Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136851) fjanni válasza grabber (#136850) üzenetére


fjanni
tag

A youtube-ot értem, csak azt nem hogy akkor miért vannak fenn ilyen teszt videok ha úgysem lehet dts-ben lejátszani.
Több filmem is van letöltve dts hanggal pl. Moon, The Beaver, Centurion... vagy 10 filmmel próbáltam az eredeti DTS hangsávval és gond nélkül ment. A szinkronos filmeknél meg nem is lehet gond mert azok AC3-asok.
Egyébként nagyon észrevenni a különbséget a hangminőségben a DTS5.1 és AC3 5.1 között a DTS javára.

(#136852) RudY válasza fjanni (#136848) üzenetére


RudY
addikt

Tesztelésre inkább ezeket: DTS Trailers

(#136846) gergo07
Szerintem igen, de nyugodtan kérdezz rá a Telekom topikban is. [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#136853) PuMbA válasza fjanni (#136851) üzenetére


PuMbA
titán

"A youtube-ot értem, csak azt nem hogy akkor miért vannak fenn ilyen teszt videok ha úgysem lehet dts-ben lejátszani."

A legtöbb embernek fogalma sincs, hogy hogy működik a YouTube :) 1500kbps-t hangra pocsékolni pazarlás. YouTube-on minden videó átmegy egy szabvány tömörítésen, aminek a végén 160kbps-es OPUS hang lesz. Egyébként lehetséges, hogy soundbarra kiküldve engedélyezve van a DTS lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#136854) #75501312 válasza fjanni (#136851) üzenetére


#75501312
törölt tag

Az nem a minőség, hanem a +6dB basszus, amit rányomnak a hangra.
Viszont a magyar AC3 és az eredeti angol DTS között tuti van minőségbeli különbség. :D

(#136855) fjanni válasza RudY (#136852) üzenetére


fjanni
tag

Egyet letöltöttem és remekül hallottam

(#136856) PuMbA válasza fjanni (#136855) üzenetére


PuMbA
titán

A TV-n pendrive-on keresztül soundbar nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#136857) fjanni válasza PuMbA (#136856) üzenetére


fjanni
tag

TV-n és soundbaron de nas-ra töltöttem és kodiból játszottam le ahogy szoktam a filmeket is.

(#136858) galaxys80 válasza fjanni (#136857) üzenetére


galaxys80
veterán

Kodi átkonvertálta AC-3-ra.

(#136859) PuMbA válasza fjanni (#136857) üzenetére


PuMbA
titán

Az úgy más :) A TV saját maga nem tudja a DTS-t, de ha külső eszközöket használsz, akkor ugye tökmindegy.

(#136860) fjanni válasza PuMbA (#136859) üzenetére


fjanni
tag

Igazad van, USB-ről tényleg nincs hang. Viszont ki néz filmet pendrive-ról vagy hdd-ről a tv saját médialejátszójával? Az elég prosztó egy Kodi-hoz képest. A DTS-el kapcsolatos véleményt javaslom úg ykiegészíteni hogy a tv belső médialejátszója nem játssza le a hangot, ha valaki Kodiról, Plexről, PC videolejátszóról nézi akkor ez a probléma nem probléma. Nehogy valakit ez tántorítson el az amúgy kiváló tv-től (én is vaciláltam emiatt de ezek szerint szükségtelen volt mert én a Kodit használom)
Jó lenne ha valaki hozzáértő összefoglalná ezt a hang témát hogy nekünk laikusoknak is minden tiszta és világos legyen. Pl. hogy mi a helyzet Youtube, Netflisk, HBOGO lejátszáskor, DVD, Rlueray lejátszáskor, Kodi, Plex, PC lejátszáskor (talán ezek a leggyakoribb esetek).
Köszönöm a segítséget.

(#136861) galaxys80 válasza fjanni (#136860) üzenetére


galaxys80
veterán

Mindegy miről nézed, attól még a tv-n valóban nem lesz DTS hang. Mint említettem a kodi, plex stb atkonvertalja a hangot ac3-ra.

(#136862) PuMbA válasza fjanni (#136860) üzenetére


PuMbA
titán

Semmilyen netes videó szolgáltató nem használ DTS-t, mert a nagy adatsebességéhez képest nem szól annyival jobban :) AAC-t, Ogg-ot vagy Dolby Digital-t használnak.

