Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136351) PuMbA válasza zsocy (#136349) üzenetére


PuMbA
titán

Nem akarok a Samsungnak igazat adni, de az NU7102 a legalsó, legolcsóbb TV modelljük, tehát igazából nem sok mindent lehet elvárni. Olyan mintha bemennél a boltba, megvennéd a legolcsóbb vizezett húst és mondod, hogy márpedig ez nem jó :) Igen, sajnos semmiből sem jó a legolcsóbb cucc. A legolcsóbb hangfal, a legolcsóbb asztal, a legolcsóbb bicikli, a legolcsóbb (bármi behelyettesíthető) stb., mindegyik közel a használhatatlanság határán mozog.

[ Szerkesztve ]

(#136352) Hzi válasza lowphas (#136330) üzenetére


Hzi
aktív tag

Köszönöm, megnéztem az appot, találtam benne fotó feltöltési lehetőséget!
:R

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#136353) Atikusz


Atikusz
senior tag

Aki tervezi Samsung QLED TV vásárlását, annak figyelmébe ajánlom, hogy a SES store-ban az 55"-os Q70R most 279.990.- Ft-ért kapható 2 év gyártói jótállással. Online jelenleg nincs készleten, de érdemes lehet telefonon érdeklődni az üzletekben a készletről.

(#136354) szasza_1 válasza PuMbA (#136351) üzenetére


szasza_1
senior tag

Hát hogyne. Szóval megveszel egy új olcsó kocsit, és nem várható el, hogy használható legyen? Vagy egy biciklit? Olcsó hangfalon mi nem használható? Szól belőle a zene, úgy, ahogy, de nem tesz bele plusz csipogásokat, recsegéseket.
Nekem az első 65Q70-esemnek is majdhogynem hasonló képe volt...
Itt nem ezzel van a probléma. Hanem a gyártási szórással. Van egy ugyan ilyen TV-m is, és teljesen hibamentes a képe. Full homogén a fekete, a 3. db 65Q70-esemne sem olyan homogén a feketéje, mint ennek. Pedig a 3 közül ez volt ezen a téren a legjobb.

(#136355) PuMbA válasza szasza_1 (#136354) üzenetére


PuMbA
titán

"Szóval megveszel egy új olcsó kocsit, és nem várható el, hogy használható legyen? "

Hát ha egy 70LE-s csodával előzni próbáltál kamiont autópályán, akkor tudhatod, hogy kb. életveszély, ha elbóbiskol a kamionvezető és elkezd átjönni a te sávodva, annyira csigalassú. Igen, eléggé korlátozottan használható egy legalsó kategóriás autó és simán tud balesettel végződni egy eset, amit egy magasabb kategóriás autóval megúszod, mert tud jobban gyorsulni.

"Hanem a gyártási szórással."

Gyártási szórás pedig pont az alsó kategóriában a legtöbb :) Egy olcsó biciklit mindig szervizelni és állítgatni kell, nem mondanám használhatónak, hacsak nem van ideje erre az embernek. Amióta nem olcsó biciklim van, sose kellett például a váltóval foglalkozni, mert nem mozdul el egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#136356) Partizan182 válasza szasza_1 (#136354) üzenetére


Partizan182
senior tag

Filléres bringa kb 300km után szétesik a francba, teleszkóp kotyog, lánc ugrik, váltó kínlódás. Filléres hangfalból hiányzik a basszus / recseg / lemerül. Kb ugyanez van itt is: filléres tv sötét jeleneteknél kukás, képet mutat, de nem akkora élmény.

A srác írja, hogy 1 éve megvan a tv, fél éve vette észre a problémát, most jelentette be. Annyira mégsem lehet zavaró IRL.

(#136357) szasza_1 válasza Partizan182 (#136356) üzenetére


szasza_1
senior tag

Hát számomra az olcsó bicaj, ami szétesik, az nem olcsó volt, hanem hibás. Eleve nincs rajta teleszkop stb, ami tönkremehet. Kevesebb basszustól miért recsegne a hangfal? Eléggé keveritek az olcsót a hibással. Van 70 és 200Le kocsim, mindegyikel lehet előzni, csak a gyengébbel ügyesség is kell, előre lendületet kell venni. Illetve fékkel is meg lehet oldani, ha átjönnek a sávodba.
A legfelsőbb kategóriából meg olyan kevés példányszám van, hogy túl nagy következtetést nem lehet levonni, milyen a gyártási szórás.
Illetve mint írtam egyes filléres TV magasan veri egyes 4x annyiba kerülő TVt. Sajnos saját tapasztalat...

