzlobiG (#136322) üzenetére


Akellla
tag

Üdv.Nekem még csak néhány napja van 65 ös ,de mondhatom nagy az öröm,kiváló a kép és persze a nagy képernyő is sokat tesz az élményhez. Az alkalmazások Go Netflix Yt vifiről hibátlanul mennek pedig nincs különösebben erős netem. AZ olednek biztos szebb a képe de a maga bajai annak is megvannak,én részemről vállalhatatlannak tartom hogy 5 - 600 ezer forintos Tv mellett azon gondolkozzak hogy ezt vagy azt nézhetek e vagy sem,de mindenki maga tudja,mindenesetre otthon már nem látsz mellette oledet és a fekete is fekete lesz. A tv műsoroktól ne várj csodát,de a Hd adások azért nem rosszak.Nekem a Dts hiánya kicsit fájó ennyi pénzért,de a tőlem hozzáértőbbek szerint sincs tökéletes Tv.Ja és az x box one x is más értelmet nyert ,ha esetleg ez érdekes lehet.... jó gondolkodást .Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#136332) Lacko87 válasza SzlobiG (#136322) üzenetére


Lacko87
tag

Mit jelent az, hogy most jó áron, mert én is ilyet néztem ki, de jelenleg jóval a BF ár felett lehet csak kapni.

(#136333) zsocy válasza Akellla (#136331) üzenetére


zsocy
őstag

A DTS hiány meg csak a belső médialejátszóját érinti, ha az fontos neked akkor egy külső mediaplayer box és azon egy Kodi (meg egy házimozi erősítő vagy soundbar) megoldja.
Persze ez már zsebbenyúlós dolog, de a minőségre áldozni kell :)

Az xbox one x pedig tényleg egy más világ, game mode, hdr, 4k, nagyon ott van :)

(#136334) Akellla válasza zsocy (#136333) üzenetére


Akellla
tag

Tudsz nekem ezügyben,főleg médialejátszó segíteni hogy melyik tipus ami tényleg jó lehet,soundbart a samu hwq70 vagy 80 at néztem ki,de még ez is változhat ha kapok vmi okos ötletet.

(#136335) bigsee válasza PuMbA (#136329) üzenetére


bigsee
addikt

Kerestem ilyet, nem találtam. A tipusa: UE32N5302AKXXH

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136336) PuMbA válasza bigsee (#136335) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy nagyon alap típus, szóval nem állítható :) Azt ugye tudod, hogy a Netflix meg a filmek 24 képkockával operálnak másodpercenként, a TV adás pedig 50-nel? Ezért a TV adás sokkal folyamatosabbnak és valóságosabbnak hat. Ennyire elszoktál a TV-től vagy mi :D

Mindenesetre kapcsold ki a Digitális tiszta megjelenítést, a Kontrasztjavítót, a Film módot a Szakértő beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#136337) _Karesz_


_Karesz_
tag

Sziasztok!
Nézegettem a keresőt, de nem igazán találtam erre a kérdésre választ. Van egy Q67R TV-m és szeretném a PVR funkcióját használni. Milyen eszközre tud rögzíteni? A pendrivom kevés neki, ezt már tapasztaltam. Külső HDD, vagy külső SSD kell? Van ezeknek valami megkötése, hogy minimum mi kell hozzá? Nem szeretnék beleszaladni abba, hogy megveszem, rádugom, a TV pedig ki gondolkodás után szól, hogy ja, bocsi, ez sem lesz jó.

(#136338) bigsee válasza PuMbA (#136336) üzenetére


bigsee
addikt

60-as Daewoo-t váltott... szerinted... :D Csak monitor, tablet és mobil volt itthon laposnak...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136339) KalkSperling


KalkSperling
csendes újonc

Sziasztok!

Egy 65NU7102 -t használok kb egy éve. Fél év után tűnt fel, hogy a sötét jeleneteknél (minden beviteli forrásból, plussz streaming appból de még saját menün belül is) a képernyő sarkaiból, illetve a széleiből fehér fényforrásra emlékeztető foltok indulnak a képernyő közepe felé.

A samsung supportnak most jeleztem a jelenséget, de próbálnak elhajtani, idézem:
- Az Ön által tapasztalt jelenség a LED technológia sajátossága, ezért bármely LED tévékészüléknél előfordulhat.
válasszal.
Kérték, hogy végezzek képtesztet, amit meg is tettem, de nyilván egy világos témájú/tartalmú képen a jelenség nem látszódik.

Ettől nem vagyok túl boldog ...
Tudtok erről a jelenségről illetve az ebben az esetben jogosan igénybe vehető további segítségekről/lehetőségekről mondani valamit?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#136340) stilo18 válasza KalkSperling (#136339) üzenetére


stilo18
addikt

Sajnos várható volt ez a válasz a tapasztalatok alapján :(

A középső képet küld el nekik, hogy tartalom mellett is látszódik, írd, hogy van otthon másik tv is, családban stb., tisztában vagy az edge Led hátrányaival, de ez Téged zavar, véleményed szerint átlépi a "technológia velejárója" szintet...

Hátha...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#136341) Celtis válasza KalkSperling (#136339) üzenetére


Celtis
veterán

Először is welcome to the real world. Megtapasztaltad mit jelent a samsung ügyfélszolgálat. A középső képen látható jelenségre azt mondani, hogy normális, na erre csakis ők képesek. Ha természetes, akkor miért nem ezzel reklámozzák?

Másodszor is, a hibát azonnal jelezned kellett volna, amint észrevetted. Főleg, ha már esetleg ki is csúsztál a jótállásból.

