Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135501) francz'70


francz'70
aktív tag

Van ajánlott fali konzol típus ue65mu7002-höz? Vagy gyárilag tartozékként van hozzá? Valahol olvastam, hogy a 8002-nek van gyárilag csomagolva. Nekem az 50" colos 6102-nek nem volt, de a 7002 magasabb kategória, lehet ott már jár hozzá? :)

(#135502) prodi válasza mikk2000 (#134973) üzenetére


prodi
újonc

Szia!
A ku-rol mentett listát fel tudnád tölteni valahova?
Hálás lennék érte!
Vagy ha esetleg lenne olyan kedves valaki, hogy ment egy upc csatorna listát mu szérián és feltoltené vagy elküldené? :R

[ Szerkesztve ]

(#135503) Celtis válasza szasza0608 (#135500) üzenetére


Celtis
veterán

Jó helyen kapiskálsz. És az a "belépő szint" is igencsak magasan van.

(#135504) valeno


valeno
tag

Sziasztok!
Édesanyámnak szeretnénk venni új tévét az épülő lakásba. Segítséget szeretnék kérni, mert ebben a témában egyáltalán nem vagyok benne.
A paraméterek:
- 120-130.000 Ft a keret
- max. 120 cm széles lenne jó, pár centivel lehet szélesebb
- főleg filmnézésre, tévézésre lenne használva, esetleg emailek olvasására
- felbontásból nem tudom mi lenne jó FHD vagy 4K ilyen áron
- kb. 2-3m-ről lenne a kanapéról nézve nagyrészt, de néha konyhából is ami kb. 4 m-re van ( ez elenyésző)

Miket tudnátok ajánlani a tapasztalataitok alapján ?
Érdemes-e megvárni a black friday-t ilyen árkategóriában?

Épp gyűjtök néhány típust neki különböző márkákból, amiket meg tudna nézni és dönteni.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#135505) gduck válasza valeno (#135504) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem pont olyan keretösszeget írtál, amivel érdemes megvárni a black friday akciókat. Szerintem ebbe az árzónába már egész használható TV-k szoktak lenni ;)

(#135506) valeno válasza gduck (#135505) üzenetére


valeno
tag

Rendben akkor mindenképp megvárjuk.
Néhány típust tudnál ajánlani amit érdemes lenne addig megnézni? :)

(#135507) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Vettem egy UE65NU7022 szépséget.

Számitógépemen DLNA szerver fut, innen játszom le a filmeket. Viszont kettőt mpg-nek lát, és 0.00 b-ot ir rá, miközben azok is ugyanolyan MKV fileok mint a többi, azokat pedig simán lejátsza.

Sorozatnál meg van h 1-2 évadban van felirat végig, harmadikban meg nincs, pedig gépen mindegyiknél van.

Lehet mókolni vmit rajta?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#135508) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok.
Van egy samsung 65nu8000-as tvm és ma arra keltem hogy a távirányítón csak a be-ki kapcsolót érzékeli semmi mást és közbe folyamat villog a piros kis led a távkapcsolón. Újra lett már indítva, konnektorból kihuzva, masik elemmel is probálkoztam, sőt haver qled tv távirányítójával is ki lett probálva de azzal is csak a ki-be kapcsolást érzékeli. Alig fél éves tv mi lehet a probélma ? :F

(#135509) mrThomi válasza mrThomi (#135508) üzenetére


mrThomi
addikt

Már oke, a távi kapcsolódott le a tv-ről valahogy

(#135510) dave0825 válasza Vismajor01 (#135507) üzenetére


dave0825
őstag

Heló!

Nekem az MU7052-nél is volt ilyen gond, igaz, én Serviiót használtam, de abban is kínlódtam, mert volt, amit jónak látott, volt, amit nem, és nem játszotta le. Valaminek .mkv.mkv lett a vége, de nem értem azóta sem, hogy miért. Akár be volt jelölve a Serviióban az Átkódolás, akár nem, valahogy nem volt jó minden. Feliratokkal is kínlódtam én is. Azóta médialejátszót használok (nem 12-15 között lehet Kínában kapni, itthon drágábbak), nincs is vele gond, szintén gépről hálózaton keresztül játszva.
Ha érdekel a téma, vagy egy ilyen lejátszó, írj rám, eladó az enyém, lesz egy új, de itt nem akarom részletezni.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#135511) PuMbA válasza Vismajor01 (#135507) üzenetére


PuMbA
titán

Plex alkalmazást próbáld meg. PC-re és TV-re is fel kell rakni.

