Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136701) stdavid91


stdavid91
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, és a VA panelek miatt egyértelműen a Samsungok közül szemezek a kb 150 ezres árkategóriában, 43-50 colos tv-k között.
Kiemelten sportközvetítésekre és Xbox One konzolon való játékra kéne. Menne rajta még némi netflix, hbo go is. Azzal tisztában vagyok, hogy a dts-t nem támogatják a Samsungok, de ezen vhogy túlteszem magam.

Mely modelleket tudnátok ajánlani nekem? Nem volt még okos tv-m, ezért vagyok kissé tanácstalan. Köszi előre is!

(#136702) zolo96 válasza dudu5130 (#136700) üzenetére


zolo96
tag

Nincs mit :))

(#136703) zsocy válasza stdavid91 (#136701) üzenetére


zsocy
őstag

Sajnos 2 rossz hír is van, 150-ért nem nagyon van még jó VA paneles tv, és 55 coll alatt rosszabb paneleket használnak szérián belül is, pl a q70 (ami jó lenne neked, csak az ára nem jó) 49 colosa gyengébb paneles (60hz-120hz, no freesync) mint a nagyobb méretek.

(#136704) RR-13 válasza gyuri81 (#136696) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Pont ezen gondolkozom én is, hogy a 80-as szériából kellene, mert a 70-est nem merem megvenni, de ez mennyivel jobb mint pl. a QE65Q70R :F

419-ért nagyon jó áron van, ha tényleg nem a kirakatit adják ennyiért :C

Ez ha jól látom QE65Q80R típus.

(#136705) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Az 55Q70-es témához hozzászólnék. Aggódtam,hogy oldalról a konyhában nem fog eléggé látszódni. De kb 45 fok oldalról nézve sem látok minőségbeli romlást. Ha nagyon kötekedek kicsit sötétebb a kép. Nem értem miért mondta ezt mindenki,hogy oldalról nem is lehet nézni.
Azzal hogy nappaliba került a TV emelnem kellett fényerőn(hálószobában állítottam be a TV-t karácsony előtt),de így sokkal jobbak a világos részek és a fekete is meglepően jó. Mivel nem korom sötétben nézzük a tv-t,így nincs nagy hiányérzetem. A fehér szín az egész képernyőn teljesen egyenletes,bevilágítás nincs. PLEX szuperül megy rajta,megérte a Q70 a Q60 helyett,mert a képe is szuper és a hangzása is jó. Rokonom hiányolta is a Soundbar-t,hogy miért nem vettem. De miután meghallgatta a tv-t,már nem mondta hogy vennem kéne :D
Ja és az 55 coll. 2,3 méterre vettem,de nem nagy(eleinte 49-et akartam). Igazából bármekkorát lehet venni,mert meg lehet szokni :) A rendes TV adások sem rondák,mert nem tudom hogy csinálja a felskálázást,de barmi jól működik. Csak a gyors mozgásoknál veszem észre,hogy ott van valami probléma,de azt hittem ekkora tv-n ronda lesz a rendes felbontás. De nem.

(#136706) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Egy barátom szeretne 140-150k huf-tól megszabadulni és ezt egy tv vásárlás formájában szeretné végrehajtani. 55"-ban gondolkodik, ami eléggé leszűkíti a kört. Melyik típus a legjobb ebben a szűköcske sávban? Extraként inkább 4K, mint 3D érdekli. De ha mindkét verzióra tudtok mondani azt megköszönöm! :R A választ előre is köszi!

(#136707) Kriszbmx válasza gyuri81 (#136696) üzenetére


Kriszbmx
tag

75q85 akciosat nem lattal? Ev kozben 750 ert volt fekete penteken 800 korul azota meg szinten 900 es 1 milla korul van. 75q85 vagy 90 amit varok... :)

(#136708) zsocy válasza grabber (#136705) üzenetére


zsocy
őstag

Nem mindenki mondja ezt, csak olyanok akik még soha sem látták otthon ezt a tv-t, csak egy áruházban... De legalább jó sokszor leírják hogy szar oldalról :U
Pedig nem az, nincs annak semmi baja még egész extrém szögekből sem, nemhogy egy kanapéról vele szemből.

