Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136551) nicu71 válasza szkutyi (#136549) üzenetére


nicu71
addikt

szentséges szűz Mária .Ezt el sem akarom hinni,ez valami brutál ocsmány ahogy kinéz.Mondd, hogy nem segitettél rá valami negativ fotóshoppinggal :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#136552) Zigi válasza szkutyi (#136549) üzenetére


Zigi
senior tag

Azonos körülmények között, csinász egy ilyen képet a q60-ról is? Fényerő, záridő, rekesz. Köszi.

(#136553) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok! Váltani szerettem voln a egy 40F6500-as tv-ről. Csütörtökön este vettem egy 43q60 tv-t, Pénteken reggel vittem is vissza Auchanba, szerencsére vissza adták a pénzt.:( Első problémám az volt, hogy a kijelző és a keret között mm-es hézagok voltak ami szemből nem látszik, de oldalról elég szépen. A smart rendszer gyors volt, ezzel semmi gond nem volt. A képe nekem nem tetszett, felhős volt sötét jeleneteknél, abszolút nem szép a feketéje. Ez a tv nem ér meg 190e forintott!!! Régi TV-et visszaraktam, aminek gyönyörű képe van minden szempontból, körbe puszilgattam :D marad ameddig bírja. Tanulság? Ami jó, azt nem kell lecserélni!!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#136554) PuMbA válasza Tamás34 (#136553) üzenetére


PuMbA
titán

43-as TV-ket már csak poénból csinálják, hátha megveszi valaki :) Mivel az eladások 1%-át teszi ki, ezért beletesznek egy rossz panelt, aztán ahogy éppen kiesik a gyárból, úgy lesz. Arra a 10db eladott darabra nem kell minőség ellenőrzés, hiszen 55 col alatt ma nem vesznek TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#136555) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Már rommá röhögtem magam a szégyentől hogy egy Samsung UE32N5302AKXXH típusú Tv-n nem találom a tápkábel csatlakozót. Kép a TV hátuljáról. Egy kis help kéne. :R

A matrica alatti kis műanyagra gondoltam....A mögött lehet. :W

tupacamaru: Igen 2 pólusú.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#136556) tupacamaru válasza Carasc0 (#136555) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jobb alsó sarokban van szerintem. Két pólusú ovális dugója van.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#136557) Batib válasza Carasc0 (#136555) üzenetére


Batib
őstag

Ez nem külső tápos tévé? Mert én úgy látom, hogy az RCA csatik mellett az optikai alatt az egy tápcsati. Nincs hozzá külső táp?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#136558) Carasc0 válasza Batib (#136557) üzenetére


Carasc0
őstag

Nincs!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#136559) Batib válasza Carasc0 (#136558) üzenetére


Batib
őstag

Pedig ez külső tápos, lennie kellene hozzá egy tápegységnek. Most néztem rá a használatiban. Boltból vetted?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#136560) Carasc0 válasza Batib (#136559) üzenetére


Carasc0
őstag

Továbbra sem tartom magam balféknek! Megnéztem a dobozát. A legalsó iporka alatt volt a külső táp. :W Legközelebb tegyék egyértelműbb helyre. F*ck Samsung.

A probléma megoldva. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#136561) Celtis válasza Carasc0 (#136560) üzenetére


Celtis
veterán

RTFM!

(#136562) fjanni


fjanni
tag

55q70-en hogyan lehet váltani soundbar és fejhallgató között. Mindkettő bt, be vannak állítva és tesztelve. Fejhallgatóról visszaváltás egyszerű, bekapcsolom a soundbart, lekapcsolom a fejhallgatót, először visszamegy a hang a tv-re majd kis idő után a soundbarra. Fordítva viszont nem működik és nagyon körülményes a fejhallgato csatlakozás. Soundbar samsung, fejhallgató sony zx330.

(#136563) Carasc0 válasza Celtis (#136561) üzenetére


Carasc0
őstag

Abban is csak annyi volt, hogy a külső táp ország és régió függő.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#136564) szkutyi válasza nicu71 (#136551) üzenetére


szkutyi
őstag

Nagyon szép homogén az egész kép Ip

(#136565) Celtis válasza Carasc0 (#136563) üzenetére


Celtis
veterán

A kinézete és paraméterei lehet, de maga a táp az tartozék.

(#136566) PuMbA válasza szkutyi (#136564) üzenetére


PuMbA
titán

Tök világosban biztosan jól néz ki :DDD Nem gondolod, hogy ugyanabban a helyzetben kéne lefényképezned összehasonlításként? Almát tettél a banán mellé, hogy lássuk melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#136567) Celtis válasza szkutyi (#136564) üzenetére


Celtis
veterán

És mi az a TV ott jobbra lent?