[ Szerkesztve ]

(#136863) zsocy válasza fjanni (#136860) üzenetére


zsocy
őstag

Sokan néznek pendriveról vagy nagy külső vinyóról filmet, hidd el.

A hangnál nincs sokminden amit össze kell foglalni. A TV nem ad ki és nem játszik le DTS hangot a saját lejátszóján.

Ha DTS kell akkor csatlakoztass dvd vagy Bluray lejátszót (vagy egy xboxot), de a hangot ne a TV-n vezesd át, hanem a lejátszóból egyből az erősítőbe küld. Így lesz DTS is.
A streaming szolgáltatások DD-t és Dolby Atmost használnak (vagy ezt az OPUS akármit), nem DTS-t.

Nálam pl. a tv-ből jön ki egy optika a házimozi erősítőbe, ahol van 5.1 surrond ott abban szól (netflix), de a mediabox Kodival már az erősítőre van kötve direktben HDMI-vel, így ami arról megy (NAS-ról) az lehet DTS is.
TV saját lejátszójával meg az UHD filmeket nézem, az nem akad semmivel jelenleg, DTS nélkül.

(#136864) szaszapi válasza zsocy (#136863) üzenetére


szaszapi
őstag

Az a durva én is optikázok, mert az ARC hol megy hol nem. Akárkivel beszélek, mindenki szív az ARC hangtovábbítással, sorrend sem mindegy...

(#136865) mpo válasza zsocy (#136863) üzenetére


mpo
veterán

Az erősítőd régi, hogy optikával kell a tévéből kijönni?
Az UHD filmeket, miért nem a mediabox Kodival nézed?

Ha érted, akkor már elavult.

(#136866) mpo válasza fjanni (#136860) üzenetére


mpo
veterán

Mit szólnál, ha leprosztózná valaki, hogy te TV-n és soundbaron hallgatod?
Médialejátszó, AVR, hangfalak és akkor más lesz az élmény, 4K, HDR, Dolby Atmos és DTS:X.
De aki nem teheti meg, az azzal főz, amije van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#136867) jambiyya válasza mpo (#136866) üzenetére


jambiyya
őstag

Egy darabig PC-Serviio-TV saját player módon néztünk filmeket és nem volt vele semmi baj.
Régóta TVBOX-AVR van már, és tényleg sokkal élvezetesebb így, de az előzőt sem mondanám prosztónak, a többségnek szerintem bőven elég.

(#136868) mpo válasza jambiyya (#136867) üzenetére


mpo
veterán

Én is Serviio-t használtam az AVR előtt. A házimozit meg egy évig mélyláda nélkül, de már az is megvan.

Ha érted, akkor már elavult.

(#136869) fjanni válasza mpo (#136866) üzenetére


fjanni
tag

Azért a kodi egy pi3-on kijön ~15k-bol, rádugod a hdd-t és NAS se kell. Ez azért nem akkora anyagi megterhelés annak aki 2-300k vagy tobbet költ 4k tv-re. És jóval kényelmesebb a boritoképekkel, tartalommal stb. És ezzel a dts némaság is megoldva. Én csak erre utaltam.
Amiről Te beszélsz az már tényleg egy másk kategória, kb. még egy nagy 4k tv ára. Én is gondolkodtam hogy beruházok egy jobb hang szett-be de annak előnye csak nagy hangerőnél jönne ki, azt pedig a szomszédok miatt nem lehet. Egy soundbar pedig azert jobban szol mint a tv hangszórók (bár ezé a tv-é meglepően jó)

(#136870) jambiyya válasza fjanni (#136869) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem csak nagy hangerőn szól jól (dinamikusan, sok basszussal, ki ki értse ahogy szeretné), a mai cuccok már tudnak kalibrálni a saját mikrofonjukkal és hangerőtől függően realtime módosítani a hangot (audyssey pl.), nem beszélve a térhangzásról.

ui: bár azt aláírom, hogy ha felrobban valami a filmben, akkor azért nem baj, ha érzem is, nem csak hallom, ahhoz meg kraft kell :)