Azért a Q80 jobb, aki teheti minimum azt vegye, ez a mostani 410-es MM akciós ár már egészen elfogadható érte. :)

(#136709) Celtis válasza Zoli1222 (#136706) üzenetére


Celtis
veterán

3D már nincs. Ennyiért jó tv sincs. Ez a samsung topik, itt samsungot fognak ajánlani. Van milyen tv-t vegyek topik is.

(#136710) Zoli1222 válasza Celtis (#136709) üzenetére


Zoli1222
őstag

Azért írtam ide mert samsung kellene.

(#136711) stdavid91 válasza zsocy (#136703) üzenetére


stdavid91
csendes tag

Értem, köszi!

Sejtettem, hogy jobban a zsebbe kéne nyúlni :) Akkor csak annyit kérdeznék, hogy ebben a 150-es árkategóriában melyik tv tudja teljesítményben leginkább megközelíteni az általam elvártakat?
Gondolom azért csak nem pénzkidobás azért így se egy gyengébb VA paneles tv, freesync nélkül se.

(#136712) Celtis válasza Zoli1222 (#136710) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor mi a kérdés? Megvan az ár, a méret és a márka. Van az 55RU7x meg az 55NU7x vagy nem jól látom?

(#136713) gyuri81 válasza Kriszbmx (#136707) üzenetére


gyuri81
veterán

Sajnos azt nem láttam:(
Sztem most így karácsony után januárban azért várható majd leárazás...

(#136714) Akellla válasza grabber (#136705) üzenetére


Akellla
tag

Csak azok mondják akiknek nincs ilyen tv mert akiknek van azok tudják semmi baja oldalról sem. Az Rtings amit leír azt értelmezni is kellene az Ips egy kicsit jobb oldalról ennyi,olyan mint hogy egyik autó 6.5 a másik 6.7 mp alatt futja a százat....

[ Szerkesztve ]

(#136715) grabber válasza zsocy (#136708) üzenetére


grabber
addikt

240K-ért vettem :) A Q80 több jóval.

(#136716) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy Samsung UE65RU8002 tévét és a Netflix alkalmazásban az összes HDR film nagyon sötét, szinte élvezhetetlen.
Találtam egy topikot rá, de itt sem találtam megoldást. [link]

Elképzelhető, hogy a samsung ennyire szarik bele az egészbe? Mert ha ez ilyen megoldhatatlan probléma, akkor inkább visszaviszem a tévét, pont azért vettem, hogy sorozatokat és filmeket tudjunk rajta nézni...
Köszi.

Tomikapc

(#136717) PuMbA válasza Tomikapc (#136716) üzenetére


PuMbA
titán

TV szoftvere friss? Netflix lejátszás közben a Képbeállításoknál a Háttérvilágítás maximumon van?

(#136718) Tomikapc válasza PuMbA (#136717) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

A legfrissebb. A háttérvilágítás maximum, 50-en van. A netflix appon belül pedig nincs lehetőség külön a képbeállításokat elérni. Belépek a netflix appba, elindítom a filmet és szabályosan látni, ahogy lesötétül a kép.

Tomikapc

(#136719) Tomikapc válasza Tomikapc (#136718) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Talán valamennyire látható...

videó

A nem HDR netflix videók viszont jók.

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#136720) Pug válasza Tomikapc (#136718) üzenetére


Pug
veterán

Ennek a tipusnak a HDR kepessege nem kiemelkedo, ez teny, kb a Q60-as szeriaval van egy szinten. Nalam egy 55-os RU8002-es tesz szolgalatot, de az altalad emlitett merteku problemaval nem talalkoztam Netflix HDR eseten, vagy csak nem tunt fel eddig, majd ma ranezek.

[ Szerkesztve ]

(#136721) zsocy válasza Tomikapc (#136718) üzenetére


zsocy
őstag

Mi a gamma beállítás amikor jó a kép és milyen amikor elsötétül?
Én valahol itt gyanítom a problémát, nekem alapból 2.2-re van állítva, ha indul a HDR akkor meg átáll automatikusan ST2084 módba.
Nekem így jó a Netflix appban a kép, és mindenhol máshol is.
Ha tudod ezt állítani akkor nézd végig melyik mód ad neked megfelelő képet.

