Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136251) IG55 válasza IG55 (#136230) üzenetére


IG55
senior tag

Rájöttem, hogy hogyan tudom kiíratni ezt az infó panelt (applikációknál nem működik, csak bemenetekre):

A home gomb megnyomása után, a menüben, a nézett bemenetet kell kiválasztani, és rányomni egy "OK" gombot (középső kerek gomb). Olyan, mintha bementet akarnék váltani, csak épp arra nyomok, amit már amúgy is nézek.

(#136252) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Új tv vásárlásán gondolkodom költözés miatt. 170 ezerig és 55" bezárólag van értelmes tv-je a Samsungnak? Hálószobába lenne, szemből néznénk, tv adások és netről letöltött filmek mennének rajta. Jelenleg régebbi tipusom van, ue40eh6030, teljesen megvagyok vele elégedve, szóval ezt a szintet minimum tudnia kellene.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#136253) Batib válasza t.kristof (#136252) üzenetére


Batib
őstag

Én tévét nem ajánlok, csak egy kis infómorzsát, hogy ne érjen meglepetés.
A mai Samu tévéken nincs fülhallgató kimenet. Nem támogatja a Divix Xvid kódolást.
Nem támogatja a Dts hangot. (amelyik film ilyen annak nem lesz hangja)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#136254) t.kristof válasza t.kristof (#136252) üzenetére


t.kristof
senior tag

Első körben az ue50ru7402-t találtam ami lehet jó lenne.. erről vélemény?

Batib: fülhallgató nem számít, a divx, xvid kombóról mintha már olvastam volna hogy az újabb samsungok nem támogatják, de szerintem meg leszek ezek nélkül..

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#136255) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! UE32N5302AKXXH tévéhez hogy tudok vezetékes fülest csatlakoztatni? Nincs rajt AudioOut...

Szerk: Közben látom, hogy Batib megírta, hogy nincsen füles kimenet. Hogy tudok akkor fülessel hallgatózni?

Látom, más is szenved ettől... Hogyan gondolták ezt, hogy a legalapabb kiegészítőt lehagyják...? Mint a telókon a jack csati :(

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136256) zsocy válasza bigsee (#136255) üzenetére


zsocy
őstag

Veszel egy (akár olcsó kínai) dac-t amin van optikai bemenet és füles kimenet, azzal menni fog, bár hangerőt ezen nem tudom hogy állítasz.
A bluetooth füles az igazi megoldás, csak sajnos azok nem olcsók.

(#136257) bigsee válasza zsocy (#136256) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi! Bluetooth az nincs a TV-n, azt hogy lehetne? Merthogy van BT fülesem...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136258) zsocy válasza bigsee (#136257) üzenetére


zsocy
őstag

Azt nem is néztem hogy ezen nincs BT.
Akkor lehet valami ilyen kellene neked, de ezeket még nem láttam élőben hogy hogyan működnek.

(#136259) Bander78


Bander78
tag

Sziasztok! Megjött az EMAG-os 55ru8002, alapjában véve rendben van, a beállításokra még nem volt idő. Egy nagyobb gond azért akadt. A bal oldali káva és a panel között nem pontos az illesztés, így a háttérvilágítás oldalról nézve kiszűrődik, elég tróger. A jobb oldalinál csak a sarkokban van egy-egy pötty. "Normál" használatban nem okoz gondot. Vasárnap benézek egy MM-ba, hogy ez általános-e, de azért rákérdeznék itt is, hogy ez mennyire jellemző? (Azért visszaküldeni, hogy kapjak egy ugyan ilyet vagy rosszabbat nem pocsékolnék időt.)
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#136260) sandró60 válasza Bander78 (#136259) üzenetére


sandró60
addikt

Ebben a topikban"panel lottónak"hívják a te esetedet is.Lehet,hogy küldenek egy jót,de lehet a fordítottja is. :K

[ Szerkesztve ]

(#136261) Celtis válasza Bander78 (#136259) üzenetére


Celtis
veterán

Bő egy hete volt itt hasonló panasz #136058 szóval egyedinek nem mondanám a jelenséget. Pár éve a lejövő hátlap volt a divat.
Ha zavar, vidd vissza.

(#136262) Bander78 válasza Celtis (#136261) üzenetére


Bander78
tag

Sandró60: Na igen, de mivel ilyen hibára csak egy panasz érkezett, szerintem ennél csak jobb lehet. Csak az a cserével járó szarakodás...

