Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136401) BMS


BMS
őstag

Hali
Ma hozták meg a ue65ru7402 tv-met(telekom-tól rendeltem) és most,hogy így nézegettem kikapcsolva láttam a közepén egy 1-1,5cm nagyságo karcot/mikrokarcot.
Ilyenkor vissza lehet küldeni garanciálisan?
btw nem értem mért nem raknak ezekre is alapból vmi fóliát a képernyő közepére :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136402) Celtis válasza tupacamaru (#136400) üzenetére


Celtis
veterán

De. #135153

[ Szerkesztve ]

(#136403) tupacamaru válasza Celtis (#136402) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#136404) Pug válasza BMS (#136401) üzenetére


Pug
veterán

Garba nem, de elallni el tudsz.

(#136405) BMS válasza Pug (#136404) üzenetére


BMS
őstag

2 éves hűségre vettem a tv-t,úgy is ellehet?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136406) Pug válasza BMS (#136405) üzenetére


Pug
veterán

Az elallas joganak elmeletileg akkor is meg kell illetnie. En anno (kb 7 eve igy alltam el a Sony Xperia Z-tol, szinten T, szinten 2 ev huseg, akkor az elofizut is sztornoztak).

(#136407) BMS válasza Pug (#136406) üzenetére


BMS
őstag

Értem. Nem tudom,hogy megéri-e a huzavonát. 20-30 kilós tv-t kell akkor visszaküldenem. Még nem küldtem vissza soha semmit. Gondolom az eredeti csomagolásába kell és ugyan úgy?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136408) Pug válasza BMS (#136407) üzenetére


Pug
veterán

Javallott az eredeti csomagolasban, de nem utasithatjak el a miatt, ha mar nincs meg a csomagolas. Mennyire latvanyos a karcolas rajta?

(#136409) BMS válasza Pug (#136408) üzenetére


BMS
őstag

Az erősebb része a karcnak csak nagyon közelről látható 10-20 cm,a többi része már kicsit halványabb és ott fordítgatni kell a fejet ha látni akarja az ember. Akkor vettem észre amikor kikapcsolt állapotban akartam tisztítani és lámpával végigvilágítottam.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136410) Celtis válasza Pug (#136408) üzenetére


Celtis
veterán

Sérült terméket csomagolás nélkül visszaküldeni nem túl jó jel az álmoskönyv szerint.

Sokkal korrektebb lenne jelezni a webshop felé, hogy sérülten kaptad meg a terméket, mint csak szó nélkül visszaküldeni. Utóbbi esetben simán kifizettethetik veled az értékcsökkenést.

Ha a működést nem befolyásolja, és kikapcsolva sem okoz szembeötlő esztétikai hibát, akkor szerintem hagyd a francba.

(#136411) BMS válasza Celtis (#136410) üzenetére


BMS
őstag

Mint megtudtam a gyártó felé kell keresgélnem mert üzletben rendeltem meg.
Valóban nem szembeötlő,csak sajnos észrevettem :D
Inkább idegesítő,hogy egy ekkora vállalat nem tud egy ku*** fóliát rárakni egy olyan termékre ahol akkora mértékű a kijelző. Az előző tv-t amit szüleimnek rendeltem ugyan így fólia nélkül csomagolták sőt még egy matrica is rá volt ragasztva a kijelzőre(phillips tv ) de azon nem volt karc. Én most besz*ptam egy ilyet,ez van :/

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136412) gyeniko válasza BMS (#136411) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem lehetséges, hogy ez egy bontott (valaki által már visszaküldött) készülék volt? El nem tudom képzelni, hogy a gyárban a csomagolás előtt megsérüljön. Igaz, hogy RU szériát nem vásároltam, de 50NU7402-t igen, annak a képernyője vékony polietilén lepedővel volt védve. Az "RU" sorozatnál már meztelen volna a léprenyő?
Közben kerestem egy vidót egy RU7400-as kicsomagolásáról, jól látszik a polietilén lepedő, íme:

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136413) BMS válasza gyeniko (#136412) üzenetére


BMS
őstag

Nem tudom,hogy bontott termék volt-e. Volt rajta lepedő.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136414) gyeniko válasza BMS (#136413) üzenetére


gyeniko
őstag

Én szinte "ipari mennyiségben" vásárolok TV-ket (évi 1-2-t), az utóbbi 6-7 évben leginkább Samukat. Soha, de soha nem találtam még csak ujjlenyomatot, vagy szöszt sem a képernyőn. Néha el is gondolkodtam azon, hogyan és milyen környezetben csomagolhatják, hogy még egy árva hajszál sem tud odakeveredni...
Ezért gondoltam arra, hogy valaki - élve a 14 napos elállás jogával - már visszaküldte azt.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136415) BMS válasza gyeniko (#136412) üzenetére