(#136722) Tomikapc válasza Pug (#136720) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Nekem végülis semmi HDR nem kellene, bőven szép a kép a sima HD tartalmaknál, az viszont bosszantó, hogy amint egy HDR-t indítok besötétül és sokkal sokkal rosszabb, szinte élvezhetetlen a sima HD-hoz képest.
Ha már egy kicsi fény jut a szobába, akkor alig lehet kivenni mi történik egyes részeknél.

Tomikapc

(#136723) Tomikapc válasza zsocy (#136721) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Valóban nekem is átáll, viszont nem tudom állítani, szürke az az opció.

Tomikapc

(#136724) Zoli1222 válasza Celtis (#136712) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ha csak ez a 2 típus van, akkor nincs nagy matek, nincs kérdés.

(#136725) FollowTheORI válasza Tomikapc (#136723) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha tudod rakd be ide az összes képbeállításod...

Szerintem amúgy a TV nem vált HDR-be, vagy nagyon rosszul van valami beállítva.

Gondolom a TV firmware és a Netflix app is a legfrissebb elérhető verzió.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#136726) Bander78


Bander78
tag

Sziasztok! Egy visszaküldött hibásan szerelt 55ru8002 után vagy egy ugyan ilyet rendelnék (bízva a szerencsében), vagy egy Q70-et.
Két kérdésem lenne:
1. A Q70-ről volt yt videó a filmfelirat blooming problémáról. Videón nagyon durva volt, ez a való életben tényleg ilyen rossz?
2. Aki jobban ismeri a boltok árképzését: lehet-e még számítani árengedményekre a közeljövőben? Eléggé beálltak az árak, van-e értelme várni?
A válaszokat köszönöm!

(#136727) Tomikapc válasza FollowTheORI (#136725) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Ha ez segít valamit... :)
[link]
Az ST.2084-nél a 3-as értéket már én állítottam be, így valamivel jobb.
Viszont lehet akkor ennyit tud a TV. Csak így meg érthetetlen hogy a nem HDR tartalom miért néz ki sokkal de sokkal jobban. Bár telefonon videózva nem hiszem, hogy látszani fog.

Köszönöm.

Tomikapc

(#136728) zsocy válasza Bander78 (#136726) üzenetére


zsocy
őstag

Árakról sajnos nem tudunk jósolni, az teljesen random így bf és karácsony után. Nézd meg az árat, és ha elfogadható neked akkor vedd meg.
A felirat bloom létezik (ez a local dimming miatt van, és a viszonylag kevés zóna okozza) de messze messze nem olyan rossz mint a videón, ott rendesen kihegyezték erre. Persze ha egy tökéletesen sötét szobában beszélnek a szereplők (vagy game of thrones 8 évad csatajelenet van :) ) akkor látványos lesz.
Ha erre allergiás vagy akkor q80 vagy magasabb széria, vagy oled a megoldás. Meg egy raklap pénz.

(#136729) grabber válasza Bander78 (#136726) üzenetére


grabber
addikt

Egy Yt nem adja vissza milyen a valóságban. Megy egy fénykép sem. Vagy megnézed a valóságban vagy elfogadod,hogy van ilyen. De élőben én messze nem látok ilyet.
Ha nem tesztábrákat nézegetsz én most néztem tv-t és nem is vettem észre,hogy lenne. Igaz fel van kapcsolva a villany,de a fekete nekem baromira feketének tűnik(direkt nem kapcsolok le minden világítást és nézek sötét filmet,mert én nem azért vettem a tv-t,hogy teszteljem hanem hogy használjam. Nekem teljesen bevált. )
Ha ez nem tetszik akkor veszel 1,5 áron drágább tv-t. Az hogy ez nálad hol a határ képminőségben és árban csak te fogod eldönteni. Nekem semmi bajom a bloominggal,mert a rendes használat közben én nem is látom. Inkább a mozgásmegjelenítés zavar. Az van. Amikor egy emberi fej gyorsan mozog,akkor néha kockás lesz a mozgás alatt a feje. Ez jobban zavar. Szerintem túl sokat foglalkozol vele. Tökéletes tv nincs. Mindegyiknek van hibája. Legfeljebb válogathatsz milyen hibás tv-t akarsz nézni :U

