Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136051) zsocy válasza Bander78 (#136050) üzenetére


zsocy
őstag

Ha "csak" filmezel akkor nem biztos hogy megéri a Q70, az tény. Bár a local dimming és a HDR miatt elég jó arra is, szerintem főleg játéknál domborít.

Viszont lehet én keverem már, de a Miracasthoz nem kell wifi? Simán két eszköz, aztán megtalálják egymást valahogy? Hihetetlen mire képes már a tudomány és a technika :)

(#136052) taxi


taxi
aktív tag

Hali!
RU7102, és az RU7022 között van valami különbség a tuneren kívül?

Hakuna matata

(#136053) predakon válasza Bander78 (#136050) üzenetére


predakon
őstag

Szerintem nem

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#136054) Bander78 válasza zsocy (#136051) üzenetére


Bander78
tag

Rádobok még pár10%-ot és veszem a jobbat - ezen mindig izzad az ember... Ja, ha meg már ilyen drága lett veszek hozzá kiterjesztett garit is, úgy sem tart örökké :D Inkább afelé hajlok, hogy megveszem a még éppen megfelelő cuccot a lehető legolcsóbban.

A droidról TV-re vetítésnek még utána nézek, ha ezt a két eszköz direktben nem tudja, az elég szomorú lenne.

(#136055) Bander78 válasza predakon (#136053) üzenetére


Bander78
tag

Hát ez az... majd meglátjuk mit hoz a 29.

(#136056) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok. Ezt a pendrive-ot felismeri a LED tv és fel tud rá venni: [link] ? Soha nem láttam ilyen kis pendrive-ot. Köszi.

(#136057) Akellla válasza Bander78 (#136055) üzenetére


Akellla
tag

Én is várom a 29. ét,de nekem az az alapvető problémám hogy megéri e több pénzt kiadnom,lesz egy jobb képminőségű tv m ez vitathatatlan de semmi plussz pl 2.1 csati dts de még smart rendszer is ugyanaz s ha a két tv nincs egymás mellett akkor az Ru is kifogástalan. Én lehet inkább az Ru 8002 t választom mert a Q70 sem jövőbiztosabb tv százezret pedig nehezebb megkeresni mint elkölteni...szóval ha mondjuk 290 a 8002 akkor nekem Q70 max 350 ér és akkor még kicsit hiányérzetem is van. Sokan írták itt az androidos tv k ről a negatív dolgokat,nos ismerőseim sem cáfolták ezt meg,nekik mégegyszer a portára nem kell ilyen sz.. azt mondták,ezért lövöm ki a Sony t pedig nagyon szép amit az produkál...hát nem egyszerű... Üdv

(#136058) b0077


b0077
tag

Sziasztok!

Van valakinek gyakorlati tapasztalata a QE55Q60-as tv-vel? Én a héten vásároltam egyet (igazából egy QE55Q67R-t, de a keret színén és a prémium fém távirányítón kívül elvileg ugyan az a kettő), de nagyon nem vagyok megelégedve vele... Tudtam, hogy csak edge led megvilágítású, 1-2 ember panaszkodott is erre a neten, de a többség nem, többek között itt prohardveren lévő teszt cikk írója sem. Így meg mertem venni, viszont nekem eléggé "felhős", "foltos" az alsó sarkoknál (főleg a bal alsónál látható ez) sötét, de inkább fekete képek esetén. Továbbá ami számomra durvább, hogy egészen oldalról belenézve a sarkoknál látszik a megvilágító led fénye. Így nem tudom, hogy ez a széria ennyire gagyi vagy belefutottam egy félig meddig hibás termékbe. Nem tudom hogy gariba küldjem vissza, vagy álljak el a vásárlástól és inkább a Q70-es szériát vegyem-e.

(#136059) zsocy válasza b0077 (#136058) üzenetére


zsocy
őstag

Sajnos leírtad a edge led-ség minden hátrányát, ezek miatt (felhősödés, bevilágítás) nem igazán jó technológia.
Lehet hogy a tiéd különösen erősen produkálja ezeket, de mindben megvannak.
A Q70 nem edge ledes, az enyém nem is felhősödik és nincs oldalról bevilágítás.
Ezek (Q60-Q70) csak nevükben hasonlóak, ha teheted inkább a 70-est vedd.