(#136358) Celtis válasza PuMbA (#136355) üzenetére


Celtis
veterán

Nem akartam korábban reagálni, de ez egy kb. 250ezres TV. Ha ennyiből nem várható el elfogadható kép akkor ne árulják.
Vagy van itt valaki, aki szerint a középső képen látható minőség megüt bármilyen minimális mércét?
A 70LE-s autónál is kötelező, hogy biztonságosan részt tudjon venni a közlekedésben. (A példád erősen sántít, de nem akarok belemenni.) Ha gyenge is a motorja, az biztosan elvárható, hogy a szélvédőjén ki lehessen látni, ne legyen mondjuk tenyérnyi foltokban torz vagy homályos a 4 sarka.

(#136359) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok erről tudnátok véleményt mondani? : Philips 49PUS6561

4K Ultra Slim LED TV, Android TV rendszerrel

[link]

Annyit találtam ,hogy 120 Hz panelja van. De frekvenciáról semmit.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#136360) predakon válasza Angel2014 (#136359) üzenetére


predakon
őstag

biztos tudnak a philips topikban

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#136361) Angel2014 válasza predakon (#136360) üzenetére


Angel2014
addikt

Ez nem csak samsung topic de megnézem.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#136362) galaxys80 válasza Angel2014 (#136361) üzenetére


galaxys80
veterán

De. Ahogy neve is mutatja ez egy Samsung TV topik.

(#136363) Angel2014

Jól mondod. És akkor ebből mi nem világos?
Valóban TV a tied is. De, ahogy te is mondtad ez egy Samsung LCD és LED TV topik.

Szerintem te vagy az első akinek ez nem volt világos.

[ Szerkesztve ]

(#136363) Angel2014 válasza galaxys80 (#136362) üzenetére


Angel2014
addikt

Samsung LCD és LED TV-k így kezdődik fent a topic összefoglalója. És mivel gondoltam ez is led tévének számít kiírhatom ide.

Vagy akkor így kellene kinéznie nem ? : Samsung LCD és Samsung LED TV-k

Nekem az hogy bármilyen tévét lehet itt kérdezni. A másik itt lehet jobban is értenek hozzá, mint ott.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#136364) stilo18 válasza Angel2014 (#136361) üzenetére


stilo18
addikt

Ez most pont a Samsung topic, gondolom összekeverted a "milyen tv-t vegyek " - el..

Direct Led - es ips panellal, annak minden előnye és hátrányával.

AVforums - os teszt szerintem kiindulási alapnak tökéletes [link] plusz kérdezz be a Philips topikba, hátha van ott valakinek és lesz személyes tapasztalat.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#136365) Angel2014 válasza stilo18 (#136364) üzenetére


Angel2014
addikt

Most tettem meg ... :R [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#136366) tupacamaru válasza Angel2014 (#136363) üzenetére


tupacamaru
veterán

Akkor ezt az eszmefuttatást vezesd már le a Philips LCD és LED TV-k topikra is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#136367) galaxys80 válasza Angel2014 (#136365) üzenetére


galaxys80
veterán

Rossz helyre írtad. Hiszen ott sincsen odaírva, hogy Philips LCD és Philips LED TV-k. ;]

(#136368) KalkSperling


KalkSperling
csendes újonc

Akár azzal is egyet tudnék érteni, hogy alsó kategóriás, ne várjak csodákat és persze ...
... nyilván nem fogják úgy reklámozni, hogy sötét jeleneteknél menjek wc-re, vagy akkor töltsek italt magamnak, de azért ez annál zavaróbb, minthogy azt mondjam rá ez még elfogadható.

Az UPDATE, hogy a minicirkusszal sikerült elérni, jönnek. Házhoz, felmérni a helyzetet ...
Ezzel kapcsolatosan tudtok tapasztalattal tanácsot adni? Lehet kérni teljes cserét, vagy mit ajánlhatnak, panelcserét?
Készülök film jelenetekkel, ahol a legjobban kivehető a dolog.

(#136369) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

A következő rejtélyre ( anomáliára ) keresem a választ:

Adott egy Samsung 55RU7402 - es TV és azt a jelenséget figyeltem meg, hogy ha olyan filmet játszok le vele a belső lejátszójával, amely sok gyors mozgást tartalmazó jelenetet foglal magába, akkor villódzanak az ominózus objektumok, elmosódnak, ugrálnak. Bosszantóan rossz a mozgásmegjelenítése a TV-nek alapvetően. Az interpoláció automatikus beállításon van, Auto Motion-Plus a beállítás neve és Auto értéken van alapból. Van esetleg egy konkrét érték rá amire érdemes állítani vagy tartalomfüggő az ideális beállítás ? Ha kikapcsolom, akkor meg olyan belassultak lesznek a filmek, mint állat, de cserébe nem vibrál vagy ugrál az adott objektum....