(#136730) Akellla válasza Bander78 (#136726) üzenetére


Akellla
tag

Üdv. 65 Q70 használjuk kb 3 hete a szinkronos filmeket is feliratosan nézzük eredeti nyelven ,teljesen normálisan olvasható semmi baj vele,éppen úgy mint ahogy a betekintési szög sem valós probléma,biztosan van ettől jobb Tv akár a Samunak is,de ár értékben úgygondolom ez jó vétel,meg leszel elégedve vele ha ilyet választassz. Üdv.

(#136731) Bander78 válasza zsocy (#136728) üzenetére


Bander78
tag

A LD kikapcsolásával sokat romlana a képminőség? (Csak arra az esetre, ha nagyon zavaró lenne a bloom.)

(#136732) Bander78 válasza grabber (#136729) üzenetére


Bander78
tag

300k a plafon, de igazából a 8002-es is megfelelt volna ha jól össze van rakva. Na még izzadok rajta.

(#136733) grabber válasza Bander78 (#136732) üzenetére


grabber
addikt

Annyiból a Q70 a legjobb. 3 hétig néztem teszteket,most hogy itthon van nincs semmilyen hiányérzetem. Ha az 55" elég akkor én a helyedben ezt venném.

(#136734) FollowTheORI válasza Tomikapc (#136727) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Aham... hát valóban, nem sokat. :N

Akkor tényleg valamiért maga TV ennyire képes... még annyit tehetsz hogy feltolod a brightness-t is... elvileg valamennyit javít. De akkor ez van...

Egyébként én a Movie módot és a 2.2 gammát ajánlom beállítani mindenhol... de tudom ez egyéni preferencián is múlik. :)

Ezeket egész pontosan: [link]

Illetve még esetleg megnézheted ez Eco energiatakarékos beállításokat... ott kapcsolj ki mindent, azis segíthet.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#136735) Pug válasza Tomikapc (#136727) üzenetére


Pug
veterán

Ha Netflix HDR tartalom jatszasa kozben a "termeszetes" beallitason van, akkor valoban extra sotet a kep, a kiemeltel a legvilagosabb:

(#136736) Tomikapc válasza FollowTheORI (#136734) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszönöm a segítséget, akkor ezeket beállítom, aztán el kell fogadni, hogy ez van.

Tomikapc

(#136737) Tomikapc válasza Pug (#136735) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Valóban segít valamennyit, köszi. Azért érdekes, hogy valójában ha tudnám nem HDR-ben nézni a sorozatot, akkor jobb lenne a kép, mint így hogy HDR-ben nézem és tweakelgetem a TV-t :D :) Talán egyszer lesz opció, hogy kikapcsolja a netflixen az ember...

Tomikapc

(#136738) petfoto


petfoto
tag

Sziasztok!
Pls help.
Eddig a 55nu7402-t házimozi rendszerre kötve használtam optikain keresztül, kb 1 éve megy. Ma a távirányító nem akart kapcsolódni a készülékhez, csak áramtalanítás után csatlakozott. De azóta nem kezeli a házimozi erősítő hangerejét. Ja, jött egy frissítés a tv-re. :W
Ötlet esetleg, hogy mi ment félre, mit állítsak vissza?
Köszi előre is!

(#136739) Partizan182 válasza Tomikapc (#136737) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ilyen opció biztos nem lesz, nemrégi hír, hogy Netflixen az összes új saját gyártású anyag kötelezően HDR lesz. Dinamikus metaadat segítene, de a Samu nem tud Dolby Visiont.