(#136568) #54715584 válasza Celtis (#136567) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az az apósé, nem? :DDD

(#136569) Celtis válasza PuMbA (#136554) üzenetére


Celtis
veterán

A #136537-ban meg azt írtad, hogy alsó kategóriás TV-t csak 50" alatt érdemes megvenni. Vagy mégsem?
Azt egyébként mi alapján jelented ki, hogy "55 col alatt ma nem vesznek TV-t."

(#136570) Celtis válasza #54715584 (#136568) üzenetére


Celtis
veterán

Az elzás meg a gyereké, csak beégett? :DD

(#136571) japunk


japunk
aktív tag

A Q70-hez hany taviranyitonak kellene jarnia? Review-okban azt olvastam hogy ketto (smart + sima) de az enyemhez csak a smart remote volt.

The owls are not what they seem.

(#136572) nicu71 válasza szkutyi (#136564) üzenetére


nicu71
addikt

Egy kicsit magasan van az a TV /talán a gyermek miatt/ de nem lehetne egy kicsit lejjebb tenni? Abban a magasságban ahol általában nézzük,egy vonalat húzva a TV felé ,a képernyő közepét kellene eltalálni ,ez az optimális nézési "magasság"

Celtis : Elza nekem inkább már a retinámba égett bele,vélhetőleg hasonlóan sok millio gyerekes szűlőhöz/bár ismerek olyat aki SZERETI :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#136573) szkutyi


szkutyi
őstag

Januarig kibírja a tv ott fent, amíg el.nem.keszul a házunk:).addig sajna csak ott fent van hely.az egy Samsung 109cm és tv, ami majd a hálóba megy:)igazad van, mindjárt lövök egy sötét képet .

(#136574) zsocy válasza japunk (#136571) üzenetére


zsocy
őstag

Régiófüggő, nálunk csak a smart táv jár hozzá.
Ha kell egy sima is, akkor elég olcsón találsz pl ebayen, de kb bármelyik univerzális vagy Samsungos elviszi.

(#136575) szkutyi válasza Celtis (#136565) üzenetére


szkutyi
őstag

Egy pár kép, sotetben, kamerán kétszikű bevilagitas, szabad szemmel csak ha oda koncentralsz.nyilvan sajnos még ez sem az a kategória ahol nincs bevilagitas.

(#136576) zsocy válasza szkutyi (#136575) üzenetére


zsocy
őstag

Ez lenne a lényeg, hogy szabad szemmel ne látszon nagyon, ne nézzen ki annyira rossznak mint az előző. Fotón mindig jobban látszik, az felerősíti a jelenséget. Szerintem ez egy edge ledhez képest rendben van.

A (jelenlegi) végső megoldás meg úgyis az oled.

(#136577) szkutyi válasza zsocy (#136576) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszönöm szépen, ma olvasgattam, nagyon elkeseredtem. Most fotoztam kevés fény mellet párat, már nem is olyan vészes.

(#136578) #54715584 válasza szkutyi (#136577) üzenetére


#54715584
törölt tag

A karakterkódolásod nem kellene átállítani? Vagy a felirat maga nem jó?

(#136579) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok,

Van egy ue50mu6102 TV-nk, amihez ha bármilyen bluetooth eszközt csatlakoztatok, szaggat, akadozik a hang ha Netflix-et, Youtube-ot vagy HBOGO-t nézek. Ha kábeltv-t nézek, akkor jó a hang. :F
A TV wifin van csatlakoztatva az internethez, ha ez számít.

Tudnátok segíteni, hogy hogy tudnám ezt megoldani? Elég zavaró, kb élvezhetetlen így a hang. Köszi előre is!

(#136580) szkutyi válasza szkutyi (#136577) üzenetére


szkutyi
őstag

Éppen csak bedobtam egy filmet, képek erejéig:)nem allitgattam semmit:)

(#136581) zsocy válasza samfishR (#136579) üzenetére


zsocy
őstag

Az akadozás a bluetoothnál szinte mindig kapcsolati problémára utal.
Tökéletes a rálátás az eszközök között?
Hangszóró telefonhoz csatlakoztatva is akad?
Van router a közelben? Ha igen mozgasd el próbaképpen, van hogy az is bezavar.
Lehet hogy a beállítások között van valami elpiszkálva, azt is érdemes átnézni.