Ha a csak a sarkok lennének ilyenek hagynám, de ez azért durvább annál... Még meggondolom a dolgot, esetleg akinek szintén van 55ru8002 mi a tapasztalat?

(#136263) rellif válasza Bander78 (#136262) üzenetére


rellif
senior tag

Nekem a QE55Q67R illesztése sem tökéletes.
(Igaz ennyire nem rossz a helyzet.)

(#136264) stilo18 válasza sandró60 (#136260) üzenetére


stilo18
addikt

Azt nem erre mondták :))
Hanem hogy PLS vagy VA paneles az adott Samsung, adott méretben.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#136265) zsocy válasza stilo18 (#136264) üzenetére


zsocy
őstag

Igen , ez nem a panellottó hanem az edgel led kellemetlen találkozása a picit hanyagabb összeszereléssel. Nem biztos hogy a cseredarab jobb lesz.

(#136266) Bander78 válasza zsocy (#136265) üzenetére


Bander78
tag

Közben eldőlt, hagyom így. Legalább a BF miatt kb 10%-al olcsóbban lett meg. Ha elállással visszaküldeném fizethetném a postát, meg az új cuccot magasabb áron.
Köszönöm a véleményeket!

(#136267) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok! Samu Tizennél hogyan tudok olyan alkalmazást telepíteni, ami nincs a listában (pl. Horizon Go)?

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#136268) bigsee válasza Bander78 (#136266) üzenetére


bigsee
addikt

És ha "valódi" problémával kerül szervizbe, ott meg megállapítják, hogy nem javítható, illetéktelen beavatkozás miatt...?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136269) Bander78 válasza bigsee (#136268) üzenetére


Bander78
tag

A következő pár napon kicsit jobban megnézem, de eddig úgy tűnik a képe jó, nem felhős, pixelhiba és egyéb probléma nincs. Ki tudja mit kapnék vissza ha cserélném... valamint egy fillér pluszt sem akarok szánni egy tv-re.
Az meg vicces lenne, ha a saját gyatra szerelésüket rajtam vernék el, gondolom láttak ilyet eleget. :)

(#136270) sityupityu válasza Batib (#136253) üzenetére


sityupityu
veterán

Rég voltam erre. Én is gondolkodtam egy tévé cserén az ünnepek után....De hogy a mostaniak nem támogatják a pl DTS hangot? Akkor inkább hagyom. Mióta van ez?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#136271) Batib válasza sityupityu (#136270) üzenetére


Batib
őstag

Már a tavalyi N sorozatban sem volt benne. (ne tévézz menj horgászni! ;] )

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#136272) sityupityu válasza Batib (#136271) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem köszi. (hideg van :DDD )

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#136273) gyeniko


gyeniko
őstag

Segítségeteket szeretném kérni!
Karácsonyi ajándékba vettem egy UE49RU8002 TV-t (kifizettem, de még nem érkezett meg), most viszont elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, hogy van-e benne 5 GHz-es wifi. Sehol nem találtam adatot arról, hogy van benne (a 49Q70R-nél igen), de nem tudtam elképzelni, hogy nincs. Fontos volna, hogy legyen, mert ahová kerül ott csak wifi-n tud csatlakozni és sok YT-ot fognak rajta streamelni.
Tudtok segíteni biztos infóval? Amennyiben nem biztosan van benne 5 GHz wifi, szeretném visszamondani a megrendelést, mielőtt kiszállítanák a készüléket és néznék helyette mást.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136274) Atikusz válasza gyeniko (#136273) üzenetére


Atikusz
senior tag

Nem tudja az 5GHz-et.

(#136275) t.kristof válasza t.kristof (#136254) üzenetére


t.kristof
senior tag

Nos, tegnap vettünk egy ilyen tvt. :DD szép és jó minden viszont lenne pár kérdésem. Hogy tudom azt a menüt előhozni legegyszerűbben, ahol lehet a kép, hang, adás, általános, terméktámogatás beállításokat végezni? E-manualon keresztül jutottam el eddig oda, de szerintem csak van másik mód. YouTube applikációval viszont van egy kis gondom..tegnap este működött, de nem volt a netem a helyzet magaslatán így hanyagoltam. Ma már jó a net viszont az applikáció nem indul el, csak forog a töltő ikon. Ha a böngészőn keresztül megyek rá a youtubera, akkor lejátsza a videókat, ergo a net jó...mit tudnék az applikációval csinálni?

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#136276) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!