Hogy konkrét filmet említsek, a Dunkirk-re gondoltam, tele van gyorsan mozgó repülővel és nagyon feltűnő ez a dolog és zavaró is.

Amit nem értek, hogy ha PC-ről játszom le a filmet a TV-re rákötve HDMI-n és a DVD Fab Player 6-ost használom akkor tökéletesen lejátsza a Dunkirk-et, tehát nincs mosódás se villódzás a repülőknél, vaj simán megjeleníti ugyanaz a TV hibátlanul :D

Mi ennek az oka ? Tud erre valaki valami ésszerű magyarázatot adni ? Igazából képminőségre elég elenyésző a különbség, talán picit szebb képet ad a TV a belső lejátszóval ( ennek az okát sem értem ) de cserébe nagyon bosszantó a béna mozgásmegjelenítés.... PC-n elvileg minden flottul be van állítva és a DVD fab player tökéletesen lejátsza a 4k hdr filmeket.

Előre is köszi a helpet! :R

(#136370) PuMbA válasza BeLucZ (#136369) üzenetére


PuMbA
titán

Már megválaszoltam az UHD topikban.

(#136371) Celtis válasza KalkSperling (#136368) üzenetére


Celtis
veterán

Sötétítéssel készülj, hogy jól érzékelhető legyen a probléma.

Csak ahhoz ragaszkodj, hogy megoldják a problémádat. A megoldás módját bízd rájuk, ne szólj bele. Ha ráolvasással megjavitják neked az is jó, nem?

(#136372) KalkSperling


KalkSperling
csendes újonc

Persze a lényeg, hogy ne tűnjön fel egy film közepén, hogy a sarkokból oda nem illő fény homályosítja el az élményt.
Inkább olyanra gondolok, hogy ha elkezdik cserélgetni az alkatrészeket abba bele menjek -e, ne ragaszkodjak teljes cseréhez, ragaszkodhatok -e hozzá egyáltalán ... stb.
De íg választ is kaptam a kérdésre, kezdjék el javítani ahogy akarják, hogy a probléma megszűnjön.
Köszi.

(#136373) Celtis válasza KalkSperling (#136372) üzenetére


Celtis
veterán

Nincs is beleszólásod hogyan javítsák, amíg új alkatrészeket használnak fel. Amúgy is ők értenek hozzá, és csak a szimpátiájukat veszíted el ha okoskodsz. Csak győzd meg őket arról, hogy nézhetetlen a tv. Más dolgod most nincs.

(#136374) predakon válasza Angel2014 (#136363) üzenetére


predakon
őstag

Nem hittem volna, hogy valakinek ezt magyarázni kell, szerencsére nem fogadtam senkivel :D

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#136375) gduck válasza PuMbA (#136355) üzenetére


gduck
addikt

Nem bántásból mondom, de nem igazán jön be amit mondani szeretnél. Szerintem semmilyen körülmények között se magyarázható meg a bevilágításos jelenség! Olyan TV-t nem szabadna forgalomba hozni!!!

Ergo, az általatok "alap szarnak" nevezett TV-nek se szabadna HIBÁSNAK lennie...

[ Szerkesztve ]

(#136376) gyeniko válasza gduck (#136375) üzenetére


gyeniko
őstag

És ki mondja meg, hogy mennyi bevilágítás a megengedett (én nem ismerek erre vonatkozó szabványt)? Esetleg arra gondolsz, hogy semennyi, abszolút homogénnek kellene lennie a képernyőnek, ártól függetlenül?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136377) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

KS8000-nél ki lehet valahogy kapcsolni a samsung logót, hogy ne világítson? Sötétben nagyon zavaró.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#136378) gduck válasza gyeniko (#136376) üzenetére


gduck
addikt

Igen! Lehet szerintetek ez nagy elvárás, de szerintem alap. Csak Samsung TV-ink vannak a családban, de ha ilyen TV-t sikerülne vennem, úgy vágnám ki az ablakon, hogy csak úgy repülne...