BMS
őstag

Rajta volt a lepedő és mi is az előírtaknak megfelelően raktuk össze. Később vettem észre a karcot amikor a kijelzőt akartam volna kikapcsolt állapotban takarítani.
Ezzel most csak az a gondom,hogy hogy bizonyítom pl,hogy nem én csaptam oda véletlenül valamit.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136416) BMS válasza gyeniko (#136414) üzenetére


BMS
őstag

Az mondjuk lehet. És akkor az ott nála sérülhetett meg visszacsomagoláskor. De valahol ezt újracsomagolták ,ott nem nézik át a készüléket pont az ilyen dolgok miatt?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136417) Celtis válasza BMS (#136411) üzenetére


Celtis
veterán

Ha hibás a termék, aklor 3 napon belül a boltba visszavihető. Persze ehhez bizonyítani kellene, hogy már karcos volt. Itt csak méltányosságban bizhatsz.

(#136418) BMS válasza Celtis (#136417) üzenetére


BMS
őstag

Hát igen. Most egyeztetek a telekommal a 14 napos elállás dologról mert mint kiderült,ha futár hozza akkor lehet élni vele. Üzletbe nem tudom bevinni mert egyrészt nincs sajnos autóm,másrészt kb 30 kilós a cucc :D Nem lenne egyszerű bebuszozgatni vele :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136419) gyeniko válasza BMS (#136416) üzenetére


gyeniko
őstag

Biztosan átnézik valamennyire, de ahogy írtad, Te is a zseblámpa fényénél vetted csak észre. Ilyen alapossággal biztosan nem nézik meg, nem gondolnak arra, hogy a user megkarcolhatta a képernyőt, mert azért ez nem szokásos.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136420) BMS válasza gyeniko (#136419) üzenetére


BMS
őstag

Most ahogy néztem ezt a videót amit gyeniko linkelt,nekem a doboz aljába voltak belerakva a távirányító,elem,kezelési papírok úgyhogy szinte biztos visszaküldött darabot kaptam.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136421) gyeniko válasza BMS (#136418) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem nagyon kell egyeztetned, 14 napon belül csak egy emailt kell(ene) küldened, melyben bejelented az elállást (indoklás nem kell, illetve az jó, ha hivatkozol a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet-re. A logisztika (visszaszállítás) ráér később. Jó, ha mindenről van írás.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136422) Celtis válasza gyeniko (#136419) üzenetére


Celtis
veterán

És milyen boldog lesz a következő vevő.
Nem tartom korrektnek a sunnyogást.

(#136423) gyeniko válasza BMS (#136420) üzenetére


gyeniko
őstag

Akkor nagyon gagyi volt az üzlet. Sajnos, a profik úgy vissza tudják csomagolni, hogy csak nagyon rutinis szem tudja észrevenni a bontást. Ha leragasztott a doboz (a 65" még ilyen?), akkor azért lehet látni a ragsaztó szalagon. A nagyobb készülékek leemelhető dobozos csomagolásán nagyon nehéz észrevenni a "profi" munkát.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136424) blakey válasza BMS (#136420) üzenetére


blakey
titán

Azért, hogy ne érezd annyira rosszul magad, ha csak lámpával és közelről látható valamint a hajszálnál is vékonyabb a "karc" akkor elárulom, hogy a TV-k többsége ilyen, még fóliával együtt is. Minden TV-met 5 cm-ről lámpával nézek át többször is. A gyártási folyamat során ilyen apró karcok keletkezhetnek. Eddig mindegyik TV-men (kb. 30) láttam enyhe, minimális karcot. Ha lámpa nélkül nem látod illetve működés közben nem látszik valamint nincs pixelhiba és minden rendben van akkor tatrsd meg, ennél sokkal rosszabbak is piacra kerülnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#136425) BMS válasza gyeniko (#136423) üzenetére


BMS
őstag

Megmondom őszintén nem figyeltem a ragasztást. Nem is gondoltam volna,hogy ilyen benézhetek. A videód miatt kezdtem elhinni,hogy ez tényleg visszabontott mivel az eredetiben a doboz tetején van a konzol műanyag része míg nálam a doboz alján volt a hungarocell alatt.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#136426) zsocy válasza Celtis (#136422) üzenetére


zsocy
őstag

A jelek szerint Ő is így kapta, nem?