Ezt tudod tenni a beállításokkal:

"If you find HDR content too dim, increase the Brightness to '+5' , and set Contrast Enhancer to 'High'. This produces a noticeably brighter picture in HDR as you can see on the EOTF plot"

Másik opció, hogy külső eszközről nézel Netflixet (chromecast, ps4, pc, bármi) és a HDMI bemeneten "letiltod" a HDRt.

(#136740) Tomikapc válasza Partizan182 (#136739) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Megtettem ezeket a beállításokat, valamivel jobb lett. Érdekes problémakör, hogy így kell trükközni a TV szoftverének hiányossága miatt :) köszi

[ Szerkesztve ]

Tomikapc

(#136741) post válasza petfoto (#136738) üzenetére


post
tag

Szia.Főmenü-Forrás-Univerzális távvezérlő beállító.

(#136742) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!
ennek a samunak mi lehet a konkurense?
[link]

illetve ha úgy teszem fel, hogy 150e ftos és 200 e ftos kategóriában ilyen 45-50 col körül melyik tévét szeretne az ember, mi ajánlott?

smart, de nem 3d, nappaliba olyan 3-4 méterről nézéshez

játék nagyon kevés, inkább filmek, és aztán oldschool tvnézés :)

köszi és buék

(#136743) galaxys80


galaxys80
veterán

Nem tudja véletlenül valaki, hogy az F6500 kezeli-e bejövő hdmi-n az 5.1-et?

[ Szerkesztve ]

(#136744) petfoto válasza post (#136741) üzenetére


petfoto
tag

Nagyon köszönöm, működik a javasolt megoldásod.
Halleluja :R
BUÉK!

(#136745) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az utóbbi napokban úgy jártam,hogy az USB-re csatlakoztatott pendriven lévő mkv-fájlt egyszer felismeri a tévé,következő alkalommal ugyan azt meg nem.
Találkoztatok ilyennel már?

(#136746) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE32J4000AWXBT tv-m, aminél pár napja nincs adás a magentás TV boxal, mivel kiírja hogy az ön tv-je nem képes HDMI-t a jelet kezelni. Ez előtte működött. Gondoltam frissítem a TV-t, van is újabb firmware rá, viszont az istenért nem akarja magát a tv frissíteni, próbáltam mindenféle fájlrendszerrel (ntfs, fat, exfat). Elvileg annyit kell csinálni, hogy letöltöm, rámásolom a penre, aztán elindítom, kicsomagolja magát, átrakom tv-be és frissítés, sajnos semmit nem csinál. Mit ronthatok el?

(#136747) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Van ötletek arra hogy a Plex miért nem indul el a kezdőképernyőről? Kirakom a kezdőképernyőre a "csempét" de onnan nem indul el, nem csinál semmit. Be kell mennem a Appok közé, kikeresni és ott a megnyitás fülre kattintva indul. Eddig működött rendesen, kb egy hete csinálja. Letöröltem, felraktam de ugyanaz.

Valakinek van ötlete mi történhetett vele? :F Nem szoktuk buzerálni, magától lett ilyen. :(

Üdv:Viktor

(#136748) mpo válasza PainKiller13 (#136746) üzenetére


mpo
veterán

Diginél vagyok, de ilyen estben telefonálnék, mert a box is frissülhet és nem biztos, hogy a tévét kell egyből frissíteni..

Ha érted, akkor már elavult.

(#136749) PainKiller13 válasza mpo (#136748) üzenetére


PainKiller13
őstag

Telefonáltam, azóta is jönnek.. próbáltam volna magam megoldani de zsákutcába kerültem.

Ez telekom magenta, olyat is csinál mind3 box hogy random időpontokban zenélnek maguktól, tü-tű dallamot.

(#136750) stdavid91


stdavid91
csendes tag

Hali!

Végül feljebb tornáztam az árkategórián, és az alábbi tv-t néztem ki pár napot követően:

[link]

Sportközvetítésekre, xboxra és netflixre kéne leginkább, továbbá nem családi tv lenne, szóval szemből nézném. A 120hz megvan, , input delay elég alacsonynak tűnik, abszolút megfelel a céljaimnak ha jól mértem fel.
Bármi általános (negatív?) tapasztalat erről a típusról?

Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.