(#136582) samfishR válasza zsocy (#136581) üzenetére


samfishR
senior tag

igen, közel van hozzá a router, a tv mögött van (volt) jobb oldalt.

kipróbáltam wifi helyett kábellel a tv-t, így nem jelentkezett a probléma. ezután átraktam a routert a tv mögött a másik oldalra, vissza kihúztam a kábelt, így már tökéletesen megy a hang, akkor is, ha a tv wifin van.

köszönet a segítségért, tényleg a router zavart be! :R megoldottad amit a samsung support nem tudott :)

(#136583) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Adott egy UE40F6320 tv, bluetooth támogatás nélkül. Ha mégis BT-s fejhallgatóval szeretném használni, akkor egy autós jack-bluetooth átalakító normális minőséget fog eredményezni?
Gondolok itt tv nézés közbeni zavaró késésre és zajos hangminőségre.

(#136584) Tamás34


Tamás34
senior tag

Mint pár hozzá szólás előtt írtam, vettem egy 43q60 Tv-t, nem tetszett a felhős, fátyolos képe, vissza is vittem. 40F6500-as TV-m van és klasszisokkal jobb a kép. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nagyon szerencsésnek kell lenni mostanság, hogy kifogjon az ember egy normális TV-t ami rendes homogén képet ad sötét jeleneteknél. Azt sem értem, hoy Oled TV-t miért nem gyártanak kisebb méretben ( 40-43-49 col ). Lenne rá kereslet!!! Egy panel lakásban lévő kisszobába berakni egy 55 colos TV-t szerintem elég gáz, de ez az én véleményem. Az biztos, hogy a jelenlegi TV-m ha beadja a kulcsot, akkor Oledet fogok venni, ott nem kell parázni majd hogy felhős lesz e a kép, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#136585) szkutyi válasza Tamás34 (#136584) üzenetére


szkutyi
őstag

Ha szigorúan csak filmre.dr ahogy játszol, tvt nézel, felejtsd el a feketét..sőt..idő után a fényerő is csökken.

(#136586) bordi10 válasza Tamás34 (#136584) üzenetére


bordi10
senior tag

...max beég a retekklub logója :DDD

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#136587) Celtis válasza Tamás34 (#136584) üzenetére


Celtis
veterán

Ha nem is a beégés vagy a fényerő csökkenés, de egyéb inhomogenitás kínja van az OLED-nek is. Mondjuk 55-ös méretben kevésbé. Az biztos, hogy ahhoz képest a régi TV-d nem rúg labdába se.
Az 55 nem nagy. Ha megveszed 2 héten belül belátod.

(#136588) Kriszbmx válasza Tamás34 (#136584) üzenetére


Kriszbmx
tag

Felohotol valoban nem... de van ott is par erdekesseg. ;) Sajnos....

Ui.: Q85 vagy Q90 es Qledje van valakinek?? Erdekelne velemeny stb... 65 /75meretbeb gondolkodom.

(#136589) Tamás34


Tamás34
senior tag

Köszönöm a véleményeket, reméljük a technológia gyorsabb ütemben fog fejlődni ezen a területen, hogy mindenkinek jobb legyen a TV-s élménye!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#136590) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!
Jól értelmezem, hogy ha 4k (virágbolti) MKV fájlokat nézek, akkor a DTS hiánya kb nem érint engem abból kiindulva, hogy kb az összes Magyar szinkron 5.1-es DD/AC3-as hanggal jön ki?
Ezen felül valaki hasonlította már össze a QE55Q70-et és a Sony KD-55XF9005B-t?
Főként besötétített szobában való mozizás lenne a cél, szeretem a mély feketéket és a hideg ráz a bevilágítástól.
Igazából nekem a Samu jobban bejön és általában jobbnak és kiegyensúlyozottabbak is hozzák ki a tesztek, ráadásul az Android tv-től kiráz a hideg, viszont a Sony elég jó áron van és tudja a DTS-t is (ami viszont az első kérdés fényében lehet nem is érint).
Egy aktív 5.1-es (dd/dts dekóderes) rendszert használok,optikaival összekötve, kb semmi komolyat egy LG 49uh661-el viszonyítás képen.

[ Szerkesztve ]

(#136591) szaszapi válasza Milka 78 (#136590) üzenetére


szaszapi
őstag

Én is a 2 tv közt vacilláltam, mindegyiknek van előnye, hátránya. Sonynál gyengébb a fekete, q70 betekintési szöge viszont katasztrófa, az csak szemből élvezhető. Nálam a Sony lett a befutó. Mindegyik jó tv, a döntés nehéz, tökéletes egyik sem lesz....

[ Szerkesztve ]

(#136592) Akellla válasza Milka 78 (#136590) üzenetére


Akellla
tag

Szerintem kb el is döntötted,nekem 65 Q70 van teljesen csalódásmentes,imádjuk. 2.8 m ről nézzük egy 4 m széles ülőgarnitúráról,bármely pontról tökéletes a kép semmi fakulás torzítás.
Üdv.