(#135512) piocasember


piocasember
tag

Sziasztok! Sharp UHD tv-ről váltottam Samsung UE43RU7402 típusra. A Sharpnak volt egy kiváló funkciója, le lehetett kicsinyíteni a képet úgy, hogy középen jelent meg, körülötte pedig fekete háttér volt, így olyan volt, miintha 108 centi helyett egy 50 centis tévét néznék. Sajnos ilyen funkciója nincs a Samsungnak. Van valakinek bármi ötlete, hogyan lehetne ezt "elcsalni" valahogy? Akár alkalmazással vagy olyan trükkel, amiről nem tudok. Invitel boxom sajnos nem tudja a kicsinyítést és ha Mytv Telenor aplikációval nézek adást, az sem tudja.

(#135513) nafikra válasza piocasember (#135512) üzenetére


nafikra
tag

csak érdeklődésből. miért volt jó hogy 50 centis tvn nézted az adást?

(#135514) piocasember válasza nafikra (#135513) üzenetére


piocasember
tag

Gyrek még csak 11 hónapos és állandóan odamegy a tévé elé és 10 centiről bámulja. Már untam, hogy 1 percenként odamegyek és elhozom a tévé elől, ezért volt jó a funkció, ami lekicsinyítette ilyenkor a képet. Nem tudom, ezek a készülékek, mennyire rontják a szemet, ha közelről nézik.

(#135515) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Adott egy Samsung 48UEH6400 Tv ,amin egyik pillanatról a másikra beragadt a csatorna, nem reagál távirányítóra. Áramtalanítás ugyanez , mi lehet a probléma? :F
Remélem nem megdöglött összesen kb . 160 órát volt használva.

(#135516) Vismajor01 válasza PuMbA (#135511) üzenetére


Vismajor01
addikt

Megtettem. Hurra, ez lejatszotta.

Viszont ez meg nem jatsz le feliratot, es tobbnyelvu filmeken se tudok nyelvet valasztani.

Hihetetlen h legutobb 10 eve szorakoztam okos tvvel es akkor ugyanilyen valogatos fos volt, annyi eloehaladas tortent h most 2x akkora tvt vettem ugyanannyiert es ez mar lejatssza az mkvt.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#135517) Dareiosss válasza Vismajor01 (#135516) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Venni kell egy normális külső média lejátszót és akkor nincs ilyen gond.

(#135518) hjtz4t3wrseg válasza Vismajor01 (#135516) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Vagy ahogyan javasolják, vegyél egy külső médiajátszót, vagy kipróbálhatod ezt is:

[link]

működnie kell a történetnek.

(#135519) dave0825 válasza hjtz4t3wrseg (#135518) üzenetére


dave0825
őstag

Én is használtam Serviiót, de sokszor volt vele valami nyűg, hol ez, hol az. Tavaly nyár óta médialejátszót használok, nincs is vele gond. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#135520) PuMbA válasza Vismajor01 (#135516) üzenetére


PuMbA
titán

Elolvastad a Plex leírását, hogy esetleg mi lehet a baj? :)

Vismajor01: Na, király. Plex-nek mindenképp működnie kell, mert van fizetős változata :)

[ Szerkesztve ]

(#135521) Vismajor01 válasza Dareiosss (#135517) üzenetére


Vismajor01
addikt

Megoldódott, megtalaltam hol lehet feliratot es nyelvet valasztani.

Kulso medialejatszo? Az mit csinal?

Most jelenleg az a bajom h egy streamert szivesen fizetnek de legyen roku, amazon prime, netflix, hbo go, hulu meg isten tudja mi es mar fizetek havi 20 ezret...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#135522) hjtz4t3wrseg válasza dave0825 (#135519) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Média lejátszó (Himedia) mellett jó szolgálatot tesz a" Serviió" ! Ha jól be van állítva, akkor teszi a dolgát rendesen.

(#135523) bandor


bandor
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Samsung 65nu 7102 es tv. HBO go t szeretném rajt nézni, de úgy hogy laptoppal hdmi kábellel összekötve. Azért nem a tv appjából, mert közbe van iktatva egy marantz sr5012 erősítő, ami elosztja a forrásokat ( médiajátszó setup box játékkonzol laptop stb.) még egy projektor felé is. Az a probléma, hogyha a forrásoknál a laptopra kapcsolok, akkor a tv képbeállításainál, a kontraszton fényerőn élességen kívül semmi más beállítás nem elérhető. Még a színt sem tudom feljebb vinni, pedig nagyon ráférne.Minden más forrásnál elérhetőek a beállítások. A projektoron viszont nincs ilyen gond, laptopnál is minden beállítás elérhető. Kipróbáltam már mindent. A laptopot direktbe is összekötöttem a tévével. Úgy sem jó. Restart tv nél többször megtörtént úgy sem jó. Kipróbáltam másik laptoppal is, úgysem jó. Viszont amikor a laptopot másik samsung led (nem okos) tv vel kötöttem össze, ott érdekes módon elérhetők a beállítások csak ezzel a tv vel nem. Nincs már több ötletem. Ez nem normális, hogy laptop hdmi kapcsolatnál még egy színtelítettséget sem lehet állítani. Tud esetleg valaki tanácsot adni, hogy mi a megoldás ha van egyáltalán? Köszönöm.