Ha még garanciális a TV (jótállási időn belül vagy) kérd a készülék javítását. Nem a véleményüket, a javítást. Amennyiben megtagadják, akkor békéltető testület. Szívesen segítek tanácsokkal, én már végigjátszottam ezt.

Ha már kifutottál a jótállási időből, akkor baromi nehéz helyzetben vagy...

(#136342) KalkSperling válasza stilo18 (#136340) üzenetére


KalkSperling
csendes újonc

Köszönöm!

Valami hasonlót írtam nemrég válasznak a "hárításukra" reagálva. Az összes képet így ezt is megkapták már, sőtt arra is felhívtam a figyelmüket, hogy nyilván egy világos tartalmú képteszten nem látszódik a jelenség.

Megvárom az utolsó válaszomra érkező reakciót, addig az itt kapott tanácsokat összegezve próbálok majd tovább lépni.

Köszi a segítségedet/segítségeiteket!

(#136343) KalkSperling válasza Celtis (#136341) üzenetére


KalkSperling
csendes újonc

Köszi.
Így akkor megírom az általad javasolt verziót, ugyanis egy éves a készülék december 13-án lesz. A telekom-tól vásárolva!
lehet, hogy nem is a samsunggal kéne kardoznom, hanem egyből a telekom-tól kérjem a javítást?

(#136344) Celtis válasza KalkSperling (#136343) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor nagyon a határon vagy! Nézd meg, hogy mi szerepel a jótállás jegyen, kihez kell fordulni. Még holnap igazolható módon jelentsd be a hibát, javítási igényt.

Persze csak akkor állj bele, ha tényleg elfogadhatatlan mértékű a hiba. Valamekkora felhősödés, inhomogenitás sajnos tényleg normális. Ami az első képen van, még jó is lehet, de ami a másodikon van, az botrányosnak tűnik.

(#136345) KalkSperling válasza Celtis (#136344) üzenetére


KalkSperling
csendes újonc

Sajnos sokszor még sötét jelenet sem kell hozzá, elég ha alul-felül fekete sávos egy film, már élvezhetetlen is.
De ha teljes képernyős éjszakai vagy akár sötét utca jelenetről beszélünk akkor kifejezetten zavaró a jelenség. Egyáltalán nem lehet eltekinteni tőle.

Köszi mégegyszer, mindenképpen kérni fogom a készülék szakszerű javítását!

(#136346) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Most fizettem elő a HBO GO-ra, de a Samsung H6400 TV-n nem indul el az alkalmazás. Azt írja "próbálja meg később".
Áramtalanítás megvolt, TV sw a legutolsó, minden más (Netflix, Youtube, stb) jól működik.
Ismert ez a hiba? Köszönöm!

(#136347) Celtis válasza KalkSperling (#136345) üzenetére


Celtis
veterán

Legyen rá indokod, hogy miért egy év után jelented be a hibát. Esetleg nem azonnal jelentkezett és folyamatosan romlott?

(#136348) KalkSperling válasza Celtis (#136347) üzenetére


KalkSperling
csendes újonc

Igen, eleinte nem volt ennyire zavaró. Most kb minden filmnél feltűnik ...

Egyébként a Telekom is egyből a samsunghoz irányít, ők maguk nem intézkednek a samsung által gyártott termékek esetében.
Két emailt is írtam, majd felhívtam a samsung zöld számát, ahol elmondtam a problémám.
Nyomatékosítottam a leírtakat, hogy köszönöm a véleményüket, de kérném a javítás megkezdését, illetve az ügyintézés megkezdési idejének rögzítését, tekintettel a jótállásra.
Sajnálattal vettem észre, hogy próbálnak a teszt képre hivatkozni, de látszólag sikerült megértetni, hogy a jelenség a sötétebb jeleneteknél akár hiradó közben is zavaró.
Sajnálatos, hogy végig próbálnak hárítani és még le is beszélni bárminemű javításról, miszerint egy panel csere esetén is lehetnek hasonló tapasztalataim.
Ennél a ponttnál megkérdeztem amit itt olvastam, hogy akkor miért nem ezzel reklámozzáka készülékeiket, hogy:
-Akik a sötét jeleneteket is zavartalanul szeretnék élvezni, azok ne SAMSUNG TV-t vegyenek!?
Erre nagyon már nem tudott mit mondani, csak hogy rögzítette a kérésemet a javítás megkezdésére, illetve a kérésemet az ügyintézés magasabb szintű kivizsgálására, amit az egyel előbbi azonnal reakciómként küldtem el válasznak.
Sajnos egyre kevésbé a happy end-et remélve, de azért kíváncsian várom a dolog további kimenetelét.
A végeredményt megosztom itt is.

Köszönöm mégegyszer a segítségeket! Rendkívül hasznos volt, bátorított és nem utolsó sorban még talán időben is jött!

[ Szerkesztve ]

(#136349) zsocy válasza KalkSperling (#136348) üzenetére


zsocy
őstag

Azon kívül hogy igazad van, az a középső kép botrány (bár a többi meg még egész jó) erre had reagáljak "Akik a sötét jeleneteket is zavartalanul szeretnék élvezni, azok ne SAMSUNG TV-t vegyenek!?"
Nem csak a Samsung ilyen, minden edge ledes tv hasonló akárki gyártja. A direct led, vagy főleg az oled a megoldás, bár nyilván ez az árán is látszik. Szóval ha érzékeny vagy az ilyen bevilágítási hibákra, akkor hosszú távon zsebbe kell nyúlnod.

[ Szerkesztve ]

(#136350) Celtis válasza KalkSperling (#136348) üzenetére


Celtis
veterán

Na, ez az. :C
Viszont attól tartok lesz még egy-két felvonás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.