(#136871) mpo válasza fjanni (#136869) üzenetére


mpo
veterán

Ahogy jambiyya is írta, nem csak nagy hangerőnél jön ki az előny.
Amúgy két tévé ára a belépőszint, az egész súrolja a milliót még akciósan is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#136872) beci77 válasza pipdaddyy (#136841) üzenetére


beci77
csendes tag

Szia!
Mi most raktuk össze a tv-t (55Q70), mi is néztük, hogy hogyan ragaszthatták rá a kijelzőre azt a kis sárga matricát. Aztán addig kapargattuk az egyik sarkot, amíg el nem kezdett elválni róla a fólia, úgyhogy igen, biztos, hogy van rajta!

(#136873) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Melyek azok a TV-k amelyekben bekapcsolható a bluetooth funkció?

(#136874) bigsee válasza Csabi1984 (#136873) üzenetére


bigsee
addikt

Menü/hálózat?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#136875) Takika14 válasza mpo (#136832) üzenetére


Takika14
aktív tag

A házimozira szeretnék DTS hangsávot lejátszani, de maga a TV belső lejátszója nem kezeli ugye, ezért gondoltam egy külső médialejátszora.

#136833: :R

(#136876) Csabi1984 válasza bigsee (#136874) üzenetére


Csabi1984
addikt

Samsung H6400-as készülék

(#136877) tupacamaru válasza Csabi1984 (#136876) üzenetére


tupacamaru
veterán

Abba be lehet, nekem is volt. A szervíz menübe kell bekapcsolni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#136878) Csabi1984 válasza tupacamaru (#136877) üzenetére


Csabi1984
addikt

vajon egy UE40 F6770-es Tv-n?

(#136879) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

Segítséget kérnék az alábbi problémához:
UE55NU8052 TV-n nem tudom megjeleníteni HDMI kábelen keresztül a laptop képét.
Próbáltam mind a 4 HDMI csatira dugni, észleli a TV, hogy valami rá van dugva, de azt írja "nincs jel".

A laptop-on win 10 van, a vga nvidia GTX980M, a hdmi kábel jó, másik régi Samsung TV-n és LG tv-n tökéletesen működik.
A TV beállításaiban nem találtam semmi érdemi lehetőséget.

Mi lehet a gond? :F

(vezeték nélküli megjelenítőként tudom használni a TV-t, de a kép csúnya és homályos)

[ Szerkesztve ]

(#136880) tupacamaru válasza ImI87 (#136879) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem inkább a laptop beállításait kellene megnézni, hogy látja-e a tv-t. Kiterjesztett asztal, klónozás?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#136881) mpo válasza Takika14 (#136875) üzenetére


mpo
veterán

Médialejátszót itt keress, de itt is az összefoglalóval kell kezdeni.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#136882) Csabcy


Csabcy
tag

Sziasztok!

Létezik, hogy 2019-20-ban a a 50RU7402-es TV-nek a Lan portja csak 100Mbps-os, és nem Gbe port?
Elvileg a WiFi gyorsabb mint a kábeles csatlakozás!
Bármit csinálok 94 Mbps-nál nem tudom gyorsabbra tenni, vagy nálam van valami hiba?
Köszi.

Cs

(#136883) mpo válasza Csabcy (#136882) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos így van, az 5 GHz-en jó lesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#136884) Zigi válasza Csabcy (#136882) üzenetére


Zigi
senior tag

100-as. még a felsőbb kategóriában is. Nem telik gigásra a gyártóknak....

(#136885) jambiyya válasza ImI87 (#136879) üzenetére


jambiyya
őstag

Változtass a frekvencián, nálam van laptop, ami 59Hz-en küldi csak át a rendesen a képet, és van amelyik 60Hz-en.

(#136886) mpo válasza Zigi (#136884) üzenetére


mpo
veterán

Szívesen venném a gyártó részéről az észszerű magyarázatot a 100-as LAN port meghagyására.

Ha érted, akkor már elavult.