(#135524) lowphas válasza bandor (#135523) üzenetére


lowphas
tag

Forrás ikonját váltsd át a tévén (bármire), hogy a tv kijöjjön pc módból.

(#135525) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Az 55Q80 és a 55Q85 közötti különbség megér kb.100k pluszt?
Holnap az MM-ben 370k lesz (-15%) a 55Q80.
BF-kor vagy Joy napokon nagyobb árengedmény várható?
Vagy karácsony előtt inkább? :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#135526) Mankó válasza libus (#135525) üzenetére


Mankó
veterán

Q85: Több ledzóna, + connect doboz a csatlakozóknak. Nekem nem ért meg +100-at, én Q80-at vettem, amit azóta cseréltem egy Oledre.

[ Szerkesztve ]

(#135527) libus válasza Mankó (#135526) üzenetére


libus
őstag

Mi nem tetszett a Q80-ba?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#135528) Dareiosss válasza libus (#135527) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Én ennyi pénzből egy pana 55FZ80 at vennék. :)

(#135529) libus válasza Dareiosss (#135528) üzenetére


libus
őstag

Pl. ez az oled Tv (vagy a többi) miben ill. mennyivel jobb a Q80/Q85-nél?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#135530) tamas927


tamas927
csendes tag

Sziasztok!
van egy q7-em es olyan problemam van, higy 1-2 hete nem tudok a gyari bongeszon rtl mostot nezni. Keri, h frissitsem a bongeszot. Esetleg tudtok barmi megoldast? Kenyelmesebb, mint tukrozni a laptop/telefont. Koszi

(#135531) sandró60 válasza tamas927 (#135530) üzenetére


sandró60
addikt

Csak tip,A böngésző előzmènyeit törőld

(#135532) stilo18 válasza libus (#135525) üzenetére


stilo18
addikt

Ez még egyáltalán nem biztos, én gondolom így :U

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135533) Celtis válasza libus (#135529) üzenetére


Celtis
veterán

Hogy leesik az állad.

(#135534) bandor válasza lowphas (#135524) üzenetére


bandor
tag

Bocsi de ezt most nem értem. Egyetlenegy forrás ikon van (valóban pc néven). Egy hdmi kábel megy az erősítőbe.Az erősítőn kell állítanom ,hogy melyik forrást jelenítse meg.(setup box médiajátszó játékkonzol vagy laptop). Mindegyiken tudok a tv n képminőséget állítani, kivéve a laptopnál. Mondjuk azt sem értem, hogy ezt az egy szem forrás ikont miért nevezte el pc nek.

(#135535) gduck válasza valeno (#135506) üzenetére


gduck
addikt

Méretben 50-es (~115cm széles ) lehet jó neked. FHD már nem nagyon van, tehát 4K-s TV-t keress! Pl. UE50RU7412 stb.

(#135536) lowphas válasza bandor (#135534) üzenetére


lowphas
tag

A tv felismeri a ráaggatott eszközt, és megpróbál egy ahhoz megfelelő képmódot alkalmazni. (pc esetén chroma 4:4:4et alkalmazza, viszont cserébe nincs pl film mód...)

Forrás választó menüben át lehet a PC ikont állítani mondjuk bármi másra, és akkor már úgy tudod állítani a képmódot a beállításoknál, ahogy akarod. (viszont a feliratok torzulhatnak, és nagyobb az input latency, ha mégis monitor ként használnád így)

(#135537) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Sos problémám lenne. Van egy 3 éves 49ks7000 tv-m, és filmnézés közben egyszer csak se kép se hang. Azóta nem ég a kis piros led visszajelző fénye sem és bekapcsolni sem lehet.
Táp kábelt ellenőriztem, annak semmi baja.
Mi történhetett vele? Tudtok esetleg valamit ajánlani, mit lehetne megpróbálni?
Ez elég szarul jött így karácsony előtt :W

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#135538) Dareiosss válasza Rogiii (#135537) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A Samsung jelezte neked hogy vegyél másik TVt. :(((

(#135539) Rogiii válasza Dareiosss (#135538) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Azért ilyen könnyen nem adom fel, hátha nem a komplett panel szállt el, és csak valami egyszerűbb hiba.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#135540) Celtis válasza Rogiii (#135537) üzenetére


Celtis
veterán

Táphiba.De legalább addig se akadozik a kép. :D

Van ilyen TV javítós topik. Ott találsz szakembet szerintem. Nem hiszem amúgy, hogy drága hibája lenne.