(#136060) b0077 válasza zsocy (#136059) üzenetére


b0077
tag

Igen, tisztában voltam ezekkel, csak kérdés, hogy mindegyik Q60as ilyen vagy nekem sikerült kifognom egy erősebben produkálót...? Összehasonkítás képpen van a családban egyszintén pár napos UE55RU7402-es, elvileg az is edge ledes, nem mondom, hogy full sötét szobában nem tudok minimális felhősödést találni rajta, ha több irányból nézem és direkt azt keresem, de közel sem ennyire észrevehető, azzal a mértékkel abszolút kibékülnék. Plusz az, hogy a sarkokból kiszűrődik a megvilágítás fénye az egyáltalán nem jellemző annál. Erősen gondolkodok egy Q70esen, csak a fém távirányítót sajnálom... :D

[ Szerkesztve ]

(#136061) PuMbA válasza b0077 (#136060) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi baj sincs az edge LED-del, de ha a te darabodba éppen bénán rakták bele, akkor ez ilyen :)

(#136062) grabber válasza b0077 (#136060) üzenetére


grabber
addikt

Vagy lentebb veszed a háttérvilágítás és úgy is megnézed. Vagy egy Q70 az egyik legjobb feketével rendelkező LCD még. Azzal próbálkozhatsz. Abban van még plusz hangszóró a mélyeknek,tud LD-ot is. HA ennyire zavar neked megérne egy Q60->Q70 cserét.

(#136063) b0077 válasza grabber (#136062) üzenetére


b0077
tag

Köszi a válaszokat! Ezt mindenképp vissza viszem, mert ez nem maradhat, legalábbis engem zavar ebben az állapotában. Ha kifogok egy normálisan összerakottat szerintem ellettem volna vele, mert a UE55RU7402-nel semmi bajom ezen a téren, igaz a QLED hiánya azért meglátszik rajta még a Q60nal összehasonlítva is. De ezek után inkább hajlok a Q70 felé :) Remélem a Euronicsban visszaveszik variálás és értékcsökkenés nélkül... Bár így, hogy félig meddig hibás illene nekik... Azért a felhősödés egy dolog, de ez, hogy kivilágítanak a ledek, az szerintem azért elég necces egy viszonylag drágább tv esetében...

[ Szerkesztve ]

(#136064) b0077 válasza zsocy (#136059) üzenetére


b0077
tag

A Q70-nel egyébként nincs semmi baj? Mintha egy teszt videóban láttam volna valahol, hogy pl. sötét filmjeleneteknél egy fehér felirat elég érdekesen jelent meg a kezdetlegesebb local dimming miatt. Bár gondolom a Q60-tól ez is csak jobb lehet.

(#136065) grabber válasza b0077 (#136064) üzenetére


grabber
addikt

Q60-ban nincs is LD,mindeképpen jobb. Csak sajna kevés a zónája emiatt nem tud nagyon pontosan lekapcsolni zónákat. A Q90-ben ez még jobb,mert jobban le tudja kapcsolni a viláígtást és emiatt a fehér szöveg mellett is kisebb az átvilágítás.
Ma jár le a megrendelésem a budaörsi euronicsban,biztos lesz raktáron Q70-en :) Én akciósan vettem máshol,ha már amikor odamentem náluk nem volt és még olcsóbban találam. Így jártak.

(#136066) zsoltika74


zsoltika74
tag

Sziasztok!
Melyik LED vagy Qled tv közelíti meg egy plazma tv képminőségét?
Az oleden kívül.
Illetve hol lehet utánna nézni, hogy mennyi zónára van osztva egy Qled háttérvilágítása?

(#136067) grabber válasza zsoltika74 (#136066) üzenetére


grabber
addikt

Plazmát elsődlegesen csak egy OLED tudja megközelíteni. Aztán a QLED. Legolcsóbb vállalható TV ami hasonlít már egy plamához az a Q70. Rá kell keresni típusonként hány zónája van vagy itt fejből tudják egyesek,de nagyon erről nincs info. Amúgy meg már ami nagyon sok zónás az már milliós áron megy,akkor meg már egy OLED-et érdemes venni.

(#136068) stilo18 válasza zsoltika74 (#136066) üzenetére


stilo18
addikt

Q70/XF9005/XG9505 -50 zóna
Q80/85-96 zóna
Q90 55-ösnél 200-300 között rémlik, 65-ösnél 480 zóna.