Használ itt valaki Samsung Q70R tv t bármely méretben ?
Ha igen írna róla pár mondatot hogy milyen stb stb, én az 55" céloztam meg.

köszönöm szépen előre is! :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#136277) kssvirag


kssvirag
tag

Sziasztok.
Otthoni tv csere volt, de nagyon nem jött be az uj LG 7000pla.
Igy maradnék a Samsungnál.
Keretem rá elég karcsú de szeretném kihozni a legtöbbet belőle.

Samsung ue43 nu7092 most akcios 100e ft
Samsung 7102 vagy 7022, 110- 120e ft
Vagy
Samsung 7402, 130e ft körül

Mennyire jo a 7092 es? Mert árban a legjobb lenne, de ha sokat számitana minőségben akkor venném a drágábbat 7122 vagy a 7402 est.

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#136278) gyeniko válasza Atikusz (#136274) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszönöm, vajon az UE50RU74XX bármelyike tudja az 5 GHz wifi-t? A displayspecification szerint az ott fellelhető mind a 4 modell tudja, de hát az egy USA oldal...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136279) zsocy válasza Apucy01 (#136276) üzenetére


zsocy
őstag

Használd a keresőt, van info bőven.

(#136280) stilo18 válasza Apucy01 (#136276) üzenetére


stilo18
addikt

Kereső :U

[link]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#136281) kssvirag válasza kssvirag (#136277) üzenetére


kssvirag
tag

Rákeresgettem itt.
Hát nagyon ugy tunik a 7402 a legjobb ezek közül.
Ha 30e felárat megér akkor azt venném.

(#136282) IG55 válasza Apucy01 (#136276) üzenetére


IG55
senior tag

Szia!

Pár hete használok egy ilyet 65"-ös méretben.
Hogy milyen? Nekem jó alapvetően, de nem vagyok annyira otthon a területen, hogy mással össze tudjam vetni.
Azt hiányolom, hogy pl a home menüben a menüpontokat nem lehet teljesen szabadon variálni. Kicsit hosszadalamas tud lenni eljutni pl a beállítások menüig. 1-2 kisebb személyes problémám akad még, de alapvetően a kép és hang tekintetében nem tudok mérvadóan nyilatkozni
Konkrétan mi érdekel?

Néha kikapcsolás után néhány másodperc múlva visszakapcsol a TV. Nem sikerült eddig semmilyen szabályszerűséget felfedeznem. Más látott ilyet?

(#136283) Atikusz válasza Apucy01 (#136276) üzenetére


Atikusz
senior tag

Én a napokban vettem 55" Q70R TV-t. Ez a széria már a DirectLED-es háttérmegvilágítással rendelkezik (Q60R nem az). Gyors Tizen rendszer, gyönyörű képminőség. Apple TV és AirPlay 2 is van benne, ha iPhone-t használsz, akkor hasznos tud lenni.

(#136284) zsocy válasza IG55 (#136282) üzenetére


zsocy
őstag

Ez a Samsungos kusza menü nekem is feltünt, de erre van a hangvezérlés ami meglepően jól működik ha megszokod a logikáját.
Plusz variálható is azért, bár tény hogy az alap pontok (mint a settings) fixek.
A visszakapcsolás akkor jön elő ha olyan forrást néztél (nekem az xbox ilyen) aminél jelöli a sarkában a kis piros bekapcsológomb ikont. Ha azon hagyod amikor kikapcsolod akkor visszajön a tv adással. Ki lehet cselezni ha mindig tv adásra váltasz és tv adáson kapcsolod ki.

(#136285) Apucy01 válasza zsocy (#136279) üzenetére


Apucy01
őstag

zsocy & stilo18

Köszi tudom mi az a kereső de nem arra vagyok kiváncsi hogy milyen rajta játékot tolni stb :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#136286) Apucy01 válasza IG55 (#136282) üzenetére


Apucy01
őstag

köszönöm!!

azt nem tudom miért kapcsol vissza de fura...

Atikusz

Neked is köszönöm a választ, inkább az érdekelne hogy tapasztalsz e akadozást vagy "utánhúzást" eegy f6100 at váltana sajnos a 6100 nál nem lehetett csak kb 95% ban megszüntetni ezt a két dolgot főleg külső forrásról történő filmnézéskor jött elő. :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#136287) PuMbA válasza Apucy01 (#136286) üzenetére


PuMbA
titán

Az F6100 egy tök jó TV pedig. Teljesen hibátlanul képes megjeleníteni a 24fps-es filmeket és sok mai hasonló árú TV-nél jobb utánhúzásban. Ha kiváló mozgásmegjelenítést akarsz, akkor Sony XF9005.