(#136887) RudY válasza mpo (#136886) üzenetére


RudY
addikt

"Megjelenítő, nem médialejátszó....100 Mbit egyébként mindenhez is elég." :DDD

(#136888) Zigi válasza mpo (#136886) üzenetére


Zigi
senior tag

Szerintem ez olyan lehet , mint a fejhallgató csati. Egyszer csak a lan port is lemarad. Valami azt súgja nekem tudtoddal, vagy anélkül gyűjtött adatokból az jött le, hogy wifi-n lóg a többség és csak kevés van kábelezve. Minek + költségbe verni magukat ha nincs rá szükség...

(#136889) mpo válasza RudY (#136887) üzenetére


mpo
veterán

Amikor még Serviio-t használtam kábelen, már akkor sem volt elég, azóta 5 GHz-en van, de csak a tévé, minden más kábelen (lejátszó, AVR, laptop, PC).

Ha érted, akkor már elavult.

(#136890) FollowTheORI válasza RudY (#136887) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alapvetően streaming a cél, és arra tényleg bőven elég. :)

Mondjuk nekem eddig Serviio + UHD remuxokkal sem volt sose problémám kábelen.

Meg valahol már linkeltem, a legtöbb gyártó belső lejátszója hivatalosan nem is támogat ilyen nagy bitrátájú médiákat.
LG és Samsung is olyan 50-60 mpbs körül írja a támogatást.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#136891) fjanni válasza zsocy (#136662) üzenetére


fjanni
tag

Sikerült beállítani hogy az optikán kötött samu soundbart vezérelje a tv távirányító. Hangerő állítás, bekapcsolás működik. Egyedül a kikapcs nem de ha nincs jel 20 perc után kikapcsol a soundbar.

(#136892) fjanni válasza zolokas (#136663) üzenetére


fjanni
tag

Ezen az útvonalon én nem találom az ország beállítását. Tudnál segíteni hogy mégis hol lehet?
Azért csodálkozom azon hogy ez a q70-en nem működik mert a régi F6640 tv-n a kedvenceknél lehetett sorrendet változtatni és pl. az M4 sportot a többi sport csatornához tudtam tenni. Hangsúlyozom hogy ez nem a fizikai sorrendet változtatta, tehát a csatornaszám maradt a 8-as, de amikor lépteted a csatornákat akkor egy helyen találtam az összes sport csatornát.
Kár hogy ezt a funkciót kivették.

(#136893) warren29 válasza fjanni (#136892) üzenetére


warren29
tag

Ott lesz az amikor elkezded a gyári beállítások visszaállítását és a reset uán kikapcsol a tv majd visszakapcsol ha jól emlékszem az a 2. menüpont.

(#136894) Zigi válasza fjanni (#136892) üzenetére


Zigi
senior tag

A kedvencek működik az új tvken is. Élő tv -> csatornalista->és a jobb oldalon lehet rendezgetni.

(#136895) fjanni válasza Zigi (#136894) üzenetére


fjanni
tag

Nekem ott a Kedvencek szerkesztése menün belül az Átrendezés valamiért szürke. (Upc kártya van a Q70 tv-ben)

(#136896) Zigi válasza fjanni (#136895) üzenetére


Zigi
senior tag

Nekem is upc van. Csináltál kedvenceket? Csak akkor tudod szerkeszteni ha már vannak :) Asszem 4 csoport lehet. Ha nem megy este megnézem pontosan hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

(#136897) ImI87 válasza ImI87 (#136879) üzenetére


ImI87
őstag

Mégiscsak a kábellel volt gond.
Asztali monitorra ki tudtam rakni a laptop képét, és egy régi samsung tv-n is, de az újabb samsung TV nem ismerte fel.
Kipróbáltam egy másik HDMI kábellel (azt egy Asus monitorhoz adták), azzal jó az új tv is.

A kábelen nincs semmi infó a kábel típusáról.
Tudnátok tippet adni, hogy milyen fajta HDMI kábelt vegyek, amivel biztosan jó lesz a laptop képét kirakni az újabb Samsung TV-ken is?

(#136898) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Service menüből ugye szimplán csak Tv kikapcsolással kell kilépni?

(#136899) Batib válasza Csabi1984 (#136898) üzenetére


Batib
őstag

igen

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#136900) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Van valami hír az új 2020-as 4K-s QLED típusokról? Nem a CES-en kellene bemutatkozniuk? Mert ott csak a 8K-s modellekről volt szól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.