(#136593) zsocy válasza szaszapi (#136591) üzenetére


zsocy
őstag

Ezt a betekintési szöget honnan szedted? Volt ilyen TV-d, nézted az otthonodban?
Mert nekem van, és a világon semmilyen betekintési anomáliát nem látok, még extrém oldalról is látható a kép, a színek meg a 4 méteres kanapén sehol sem torzulnak, akárhová ülök.

Ezt a betekintési szög dumát valaki elkezdte itt, és azóta mindenki szajkózza.
A Q70-nek valós körülmények között nincs betekintési szög problémája.

Egyébként meg a kérdező menjen el, nézze meg, és vegye meg azt amelyik jobban tetszett neki, vagy esetleg olcsóbban megkapja. Nem ezen a szinten vannak a nagy különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#136594) szaszapi válasza zsocy (#136593) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezt onnan szedtem hogy 2 hónapig jártam az üzletekbe meg bújtam a teszteket, hosszadalmas utánajárás után döntök mindig ilyen esetben. Volt szerencsém a 2 típust egy vonalban egymástól 5 méterre megnézni. Amikor a Sonytól elnéztem a samu felé, semmit nem lehetett már látni, elég durván torzult. Persze az sem mindegy üzletben hogy nézed a készülékeket. Alulról bámulsz felfelé rá vagy fordítva, teljesen máshogy adja vissza a képet. A lényeg hogy én a Sony mellett döntöttem és kalibráltattam be. Igazából más tényezők is fontosak voltak, nekem fontos volt a dolby vision, valakinek lehet hogy HDR10+ kell... Nem vitatkozni szerettem volna, csak azt írtam le amit tapasztaltam. Otthoni körülmények közt is sokkal nagyobbnak hat a készülék, mint 1 nagy áruházban ahol elvesznek a méretek! Aki megvette és teheti kalibráltassa be mert nagyon sokat dob rajt! ;)

(#136595) zsocy válasza szaszapi (#136594) üzenetére


zsocy
őstag

A kalibrálásban igazad van, az sokat dob rajta. Abban is igazad van hogy azt kell venni ami neked akár az adott pillanatban jobban tetszik.
De egy üzletben tényleg nem kapsz valós képet a tévéről, nagyon messze vannak azok a körülmények az ideálistól. Ki tudja mi és hogyan volt beállítva a TV-ken, melyik márkának a modelljeit akarták éppen eladni, stb.
Egy normális világítású nappaliban, normális magasságban a falra rakva, normális beállításokat használva, egy kanapéról nézve sehonnan sem torzít a Q70.
Ha rásimulok mellette a falra és onnan nézem akkor tényleg kezdenek elmenni a színek, de még így sem lesz a pirosból mondjuk zöld, csak kifakul kicsit az egész. Nincs olyan TV aminél ez nem így lenne és onnan ahol előjön senki sem néz TV-t soha.
Úgyhogy ha valakit csak ez tart vissza a vételtől, akkor ne aggódjon túl sokat rajta.

(#136596) Pug válasza szaszapi (#136594) üzenetére


Pug
veterán

A két típus betekintés szögei kb csontra ugyan azok....

(#136597) PuMbA válasza Tamás34 (#136584) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként megkímélhetted volna magad ettől, mert a DisplaySpecifications.com oldalon látszik, hogy a 43 colos Q60-ban a raktárban 5 éve ottragadt selejt IPS panel van, tehát az F6500-asodnál alapból 3x rosszabb kontraszttal és feketeszinttel rendelkezik, valamint felhősebb :) A 49 colosban, illetve a nagyobbakban van csak VA panel, mint a mostani F6500-asodban.

[ Szerkesztve ]

(#136598) Apucy01 válasza zsocy (#136595) üzenetére


Apucy01
őstag

Hogy megy ez a kalbráltatás? és ki csinálja, gari vesztéssel jár?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#136599) Milka 78 válasza Akellla (#136592) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na nálunk kb ugyan ez a nézési távolság és a kanapé, ez biztató :K

PUG : Eddig ezt én is így tudtam, a tesztekből . Árúházban meg kb lényegtelen volt amit láttam, mert sötétbe kéne megvizslatnom nem egy rakat neon fényénél (ahol az ips is szép képet ad).

[ Szerkesztve ]

(#136600) Tamás34


Tamás34
senior tag

Akkor így már érthető, hogy miért volt ilyen fakó a képe. Azt gondoltam, ezek szerint rosszul, hogy a qled TV-k VA panelesek :( Köszi az infót!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.