LG-ket nem tudom.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#136069) szoltan


szoltan
tag

Sziasztok,
Erősen gondolkodom egy QE55Q70 vételén de ez az LD dolog amit írtok fehér szövegnél kicsit zavar. Csak felirattal nézek filmeket. Mennyire zavaró? Mennyire olvasható? Ha nagyon gázos, akkor inkább Q60.

(#136070) PuMbA válasza szoltan (#136069) üzenetére


PuMbA
titán

A legjobb, ha megnézed egy boltban, viszel feliratos filmet. Az biztos, hogy egy gyengébb LD-nél sokkal jobb, ha nincs LD. Ez a legnagyobb hátránya.

[ Szerkesztve ]

(#136071) nitro16 válasza szoltan (#136069) üzenetére


nitro16
senior tag

Igaz q80 de. [link]

"Fehér feliratoknál , objektumoknál nagy fény glória, amit menüból sikerült kicsit kompenzálni, jobb lett, de még mindig látható. Médialejátszóban szürke feliratnál eltünik, de a filmek eredeti nagy fényerejű fehér objektumai, eredeti feliratainál mindig is látszani fog."

(#136072) pigster válasza szoltan (#136069) üzenetére


pigster
senior tag

Nem vagyok szakértő, csak nézem. QE65Q70-n azt se tudom, mi kellene, hogy zavarjon. Kicsit túl van lihegve.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#136073) zsocy válasza szoltan (#136069) üzenetére


zsocy
őstag

65Q70 van, én azért észreveszem feliratnál. Egy hajszálnyit kivilágosodik az egész kép. Ha gyorsan váltja hogy van felirat-nincs felirat akkor enyhén villog.
Egyébként nálam a local dimming high-on van, ha leveszem akkor szinte nem is látom, de akkor meg veszítek a feketéből.
Sajnos az LD sem csodaszer, és jelenleg úgy áll a dolog hogy vagy van fekete, vagy villog picit a felirat, vagy van mindkettő de a TV megfizethetetlen drága.
Én együtt tudok vele élni, de nézd meg téged mennyire zavar. Mondjuk a bemutatóteremben semmit sem fogsz látni, én is csak teljes esti sötétben látom zavarónak, fényben már nem.

Bitang jó tv a Q70, de megvannak a korlátai, ez mégis csak egy majdnem belépő qled modell, van még felette bőven. Csak mivel nálunk/nekünk így is drága, talán többet várunk tőle mint kéne.

(#136074) vasimnbt


vasimnbt
csendes tag

Üdvözlet!
Azt valaki meg tudja mondani,hogy a Samu QE55LSORAV típusú The Frame TV milyen "sorozatotú"? 6-7-8-9 ??
Köszönettel.

(#136075) b0077 válasza zsocy (#136073) üzenetére


b0077
tag

Engem meggyőztetek a Q70-nel kapcsolatban, igaz én beértem volna egy Q60-nal is, ha nincs a fentebb említett probléma vele, de így nem akarok azzal kísérletezni, hogy hátha a következő igényesebben össze lesz rakva...

(#136076) b0077 válasza zsocy (#136073) üzenetére


b0077
tag

Én ebben a teszt videóban láttam a felirat "problémát".
https://youtu.be/RqvICH0kmFc?t=123
Valóban ennyire észrevehető?

[ Szerkesztve ]

(#136077) zsocy válasza b0077 (#136076) üzenetére


zsocy
őstag

Na ez egy szuper extrém kisarkított eset. Normál filmnél messze nem ennyire rossz a helyzet, legalábbis nálam sosem tünt fel ennyire.
Nekem nem is ilyen felirat körüli derengés van, hanem mintha az egész kép egy nagyon picit világosabbra váltana amíg a felirat a képen van, amikor eltünik akkor meg visszasötétedik.
Pl Mandalorian egy két sötétebb jeleneténél látszott, 2160P HDR mkv volt az alany.

