Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136651) FirstAndroid válasza FirstAndroid (#136629) üzenetére


FirstAndroid
tag

Valakinek ötlete?

(#136652) univerzita válasza Zsolty20 (#136650) üzenetére


univerzita
addikt

Nincs kedvük licencdíjat fizetni. ;]

(#136653) PuMbA válasza Zsolty20 (#136650) üzenetére


PuMbA
titán

univerzita leírta :) Plex-szel vagy Serviio-val meg lehet kerülni, mert akkor a PC valós időben átalakítja a DTS-t.

(#136654) Elektrosokk válasza Zsolty20 (#136650) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nagyot dob a minőségen egy külső lejátszó, és úgy lesz DTS is.

(#136644) Thunderzolee én csak a 3D verziót láttam, moziban és otthon is, hatalmas.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#136655) Thunderzolee válasza Elektrosokk (#136654) üzenetére

Ez a külső lejátszó dolog érdekelne.

Ha rákötök egy sima szgépet a TV-re, amivel a filmlejátszást megoldom, akkor akár komplett 50gigás Blu-ray 3D-s filmeket is nézhetek?
Honnnét tudom, h a TV HDMI bemenete 1.4-es-e?
Vagy átviszi az 1.3-as HDMI is azt az adatsűrűséget? :F

Mert így lenne 5.1-es hang is a házimozi erősítőbe kötve, nem csak a TV-ről levett sztereo.

UE40EH6030 a TV

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#136656) Celtis válasza Thunderzolee (#136655) üzenetére


Celtis
veterán

Nem kell adatsűrűségggel foglalkoznod, a TV-d fullHD-t tud, és azt támogatja a HDMI bemenetein.

(#136657) Thunderzolee válasza Celtis (#136656) üzenetére

Ok, akkor kipróbálom.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#136658) PuMbA válasza Thunderzolee (#136655) üzenetére


PuMbA
titán

"akkor akár komplett 50gigás Blu-ray 3D-s filmeket is nézhetek?"

Igen, ha a lejátszó támogatja a 3D lejátszást, azaz csak a PowerDVD. Más nem támogatja. Az SBS, illetve OU filmekhez ez nem szükséges. 40 colon egyébként elég uncsi a 3D. Túl kicsi, mintha 6 colos mobiltelefonon néznék filmet. Pár nap és meguntam, moziban ezerszer jobb.

[ Szerkesztve ]

(#136659) fjanni


fjanni
tag

Az 55q70 vétele előtt a betekintési szög miatti fakulástól én is féltem a VA panel esetében itt irtak miatt, de én is egy kicsit eltúlzottnak érzem ezt a problémát. A gyakorlatban addig a szögig, kb. 45°, amíg egyáltalán a geometriai torzulás miatt érdemes tv-t nézni, nincs észrevehető változás a kép minőségében, azután is csak kis fakulás tapasztalható és ez a gyakorlati tapasztalatom. Aki ezt a tv-t nézte ki, ne féljen ettől, mert ez nem probléma a gyakorlatban.

(#136660) fjanni


fjanni
tag

55q70
1. Nem jött rá valaki hogy a tv csatornák sorrendjét hogyan lehet változtatni? UPC mediacard. A korábbi samsung tv-n a kedvenceknél lehetett sorrendet változtatni.
2. Ha a samsung soundbar optikai kábellel csatlakozik, csak a hangerő változtatása működik a tv távirányítóval, a ki és bekapcsolás nem. Van erre megoldás?

(#136661) zolokas válasza fjanni (#136660) üzenetére


zolokas
aktív tag

Észtországra állítsd át a régiót és utána tudsz szerkeszteni! A Adás menüben a terület beállítása!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#136662) zsocy válasza fjanni (#136660) üzenetére


zsocy
őstag

Magyarországon nem lehet változtatni a csatorna kiosztás sorrendjét, azt Észtországos trükköt nem hallottam eddig.
Optikán bekötött eszközt nem tud kapcsolni a tv, hogy is tudna. Esetleg a smart remote-ot be tudod programozni hogy vezérelje a soundbart is, nekem a Marantz erősítőt viszi.

(#136663) zolokas válasza zsocy (#136662) üzenetére


zolokas
aktív tag

Magyarországon a csatornalisták a szolgáltatók áltla előírt sorrendben jelennek meg, ezért javasolt a Beállítások-Adás-Szakértői beállítások útvonalon az ország beállítást módosítani Észt országra és egy automatikus hangolást elvégezni, így az említett beállítási pontok aktivvá válhatnak.