(#135541) Daralo:)


Daralo:)
tag

Sziasztok!
Szeretném falra szerelni a Samsung 49 KS7000 TV-t.
Ehez kapcsolódó mellékelt alkatrészről csavarok stb. nem tudok nincs.
Ezt néztem: [link] MACLEAN MC-762
Olvastam még egy bizonyos M8 tipusú csavarról ami kell a samsungokhoz melyik az pontosan? Kell-e?
Köszönöm előre is aki megosztja velem tapasztalatát.

[ Szerkesztve ]

(#135542) valeno válasza gduck (#135535) üzenetére


valeno
tag

Köszönöm, megnézzük ezt a típust. Jónak tűnik leírás alapján.
Van még valamilyen más ami ajánlott még? :)

(#135543) Celtis válasza Daralo:) (#135541) üzenetére


Celtis
veterán

A KS7000 hátulja domború, nem tud felfeküdni rá a konzol. Ezért az eredeti csomagolásban adtak hozzá 4db műanyag távtartót. Kb. 3cm-es cső egyik végén karimával. A készülék leírásában szerepel, hogy a felfogató csavarok milyen mélyen mehetnek be a menetbe. Össze kell adni a távtartó hosszát a konzol és az alátét anyagvastagságával, valamint hozzá kell adni a leírásban szereplő kívánt mélységet és olyan hosszú csavart kell venni a csavarboltban.

(#135544) Daralo:) válasza Celtis (#135543) üzenetére


Daralo:)
tag

Köszönöm.

(#135545) gduck válasza valeno (#135542) üzenetére


gduck
addikt

Leírom, de fogok érte kapni itt hideget/meleget:
- Ennél jobb TV szerintem normál felhasználónak nem kell! :DDD

Ha ez esetleg beesek 130 körülre, szerintem durván jó vétel ;) Persze azért nézzél szét, nézzed meg mi lesz még akciós. Én speciel ebben az árkategóriában mást (UE50RU7*) nem nagyon tudnék samuban ajánlani. Szerintem a 49Q60R ára nem fog idáig esni. De persze vannak itt szakemberek is a fórumban (én egyszerű végfelhasználó vagyok) ;)

[ Szerkesztve ]

(#135546) bandor válasza lowphas (#135536) üzenetére


bandor
tag

Köszönöm szépen segítséget. Így már megoldódott.

(#135547) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

H6400-as tv meg ta350 es monitor tv hez szeretnék venni egy 128gb-s sandisk extreme pro ssd alapú pendrivet. Vajon működne ezekkel a tv kel? Van valakinek tapasztalata?

Üdv: Fishor

(#135548) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! Nem olyan rég vettem egy Samsung uhd tv-t, feltűnt mar hogy ha a tv-t kikapcsolom akkor az utólag rákötött háttérvilágítás elalszik majd kis idő múlva újra világit jó 1percig majd utána kikapcsol teljesen, ez még nem is annyira zavaró de a tv-re kötött Lg soundbar időközönként be-ki kapcsol (napközben többször is látom) úgy hogy a tv nincs bekapcsolva, ez már érdekesebb, gondoltam én, már 3 éves a soundbar lehet már kicsit zakkant, na de most vettem egy JBL soundbart és jött a csoda, ugyan ezt csinálja az is sööt ha kikapcsolom a tv-t akkor elköszön a soundbar is, majd pár másodperc elteltével újra vissza kapcsol és utána már nem is kapcsol ki. gondoltam az utólagos háttérfény az oka de nem, lehúztam az usb-ről és továbbra is ezt csinálja, tv-t már visszaállítottam ez sem segített, legfrissebb szoftver fut rajta. Segítsetek hátha van rá valami megoldás azon kívül hogy vigyem vissza a tv-t. :R :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#135549) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Lehet hülye kérdés de nekem akkor sem tiszta a mai világban... Bármilyen bluetooth eszköz kompatibilis a Samu tévékkel? Gondolok én itt bármilyen fejhallgató, füllhagató vagy hangfalra.

(#135550) pjen válasza BoneDragon (#135549) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem tudom hogy bármelyik kompatibilis e,de amiket leírtál azokból van 1-1 és működnek.+A teló és egy sony tablet is.A fülhalgató egy kinai vacak és mégis müxik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.