Aki viszont a Game of Thrones S08E03 Battle of Winterfellt akarja végtelenítve nézni annak a Q70 nem jó, sajnos oda már OLED kell ;]

(#136078) b0077 válasza zsocy (#136077) üzenetére


b0077
tag

Köszi az infot! Én is sejtettem, hogy ennyire nem durva a helyzet a kamera sokat tud csalni. Nem lesz ezzel a Q70-esel gond szerintem, valahol meg kell húzni a határt, ha csak nem akarunk 5-600 ezret, vagy még többet kiadni egy tv-re... :)
Még annyi, hogy pont most néztem egy filmet a Q60-ason, sajnos eléggé zavaró amikor a széles vásznú képaránynál az alsó és felső sáv le van vágva, ott eléggé nem fekete, ahol bevilágít meg egyáltalán nem. A Q70-essel mi a helyzet ezen a téren?
Na azt a Trónok harca részt nem tudom mire "gyártották"... :D

[ Szerkesztve ]

(#136079) PuMbA válasza vasimnbt (#136074) üzenetére


PuMbA
titán

Q60, ami viszont RU8002-höz nagyon hasonló képminőségű :)

[ Szerkesztve ]

(#136080) szasza_1


szasza_1
senior tag

A 3. 65Q70 után azt kell mondanom, hogy mennyire lesz fehér fátyol a felirat körül, az példány függő. Én arra jutottam, hogy lényegében felhősek a panelok, ami a LD miatt nem látszik, csak ilyenkor jön ki. Az elő példányal lényegében nem lehetett trónok harca részeket nézni, mert folyamatosan előjöttek a hibák. Sima TV adás közben is lehetett látni őket. A mostani egész jó, de nem tökéletes, de már csak pár naponta látok rajta hibát, pedig már eléggé rá van állva a szemem. De pl a 2.on egész jól lehetett focit nézni, a 3.on nem nagyon lehet, vizszintes kamera mozgásoknál annyira kijön rajta a dirty screen effect... Nem könnyű...

(#136081) b0077 válasza szasza_1 (#136080) üzenetére


b0077
tag

Én azért ilyen részletekbe már nem mentem bele, de most végigteszteltem a lakásban megtalálható tv-ket (van köztük régebbi, újabb, alsóbb és közép kategóriás is) és monitorokat, hát azt kell, hogy mondjam, hogy persze egyik sem tökéletesen homogén, de a Q60-as messze a legrosszabb, lehet, hogy a mérete miatt is jobban észrevehető az adott hiba... De hozzáteszem a Q60 a legdrágább típus amin teszteltem... Remélem az euronics nem fog variálni és visszaveszik teljes áron, főleg hogy ez kb. hibás termék kategória már a szememben..

(#136082) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sziasztok!
UE55NU7652-höz kapott Smart Remote-ot lehet tantani? :O
Fontos lenne az elalvás időzítő gyors elérése, ami a mezei távkapcson a Tools-ban van, itt jelenleg még meg se találtam a tv-n. :(
A szines pöttyökre nem lehet valami funkciót beállítani?

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#136083) Celtis válasza szasza_1 (#136080) üzenetére


Celtis
veterán

Ez csodálatos. Az egyik bestbuy-nak tartott típus itt és nem alkalmas focimeccs nézésre. :C

(#136084) b0077 válasza LurkerSheik (#136082) üzenetére


b0077
tag

Ez engem is érdekelne sajnos eléggé elrejtették a korábbi típusokhoz képest, hiányolom a funkció könnyű elérését, tényleg eléggé eldugták... De szerintem sajnos nem lehet ezt kalibrálni. Engem pl. abszolút nem érdekelnek a netflix és társa gombok sem, bármi más hasznosabbat szívesebben látnék ott...

(#136085) salapp


salapp
addikt

Tudnátok segíteni? 65Q60R mellé kéne legjobb áron nem okos táv.
Eredeti, minél több gombbal :)

celtis: te még ide is irogatsz? Ne mondd, hogy szutyok Samsung tévéd is van? Mi sonysok vagyunk. :D Vagy nálad is családtag rendelkezik samuval?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#136086) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40ES6530 típusú TV-m. Nem mai gyerek az tény, de kiválóan teszi a dolgát. A kérdésem az lenne, megoldható-e valamilyen módon, hogy az újabb kódolású (HEVC, x265) filmeket is lejátsza külső merevlemezről számítógép használata nélkül?

(#136087) PuMbA válasza peu407 (#136086) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, hacsak nem full profi Samsungnál dolgozó mérnök és szoftverfejlesztő is vagy egyben és kiforrasztod belőle a SoC-ot, teszel bele olyat, ami ugyanolyan lábkiosztású és kompatibilis az alaplappal, de támogatja ezen formátumokat, ráflashelsz egy módosított szoftvert és már készen is vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#136088) peu407 válasza PuMbA (#136087) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm a választ! Az hihetetlen számomra, hogy egy szoftver frissítéssel ez nem megoldható a mai világban....