Tesztelve működik!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#136664) gduck válasza zolokas (#136663) üzenetére


gduck
addikt

"Magyarországon a csatornalisták a szolgáltatók áltla előírt sorrendben jelennek meg,"

Az "eleje" nem rajtuk múlik!

******** (inkább töröltem :( )

[ Szerkesztve ]

(#136665) fjanni válasza zolokas (#136661) üzenetére


fjanni
tag

Nem találom az adás menüben a terület beállítását. Pontosan hol van ez?

(#136666) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok.
Van egy UE55NU8002T TVm Plex-el szeretnék filmeket lejátszani számítógépről. Mit és hogyan kellene beállítanom, hogy a lehető legjobb legyen?

(#136667) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Szüleimnek szeretnénk TV-t vásárolni 50-55"-ban. Belépőszintű kéne, 150 ezer Ft környékén. Nekem 40-es KU6400 van, barátnőmnek 55-ös NU7442-es. Szerintem az NU jobb, gyorsabb. Mi az amit most érdemes ennyiért megvenni, mert láttam, hogy van már RU széria is. Youtube, Tv nézés, valamint BD és 720-as filmek lennének rajta nézve, néha 1080-as.

(#136668) PuMbA válasza zolo96 (#136666) üzenetére


PuMbA
titán

Semmit, az alapbeállítás jó, hiszen a TV játssza le a filmet, a számítógép semmit sem csinál :)

[ Szerkesztve ]

(#136669) zolo96 válasza PuMbA (#136668) üzenetére


zolo96
tag

Köszönöm. Akkor nem kell semmit sem beállítani, csak elindítom és élvezem?

(#136670) PuMbA válasza zolo96 (#136669) üzenetére


PuMbA
titán

Ja :)

(#136671) udna999


udna999
tag

Üdv,

Q60R, az alap médialejátszóban lehet valahogy egy mkv film alatt hangsávot váltani? PC-n, VLC player kezeli, de a tv-n nem jelenik meg az opció.

Köszi

(#136672) Hzi válasza belsodavid (#136667) üzenetére


Hzi
aktív tag

Hali, szerintem inkább ide írj: [link]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#136673) PuMbA válasza udna999 (#136671) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet, de kérdés, hogy mire akarsz váltani. Mivel a TV nem támogatja a DTS-t, ezért arra nem lehet. Plex-et tegyél PC-re és TV-re is és akkor a DTS átkonvertálódik, valamint a TV megmarad lejátszónak, csak a PC adagolja az adatot a hálózati kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#136674) warren29


warren29
tag

Sziasztok,

Egy bosszantó problémával küzdök pár napja.
A TV egy 65KS8000.
Hálózatról nézem a filmeket wifin keresztül egy NAS-ról.
2 hete jelentkezett először a hiba amikor is kiválasztottam a NAS-t a tv-n mint forrást és a tv belefagyoitt a NAS-hoz csatlakozásba.
Nem az egész tv fagyott meg csak a csatlakozás.
Nem is tudtam filmezni.
A tv minden más fukciója hibátlanul üzemelt.
Közben észrevettem, hogy ezzel egyidejűleg inaktív lett a menüben a teljes "ADÁS" menüpont az összes almenüjével, és a rendszer menüben az eco gazdálkodásban az energiagazdálkodási lehetőségek menüpont is.
Próbáltam teljes áramtalanítással helyrehozni (ki volt húzva vagy 1 órán át) de semmi.
Aztán rendszer visszaállítás alapállapotba meghozta a sikert és minden ok.
Egy ideig.
Majd random megint jelentkezett a dolog és olyankor nem segít semmi csak a factory reset ami ugye igen kényelmetlen és bosszantó.
Ma többször is csinálta de factory reset nélkül helyreállt magától egy kis idő után most viszont nem akarja az igazságot én meg filmeznék de nem tudok :W
Elképzelhetőnek tartom, hogy valami BUG probléma okozza de ez csak tipp.
A legújabb 1241.5 Firmware van rajta.
Az előző 12.40-el (ha jól emlékszem a verziószámra) illetve az azelőtti verziókkal sem volt soha ilyen gond.

Nem tudom, hogy találkozott e valaki hasonló problémával - ha igen és leírta akkor bocs - de majdnem 10.000 hsz-t nem volt időm viszaolvasni mert azóta nem voltam fórumon.

Ma reggel kértem távsegítséget a Samsungtól de csak január 10-re tudtak beütemezni egy technikust. :(

Köszi ha valaki válaszol.