Alap modellnél ne várjuk el extrákat, de a normális működés szerintem igenis alap ;)

[ Szerkesztve ]

(#136379) PuMbA válasza gduck (#136375) üzenetére


PuMbA
titán

Minél nagyobb a képátló, annál valószínűbb, hogy ez a hiba előjön :) Ez az LCD technológiából adódik. Régen azért nem voltak ilyenek, mert egy 40 colos TV óriásinak számított és nem is lehetett kapni 65 colost. Ezért nem szoktunk alsó kategóriás óriás méretű TV-ket ajánlani ebben a topikban már ~3 éve, mert nincs olyan szigorú minőség ellenőrzés, tehát az ilyen TV-ket is átengedik a végső tesztelésen. Érdemesebb ilyenkor egy 55 colos, de jobb minőségű TV-t venni, mint egy 65 colost, de alsó kategóriást.

[ Szerkesztve ]

(#136380) gyuri81


gyuri81
veterán

Egy pici segítséget szeretnék kérni Tőlelek.
Tv vásárlás előtt állok. Jelenleg egy 40D5500-as készüléket használok( nem mai darab szegénykém)
Amit kinéztem az a Q60-as Samsung sorozat( 55 vagy 65-ös méretben, ez nincs még eldöntve, mert a nagyobbhoz alakítani kell a nappali bútoron) :)
Jó választás lehet ez a tv? Alapvetően film nézésre lenne használva, a játékokből már szerencsére kinőttem) Egy Coreelec alapú médiabox-ot tennék rá.
Ja igen...300-at szánnék rá kb( nettóban)
Köszi előre is a válaszokat.

(#136381) zsocy válasza gyuri81 (#136380) üzenetére


zsocy
őstag

A Q60 nem "igazi" qled tv, az edge led sokat ront rajta. Szerintem a Q szériából érdemes minimum a Q70-et venni, azzal jobban járnál. Van róla tapasztalat a topikban, használd a keresőt.
300K-ba bele tud férni a Q70-es.

(#136382) Sle


Sle
csendes újonc

Sziasztok!
Q70 tévét pc-vel kötöttem össze hdmi kábellel filmezés céljából. A probléma, hogy amikor a hangot a tévére akarom irányítani, akkor néha van hang, néha nincs. Szóval kép van, de a tévé néma. Ha kihúzom a hdmi kábelt és visszarakom általában megoldódik. Mi lehet a gondja? A tv, a kábel vagy a pc?
Néha nem is akarja felismerni a tévé, hogy egy pc-vel van összekötve így a képernyő beállítások is mások. Ha ismeretlen eszköznek tekinti akkor a kép 4k 60hz az infó sáv szerint, ha pc-nek ismeri fel akkor fullhd 30hz, a monitort tükrözi. Nem értem miért ilyen inkonzisztens és mi okozhatja. :W

(#136383) PuMbA válasza Sle (#136382) üzenetére


PuMbA
titán

Próbáld ki a Plex-et feltenni a PC-re és a TV-re is HDMI helyett :) Így nem kell HDMI, hálózaton keresztül történik a filmnézés. Szerintem a HDMI kábel okozza ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#136384) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

55Q70-et rakom a falra :C
Szükséges használni a csomagban kapott kis műanyag fali adapter távtartókat?

VESA-nál a tv hátulja teljesen sík, nem igazán látom itt értelmét :F

Kösz

LYA-L29

(#136385) szasza_1 válasza gereke (#136384) üzenetére


szasza_1
senior tag

A Csavar csak kb 4-5mm-et mehet bele a menetbe. Ha nem rakod mögé, akkor hosszú lesz a tartóhoz adott csavar.

(#136386) Sle válasza PuMbA (#136383) üzenetére


Sle
csendes újonc

Köszönöm a tippet, kipróbálom :) remélem bírja a wifi és nem fog akadni

(#136387) gereke válasza szasza_1 (#136385) üzenetére


gereke
tag

Attól függ mekkora a csavar :)

A tartóhoz 8*30-as csavart adtak, az eleve rövid, mivel elég "mélyen" van a menet
Ehhez a tv-hez min. 40-es kell szerintem távtartó nélkül, távtartóval 45

Köszönöm :R

LYA-L29

(#136388) Celtis válasza gereke (#136384) üzenetére


Celtis
veterán

A távtartót valószínűleg azért adták, mert mégsem teljesen sík a TV hátulja és esetleg a konzol feszítené a hátlapot vagy az alatta lévő panelt. A KS7000-nél nem volt kérdés, ott jól láthatóan szappantartó forma volt a hátlap.
Mivel a készülék használati útmutatója is egyértelműen leírja, hogy szükséges a használata, én biztos nem hagynám ki, és a rajz alapján M8x45 csavart vennék hozzá.