[ Szerkesztve ]

(#136288) Apucy01 válasza PuMbA (#136287) üzenetére


Apucy01
őstag

Nagyon az elején vettem egy ue32f6100 at már kb 7 éve azt váltanám le sajnos még a mai napig is küzdöm néha külső hdd ről fhd filmek akadozásával.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#136289) PuMbA válasza Apucy01 (#136288) üzenetére


PuMbA
titán

Külső HDD-ről természetesen nem teljesen jó, hiszen a médialejátszója fényévekre van a mai TV-kéhez képest. Akkoriban az egyáltalán nem volt szempont egy TV esetén, de HDMI-n semmi gondja sincs.

[ Szerkesztve ]

(#136290) predakon válasza gyeniko (#136273) üzenetére


predakon
őstag

Az 55os ru8002 tudja az 5ghz wifit is, en ezert is ezt vettem.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#136291) gyeniko válasza predakon (#136290) üzenetére


gyeniko
őstag

Ragyogó!
A displayspecifications szerint nem tudja,
miközben pedig igen. Annyira bosszantó, hogy nem találni megbízható specifikációt...

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136292) predakon válasza gyeniko (#136291) üzenetére


predakon
őstag

En az rtingsen neztem anno

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#136293) Bander78 válasza predakon (#136290) üzenetére


Bander78
tag

Szia, az oldalsó bevilágítással mi a helyzet? Pár napja vettem, úgy tűnik nekem nem volt nagy szerencsém. #136259

(#136294) Akellla


Akellla
tag

Sziasztok ! All Stilo Predakon Pumba és a többiek akik segítettek így vagy úgy kb fél év alatt eldöntenem a nagy kérdést Milyen Tv vegyek. Mindenkinek igaza van a maga szemszögéből más más dolgok a fontosak. Mindenki hozzászólását vagy kérdésemre adott válaszát figyelembe véve a 65 Q70 mellett tettem le a voksom tegnap a MM ban ,ma már be is üzemeltük nagy az öröm fantasztikus amit 65 col ad látványban.Hogy döntésem helyes volt e majd az idő eldönti,mivel én 7-8 évre veszek készüléket ezért döntöttem egy relatív drága tipus mellet.A fórumot továbbra is figyelemmel kisérem majd,mivel sok érdekes hasznos dologról szokott szó esni.Mikor idejöttem eléggé homályos volt ez a terület,most ha nem is érzem magam szakértőnek de az alapokkal sikerült megbirkózni,köszönet minden segítő hozzártő fórumtársnak. Ha valakinek lesz valamilyen kérdése a tip.kapcsolatban szívesen segítek. ÜDV. :R :R :R

(#136295) predakon válasza Bander78 (#136293) üzenetére


predakon
őstag

Mit értesz oldalsó bevilágítás alatt? Csinálj képet :)

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#136296) predakon válasza Akellla (#136294) üzenetére


predakon
őstag

Grat :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#136297) Bander78 válasza predakon (#136295) üzenetére


Bander78
tag

Ha nagyon kis szögben nézed a képet, akkor a nem tökéletes illesztés miatt miatt a ledek fénye kiszűrődik. [kép]
A másik oldalon csak a sarkoknál van 1-1 pötty.

(#136298) predakon válasza Bander78 (#136297) üzenetére


predakon
őstag

jaaa, hát ilyen nekem is van :D de én nem nézek ilyen szögből tévét, nem érdekelt :)
Megnéztem, nekem ennyire nem látszik azért, felül meg alúl van egy nagyon pici rész de csak a tv bal oldalán.

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#136299) Bander78 válasza predakon (#136298) üzenetére


Bander78
tag

OK, köszi, megnyugodtam, elengedtem :)

(#136300) bigsee


bigsee
addikt

Használ itt valaki fülest a TV-jével? Az érdekelne, hogyan oldottátok meg az audio out hiányát! DAC, digi hangrendszer és abba füles, vagy hogyan?
A másik: Netflix-en olyan baba a kép, hogy agydurrantó, de amint TV adásra tekerek, olyan furcsa lesz. Olyan mint az Izaura műtermi felvételei. :D
Lehet (vagy netán kell is) külön beállítani a képet a TV adáshoz (UPC HDMI-vel jön), vagy ez marad olyan amilyen...?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.