(#136675) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy UE50RU7402 Tv. A legfrissebb 1335 fw fut rajta. Kérdése, hogy manuálisan nem lehetne megoldani valahogy az apple tv+ app feltelepítését? A samsung és apple oldalán azt írták, hogy a 2019 tv-k biztosan megkapják, viszont készülékemen nem jelenik meg.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#136676) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!

Előszőr is elnézést ha sokadik ilyen kérdés, az összefoglalót olvastam, de nem találtam választ.

Az alany egy UE48H6200-as. Prímán teszi a dolgát, de az újabb tömörítéseket már nem szereti, lefagy egyes H264, X265-ös filmek alatt vagy tekerni nem enged a filmben.
Frissíteni akartam ( egyáltalán segít? :F ). Samsung oldaláról az ehhez a típushoz szóló utolsó frissítést leszedtem, de az exe fájból lett msd fájlt nem ismeri fel a tv.
Még sosem próbálkoztam tv frissítéssel, hálás lennék ha valaki kioktatna! :R

(#136677) matec7


matec7
tag

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok, és a segítségeteket kérném.
Mi a különbség az alábbi két modell között:
Samsung UE43RU7022KXXH
Samsung UE43RU7102KXXH
Melyiket választanátok a kettő közül, vagy van-e ebben az árkategóriában jobb készülék (akár más gyártótól, már ha itt szabad ilyet kérdezni :) ), amit ajánlanátok, ha fontos nekem az airplay támogatás és a bluetooth-os hangszóró csatlakoztatásának lehetősége?
Nagyjából 110 000Ft-ért találtam, de mintha Telekomosként a Telekomnál ettől olcsóbban is be lehetne szerezni 2 év hűségidővel, van ennél jobb opció? vagy ha valakinek van ezzel tapasztalata, nagyon lehúzós csomagra kell aláírni, hogy megérje túlük venni?

Köszönöm előre is a segítségeteket! :)

(#136678) nismoka válasza matec7 (#136677) üzenetére


nismoka
addikt

2 vs 3 HDMI + BT

(#136679) PuMbA válasza DarthPeeter (#136676) üzenetére


PuMbA
titán

A régi, nem 4K TV-k médialejátszója teljesen más, mint a mostani TV-ké :) A frissítésekkel sem lesz jobb. Egyébként FAT32-re kell formáznod a pendrive-ot, akkor ismeri fel a TV és mappával együtt tedd fel a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#136680) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :R

Magát a pendrive-ot felismeri, a mappát is, csak a benne lévő msd fájlt nem, de ezek szerint nem is segítene a bajomon... :(

(#136681) univerzita válasza tajati (#136675) üzenetére


univerzita
addikt

(#136682) Thunderzolee válasza PuMbA (#136658) üzenetére

A TV beépített lejátszója is viszi a 3D-s Blu-rayt, úgyhogy külső lejátszó se kellett egyelőre.

Viszont amit a kis méretről írtál, h a 3D nem olyan lesz, mint a moziban.. Hmm...
Hát tényleg. Nem valami izgalmas, való igaz. :/
Ennek így valóban nincs valami nagy "hűha" faktorja.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#136683) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Gondolkodom külső merevlemez vételében, 1TB méretben.
Használ vki ilyet qled tévével?
Van ajánlott típus 20k körüli áron?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#136684) PuMbA válasza Hzi (#136683) üzenetére


PuMbA
titán

Hálózati streamelés nem játszik? :) Mint vinyóra felmásolgatni állandóan....

[ Szerkesztve ]

(#136685) Hzi válasza PuMbA (#136684) üzenetére


Hzi
aktív tag

Ezt hogy érted?

A felhasználás módja nálunk az lenne, hogy max 50-100 filmet felmásolnék és azt néznénk körforgásban, több részletben, évente többször. :K

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#136686) Dreimus válasza tajati (#136675) üzenetére


Dreimus
senior tag

Külön nem telepíthető, rendszer update-ként kapták meg a tv-k az Apple funkciókat.

matec7: A 7022-es nem tud BT audiót, 7102 igen, minden másban azonosak.

[ Szerkesztve ]

(#136687) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!
Nekem egy UE50NU7022 tv-m van és az érdekelne avi formátumú videókat, filmeket miképp tudnám lejátszani vele mert azt írja, hogy nem támogatott formátum.

(#136688) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Pár napja sajnos nem tudom megnyitni a Samsung Apps-et. Szeretném újratelepíteni a DS Video alkalmazást, de így nem tudom. A készülék egy UE49K6300AW. Eddig probléma nélkül működött minden. Valaki találkozott már ilyennel illetve tudja a megoldást? Néztem pár youtube videót, olvastam pár külföldi fórumot, de még nem találtam meg a megfelelőt. A firmeware a legfrissebb.