(#136389) gereke válasza Celtis (#136388) üzenetére


gereke
tag

:R

LYA-L29

(#136390) #54715584 válasza Sle (#136382) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem ez sima driver beállítás képre is és hangra is videokártya driverben + vezérlőpult hangbeállítások. Nem a tévének kell felismernie a PC-t, hanem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#136391) Hzi válasza Angel2014 (#136363) üzenetére


Hzi
aktív tag

:W :Y

Mondjuk Amcsiban is igaza lett a nyanyának, miszerint nem volt leírva, hogy a mikrójában nem száríthat állatot...

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#136392) Partizan182 válasza Hzi (#136391) üzenetére


Partizan182
senior tag

Urban legend ez, sosem adna igazat egy ilyennek a bíróság, pláne amerikában, ahol a fogyasztóvédelem mint olyan alig létezik.

(#136393) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Sziasztok

kinéztem egy készüléket. Samsung QE55Q60RATXXH , viszont minél többet olvasok róla annál inkább bizonytalan vagyok, nagyon sok a negatívum vele kapcsolatban... lehet inkább ezt a Samsung UE55RU7402UXXH készüléket venném helyette. Minden tanács jól jön ha van, köszi! :R

így pár nap folyamatos teszt olvasás után már nem szeretném nagyon fárasztani magam, MM-ben voltam megnéztem sokmindent, szóval nagyjából 3-4 készülék van célkeresztben, abból 2 samsung. Egy Samsungot váltana a hálóban ami 4 éves, és már elég foltos a kijelző...

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#136394) gyuri81 válasza zsocy (#136381) üzenetére


gyuri81
veterán

Azért durva, hogy egy Q60-as sorozat, kb legalja a szériának...pedig nem olcsó...
Akkor milyen lehet egy korábbi sorozat?
Illetve az én D5500-as sorozatom a béka segge alatt van?? :)
Sajnos a 65Q70-et már nem nagyon lehet 300k-ből meguszni,inkább már 400.

(#136395) PuMbA válasza Elektrosokk (#136393) üzenetére


PuMbA
titán

RU8002-t vegyél :)

[ Szerkesztve ]

(#136396) zsocy válasza gyuri81 (#136394) üzenetére


zsocy
őstag

Persze, nem olcsó, de ez csak a Q szériának a legalja, nem a Samsung tévéknek, ott azért már inkább alsó-közép mezőny szerintem. A Q60 felett még van 3 széria (meg a 8K Q950), persze hogy nincs benne minden ami a nagyokban, azokat is el kell adni. Itt inkább az a baj hogy a legalsó Q tévébe berakták a jó kis felhősödős edge led panelt.
Amúgy szerintem ha egy régebbi és nem túl combos tévét váltasz vele akkor a Q60 is gyönyörű képet tud adni, nagy lesz nagyon a különbség.
Nézd meg élőben és ha tetszik vedd meg, igencsak jó TV a Q60 is.

(#136397) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok! Samsung (UE32N4002) tévénél nem engedi a csatornák sorbarendezését.Miért nem aktív az ikon?

[ Szerkesztve ]

(#136398) Elektrosokk válasza PuMbA (#136395) üzenetére


Elektrosokk
addikt

köszi :R

át kell ezt most gondolnom, adott kereten belül most nem annyira meggyőző a samu ajánlata.

(#136396) zsocy ezt a Q60-at nem merném megvenni... nekem is az volt a kiszemelt de annyit olvastam róla itt is és külföldi fórumokon hogy elengedtem. (viszont ennyiért kapnék jobb panelt jobb tudást de gyengébb os-t, szóval még nem nagyon tudom mi lesz...)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#136399) sandró60 válasza Olyasmi (#136397) üzenetére


sandró60
addikt

Itt a linken az utasítás szerint betöltöd [link]
Ezután már a te listádat kapod vissza
Igaz,hogy az N sorozat-nincs köztük,de azért próbáld meg

[ Szerkesztve ]

(#136400) tupacamaru válasza sandró60 (#136399) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem találkozott esetleg valaki olyan jelenséggel hogy a TV random időközönként egy figyelmeztető hangot ad ki? Van olyan nap amikor nem, de az a jellemzőbb, hogy naponta többször is. Nem biztos hogy a TV-vel van a gond (65Q6FN), mert csak akkor adja ha a T-home-os IPTV dobozról nézzük az adást. A Samsung fórumon már volt valakinek ez a jelenség, de nem tudom hogy lett-e megoldás. Itt a hang, ha esetleg valaki ráismerne és lenne ötlete, azt megköszönném. 5.-6. másodpercnél lehet hallani, bár nem nagyon lehet eltéveszteni.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.