A Q70-en volt fólia, nem is gyenge, viszonylag vastag, plusz mindenféle ráragasztott szivacsok.

(#136427) gyeniko válasza Celtis (#136422) üzenetére


gyeniko
őstag

Vannak üzletek, akik kiírják, hogy a készülék bontott volt és kicsivel olcsóbban árulják (pl. Alza, MM). Máshol még nem láttam ilyen hirdetést, pedig elég nyilvánvaló, hogy - a nagy számok törvénye alapján , hogy a nagy kereskedések minegyikébe küldenek vissza ilyen-olyan készüléket.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136428) gyeniko válasza BMS (#136425) üzenetére


gyeniko
őstag

Ne legyen kétséged: a gyári csomagolás mindig ugyanolyan, ráadásul a tartozékoknak a felső polisztirol direkt erre a célra kialakított kis teknőiben kell lenniük (sőt, a tartozékok méretei miatt még az sem mindegy, hogy mely tatozékok melyik teknőben vannak), ha nem ott voltak, akkor a dobozt felbontották, a készüléket kiemelték.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136429) Celtis válasza zsocy (#136426) üzenetére


Celtis
veterán

A jelek szerint Ő is így kapta, nem?

És örül is neki, ugye? Tehát ez a jó megoldás.

(#136430) Celtis válasza gyeniko (#136427) üzenetére


Celtis
veterán

A telekom is árulja a dolgozói között a viszvett készülékeket. Vagy lásd MM outlet.
Le kell írni, hogy van egy enyhe karc a kijelzőn. Ha amúgy sem látható, akkor valaki boldogan megveszi egy kis kedvezménnnyel. Amíg sunyiban újként adod el meg viszed vissza, addig csak bosszúságot szül.

(#136431) gyeniko válasza Celtis (#136430) üzenetére


gyeniko
őstag

Mást írtam volna...?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#136432) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos továbbra is választ keresek arra, hogy RU8002-es masinánál mitől lehet az, hogy kikapcsolás után magától visszakapcsol. Valaki tapasztalt hasonlót Samu készüléknél?

(#136433) Pug válasza blizzrd (#136432) üzenetére


Pug
veterán

Nalam egyszer csinalta ezt, mikor elobb kapcsoltam le a TV-t , mint hogy leallt volna a PC.

(#136434) zsocy válasza blizzrd (#136432) üzenetére


zsocy
őstag

nálam is mindig visszakapcsol, amikor azt hittem rájöttem miért csinálja akkor újrakezdte random. Kíváncsi vagyok mi a megoldás.

(#136435) atee84 válasza blizzrd (#136432) üzenetére


atee84
csendes tag

Nekem egy régebbi Samsung addig csinálta, amíg ki nen kapcsoltam az időzített, vagy automatikus frissítéseket. Már nem emlékszem pontosan. Néha éjjel a frász jött rám.

(#136436) atee84


atee84
csendes tag

Visszakerestem, de sajnos nem találom a 2019-es UHD tévék összehasonlító táblázatát. Valaki linkelné, vagy feltenné. Köszi

(#136437) PuMbA válasza atee84 (#136436) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs ilyen. Mit szeretnél megtudni?

7xxx az alsó kategória: 60Hz, nincs HDR, nincs nagy színtér, nincs Freesync.
8xxx és Q60 közép kategória: megfelelő HDR, széles színtér, Freesync. 55 col alatt 60Hz, 55 col és felette 120Hz.
Q70-től felfele felső kategória: mindenből kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#136438) atee84 válasza PuMbA (#136437) üzenetére


atee84
csendes tag

[kép] Erre gondoltam. Meglett

(#136439) PuMbA válasza atee84 (#136438) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ez ugyan az, amit leírtam marketing szöveggel kiegészítve :)

[ Szerkesztve ]

(#136440) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy 40MU6120 tipusu keszulekem van, 3 HDMI kimenettel. Eddig csak ketto volt hasznalva. Egy a laptopnak es egy a PS4 Pronak. Par hete vettem olcson egy Xbox One S-t. Bedugtam a harmadik HDMI csatlakozoba es itt kezdotek a gondok. Esotetult a kep es elment a hang par pillanatra majd visszajott. Kb 5-10 percenkent. Ha az Xboxot ha a PS-t hasznaltam. Atvarialtam a kabeleket de ez se segitett. Ugy tudtam megszuntetni ha kihuztam a Boxot a HDMI-bol. De ez nem igazan megoldas.