Üdv: Mocsokba

(#136689) Thunderzolee válasza Hzi (#136685) üzenetére

Arra gondolt, h az 50gigás Blu ray filmeket másolgatni folyton az bizony "macerás", még USB3.0 alatt is.
De nyilván ha nálad ez nem "macera", mer türelmesebb ember vagy, akkor téged ez a "nyűg" nem érint. :N

Nekem a TV alatt egy komplett (nagyon csendes) szgép van pár tera merevlemezzel, kép a TV-re kötve, hang a házimozira, úgyhogy lényegében ugyanazt csinálom (töltögetem a filmeket/sorozatokat), csak nem kell másolgatnom. :B

Nem tudom tévés berkekben van-e ajánlott külső HDD vétel.
DE:
Én pl. szoktam árulni külső USB-s merevlemezeket, de csak ismerősök között (néhányszor tíz 500-as, ill. 1terást eladtam már).
Keress a Hardveraprón 2.5"-os, lehetőleg 1 tányéros, 1terás merevlemezt, mondjuk ~8ezer körül, és vegyél hozzá egy USB3.0-ás tokot. Vagy szintén Hardverapróról (2-3ezer), vagy az Ebayről (~1500). Összecsavarozod (Ebayen komplett kiteket árulnak, és akik a Hardveraprón árulják, ők is ugyanonnan rnedelik, csak ráteszik a saját hasznukat), és használod.
Csendes, ugyanolyan mint a gyári, csak feleannyiba kerül.
De ha van pénz lóvéra, akkor egyben is vásárolhatsz, csak lehetőleg 1 tányéros legyen a diszk a tokban. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#136690) Hzi válasza Thunderzolee (#136689) üzenetére


Hzi
aktív tag

Nem türelem dolga, csak nem sürgős, nem napi szinten filmezünk. :D

Köszönöm a jótanácsokat! :R

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#136691) univerzita válasza dudu5130 (#136687) üzenetére


univerzita
addikt

Maga a Samsung már nem. Én nem használok Plex- et de lehetséges hogy ezzel menne. Biztos írnak akik használják.

(#136692) zolo96 válasza dudu5130 (#136687) üzenetére


zolo96
tag

Szia. Én most kezdtem el használni a Plexet egy UE55NU8002T-n, eddig mindent visz amit előtte nem. Féltem tőle, hogy bonyolult lesz, de eddig nem volt fennakadás.

(#136693) dudu5130 válasza zolo96 (#136692) üzenetére


dudu5130
őstag

Mit kell tudni erről a plexről? Hogyan kell alkalmazni?

(#136694) zolo96 válasza dudu5130 (#136693) üzenetére


zolo96
tag

Csak pár napja használom. Biztos van akit jobban el tudja magyarázni. Ez egy otthoni média szerver. Nekem az asztali gépemre van felrakva a Plex Media Server, a gépen lévő filmek meg sorozatok vannak megosztva. A tvre meg van egy Plex app leszedve. A lényeg nekem az volt, hogy amit a tv saját lejátszója nem tud kezelni azt is meg tudom nézni vele. Sok leírás van róla a neten, az alapján telepítettem.

(#136695) Argo01


Argo01
friss újonc

Sziasztok. Segítség kellene. Regisztráltam a Netflixre és nem játsza le. Ilyen tv-m VAN.SAMSUNG (UE32H4510AWXXH) Lehet valami okosítót hozzá kötni?

[ Szerkesztve ]

(#136696) gyuri81


gyuri81
veterán

Azért ez elég jó áron van szerintem most a MM-ben...sokkot kaptam, meg kell vennem ! 65Q80 419e Ft

[ Szerkesztve ]

(#136697) FollowTheORI válasza Argo01 (#136695) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen, venned kell egyet ami támogatja a Netflix-et.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#136698) zsocy válasza gyuri81 (#136696) üzenetére


zsocy
őstag

Kivéve ha a kiállított darabot árazták le, akkor nem kell megvenned. Amúgy a Q80 már rendben van minden szempontból, ennyiért jó is lenne.

(#136699) gyuri81 válasza zsocy (#136698) üzenetére


gyuri81
veterán

Jaaa nem a kiállított...hanem ez a sorozat

(#136700) dudu5130 válasza zolo96 (#136694) üzenetére


dudu5130
őstag

Áháá. Köszi szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.