(#136089) Bander78 válasza Akellla (#136057) üzenetére


Bander78
tag

Csodák nem voltak, maradt az 55ru8002 195-ért az emagról. (Viccesek, garanciát nem írnak a honlapon, gondolom 2 év alap, de a rendelés mellé rákérdeztem.)

[ Szerkesztve ]

(#136090) PuMbA válasza peu407 (#136088) üzenetére


PuMbA
titán

Hiába frissítenek szoftvert, a hardvernek kell tudnia :) 3-4x több teljesítmény kell az x265 dekódolásához az x264-hez képest, mivel úgy tudják elérni a tárhely csökkentést, hogy a kódolási algoritmus egyre bonyolultabb. PC-n ugyanez a helyzet, ha a VGA-d nem támogatja ezen kódolású filmeket, akkor a processzorod keményebben fog dolgozni. Az TV-kben lévő processzor meg csigalassú az asztali gépekéhez képest, mert 4-6W maximum fogyasztásba kell beleférniük, szóval az erőből megoldjuk megoldás kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#136091) Celtis válasza peu407 (#136088) üzenetére


Celtis
veterán

Ezért kell egy külső média lejátszó. Akár 15k-ból megvan, tenyérnyi doboz, amit eldugsz a TV mögé, HDMI-CEC-en a TV távirányítójával vezérled. Pont olyan, mintha a Kodi a TV-ben futna.

(#136092) Heraldry


Heraldry
tag

Jelenleg egy 10 éves fullHD tv-n, raspberry-n futó kodival nézek filmeket, amiket egy Synology NAS-ről érek el (samba) share. Ha beruházok egy RU7402-re, el tudom esetleg valamelyik Tizen alapú appal érni közvetlenül a NAS-t és így megspórolni a láncból a raspberry-t? Régebbi (DS213j) ARM alapú a NAS és továbbra is 1024p filmeket néznék.)
A google a PLEX-et és Synology DS alkalmazását dobta ki, de a gyakorlati tapasztalat érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#136093) #54715584 válasza Heraldry (#136092) üzenetére


#54715584
törölt tag

DLNA megosztással igen, el tudod érni bármelyik eszközödről, ami ugyanazon a hálózaton van és tudja a NAS-od.

(#136094) peu407 válasza Celtis (#136091) üzenetére


peu407
senior tag

Ajánlasz egyet?

(#136095) peu407 válasza PuMbA (#136090) üzenetére


peu407
senior tag

Így már értem, köszönöm!

(#136096) Celtis válasza peu407 (#136094) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem S905x boxok vannak már jó ideje, azóta ilyen szinten nem követem. Itt érdeklődj.

(#136097) Celtis válasza Heraldry (#136092) üzenetére


Celtis
veterán

A PLEX jó lehet, ha bírja a NAS. A DLNA-t viszont felejtsd el, siralmas felhasználói élményt ad a Kodi után. Az Rpi megtartásával amúgy mi a baj?

(#136098) csucsotke válasza peu407 (#136088) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Még 4000-ért is ki lehet fogni olyan kis médialejátszót kínából.

(#136099) Heraldry válasza Celtis (#136097) üzenetére


Heraldry
tag

Arra jutottam, hogy nem is érdemes nekem 4k-s tévébe ruháznom.
Mivel inkább mozizunk a tv-n, meg kell tartanom a kodi-t. (a smart funkciókat így nem is használnánk)
Valszeg továbbra is fullhd tartalmat néznénk, hiszen 4k-hoz még a raspberry-s kodit is valami drágábbra kellene frissíteni.
A 10 éves FHD-val csak az a bajom, hogy gyenge már a fényereje. (Kiállítási darabként vettem anno.)

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#136100) Celtis válasza Heraldry (#136099) üzenetére


Celtis
veterán

Ma már nem tudsz normális képminőségű TV-t 4k nélkül venni. A Plex teljesen jó opció, csak utána kell nézned, hogy a NAS-od mennyire támogatja. Amúgy egy 4k képes médialejátszó is gombokért kapható (kb. 10-15e). Ha esetleg androidos TV-t vennél, arra telepíthető a Kodi, habár ezeknél kadencia problémák felléphetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.