Tortent mar hasonlo massal esetleg vagy van valami tippetek hogyan tudnam megszuntetni? Csak akkor van ha mindharom csatlakozo foglalt.

Asszem mindenféleképpen!

(#136441) KalkSperling válasza Celtis (#136341) üzenetére


KalkSperling
csendes újonc

UPDATE:
Ma reggel hívtak a SAMSUNG szervíztől, hogy (eddig még nem történt kiszállás, csak ehhez hasonló fényképek, és egy felháborodott email váltás, illetve telefonos beszélgetés)
megrendelték a kijelző panelt és ahogy megérkezik, egyeztetés után jönnének a helyszíni cserére.
Botrányos kezdés után kellemes csalódás ...
Ennek a fórumank köszönhetően jutottunk el idáig és ki kell jelentenem, határozott fellépés szükséges a "gépezet beindításához"!
Folyt. köv ...! Remélem kellemetlenségek nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#136442) PuMbA válasza KalkSperling (#136441) üzenetére


PuMbA
titán

Kedvesek a Samsungosok :)

(#136443) blizzrd válasza atee84 (#136435) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ :)

(#136444) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok.
Napokban vettem egy Samsung ru 7102 ,65" 4k LED tv-t
Sajnos látni rajta felhosodest. Meg tudnátok nézni, ez normális, vagy mar-mar sok? Sajnos megakad rajta a szemem, meg ha film és játék közben nem is venni észre laikus szemmel, én azért mindig oda figyelek, és meglátom.a kép és videó nagyon vissza adja, élőben ennyire nem durva.ahol vettem annyit.mondtak ha akarom hoz a futár egy újat.
Nézegettem este az érintett területet enyhén hátul nyomva, valtozik a felhősödés.a hátulja a tv tetején olyan mintha össze se lenne rakva, csak össze illesztve.fura...
Köszönöm.szepen a segítséget.

(#136445) PuMbA válasza szkutyi (#136444) üzenetére


PuMbA
titán

Nem linkeltél be képet, szóval semmit se látunk :) A másik baj pedig az, hogy a képen jobban látszik, mint a valóságban, szóval úgy fényképezd le, olyan fényerő beállítással / módosítással, mintha élőben néznéd.

" hátulja a tv tetején olyan mintha össze se lenne rakva, csak össze illesztve.fura..."

Nem fura, mert a 7102-es TV-k a legolcsóbb modellek. Ha ránézel egyből látható, hogy borzalmas anyagminőséggel rendelkeznek és csak éppen össze vannak tákolva. Az enyémnek például simán szétpattant a talpa úgy, hogy hozzá se nyúltam és össze se tudom illeszteni már. A 7402-es TV-től vannak rendesen összerakva a TV-k.

[ Szerkesztve ]

(#136446) szkutyi válasza szkutyi (#136444) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi, új vagyok itt. talán a baglyos kép ami valós.

(#136447) PuMbA válasza szkutyi (#136446) üzenetére


PuMbA
titán

Megpróbálhatod, hogy írsz a Samsung ügyfélszolgálatnak berakva az utolsó képet, de annyira nem tűnik vészesnek, főleg, ha egy kis villanyt is kapcsolsz mellé, mert egyébként a szemnek se jó, ha tök sötét van és virít a TV.

(#136448) szkutyi válasza PuMbA (#136447) üzenetére


szkutyi
őstag

Értem.durva...vesz az ember viszonylag nagy pénzért, és kap egy szart...amúgy hoznak újat, ezt viszik, csak az a kérdés az kulomb lessz-e?

(#136449) PuMbA válasza szkutyi (#136448) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, lehet hogy nem lesz különb, de lehet, hogy ki se cserélik.

Igazából amiatt kerül ez a TV nagy pénzbe, mert 65 colos. A TV kép és építési minősége viszont pont ugyanaz, mint egy olcsó 100 000 Ft-os TV-nek. Ez van. A gyártók szabadon engednek lavírozni a minőségi skálán. Ha valaki jó nagy TV-t akar, de nem annyira jó minőségben, olyat is eladnak. Kereslet / kínálat határozza meg, hogy mit gyártanak és hoznak forgalomba. Egy jobb kép és építési minőségű 65 colos TV kb. 310.000-be kerül (például UE65RU8002 vagy UE65Q60RA).

[ Szerkesztve ]

(#136450) Caranita


Caranita
aktív tag

Sziasztok!

Egy új, bontatlan 2 év garis Samsung 55Q7FN TV reálisan mennyit ér?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.